stukken berichten BM Snacks SAMAN B.V. Metaalbewerking ERIC DE NOORMAN Woensdag 21 maart Kleding- inzameling in Nieuwerkerk Werkgroep „Herkenning" Zeeland Bevestiging ouderling in Serooskerke Tijdrede van L. M. P. Scholten SUCCESJES de gehele dag gesloten 6 8 NIEUWERKERK - Plaatselijke vrijwilligers organiseren op 21 maart tussen 10.00 en 17.00 uur een inzame ling van kleiding, schoeisel, dekens en gordijnstoffen voor de Stichting Mensen in Nood-Charitas Neelandi- ca. De goederen kunnen worden ge bracht naar Nieuwerkerk, in het kerkgebouw van de Gereformeerde kerk aan de Badhuisstraat. Door de kledinghulp is de Stich ting Mensen in Nood in staat veel mensen in de Derde Wereld gelukkig te maken. In veel landen is de armoe de groot, dat velen niet in staat zijn om kleding zelf te betalen. Goede kleding is, naast voedsel en onder dak, een eerste levensbehoefte van de mens. Jaarlijks wordt naar twin tig landen kleding gestuurd. De Stichting Mensen in Nood wil daarom doorgaan met deze vorm van konkrete hulpverlening, waarvoor de reslutaten van een plaatselijke in- zamelingsaktie als in Nieuwerkerk zo belangrijk zijn. Voor verzending komt alleen goede kleding in aan merking. Al het andere wordt ver kocht om de onkosten te betalen en projekten te financieren. Pro- jektsteun is namelijk een andere be langrijke taak van de stichting. Daarbij gaat het om aktiviteiten op het gebied van noodhulp bij rampen, hongersnood, vluchtelingen en klein schalige ontwikkelingsprojekten. Jaarlijks ontvangt de Stichting onge veer 15 miljoen gulden via giro 1111222. De redactie behoudt zich het recht voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- :onden stukken zijn bulten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Onder deze naam is een werkgroep in Zeeland bezig kontakten te leggen tussen mensen die in hun leven ern stige moeilijkheden ondervinden omdat hun ouders tijdens de Tweede Wereldoorlog aan de zijde van de be zetters stonden. „Lotgenoten" noemen ze elkaar en „herkenning" is het sleutelwoord waarmee ze elkaar opzoeken en vin den: herkenning van de pijn en moei te tóen, die ze als kind beleefden zo wel in hun relatie tot hun ouders als in relatie tot hun direkte omgeving; herkenning van de pijn en moei te nü, als gevolg van hun ervaringen in de jeugd, in hun kontakten met mensen; herkenning van de mengeling van gevoelens: schuldgevoel en boos heid, angst en wantrouwen strijden om de voorrang herkenning van de verscheurd heid nergens bij te horen: niet bij die öuders willen horen maar ook door de omgeving verstoten worden; herkenning van die lange weg van het zoeken naar oplossingen, om dat jer er niet omheen kunt Die herkenning van jezelf in elkaar is bevrijdend, helend. In mei 1981 is de Landelijke Werk groep Herkenning opgericht op initi atief van ds. Klamer van het Radio pastoraat en de journalist W. Scheer die in die maand een viertal artike len aan de problematiek van kinde ren van NSB-ouders wijdde. De Landelijke Werkgroep is toen begonnen met een aantal bijeen komsten te organiseren, warop zich vanuit Zeeland ook één persoon meldde! Maar een simpel rekensom metje maakt duidelijk dat het om en kele honderden lotgenoten moet gaan. Vandaar dat de Landelijke Werkgroep toen het initiatief nam om in Zeeland een regionale werk groep op te starten, omdat de drem pel naar lotgenoten dichterbij wel licht makkelijker te nemen is. Het doel van de werkgroep is: 1. het bevorderen van hulpverle ning aan hen, die hun persoonlijk en maatschappelijk leven ernstige moeilijkheden ondervinden, omdat hun ouders tijdens de Tweede Wereldoorlog aan de zijde van de be zetters stonden; 2. bekendheid te geven aan de pro blematiek van deze groepering. De werkgroep tracht dit te berei ken door: betrokkenen mogelijkheden te bieden met elkaar in kontakt te ko men om zodoende ervaringen te kun nen uitwisselen en de specifiek voor hen geldende problemen te bespre ken; informatie en advies te geven ten aanzien van de mogelijkheden voor immateriële hulpverlening; zelfhulp te organiseren en koör- dineren; publikaties en andere vormen van voorlichting te stimuleren, die kunnen bijdragen tót een beter be grip voor deze problemen in de sa menleving. De werkgroep legt en onderhoudt kontakten met instanties die zich be zighouden met de hulpverlening in het algemeen en met de hulpverle ning aan oorlogsgetroffenen in het bijzonder. De werkgroep is niet verbonden met enige politieke partij, levensbe schouwelijke stroming of kerkelijk genootschap. Het spreekt vanzelf dat de werkgroepleden en degenen, voor wie zij zich inzetten zich nadrukke lijk distanciëren van alle vormen van (neo)fascisme en (neo)nazisme. Mensen die kontakt zoeken, kun nen dat doen via ons kontaktadres: Gerrit Kalksma, Kalkocnsprenk 73, 4386 DD Vlissingen; tel. 01184-71484. K Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Zevenbergen: J. Kort- leve te Hellendoorn. Aangenomen naar Utrecht tot pre dikant voor bijzondere werkzaamhe den (geestelijke verzorging Over- vecht te Utrecht) (part-time): mevr. D. Methorst, kand. te Abcoude; naar Winschoten (BW): mevr. drs. J. F. van der Steen, kand. te Ede. Bedankt voor Wierden (toez.): P. H. van Trigt te Aalst. Gereformeerde Kerken Beroepen te Ede: R. Kiers te Alk maar. Benoemd tot pastoraal werker te Kruiningen: H. J. van der Laan te Appingedam, die dezen benoeming heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Kampen: H. J. J. Feenstra te Berkel en Rodenrijs. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Aalsmeer: D. Quant te Haarlem-C; voor Alphen a.d. Rijn: M. Vlietstra te Bunschoten. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor St. Annaland: E. Ve- nema te Middelburg-C; voor Krim pen a.d. IJssel en voor Oosterland: A. Moerkerken te Nieuw-Beijerland; voor Borssele en voor Lelystad: D. Hakkenberg te Lisse. Tweetal te Barneveld: P. Blok te Capelle a.d. Ijssel en A. Hoogerland te Dirksland. Chr. Geref. Kerk Zierikzee Woensdag 14 maart Biddag voor gewas en arbeid. De diensten zijn om 10.00 en 19.30 uur en niet om 10.00 en 19.00 uur. Voorganger is ds. De Graaf. SEROOSKERKE - Afgelopen zon dagochtend vond tijdens de kerk dienst in de Nederlands Hervormde kerk te Serooskerke de bevestiging van een ouderling plaats. Voorganger was de plaatselijke predikant ds. C. Bolijn. De nieuwe ouderling, mevrouw P. 't Hart-Arkenbout, neemt de plaats in van de heer Joh. Hanse, van wie tijdens deze dienst afscheid werd ge nomen. Ouderling Hanse heeft bijna 45 jaar onafgebroken de gemeente Serooskerke als ouderling gediend. Ds. Bolijn sprak hiervoor woorden van oprechte dank namens kerke- raad en gemeente. Na de kerkdienst was er in de con sistorie gelegenheid de nieuwe ou derling te feliciteren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Zowel de nieuwe als de scheidende ouder ling werd bloemen aangeboden tij dens dit gezellig samenzijn. De heer Hanse werd namens de kerkeraad en de gemeente een paar blijvende her inneringen aangeboden. S. G.P.-Bruinisse BRUINISSE - Op uitnodiging van de plaatselijke kiesvereniging van de S.G.P. te Bruinisse hield de heer L. M. P. Scholten uit Capelle a.d. IJs sel een tijdrede in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Nederland, naar aanleiding van Psalm 119 19. De bijeenkomst werd geopend door de tweede voorzitter, de heer A. IJzelenberg. Gezongen werd Psalm 11. Na gebed ging de heer Scholten over tot zijn tijdrede. Naar aanlei ding van de tekst werd een vreemde ling vergeleken met iemand, die bij voorbeeld 50 jaar geleden uit Neder land vertrokken is en dit thans nog eens terug ziet. Deze persoon zou, met het beeld van 50 jaar geleden voor ogen, niet meer weten wat hij zag. Ging hij weg in een krisistijd waarin armoede geleden werd, nu komt men materiële armoede niet meer tegen. Hij ziet ook wel dat de materiële welvaart geen tevreden mensen heeft gebracht, zoals wel eens verondersteld is. Het geestelij ke leven van toen vindt hij echter ook niet meer terug. Geestelijke vreemdeling „Velen zijn in meerdere of mindere mate meegegaan met de moderne theologie. De politiek gaat in sommi ge kerken een steeds grotere rol spe len. Het verwerpen van God en Zijn Woord brengt met dit alles mee dat er een verminderde eerbied is voor de naaste en de getrouwe geestelijken. Het zal genade zijn als we net als Ja cob, die zich ook een vreemdeling voelde, een geestelijke vreemdeling mogen voelen, maar dat vindt zijn oorzaak in de droefheid naar God. Werd dat meer gevonden, we zouden ons onderwerpen aan Gods Woord en het niet bekritiseren", aldus de heer Scholten in zijn tijdrede. De slotzang was Psalm 130 1 en 2, waarna de heer Scholten eindigde met dankgebed. De opbrengst van de kollekte was voor de plaatselijke partijkas. BRUSSEL - De Nederlandse aard- gasproduktie die in 1982, vergeleken met het voorgaande jaar, nog met 13,9 procent was gedaald, is vorig jaar, vergeleken met 1982 weer met 5,5 procent gestegen. Dat blijkt uit cijfers die de EG-kommissie maan dag in Brussel ter beschikking heeft gesteld. De produktie van aardgas in de gehele EG nam vorig jaar toe met 3,2 procent. KUOPIO - Jan-Roelof Kruifhof heeft zaterdag de 200 kilometertocht van de Finse meren gewonnen. De ar chitect uit Havelte legde in de vierde en laatste ronde van 50 kilometer de dertien overgebleven rijders van de kopgroep zo'n tempo op, dat de één na de ander afviel. Kruithof finishte tenslotte met een voorsprong van vijf minuten op de als tweede aanko mende Hylke Boerstra. INZELL - De wedstrijden om de Gouden Schaats heeft het gemeente bestuur van Inzeil dit weekeinde slechts 7200 mark (8000 gulden) ge kost aan gouden trofeeën. De 17- jarige Yukihiro Nitani redde enigs zins de geslonken faam van Inzeil als rekordbaan door twee jeugdwerel- drekords te rijden: de 500 meter in 38.12 sekonden en het puntentotaal voor de sprintvierkamp (154.745 pnt.). BRUSSEL - De finale van het in ternationale tennistoernooi van Brussel heeft zondag slechts vier en vijftig minuiten geduurd. In at uurt je toonde John McEnroe overduide lijk aan dat niet zijn tegenstander Ivan Lendl, maar alleen de Ameri kaan zelf aanspraken mag maken op de hoogste plaats van de wereldrang lijst. Lendl kreeg geen enkele kans en werd met de sprekende cijfers 1-6 3-6 weggespeeld. Aldabi, 12-3 70 nno Tunis naar Barce lona Nedlloyd Adelaide, 12-3 te Kobe Nedlloyd Dejima, 12-3 van Jeddah naar Singapore Nedlloyd Delft, 12-3 155 ono Hong kong naar Busan Nedlloyd Houtman, 12-3 van Rotter dam naar Hamburg Nedlloyd Rotterdam 12-3 50 w Key West naar Savannah Ondina, 12-3 van New York naar Punta Cardon Vitrea, 12-3 t.e. Aruba Veemarkt Leiden LEIDEN, 12-3. Prijzen per kg: Ex tra kwaliteit dikbillen 9,75 -ƒ 13,75; stieren le kw. 8,60 -ƒ 9,55, 2e kw. 7,85 - 8,55; vaarzen le kw. 7,85 - 9,00, 2e kw. 6,60 -ƒ 7,75; koeien le kw. 7,60 - 8,80, 2e kw. 6,65 -ƒ 7,55, 3e kw. 6,15 -ƒ 6,60; worst koeien 5,65 - 6,65; schapen 5,50 - 8,00; lammeren 10,25 -ƒ 12,50. Prijzen per stuk: Schapen 200 - 270 en lammeren 230 - 375. Aanvoer: 1011 slachtvee; 98 stieren en 427 slachtschapen en lammeren. Totaal: 1536 stuks. Overzicht: Slachtvee: handel ma tig, en prijzen stabiel; stieren: handel matig, en prijzen iets lager; slacht schapen en lammeren: handel matig, en prijzen iets lager. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 233 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt per stuk: Luxe paarden 2850 - 3850; werkpaarden 2000 - 3075; oude paarden 1700 - 2400; 3-jarige paar den 1550 - 2550; 2-jarige paarden 1350 - 2350; veulens 350 - 1350; hitten 650 - 1450; pony's 300 - 950. Prijzen per kggeslacht gewicht: Oude slachtpaarden 4,50 - 6,50; jonge slachtpaarden 5,60 - 6,75. De handel was voor slachtpaarden rustig en voor pony's traag. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 12-3. Konsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen: Bintje 35-50 mm 82,00 - 83,00; Bintje 50 mm op waarts 90,00, (frites 90,00; Bintje 35-55 mm 87,00 -ƒ 88,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 76,00 - 77,00; Bintje 50 mm op waarts 84,00 - 85,00. Exportaarappelen: Bintje 45 mm opwaarts in zakken 92,00 - 93,00. Voeraardappelen 9,50 - 12,50. Stemming was vast. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van SONJA ELISE Sonja is de dochter en het zusje van JENNY. KEES en JEANINE DE VOS 13 maart 1984 Zeesterpad 2 4301 ZC Zierikzee Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Zierikzee. Leest het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Te koop: Tuinzaden; tuinkruiden; kunstmest; gedroogde stal mest; bestrijdingsmiddelen; compost; tuinturf; turfstrooi- sel; potgrond; bloempotten, van klein tot heel groot. ■Zaadhandel Bolle, Zuidwel- lestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. Nieuw: Duo appels en peren, 2 soorten aan één boom. Tuin centrum Renesse, Laöne 20, Renesse, tel. 01116-1820. Groot model stereo radio cas setterecorder (Jumbo) van 629,-, nu 399,-, nieuw in doos. Daka Elec. B.V. Tel. 01115-3205. Gaat u iets (ver)bouwen. Wij leveren goed hout tegen een scherpe prijs. Grote partijen, flinke korting. Informeer 01116-1343. Hubo Karwei- shop Renesse. Psalmboekjes met de Psal men van Datheen zijn in voorraad bij Het Geschen kenhuis - Haamstede. Tel. 01115-1331. Grenen schroten vanaf 1 gul den per meter. Hubo-Karwei- shop Renesse. Nieuwe kussens met de beste kwaliteit polyether in leer of stof (naar uw eigen keuze) voor uw bankstel of stoelen. Meubelstoffeerderij Goud zwaard, Meelstr. 24, Zierik zee. Tel. 01110-2491. Elec. orgel Eminet 1500 2 x4 octaaf, z.g.a.n. Tel. na 19.00 uur 01115-1570. I.z.g.st. houten stacaravan, 5 jaar oud met staanplaats bij boerderij in gem. Wester- schouwen, 01115-1699, na 18.00 uur. Weer vele soorten vroege en late pootaardappelen. P. L. Quist, Bogerdweg 31, Drei- schor. Soundmaster miniset 2x 25 watt stereo-tuner versterker, cassettedeck demonstratie model van 1198,nu voor 695,-. Inruil mogelijk. Daka Elec. B.y. Tel. 01115-3205, Duivenvoeders reeds vanaf 24,50 per 25 kg. Tabakste len; vloerdekkorrel; manden; voederbakken; hokschra- pers; grit; vitamines enz Zaadhandel Bolle, Zuidwei lestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. Pootaardappelen, broeira- men sla, bloemkool, en spits kool planten. Bloemisterij v.d. Bos Molenstraat 48, Bruinisse, 01113-1555. Huwelijks- kaarten Geboorte- kaarten Komt u onze uitgebreide sortering eens inzien! Wij drukken ze graag voor u! Drukkerij L 0 Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. (01110) 6551 BERT MOERLAND ARINE VERBURG delen u mede, ook namens wederzijdse ouders dat zij op 16 maart a.s. in het huwelijk zullen treden. De huwelijks voltrekking zal plaatsvinden om 15.00 uur in het gemeentehuis te Brouwershaven. Receptie van 17.30 tot 19.30 uur in het „Wapen van Renesse", Korte Reke 9 te Renesse. Renesse, Lange Reke 8 Dreischor, Stoofweg 14 Toekomstig adres: Stoofweg 12, 4315 CA Dreischor. Diep bedroefd geef ik kennis van het plotseling overlij den van mijn geliefde man CORNELIS PIETER KRIJGER op de leeftijd van ruim 82 jaar. N. KRIJGER-SPEELMAN 1778 JK Westerland, 10 maart 1984 Hollebalgweg 2 Met droefheid geven wij u kennis van het geheel onver wachts overlijden van onze geliefde zwager en oom CORNELIS PIETER KRIJGER echtgenoot van NEELTJE DINA KRIJGER-SPEELMAN Burgh: W. DE GRAAF-SPEELMAN Haamstede: M. L. SPEELMAN L. M. RADEMAKER-SPEELMAN J. L. SPEELMAN P. SPEELMAN-v. d. LINDE Neven en nichten 1778 JK Westerland, 10 maart 1984 Hollebalgweg 2 Voor de zeer vele blijken van medeleven, ontvangen na het onverwachte overlijden van mijn man, onze zorgzame vader en schoonzoon WILLEM ZANDIJK zeggen wij hierbij hartelijk dank. Het heeft ons diep getroffen. J. ZANDIJK-DE JONGE JAN IT A PETRI J. C. DE JONGE-LINDERS Renesse, maart 1984 Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd, groot- en overgrootmoeder CATHARINA VAN DE VELDE-MELIS betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder Dr. Dor- restein en Zr. Padmos en collega's voor de liefderijke verzor ging en hulp aan haar bewezen. Uit aller naam, Familie J. VERKAMMAN-VAN DE VELDE Bruinisse, maart 1984 Deltastraat 12 Wegens huwelijk zijn wij op 16 maart a.s. LANGE REKE 8 - RENESSE JUUANASTRAAT 40 TELEFOON 264, Afdeling Constructie werk Plaat en zetwerk Roestvrij staal bewerking Argon lassen Overal te ontbieden Kado voor vreugde in het leven.... abonnement op de Nieuwsbode geven! De laatste slag 19. Wrevelig slaat Eric Svein Langtand gade, die nijver doorgaat, goudstukjes te rapen. „Wat wil je hier nog met goudstukken begin nen", gromt hij ten laatste. „Ach, weet ik niet", mompelt Svein, ,,'n mens moet toch wét te doen hebben zogezegd, anders gaat-ie dood van verveling, 't Is al erg genoeg, dat straks van de honger moeten ster ven. Hoewel er ergens iets niet klopt, want mijn oude helm zit zogezegd muurvast op mijn kop Hoofdschuddend kijkt Eric naar het zinloze gedrag van zijn vriend en hij wisselt een ver baasde blik met Axe, als de lange Sakser in eens opgwonden in de modder woelt, harder en harder begint te grinniken en tenslotte in een onbedaarlijke lachstuip over de grond rolt. „Kijk, kijk", hikt hij, „wat hebben we hier? De slsl sleutel hèhèhèhè, nou kan ik nog plezier beleven van dat handje goudstukken ook Hoewel Eric en Axe het zelf wel kunnen uit schreeuwen van vreugde haasten ze zich de reus tot bedaren te brengen, al kost het moei te, want om nu, met de vrijheid voor het grij pen door de nomaden ontdekt te worden, zou al te erg zijn. Nog natrillend van opwinding draait Svein met een breed gebaar de roestige sleutel in het slot om. Het ijzeren hekwerk knerst erbarme lijk en de drie vrienden houden hun hart vast. „Ik hoor zogezegd van alles daarboven." fluistert Svein hees, „maar 't is geloof ik ver weg „Vooruit", zegt de Noorman grimmig, „nu of nooit, we wagen het er op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8