Omroepen verheugd over media-akkoord Weet je nog wel, ouwetje Penelope van de „Polyanthe" £LEKTR0 LIEVENSE Onderneming voor veredeling uienprodukten Brandpunt in gesprek met minister Ruding Panoramiek over Amerikaanse presidents verkiezingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 maart 1984 Nr. 23488 9 DEN HAAG - Koningin Beatrix en prins Claus brengen van 8 tot 10 ok tober een staatsbezoek aan Denemar ken. Zij zijn uitgenodigd door konin gin Margrethe II en prins Henryk. Het ministerie van buitenlandse za ken heeft dit sonderdag bekend ge maakt. HELMOND - De 37-jarige Engels man David John Darby uit Walsall bij Birmingham is in een ziekenhuis in Helmond overleden nadat hij tij dens het afgelopen carnavalsweek einde in de nacht van zaterdag op zondag tijdens een vechtpartij in Helmond werd neergeslagen met een knuppel. DEN HAAG - Ook de Nederlandse regering staat sterk afwijzend tegen over de binnenkort in Duitsland te houden SS-reünie. De regering deelt ,,ten volle" het gevoelen van afkeu ring dat daarover in de Kamer bestaat, aldus donderdagmorgen mi nister Van den Broek van buiten landse zaken. DEN HAAG - Ambtenaren mogen na veertig dienstjaren met VUT. Mi nister Rietkerk (binnelandse zaken) stapte donderdag in het staartje van het debat over de wettelijke regeling van de ambtenaren-VUT over zijn fi nanciële bezwaren tegen die eis van VVD, CDA en PvdA heen. DEN HAAG - Wat tot voor kort voor de Nederlandse beroepsbinnen- vissers een ware plaag was, lijkt nu redelijke handelswaar te worden met goede kansen voor exportmoge lijkheden. De vooral de laatste jaren in vele delen van ons binnenwater oprukkende Chinese wolhandkrab vindt steeds meer aftrek bij" de kon- sument en vooral de Horeca. DEN HAAG - De kaderwet speci fiek welzijn moet er voorlopig niet komen. Het verdient aanbeveling het wetenschap geheel te herzien, voor dat een beslissing tot openbaarma king wordt genomen. door EDGAR WALLACE ZIERIKZEE - Juni 193U is ae aatum van deze foto. Meester Bakker (links) en meester Mol (rechts) flankeren deze groepsfoto, ivaar een aantal leerlingen vereeuwigd werden van de Christelijke Lagere school. In het midden is nog net schoolhoofd de heer Gorter te zien. Verder: Jannie, Jo en Kees van Westen, broer en zus De Vlieger en Krijn en Hans v. d. Beije, om er maar eens een paar te noemen. lijk dat, zodra ik jou zo goed ken als jij mij, er oen barslechte i ijd voor jou zal aanbreken. En nu zou het mij een genoegen zijn als ik je stem niet meer hoorde." Hij nam een kleine, langwerpige doos uit de mand, zocht verder en vond een vishengel, waaraan een lan ge draad was verbonden. Hij ver dween ermee uit de grot Na een kwartier kwam hij terug me) hengel en doos. Hij zette beide op hel plat form. Ze zijn slimmer dan ik van ze ver- Wachtte", zei hij. „De draadloze is druk in de weer. Ik kon ze niet duide lijk volgen, maar vermoed dat Vigo in verbinding staat met een oorlogs schip, dat langs de kust kruist. De Polyanthe zal dus wel spoedig be zoek ontvangen. Je bent geluk kig man. Hollin." Deze, die op de rand van hel plat form een kort houten pijpje zat te ro ken, bromde: „Hoe weet je dat alle maal? En wat is dat?" Hij wees op de doos. „Een draagbare radio, die meneei Orford ons heeft meegegeven. Als de morseeode hadden gebruik'had ik ernaast gezeten, maar gelukkig lcfoncerden ze. Ze kennen jou. Hol lm en ze welen een heleboel van je." De grot werd gedurig lichter en t< •gelijk steeg de zee. Witschuimend drong hij op, eerst tot aan (Ie ingang van de grot. stroomde dan over de /andbedden n iicurkn n i.-u< vrijwel dt hele vloei, /«-dat i.ii meer dan een kleiiu ruin n ai. m ingang vrij bleel. John uau.tii u langslepend al. Gedurende lu paaini perioden in bet jaar \u-ul o« iiigai.i. volkomen onder wal ei ge/et, dat <t;u. tot aan het plat Joi n kwan )>n i;i (lachte veroorzaakt» geen aug^i mi hem, want de hoogte an de gr«-i i oorloofdc hun altijd bo\r» lu i v an i uit te klimmen; als de ingang n aai voldoende vrijg bleel on Irissi luei.i door te laten. Eindelijk begon i \v ater te zakken en met een zucht v ai. verlichting begon bi| het oir.i.ir klaar ie maken. Dorba» en zijn rouw baodi n /in. in bun „prive-groticruggci rokk» i, en overlegden fluisterend met i l kaar Hollin had de benen als «<i. kleermaker gekruist en zal ti don melen, zodat Penelope en haat vreemde vis-a-vis aan elkaar vwuei, overgelaten. Ze bracht liet gespit k op het onderwerp dal haar gee st vol komen vervulde. „Die mensen schijnen alles an jou af te weten. Is er soms mts mts 11 je nadeel"'" „Ja en nee." antwoordde liiji t weten niets wat mijn rei te na kon t. maar veel wat mijn veiligheid be treft." Met dit ondoorgrondelijke ant woord moest ze zich tevreden stellen. twordt vervolgd) UTRECHT - De Dienstenbond FNV vindt dat er voor het jaar 2000 een 25- urige werkweek moet gelden in ons land, bij voorkeur in de vorm van 5 werkdagen van 5 uur. Dit zou beteke nen dat de werkweek de komende 15 jaar ieder jaar ongeveer met een uur moet worden verkort. Deze ar beidstijdverkorting mag geen extra kosten met zich neebrengen voor de werknemers, maar ook de werkge vers zullen ontzien moeten worden, aldus de bond. HILVERSUM - De meeste regiona le omroepen hebben het afgelopen jaar meer luisteraars gekregen. In sommige regio's wordt meer naar de „eigen" regionale omroep geluisterd dan naar Hilversum 3, de populairste landelijke zender. Dit blijkt uit gege vens van de afdeling Kijk- en Lijste- ronderzoek van de NOS. De dienst heeft oen luisterdichtheid van no vember 1983 vergeleken met die van een jaar eerder. AMERSFOORT - Hypotheken met levensverzekering zijn voor verre weg de meeste huiseigenaren ronduit ongunstiger dan een annuïteitenhy potheek. Tot deze konklusie is de Vereniging Eigen Huis gekomen na haar jaarlijkse onderzoek naar de voorwaarden die banken en verzeke ringsmaatschappijen stellen bij het uitlenen van geld voor de aankoop van een woning. De resultaten staan in het maartnummer van het vereni gingsblad „Woonconsument". John bespaarde het meisje de moei te van het antwoord. „Ik wil niet dat u ook maar één woord legen juffrouw Pitt spreekt", zei hij ernstig. „Wat de uitkomst hiervan ook mag zijn. ik heb beslist dat u zal worden vervolgd wegens de laagste daad in uw leven, mevrouw Dorban." „Ik herinner je eraan, dat je tegen mijn vrouw spreekt", onderbrak Ar thur Dorban zijn langdurige stilzwij gen. „En wat juffrouw Pitt betreft, die heeft zich meer dan schandelijk gedragen en de grofste aanvallen op mijn eer John lachte hartelijk. „Slico, ik vind je een grappige jon gen. Jouw eer? De eer van een valsspeler, van de compagnon van el ke dief in Europa Dat is jouw eer!" Zijn woorden schenen geen grote indruk op Dorban te maken. „Wat ik ben geweest, heeft met de ze zaak niets te maken", merkte hij op. ,,lk weet wie en wat jij bent. waarde vriend." Penelope staarde de man aan. Er klonk een bedreiging in zijn stem. die haar onbegrijpelijk toescheen. Het mysterie van de Polyanthe moest dan ook ten nauwste verbon den zijn met het mysterie van de zee man John. „Van één ding kun je altijd zeker zijn", hernam John rustig. „Name- HILVERSUM - De Hilversumse omroepen hebben zich in een eerste reaktie voorzichtig verheugd getoond over het media-akkoord tussen VDA en PvdA over het instellen van een derde televisienet en het openstellen van abonnee- tv voor de omroep. De NOS en de omroepverenigingen hebben altijd sterk ge pleit voor deelname van de omroepen aan abonnee-tv, aldus een NOS- woordvoerder. De vraag is nu wat het politieke akkoord in de praktijk gaat opleveren, en dat is de reden dat de omroepen nog voorzichtig zijn met hun vreugde. Het zal nu moeten aankomen op een goede invulling van de plannen ETTEN-LEUR - Sint Maartensdijk op Tholen, midden in het Nederland se uienteeltgebied, begint SVZ BV uit Etten-Leur tezamen met de tot Zwitser genaturaliseerde Deen Knud Vagn Andersen een bedrijf voor vere deling van uien. De onderneming gaat werken onder de naam Onion Specialties Holland BV en zal - af hankelijk van het seizoen - werk bie den aan ongeveer twintig mensen. Dat heeft SVZ donderdag bekendge maakt. Het inrichter) van het produktie- proces begint op 12 april en naar ver wachting zal het bedrijf in december volledig aan het werk zijn. De rege lingen met gemeente en provincie zijn op een oor na gevild. In machines wordt in eerste aanleg ongeveer 1,5 miljoen geïnvesteerd. Van de pro- duktie van diepgevroren uien (ge schild, in ringen, in schijven of in stukken gesneden) krijgt negentig procent een exportbestemming. De produkten zullen vooral worden uit gevoerd naar landen waar veel uien worden gekonsumeerd maar niet veel wordt voortgebracht. SVZ is voor honderd procent in handen van W. A. Wijlaars Participa tie Management BV in Den Bosch. SVZ heeft sedert haar overneming per 1 januari 1982 een sterke groei doorgemaakt. De gekonsolideerde omzet over 1983 bedraagt ruim 100 miljoen. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 01119-1634 DEN HAAG - Kommandant J. S. van het opleidingscentrum voor offi cieren voor speciale diensten in Bre da is deze week geschorst op verden king van mishandeling. voor het derde net en abonnee-tv, wanneer het kabinet zich tenminste bij deze ingrijpende wijzigingen van de media-nota van minister Brink man van WVC neerlegt. De NOS is er op zich wel voor te vinden om samen met de kleine zendgemachtigden naar Nederland 3 te verhuizen, maar bij zo'n verhuizing komen wel de no dige technische en financiële voor waarden om de hoek kijken. Zo is een interessante vraag wat er met de door de regering vastgestelde bezui nigingen op de omroepbegroting gaat gebeuren, wanneer er anderzijds een derde net moet komen. Het is daar om een goede zaak dat CDA en PvdA de nodige maanden (tot 1 oktober) tijd willen reserveren om voor dit soort vragen een goede oplossing te vinden, zo stelde de NOS- woordvoerder. Het bedrijfsleven vrij spel geven bij abonnee-televisie is door de Hil versumse omroepwereld steeds fel gehekeld. Dit zou op den duur de on dergang van het bestaande omroep bestel betekenen, omdat dan van on eerlijke konkurrentie sprake zou zijn. HILVERSUM - KRO's aktualitei- tenrubriek Brandpunt brengt vrij dag (Nederland 1, 21.20 uur) een vraaggesprek met minister Ruding van financiën over de bezuinigingen van het kabinet-Lubbers. Verder aandacht voor de Baghwan- beweging in Nederland „die op weg is een zekere ekonomische macht te worden", de medianota en de oproep van CNV-voorzitter Van der Meulen om de levensbeschouwelijke omroe pen beter te beschèrmen tegen de oprukkende kommercie en aandacht voor de stijgende kosten van het landbouwbeleid in de EG. HILVERSUM - Panoramiek, de buitenlandrubriek van de NOS-tele- visie, besteedt zondag (Nederland 1, 30.10-20.40 uur) aandacht aan de ko mende Amerikaanse presidentsver kiezingen. Panoramiek-redakteur Vermeulen draaide enige tijd mee met de verkiezingskaravaan en volg de de belangrijkste kandidaten van de demokratische partij en de huidi ge president Reagan. Zaterdag 10 maart Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Teleac 15.30 uur RVU 16,00 uur Klassewerk. Leerlingen van De Flecht school en van de Wil- helminaschool uit Coevorden nemen het tegen elkaar op. 18.15 uur Teleac 18.55 uur Rosco 19.55 uur Spop. De jeugd Olympische dagen in Noord-Brabant staan cen traal. 20.40 uur De roze panter. Tekenfilm. 21.00 uur Agatha Christie. Moord in galop. Miss Marple komt in het ge weer als een welgestelde oude heer onder verdachte omstandigheden dood wordt aangetroffen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studo Sport 23.15 uur Dunga Din. Nachtfilm uit Maandag 12 maart, 21.00 uur, Ned. 1: „De PatiënteEen scène uit dit Ne derlandse tv-spel. Zaterdag 10 maart, 23.15 uur, Ned. 2:Gunga Din". De drie sergeants kom- ten in grote moeilijkheden in de tempel van de moordlustige sekte. door Alexander Pola, Jan Fillikers, Henk van der Horst, Ted de Braak en Fred Benavente. 21.00 uur Agatha Christie. De patiën te. Een vrouw is op onverklaarbare wijze van het balkon gestort. Ze raakt in coma en wordt verpleegd in een ziekenhuis. 21.40 uur Hier en nu 22.30 uur Kerk vandaag 22.50 uur Hill street blues. Furillo raakt in alle staten van woede als zijn bureau verdacht wordt van kor- ruptie. 23.50 uur Journaal, 23.55 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Je ziet maar. Jongerenma gazine. Onderwerpen zoals alkohol- gebruik, balletopleiding voor jon gen, een gesprek met een lesbisienne, een optreden van een electric boogje groep en van soulzanger Jimmy Cliff. 20.00 uur Konsumentenman. Frits Bom springt weer in de bres voor mensen die onrechtvaardig behan deld zijn. 21.00 uur Voetbal'80. Sportpanora- ma. 21.40 uur De uitkijk. Filmrubriek, waarin drie films nader bekeken worden. E la nave va een Italiaanse produktie, dan een Franse Italiaanse produktie Le bal en tot slot de Fran se film l'étémeurtrier. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven 19.00 uur The A-team. Deze keer wor den ze te hulp geroepen vanwege het nogal hardhandig optreden van she- rif Dawson en de zijnen. 19.45 uur Jan Pelleboer 20.00 uur Journaal 20.28 uur De bananaspiotshow. De kijker is er getuige van dat Pierre Kartner en Simon van Collem door hun echtgenotes voor het lampje ge houden worden. 21.15 uur Falcon Crest. In alle staten van woede verkeren Chase en Cole terwijl ze in de gevangenis op hun vrijlating zitten te wachten. Ónder- wijl zint Angie op een plan om Chase buiten spel te zetten. Emma is ver liefd om dokter Michael geworden. Deze komt in een moeilijke positie te verkeren als sherif Robins door hem onder het mes genomen moet wor den. 22.05 uur Aktua tv special. Doku- mentaire van Wibo van der Linde over de zelfmoordplannen van het echtpaar Van Bemmelen. 22.45 uur Harten twee. Jennifer en Jonathan worden bij hun thuiskomst gekonfronteerd met een diefstal. De dader wordt op heterdaad betrapt en slaat Jonathan KO. 23.40 uur Journaal, 23.45 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Journaal 19.10 uur U zij de glorie. Dit pro gramma werd opgenomen in de Gere formeerde kerk van Surhuisterveen. Medewerking verleenden o.a. de chr. oratoriumvereniging uit dezelfde plaats en het kinder- en jeugdkoor van de Kantorij van de Kruiskerk in Bergen. De alt Joke de Vis is de so liste en Jan Bonefaas bedient het or gel. 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Sons and daughters 17.00 uur Pop video show. Muziek programma met videoclips. 17.25 uur Studio Sport 17.50 en 18.30 uur Teleac 19.00 uur Nieuws 19.05 Magnum PI. Magnum doet zich voor als een gehuwd man, om zo een zaak te behandelen. 19.55 uur Nederland muziekland. Cheil van Praag neemt de presenta tie van dit muziekprogramma weer op zich. 20.35 uur Dynasty. Blake en Krystle treden voor de tweede keer in het hu welijk. Ook Adam koestert trouw plannen en wel met Kirby. 21.25 uur Remmers ontmoet Hans Nord. VVD specialist in energie en milieuzaken, werkzaam bij het Europese parlement. 22.00 uur Mr. Majestyk. Hoofdperso nen zijin Vince Majestyk en mafia- moordenaar Fank Renda. Ze probe ren ieder voor zich elkaar te misbrui ken en het gevaar van een bloedbad is niet denkbeeldig 23.40 uur Journaal, 23.45 uur Nieuws voor doven Maandag 12 maart Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Tineke. Praatprogramma. 18.55 uur Rasmus en de landloper 19.20 uur De roze panter 19.40 uur Chinees variété. Sterke staaltjes van acrobatiek worden weer getoond. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Farce majeure. Met veel werve wordt dit weer gepresenteerd 1939. Een aantal Britse militairen op een buitenpost in India wordt uitge moord. Een drietal sergeantes wordt er op uitgestuurd met als helper de waterdrager van Gunga Din om uit te vinden de ware toedracht van het drama, daarbij stuiten ze op een tem pel waarin zich een moordlustige sekte zich ophoudt. Zondag 11 maart Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 17,00 uur Gereformeerde kerkdienst 18.00 uur Sprekershoek 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uiir Mensenwerk 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Journaal 20.10 uur Panoramiek. Handelt over de verkiezingskampagne in de VS. 20.40 uur Humanistisch verbond 20.45 uur Kruispunt tv. Aktualitei- tenrubriek over kerk en samenle ving. 21.10 uur Film en fans. Naar aanlei ding van de nieuwe filmproduktie „Star 80" voert Hans van Willigen- burg een gesprek met regisseur Rob Fosse. Voorts o.a. flitsen van Terms of Endearment. 22.25 uur Een kind van foute ouders. Programma over kinderen van ou ders die tijdens de oorlog lid waren varrde NSB. 23.25 uur Van op een afstand. Beel den van kruiswegstaties van H. Monulfus- en Godulfuskerk en Maastricht. 23.30 uur Journaal, 23.35 uur Nieuws voor doven Ned. 2 11.00 uur Eucharistieviering 12.00 uur Het capitool. Aktualitei- tenprogramma. 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 15.15 uur Teleac 16.00 uur De bergrede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9