NIEUWSBODE Voetbalvereniging Zierikzee komt met nieuw, goedkoper plan voor kantine op sportpark SKNWK boekt nuttige triomf op GPC in vierpuntenduel en neemt enige afstand (1-0) Duiveland in tweede helft naar afgetekende zege op matig Middelburg: 4-1 Kommissies Zierikzee bespreken kantineplan Gehavend ZSC wint toch bij Spui: 0-2 WIK verrast kampioenskandidaat SSV via treffer Gerrit Kooman 4 We hopen, dat ook Mevo de belangen ervan inziet. ZIERIKZEE - „We hopen van harte, dat Mevo de belan gen van het gezamenlijk realiseren van een kantine als nog wil inzien", vertelt W Zierikzee-vice-voorzitter Cees Lodewijk. „We hebben nu alsnog een plan gelan ceerd voor de bouw van een kantine, die financieel haal baar is voor ons. Het gaat dan wél om een stenen ge bouw, dat goed aansluit op de door de gemeente Zierik zee te bouwen kleedakkommodatie. Mocht ook dit getor pedeerd worden, dan zal het uiteindelijk toch uitdraaien op een houten barak, of twee houten barakken, want dat zal iedere vereniging voor zichzelf iets neer moeten zet ten. Dat is het allerlaatste wat we willen. Het zou trou wens ook een aanfluiting zijn voor een schitterende ak- kommodatie, zoals die gerealiseerd is aan de Lange Blokweg". De bouw van een kantine op het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg leek aanvankelijk erg sim pel van de grond te kunne komen, toen tijdens de gezamenlijke verga dering van de kommissies van advies en bijstand voor financiën en sport van de gemeente Zierikzee op dins dag 7 februari een plan vanuit de CDA-fraktie, waarbij een renteloze lening van 153.052,- met een loop tijd van veertig jaar werd geoffreerd aan de gebruikers van het nieuwe sportpark. De CDA-fraktie trok en kele dagen later evenwel het plan weer in, toen bleek, dat niet aan de gestelde voorwaarden, die de rente loze lening vergezelden, voldaan kon worden. Een en ander stuite af op het schoonmaken van de kleedakkom modatie. Mevo wenste hierin niet deel te nemen, „want", zo stelde Mevo-voorzitter Leo van den Ouden, „we zijn al jaren te gast bij Zierikzee. Op onze wedstrijddagen had Zierik zee altijd al de kantine-inkomsten en in ruil daarvoor verzorgden zij het schoonmaken van de kleed akkommodatie. Omdat de situatie ook op het nieuwe sportpark iden- ZIERIKZEE - Donderdag middag 15 maart om half vijf komen de kommissies van ad vies en bijstand voor financiën en sport van de gemeente Zie rikzee in de raadzaal van het stadhuis weer bijeen om zich te buigen over het nieuwe sport park aan de Lange Blokweg in Zierikzee. De agenda telt drie punten. Allereerst wordt gepraat over het verlenen van een krediet van 706.000,- voor de bouw van een kleedakkommodatie op het nieuwe sportpark. Ver volgens komt een verzoek van voetbalvereniging Zierikzee inzake startsubsidie voor bouw van een eigen klubge- bouw ten bedrage van 35.000,- aan de orde. Besloten wordt met de problematiek van de naamgeving voor het nieuwe sportpark. Hiertoe werden di verse verenigingen gevraagd suggesties aan te dragen. De kommissies zullen hierom trent advies uitbrengen. tiek blijft, lijkt het ons logisch, dat ook de schoonmaakregeling dezelfde blijft". Futiliteit Mevo was aan de andere kant wel ingegaan op het voorstel van de VV Zierikzee, die eigenaar zou worden van de te bouwen kantine, om jaar lijks een bedrag van 1000,- te beta len voor het gebruik van de kantine op een aantal avonden, waarop de zaterdagklub-aktiviteiten zou ont plooien. Het CDA, de geestelijke vader het ogenschijnlijk schitterende plan, schaarde zich aan de zijde van Mevo en trok het voorstel resoluut in. „We zijn van mening, dat het allemaal dreigt uit te lopen op een eenzijdige subsidie voor Zierikzee", liet de fraktie bij monde van de heer C. Le- gemaate weten. „Mevo komt er heel erg bekaaid vanaf. Er zijn meer voet ballers in Zierikzee, dan alleen bin nen de VV Zierikzee. We konstrueer- den ons plan ten behoeve van alle voetballers en zoals het er nu uit dreigt te gaan zien, komt er niet al te veel van terecht. Helaas springt alles af op een futiliteit als het schoonma ken van de kleedakkommodatie". Hoe zat het ook weer. De VV Zie rikzee geeft momenteel voor schoon- maakwerkzaamheden aan de kleed akkommodatie op sportpark Ban- nink een bedrag uit van 3000,- per jaar. „We wilden dit bedrag besparen op het nieuwe sportpark door de schoonmaakwerkzaamheden via zelfwerkzaamheid te verrichten", stelde Cees Lodewijk. „We vonden het evenwel redelijk als Mevo daar op het nieuwe komplex de helft van voor zijn rekening zou nemen". Dit nu vond in de ogen van de zaterdag- klub geen genade, omdat de verhui zing naar het nieuwe komplex voor Mevo toch al een dusdanige kostenstijging opleverde, dat dit 'ex traatje' er net niet meer bijkon. „We zijn aan huur van de velden en ande re bijkomstigheden 1800,- per jaar meer kwijt. Daar komt dan verder de door Zierikzee gevraagde 1000,- per jaar voor het gebruik van de kantine bij, maar dan is de koek ook echt op. Verder kunnen we gewoon niet gaan", legde Leo van den Ouden uit. Om de goede wil te tonen kwam Mevo een paar dagen later met een subsidie voorstel van 1500,- per jaar aan het adres van de gemeente om de door Zierikzee gevraagde schoonmaakkosten te dekken, maar nu kwam er - begrijpelijk - weer te gengas vanuit de ambtelijke hoek. Niet verder „Ik had zoiets dergelijks wel ver wacht", meent de heer Legemaate. „Straks kan de gemeente ook de pils jes nog gaan betalen. We hebben steeds in de raad gezegd, dat de klubs voor hun eigen onderkomen zouden moeten zorgen, maar de bouw is nog niet gestart of Mevo staat al op de stoep voor subsidie. Begrijpelijk, want de zaterdagklub heeft louter en alleen in moeten leve ren. Ik zou nu nog alleen tegen Zie rikzee willen zeggen: kijk uit wat je doet, want politiek gezien kunnen we gewoon niet verder gaan. Het is ontzettend dom geweest, dat men er samen niet uigekomen is. Als ik in de schoenen van de voetbalverenigin gen had gestaan, dan had ik het aan bod met beide handen aangegrepen. Een oplossing was er wel gekomen als er redelijk over gepraat was". Al met al was men na vier volle weken zo ver, dat er plotseling helemaal niets meer staande was gebleven van de zo schitterend lijkende mogelijk heden om voor een zeer aanvaardba re prijs een puike kantine neer te zet ten. In weerwil van de ontstane situatie trok het Zierikzeebestuur er de afge lopen dagen op uit om wéér een ande re oplossing te bedenken en men meent die nu te hebben gevonden, maar voorshands lijkt er toch weer weinig te zijn veranderd ten aanzien van de situatie, waarop het vorige plan uiteindelijk werd getorpedeerd. „We hebben een nieuw plan inge diend bij de gemeente, dat aanzien lijk goedkoper is. We hebben een of ferte gekregen voor de bouw van een stenen kantine ten bedrage van 180.000,- een zeer scherpe prijs voor een alleszins fraaie bouw, die past in het esthetische beeld, dat de kleedak kommodatie oplevert", konstateert Cees Lodewijk. „We hebben voor de realisatie bij de gemeente een subsi dieverzoek ingediend van 35.000,- terwijl we daarnaast hopen, dat de gemeente zo vriendelijk zal zijn om de heiwerkzaamheden en de aanlui- tingen naar de kleedakkommodatie voor haar rekening te nemen, het geen volgens onze berekeningen een bedrag van om en nabij 30.000,- zal bedragen". Optimistisch Via het nieuwe plan kan de VV Zie rikzee nu in plaats van de aanvanke lijke 43.000,- bijna een kwart ton meer lenen (67.000,-). Met de gevraag de subsidie aan de gemeente van 35.000,- en de te verwachten 18.000,- subsidie van de Nederland se Sport Federatie (tien procent van de stichtingkosten) brengt de zondag- klub 120.000,- bijeen. Daar komt vervolgens 20.000,- bij uit de opbrengst van uit te geven ren teloze obligaties en nog eens 40.000,- uit eigen middelen en te houden akti- viteiten. In dit licht spelen de op brengsten van de aan SK Beveren verkochte broers Stoutjesdijk een belangrijke rol. Hiermee is de beno digde 180.000,- evenwel bij elkaar vergaard. „We hebben goede hoop, dat de gemeente wel op ons voorstel zal willen ingaan", stelde Cees Lode wijk erg optimistisch. „Doordat wij nu een kantine bouwen, kunnen een aantal voorzieningen, die de gemeen te aan de kleedakkommodatie zou moeten toevoegen weer vervallen. Ik denk daarbij aan toiletten voor het publiek, een invalidentoilet, de tele foonaansluiting en een bestuurska mer. De kosten van deze voorzienin gen bedragen globaal 58.200,- en vallen dus ongeveer weg tegenover wat wij nu vragen ter realisering van de kantine". Weliswaar toonden vertegenwoor digers van de Zierikzees politieke frakties CDA en PvdA zich redelijk optimistisch ten opzichte van het plan, dubieus lijkt het of Mevo er wat voor zal voelen, omdat er voor de zaterdagklub niets veranderd in het nieuwe plan ten opzichte van het eer der gestrande plan. Zierikzee hand haaft inmmers haar standpunt, dat beide klubs samen voor de schoon maakwerkzaamheden van de kleed akkommodatie zal moeten zorgen. „We roepen nog geen hoera", stelde Cees Lodewijk daarom, „maar we hopen toch, dat het nu doorgang kan vinden. Ik ben er bijna van over tuigd, dat Mevo het belang van de totstandkoming van de kantine ook zal willen zorgen voor het hete han gijzer, dat de schoonmaakwerkzaam heden blijkbaar zijn. Zierikzee gaat zijn gedeelte via zelfwerkzaamheid doen en dat moet voor Mevo toch ook realiseerbaar zijn. Zo niet, dan zal de gemeente het moeten doen. De kanti ne zal er hoe dan ook moeten komen, want als we als klubs geen kantine neerzetten, zal de gemeente speciale voorzieningen moeten treffen en dat zal ongetwijfeld via een hogere huur tot uitdrukking worden gebracht en dat is eerlijk gezegd nog niet eens zo onlogisch. We zijn erg gelukkig dat we dit plan hebben kunnen lanceren. We hopen dan ook, dat we eindelijk kunnen gaan bouwen". SPUI - In de uitwedstrijd tegen Spui moest ZSC nogal gehandikapt binnen de lijnen verschijnen wat hen niet belette de ontmoeting in een 2-0 overwinnig om te zetten. Kees Snoek, Rene Flohil, Oliver Verwest en Ronald van Oeveren ontbraken op het appel waardoor men met een ge legenheids aanval moest opereren. René de Jonge nam de plaats in op de rechtvleugel, Ko Louwerse opererde als spits, terwijl Gerard Boogerd als linksbuiten fungeerde. Gezien het spelbeeld kan de over winning van de bezoekers verdiend worden genoemd. Door goed ingrij pen van de verdediging wist de thuis- klub maar weinig gevaar voor de ZSC veste te scheppen en doeman Maarten van der Weele kreeg dan ook praktisch geep moeilijke ballen te verwerken. Na een half uur spelen wist Marco van Oeveren met een keu rig schot ZSC voorsprong te geven (0- 1). Een minuut later was het weer OOSTERLAND - Duiveland speelde zaterdagmiddag op het uitstekend bespeelbare terrein van Oostersportpark tegen Middelburg een wedstrijd met twee gezichten. In deze door de Oosterlanders op overtuigende wijze met 4-1 gewonnen wedstrijd liep het in de eerste speelhelft allerminst naar wens. On nodig werd er veel balverlies geleden omdat er verzuimd werd direkt te spe len. Zonodig moest men, wanneer men in balbezit was, nog eens een tegen stander worden gepasseerd waarmee niet alleen het tempo werd gedrukt maar ook nog de bal werd verspeeld. Veelal waren de passes welke nog wer den afgegeven zo onzuiver dat de aanvallers er weinig mee konden beginnen. Toch kregen de Duivelanders in de eerste helft enige goede mogelijkheden om de skore te openen. Zo had Dolf Roks Vrouwe Fortuna niet op zijn hand met een kopbal wel ke door de paal werd gekeerd. Na een voortreffelijke aktie van Cees Zwa ger kwam Marco van der Have net iets tekort om zijn voorzet in een treffer te kunnen omzetten. De Mid delburgse doelman Piet van der Maas moest vervolgens al zijn talen ten tonen om een fraai schot van Dolf Roks onschadelijk te maken. Aan de andere zijde toonde invaller doelman Sjaak Verhoek uit het goede hout te zijn gesneden bij een kopbal van een van de Middelburgse aanvallers, welke hij met een uitstekende reak- tie over de lat wist te werken. Sneller tempo Na de hervatting liep het aanmer kelijk beter bij de Oosterlanders. Er werd in een sneller tempo gespeeld en ook beter geplaatst. In de tiende minuut kon het eerste sukses worden geboekt toen Cees Zwager, weer uit stekend op dreef deze middag, de bal scherp voor doel plaatste over doel man Van der Maas voor de voeten van Adrie de Jonge die uit een moei lijke hoek wist te skoren (1-0). Duiveland kreeg de smaak hierna te pakken. In de zestiende minuut lanceerde Hans Rotte de snelle Adrie de Jonge in de diepte. Deze was net iets eerder bij de bal dan de uitlopen de Van der Maas die hij met een boog schot van ongeveer 25 meter kans loos liet (2-0). Niets scheen hierna een overwinning voor de thuisklub meer in de weg te staan maar in de 25e mi nuut keerde de spanning weer volle dig terug. Bij een van de spaarzame aanvallen van de Middelburgers ver zuimde de verdediging van Duive land afdoende in te grijpen. De bal kwam hierna in het bezit van de ge heel ongedekt staande John Mieras die zonder enige problemen doelman Verhoek met een schuiver kansloos liet (2-1). Middelburg rook hierna de kans op de gelijkmaker en wist Duiveland in de verdediging te drukken. Ternau wernood ontsnapte het doel van Dui veland aan een tweede doorboring toen Mieras op de paal schoot en de bal net voorlangs de doellijn rolde. Terwijl eigenlijk de gelijkmaker in de lucht hing wist Duiveland in de 36e minuut de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Na een aanval over de linkervleugel gaf Marco van der Have een voorzet naar de geheel vrij voor doel staande Dolf Roks die de bal nog over gaf aan de eveneens vrijstaande René le Comte, die wei nig moeite had om het leder achter Van der Maas te plaatsen (3-1). Mid delburg gaf zich hierna gewonnen waardoor Duiveland het spel geheel in handen kon nemen. Vijf minuten voor tijd kon de Duiveland aanhang nog een keer juichen toen Hans Rotte met een schitterend vleugelschot de eindstand op 4-1 wist te bepalen. raak toen Ko Louwerse uitstekend profiteerde van een kansje door de doelman van Spui kansloos te laten (0-2). De thuisklub probeerde hierna wel de bakens te verzetten zonder er echter in te slagen het doel van ZSC werkelijk in gevaar te brengen. Na de thee wist ZSC op het middenveld het spel goed in handen te houden waardoor de overwinning niet meer in gevaar kwam. KERKWERVE - WIK heeft zater- dagmiddag op het sportpark „De Vospit" voor een daverende verras sing gezorgd door kampioenskandi daat SSV uit Goes met 1-0 te klop pen. De ploeg van trainer Adrie Noordijke kwam tot dit resultaat dank zij de enorme inzet welke door het team aan de dag werd gelegd. Door deze nederlaag heeft het door Bas de Zeeuw getrainde SSV de kans laten liggen om op gelijke hoogte te komen met koploper Rillandia en be zet WIK nu een goede plaats in de middenmoot van de ranglijst. Al na drie minuten kreeg Joost Rotte een uitstekende mogelijkheid om WIK aan een voorsprong te hel pen toen hij door de verdediging van SSV brak. Zijn schot ging voor hem en voor de WIK-aanhang echter rake lings naast de verkeerde kant van de paal. Gedurende de eerste helft wa ren de Goesenaren hierna wel wat meer aan de bal zonder echter veel gevaar voor het WIK-doel te kunnen scheppen. Wanneer WIK in balbezit kwam werd er veelal wat te gehaast gespeeld met als gevolg onzuivere passes welke in de meeste gevallen bij een tegenstander terecht kwa- Na de rust werd er bij WIK wat fel ler op de bal gezeten, terwijl de voor hoedespelers zich nu ook met de taak gingen belasten om mee te storen waardoor SSV weinig gelegenheid werd geboden in haar spel te komen. Direkt na de rust, in de tweede mi nuut, slaagde de thuisklub erin de enige en beslissende treffer te sko ren. Een lange pass van Joost Man- nie, welke de Goese doelman pro beerde te onderscheppen kwam voor de voeten van Gerrit Kooman die het leder met een droge knal in het net deponeerde (1-0). SSV kwam hierna dicht bij de ge lijkmaker toen het een vrijetrap kreeg te nemen welke langs de muur werd ingeschoten. Met een schitte rende safe wist Peter Noordijke ech ter het gevaar te bezweren. WIK kreeg hierna een licht veldoverwicht en ook de beste kansen. Zo gingen schoten van Joost Mannie en Gerrit Kooman rakelings naast. Vijf minu ten voor tijd scheen WIK de wedstrijd definitief in haar voordeel te gaan beslissen toen na een uittrap van Peter Noordijke de bal in het be zit kwam van Ad de Boer die direkt afspeelde op Gerrit Kooman, die na zijn direkte tegenstander te hebben gepasseerd langs de uitlopende doel man op de paal schoot. Kooman kreeg hierna weer de bal in zijn bezit maar nu was zijn vizier te hoog gesteld om sukses te kunnen boeken. In de slotminuten probeerde SSV nog wel een puntenverdeling uit het vuur te slepen zonder er echter in te slagen de verdediging van WIK te kunnen verschalken. NIEUWERKERK - Afdelings eerste klasser SKNWK heeft zaterdag een nuttige 1-0 overwinning behaald op het Vlissingse GPC in een regelrecht vierpuntenduel. De ploeg van trainer Kees van de Linde is door de zege opge klommen naar een middenmootpositie in de eerste klas, al is deze stelling enigszins geflatteerd door het fikse on derscheid in gespeelde wedstrijden van elk der ploegen. Om de Nieuwerkerkers evenwel weer naar beneden te halen zullen de achterstallige wedstrijden door de lager geplaatste ploegen met name voor Apollo een ondoenlij ke zaak, gezien de resultaten eerder in de^feompetitie. Bram Roks had scheidsrechter Leenknegt in de slotfase van het duel tussen SKNWK en GPC op zijn hand. Bij een 1-0 stand maakte Roks (links) eerst hands in het zestienmetergebied en in de slotminuut haalde hii Alex van der Heide onderuit, toen deze hem al ruimschoots voorbij was. In beide gevallen was de man in het zwart opvallend tolerant. SKNWK ging fanatiek uit de start blokken om te trachten zo snel moge lijk op voorsprong te komen. Deze opzet had al na dertien sukses, toen een vlotlopende aktie met Jan Bras ser via een keurige steekpass van Arie Folmer bij Jan Tierre terecht kwam, die op zijn beurt onmiddellijk handelend optrad en een fraktie later was GPC-doelman Swennen een geslagen man: 1-0. GPC kreeg het eerste half uur nauwelijks gelegen heid om de Nieuwerkerkerse verde diging onder druk te zetten, omdat nagenoeg ieder duel op het midden veld reeds door een Nieuwerkerker werd gewonnen. Rustgevend Desondanks kon ook de thuisploeg niet doordrukken naar een wat meer rustgevende voorsprong, terwijl doelman Swennen de voorwaartsen van de thuisploeg daartoe volop gele genheid gaf. Diverse keren liet hij de bal bij in zetten van zijn borst stuiten, maar niet een keer was er een Nieuwerker- se aanvalleer attent genoeg om als nog voor de afwerking te zorgen. „We hadden de voorsprong in de eerste helft al uit moeten bouwen", stelde Kees van der Linde terecht. „Dan voetbal je een stuk rustiger en hadden wc dit GPC met een flinke nederlaag naar huis kunne sturen. Omdat die 1-0 er steeds maar bleef staan, wordt het nog link, als de te genstander dan plotseling toch nog een offensiefje in huis blijkt te heb ben". SKNWK-doelman Wim Matthijsse hoefde in de eerste helft slechts een keer in aktie te komen. Dat gebeurde in de 34e minuut, toen een laag strak schot van Hans Hendriks verrader lijk stuiterend in de richting van de Nieuwerkerkse sluitpost. In de twee de helft was het aanvankelijk weer te thuis ploeg, die het initiatief nam. Een schot van Jan Tierie kon doel man Swennen niet klemvast krijgen, maar Hans-Jan Goedegebure kwam een fraktie te laat. In de volgende mi nuut ontstond eigenlijk pas de eerste goede GPC-aanval uit de wedstrijd. Pierre Schuit lanceerde Alex van der Heiden, maar een knappe safe van Wim Mathijsse op de inzet van de Vlissingse aanvalsleider voorkwam erger. Opbreken SKNWK was ook in de tweede pe riode niet bij machte om GPC defini tief op de knieën te krijgen, ondanks het feit, dat de bezoekers een uiterst belabberd partijtje voetbal op het goed bespeelbare Nieuwerkerkse speelveld toverden. Toch zou de wat lauwe instelling SKNWK uiteindelijk als nog bijna opbreken, toen GPC er in het slot- kwartier plotseling een vertwijfeld offensiefje uitperste. In de 32e mi nuut zoefde een schot van Alex van der Heiden net naast en in de 38c mi nuut maakte Bram Roks voor de ogen van scheidsrechter Leenknegt hands in de zestien meter, toen een inzet van John Dane wat onverwacht in de richting van Roks kwam. De ar biter erkende na afloop wel het geval te hebben gekonstateerd, maar niet de intentie te hebben gehad, dat Roks willens en wetens de bal met de hand speelde. In de slotminuut werd een aktie van Bram Roks andermaal met de mantel der liefde bedekt en dit keer was er zelfs voor de meest fa natieke Nieuwerkerker geen twijfel over, dat arbiter Leenknegt toch wel heel erg tolerant voor de thuisploeg was geweest. In een laatste alles-of- niets-offensief stuurde Huib Ver meulen de razendsnelle Alex van der Heiden het strafschopgebied in, waar hij langs iedereen snelde. Juist op tijd echter tikte de reeds geklopte Bram Roks Van der Heiden aan en was de kans voorbij. Waar schijnlijk zouden zeker negen van tien arbiters de geheide strafschop gegeven hebben, maar Leenknegt vond het prima en floot luttele se- konden voor de laatste keer. „Na tuurlijk speelden we een abominibel slechste wedstrijd", erkende GPC- trainer Jan Kapelle, „maar als er een strafschop gegeven moet worden, dan moet hij er ook komen, hoeddan ook. Een scheidsrechter mag op zo'n moment niet voor zichzelf bepalen of een ploeg die in de voorgaande ne gentig minuten wel of niet verdiend heeft. Al zouden we maar een keer over de middenlijn zijn geweest en er gebeurt zoiets, dan nog moet hij op de stip. SKNWK heeft verdiend ge wonnen als je de wedstrijd bekijkt, maar er zit wel een luchtje aan". Kol- lega Kees van der Linde moest erken nen, dat hij en zijn ploeg redelijk „gezwijnd" hadden in de slotfase, „maar", zo meende hij, „in zijn ge heel hebben we verdiend gewonnen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4