streeknieuws Mogen wij u helpen uw betalings verkeer vlotter te laten verlopen? Eén samenwerkingsschool voor heel Zonnemaire Rabobank S De Ondernemers rekening van de Rabobank. Breng eens een zonnetje... Opening dorpshuis Haamstede op 25 april 5 Oosterland OOSTERLAND - Op vrijdag, 23 maart zal de Oranjevereniging Oos terland de jaarlijkse ontspannings avond organiseren onder het motto „Breng eens een zonnetje". De avond is vrij toegankelijk voor de leden van de Oranjevereniging en alle inwoners van 55 jaar en ouder. Aanvang: 19.30 uur. Het bestuur van de Oranjevereniging zal deze avond, in het dorpshuis „Ooster hof", weer een afwisselend pro gramma op de planken zetten met muziek, sketches, zang en dans. Dit maal zal „Breng eens een zonnetje" een speciaal karakter hebben, om dat een lustrum wordt gevierd. Voor de vijftiende maal in sukses- sie brengt de vereniging dit pro gramma, dat elk jaar een sukses is geweest Het ligt in de bedoeling op de lustrum-avond de hoogtepunten van de afgelopen jaren de revue te laten passeren. Zeker het bezoeken waard Advertentie Een rekening-courant bij de Rabobank biedt u veel voor delen. Bij de Rabobank kunt u die vorm van betalings verkeer kiezen, die het beste bij uw bedrijf past. Zoals over boekingen met bankgiroformulieren, optisch leesbare formulieren, diskettes, cassettes, tapes, tot en met de toepas sing van de snelste belaalvorm: telecom municatie. Kortom, hoe uw bedrijfs voeringen administratie ook is opgezet, i de Rabobank zorgt voor een uiterst gerichte betaalvorm. Dat zijn enkele van de vele mogelijkheden van de rekening-courant. Méér informatie vindt u in de brochure 'rekening courant', die u bij elke vestiging van de Rabobank kunt verkrijgen. Thuis in elke bedrijfstak. ZIERIKZEE Ouderavond J. W. v.d. Doelschool In de Jan Wouter van den Doel school, Kabbelaarsbank 2, wordt op donderdag en vrijdag resp. 22 en 23 maart een feestelijke ouderavond ge houden. Op beide avonden zal het zelfde programma worden geboden met zang, spel en de jeugdmusical ,,De wonderlijke machine aan Pro fessor Knap", die geheel door de leer lingen van de vijfde klas en het schoolkoor wordt verzorgd. De avon den beginnen om 19.30 uur. „La Ligne" showt in De Zeeuwse Stromen Woensdag 28 maart presenteert modeboetiek „La Ligne" uit Zierik zee de voorjaars- en zomerkollekties in Hotel De Zeeuwse Stromen te Re- nesse. De modeshow begint om kwart over acht. Tas gestolen Mevrouw G. uit Nieuwerkerk, maandagmiddag aan het winkelen in de Hema, miste op een gegeven mo ment haar tas. Ze had hem even op de grond naast zich gezet. De tas bleek gestolen: woensdag werd een deel van d einhoud per post thuis bezorgd. Rijbewijs, sleutels en foto's kreeg ze op deze manier terug, een bedrag van 200,- en twee betaalcheque's kreeg ze niet terug. BURGH-H AAMSTEDE Expositie in Bewaerschole In de periode van 17 tot en met 31 maart is in de Bewaerschole een ex positie te bewonderen van Ad en Tes sa Braat. Beiden bekende beeldende kunstenaars, vanwege hun al bijna 25-jarige aktiviteiten in het Burger weeshuis te Zierikzee. De heer J. Deïst, voorzitter van de Stichting Westerschouwen Cultureel zal de ten toonstelling op vrijdag 16 maart ope nen. SCHARENDIJKE Kledinginzameling In De Putmeet te Scharendijke wordt woensdag 21 maart kleding in gezameld voor „Mensen in Nood". Men kan daar terecht tussen 18.30 en 19.30 uur. Voor inlichtingen: me vrouw A. van Iwaarden, Akker- bloemstraat 4, tel. 01117-1567. BROUWERSHAVEN Vergadering Vrouwen Advies Kommissie In het Tonnenmagazijn te Brou wershaven komt de Vrouwen Advies Kommissie voor de woningbouw bij een op dinsdag 27 maart. Omdat deze kommissie tien jaar bestaat heeft de vergadering een feestelijk karakter. Om 13.30 uur zal het welkomstwoord gesproken worden door voorzitter mevrouw E. L. Littooy-den Hollan der, een kwartier later gevolgd door een lezing van ing. Ph. H. van Doorne direkteur van woningbouwvereni ging „Beter Wonen" te Zierikzee, over „Decentralisatie en de woon- konsument". Aansluitend is er gele genheid tot het stellen van vragen. Verder op het programma de uitrei king van de Bouwhelm, door de voor zitter van het Provinciaal Bestuur van de VAC's, mevrouw G. Boelhouwers-Stigter. ZONNEMAIRE Ophalen spullen rommelmarkt Voor de op 25 augustus te houden rommelmarkt, georganiseerd door harmonievereniging „Nut en Uit spanning" wordt zaterdag 17 maart een rondgang door Zonnemaire ge houden. Vanaf half tien komen de le den van N en U langs. De voorbereidingen voor rommel markt en bazar zijn reeds in volle gang. Door het toenemend aantal le den van N en U moet de vereniging fikse investeringen plegen, voor in strumenten en uniformen. De op brengst van bazar en rommelmarkt zal dan ook voor dit doel worden aan gewend. Dezer dagen is men ook be gonnen met een grote verloting. 5000 loten zullen aan de man gebracht worden, de trekking vindt plaats op 25 augustus tijdens de rommelmarkt. KERKWERVE Gestolen brommer gevonden Dinsdag troffen politieagenten in het water langs de ijsbaan te Kerk- werve een brommer aan, die na on derzoek eigendom bleek te zijn van D. P. A. uit Schuddebeurs. De brom mer was op 17 november van het vo rig jaar ontvreemd. Buiten de de montabele onderdelen moet het ver voermiddel als verloren worden be schouwd. Snelheidskontrole Naar aanleiding van een aantal klachten dat er op de rijksweg Haamstede-Zierikzee onder Kerk- werve „verschrikkelijk hard" gere den zou worden, voerde de rijkspoli tie groep Schouwen-Duiveland dins dagmiddag en -avond een radarkon- trole uit. Ruim 350 auto's passeerden de radar, waarvan er 48 harder reden dan 96 en dus een proces-verbaal kre gen uitgereikt. De hoogst gemeten snelheid was 130 km/u. Automobi listen die vaak gebruik maken van deze weg, voornamelijk werknemers van Neeltje Jans afkomstig, dienen er rekening mee te houden dat deze snelheidskontrole met grote regel maat zal worden uitgevoerd. Voetbal jeugd W.I.K. naar Golfzwembad De evenementenkommissie van de sportvereniging W.I.K. (afdeling voetbal) heeft voor de jeugd weer een leuke aktiviteit in petto. Vrijdaga vond om half zeven vertrekt men va naf sportpark „De Vospit" naar het golfzwembad op ,,De Roompot" bij Kamperland, waar men naar harte lust kan spartelen (en zwemmen). „SIMAVI" op NCVB-vergadering Volgende week, op de derde woens dag van maart, komt de N.C.B.V. af deling Kerkwerve bijeen in het ge meentelijke Verenigingsgebouw aan de Beatrixstraat onder leiding van de presidente, mevrouw C. Viergever-Legemaate. Na de pauze kunnen de dames kennismaken met de vereniging „SIMAVI" die zich al 59 jaar verdienstelijk maakt op het gebied van medische ontwikkelings samenwerking. De afgevaardigde van deze vereniging, in de week van 19 tot en met 25 maart zal voor SIMA VI gekollekteerd worden, zal de in leiding verduidelijken met dia's. Naast de leden van de N.C.V.B. zijn belangstellenden hartelijk welkom op deze maart-vergadering die om 19.45 uur zal beginnen. DUIVELAND Burgerlijke stand over februari Geboren 2. Nathalie, d.v. M. J. van Keulen, en van: M. J. Moedt (Nieuwerkerk), geboren te Rotterdam: 4. Christina Maria, d.v. E. Bolle, en van: F. C. M. Broekhuizen (Oosterland) geboren te Rotterdam; 12. Robbert Jan, z.v. P. van Westen, en van: J. D. M. van Don gen (Oosterland) geboren te Zierik zee; 27. Matthijs, z.v. J. S. Koppert, en van: G. de Rijke (Ouwerkerk) ge boren te Zierikzee; 29. Willemina Adriana, d.v. A. D. de Wit, en van: M. J. van der Wekken (Nieuwerkerk). Overleden 5. Boogert, Willem, oud 88 jaar, e.v. Joppa van der Weele (Oosterland), overleden te Zierikzee; 11. Maria Cornelia Huizer, oud 26 jaar (Ooster land), overleden te Rotterdam; 14. Hendrikse, Marinus, oud 36 jaar, e.v. Adriana Dina Jobina Schoonaard (Nieuwerkerk), overleden te Goes; 26. Overhand, Dirk, oud 76 jaar, e.v. Jacoba van der Have (Ouwerkerk), overleden te Zierikzee. OUWERKERK Vergadering „Aller Belang" De landbouw vereniging „Aller Be lang" te Ouwerkerk houdt de jaar vergadering in het Dorpshuis op woensdag 21 maart aanvang 20.00 uur. Na het huishoudelijke gedeelte spreekt de heer ing. H. Eerkens over de ontwikkeling in de landbouw. Aansluitend hierop volgt een diskus- sie. (vervolg van pagina 1) Hulp bevolking nodig Zonder hulp van de Zonnemairse be volking zal dit echter niet mogelijk zijn gaf hij aan. „In een land waar de meest ingewikkelde kompromissen gesloten worden, moet het toch ook mogelijk zijn dat er in een dorp van 600 inwo ners een kompromis komt om een schoolvoorziening voor iedereen te stichten", eindigde hij zijn pleidooi Ook wethouder mevrouw S. Lo- schacoff van Brouwershaven liet er geen twijfel over bestaan, dat een sar menwerkingsschool voor Zonnemai re dè oplossing betekent Vandaar dat het kollege m het spreidingsplan, dat op 28 maart in de gemeenteraads vergadering zal worden behandeld, een dergelijke gang van zaken wordt voorgesteld. Mevrouw Loschacoff, die een van de inleiders was, veronderstelde dat de raad met dit plan akkoord zal gaan. Zowel de Christelijke als de openbare school voldoen niet aan de automa tische overgang basisschool, zij tellen beide te weinig leerlingen. „Financieel betekent het een te gro te belasting om twee scholen in Zon nemaire in stand te houden, maar al zal dat bij de invoering van de wet op het basisonderwijs nog lukken, dan bestaat er een grote kans dat per 1 augustus 1988 alle schoolvoorzieningen ver dwijnen", benadrukte de wethouder. Zij liet weten er begrip voor te hebben dat het van beide kanten een moei lijke kwestie zal zijn. „Een ideale si tuatie voor een ieder is niet mogelijk. „Maar wil Zonnemaire onderwijs hou den, dan zal er moeten worden geschip perd. Goede wil en inschikkelijkheid, zowel van de bevolking, als gedepu teerde staten en het ministerie, is noodzakelijk. Het onderwijs in Zonne maire staat of valt daarmee", waar schuwde zij. Kleuterschool In Zonnemaire telt nog een andere moeilijkheid, want de kleuterschool is een dependance van de kleuterschool Dreischor. Ook die oplossing is eni ge jaren geleden mei do nodige pro- NIEUWERKERK Danswedstrijden De dansschool van mevrouw W. M. Kramer-de Groot houdt zaterdag avond 17 maart in het Dorpshuis te Nieuwerkerk een oefenavond en danswedstrijden, waarbij alle leer lingen en oud-leerlingen welkom zijn. De wedstrijden hebben als inzet kampioenen van de dansschool (brons, zilver, goud, goud 1 en wedstrijdklasse). Aanvang 20.00 uur. OOSTERLAND-&■ Ophalen spullen rommelmarkt NH-Kerk. Zaterdag worden vanaf ongeveer 9.30 uur spullen opgehaald ten behoe- blemen toegepast om het dorp.van kleuteronderwijs te blijven voorzien. Nu geldt dit gegeven als een extra probleem bij het vormen van de ba sisscholen, maar mevrouw Loschacoff was er vrij optimistisch over dat dit kan worden opgelost Als belangrijk feit onderstreepte zij, dat het overleg met het bestuur van de C.N.S. zal wor den voortgezet en dat een formule zal worden gevonden om beide scholen samen te laten funktioneren. Hoewel de heer A. Damman, voorzitter van het distrikt Zeeland van de Vereniging Openbaar Onderwijs en hoofd van de o.Ls. te Burgh-Haamstede, met duide lijke uitspraken de „vlag" van zijn or- genisatie aangaf, was hij toch ook hij van mening dat de mogelijkheid tot onderwijs in elk dorp zwaar weegt Invloed ouders Door de medezeggenschapsraden is meer invloed van de ouders mogelijk op het beleid van de school, omdat de ouderraad meer een adviserende taak heeft De medezeggenschapsraden krijgen door hun bevoegdheid meer in spraak, waardoor dus de ouders voor taan samen met het onderwijzend per soneel het beleid van de school kunnen bepalen. Dit gegeven achtte de heer Damman van groot belangvoor een sa menwerkingsschool als die voor Zon nemaire wordt beoogd. „Ook in het buitengewoon onderwijs in Zeeland (zoals voor kinderen met gehoorstoor- nissen of scholen voor moeilijk leren de kinderen) is een dergelijke samen werkingsvorm mogelijk, dus waarom zou dat in Zonnemaire niet kunnen", voerde hij aan. Onderwijzeres ontslagen Hoofd van de o.Ls. Zonnemaire K. Mandemaker waren de voorgaande toespraken uit het hart gegrepen. Hij betreurde het dat „zijn" school (hij geeft daar al 25 jaar onderwijs) geen kans heeft gekregen om ongestoord „1 augustus 1985" te halen. Het „magi sche getal" van 24 leerlingen (voor- waarde voor een tweemansschool) is niet gehaald. Dè onderwijzeres die daar acht jaar les geeft is per 1 augus tus ontslag aangezegd. „Het druist tegen alles wat goed bestuur heet In", aldus de heer Mau ve van de in de zomer te houden rom melmarkt ten behoeve van de bestrij ding van de boktor in de Ned. Her vormde Kerk. Een ieder wordt ge vraagd om de spulletjes zaterdag ge reed te zetten. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Ned.Bond van Plattelandsvrouwen komt 20 maart bijeen in het dorps huis „Oosterhof", aanvang: 19.30 uur. Mevr. A. G. Steendijk uit Zierik zee, pedicure-pp49i.oge komt het een en ander vertellen over voetverzor ging. Vragen stellen, eventueel schriftelijk is mogelijk. Het jaarlijkse reisje van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen is vastgesteld op dinsdag 8 mei. Het ligt in de bedoeling een bezoek te demaker, „om de getalsnormen voor een kleine school nog te verscherpen in een tijd dat de leerlingenaantallen dalen. Erg onfatsoenlijk, zelfs uit be zuinigingsoogpunt had dit niet gerea liseerd mogen worden". De school draait in elk geval nog een jaar met twee leerkrachten, omdat de o.Ls. de uitzonderlijke kans (van 1 op 100) heeft gekregen op een leerkracht in het kader van het werkervarings- projekt voor jonge werklozen. Ook wethouder Loschacoff had de financiële perikelen rond de kleine scholen reeds aangestipt, die uiteraard steeds zwaarder (per leerling) worden naarmate de school minder leerlingen telt Bij een samenwerkingsschool worden deze zorgen verlicht De heer Mandemaker ging gedetailleerd in op de goede resultaten bij het ontwikke- lingsprojekt, waarmee ervaring is op gedaan in de sfeer van het toekom stig basisonderwijs. Hoewel dit van belang is geweest voor de kinderen die nu op school zitten, zou het toch heel jammer zijn als al de tijd en inspanning aan dit projekt besteed vergeefs zou zijn geweest", aldus de heer Mande- maker. Geen wegen afsnijden Ook hij pleitte voor een samenwer- kings vorm met de Christelijke basis- schooL „De bevolking van Zonnemaire heeft recht op een bloeiende en le vensvatbare school, die in veel opzich ten de spil van het dorpsleven is. Een school die door de overgrote meerder heid van de inwoners van Zonnemaire gesteund en gedragen wordt, zal deze funktie voor vele jaren kunnen ver vullen. Daarom is het belangrijk niet de wegen af te snijden die tot samen werking en samengaan kunnen lei den", aldus deze spreker. Tot slot benadrukte de heer Man demaker niet te voelen tot een soort konkurrentlestrijd met de CNS te worden gedwongen, door strijd te gaan voeren over potentiële leerlin gen. „Wij wensen dit niet, evenals het personeel van de CNS dat niet wil Het is mensontwaardig om achter ouders aan te gaan zitten en die te beïnvloe den in hun schoolkeuze", aldus de heer brengen aan Den Haag, waar een ont vangst plaats vindt in de „Bijenkorf". Verder wordt het „Pa- norame Mesdag" bezocht, en dient nog een keuze te worden gemaakt uit een bezoek aan het Vredespaleis of Madurodam. Opgave zo spoedig mo gelijk in verband met reserving, bij mevr. Zwart, tel. 01114-1908. BRUINISSE Geslaagd Bij het Nederlands Instituut voor het Bank en Effectenbedrijf te Amsterdam slaagde de heer J. v. Po- pering voor het diploma Effecten (met o.a. beleggingsvoorlichting en analyse). De heer Van Popering is werkzaam als chef geldadministratie bij de Amrobank te Goes. Mandemaker. „Dat werkt frustrerend, geeft grote spanningen en men wordt wantrouwend ten opzichte van elkaar. Zo kan je als scholen niet tegenover elkaar staan. Ik heb dat zo nooit ge voeld en zou zo niet willen voelen. Een schoolkeuze moet in vrijheid en naar eigen geweten worden gemaakt". Hij sprak vurig de hoop uit, dat er een sa menwerkingsschool met respekt voor ieders levensovertuiging zal komen. Knelpunten In de diskussie na de pauze werd mevrouw Loschacoff gevraagd naar de knelpunten tussen B. en W. en het Christelijk schoolbestuur, zodat de toehoorders zouden weten in welk op zicht „water bij de wijn" zou moeten worden gedaan. „Beide „partijen", aldus mevrouw Loschacoff, „hechten grote waarden aan hun identiteit Maar het onverkort handhaven daarvan betekent geen school meer in Zonnemaire". Een ouderkommissielid van de kleuter school betreurde het, dat deze kom missie zo weinig betrokken was ge weest bij het vooroverleg. Op deze enige kleuterschool in Zonnemaire wordt goed samengewerkt tussen ver tegenwoordigers van Christelijke en openbare groeperingen Mevrouw Lo schacoff liet weten - ook naar aanlei ding van een ondersteunende vraag aansluitend op het verwijt van de kleu terschool-ouder- dat juist ook daarom de medezeggenschapsraden zijn inge steld, omdat ouderkommissies be stuurlijk te weinig betrokken waren bij de gang van zaken van hun scholen. BURGH-HAAMSTEDE - De ope ning van het dorpshuis in Haamstede staat gepland op woensdag 25 april. De offficiële openingshandeling zal waarschijnlijk verricht worden door de Commissaris der Koningin in Zee land, dr. C. Boerticn. Het verdere programma voor deze dag is nog in voorbereiding.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5