u 2 Beste oplossing is één samenwerkingsschool voor heel Zonnemaire Onderzoek naar mogelijkheden voor bouw van golfslagbad Schape-vijfling in Zierikzee Ziekenomroep houdt zaterdag open dag DE ZIERIKZEESCHE COURANT pa Biar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vijf jaar buurtbus Duidelijk beleid Bezoek aan Chili Vijf jaar geleden ging op Schouwen-Duive- De Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland De 27-jarige Peter de Koeyer uit Brouwers- Aanvaislinie Kampioenskandidaat Zierikzee krijgt de ko- land het eerste buurtbusprojekt van start, pleit voor een duidelijker beleid ten aanzien haven trok drie weken lang door Chili met mende weken mogelijk problemen bij sa- Het enthousiasme is nog steeds aanwezig, van de Stuurgroep Werkloosheid. (Pag. 4). een volkswagenbusje. (Pag. 5). (Pag. 4). menstellen van goede aanvaislinie door blessure van Theo Wittenberg. (Pag. 11). DONDERDAG 15 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23491 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wee hem, die geen wensen meer heeft, of die er teveel heeft. Rousseau Dorpsonderwijs op de tocht limkSV^ - ZONNEMAIRE - Het gaat er op lijken, dat de vorming van een samenwerkingsschool de enige mogelijkheid is om Zonnemaire van (basis)onderwijs te blijven voorzien. Een dergelijke school zou zodanig moeten worden op gezet, dat zowel het bijzonder onderwijs (de Christelijke Nationale school) als het openbaar onderwijs (de open bare lagere school en de kleuterschool) daarin kunnen funktioneren, hetgeen inhoudt dat er van beide kanten konsessies moeten worden gedaan. Deze teneur viel woensdagavond te beluisteren uit de toespraken tijdens een bijeenkomst voor alle inwoners van Zonnemaire, die was georgani seerd door de ouderkommissie van de openbare lagere school en de me dezeggenschapsraad van de openba re kleuterschool en de openbare la gere school in het Dorpshuis. Sekretaris J. Goemans liet namens de ouderkommissie van de o.Ls. we ten, dat deze positief tegenover een samenwerkingsverband staat Hij noemde daar een aantal redenen voor. In de eerste plaats acht de ouderkom missie een dergelijke stap noodzakelijk wegens het steeds teruglopend leer lingenaantal op beide scholen. De tweede reden is de invoering van de wet op het basisonderwijs per 1 augus tus 1985, hetgeen voor beide scholen onderwijstechnisch grote problemen gaat geven. De leefbaarheid van een klein dorp als Zonnemaire gaf hij als derde reden aan. „Wat is een dorp zonder schoolvoorziening", vroeg hij zich af. „Dat is niets. Het is ten dode opgeschreven". Als vierde en verre weg het belangrijkste punt noemde hij het in stand houden van een school voorziening in Zonnemaire. „Een schoolvoorziening die voor iedereen toegankelijk is. Ik zeg met nadruk: voor iederéén! Zowel voor de degenen die kiezen voor Christelijk als die kie zen voor openbaar onderwijs". Beste oplossing De heer Goemans noemde de sa menwerkingsschool ook onderwijs technisch gezien de beste oplossing, een mening die wordt gedeeld door het gemeentebestuur van Brouwersha ven Reden waarom dat gemeentebe stuur, tevens het bestuur van de open bare school, gesprekken in die richting is aangegaan met het bestuur van de C.N.S. te Zonnemaire. Eveneens in dit kader is in 1980 een projekt gestart voor de scholen in Zon nemaire en in Brouwershaven, met goedkeuring van ouderkommissies en schoolbesturea „Een van de hoofddoelstellingen van dit projekt was om de verschil lende scholen nader tot elkaar te brengen. De besprekingen tussen het onderwijzend personeel waren zeer positief en er werd en wordt veel sa mengewerkt", aldus de heer Goe mans. „Echter nu blijkt", ging hij verder, „dat de samenwerking niet verder reikt dan het onderwijzend personeel". „Voor 1988 zal er echter een besluit worden genomen", benadrukte hij. (Voor dat jaar heeft het ministerie weer een „leerlingen-teldatum" inge steld). De heer Goemans: „Komt er geen overeenstemming, dan zijn alle bei de scholen gedoemd te verdwij nen. Zoals het er nu uitziet zal de openbare school als eerste het loodje leggen, maar zeker is ook dat de Chris telijke school dan zal verdwijnen Mijn indruk is, dat dit nog niet tot alle in woners van Zonnemaire is doorge drongen". Zonder school De heer Goemans riep de aanwezi gen op zich Zonnemaire eens zonder school voor te stellen. Wat voor gevol gen zal dit hebben. Leefbaarheid, dus het welzijn van het dorp en zijn in woners, zal verdwijnen. Geen konin- ginnedagviering meer met het muziek gezelschap Nut en Uitspanning. Zon der school geen optocht, geen kinder- spelen meer. Nieuwe inwoners zullen zich volgens spreker niet meer mel den in een dorp zonder schoolvoor ziening, dus: geen nieuwe huizen, vei> grijzing, geen nieuwe leden voor de De openbare lagere school te Zonnemaire, waarvan hier een archiefopname, staat achter de vorming van samenwerkings(basisschool met de plaatselijk Christelijke Nationale schooi muziekvereniging, wat blijft er over van de sportvereniging. Zonder school gaat het gymnastieklokaal de gemeen te f 100.000,- per jaar kosten, dat toch met z'n allen betaald zal moeten wor den. „Er blijft een dorp over dat dood is", waarschuwde Goemans. „Het stichten van één school, waar iedereen, welke godsdienst, religie of principe men er op na houdt, zich thuis voelt, zag hij als enige oplossing Vervolg pag. 5 Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. ...Allereerst proberen om deze goede ^jpchtweervoorziening en publiekstrekker binnen de grenzen van Westerschouwen te houden" WESTERSCHOUWEN - Sinds woensdagavond 14 maart bestaat er in de gemeente Westerschouwen een werkgroep, die zal gaan onderzoeken welke mogelijkhe den er zijn om te komen tot de oprichting van een golfslagbad in de gemeente Westerschouwen. De eerste opdracht, die deze werkgroep zichzelf heeft opgelegd, is om na te gaan of er een geschikte Iokatie binnen de ge meentegrenzen is en welke de stichtings- en exploitatie kosten van een dergelijke inrichting zullen zijn. Deze gegevens zijn nodig om te kunnen beoordelen of de realisatie van een golfslagbad binnen de ge meentegrenzen van Westerschouwen wel haalbaar is, zonder direkt al pro- jektontwikkelaars daarbij in te scha kelen. Het initiatief tot deze verga dering werd genomen door de Haamsteedse VVV naar aanleiding van suggesties en opmerkingen in die richting tijdens verschillende leden vergaderingen. De achterliggende ge dachte is dat Westerschouwen, en wellicht het gehele eiland Schouwen- Duiveland, dringend een goede slechtweervoorziening nodig heeft, terwijl anderzijds een dergelijke voorziening een geweldige trek pleister zou kunnen zijn voor de ver blijf srekreatie. VW-sekretaris D. E. Mooy stelde dat de VW volledig achter te plan- ZIERIKZEE -'t Is altijd wat", staat er op de gevel van de boerderij van familie v. d. Velde aan de Zandweg in Zierik zee. Dat slaat zéker niet op de negen ooien die deze week aan het lammeren sloegen. Maandagmiddag werd de heer V. d.A/elde verrast met een welgeschapen vijf-ling, een heugeleijk feit waarbij niet werd verzuchtt is altijd wat De vijfling met moeder maakt het goed. in tegenstelling tot vorig jaar, toen de ooi al een vierling wierp, maar die bleek niet levensvatbaar. Intussen werden drie lammeren aan de lambar gezet, waar ze naar tevredenheid opgroeien. De bruine moeder wierp twee zwarte lameren ram en ooi) en drie witte alledrie ooien). Natuurlijk kreeg de vijfling extra aandacht van dochter Diana, terwijl Kees en Marjolein de Bree ook heel gelukkig zijn met een beroemde vijfling in de familie! Om elf uur is er een officieel ge deelte, want de veertien medewer kers van Nomen Nescio willen een speciaal bedankje richten tot dege nen die een financiële bijdrage heb ben verleend om de studio te vernieu wen cn nieuwe apparatuur aan te schaffen. Voorheen werd er met ge leende apparatuur uit Goes gewerkt, maar de ziekenomroep beschikt nu zelf over materiaal waarmee onder andere op Iokatie kan worden opge nomen, zoals reportages en uitvoe ringen van koren en muziekvereni gingen. Vertegenwoordigers van de sympatisanten (donateurs, diako- nieën, ziekenhuis, Anjerfonds en Ro- tery) krijgen een symbolisch ge WA> 1£6h nen staat, maar zelf daartoe geen in- tiatieven kan ontplooien. „De inzet om tot realisatie te komen moet van uit de leden komen". De voorzitter van de VW, dr. H. J. van Zuylen, deelde de aanwezigen mee dat van de zijde van de gemeente Westerschouwen alle medewerking is te verwachten, terwijl ook het GS- lid J. B. Ventevogel in een gesprek heeft laten weten niet afwijzend te genover de plannen te staan. „Met een geordende en verstandige opzet, samen met een aantal ondernemers, moet de realisatie van een golfslag bad mogelijk zijn, al zal de expoita- tie niet vanaf het begin rendabel zijn". De heer van Zuylen stipte aan dat gereedkoming van de stormvloedke ring zal bijdragen tot een grotere Vervolg pag. 3 In Rode Kruis Ziekenhuis ZIERIKZEE - Aanstaande zaterdags 17 maart, houdt ziekenomroep Nomen Nescio een open dag in het Rode Kruis Ziekenhuis. Op die dag wordt een ieder uitgeno digd die de ziekenomroep aan het werk wil zien. De ge hele dag is er een programma te beluisteren, dat vanuit de hal wordt gepresenteerd, terwijl er vanuit de studio ieder uur nieuws wordt gebracht. Een goede gelegenheid voor degenen die eens willen weten hoe zo'n radio programma tot stand komt. De open dag begint om tien uur 's ochtends en duurt tot vijf uur 's middags. schenkje aangeboden om de waarde ring voor hun giften te onderstrepen. Cornelia-stichting Nomen Nescio zendt nu nog alleen uit in het Rode Kruis Ziekenhuis, waarmee juist door het kleinschalige een hechte band is ontstaan, vertelde woordvoerder Harry van Rooijen van de ziekenomroep. Wanneer de nieuwe Cornelia-stichting gereed is, zullen ook daar uitzendingen worden verzorgd. Er zijn al kontakten ge weest met het bestuur en Nomen Nes cio. Voor omroep-fasciliteiten zal te zijner tijd worden gezorgd. Verwachting tot vrijdagavond: Wolkenvelden Droog weer en wolkenvelden; mi nimumtemperatuur om het vries punt; middagtemperatuur ongeveer vijf graden; matige noordoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 19 maart Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: noordoost 5 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: noordoost 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 maart Zon op 6.51, onder 18.47 Maan op 17.25, onder 7.01 Volle Maan: 17 maart (11.10) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 16 maart 2.18 15.00 8.11 20.28 Springtij: 19 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Voor de komende nacht wordt weinig bewolking verwacht. De temperatuur daalt dan opnieuw tot een minimum rond het vriespunt. Morgen overdag komen van het noor den uit wolkenvelden binnendrijven. Deze hangen samen met een zwak koufront, dat vanochtend boven het noordelijke gedeelte van de Noord zee lag. In het Waddengebied kan mo gelijk al eerder bewolking aanwezig zijn. In de ochtend schijnt de zon in de zuidelijke provincies nog behoor lijk, in de middag gaat zij nu en dan schuil achter wolken. De kans op neerslag is klein. De temperatuur wordt aan de Waddenkust ongeveer vijf graden, in het zuiden omstreeks zeven. De wind is noordoostelijk en matig, kracht vier, in het Waddenge bied neemt hij toe tot krachtig, zes. De noordoostelijke stroming wordt in stand gehouden door een hoge- drukgebied dat van de Noorse Zee naar Zuid-Scandinavië trekt en een lagedrukgebied bij Spanje. Het hoge- drukgebied komt in het weekeinde tussen Schotland en Zuid-Noorwegen te liggen en is bepalend voor het weer in onze streken. Het zorgt voor droog weer en vrij koude nachten, 's Middags komt de temperatuur rond vijf zes graden te liggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1