Kindermatinee met Kuifje in Concertzaal Zierikzee stukken Penelope van de „Polyanthe" Aanzienlijke opbrengstderving voor akkerbouw en veehouderij Hoofdbestuur Z.L.M. waarschuwt voor Brusselse prijsvoorstellen: V.V.V.'s verbaasd Vakantieweek Televizier Magazine over chemische wapens oorlog Iran-Irak Geld speelt g-een rol 6 GOES - Maandag 5 maart vergaderde het hoofdbestuur van de Zuidelijk Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) in het Landbouwhuis te Goes. Belangrijke onderwerpen van bespreking waren onder meer de Brusselse prijs voorstellen, de situatie in de diverse sektoren, het zuive ringsslib, de reorganisatie van de direktie Faunabeheer van het Ministerie van Landbouw en Visserij en de orga nisatie van de rijkslandbouwvoorlichting in het zuid westelijk akkerbouwgebied. 3e redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge bonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Onaangenaam verrast hebben wij uit de „Zierikzeesche Nieuwsbode" van 2 maart 1984 kennis genomen van uitlatingen tijdens uw Algemene Vergadering op 1 maart 1984, betrek king hebbend op onze organisatie. Wij hebben er behoefte aan hierop puntsgewijs kommentaar te leveren. 1. De nota van de hand van uw voorzitter onder de titel ,,Over Re- kreatie en Toerisme" hebben wij op vrijdag 2 maart 1984 ontvangen van de 4e afdeling van de Provinciale Griffie. Voorts hebben wij kennis ge nomen van een artikel in de „Zierik zeesche Nieuwsbode" van 28 februari 1984 (door ons per post ontvangen op 29 februari 1984) onder de titel „VW's verbaast over houding Pro vincie wat betreft uitbreiding dagre- kreatie". Wij vragen ons af hoe on dergetekende verweten kan worden niet te hebben gereageerd, indien er van uw zijde niet eens de moeite is genomen de betreffende nota aan ons toe te zenden. 2. WV Burgh-Haamstede betaalt rechtstreeks niets aan de Provinciale VVV Zeeland; alleen de Stichting Streek-VW Schouwen-Duiveland betaalt een jaarlijkse bijdrage, die gebaseerd is op het aantal leden van de plaatstelijke VW's op Schouwen- Duiveland. Aldus betaalde WV Burgh-Haamstede indirekt aan de Provinciale WV Zeeland in 1983 over 214 leden een bedrag van 2.889,—. Dat is iets meer dan de helft van het bedrag, dat aan de le den is genoemd. 3. Er is nimmer beweerd, dat on dergetekende en de adjunkt- direkteur beiden naar een vergade ring in Hilversum moesten op 1 maart jl.; wij verzoeken u in dit ver band onze brief van 17 februari 1984, nummer dR/AB 840088-1.1, nog eens zorgvuldig te lezen. Alleen onderge tekende woonde op 1 maart jl. een vergadering bij ten kantore van de ANW te Hilversum als gevolg waar van het onmogelijk was om uw ver gadering bij te wonen. Mevrouw Ho- vestadt was om andere reden verhin derd naar Haamstede te gaan. Uw se- kretaris heeft derhalve voor het doen van zijn beschuldiging onvoldoende zorgvuldigheid betracht. Voor de goéde orde merken wij op, dat de Al gemene Vergadering van VVV Renes- se op 16 maart 1984 uiteraard niet door direkteur én adjunkt-direkteur zal worden bijgewoond; het is wel de bedoeling, dat één van beiden aanwe zig zal zijn. 4. De stafmedewerker marketing promotie had aanvankelijk toege zegd een inleiding te zullen houden in uw Algemene Vergadering. Mede als gevolg van de voorbereiding voor deelname aan de ITB in Berlijn heeft hij telefonisch overleg gepleegd met uw sekretaris om te bezien of zijn bij drage uitgesteld kon worden tot een volgende Algemene Vergadering. Daartegen bleek - aldus de heer Posch - geen enkel bezwaar te bestaan. Uit bovengenoemde punten kan slechts gekonkludeerd worden, dat de geuite kritiek volkomen onge grond is. Wij konstateren, dat er van uw zijde in hoge mate onzorgvuldig is gehandeld, waardoor de verhou ding tussen uw VVV en de Provincia le WV Zeeland negatief kan worden beïnvloed. Provinciale VW Zeeland J. P. de Regt, direkteur Vakantieweek voor weduwe en weduwnaars (met kinderen tot 12 jaar) van 28 juli tot 3 augustus in Vor mingscentrum Essenburgh in Har derwijk. Als je je partner door de dood verliest, verandert er veel in je eigen leven, en dat van je kind(eren). Je wordt zwaar beproefd. Rouwen kost energie en de pijn van het ver lies voel je nog steeds. Is het dan vreemd, dat je af en toe moe bent en bijna geen vooruitgang voelt? Tege lijk neemt het leven van alle dag je weer in beslag. Je staat nu alleen voor de opvoeding en de zorg voor kinderen. Hoe dragen zij het verlies van vader of moeder en hoe reageert de omgeving erop? Nieuwe vragen komen op je af en je denkt wel eens aan je eigen toekomst. Op deze en an dere vragen willen we ingaan. Een week lang om op adem te komen, steun te vinden bij anderen en nieu we ideeën op te doen, waarmee je verder kunt. In een afwisseling van inspanning en ontspanning trekken we een week met elkaar op. De kin deren hebben grotendeels een eigen programma. Voor inlichtingen kunt u bellen 's avonds na 19.00 uur: Tel: 01110-6372 - 01110-6694. In verband met de voor de land- en tuinbouw onverteerbare prijs voorstellen zal er op dinsdag 13 maart in Brussel een bijzondere ver gadering worden gehouden van de overkoepelende Europese landbouw organisaties Copa. Ook de Z.L.M. zal op deze vergadering vertegenwoor digd zijn. Deze vergadering wordt vooral gehouden met het oog op de vergadering van de Europese raad van landbouwministers die op 13 maart eveneens in Brussel bijeen komt om zich (opnieuw) te beraden over de landbouwprijzen. De georga niseerde landbouw heeft er vooral bezwaar tegen dat er teveel ineens bezuinigd wordt terwijl ook de wijze waarop dat gebeurt, vooral in de rundveehouderij, onoverkomenlijke moeilijkheden oproept. Naar het voorbeeld van Groningen heeft ook de Z.L.M. middels een glo baal indikatief model uitgerekend dat de voorliggende Brusselse prijs voorstellen voor de zuidwestelijke akkerbouw een opbrengstderving in houden van gemiddeld zo'n 200 gul den per hektare. Voor de veehouderij moet zelfs gerekend worden met 4 a 500 gulden per koe. Het Z.L.M.- bestuur is van mening dat aan derge lijke signalen niet voorbijgegaan kan en mag worden. Besloten werd dan ook waar mogelijk medewer king te verlenen aan landelijke akti- viteiten om de besluitvorming in Brussel gunstig te beïnvloeden. Waarschuwing In dit verband had Z.L.M.- voorzitter, de heer A. J. G. Doelman, aan het begin van de vergadering al een waarschuwing laten horen waar bij hij ondermeer het volgende zei: „Diegenen die dit jaar gelukkig een gunstig jaar hebben moeten wel beseffen dat de omstandigheden snel kunnen wijzigen zoals enkele jaren geleden. Ook in ons werkgebied zijn er overigens kollega's die geen aard appelen in het bouwplan hebben of op basis van meerjarige kontrakten hun aardappelen hebben afgezet en daardoor dit jaar zeker ee matig re sultaat zullen boeken. Ook dienen we niet voorbij te gaan aan de pro blemen elders in ons land zoals bij voorbeeld in het noorden. Daaruit blijkt duidelijk dat de laatste jaren de prijs van de gegarandeerde akker- bouwprodukten onvoldoende is aan gepast aan de kostenstijging bij ge middelde opbrengsten". Volgens de Z.L.M.-voorzitter is dit alles voldoende reden om onze zorg duidelijk naar buiten te brengen. Akkerbouw Het Z.L.M.-bestuur sprak andermaal zijn ongerustheid uit over het ge bruik van zuiveringsslib op land bouwgronden. Zolang er geen water dicht systeem is om ongelukken te voorkomen met het gebruik van dit slib zonder meer worden afgeraden. Het Z.L.M.-bestuur toonde zich over igens wel bereid om samen met de producenten (de waterschappen) te zoeken naar een dergelijk waterdicht systeem. Met betrekking tot de medefinan ciering van het praktijkonderzoek door het bedrijfsleven (totaal ±14 gulden per hektare) blijft de Z.L.M. vasthouden aan een doorslaggevende stem van het bedrijfsleven bij het opstellen van de programma's. Het Z.L.M.-bestuur zal ter bestemder plaatse pleiten voor handhaving van de E.E.G.-steunregeling voor erwten voor menselijk konsumptie. Veehouderij Het Z.L.M.-bestuur sprak zich uit tegen de invoering van de zogenaam de superheffing zoals die wordt voor gesteld door de Europese kommissie omdat daarvan het gevolg is een stilstaand in de ontwikkeling van met name de Nederlandse veehoude rij. Gepleit werd voorts om vooral aandacht te geven aan een goede le lijns gezondsheidszorg voor dieren. Tuinbouw Het hoofdbestuur nam kennis van de gewijzigde verordening met be trekking tot de plantafstand tot wa terlopen in Noord-en Zuid-Beveland. In de praktijd wordt deze nieuwe re geling zeker werkbaar geacht. In fruitteeltkringen bestaat er enige zorg over grote importen van fruit - vooral appels van het ras Granny Smith- vanuit het zuidelijke half rond. De bestrijding van het bakterie- vuur is naar wens verlopen maar waakzaamheid blijft geboden. De in druk bestaat dat alle betrokkenen nu min of meer op één lijn zitten en dat geeft vertrouwen voor de toekomst. Reorganisatie Faunabeheer De direktie Faunabeheer van het Ministerie van Landbouw wordt per 1 april opgeheven en geïntegreed in een nieuwe direktie c.q. Konsulent- schap Natuur, Milieu en Faunabe heer. Het Z.L.M.-bestuur vertoonde zich verontrust over deze gang van zaken en wil graag weten of het neu trale funktioneren van het Faunabe heer (inkl. de wildschadekommissie) ook in de nieuwe opstelling gewaar borgd is. Door het dagelijks bestuur is over deze kwestie reeds een brief gestuurd naar minister Braks van Landbouw met het verzoek om de praktijk in dezen gerust te stellen. In verband met de ophanden zijnde reorganisatie van de Rijks Land bouw Voorlichtings-Dienst (RLVD) sprak het ZL.M.-bestuur zijn voor keur uit voor een zuidwestelijk ak- kerbouwkonsulentschap, gevestigd in Goes. Vanut het ministerie denkt men aan een organisatie per provin cie. In die provincie opstelling zou den West Brabant en de Biesbosch vanuit Tilburg „bediend" worden. Volgens de Z.L.M. is het echter lo gischer en prakischer het zuidweste lijk kleingebied vanuit een groot zuidwestelijk akkerbouwkonsulent- schap te bedienen. Een en ander zal binnenkort met alle betrokken besproken worden. Over de vesti ging van het Goese Konsulentschap Rundveehouderij in Tilburg is al overeenstemming bereikt. DEN HAAG - Op het werkterrein van het ministerie van sociale zaken stelt de kommissie Geelghoed in haar eindrapport een aantal wijzi gingen voor in de arbeidsomstandig hedenwet. Het begrip „Welzijn" in deze wet moet konkreter worden om schreven en worden afgebakend. DEN HAAG - Sinds in 1981 de zoge noemde „operatie rijkspolitie" van start ging, heeft de politie technische dienst 1.022 nieuwe personenauto's van de in ons land gemaakte types Volvo's 340/360 gekocht op een totaal van 1.854 nieuwe auto's. Van alle door de rijksoverheid in de periode 1981-1983 aangeschafte personenau to's was 24 procent van dit type. Voor 1981 kocht de rijksoverheid helemaal geen in Nederland gemaakte perso nenauto's. HILVERSUM - Avro's televizier magazine brengt donderdag (Neder land 1. 2L50-22.30 uur) een reportage over Iraanse soldaten die in een Zweeds ziekenhuis wegens vergifti ging worden verpleegd. Volgens Iran zijn de militairen het slachtoffer van chemische wapens die Irak zou ge bruiken in de oorlog tussen beide landen. Verder aandacht voor het fe nomeen wonderkinderen en de ziekte reuma naar aanleiding van de reuma- week. ROTTERDAM - Het tuinbouwbe- drijfsleven heeft een beroep op onderzoek- en voorlichtingsorganisa ties gedaan meer aandacht te beste den aan de zogenaamde cellenteelt, het kweken van agrarische produk- ten in a f gesloten ruimten met behulp van kunstlicht en een kunstmatig ge schapen klimaat. Ir. A. J. Vijverberg, konsulent voor de tuinbouw, heeft dit woensdag gezegd na afloop van een besloten bijeenkomst van des kundigen over tuinbouwflats. Vrijdag 9 maart Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 u«r Een paard in de hand. Ver schillende aspekten van de rui tersport komen aan bod. 16.15 uur Wordt vervolgd. Magazipe van strips en tekenfilms. 16.50 uur Alleen als ik lach. Norman's moeder is niet te spreken over Jenny het vriendinnetje van haar zoon. 18.55 uur Candy, Candy. Belevenis sen van een weesmeisje. 19.15 uur Cruyff en Co. AanKappen en draaien wordt aandacht aan besteed. 20.00 Journaal werknemer van het regeringsarchief ziet een deur opengaan en hoort voetstappen maar hij ziet niemand. Hij wordt knock out geslagen. Men ontdekt dat gegevens zijn verdwenen betrekking op Quilby, de uitvinder van een chemische stof. 21.20 uur Brandpunt 22.05 uur Hallo Larry. De dochters Ruth en Diana worden bezichtigd door de verloofde van hun moeder. 22.30 uur De ver van mijn bed show. Derde wereldzaken komen weer aan bod. 23.25 uur Journaal 23.30 uur Het proces. Een film uit 1962 naar het gelijknamige boek van Kafka. Het verhaal gaat over een jongeman die voor hem onbekende redenen door twee politiemannen meegenomen wordt voor een ver hoor. Totdat het proces begint wordt hij op vrije voeten gesteld. Hij doet verwoede pogingen om te weten te komen waarvan hij van beschuldigd wordt. Niemand kan hem nader in lichten. Wel raadt men hem aan om het proces af te kopen. Daar hij ervan overtuigd is dat alles op een mis verstand berust laat hij het proces doorgaan, met alle fatate gevolgen van dien. De hoofdrollen worden ver tolkt door Anthony Perkins, Jeanne Moreau, Orson Welles, Romy Schnei der. Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De eerste de beste. Door di verse deelnemers zal weer gepoogd worden een aantal nieuwe rekords te vestigen. 19.50 uur Quitte of dubbel. Een ko misch spel met in de hoofdrol Ronnie Bierman. Het verhaal speelt zich af in de Amerikaanse stad Las Vegas. Aldaar verdient een Nederlander als pianist in een hotel zijn brood. Hij leert het Nederlandse danseresje Francis kennen. Er ontstaat een ro mance. Maar Francis heeft al jaren éen verhouding met een welgesteld heer, wat de nodige verwikkelingen tot vervolgd heeft. 21.30 uur Aktua tv. Special rond de euthanisie zelfmoordvan Lucie van Bemmelen. (Herhaling). 22.10 uur Gesprek met de minister president. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Het laatste avondmaal. Doordat in de achttiende eeuw in Haïti slaven van suikerplantages in opstand komen willen de planters op Cuba hun mensen tot grotere aktivi- teiten dwingen. De technische moge lijkheden zijn gering en de werkers moeten het bezuren. 23.15 uur Nieuws voor doven. ZIERIKZEE - Zaterdag en zondag zal in de Concertzaal een kindermatinee worden gehouden met de film „Kuifje en het Haaienmeer". Op beide dagen begint de voorstelling om 14.00 uur en zal na afloop aan alle kinderen een aar dige attraktie worden aangeboden. Zaterdag- en zondagavond staat de film „Porky's II" op het programma, beide keren om 20.00 uur. De inhoud van Porky's II is in het kort als volgt: Onder leiding van de lerares drama Mrs. Morris, de moeder van PeeWee, studeren de leerlingen van de Angel Beach Middelbare School een Sha kespeare Programma in. Tijdens de kostuumrepetitie worden ze gestoord door een gezelschap onder leiding van ene Dominee Flavel, dat zich de Rechtvaardige Kudde noemt. Ook de gehate sportlerares Miss Bla- bricker bevindt zich onder hen. De Dominee eist dat de Shakespeare op voering geen doorgang zal vinden, omdat er volgens hem obsceniteiten in worden gezegd. Hoewel de direk teur van de school achter zijn leerlin gen staat, wendt Dominnee Flavel zich tot het schoolbestuur en hij weet hen zover te krijgen dat het program ma wordt verboden. De leerlingen, waaronder PeeWee en zijn vrienden, zijn razend. Wendy Williams, PeeWee's vriendin, kent het raadslid Gebhardt. Hij belooft zich voor de jongelui in te spannen. Maar wanneer zijn positie in gevaar dreigt te lopen, krabbelt hij snel te rug. Hij doet nog een poging Wendy te versieren, maar zij en haar vrien den zorgen ervoor dat dit avontuurt je voor hem eindigt en een maat schappelijke en politieke afgang. De leerlingen komen er ook achter dat de zedelijkheids-apostelen in hun vrije tijd niet bepaald zo zedelijk zijn en zich amuseren met pornofilms. Tijdens een door de Dominee, in sa menwerking van de Ku Klux Klan op touw gezette grootse manifesta tie, worden ze in het openbaar bela chelijk gemaakt. Dankzij het ingrij pen van de leerlingen kan het Sha kespeare Festival doorgang vinden... Leeftijd 16 jaar. Kuifje Om al vast een indruk te geven van hetgeen bezoekers van de film Kuifje en het Haaienmeer staat te wachten, volgt in het kort de inhoud. Waarom heeft een anonieme mae- cenas professor Zonnebloem aan de rustige oevers van het kunstmatige meer Flaychzaff een villa met een goed uitgerust laboratorium ter be schikking gesteld? Blij dat hij rust gevonde heeft en de geschikte middelen voor zijn on derzoek op het gebied van fotoko pieën in drie dimensies zoekt de pro fessor geen kwaad achter dat gulle gebaar. Tintin, die naar Sylavië vliegt - waar de villa gelegen is - inge- zelschap van Milou, kapitein Had dock en de onafscheidelijke Dupont- Dupont, is echter minder goed van vertrouwen. De drie dimensie kopieën van de professor zouden best eens van belang kunnen zijn voor misdadigers, waarover juist in deze tijd veel gesproken wordt: inbrekers en vervalsers, die kostbare stukken Kuifje en het Haaienmeer: zaterdag en zondag om 14.00 uur. stelen uit alle musea in de wereld en- deze vervangen door imitaties. En welke imitatie kan bedriegelijker zijn dan een foto en drie dimensies? Wel is het zo, dat professor Zonne bloem nog niet geheel klaar is met zijn experimenten en dat de stukken die hij prodeceert zotte gebreken ver tonen, maar in zeer nabije toekomst zullen de kopieën volmaakt zijn. Mis schien te volmaakt....De acherdocht van Tintin wordt bevestigd als hij beseft, dat zijn aanwezigheid in Syl- davië iemand hindfert. Door spekta- kulaire aanslagen probeert „men" Tintin uit te schakelen. Hij ontkomt echter aan alle listen en lagen dank zij zijn snelle reakties, door de hulp van zijn vrienden, maar ook door de medewerking van twee kleine, aardi ge Syldaviers: Niko en Nouchka. He laas! Opgejaagd door de tijd en vast besloten om de gedwongen medewer- kig van Zonnebloem te verkrijgen, werpen de bandieten-vervalsers (want het waren zij die de aanslagen pleegden) hun maskers af. Zij nemen Niko en Nouchka gevangen, -die Tin tin slechts met gevaar voor eigen le ven kan redden, maar ook wordt ge vangen genomen. De chef van de ban dieten wil immers met Tintin een re kening vereffenen, want hij is nie mand anders dan de schurk Rastapo- poulos, een ongrijpbare staatsvijand en de eeuwige tegenstander van Tin tin. Deze keer schijnt Rastapopoulos over machtige troeven te beschik ken: zijn onvindbare schuilplaats be vindt zich... op de bodem van het kunstmatige meer, waar eens een dorp door het water opgeslokt moet zijn. Rastapopoulos heeft dit dorp onder het water tot nieuw leven ge bracht door luchtkompressors en an dere moderne hulpmiddelen. Kleine onderzeeboten onderhouden het ver keer in en met de ongewone schuil plaats, waar al gauw achtervolgin gen gaan plaats vinden in de ver dronken dorpsstraten. Voor deze ach tervolgingen worden o.a. een amfi bievaartuig en onderwatervoertui gen met kikvorsmannen gebruikt. Deze onderwater-onrust leidt tot de komst van de gealameerde politie van Syldavië. Rastapopoulos be grijpt dat hij zijn spel verloren heeft en besluit zijn schuilplaats op te offe ren. Hij zal hem opblazen.... met Tin tin, Niko en Nouchka erin. Na de ex plosie zullen zij verpletterd worden door de vele tonnen water van het meer. Maar Tintin weet op het laatste ogenblik te ontkomen en redt zijn jonge vrienden. Met kapiteit Haddock begint hij de sterk bewogen en sensationele achtervolging van Rastapopoulos om tenslotte een eind te maken aan de sinistere loopbaan van „de haaien van het Flaychyzaff- meer", juist als professor Zonnen- bloem erin slaagt zijn nieuwe uitvin ding te vervolmaken. LUNTEREN - De Gereformeerde synode heeft zich als eerste Kerk in Nederland woensdagavond uit gesproken tegen de plaatsing van kruisraketten in Nederland. Het mo- deramen (het dagelijks bestuur) kreeg van de synode de opdracht „re gering en parlement te manen in het licht van eerdere uitspraken van de synode af te zien van elke nieuwe stap op de weg van de nucleaire be wapeningswedloop (waaronder het plaatsten van kruisraketten)." ARNEMUIDEN - In samenwerking met vormingsinstituut „Het Zilve ren Schor" organiseert Werkende Jongeren-CNV een kursus met als thema „Geld speelt geen rol". De kursus duurt drie dagen: 22, 23 en 24 maart en wordt gehouden in „Het Zilveren Schor" te Arnemuiden. De ze kursus is bedoeld voor iedereen die nog geen 28 jaar oud is, ongeacht of men wel of geen lid van het CNV Juist in een tijd dat de lonen en uit keringen eerder omlaag dan omhoog gaan vindt Werkende Jongeren-CNV het een goede zaak om eens stil te blijven staan bij de rol die geld in het leven van mensen speelt. Iedereen heeft wensen die hij of zij graag in vervulling wilt zien gaan. Daar komt bij dat de reklame ook een duidelijke invloed heeft op het koopgedrag van mensen. Deze zaken komen in de kur sus dan ook aan de orde. Ook wordt er gekeken naar het nut en de rol van een huishoudboekje. Een deskundige van de Stichting Huishoudvoorlich- ting (HVP) geeft praktische informa tie en nuttige tips om het geld zo goed mogelijk te besteden. Tevens is er voor de deelnemers een informatie map samengesteld, met praktische informatie en nuttige tips. De begeleiding van deze dagen is in handen van Willem de Winter („Het Zilveren Schor") en Tjitze van Rijs- sel (Werkende Jongeren-CNV). De deelnemersbijdrage is 12,50. De kursus begint op donderdag 22 maart om 20.00 uur en eindigt op za terdagmiddag 24 maart om 16.00 uur en wordt gehouden in „Het Zilveren Schor" bij Arnemuiden. Voor meer informatie en/of opgave kan men terecht bij Tjitze van Rijs- sel. Telefoon 01100-20310. AMSTERDAM - De 14-jarige Sjam Chatteipal is in afwachting van zijn uitwijzing overgebracht naar een kinderhuis. De „bewaring" blijft echter gewoon voortduren, hij zit dan ook is een gesloten afdeling, al dus de leidse advokate van Sjam, mr. Vosman, woensdag. Volgens Vosman is er overeenstemming bereikt tus sen de direktie vreemdelingenzaken van het ministerie van justitie en de raad voor de kinderbescherming. DEN HAAG - De kaderwet speci fiek welzijn moet er voorlopig niet komen. Het verdient aanbeveling het wetenschap geheel te herzien, voor dat een beslissing tot openbaarma king wordt genomen. 51 „Het kan me heus niet zoveel sche len, John, ik blijf je maar John noe men, ofschoon ik er zeker van ben dat het je ware naam niet is. Maar wil je me nu niet een beetje in ver trouwen nemen en vertellen wat al die geheimzinnigheid te betekenen heeft?" Hij aarzelde een ogenblik. „Ik vertrouw u én zal u spoedig al les vertellen." Er bestond geen dringende reden waarom zij bij zijn verzekering dat hij haar vertrouwde, zou gaan blo zen. Het was haar een raadsel en voor de eerste keer in haar leven begreep ze zichzelf niet. Als reaktie op deze gewaarwording kreeg ze een gevoel van kwelling. Waarom begreep ze nu niet wat hem ertoe gebracht had haar te vertrouwen? Toen ze zichzelf enkele ogenblik ken later, gehuld in een oliejas, langs de touwladder in de dobberende mo torboot liet afzakken, voelde zij zich echter weer opgewekt. Cynthia en Arthur Dorban zaten er al in, opeen gedrongen bij de voorsteven. Hollin had de makkelijkste plaats ingeno men. maar werd op scherpe loon be volen plaats te maken voor het meis- je. „AU right, sir", antwoordde John opgewekt en een minuut later voer de motorboot naar de kust. „Is alles in orde?" riep Orlord van af het dek. „Ja", riep John van onder terug. Direkt daarop voer de boot, ge vaarlijk overbelast, naar de kust. John liet de kiel van de boot op de vlakke oever lopen en de passagiers moesten, zo goed en zo kwaad als dat ging. door het water waden. Alleen Penelope werd door John aan land gedragen. „Zo is het in orde. Sirnson", zei hij tegen dé man die de boot moest te rugbrengen. „Je kunt vertrekken." „Veel geluk", antwoordde de ma troos. XV Hel was nog heel donker, maar John leidde het kleine gezelschap zonder zich ook maar een ogenblik te bedenken direkt naar de rotsen. Plot seling flitste een zaklantaarn aan en Penelope zag in de rotsen voor zich een smalle, donkere spleet. „Hier is de grot waarin we vroeger rovertje hebben gespeeld. Wc moeten er dadelijk ingaan, want spoedig zal de vloed opkomen en dan wordt do ingang gewoonlijk door het water af gesloten. Maar binnen stijgt de bo dem en dan komen we op een plat form, waar wc ons rustig kunnen in stalleren." door EDGAR WALLACE Hij zette de grote mand neer. die hij had meegenomen, haalde er een lantaarn uit en stak die aan. De grot was diep en aan de voorkant heel smal. zodat het licht builen niet te zien was. Het hol was bijna dertig meter hoog. In het achterste gedeelte ver hief zich het platform wa.'trox er John gesproken had. Hij sprong erop. stak zijn hand uit en hielp Penelope naar boven. Van deze plaats uit waren drie gangen te bereiken, waarvan de ingangen zo gelijkmatig waren, dat ze aan mensenw erk deden denken „Als m'n herinnering me niet be driegt", zei hij tegen het echtpaar Dorban, „dan vindt u daarginds een prachtige gelegenheid om i«' slapen U slaapt in deze afdeling, juffrouw Pitt en u kunt er wel een halve kilo meter ver in wandelen. Voor ieder van ons is er een lantaarn, die we zelfs overdag nodig hebben Penelope had tot nu toe geen woord legen Cynthia gezegd, in de veron derstelling dat de vrouw niet wilde worden aangesproken. Ze was dan ook heel verbaasd toen Cynthia met haar innemendste glimlach zei ..Hoe ben jij in 's hemelsnaam op dal vei draaide jacht terecht gekomen. Pene lope?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6