Dorpshuis Serooskerke vergroot en vernieuwd Tonelisten „Schouwse Ruiters" etaleerden improvisatietalent NOOBDWELLE DRUKKERIJ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijspel „Z'on stadse deerne" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 maart 1984 Nr. 23489 3 Aanrijding Poortambacht Op het kruispunt Haringvliet- straat-Vlakestraat-Krabstraat deed zich zondagmiddag om 13.30 uur een frontale aanrijding voor tussen twee personenauto's. W. J. d. B. uit Zonne- maire, rijdend van de Haringvliet- straat naar de Vlakestraat, vond op zijn weg uit tegengestelde richting de auto van M. H. v. d. B. uit Zierikzee. In de auto van laatstgenoemde zaten twee kinderen, die verwondingen aan het gezicht opliepen. Beide auto's waren dusdanig ernstig be schadigd dat ze moesten worden weg gesleept. Dure brommer gestolen M. B. G. uit Schuddebeurs deed zondag op het Zierikzeese politiebu reau aangifte van de diefstal van zijn brommer. Zijn vervoermiddel stond op de Engelse Kade geparkeerd (op slot) en werd tussen 20.00 en 22.00 uur weggenomen. De kleur van de brom mer is zwart/rood met een verzeke ringsplaatje SJW029. Waarde 2800,-. Scène uit het komische blijspel „Zo'n Stadse deerne BROUWERHAVEN - „Voor de spelers is het slechts een leidraad. Ze beschikken over een groot improvisatie vermogen, waardoor ze er van alles bij bedenken". Dit zei de heer A. Drijgers tijdens de jaarlijkse ruiteravond van de Landelijke Rijvereniging en Pony Club „De Schouwse Ruiters" vrijdagavond in het Tonnemagazijn te Brouwershaven. De heer Drijgers was verantwoorde lijk voor de regie van het blijspel in drie bedrijven „Zo'n stadse deerne", waar de ruim 180 aanwezigen met volle teugen van genoten. Het stuk werd dan ook op een zeer vlotte en ontspannen manier op de planken gebracht, waarbij de spelers er niet voor schuwden om de oor spronkelijke tektsten aan te vullen met hun eigen improvisaties. Door dat de tonelisten kennelijk goed op elkaar zijn ingespeeld konden ze zich dit goed veroorloven. Het stuk werd grotendeels in het Schouws dialekt gesproken. De heer A. Hanse, de voorzitter van de Schouwse Ruiters, verwel komde in zijn openingswoord het er elid van de ruitervereniging de heer P. Klompe met zijn echtgenote, ver tegenwoordigers van de gemeente en andere rijverenigingen alsook de die renarts, enkele E.H.B.O. mensen en manege-exploitanten. Hij vertelde dat de aandacht van de toneelgroep, die bestaat uit eigen leden van de rij vereniging, de laatste weken duide lijk minder aktief gericht was op paarden en pony's, maar dat ze zeei enthousiast bezig geweest zijn met het instuderen van het toneelstuk. Boereneetgewoontes Dat laatste kwam dan ook tot uit drukking in het spel van de tone listen dat vele lachsalvo's in de zaal deed opklinken. Jan Neels en Wilma Struijk wisten op een zeer treffende manier gestalte te geven aan het boe renechtpaar Hendrik Waaijink en zijn vrouw Mina. Terwijl hun zoon Janus, gespeeld door Leo Paauwe af en toe associaties opriep met de be kende komiek André van Duin. Zij kregen de zaal regelmatig „plat", on der andere met hun versie van de boereneetgewoontes, waarbij ze in hun improvisaties zelfs zo ver gingen dat ook voor souffleur Hans Boin (in zijn bak) een „schoteltje" koffie neergezet werd. De defige korrupte Eduardus van Havelen met wiens dochter Alouette de stuntelige boerenzoon Janus ver kering kreeg, werd tot leven ge bracht door de heer B. Bevelander, terwijl zijn beide dochters op een le vendige manier gespeeld werden door Margo Lemson en Ellen van de Velde. Het boerengezin koopt, verblind door „de deftigheid" van de zaken man, enkele olieaandelen van Van Havelen die achteraf gezien niet zo waardeloos blijken als Van Havelen dacht. Grada, de vriendin van Mina, op de planken gezet doorTrudy Boin, blijkt de bedreiger Eduardus nog van vroeger te kennen, waardoor zij arg waan krijgt. De oplichter wordt inge rekend door agent Peter Hanse. reeds opgevoerd voor ruim 175 be jaarden. Ook toen werd met volle teugen genoten van hetgeen de tone listen voor het voetlicht brachten. Een geslaagd onderdeel werd tijdens deze speciale avond voor de bejaar den ook weer de verloting, waarvan de trekking werd verricht door bur gemeester C. Slabbekoorn. Om tot uitdrukking te brengen, dat de bejaarden de uitnodiging van de Ruitervereniging zeer op prijs stel den, bood één der aanwezige dames voorzitter Anton Hansse vijf enve loppen met inhoud aan. De voorzitter dankte hartelijk voor deze geste, maar liet tevens weten, dat het uite raard niet de bedoeling van de ruiter vereniging is met een dergelijk op treden iets te verdienen. „Het belangrijkste doel is de bejaarden een leuke avond te bezorgen en als dat slaat, stemt dat de ruitervereni ging dankbaar en blij", aldus Hanse. Verruiming openingstijden AMRO-bank De AMRO-bank heeft de ope ningstijden van 150 middelgrote kan toren verruimd. Eén van de 150 kan toren is de vestiging in Zierikzee, Ha venpark 7. Cliënten kunnen hier voor alle diensten (inklusief kas- transakties) terecht tot 17.00 uur, in plaats van tot 16.00 uur. Met de lan gere openingstijden haakt de bank in Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 (vervolg van pagina 1) mulerende inzet, aannemer Prince voor de snelle oplevering en alle mensen van de dienst gemeentewer ken voor de begeleiding en de werk zaamheden. „Er is een moeizame weg afgelegd, maar het is nu een feestdag", aldus de burgemeester. Ook mevrouw Demmenie was die mening toegedaan, maar zij twijfelde er niet aan of het Dorpshuis zal ren dabel kunnen worden geëxploiteerd gezien de voorgaande reakties van de bevolking, de toekomstige gebrui kers. Levendig- gebouw Hoofd gemeentewerken M. van Meerten sprak van een levendig ge bouw, waarvan het karakter zich nog zal moeten ontwikkelen door de gebruikers ervan. Hij wees op het verplaatsbare toneel, de vele schuif wanden die weer een andere indeling kunnen bewerkstelligen en gaf voor beelden het meervoudig gebruik van bepaalde ruimten. De entourage bui ten doet nog wat kaal aan (boewei er toch al een forse bak met kleurige bloemen was neergezet), maar dat zal veranderen bij de boomplantdag op 28 maart. Dan zullen de scholieren onder leiding van gemeentewerken beplanting aanbrengen. Hoofd bouw- en woningtoezicht J. Kraaijenbrink wees er op, dat het nieuw aangebouwde gedeelte qua uiterlijk niet afwijkt van het oude dorpshuis, terwijl er bovendien voor is zorggedragen dat het totale ge bouw toegankelijk is voor invaliden. Leerbaarheid Voorzitter J. Deist van de regiona le werkgroep Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid vond het nieuwe ge bouw een gelukwens waard naar ge meente en bevolking toe. Hij bena drukte het belang van de multi- funktionele opzet voor de leefbaar heid van een klein dorp en gaf enige aanbevelingen om leefbaarheid in stand te houden en te bevorderen. „Bewoners, bij voorkeur vertegen- woorigd in een dorpsraad, zijn des kundigen bij uitstek voor het ver strekken van informatie en het om schrijven van verlangens", aldus Deist, die er daarom voor pleitte voor deze raden een vast informatie punt bij de gemeenten in te stellen. Daardoor kan een vast overleg (ge richt op uitvoering) tussen die twee in stand worden gehouden. Namens leerkrachten en leerlingen zal hoofd H. W. Rösken van de basis school De Schelphoek, dat de school wezenlijk veel gebruik gaat maken van het Dorpshuis. Hij sprak prijzen de woorden over de gymzaal en het nieuwe materiaal, maar was nog niet helemaal tevreden over de afwer king van het kamertje boven waar kreatieve vakken zullen worden ge pleegd. Een symbolische wegwijzer daarheen vormt een lange kleurige slang, omhoogkruipend langs de trap, die de scholieren gezamenlijk als openingskado hadden vervaar digd bij textiele werkvormen. Geschenken Ter versiering van het interieur werden tot slot nog wat geschenken overhandigd. Mevrouw D. van Nieuwenhuizen-Goslinga gaf een ka- do namens de dorpsgemeenschap en mevrouw B. Kloet-Steenpont over handigde een plant namens de oude- rensoos. De ouderraad van de school werd vertegenwoordigd door me vrouw F. de Rijke, die een oude foto van Serooskerke aanbood. Bouwbe drijf Prince had het spreekgestoelte, deze ochtend al veel gebruikt, kado gedaan. De heer De Blonde kreeg van me vrouw Demmenie een herinnering aan deze dag door een toepasselijke sleutelhanger met inscriptie. Zijn echtgenote ging met een bloemetje naar huis, maar niet nadat het gezel schap nog een tijdje informeel bijeen bleef en in de gelegenheid was het dorpshuis te bezichtigen, 's Avonds namen bevolking en genodigden het dorpshuis in gebruik met een groot feest. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar t 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. op de wens van een toenemend aan tal cliënten. Deze nieuwe service gold tot. dusver alleen voor alle dis- triktskantoren. De openingstijden van de overige kantoren blijven on gewijzigd. Wees een Zegen Op donderdag 15 maart komt de Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" uit Zierikzee bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw aan het Vrije. Tijdens deze bijeenkomst zullen de dames van de Vrijzinnig Hervormde Vrouwenvereniging als gasten aanwezig zijn. De aanvang van de bijeenkomst is om 20.00 uur. Nieuwe voorzitter" afdeling Rode Kruis Het bestuur van het Nederlands Rode Kruis, afdeling Zierikzee en Kerkwerve heeft per 1 maart een nieuwe voorzitter. Het is de heer J. Hoekman, Weststraat 21 te Zierik zee. Aanrijding Slechts materiële schade viel er te bettreuren toen zaterdagochtend twee auto's tegen elkaar botsten als gevolg van een voorrangsfout van een van de bestuurders. H. v. E. uit Zierikzee en J. W. d. K. eveneens uit Zierikzee kwamen elkaar op de krui sing Mastgat-Scheldestraat tegen. V. E. zou geen voorrang verleend heb ben. Inbraak in bestelauto Zondag werd ingebroken in een bestelauto van het Rotterdamse postorderbedrijf T.M. De auto van chauffeur L. J. de B. uit Zierikzee stond geparkeerd in de P. D. de Vosstraat. De achterruit werd stuk geslagen en de inhoud van de bestel wagen werd leeggehaald. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. Doorgereden na aanrijding A. W. G. M. v. D. uit Monster, die vrijdagochtend zijn auto had gepar keerd aan de Oude Haven, bemerkte bij terugkomst dat zijn aauto rechts een grote diepe kras had gekregen, waarschijnlijk van een weggereden mede-parkeerder. De schade beloopt in de honderden guldens, zonder dat de dader zich gemeld heeft. Bromfietser gewond op de Zeelandbrug Als gevolg van een hevige windstoot kwam bromfietser A. d. H. uit Oud-Beijerland zaterdagmid dag (13.25 uur) te vallen. Door de wind raakte hij met zijn stuur de brugleuning. Bij zijn val liep hij een diepe vleeswond op en werd overge bracht naar het Zweeds Rode Kruis- ziekenhuis voor behandeling. Zijn brommer werd totaal vernield. Gestolen auto terug gevonden De Zierikzeese politie kreeg zater dagavond de melding dat de onlangs uit Zierikzee gestolen auto van v. A. in Oudenbosch werd aangetroffen. De auto stond daar al geruime tijd en was geforceerd. Met v. A. werd kon- takt opgenomen, hij zal zijn eigen dom gaan ophalen. WESTERSCHOUWEN Verkeersbord omver gereden Op de Rijksweg Zierikzee-Haam- stede, ter hoogte van de Stolpweg kwam automobiliste I. J. v. d. H. uit Serooskerke in moeilijkheden toen ze een aantal auto's wilde passeren, die links af wilde slaan. De automo biliste passeerde rechts de rij wach tenden, maar kwam in moeilijkhe den toen de voorste auto niet links af sloeg maar recht door reed. De Se- rooskerkse belandde tegen een ver keersbord en liep schade op aan haar auto. BURGH-HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. In de rekreatiezaal van de gerefor meerde kerk in Haamstede verga- dèrt de Nederlandse Christen- Vrouwenbond op dinsdag 20 maart, aanvang 19.45 uur. Spreker op deze bijeenkomst is mevrouw L. C. Bot- Don over het onderwerp „Vrouw zijn in deze tijd". HAAMSTEDE Kompressor in brand Achter de boerderij van W. P. d. V. aan de Kraayesteinseweg raakte vrijdagmiddag een kompressor in brand door oververhitting. Omstan ders wisten het vuur in bedwang te houden, waarna de brandweer zich kon beperken tot nablussen. RENESSE Jaarvergadering „Op Drift" In de bovenzaal van het dorpshuis te Renesse wordt woensdag 14 maart (20.00 uur) de jaarlijkse ledenverga dering gehouden van toneelvereni ging „Op Drift". Naast het verslag van de sekretaris en penningmeester zal de begroting '84-'85 aan de orde komen. Bij de bestuursverkiezing zijn de dames Corrie Hoogerhuis en Annemarie v. d. Wiel aftredend en herkiesbaar. Uit de keuzekommissie is Adrie Schaleven aftredend en niet herkiesbaar. Na het officiële deel van de vergadering zal de heer P. v. d. Putten een video-opname vertonen van de viering van het 25-jarig bestaan van de vereniging in het na jaar van 1983. BURGHSLUIS Auto in de sloot Bij de damaanzet vond de politie vrijdagochtend een auto in de sloot, zonder dat de bestuurder in de buurt was. Waarschijnlijk door de gladheid ter plaatse is de auto in een slip ge raakt, gevolgd door het onvrijwillig bad. Via het kenteken werd bekend dat het een bestuurder uit Voorscho ten moest zijn, die zich echter tot op heden nog niet bij de politie gemeld heeft. KERKWERVE/ ZIERIKZEE Flinke opbrengst voor Jeugd Rode Kruis In de afgelopen maanden hebben medewerk(st)ers van het Rode Kruis (afdeling Zierikzee Kerkwerve) on geveer negenhonderd Suske en Wiske-boeken verkocht. Dat bete kent dat de kas van het Jeugd Rode Kruis gespekt kon worden met 2700,—. Hartelijk dank wordt ge zegd aan kopers en verkopers BROUWERSHAVEN Aanrijding Heuvelsweg Zondagmiddag (13.30 uur) was de Heuvelsweg-Kakkersweelweg het toneel van een aanrijding na een voorrangsfout. F. v. d. H. uit Brui- nisse, komend van de Kakkersweel- weg, zou geen voorrang verleend hebben aan de van de Delingsdijk af komstige M. S. v. d. V. uit Brouwers haven. Materiële schade aan beide voertuigen. ZONNEMAIRE Doorgereden na aanrijding Op een parkeerplaats aan de Berm- weg te Zonnemaire stond zondag de auto van C. M. V. uit Brouwershaven geparkeerd. Bij het wegrijden be merkte de eigenaar een van een bum per afkomstige kras over de gehele lengte van de auto, veroorzaakt door een onbekende automobilist. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Kledingverzameling Stichting Mensen in Nood Voor de Stichting Mensen in Nood wordt (ook) in Noordgouwe en Schuddebeurs weer de jaarlijkse in- zamelingsaktie gehouden van kle ding, schoeisel en dekens. De goede ren kunnen worden afgegeven (ver pakt s.v.p.) tot 21 maart op de vol gende adressen: voor Noordgouwe N. v. d. Werf, Pauwstraat 10 (01112-1315) en voor Schuddebeurs mevrouw Pan- nekoek-Hendriksen, Donkereweg 15 (01110-3205). KAPELLE Voorjaarsvergadering Vrouwen-V.V.D. Waarom faalt Europa niet? Onder deze titel houdt de organisatie van vrouwen in de V.V.D. haar algemene voorjaarsvergadering. Nu, door de Europese verkiezingen in juni van dit jaar de Europese politiek wat meer in de belangstelling staat, meent de organisatie van vrouwen in de V.V.D. hierbij te kunnen aanslui ten tijdens haar algemene vergade ring op vrijdag 23 maart a.s. Op deze bijeenkomst voor leden en be langstellenden zal mevrouw Koosje Bins, sekretaresse van de liberale fraktie van het Europees Parlement te Brussel en columniste van het V.V.D.-magazine V. en D., spreken over het thema „Waarom faalt Euro pa niet?" De vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in hotel „De Zwaan", Kerkplein 47, Kapelle. Belangstellenden voor de lezing zijn om 20.00 uur van harte welkom. ZIERIKZEE Auroruit ingeslagen Van de splinternieuwe auto van C. D. uit Zierikzee, geparkeerd in 's Heer Louwensdorp werd vannacht (zondag op maandag) de achterruit ingeslagen, kennelijk met veel be langstelling voor de inhoud van de wagen. Buiten de schade van de ruit, werd er echter niets vermist. Emmer water Hendrik en Mina worden schatrijk door de aandelen. Als ze weer eens op hun oude boerderij terug komen kij ken staat Alouette alweer klaar om Janus in te palmen, terwijl ook haar zus Adéle daar wel wat voor voelt. Ook Grada en Eduardus voelen wat voor elkaar, zodat mede door een nep-telegram er vele ingewikkelde komische situaties ontstaan. Zij zorgden voor veel hilariteit in de zaal, waarbij een van de hoogtepun ten de emmer water was, waarop Mi na haar man aan het eind van het tweede bedrijf „trakteerde". Een avondje lachen dus voor de aanwezi gen, zodat de toneelgroep van de Schouwse Ruiters dankzij het goede spel, maar ook door de toepasselijke komische kleding en de grime ver zorgd door de heer Ph. van Ast, zeker in haar opzet geslaagd is. Het blijspel was twee dagen eerder biet dorpshuis te Serooskerke, dat vrijdag onder grote belangstelling van de zijde van de bevoling door burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer werd geopend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3