Wim van Dijke: „Bnise Boys zal pas gaan rusten, als tweede klasserschap veilig is gesteld" Dierenartsen geven voorlichting over virusinfektie duiven NIEUWSBODE Nieuwsbode-Toto zestien De „joker" van de week Start tweede deel kompetitie H.S.V. Oosterschelde Zeeuwse jeugdselekties oefenen in Oosterland Instuif leden VV Renesse lllll 111 lllll III lllllll III 111 I I l i lii I' 'l' a,l>kl I iiiiii liiii iillliill iuiiiiii iillli IlllllUllllllliilllllI II: 111 lllllll 1 Hl II1 iiiiliiiiiifii 1 III 1 1 X X X X X X X X X x X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X ZIERIKZEE-DIV O 6 Rechtsback begon voetballoopbaan als doelman bij Apollo BRUINISSE - Na negen kompetitiewedstrijden in de tweede klas van het zaterdagvoetbal bezette Bruse Boys met welgeteld een punt de laatste plaats. Dat ene punt behaalde de formatie van trainer Jan Englebert in de vijfde ronde in de thuiswedstrijd tegen Oranje Wit. Drie keer passeerde Tonnie van de Berge de Dordtse doel man, hetgeen uiteindelijk een 3-3 gelijkspel tot gevolg had. Na de winterstop kwam plotseling de wederopstan ding van de Bruse equipe. In de vijf ontmoetingen die sindsdien werden afgewerkt verzamelde de ploeg maar liefst zeven punten. Absoluut klapstuk in de fikse race naar boven was de 3-1 zege op de tot dat moment nog on geslagen koploper Rozenburg, een ontmoeting waarin zelfs tien Bruenaren toereikend waren om een 1-1 ruststand om te buigen in een fraaie triomf. Een van de voornaamste uitblinkers in dit duel was rechter verdedi ger Wim van Dijke, nog maar twintig jaar oud, maar in middels al weer drie jaar vast keus in de Bruse hoofd macht. Evenals onder andere topschutter Jacob van de Berge en supervleugelspits Tonnie van de Berge af komstig uit het voortreffelijke B-juniorenteam van de Bruse vereniging van een aantal jaren geleden, valt Van Dijke vanwege zijn verdedigende funktie veel minder op, maar hij is wel degelijk altijd voor de volle honderd procent aanwezig. Morgen - zaterdag 10 maart - trekt Bruse Boys naar WHS op Tholen, een tegenstander, die sinds de zege van de Englebert-elf op Rozenburg de rode lantaarnpositie over moest nemen. „Het ziet er nu toch naar uit, dat de wedstrijd echt door gaat", zegt Wim van Dijke. „De Thoolse truckendoos zal nu toch wel zo onge veer leeg zijn". Wim van Dijke in een typische verdedigende houding. ,,Ik moet het puur van mijn inzet hebben. Ik mis de technische begaafdheid om aanvaller te zijn". ZIERIKZEE - De Nederlandse Vereniging van Dierenartsen voor Dui ven NVDD geeft tijdens bijeenkomsten verspreid over het hele land duivenhouders voorlichting over de paramyxovirusinfektie bij duiven en het voorkomen daarvan. De dierenartsen hopen daarmee een einde te maken aan de onder de ongeveer vijftigduizend Nederlandse duiven- houders bestaande verwarring en onzekerheid over de virusinfektie. Ook willen zij wijzen op het voorbehoedend enten van duiven tegen de ziekte. Het virus heeft in de voorgaan de jaren in duizenden hokken in het gehele land slachtoffers geëist. Afgelopen voorjaar heeft de Nederlandse Postduiven Orga nisatie (NPO) de duivenhouders verplicht hun dieren tegen para- myxovirusbesmetting te enten. In totaal zijn toen ongeveer drie mil joen vogels met dood vaccin in gespoten. Het nut van de enting is inmiddels bewezen, omdat geen uitbraak van de ziekte heeft plaatsgevonden. Vanwege de weerstand, die de verplichte enting heeft opgeroe pen (in een geval stapte een prin cipiële tegenstander zelfs naar de rechter, zij het tevergeefs) heeft de NPO thans besloten enting van jonge vogels niet verplicht te stel len. De dierenartsen zijn bang voor massale besmetting met alle gevolgen vandien als de duiven houders het advies niet opvolgen. Het virus kan zich onder andere nestelen in de luchtwegen of op de darmen van de duif. Het sterfte percentage onder besmette dieren ligt zeer hoog. In een enkel hok kunnen zelfs dieren er aan ster ven, terwijl andere ervan gene zen. Op het moment is het wat de ziekte betreft betrekkelijk rustig, maar dat komt omdat de wedstrijdvluchten pas in april be ginnen. Per duif kost de enting 75 cent. Terwijl Nederland de verplichte enting heeft afgeschaft heeft West-Duitsland met ingang van 1 januari 1984 bepaald, dat duiven die aan wedstrijden deelnemen geënt moeten zijn. Wim van Dijke trapte voor het eerst georganiseerd tegen de bal, toen hij zeven jaar oud was. Hij woonde toen nog in zijn geboorte plaats 's-Gravenpolder. Na eerst alleen nog maar een tijdje te hebben meegetraind belandde hij op achtja rige leeftijd tussen de palen. ,,Mijn vader werkte samen met de doelman van het eerste team van Apollo. Daar kwam ik toen mee in kontakt. hij heeft me aan voetbalschoenen gehol pen en ik ben toen ook maar doelman geworden. Dat heb ik twee seizoenen gedaan en ben vervolgens verhuisd naar de rechterbuitenplaats", herinnert Wim van Dijke zich. Óp elf jarige leeftijd verhuisde hij naar Bruinisse en kwam toen als midden velder in het C-juniorenteam van Bruse Boys terecht. Teun de Ronde speelde als laatste man in die ploeg. „We wonnen toen erg vaak en Teun vond dat niet zo leuk. Hij kwam vaak nauwelijks aan de bal. Ik moest zijn plaats overnemen en dat ben ik toen maar blijven doen". Juniorentijd Zijn verdere juniorentijd bleef Wim van Dijke laatste man spelen. Hij maakte ook deel uit van het be faamde B-juniorenteam, dat in zijn klas alles en iedereen aftroefde. „Echt lekker voetballen was het natuurlijk niet, de bekerwedstrijden waren wel leuk, want dan had je pas echt tegenstand. Daar heb ik tot nu toe ook mijn leukste herinneringen aan. Het was schitterend, dat we in de halve finales Middelburg uitscha kelden en ook de finale was grandi oos, ook al verloren we die tegen RCS", vertelt Van Dijke. Vanuit het B-juniorenteam belandde Wim van Dijke, evenals een aantal van zijn teamgenoten in de Bruse hoofd macht, aanvankelijk als reserve, maar al vrij vlot met een vaste posi tie. „Op mijn zestiende speelde ik in \het tweede, maar geregeld moesten We met een groepje met Nico de Frel mee met het eerste. Een halve wedstrijd spelen of zo". Inmiddels speelt Wim van Dijke zijn derde seizoen in de hoofdmacht van Bruse Boys als vaste keus, maar hij vindt het nog steeds jammer, dat hij het stadium van A-junior moest overslaan om de simpele reden, dat Bruse Boys niet bij machte was om een respresentatief A-juiorenteam op de been te brengen. „Misschien had het nog wel gelukt met wat aanvul ling, maar dan moesten er steeds spe lers door schuiven, van C naar B en zo verder eg c(at leverde te veel prol-, blemen op. Zödöèhdë moesten we maar meteen doorstromen naar de senoiren". Bij zijn overgang naar de senioren verhuise Wim van Dijke ook naar een andere stek, die van rechtsback, een positie die hem voor treffelijk bevalt. Ze hebben regel matig tegen me gezegd, dat ik een goede aanvallende middenvelder zou kunnen zijn. Vooral Nico de Frel was die mening toegedaan. Toen Piet van de Berg er de voorkeur aan gaf om la ger te gaan spelen, kwam die rechts backplaats terecht, maar De Frel zei toen altijd al, dat ik in zijn ogen be ter rechtshalf zou kunnen zijn. En dat hebben er wel meer gezegd". Apatisch Wim van Dijke heeft er geen enkel probleem mee om als niet-Bruenaar in Bruse Boys goed zijn partijtje mee te blazen. „Zo op het oog lijkt het voor de wedstrijd, alsof de meeste spelers er helemaal geen zin in hebben om te gan voetballen. Alsof ze er apatisch naar toe leven, maar dat lijkt echt al len maar zo. Als ze op het veld staan dan is die mentaliteit heel anders, zo van keihard er tegenin gaan en pro beren uit te halen wat er in zit", zegt Wim van Dijke. Ook het traditionele pilsje voor de wedstrijd hoort er in Bruinisse helemaal bij. „De een doet dt wel en de andere niet. Maar als ze het wel doen die jongens hebber er totaal geen last van. Dat is meestal wel, te zien. Bovendien blijft voet ballen voor iedere-Bruenaar een purr hobby. Ze doen er niet zo gewichtig over. Als dat wel zo was, dan hadden er enkelen allang niet meer hier ge voetbald. Maar er is er hier niet een, die erover denkt om ergens anders te gaan voetballen, niet in het profvoet bal, maar ook niet elders in een ama- tuervereniging. Daar staat echter te genover, dat er ook weinig van elders zijn, die hier hun voetbalgeluk ko men beproeven". Wim van Dijke is van mening, dat hij het voornamelijk moet hebben van zijn inzet. „Technisch ben ik niet zo'n ster. Een backspeler vraagt niet zoveel techniek. Het belangrijkste is, dat je je aan een tegenstander kunt vastklampen. Een ijzersterke menta liteit is dan primair. Een technische spits als bijvoorbeeld Tonnie van de Berge kan een wedstrijd in een mo ment beslissen, terwijl een verdedi ger konstant bij de les moet zijn wil hij een wedstrijd niet in zijn nadeel zien eindigen", meent de twintig ja rige verdediger. Zijn trainer Jan Englebert toont zich duidelijk ge charmeerd van zijn gestaag groeien de kwaliteiten. „Hij gaat steeds konstanter spelen en nagenoeg iede re vleuglspits heeft alle moeite van- de wereld om langs hem te komen", denkt Englebert. „Het is jammer, dat hij nog niet frekwent genoeg op komt en infiltreert in de vijandelijke defensie, zoals Leen van de Bijl dat aan de andere kant doet, maar ik denk dat dat geleidelijk wel gaat ko men". Veilig stellen WHS moet voor Bruse Boys eigen lijk niet al te veel problemen opleve ren nu de Bruse formatie zo ontstel lend ind e winning-mood is. „Ik hoop natuurlijk, dat we gaan winnen", konstateert Wim van Dijke, „maar die jongens zullen er vanzelfspre kend ook wel ontzettend op gebrand zijn om te winnen. We gaan er natuurlijk keihard te genaan. Een punt, dat moet gemak kelijk kunnen, maar omdat niet een ploeg graag wil degraderen zal het wel een bijzonder enerverend duel worden. Net als Bruse Boys is WHS een vechtersploeg, dus het zal wel niet zo'n technisch hoogstaand duel worden. Veel lange halen, gauw thuis en veel werk voor de verdedi gers". Andermaal zal Bruse Boys willen laten zien dat men zich niet wil neerleggen bij degradatie. „Ik denk, dat al veel ploegen het bijltje erbij neergegooid zouden hebben, als ze er na negen wedstrijden zo voor gestaan zouden hebben alsdat bij ons het geval was, maar dat is in Bruinis se natuurlijk nooit het geval. Als ie dereen zich plotseling van het gevaar bewust wordt en men zich voor twee honderd procent gaat inzetten, dan is in Bruinisse niets onmogelijk, zelfs niet een gat van tien punten dicht trekken. Er zal pas gerust worden als het tweedeklasserschap is veilig gesteld", besluit Wim van Dijke. BRUSSEL - Alexis de Clercq, de zoon van de Belgische minister van financiën en vice-premier Willy de Clercq, blijkt betrokken te zijn bij de malversaties die het bestuur van de voetbalclub, en vijf van zijn mede bestuurders werden woensdag door de bijzondere opsporingsbrigade van de rijkswacht opgepakt. Ze zijn tot donderdagochtend vastgehouden. ZIERIKZEE - Morgen - zaterdag 10 maart zal de zesde kompetitie- wedstrijd van de H.S.V. Oosterschel de worden vervist. Aangezien dit te vens de eerste wedstrijd in het nieu we jaar is, wordt op een ruime be langstelling gerekend. Het vertrek naar het wedstrijdparkours is om 12.15 uur vanaf de balie. Op het wedstrijdparkours zal aan de deelne mers tevens het tussenklasement na vijf wedstrijden worden uitgereikt. Wat betreft de eerste 10 ziet dit klassement er thans als volgt uit: 1. J. Hubers 3181 pnt.; 2. John Berre- voets 2845 pnt.; 3. L. Bolier 2466 pnt.; 4. C. J. Schot 2218 pnt.; 5. A. Verloo 2202 pnt.; 6. C. Seijbel 2108 pnt.; 7. C. H. van Schelven 2072 pnt.; 8. J. M. Dekker 2050 pnt.; 9. F. L. Timmer man 1790 pnt.; 10. J. C. Kristalijn 1620 pnt. Gezien de geringe onderlinge ver schillen beloven de komende wedstrijden ongemeen spannend te worden. Deze wedstrijden zullen op de volgende data plaats vinden: 10 maart (vertrek van de Balie 12.15 uur). 24 maart (vertrek van de Balie 12.15 uur). 31 maart (vertrek van de Balie 8.00 uur). 21 april (ver trek van de Balie 12.30 uur). 12 mei (vertrek van de Balie 9.45 uur). Voor de leden van de H.S.V. Oosterschelde bestaat verder de gele genheid deel te nemen aan het inter nationale zeehengelkonkours van de „Zeenaald" te Rockanje, meetellend voor het kampioenschap van de Del ta Federatie, op zondag 11 maart aan staande. Gevist wordt op het strand van Rockanje van 11.00 - 14.00 uur. MIDDELBURG - Tot voor kort werd het Zeeuws UEFA-team gere geld door de jeugd technische kom missie, maar dit seizoen is dat elftal (met juniorenspelers tot 18 jaar) ook in handen van de gewone technische kommissie veld voetbal. Het UEFA- team wordt samengesteld na wedstrijden op 17 april tegen Hoofd plaat en 30 april tegen VCK, waarna oefenwedstrijden volgen in en tegen Nieuwdorp (8 mei) en IJzendijke (22 mei). Op Hemelvaartsdag, 31 mei, wordt deelgenomen aan het Valke- nissetoernooi van Meeuwen in Zoute- lande, waarna nog gezocht wordt naar een aantrekkelijk toernooi op 9 juni in het buitenland. De Zeeuwse B- en C-selektie Zijn in middels samengesteld en starten de voorbereidingen komende week met trainingen. Na een reeks oefen wedstrijden voor iedere selektie vol gen dan op 9 april de groepsselektie- wedstrijden met de selekties van Dordrecht (in Oosterland), op 14 april in Weert tegen Limburg en op 25 april in Yerseke tegen de selektie van Brabant. Het UEFA-team wordt als trainer-coach begeleid door Jo de Waal, die samen met Hans Mewiss ook de jeugdselekties onder zijn hoe de heeft. RENESSE - De voetbal afdeling van de sportvereniging Renesse gaat zaterdag voor haar senior- en B- juniorleden een instuif houden. Op het sportpark „De Laonc" gaan de elftallen het zaterdagmiddag tegen elkaar opnemen waarbij een handi cap formule van toepassing is. Voor de aanvang van iedere wedstrijd worden de lager spelende elftallen, door middel van het nemen van een aantal strafschoppen, een voorsprong op een hoger spelend team te nemen, 's Avonds vallen er voor de elftallen nog punten te ver dienen bij en een kwis, welke zal worden gehouden in „De Herberge" en welke aanvangt te 19.15 uur. Het geheel zal worden afgesloten met een gezellige avond waarbij ook de dona teurs van harte welkom zijn. ZIERIKZEE - Deze week alweer ons zestiende Nieuwsbode-Toto formulier met louter voetbal-ontmoetingen. De eerste elf betreffen ont moetingen van mannelijke standaardteams en de laatste twee wedstrij den in de eerste klas van het damesvoetbal. Na vijfenveertig totoïsten leiden drie gokkers met elk twaalf goed voorspelde uitslagen. Jacco de Jonge van Brouwershaven, Ico van de Berge van Duiveland en W Zie- rikzee-vice-voorzitter Cees Lodewijk krijgen in de zestiende editie de konkurrentie te duchten van Mevo-aanvaller René Verwijs, van ZSC- voorzitter Piet van der Horst en van Bruse Boys-verdediger Wim van Dijke. Het rijtje lijkt misschien simpel, maar is doorspekt met tal van schier onvoorspelbare ontmoetingen. Wat te denken van de eerste twee in het rijtje. Zowel Mevo-SPS als WHS-Bruse Boys zijn wedstrijden tus sen Schouwen-Duivelandse en Thoolse ploegen en in beide gevallen speelt het degradatiespook een hoofdrol. Dat geldt ook voor SKNWK- GPC, terwijl de wedstrijden tussen Heinkenszand en DFS en Zierikzee en Divo, de „joker" van de week van belang zijn voor het kampioen schap. Ook de uitwedstrijd van Ouwerkerk bij Kwadendamme lijkt moeilijk voorspelbaar, enfin, een allesbehalve gemakkelijk rijtje, zoals de resultaten dit weekeinde vrijwel zeker zullen uitwijzen. II', ll III René Verwijs der Horst Wim van 1 Dijke 1 M'evo-SPS 2 WHS-Bruse Boys 3 Duiveland-Middelburg 4 SKNWK-GPC 5 Heinkenszand-DFS 6 WIK-SSV 7 Spui-ZSC 8 Duiveland III-Brouwersh. 9 Zierikzee-Divo (JOKER) 10 Kwadendamme-Ouwerkerk 11 Dreischor-Zeeland Sport 12 SKNWK-GDW (d) 13 Veere-WIK (d) ZIERIKZEE - Zondag derde klasser Zierikzee lijkt zo op het oog regel recht op het kampioenschap af te stevenen met nog slechts acht wedstrijden te gaan. De komende weken wachten de ploeg van trainer Jack Schipper twee thuiswedstrijden op rij, die evenwel uiterst zwaar kunnen wegen. Over negen dagen komt Goes naar Zierikzee om te trachten revanche te nemen voor de nipte nederlaag die in Goes werd geleden tegen de roodzwarte brigade na een sensationeel en hoogstaand duel, maar een week eerder staat eerst nog een ander toptreffen op het programma. Op sportpark Bannink treedt Zierikzee zondagmiddag aan tegen het Dinteloordse Divo, dat in de allereerste kompetitiewedstrijd in de laatste twee minuten in Dinteloord naar een 1-3 nederlaag werd gespeeld. „We hadden het in de uit wedstrijd bijzonder moeilijk en hetzelfde beeld voorzie ik zondag zo ongeveer", meende Jack Schip per desgevraagd. „Weliswaar wa ren we in Dinteloord veruit de be tere ploeg, maar toen bleek al hoe moeilijk het is om de Brabantse verdediging te slechten. Pas toen men bij Divo dacht, dat het kar wei geklaard was konden we als nog winnend afsluiten. Het staat wel vast, dat de Brabanders alles in het werk zullen stellen om niet voor de tweede keer dezelfde fout te maken. We mogen dus wel drommels goed op onze tellen pas sen". Door het stugge verzet wat Zierikzee kan verwachten, zal de ploeg zich uiterst rustig dienen op te stellen en zich moeten dwingen om veel geduld op te brengen. Opstelling „We zullen ongetwijfeld met een kleine zege genoegen moeten nemen als het al een zege wordt", denkt Schipper. De Souburgse oe- fenmeester kent weinig proble men met het oog op de opstelling. Alleen Wim van der Maas is nog niet helemaal klaar om zijn plaats op de laatste man-positie weer in te nemen. „Dick Hart heeft zijn werk tegen Steen goed gedaan. Toch zal er tegen Divo anders gespeeld moeten gaan worden dan wanneer Wim van der Maas er zou hebben gestaan. Door de speelwij ze van Divo zouden centrale ver dedigers Wim van der Maas en Pa trick de Broekert eigenlijk om beurten in moeten schuiven. Dat kan met Dick Hart moeilijker, maar ik heb er alle vertrouwen in, dat we een goedwerkend alterna tief vinden". Divo staat relatief op gelijke hoogte met Steen op de ranglijst. Beide ploegen hebben zes ver- liespunten meer dan de Zierikzee- se koploper. De Dinteloordse ploeg speelde de laatste drie wedstrijden op eigen terrein en speelde evenzoveel keren gelijk, waarbij vooral de 3-3 tegen SC Gastel toch wel enig opzien baar de. „Door een ongeval van hun doelman moeten ze het nu met een mindere man doen. Vandaar waarschijnlijk die drie tegentref fers, maar daar staat tegenover, dat ze toch ook getracht hebben om aanvallend te spelen, anders skoor je geen drie keer tegen SC Gastel. Als ze het echter in hun hoofd durven te halen om ook te gen Zierikzee aanvallend te gaan akteren, dhn lijkt het me, dat ze in hun eigen mes vallen, zoals dat ook Steen overkwam", stelt Schipper vast. „Dan zijn wij na melijk op z'n best". Huizenhoog Schipper is de stellige overtui ging toegedaan, dat Zierikzee in de komende twee wedstrijden de basis kan leggen voor het behalen van de titel. „Dan komen we op 28 punten en dan zijn twee of drie punten in de laatste zes wedstrijden toerei kend om naar de tweede klas over te stappen. Ik heb alle ploegen nu een of twee keer gezien en ik ge loof dat ik met een gerust hart mag stellen, dat we huizenhoog boven alle konkurrenten uitste ken". Met uitzondering van Van der Maas lijkt de ploeg fit voor aanstaande zondag. Theo Witten berg is weliswaar licht gebles seerd, maar fysiotherapeut Van Goethem is steeds met hem bezig. „Bij Steen heeft hij Wittenberg in de rust nog enigszins opgelapt. De ploeg waardeert dat enorm en ik niet minder. Het is fijn, dat je als ploeg over een dergelijke man kunt beschikken", konstateert Schipper nog eens. De afgelopen week had Han van de Sande last van een lichte lies blessure, maar hij trainde weer volledig mee, terwijl ook de klei ne blessure van Kees Verkaart weer helemaal over is gebleken. Een twijfelgeval lijkt alleen Mar co Does. die de hele week in Duits land was en waarvan Schipper niet weet of hij in de gelegenheid was om zijn trainingsarbeid te verrichten. „Het zijn al met al stuk voor stuk kleinigheidjes, waarvan ik niet wakker lig. Bo vendien zijn we in het voordeel, dat het tweede team niet hoeft te spelen, zodat we de reservebank goed kunnen vullen voor het ge val zich plotseling toch wat voor doet". Resumerend kijkt de Sou burgse trainer optimistisch voor uit naar de naderende wedstrijd. „Er wordt in de groep wel eens ge zegd, dat er wel eens een keer te gen een nederlaag aangelopen zal worden, maar dat druk ik al gauw de kop in door lakoniek te ant woorden. dat Zierikzee niet ver liest. Zo'n vertrouwen heb ik in dit team en dat geldt ook voor de wedstrijd tegen Divo", zegt hij te vreden lachend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6