Opnieuw geen advies over winkelbouw in Renesse Amateurs spelen toneel in dorpshuis te Noordwelle Werkzaamheden aan superglijbaan voor zwembad Onderdak van start streeknieuws Onbehoorlijk bestuur JttetnisM Samen met energiebesparende maatregelen aan dak ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijde maart 1984 Nr. 23488 3 WESTERSHOUWEN - Evenals de kommissie voor grond- en pachtzaken eerder deze week, heeft ook de commissie voor de Ruimtelijke Ordening van de ge meente Westerschouwen zich donderdag onthouden van het geven van advies over de intrekking van het voorbe- reidingsbesluit voor een gedeelte van de kom van Renes- se, gekoppeld aan de verkoop van grond en de goedkeu ring van de bouw van een achttal winkelunits aan de Zoom in die plaats. Bij monde van fraktie-voorzitter L. Tieleman liet het CDA weten te genstander te zijn van de voorgeno men verkoop en bouw. „Het bestaan de winkelbestand is voldoende. Wan neer er nog eens acht winkels zullen worden bijgebouwd, dan zal sprake zijn van overbewinkeling in Renesse. Ik ben van mening dat de Renesser (Vervolg van pagina 1) Renesse op het koopkrachtige pu bliek zal er groter door worden, ze ker wanneer het plan wordt uitge voerd als promenade." Geen konkurrentiepositie Mevrouw Niemantsverdriet waar schuwde voor het feit dat, als de ge meenteraad op 19 maart het voorstel afkeurt, het plan vijf jaar kan wor den opgehouden door allerlei bezwaarschift-procedures. „Dan ligt de ontwikkeling van Renesse voor vijf jaar stil en hebben we nog weer vijf jaar lang geen konkurrentieposi tie. Verpaupering van de kom zal het gevolg zijn." Volgens de burgemeester heeft bij 'het maken van de plannen de leef baarheid van de kern voorop gestaan. „Heel veel woonhuizen wer den winkels, waardoor de leefbaar heid geweld is aangedaan. De bouw van nieuwe winkels is een goede zaak als daarmee kan worden be werkstelligd dat op de bestaande panden weer de woonbestemming te rugkeert." Modder RU-kommissielid J. v. d. Berge liet weten erg veel moeite te hebben met de gehele gang van zaken. „Ik houd er een rare smaak aan over." Burge meester Niemantsverdriet had daar voor een nog sterkere uitspraak: „Er wordt met modder gegooid!" Nietgevaarlijk hoor! HAAMSTEDE - Drie jongens in de lagere-school-leeftijd vonden donderdagmiddag in de duinen bij Haamstede een dertig cm. lan ge granaat uit de Tweede Werel doorlog. Het projektiel werd aan getroffen bij de bunkers, toen ze op zoek waren naar kogelpunt jes", zoals ze zeiden. Ze boden de granaat aan aan de egtgenote van de postkammandant aldaar, met de melding: ,,Hij is niet ge vaarlijk hoor, we hebben hem in de bunker geprobeert...! Een waarschuwing tegen een dergelij ke kinderlijke onschuld lijkt hier zeker op z'n plaats, want stel dat de granaat ,,nog wélgoed was", wat dan? De granaat werd vervolgens op het politiebureau afgegeven, waar de politie niet probeerde of de granaat nog op scherp stond, maar direkt de E.O.D. (Explosie ven Opruimings Dienst) waar schuwde, die het projektiel komt ophalen, Zij bekijken dan of de granaat inderdaad onschadelijk Restaurant Renesse Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Keuken geopend van 12.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. Voor reservering: 01116-1215 middenstand het bij het rechte eind heeft door daartegen te protesteren." De PvdA was vertegenwoordigd in de kommissie door de heer S. Roos, hij trad op als vervanger van de ver hinderde partijgenoot J. C. Hendrik- se. De socialistische fraktieleider gaf te kennen voorstander te zijn van een uitstel van de advisering. „Laten we eerst maar eens de vergadering van de commissie voor midden- en klein bedrijf, volgende week woensdag af wachten. Bovendien vindt maandag 12 maart de hoorzitting over het ontwerp-bestemmingsplan voor de kom van Renesse plaats. Hopelijk dat daar veel bewoners uit Renesse aanwezig zullen zijn om er hun me ning te spuien". Dat laatste had ook de heer Tieleman reeds naar voren gebracht. Fraktieberaad VVD-voorman dr. H. J. van Zuylen liet, evenals in de commissie grond en pachtzaken, weten geen mening naar voren te kunnen brengen omdat over deze materie eerst nog fraktie beraad moest worden gehouden. Ook de heer J. v.d. Berge (RU) bleek voorstander van uitstel van het uitbrengen van een advies. „Je vraagt je af, als je alles op een rij zet, wat de reden is dat deze zaak door het kollege ze snel moet worden doorgedrukt. Zeker in het licht van de grote mate van onrust, die valt te konstateren onder de bevolking van Renesse rond deze zaak. Laten we als gemeenteraad eerst alles nog maar eens op een rijtje zetten en de hele zaak bediskussiëren". Besloten bijeenkomst Alle kommissie-leden konden zich daarin vinden. Afgesproken werd dat op zaterdag 17 maart, 's morgens om tien uur de raad in besloten zit ting zal komen om de gehele materie nog eens uitvoerig te bespreken. Ge- meentesekretaris J. W. de Jonge ad viseerde de kommissieleden hun ach terban te raadplegen en notie te ne men van de uitspraken van commis sie midden- en kleinbedrijf en datge ne wat op de te houden hoorzitting zal worden gezegd. Het kollege heeft op haar beurt de gelegenheid tot 19 maart om het desbetreffende raads voorstel al dan niet in te trekken. Bij alle sprekers viel te beluisteren dat men erg nieuwsgierig is naar de mening van de burgers van Renesse in deze zaak. De mening van de Re nesser middenstand werd voldoende bekend geacht. „Maar van de zijde van de konsument horen we niets. Het is te hopen dat aanstaande maan dag op de hoorzitting in het Dorps huis van Renesse erg veel inwoners van Renesse hun mening naar voren komen brengen. Want het is tenslotte ook in hun belang dat de juiste besluiten in dezen worden genomen". NOORDWELLE - In het kader van het Noordweller Theater Gebeuren 1984 zal op zaterdagavond 10 maart een gemêleerd gezelschap dorpelingen het bühnestuk ,,een mandje eieren" van de auteur R. F eenstra ten to nele brengen in het Dorpshuis aan de Smidsweg te Noordwelle. Volgens eigen zeggen heeft het negental akteurs en ak- trices, onder het mottoOefening baart Kunst" na we ken van zweten, lachen en repeteren alle rollen in het hoofd gestampt; het negental zal zaterdagavond ach ter de coulissen staan te trappen van ongeduld om alle toneelliefhebbers van de Westhoek een onvergetelijk festijn vol spanning, sensatie en plezier te bieden. Na afloop van de toneelopvoering wordt de avond voortgezet met muziek en dans, onder leiding van de Drive-in Disco Dance-Fire. ZIERIKZEE - De afgelopen week onderging het Zierikzeese zwembad On derdak een fikse schoonmaakbeurt, die tevens vergezeld ging van een aantal werkzaamheden, die in de toekomst energiebesparend zouden moeten gaan werken. Bovendien werd een begin gemaakt met de voorbereidende werk zaamheden voor de realisatie van de superglijbaan, die Onderdak rijk wordt. Vanaf morgen - zaterdag 10 maart - is het zwembad weer geopend voor de zwemliefhebbers. In de week vanaf maandag 2 april zal de superglijbaan ver der worden afgewerkt, zodat deze ruimschoots voor de paasvakantie in ge bruik genomen kan gaan worden. In 1983 verbruikte Sportcentrum Onderdak ongeveer 10.000 m3 gas minder dan in het jaar daarvoor, maar om het energieverbruik nog verder terug te brengen, dienden nog verdere voorzieningen getroffen te worden. Daartoe wordt momenteel een nieuwe isolering aangebracht aan het dak van het zwembadgedeel-, te. De oude isolatie, die aan de bin nenkant van het dak zat werd de af gelopen dagen verwijderd, waarna een nieuwe isolatielaag zal worden aangebracht aan de buitenkant van het dak, maar dan inklusief de grote lichtkoepel. Vervolgens zal daarover heen een nieuwe dakbedekking wor den gerealiseerd. Wanneer de bereke ningen blijken te kloppen levert deze nieuwe methode van isoleren een besparing op van 52.000 m\ hetgeen een bedrag impliceert van ruim 30.000,-.Doordat het mee-isoleren van de lichtkoepel betekent, dat er weer een toename komt van het ener giegebruik vanwege verlichting, zal het netto-rendement ongeveer 20.000,- 25.000,- bedragen. Bezoekersaantal In 1983 liep het aantal bezoekers van het Zierikzeese zwembad terug tot onder de 100.000. Om het bezoe kersaantal weer wat op te schroeven zocht het bestuur van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland naar wegen om het bezoek aantrek kelijker te maken. Die meent men te hebben gevonden in de aanleg van een superglijbaan met een lengte van ruim 42 meter. Met deze attraktie hoopt het bestuur het aantal vrijzwemmers behoorlijk op te voeren. De afgelopen week wer den de eerte werkzaamheden met be trekking tot de aanleg uitgevoerd. Het kikkerbadje moest hiertoe ver dwijnen, omdat hieroverheen de gro te lus kwam te liggen, die in de su perglijbaan is verwerkt. De superg lijbaan begint aan de kant van het beheerslokaal op een hoogte van 4.24 meter. Het water wordt in de goot van de glijbaan gebracht via een re- cirkulatiesysteem, zodat het kwan tum te gebruiken water zo laag mo gelijk wordt gehouden. Ook dit bete kent weer een energiebesparende zaak. ZIERIKZEE Kop-staart botsing Op het kruispunt Sas-Trambaan botste automobilist M. v. A. uit Brouwershaven op de voor hem rij dende auto van A. N. uit Zierikzee. N. moest remmen en zijn achtervol ger merkte dit niet tijdig op. Alleen materiële schade viel te betreuren. Tegen een boom Op de Zandweg reed donderdag J. v. L. uit Zierikzee, toen hij met zijn auto in de rechter-berm raakte. Via een stuurkorrektie met slippen als gevolg, buitelde de wagen over de kop en kwam tegen een boom tot stilstand. De auto raakte bij deze ma noeuvre total-loss, de bestuurder werd niet gewond. SCHARENDIJKE Oliebollenaktie Evenals vorig jaar zal ook dit jaar weer een oliebollenaktie worden ge houden te Scharendijke; deze aktie wordt gehouden tijdens de viering van het Strao-feest, morgen, zater dag 10 maart. De opbrengst is bestemd voor het kachelfonds van de Nederlands Hervormde Kerk. De oliebollen zullen huis-aan-huis worden verkocht. Vorig jaar was de vraag echter zo groot dat er niet vol doende van deze lekkernijen voor handen waren. Daarom is dit jaar de mogelijkheid tot telefonisch bestel len ingevoerd. Dat kan op de volgen de telefoonnummers: 01117-2056 or 1343. OTTAWA - De zeehondenjacht in Canada, opnieuw het doelwit van mi lieubeschermers, vindt dit jaar ge woon plaats en de minister van visse rij, Pierre de Bane, zei woensdag dat Canada niet zou toegeven aan „ver achtelijke misdadigers", al zal de jacht nu op veel kleiner schaal plaatsvinden. Advertentie Op de voorgrond het kikkerbad je, dat moest worden gedicht, omdat hier de grote lus overheen komt te lopen, die deel uitmaakt van de superglijbaan. De hele konstruktie wordt gedragen door de aangebrachte zuil in het centrum van de foto. WATERPEIL Jloof Vanwege de enorme ravage, die ontstond in het zwembad door het weghalen van de isolatiematerialen aan de binnenkant van het dak, moesten de baden worden afgedekt met grote stukken plastic. Na afloop werden deze buiten ge droogd. De tekening van de superglijbaan, zoals die over enkele weken in het Zierik zeese zwembad zal zijn aangelegd. De afgelopen week werden daartoe de eerste werkzaamheden verricht. In de eerste week van april zal de enorme konstruktie worden aangebracht. Onderdak krijgt dan de grootste glijbaan van Zeeland. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. Ook de commissie Ruimtelijke Ordening van Westerschouwen doet geen uitspraak

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3