- klMC BLANK EIKEN Voetbalvereniging 5 kan (misschien) einde klubgebouw gaan rea MC Officiële opening huisvesting regionaal Werkloosheidsprojekt Meubelrama STOFFEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissies vinden toch nog hetEi van 'Coirn nbus UW TAXATEUR TUINMAN my pa tiLr Vrijdag 23 maart: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Woningverbetering Vier basisscholen Hoffelijkheidspluim Geen kado's In het kader van een extra werkgelegen- Het kollege van b. en w. van Brouwershaven De Zilveren Hoffelijkheidspluim van het Be- Dulveland ontmoet zaterdagmiddag op het heidsprogramma en de terugploegregeling stelt voor om alle vier de openbare scholen drijfschap Horeca werd donderdag ultge- eigen Oostersportpark het Burgh-Haam- i ,n"n ln 1 i— reikt aan de eigenaars van „De Rietnisse". steedse DFS, dat nog kampioenskansen zullen 31 woningen worden verbeterd. (Pag. in die plaats tot basisscholen te vormen. 2). (Pag. 3). (Pag. 4). heeft. (Pag. 5). VRIJDAG 16 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23492 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De waarde van het offer ligt in de gewilligheid waarmee het gebracht wordt. Inayat Khan ZIERIKZEE - In het voormalig scheikundelokaal van de Rijksscholengemeenschap in de Manhuisstraat wordt hard gewerkt. Het lokaal gaat dienst doen als huis vesting voor het Werkloosheidsprojekt Schouwen-Dui- veland/Sint Philipsland. Projektleider Maarten Hoh- mann krijgt er zijn kantoor en verder zal er een ruimte worden gekreëerd voor de Vrij Werk Centrale en voor verdere aktiviteiten, die in het kader van het Werkloos heidsprojekt ontplooid kunnen worden. Op vrijdag 23 maart zal het lokaal officieel worden geopend. Na de plechtigheden met receptie en toespraken omstreeks 14.30 uur, wil men er het liefst gewoon een gezelli ge dag van maken. Het feestkomité is nog niet hele maal rond met het programma voor deze dag, maar onderdelen liggen toch reeds vast. Zo zal er na het offi ciële gedeelte een muzikaal optreden worden verzorgd door „Dikke Kees". Verder zal er een eenvoudige, maar toch wat feestelijke maaltijd worden bereid. Iedereen die daaraan wil deelnemen is welkom, maar wordt wel verzocht dat vooraf even mee te delen (tel. 01110-5663), zodat men ongeveer weet voor hoeveel mensen moet worden gekookt. Expositie Vervolgens zal „Dikke Kees" voor de tweede maai optreden. Verder bestaan er plannen tijdens deze ope ningsdag een kleine expositie te or ganiserend Bovendien wordt eraan gedacht mensen met een muziekin strument iets ten gehore te laten brengen. Nog geen vastomlijnde plannen, zoals gezegd, maar daar zal snel verandering in komen. Het feestkomité is inmiddels druk in de weer. Voor het voormalig scheikundelo kaal op die 23e maart geopend zal kunnen worden, moet er overigens nog wel het een en ander gebeuren. Iedereen, die nog wil komen helpen is welkom. Het lokaal heeft brede, hoge vensterbanken en die zou men graag vol zien met planten. Verder is het de bedoeling, dat er naast de schelle T.L.-verlichting voor wat sfeerlampen wordt gezorgd. Door het hele lokaal loopt op onge veer twee meter hoogte een houten lambrizering. Men wil daar spotjes Advertentie op aanbrengen en die naar boven la ten schijnen, zodat een indirekte ver lichting ontstaat. Eigenlijk, vinden de huidige be trokkenen, dat er voor de gezellig heid en voor een betere akoustiek, een verlaagd plafond in aangebracht zou moeten worden, maar dat is vooralsnog te duur. Ook de plannen om de wanden met akoustische te gels of met vloerbedekking te bekle den blijken financieel niet haalbaar. Suggesties voor een goedkopere oplossing zijn van harte welkom. In het lokaal moet ook nog wat schilderwerk worden verricht. Het plafond blijft wit, maar de wanden hebben nog een kleurtje nodig en en thousiaste schilders zijn dan ook van harte welkom. Ideeën Om de ruii te nog wat gezelliger te maken, wc. gedacht aan posters, kollages en rgelijke. Ook wat dit betreft, zou en graag wat ideeën ontvangen. Verder moet aan de vloer nog het een en ander gebeuren. Op de plaats waar vroeger de scheikunde tafels stonden, bevinden zich nu rechthoekige gaten. Op die stukjes zit geen vloerbedekking. Om de vloer vlak te krijgen moeten die ga ten dus betimmerd worden. In het derde nummer van de Vrij- Werk-Krant wordt er bij herhaling op gewezen, dat iedereen welkom is eens binnen te lopen in het voormalig scheikundelokaal. „We willen maar zeggen, dat harde werkers, goede werkers, koffiezetters, opruimers, morele-steun-verleners, iets-lekkers- bij-de-koffie-halen, mensen met ideeën, mensen zonder ideeën met twee rechterhanden, stekjesbren gers, feestnummers enzovoort zijn van harte welkom", aldus de Vrij- Werk-Krant. Mei man en inuehi worai in hei vim werkt (ie zaak lila klaar main/ .s ebben. v.-,-::; ZIERIKZEE - Opnieuw waren er na afloop van een ge zamenlijke vergadering van de kommissies van advies en bijstand voor financiën en sport van de gemeente Zie rikzee, die werd gehouden in de raadzaal van het plaat selijke stadhuis, louter blijde gezichten. Andermaal lijkt de kogel door de kerk waar het de kleedakkommodatie én een klubgebouw op het nieuwe sportpark aan de Lan ge Blokweg in Zierikzee betreft. Was het in de gekombi- neerde kommissievergadering van 7 februari de CDA- fraktie, die bij monde van de heer C. Legemaate met de ideale oplossing leek te zijn gekomen, wat achteraf niet waar bleek te zijn, omdat de voetbalklubs Zierikzee en Mevo het niet eens konden worden over de bijbehorende voorwaarden, dit keer kwam PvdA-er D. van der Wek ken met het „ei van Columbus". Na veel vijven en zessen lijkt iedereen zich met diens voorstel verzoend te hebben en kan de gemeenteraad van Zierikzee aanstaande maandagavond 19 maart tijdens een openbare gemeente raadsvergadering eindelijk het groene licht geven, waar na zowel de gemeente als voetbalvereniging Zierikzee hun bouwaktiviteiten kunnen gaan ontplooien. Gespannen luisteren enkele bestuursleden van voetbalvereniging Zierikzee hoe de afloop van het overleg in de gezamenlijke kommissievergadering zal zijn. Van links naar rechts sekretaris Nico Timmerman, voorzitter Jan Hagesteijn, bestuurslid Teunis Klink, vice-voorzitter Cees bodewijk voorzitter aktiviteiten kommissie Henk Vermeule en jeugdbestuurslid Rob Holm. Aanvankelijk zou op het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg een kleedakkommodatie met klubge bouw worden neergezet, die volgens het vervaardigde schetsontwerp van de dienst gemeentewerken 987.500,— zou gaan kosten. Hiervan zou 615.413,—- moeten worden aan gewend voor de kleedakkommodatie en 372.087,— voor het klubgebouw. Het oorspronkelijke uitgangspunt was in overleg met de betrokken voetbalverenigingen steeds, dat de gemeente "de bekostiging van de kleedakkommodatie zou verzorgen en dat de verenigingen de bouw van het klubgebouw zouden aanpakken. Zaterdagklub Mevo haakte vrijwel meteen af, omdat men geen kans zag om dit financieel waar te maken, zo dat alleen voetbalvereniging Zierik zee overbleef. In het klubgebouw zit ten een aantal voorzieningen, zoals toiletten voor het publiek, invaliden toilet, telefoonaansluiting en een bestuurskamer, die bij afwezigheid van een klubgebouw toch zouden moeten worden gerealiseerd, maar dan in kombinatié met de kleedak kommodatie. De kosten van deze voorzieningen bedragen 58.200,— en zouden - zonder klubgebouw -door de gemeente moeten worden opge bracht. Voorwaarden Het klubgebouw zou sec dus 313.887,— gaan kosten, maar de W Zierikzee kon hiervan slechts een ge deelte opbrengen. Er bleef een gat van 153.052,— en daar moest een oplossing voor gevonden worden. Wethouder L. J. van Gastel kwain tijdens de kommissievergadering van 7 februari met het voorstel voor dit bedrag subsidie te verstrekken, maar dit voorstel stuitte bij alle ko- missieleden op heftig verzet, omdat dan de aanvankelijke afspraak ge weld aangedaan zou worden: de ge bruikers zouden zelf voor de bekosti ging en realisering van het klubge bouw moeten zorgen. De heer C. Le gemaate lanceerde toen het idee om in plaats van subsidie, een renteloze lening ten bedrage van 153.052,— over aanvankelijk twintig en later zelfs veertig jaar te verstrekken, een suggestie, waarin een meerderheid van de gemeenteraad zich waar schijnlijk zou hebben geschikt, wan neer het voorstel ooit zover zou zijn gekomen, maar dat gebeurde niet, want de beide voetbalverenigingen konden het niet eens worden over de bijbehorende voorwaarden. Mevo wilde aan klubgebouw-eige- naar W Zierikzee wel een bedrag van 1000,— betalen voor het ge bruik van een aantal avonden voor klubaktiviteiten, maar de zaterdag klub weigerde de schoonmaakkosten (of -werkzaamheden) van de kleedak kommodatie met Zierikzee te delen, „want", zo vond men, „dat was op sportpark Bannink ook niet zo en er verandert op het nieuwe sportpark niets", een stelling waar met name het CDA het volledig mee eens was. Hoen beide verenigingen niet tot een kompromis konden komen trok het CDA het voorstel voor de rentelo ze lening in en ging de gemeente Zie rikzee aan de slag om plannen te ont wikkelen voor de realisering van een kleedakkommodatie met daarbij de genoemde extra voorzieningen. De kosten van dit nieuwe plan - dus zon der klubgebouw - zouden 706.000,— gaan bedragen en dus zou de kom missie van advies en bijstand voor fi nanciën gevraagd worden om te advi seren voor dit bedrag krediet te ver lenen. In de tussentijd zat echter ook voetbalvereniging Zierikzee niet stil en werd door het bestuur naar wegen gezocht om tot een goedkopere reali satie van een klubgebouw te komen, inklusief weer de speciale voorzie ningen, zoals toiletten en een bestuurskamer. Vlak voor de gekom- bineerde kommissievergadering werd aan de gemeente schriftelijk medegedeeld, dat men daarin geslaagd was. Om bet plan uit te voeren hoefde men slechts een subsidie te krijgen Vervolg pag. 5 Advertent ie Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEEIJS/DE KOEPEL, Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 Advertentie uit voorraad 29.75 150 breed Speciaal voor CARAVAN KUSSENS INTERIEURVERZORGING Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om het vriespunt; middagtemperatuur van vijf graden in het Waddengebied tot negen in het zuiden van het land; ma tige oosten-wind, in het Waddenge bied nu en dan krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 20 maart: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: oost 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: oost 4 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 maart Zon op 6.49, onder 18.49 Maan op 18.56, onder 7.21 18 maart Zon op 6.47, onder 18.50 Maan op 20.25, onder 7.39 19 maart Zon op 6.45, onder 18.52 Maan op 21.53, onder 7.56 Volle Maan: 17 maart (11.10) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2.59 15.48 8.56 21.07 Zierikzee 17 maart 18 maart 19 maart 3.34 16.35 9.35 21.47 4.13 17.18 10.17 22.32 Springtij: 19 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in onze omge ving wordt bepaald door een hoge- drukgebied tussen IJsland en Scandi navië en een depressie boven Spanje en het westelijk deel van de Middel landse Zee. Als gevolg van deze luchtdrukverdeling worden met oosten wind wolkenvelden naar ons land gevoerd. Er is zaterdag slechts af en toe wat zonneschijn. Het blijft echter vrijwel overal droog. De tem peratuur daalt in de komende nacht tot om het vriespunt. In de middag loopt de temperatuur uiteen van vijf graden op de Waddeneilanden tot ne gen graden in het zuiden van het land. MIDDELBURG - De 28-jarige poli tieman F. A. S. van de gemeentepoli tie in Dordrecht heeft tegenover de rijksrecherche toegegeven dat hij vo rig jaar tussen Terneuzen en de Frans-Zwitserse grens eenmaal is op getreden als koerier van een partij hasj. Hij is deze week voorgeleid aan de Middelburgse rechter-kommissa-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1