m Ziekenomroep „Nomen Nescio" blij met steun en waardering Strao Serooskerke gezellig feest Bestemming „promotiepot" hield gemoederen WV-Renesse bezig AXMc DE ZIERIKZEESCHE COURANT Open huis in studio Algemene Voorjaarsvergadering ffir- pe «itr Aanrijding Stoofweg Open-haard-hout gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Lezing over landbouw Boek voor Exodus Wanvertoning Drievoudig Prof. ir. A. Moens en ir. H. van Rossum hiel- Vrijdagmorgen nam burgemeester C. Slab- In een wedstrijd, die nauwelijks het bekij- De talentrijke 13-jarige Brouwse tafelten- den vrijdagavond een lezing over de land- bekoom in Brouwershaven het boek „De ken waard was, heeft 3e klasser Zierlkzee nisser Martijn Bruel werd voor derde keer in bouwpolitiek voor de SGP-studieverenlging stenen spreken" van de auteur P. H. Huis- de eerste selzoennederlaag geleden. Eén suksessie overtuigend juniorkampioen bij in Nieuwerkerk. (Pag. 2). man in ontvangst. (Pag. 3). treffer was voor Goes voldoende. (Pag. 5). tafeltennisvereniging Scaldina. (Pag. 7). MAANDAG 19 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23493 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat in het vat zit, verzuurt niet. Spreekwoord ZIERIKZEE - „Nomen Nescio": Ik ken de naam niet, maar dat ging zaterdag in het geheel niet op voor de Zie kenomroep op Schouwen-Duiveland met deze naam. No men Nescio hield open huis en mocht tijdens deze dag zeer veel belangstellenden in de studio in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis ontvangen. Deze belangstelling en de vele blijken van waardering moeten voor de men sen achter deze regionale ziekenomroep ongetwijfeld een stimulans zijn om verder te gaan op de weg, die ze twee jaar geleden zijn ingeslagen. „Nomen Nescio" is in die twee jaar tijd uitgegroeid van vier naar veer tien medewerkers, naar een eigen werkbestuur op Schouwen-Duive land; naar een eigen studio in Zierik zee; naar vele extra uitzendingen naast de twee vaste programma's per week en naar programma-opnamen op lokatie. Voorzitter van het werkbestuur van Radio Nomen Nescio afdeling Te zelfder tijd verzamelde de schooljeugd zich met hun versierde fietsen bij het Dorpshuis om uit te maken welke fiets het mooist ver sierd was. Omdat deze opgave voor de jury te moeilijk bleek, werd na het ringsteken op de fiets ieder kind verrast met een medaille en een prijs je. Omstreeks drie uur arriveerden de ruiters, voorafgegaan door de Konin klijke Muziekvereniging „Witte van Haemstede" uit Burgh-Haamstede, bij het Dorpshuis. Daar had zich in middels een talrijk publiek verza meld. Namens de Dorpsgemeenschap werd een ieder welkom geheten door de voorzitster, mevrouw B. A. Meij er. Vervolgens sprak de burge meester van Westerschouwen, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer de aanwezigen toe. Zij sprak voor een ieder goede wensen uit voor het komende jaar. Aansluitend wer den door „Witte van Haemstede" buiten, en later ook in het Dorpshuis, nog een aantal nummers ten gehore gebracht. Schouwen-Duiveland, Harry van Rooyen memoreerde dit zaterdagoch tend tijdens het officiële gedeelte van het open huis en zei te kunnen konstateren, dat in de afgelopen twee jaar met elkaar een stevige steen werd gelegd voor het zieken- omroepwerk op Schouwen-Duive land. Hartverwarmend Dat was naar zijn mening niet en kel de verdienste van de groep mede werkers, maar in belangrijke mate speelde hier ook het ondersteunende werk van sympathisanten een belan grijke rol. De voorzitter noemde het hartverwarmend om van zovelen steun te ervaren. Juist door deze me dewerking zal het de ziekenomroep mogelijk zijn de doelstelling te reali seren, te weten; Het verzorgen van ontspannende en informatieve pro gramma's en andere aktiviteiten voor mensen, die in een ziekenhuis, verpleeginrichting of verzorgingste huis verblijven. Deze open dag was dan ook be doeld om de sympathisanten iets te rug te geven en iets te laten zien van hetgeen door hun medewerking werd mogelijk gemaakt. Harry van Rooyen achtte het juist geen opsomming te geven van de lan ge rij namen van mensen, die hun steun aan „Nomen Nesco" hadden betuigd. De mensen, die een stoffelij ke blijk van waardering van het „Nomen Nescio" bestuur in ont vangst mochten nemen, moesten vol gens hem dan ook worden be schouwd als vertegenwoordigers van die vele sympathisanten. Het waren de heer A. C. W. van der Vet (namens Rotary Schouwen-Duiveland); dè De Strao-rijders (groot en klein) staan keurig in het gelid om de jury haar werk te laten doen. Winnaar werd uiteindelijk Peter Kuiper. SEROOSKERKE - Zaterdag werd in Serooskerke, on der vrij gunstige weersomstandigheden, het traditionele Strao-feest gevierd. Na de keuring, die om 13.00 uur be gon, vertrokken de feestelijk versierde ruiters om een rondrit te gaan maken. Aansluitend werd begonnen met het ringsteken te paard; voor de tweede maal werd daarbij de wissel- beker gewonnen door Anne-Marie v. d. Wielen. Een andere aktiviteit, die tijdens de viering van het Strao-feest werd onplooid, was de bekende verkoping van goederen ten bate van de Welfare van het Nederlandse Rode Kruis, af deling Westhoek. Feestavond Het feestprogramma werd beslo ten met een feestavond in het Dorps huis. Opgevoerd werd het toneelstuk „Het Mime-spel der Maagden" door de toneelgroep van het VOO uit Oosterland. Daarbij werd erg veel gelachen door het publiek: het ap plaus en de bloemetjes waren door de spelers zeker verdiend. De avond werd besloten met een gezellig bal, waarbij dankzij de verbouwing voor een ieder voldoende ruimte was om te dansen Ziekenomroep „Nomen Nesciotrad zaterdag tijdens een open huis eens breeduit naar buiten om aan alle belangstel lenden te tonen wat in twee jaar tijd tot stand werd gebracht. heer A. van Oosterom (namens de di- akoniën), de heer Overbosch (namens het ziekenhuis); mevrouw Tuinman (namens de donateurs) en de heer H. P. Everwijn (namens het Anjerfonds). Zowel de heer Everwijn als de heer T. C. Hekman, namens de Stichting Öosterschelde Ziekenhuizen spraken hun waardering uit voor het werk van „Nomen Nescio". De leden van de Ziekenomroep mochten tijdens deze open dag ook nog een. forse gift in ontvangst nemen van personeelsvereniging „Reflek- tor". Ook kon een aantal nieuwe do nateurs worden ingeschreven. Velen maakten een rondleiding door de studio en zagen de klankdia- "serie over het werk van de ziekenom roep. Natuurlijk beleefden ook de patiënten in het Rode Kruis Zieken- RENESSE - De bestemming van een bedrag van f 6.100,— in het kader van promotie-aktiviteiten te Re- nesse hield de gemoederen danig bezig vrijdagavond tij dens de algemene voorjaarsvergadering van de V.V.V.- Renesse in restaurant „De Herberg". V.V.V.-bestuurslid en tevens lid van de promotiekommissie de heer L. C. Hoogerhuis gaf een toelichting op het feit, dat men thans de keus had uit drie mogelijkheden wat betreft de bestemming van dit bedrag. Teruggeven aan de leden, die een extra bijdrage voor promotie-aktiviteiten had den gestort; het geld laten staan en er volgend jaar mee verder werken of het bedrag nog dit jaar besteden voor advertenties. Omdat het bepalen uan de mooist versierde fiets te moeilijk was, kregen de kinderen, na afloop uan het ringsteken op de fiets, allemaal een medaille en een prijsje. Als goed zakenman zei de heer Hoogerhuis te menen, dat voor dit laatste gekozen diende te worden, omdat er anders nog minder zou ge beuren dan vorig jaar, toen een be drag van 8.000,— werd uitgetrok ken voor promotie-aktiviteiten. Hij vond, dat de betrokken leden, die een bijdrage hadden gestort, een brief moesten ontvangen om hun schrifte lijk akkoord te verkrijgen. Promotiekommissielid de heer A. Ruitenberg gaf'een verdere toelich ting. Ten behoeve van Renesse werd eind vorig jaar een promotieplan op gezet op grond van een totale begro ting van 29.500,—. In het kader van het Fonds Toeristische Promotie Zee land werd uitgegaan van een subsi die van vijftig procent. De andere helft zou door de leden bijeen ge bracht moeten worden. Van over heidswege zijn echter nog geen toe zeggingen voor subsidie en door de leden werd zoals gezegd een bedrag van 6.100,— bijeen gebracht. Goed onderhoud De heer Ruitenberg liet weten, dat men met een goed onderbouwd pro motieplan moet komen om voor sub sidie in aanmerking te komen. Naar zijn mening werd daar in Renesse aan voldaan. Het plan voor Renesse zal vervolgens inpasbaar moeten zijn in het provinciaal rekreatie-promo- tieplan, dat echter nog niet is afge rond. De heer Ruitenberg meende dat dit provinciale plan niet voor sep tember gereed zal zijn. Voor 1984 zag hij dan ook niet meer zo veel moge lijkheden. Hij achtte het juister het thans beschikbaar gestelde bedrag te reserven en daar voor 1985 op verder te bouwen, omdat men dan voor een groot bedrag voor promotiekosten zal komen te staan. „We hebben geen folders en we zullen te maken krij gen met ontwerpkosten en dergelij ke", aldus Ruitenberg. De heer A. Verseput, ook lid van de promotiekommissie, was het niet met hem eens en volgde de mening van de heer Hoogerhuis: „Het geld is nu binnen, laten we het gebruiken voor advertenties. Als we volgend jaar met een goed onderbouwd plan komen, dan komt dat geld van de le den er ook wel weer", aldus Verse put, die bovendien vond er niet echt sprake zou zijn van versnippering, omdat het bedrag van 6.100,— onge veer overeenkwam met het gedeelte dat in het totale promotieplan voor advertentiekosten werd uitgetrok ken. Verder vroeg hij zich af of de ge meente Westerschouwen op grond van vaste afspraken niet gewoon ver plicht was 25 van het door de leden gestorte bedrag voor promotie- aktiviteiten te subsidiëren. Hij on derstreepte in dit verband het feit, dat de gemeente over het normale kontributiebedrag ook die 25 sub sidieert. ;,Dit is toch ook kontribu- tie", vond de heer Verseput. Koppelsubsidie Gemeentesekretaris en tevens V.V.V.-bestuurslid de heer J. W. de Jonge was dat niet met hem eens: „Er is geen besluit genomen de kontribu- tie te verhogen, het betreft een vrij willige bijdrage van de leden voor promotie-aktiviteiten"Overigens wees de heer De Jonge erop, dat het gemeentebestuur de extra subsidie niet heef afgewezen, maar gesteld heeft te zullen subsidiëren als ook de provincie daartoe besluit, een kop- huis deze dag mee. Elk uur vond er een uitzending plaats van landelijk 'en regionaal nieuws. Het nieuws werd steeds afgesloten met een bij drage van het K.N.M.I. in Zierikzee. Elk uur werd een praatje gemaakt over het weer in andere landen, over het weer op 17 maart in andere jaren en uiteraard werd een weersver wachting gegeven. Er was tijdens deze open dag ook live-muziek in de studio: tweemaal trad een bandje op bestaande uit Ad Polvliet en Maarten Bruines. Het No men Nescio-bestuur toonde zich aan het einde van de dag zeer tevreden met het geslaagde verloop van dit open huis. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. pelsubsidie derhalve, hoewel het kol lege wel enige moeite heeft met die koppeling. Vanuit de vergadering kwamen vervolgens verschillende standpun ten naar voren. Enerzijds was men van mening, dat er dit jaar inderdaad nog wat gedaan dient te worden met de genoemde 6.100,—, anderzijds koos men voor het standpunt van de heer Ruitenberg, dat er niet versnip perd diende te worden. Men ging in deze diskussie aanvan kelijk voorbij aan het feit, dat het niet aan de vergadering was de defi nitieve beslissing te nemen, maar aan die leden, die een vrijwillige bij drage voor promotie-aktiviteiten hadden verleend. Temeer daar in de najaarsvergadering was gesteld, dat het geld aan die leden zou worden te ruggestort, als het promotieplan niet ten uitvoer gebracht zou kunnen worden. „Ja, maar dat is zachtjes ge zegd hoor", merkte de heer Hooger huis daarover op. Vervolg pag. 3 NOORDWELLE - Omstreeks het middaguur botste zondagmiddag twee auto's tegen elkaar op de Stoof-1 weg bij de afslag Noordwelle. Bestuurder A. B. uit Oosterhout reed aanvankelijk richting Renesse toen hij op een parkeerplaats wilde om draaien. Bij het wegrijden zag hij de auto van R. K. P. uit München te laat. De Duitse automobilist probeerde nog door uitwijken een botsing te vermijden en belandde daardoor in de struiken naast de weg. Bij de aan rijding die tóch volgde, werden beide auto's zwaar beschadigd. Eén moest worden weggesleept. NIEUWERKERK - Het waterschap Schouwen-Duiveland deed vrijdag aangifte van de vermissing van acht tien bomen, die aan de Oude Nieuwlandseweg hadden gestaan. De bomen werden netjes omgezaagd en het (open-haard?) hout meegenomen. Behalve wat zaagsel lieten de illega le bosarbeiders geen sporen na. Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon Droog en perioden met zon; mini mumtemperatuur omstreeks min één graad; middagtemperatuur van vijf graden in het Waddengebied tot ne gen in het zuiden; matige oosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 23 maart Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 307 Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: zuidoost 3 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 407 Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 307. Minimumtemp.: 3 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 20 maart Zon op 6.42, onder 18.53 Maan op 23.19, onder 8.15 Laatste Kwartier: 24 maart (8.58) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 20 maart 4.51 17.53 11.01 23.16 Doodtij: 26 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ook dinsdag wordt droog, zonnig, maar schraal weer verwacht. De wind blijft nog in de oosthoek. Dit weerbeeld wordt ver oorzaakt door een hogedrukgebied dat zich van Zuid-Zweden naar Polen verplaatst. Het hogedrukgebied trekt daarna verder naar het zuidoosten weg, zo dat in de tweede helft van de week de invloed van een oceaandepressie zich over het vasteland van West-Europa kan gaan uitbreiden. De zon raken we dan goeddeels kwijt en de regen kansen nemen belangrijk toe, maar daar staat een stijging van de tempe ratuur tegenover.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1