Sportvereniging Brouwershaven organiseert „Sportmanifestatie" op Hemelvaartsdag 31 mei '84 berichten ERIC DE NOORMAN Kamer stelt huurverhoging vast op drie procent Ziekteverzuim in 1983 tot 7,5 procent gedaald „Kampeerder door kommissie- Geelhoed vogelvrij verklaard" Maribelle wint nationaal songfestival PTT beproeft geldautomaten Havenslib tijdelijk naar de Maasvlakte Internationale vakbeurs Waterbouw kunde in Utrecht Kleding- inzameling „Mensen in Nood" BROUWERSHAVEN - Dat de A.S.V. Brouwershaven bepaald niet stilzit blijkt uit een nieuw initiatief van de ze vereniging dat plannen behelst om op donderdag 31 mei, hemelvaartsdag, een grote sportmanifestatie voor jong en oud te houden. Brouwershaven ziet in deze opzet een mogelijkheid om zichzelf te promoten en op een spor tieve, plezierige manier kontakt te leggen met de inwo ners van Brouwershaven. Tegelijkertijd is de dag, die in gevuld zal worden met een veelheid aan sportieve akti- viteiten, ook opgezet als een reünie voor oud-leden en oud-spelers. Voor hen wordt, evenals voor de tegenwoor dige leden, donateurs en genodigden, aansluitend op het sportieve gebeuren overdag, een gezellig avondprogram ma georganiseerd. Om een en ander te realiseren zijn en kele mensen uit het bestuur van de sportvereniging, uit de kommissie van veteranen, en enkele leden van de sportvereniging om de tafel gaan zitten. Zij hopen met de medewerking van anderen deze dag tot een sukses te maken. Zoals de plannen er op het ogenblik bij liggen zal het sportieve gebeuren, dat zich vanaf 's morgens tien uur af gaat spelen op het sportpark „Onder de Molen", ingevuld worden met een grote variatie aan aktiviteiten. In de ochtenduren zal er een spelprogran- na voor de jeugd gehouden worden waarbij de kinderen in korte tijd' kennis maken met allerlei sporten. Dit gaat in de vorm van korte wedstrijdjes die een speels karakter krijgen. Er wordt training voor jeugd en ouderèn gedaan. En verder zullen ook een korfbal-, een volleybal- en een voetbalwedstrijd niet ontbreken. Er bestaan ook plan nen om op deze dag een Brouwse sportvrouw, sportman en sportploeg van het jaar te kiezen evenals een kampioen eerste elftal. Hele gezin De organisatie heeft bij het sa menstellen van het programma op het hele gezin gerekend omdat ze ie dereen uit Brouw, lid of geen lid van de sportvereniging Brouwershaven, welkom willen heten om lekker mee te doen aan het dagprogramma. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft de huurverhoging per 1 juli vastgesteld op 3 procent. Voorstellen van PvdA, de groep Scholten- Dijkman en de PPR om de huurver hoging op respektievelijk twee, één en nul procent te stellen, haalden geen meerderheid. Tegen het huur- voorstel van het kabinet stemden PvdA, D'66, Centrumpartij, PSP en RPF. Het VVD-kamerlid De Beer merkte onmiddellijk na de stemming op dat de PvdA door zijn stemgedrag in fei te voor een grotere huurverhoging dan 3 procent had gestemd. De Ka mer stemde namelijk over een voor stel van het kabinet om het huurver hogingspercentage dat de Huurwet voorschrijft - zes procent - voor dit jaar te verminderen tot drie procent. Als een fraktie tegen een bepaald kabinetsvoorstel stemt, is de wezen lijke bedoeling daarvan om te berei ken dat het voorstel geen meerder heid haalt. Mocht het voorstel van staatssekretaris Brokx (volkshuis vesting geen meerderheid hebben ge kregen in de Kamer dan zou dat auto matisch betekent hebben dat het huurverhogingspercentage dat de Huurwet voorschrijft (zes procent) op 1 juli zou gelden. Het PPR-kamerlid Lankhorst be vestigde de lezing van De Beer later en noemde het onbegrijpelijk dat de PvdA een dergelijke opstelling bij de stemming heeft gekozen. DEN HAAG - Het ziekteverzuim percentage over het jaar 1983 is in vergelijking met het voorafgaande jaar gedaald van 8,1 naar 7,5. Dat hebben het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Nederlands Insti tuut voor Praeventieve Gezondheids zorg TNO vastgesteld, zo blijkt uit een woensdag verschenen persbubli- katie. Bij mannen daalde het percentage van 7,8 in 1982 naar 7,2 in het af gelopen jaar, waarmee eenzelfde ni veau als in 1968 werd bereikt Bij de vrouwen waren deze percentages res pektievelijk 10,3 en 9,4. De meldingsfrequentie daalde van 195 naar 182 per 100 werknemers, dat wil zeggen bij de mannen van 182 naar 169 en bij de vrouwen van 287 naar 274. De gemiddelde verzuimduur in ka lenderdagen bedroeg voor de mannen 15,4 en voor de vrouwen 12,4. Ten op zichte van 1982 betekent dit een daling van 0,2 dagen voor mannelijke en 0,7 dagen voor vrouwelijke werknemers. Voor administratief personeel is de ten opzichte van 1982 gevonden daling van het ziekteverzuimpercentage vrij wel nihil, zodat de totale daling voor namelijk voor rekening komt van de niet-administratieve sektor. VOCT, AC VOL..T.AL Ijk' MHCNOIOHCIO ALGEMENE SPORTVERENIGING 2j BROUWERSHAVEN" Inwoners van de smalstad die dat meedoen niet zo direkt zien zitten zijn eveneens welkom om te komen kijken en de anderen aan te moedi gen. Het programma is zo samen gesteld dat er altijd wel een sportie ve aktiviteit bezig is om naar te kij ken zodat geen enkele bezoeker zich behoeft te vervelen. Tussen de wedstrijden en de spelletjes door bestaat ook nog de gelegenheid om op het oefenterrein samen sport te bedrijven zonder verplichting of re gels. Het organisatiekomité grijpt deze dag tevens aan om een reünie te hou den voor zijn oud-leden. Zij nodigt al le oud-leden uit om bij het evene ment aanwezig te zijn en eventueel deel te nemen aan de diverse wedstrijden. Het avondprogramma, dat soepel op het dagprogramma aan zal sluiten, mogen deze oud-leden met hun gezin zeker niet missen want te hunner ere wordt er dan in de loods van Jachtwinterberging van de gebroeders Van Ast een barbeque ge houden. Verdere ideeën voor dit avondprogramma, waarbij ook de te genwoordige leden en donateurs van sportvereniging Brouwershaven welkom zijn, bestaan uit het verto nen van een video-film die van deze dag gemaakt zal worden en het bekij ken van oude foto's. Dit alles onder het motto van de organisatoren „Nieuwe kontakten maken, oude kontakten verstevigen", onder het genot van een drankje en muziek. DEN HAAG - De ANWB is het „volstrekt oneens" met de aanbeve lingen van de kommissie-Geelhoed de kampeerwet in te trekken. Vol gens de ANWB, die op de aanbevelin gen reageerde, wordt onvoldoende rekening gehouden met de belangen van kampeerders. „Door het intrek ken van de kampeerwet blijft de kampeerder vogelvrij". Het is dringend noodzakelijk dat voor de kampeerder snel een aantal regelingen wordt getroffen, zoals een goede rechtsbescherming, afschaf fing van koppelverkoop en sleutel- geld en waarborging van de hygiene van de sanitaire voorzieningen. Ook moeten volgens de Bond de kampeer- regelingen worden geüniformeerd. De kommissie, onder voorzitter schap van mr. L. A. Geelhoed, bood woensdag een lijvig rapport aan mi nister Korthals Altes van justitie aan, waarin op een groot aantal ge bieden vermindering en vereenvou diging van overheidsregelingen wordt bepleit. Over de kampeerwet schreef de kommissie dat deze wet, die overigens nog steeds niet is inge voerd, moet worden ingetrokken om dat zij op zeer gespannen voet staat met het decentralisatiestreven. Ver der veroorzaakt de wet, aldus de kommissie, onnodige komplicaties en lasten binnen en buiten de over heid. ROTTERDAM - In diergaarde Blij- dorp in Rotterdam wordt vanaf 30 maart tot en met 8 april een grote or chideeën tentoonstelling gehouden. In de Riêverahal van de diergaarde worden duizenden orchideeën ten toongesteld. De bewoners van Brouw zullen via een huis-aan-huis-folder nader ge ïnformeerd worden over de moge lijkheden om zich op te geven voor de diverse wedstrijden en spelen. Men hoopt op een positieve reaktie vanuit de bevolking op de plannen, want „het sukses van zo'n dag is na tuurlijk afhankelijk van de be langstelling van de mensen" aldus de plannenmakers die allemaal vrijwil ligers zijn. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen op de telefoonnummers (01119) 1837, 1691 of 1507. APELDOORN - Vooral door de „lange zomer" is 1983 een topjaar ge worden voor de rekreatiegemeen- schap Veluwe, waarin 23 Veluwse ge meenten samenwerken. Het bezoek aan de rekreatieve voorzieningen in het gebied lag ruim 20 procent boven dat in 1982. DEN HAAG - Het kabinet moet krachtig stelling nemen tegen het plan van de Zwitserse regering om zware tol te heffen op internationaal doorgaand goederenvervoer. Een motie van de regeringsfrakties van CDA en VVD waarin tegen deze plan nen wordt geprotesteerd, kreeg een tegenstem van de PPR-fraktie. HILVERSUM - De Volendamse zangeres Maribelle heeft woensdaga vond met het lied „Ik hou van jou" de nationale voorselektie voor het Eurovisie Songfestival gewonnen. De honderdtwintig juryleden uit de twaalf provincies kozen de komposi tie van Piet van Asten en Richard de Bois, als het lied waarmee Nederland aan het Songfestival op 5 mei in Luxemburg gaat meedoen. De jury koos als tweede lied „Va navond" ook gezongen door Maribel le. De derde en vierde plaats waren voor de groep Vulcano met de liedjes „een, twee, drie" en Dolce far Nientje", beiden gekomponeerd door Hans van Hemert. Vulcano deed al in 1981 mee aan de voorselektie. Met het winnen van de voorselek tie door Maribelle kan Volendam weer een trofee in de prijzenkast zet ten. Dit voormalige vissersdorp heeft al eerder befaamde popgroepen als The Cats en BZN opgeleverd. De zangeres Maribelle maakt deel uit vari de groep Spring. N, DEN HAAG - De PTT gaat volgend jaar op proef geldautomaten plaat sen op een aantal postkantoren in de regio's Eindhoven en Tilburg. Postrekeninghouders met een speci aal pasje kunnen uit zo'n automaat met een maximum van 500 gulden per dag per pasje geld halen. Een woordvoerder van de PTT heeft dit woensdag meegedeeld. Proeven met geldautomaten wor den hier en daar al genomen door banken. Onlangs sprak voorzitter Lardinois van de hoofddirektie van de Rabo-bank de verwachting uit dat de banken binnen een jaar op ruime schaal geldautomaten hebben inge voerd. De PTT zal volgend jaar in de re gio's Eindhoven en Tilburg tevens gezamenlijk met banken en benzine maatschappijen een proef nemen met het ter plekke (bij de pomp) automa tisch afschrijven van de kosten van benzinetanken. Daarnaast zullen alle postkantoren in deze regio's worden voorzien van apparatuur waarmee de rekening houder automatisch kan worden geï dentificeerd. Voor deze proeven wor den de giropassen van alle rekening houders in de regio's - meer dan 250.000 - vervangen door nieuwe. De nieuwe giropas is aan de achter zijde voorzien van een magneetstrip, waarin gegevens over de rekening houder zijn opgeslagen. In de toe komst zullen alle postrekeninghou ders beschikken over zo'n pas. HILVERSUM - De politie in Hil versum heeft afgelopen week een mi litante nazistische groepering opge rold, die streeft naar de kulturele eenwording van Nederland en die geen buitenlanders in ons land tole reert. Er zijn vijf verdachten ingeslo ten. DEN HAAG - Het aantal werklo zen in de provincie Zuid-Holland is in februari voor het eerst in maanden weer gedaald. Eind vorige maand stonden er bij de arbeidsbureau's ruim 163.000 werklozen ingeschre ven, ruim duizend minder dan een maand daarvoor. Rijnmond: ROTTERDAM - Het openbaar li chaam Rijnmond vindt dat licht en matig verontreinigd havenslig de ko mende jaren tijdelijk op de Maas vlakte bij Rotterdam moet worden opgeslagen. Een voorstel van die strekking wordt binnenkort aan de Rijnmondraad voorgelegd. Aanwij zingsprocedures voor lokaties in de buurt van Rotterdam zijn door Rijn mond stopgezet. Dit heeft Rijnmond-gekommitteer- de Joh. de Jong donderdag meege deeld. Dat betekent dat Rijnmond af ziet van de lokaties Put van Heen- vliet, Landtong bij Rozenburg en de Gadering in Poortugaal. Tegen al de ze lokaties zijn felle protesten gere zen wegens de te vrezen milieu hygiënische gevolgen. Rijnmond is tot deze beslissing ge komen omdat het niet meer kan reke nen op voldoende steun van minister Winsemius (ruimtelijke ordening) voor het doorzetten van de procedu res. De minister is namelijk niet meer bereid een aanwijzingsprocedu re (artikel 65 WRO) toe te passen voor deze lokaties, nu er een alternatief in onderzoek is, namelijk de zuidpunt van de Maasvlakte. Bij gebrek aan ministeriële steun dreigen de proce dures veel te lang te duren. Tijdelijke berging van ongeveer 23 miljoen kubieke meter verontreinigd slib is de komende jaren nodig in af wachting van het gereed komen in 1987 van een grootschalige lokatie (150 miljoen kubieke meter) ten zuid en van de Maasvlakte, de zogenoem de Slufterdam. UTRECHT - Van 4 tot 8 juni 1985 wordt in de Koninklijke Nederland se Jaarbeurs Utrecht een tentoonstel ling gehouden op het gebied van wa terbouwkunde, inpoldering en lan- dontginning. Het wordt een vak beurs met congressen en exkursies naar verschillende projekten (pol ders en Deltawerken) die met moder- nè technieken, materieel en op basis van zeer gespecialiseerde kennis van waterbouwkundige werken tot stand zijn gekomen, aldus de organisato ren. Voor het evenement is ruim 16.000 vierkante meter gereserveerd. De wereld die worstelt met water wordt via ambassades, overheidska- nalen en internationale organisaties uitgenodigd. Ook andere water bouwkundige werken, zoals bijvoor beeld getijcentrales en kunstmatige eilanden, vormen een onderdeel van de tentoonstelling. Parallel aan de vakbeurs wordt een tweedaags congres georgani seerd. Onderwerpen zoals de gevol gen van het broeikaseffekt op de mondiale waterhuishouding en voor al het onderwerp „Projekt financie ring", komen daarbij aan de orde. Doel van dit alles is exportbevorde ring van waterbouwkundige kennis en produkten die gebruikt zijn bij bijvoorbeeld de Deltawerken en an dere waterbouwkundige projekten. MADRID - Patrouilles van de auto nome Baskische politie en de Spaan se staatspolitie begeleiden woensda gochtend in de drie Baskische pro vincies en in de provincies Navarra en Catalonië alle buitenlandse vrachtwagens die afkomstig waren uit landen van de Ekonomische Ge meenschap. Dit is uit officiële bron vernomen. ZIERIKZEE - Buiten de al reeds ge publiceerde adressen waar men kle ding kan brengen voor de stichting „Mensen in Nood", zijn er nog meer plaatsen op Schouwen-Duiveland die opgaven deden van de aktie. De aktie wordt gehouden zoals gemeld op woensdag 21 maart. In Zierikzee kan men kleding, schoeisel, dekens en gordijnstoffen brengen naar het Her vormd Verenigingsgebouw aan 't Vrije, tussen 9.00 en 17.30 uur. In Burgh-Haamstede vindt de inzame- Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Colijnsplaat: A. J. de Beu te Nijverdal; te Ferwerd: G. J. van der Togt, kand. te Maarssen; te Heusden: G. A. van de Weerd te Öp- hemert; te Onstwedde: B. Ph. C. Looijen te Kinderdijk; te Sas van Gent en Sluiskil (toez.): mevr. I. Spiering-Lodewijk, kand. te Utrecht. Bedankt voor Tricht: R. S. Bran denburg te Fijnaart en Standdaar- buiten. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: J. F. Ezinga, Weerdingerkanaal ZZ 114, 7831 AG Nieuw Weerdinge. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Almelo: H. J. Th. Vele- ma te Dokkum. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Westkapelle: M. Mondria te Waardenburg; voor Put- tershoek: W. Hage te Kruiningen. Oud Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Rijssen: W. Kamp, Grafhorst. Kerkwerve Het „Noórdbevelands Mannen koor", dat dit jaar het vijfentwin tigjarig jubileum viert, zal zondag, 18 maart 1984, meewerken in de Bidstond voor gewas en arbeid die in de Hervormde kerk te Kerkwerve wordt gehouden. Het koor, dat vanaf de oprichting wordt geleid door de heer F. Smit uit Kortgene (hij is muziekleraar ge weest en dirigeren is zijn hobby), was al vaker in Kerkwerve. In de kerk diensten zullen de zesentwintig koor leden onder meer zingen „Heilig is de Heer" van M. Praetorius, „Geloof, hoop en liefde", en „Motet" van A. B. Vogel. De Hervormde predikant van Mid- denschouwen, ds. J. B. Duk, hoopt in de dienst voor te gaan; Rien van der Sluis zal het orgel bespelen. Tijdens de Bidstond is er kinderoppas in de consistorie van de kerk. De dienst, waarin iedereen hartelijk welkom is, vangt aan om 11.00 uur. Acmaea, 13-3 280 no Socotra naar Mombasa Acteon, 14-3 van Mombasa naar Mina Al Fahal Aldabi, 13-3 te Barcelona Moordrecht, 12-3 280 nw Midway naar Oakland Nedlloyd Amersfoort, 13-3 van Cal- lao naar Iquique Nedlloyd Houtman, 13-3 te Hamburg Nedlloyd Tasman, 13-3 15 z Kurai Murai naar Tilbury Onoba, 13-3 van Antwerpen naar Rouaan Zafra, 13-3 te Auckfield Acila, 15-3 van Dubai naar Bahrain Nedlloyd Amersfoort, 15-3 te Iquique Nedlloyd Dejima, 14-3 175 w Kaap Guardafui naar Singapore Nedlloyd Delft, 14-3 van Busan naar Kobe Nedlloyd Houtman, 15-3 te Gothen burg Nedlloyd Rotterdam 14-3 te Char leston Ondina, 14-3 320 wzw Bermuda naar Pto Miranda ling plaats in de N.H. Zomerkerk (14.00 tot 17.00 uur) en in Burgh een dag eerder, namelijk op dinsdag 20 maart in „Revasa". Brouwershaven doet ook mee: de Bostonpleinkerk is het verzamelpunt op woensdag, van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Beursbericht Markt Goes van dinsdag 13 maart 1984 Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 73 - 80 cent per kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 79 - 83 cent per kg. Exklusief b.t.w. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 12 maart 1984: Bintje, 35-50 mm, 82,00 - 83,00 per 100 kg; Bintje 50 mm opwaarts 90,00 per 100 kg. Ex klusief b.t.w. Uien 35 mm opwaarts, direkte levering, op auto geleverd, 76 - 86 cent per kg. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 50 - 80 cent per kg. Exklusief b.t.w. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats, per 100 kg en exklu sief b.t.w. Tarwe, basis 16 53,25 - 53,75; tarwe, basis 16 uit eigen opslag 56,00; brouwgerst, basis 16 62,75 - 63,75; voergerst, ba sis 16 48,50 - 50,00; haver 52,25 - 57,25; erwten, kleine groe ne, 76,00 - 82,00; capucijners 97,50 - 110,00; schokkers 79,50 - 84,50; bruine bonen, vrij van grond en halve bonen, 155,00 - 160,00; blauwmaanzaad, geschoond en droog, 287,50 -ƒ 332,50; karwij, boe renschoon 305,00 - 330,00; karwij, prima doorsneekwaliteit 345,00. Hooi en stro Alles per 1000 kg en exklusief b.t.w.: Weidehooi, le snede, 300, 335,—; weidehooi, 2e snede, 265,— - 315,—; dijkhooi 240,- - 290,-; lucernehooi 340,380,—; Veld- beemd 250,270,—; Roodzwenk 175,195,—Rietzwenk 200, 225,—; Engels raaigras 165,— - 200,—; tarwestro 80,00 - 85,00; gerstestro 140,150,—; erwten stro 175,220,—; schokkerstro 150,175,—; bruine bonenstro 160,— - 195,-. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 14-3. Aanvoer: Slachtvee 1608, stieren 174, gebruiks- vee 907, jongvee 553, nuka's 2725, slachtschapen en lammeren 920, ge- bruiksschapen en lammeren 225, var kens 1080, bokken en geiten 39. To taal: 8231 stuks. Prijzen per kg geslacht gewicht: Extra kwaliteit dikbillen 9,50 - 12,60; stieren le kw. 8,40 -ƒ 9,40, 2e kw. 7,40 - 8,40; vaarzen le kw. 7,65 - 8,70, 2e kw. 6,75 - 7,65; koeien le kw. 7,45 - 8,60, 2e kw. 6,20 - 7,45 en 3e kw. 5,75 - 6,20; worstkoeien 5,30 -ƒ 6,25; vette kal veren le kw. 6,20 -ƒ 6,35, 2e kw. 6,05 - 6,20; zeugen le kw. 2,70 - 2,80 en 2e kw. 2,60 - 2,70. Prijzen per stuk: Schapen 165 - 230; lammeren 195 - 305; melk en kalfkoeien le soort 2450 - 2850; 2e soort 1800 - 2450; kalfvaarzen le groot 2425 - 2825; 2e soort 1700 - 2425; guiste koeien 1500 - 2950; enterstieren 1150 - 1700; pinken 1000 - 1850; graskalveren 475 - 1025; nuka's voor de mest roodbont 225 - 505 en zwartbont 150 - 325; nuka's Amerikanen 125 - 225; schapen met lammeren 275 - 375; weidelammeren 90 - 210. Overzicht: Slachtvee: handel flauw, en prijzen lager; stieren: han del stroef, en prijzen lager; gebruiks- vee: handel traag, en prijzen lager; jongvee: handel rustig, en prijzen iets lager; nuka's: handel redelijk, en prijzen iets hoger; slachtschapen en lammeren: handel flauw, en prijzen lager; gebruiksschapen en lamme ren: handel flauw, en prijzen gelijk; varkens: handel rustig, en prijzen ge lijk. De Eierveilingen BARNEVELD. 14-3. Coöp. Veluw se Eierveiling. Aanvoer 2.300.400 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 14,90; 55-56 gram 18,25; van 60-61 gram 18,25 - 18,90; en 65- 66 gram 18,70 - 19,50. De laatste slag 20. ,,'t Kan verkeren", mompelt Svein met een laatste blik op de boer als ze achter elkaar lenig en geruisloos langs de trap naar boven glippen. Voorzichtig loert Eric boven de rand van het brokkelig stuk muur uit, om op het zelfde mo ment zijn hoofd verschrikt terug te trekken. Zwijgend gebaart hij zijn makkers mee terug te gaan en nog sneller als ze er uit gekomen zijn, glippen ze het duister weer in. In een plot selinge ingeving keert Eric echter op zijn schreden terug en sleept de boer tot achter het hek. „Da's sluw bekeken, Noorman", gromt Svein met ontzag, als Eric zich even later bij hen voegt. „Er komen er twee hierheen", fluistert hij hijgend en gedempt laat hij er op volgen: „Ze kamperen met een flinke troep op nog geen vijftig meter afstand van deze ruïne Dan houdt hij abrupt stil en luistert. „Duidelijk hoorde ik hier iets piepen," klinkt een stem. „Waakzaam broeder", antwoordt een twee de, „er huist daar wat in het donker ik hoorde geluiden achter het hek, toen ik de boer had neergeschoten Er klinken zachte voetstappen en een onverstaanbare uitroep. „Het ijzeren hek staat open, broeder ik meende toch dat deze oude woudbewoner dood was ja, ik weet het zeker De ander lacht. „Ge ziet, hoe ge u vergist hebt Het ge piep dat wij hoorden was het hek, dat de oude met zijn laatste krachten opende. Ziet, daar ligt hij op de trap". Met het hart kloppend in de keel loert Eric om de hoek, en dan slaan de vlammen hem uit Hij heeft de sleutel vergeten De sleutel die nog aan de binnenzijde van het hek in het slot steekt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6