Rekreatie kampt met kritische konsument streeknieuws Gemeente Zierikzee roemloos ten onder tegen Duiveland Onderwijs in Zonnemaire kan in problemen komen Evenementen Renesse Informatie voor alle inwoners Bestuur Grevelingen laat een protest horen tegen wijziging openingstijden sluis Bruinisse Zaalvoetbalwedstrijd ambtenaren twee gemeenten Nieuwerkerk: Zwemexamens „Dol-fijn" Jaarverslag V.V.V.-Renesse: I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 maart 1984 Nr. 23487 ZONNEMAIRE - De ouderkommissie van de openbare lagere school en de medezeggenschapsraad van de open bare kleuterschool en de openbare lagere school beleg gen op woensdag 14 maart een bijeenkomst in het Dorps huis, waarop informatie zal worden gegeven over de ba sisschool, die per 1 augustus 1985 moet worden gevormd door het samenvoegen van kleuterschool en lagere school. Zoals in vele dorpen met kleine scholen, heeft men ook in Zonnemaire te kampen met een teruggang van het aantal leerlingen. Zozeer zelfs, dat het mini mumaantal om te mogen voortbestaan in zicht komt. Daarom roepen de organisatoren alle inwoners van Zonnemaire (niet alleen de ouders van leerlingen) op om de bijeenkomst te bezoeken, waarop deze problemen zullen wor den behandeld. Er is een aantal spre kers, dat verschillende aspekten zal aanroeren, waarna ruime gelegen heid zal zijn voor het stellen van vra gen. OOSTERLAND Sportvereniging Duiveland organiseert feestavond Zaterdagavond wordt een feesta vond gehouden van de sportvereni ging „Duiveland" in het dorpshuis „Oosterhof". Aanvang: 20.00 uur. De avond is bedoeld voor leden, dona teurs, sponsors, supporters en andere belangstellenden. De avond zal op muzikale wijze worden ondersteund door een plaatselijk bekend trio. Op gave kan tot aan de feestavond nog plaatsvinden bij de heren Zwager en/of Van Mourik. De voorzitter van de ouderkom missie M. van Leersum opent de bij eenkomst, waarna sekretaris J. Goe- mans zal spreken over het tot nu toe gevoerde beleid van de ouderkom missie. Wethouder van onderwijs van Brouwershaven mevrouw S. Loschacoff-de Kanter houdt een in leiding over de bestuurlijke aspek ten en de taak van het gemeente bestuur, waarna voorzitter A. Dam man van het distrikt Zeeland van de Vereniging Openbaar Onderwijs, te vens hoofd van de o.l.s. Burgh- Haamstede, het belang van een open bare school in een dorp zal behande len. Hoofd K. Mandemaker van de o.l.s. informeert tot slot over de onder wijskundige belangen en de moge lijkheden van een kleine basisschool. Aanvang bijeenkomst: 20.00 uur. WAGENINGEN - Het terrein van de in 1960 gesloopte gasfabriek in Wageningen blijkt op verschillende plaatsen ernstig verontreinigd met giftige en kankerverwekkende stof fen als Fenol en Cyanides. Dit is aan het licht gekomen na een onderzoek van de milieudienst van de provincie Gelderland. Ook het grondwater blijkt vervuild. UTRECHT - Van de 55.000 arbei ders in de grond- water- en wegen bouw zijn er op het ogenblik ruim 28.000 werkloos. Dat is meer dan de helft. Dat heeft voorzitter P. Kunst donderdag gezegd op het jaarlijkse congres van de vereniging van aanne mers (VAGWW) in deze sektor van de bouw. namelijk (de Grevelingen-) uitgaan de boten; in de avonduren voorname lijk inkomende boten, „Beperking van de openingstijden zal daardoor in het hoogseizoen tot gevolg hebben, dat méér boten aan de Oosterschelde- zijde van de Grevelingensluis zullen moeten blijven overnachten", zo luidt de mening van het bestuur voor de Grevelingen, die de visserhaven van Bruinisse daartoe ongeschikt vindt. De vlucht- en werkhavens rond Bruinisse zijn volgens het bestuur evenmin geschikt voor de te verwachten toename van overnach tingen. „Met klem verzoeken wij om gedurende het hoogseizoen en met name in de avonduren, de ope ningstijden niet te doen wijzigen. Onder hoogseizoen verstaat wij de periode 15 juni tot 1 september", zo besluit het bestuur deze protest brief. BRUINISSE - De voorlopige raad van bestuur voor de Grevelingen waarvan J. Hoek van Dijke voorzit ter is, heeft in een brief aan Rijkswa terstaat, Direktie Zeeland, haar ver bazing uitgesproken over het voorne men om de openingstijden van de Grevelingensluis te wijzigen. Verba zing, omdat Rijkswaterstaat ver zuimd heeft om de voorlopige raad van bestuur die verantwoordelijk heid is voor de behartiging van de be langen van de natuur- en openlucht- rekreatie in de Grevelingen, over dit onderwerp te raadplegen. „Ten aanzien van uw voorstel om de openingstijden van de Grevelin gensluis te wijzigen van 5.00 tot 22.00 uur in 8.00 tot 20.00 uur, laten wij een krachtig protest horen", aldus de brief. In de ochtenduren betreft het voor- Duivelands wethouder A. L. Bakker verricht de officiële aftrap van de zaalvoetbalwedstrijd tussen de teams van de gemeenten Zierikzee en Duiveland. De gemeentevoorlichter van Zierikzee, Ger Villerius (links) en het hoofd van de af deling Algeme Zaken van Duiveland, Joop van der Laan, wachten af waar de bal naar toe zal gaan. Frans van Hemert (gemeente Zierikzee) (rechts) kijkt belangstellend toe. ZIERIKZEE - In sporthal „Onderdak" kon het publiek woensdagavond ge tuige zijn van flitsende prestaties van een aantal ambtenaren van de gemeen te Zierikzee en Duiveland, tijdens een zaalvoetbalwedstrijd tussen beide teams. De „interland" eindigde in een overwinning voor de Duivelandse for matie met de klinkende eindcijfers van 11 tegen 2. Duivelands wethouder, de heer A. L. Bakker, verrichtte de aftrap van het prestige-duel. Voorafgaande aan deze sportieve handeling richtte hij enkele woorden tot de spelers en prees het initiatief om wedstrijden te organiseren tussen gemeentelijke teams. De wethouder opperde het idee om in de toekomst mogelijk te komen tot een toernooi-vorm, warin de gemeenten op Schouwen-Duive- land tegen elkaar in het strijdperk treden. Op volle toeren Na deze woorden draaide de Duive landse zaalvoetbalmachine na een af tastende beginfase op voele toeren, gesteund door de meegekomen sup porters waaronder de ambtenaar sportzaken, de heer J. A. Waasdorp. Zierikzee kwam eerst op voorsprong dankzij een eigen doelpunt van een Duivelandse verdediger. Vervolgens scoorden Ton Gunst (4x), Hans v. d. Werf (4x) en Rein van Klinken (3x). Piet Verkaart wist bij.een 1-2 achter stand tege te scoren door het benut ten van een strafschop. Het team van Zierikzee werd ver schillende malen getroffen door pech omdat de doellat en de paal zekere doelpunten in de weg stonden. Zie rikzee trof echter ook op haar weg, de rots in de branding van Duive land, doelman W. v. d. Male, die een fantastische wedstrijd stond te kee pen. Saillant detail was, dat Duiveland opereerde in de klubshirts van SKNWK, dat enkele Oosterlanders (zoals Piet v. d. Werf, Hans v. d. Werf en Joop van der Laan) en de Zierikzee-vedette Ton Gunst, een beetje hartzeer bezorgden. Desalniet temin slaagden het voor het eerst in deze samenstelling spelende Duive landse zaalvoetbal-zestal er in, een duidelijke overwinning te behalen tot volle tevredenheid van de suppor ters die tijdens de wedstrijd een vo cale duit in het zakje deden en voor zien waren van voor de gemeente Duiveland bekende attributen. BRUSSEL - Eric Gerets meost zich voor de tuchtkommissie van de Bel gische Voetbal Bond verantwoorden voor het onlangs bekend geworden omkoopschandaal. De voor AC Milan uitkomende Gerets heeft toegegeven dat in mei 1982 de kampioenstitel van zijn toenmalige klub Standard Luik was „gekocht" in een wedstrijd tegen Thor Waterschei. PARIJS - Jong-Oranje is voor het internationale voetbaltoernooi, dat van 5 tot 12 mei in de Zuidfranse plaats Toulon wordt afgewerkt, inge deeld met de ploegen van de Sovjet- Unie, Bulgarije en Algerije. In de an dere poule neemt Frankrijk het op tegen Tsjechoslowakije, Mexico en Ivoorkust. NIEUWERKERK - In de week van 28 tot vrijdag 2 maart j.l. zijn er weer zwemexamens verzwommen in het zwembad „Dol-fijn" te Nieuwer kerk, en wel voor het A resp. B - di ploma van het Min. van Onderwijs en Wetenschappen. De beoordelings kommissie bestond uit dhr. W. Han sen en C. Brunger. Voor het A-diploma slaagden: Lisbeth Hanse, Sjaak Kooijman, Nelly ten Hove, Annelies van de Nieuwendijk, Ellen Bolle, Trijnie Verhoek, Ida Verhoek, Peter van de Dikkenberg, Arianne Boer, Liza Houtekamer, Dennis Bolle, Nico Kaat, Edwin van Strien, Marjolein Regeer, Barry Pinkster, Johan Ka ter, Martin Kleemans, Simon van Ast, Rina Kik, Geert-Jan van Dam me, Jacintha van de Berg, Sander Meliste, Arthur Verkerk, Wendy de Bruine, Raymond Finklenberg, Esmaralda van de linde, Willemien Louws. Voor het B-diploma slaagden: Annemarie van de Zwet, Karin Fa- ber, Krista Fluyt, Daphne van Balle gooien, Huib Koppert, Miranda de Vlieger, Stephan Regeer, Matthis Dattin, Wim de Rijke, Richard Dijk- mans, Marcel Bakvis, Wouter van de ZWet, Ronald Slager, Marcel van Dijk, Arjan Hoogesteger, Carina Ca- pelle, Annika Romeijn, Martin Vree- ke, Douwe Ouwerkerk. Er waren geen kandidaten afgewe zen. RENESSE - „Het bedrag dat de toerist gemiddeld besteedt is in 1983 duidelijk teruggelopen. Het bezoek aan onze regio is niet meer zo vanzelfsprekend, andere regio's zijn daar al eerder mee gekonfronteerd. De kon sument is ook kritischer geworden, waarbij een service- bewuste instelling bij V.V.V. èn bedrijven van zeer groot belang is". Dit schrijft sekretaris E/Hop van de Renes- ser V.V.V. in het jaarverslag van 1983, dat aan de orde komt op de algemene ledenvergadering op vrijdag 16 maart (20.00 uur) in restaurant De Herberg te Renesse. BRUINISSE - Een vol Pleintheater op Aquadelta, voornamelijk gevuld met vakantiegangers waartussen een enkele Schouwen-Duivelander, heeft woensdagavond door een prettig gepresenteerde show kennis genomen van de aller nieuwste mode voor het nieuwe seizoen. Drie zaken op kledinggebied verleenden hun medewerking: Pleune uit Bruinisse. boetiek Isabelle uit Zierikzee en leerboetiek Moniek uit Goes. Kapper Ron Kotoun verzorgde de kapsels van de mannequins en edelsmid M. Jech lever de de mooie sieraden. De twee buitenste foto's van bovenstaande serie zijn van de kollektie van ..Isabelle", het boetiekje van Corry Bij de Vaate. Geheel links een honderdprocent katoenen pakopgefleurd met gespen en ..netstof", veelvoorkomende versie ring dit seizoen. Het japonnetje rechts is khakikleurig, met open armsgaten en een bijzondere sluiting van bamboe stokjes. Foto twee toont een kombinatie in leer van Moniek en het zomerse bloesjes met grappige rok op de derde foto is afkomstig van Pleune. Deze Bruse zaak showde tevens jongens kleding en nachtmode. De sekretaris konstateert in zijn verslag, dat 1983 een ongekend druk jaar is geweest met belangrijkste bij dragen: het bijzonder mooie weer en de toenemende belangstelling voor vakantie in eigen land. Het weer was de trekpleister voor de kust, de extra kapaciteit die de overloopterreinen boden was hiervoor niet toereikend. De toeristische gebieden in het bin nenland (niet aan water gelegen) boekten een terugloop van het aantal vakantiegangers. De vraag naar informatie op het Renesser V.V.V.-kantoor is erg groot geweest. Opvallend noemt de heer Hop het in zijn jaarverslag dat de on dernemers deze extra toeristen hard nodig hadden om aan dezelfde geld- omzet te komen. Het gemiddeld be drag dat de toerist besteedt is derhal ve duidelijk teruggelopen in 1983. Bij deze ontwikkeling hoort ook een ver laging van de vaste lasten. Voor de één betekent dit een kortere vakan tie, voor de ander het verkopen van een sta-caravan. Veel werk Bij de planning van de werkzaam heden in begin '83 kon niet worden voorzien in zo'n grote toeloop. Dit be tekende voor het personeel (A. M. Dalebout-v. d. Sloot, M. Brondgeest- Gilijamse en J. C. Dorreman) te veel werk, met name aan het eind van de zomer. Begin oktober was de achter stand weggewerkt, waarvoor het bestuur van het V.V.V. veel waarde ring heeft. Het bestuur vergaderde in de ver slagperiode zeven keer. Penning meester E. Troost zag zich om per soonlijke omstandigheden genood zaakt zijn funktie neer te leggen. De heer D. S. Kooman volgde hem op. Promotie Renesse In 1983 werd een eerste aktie opge zet (en uitgevoerd) om Renesse te gaan promoten. Deze aktiviteit zal worden uitgebreid en krijgt een gro ter budget ter beschikking, om meer professioneler te werk te gaan. Ook buiten het seizoen moeten er extra aktiviteiten worden ontplooid, aldus het jaarverslag. De leden hebben enthousiast gerea geerd op het verzoek voor dit doel een extra donatie beschikbaar te stel len, om dit werk financieel van de grond te krijgen. De gemeente doet vervolgens ook een duit in het zakje in de vorm van een toegezegde subsi die, terwijl het restant is gevraagd aan de provincie uit het fonds voor promotie van toerisme in Zeeland. De behandeling van deze aanvraag loopt nog, zo wordt het jaarverslag besloten. Verder komt aan de orde naast de gebruikelijke zaken als notulen, in gekomen stukken, verslag kaskom- missie e.d., een bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar, de heren E. Hop en J. W. de Jonge. Vóór de rondvraag komt het voorlopig evene mentenprogramma voor '84 nog aan de orde, dat er als volgt uitziet: (voorlopige opgave) 28-4. Braderie bij de Ned. Herv. Kerk. 5-5. Landelijke fietsdag ANBW, inschrijven V.V.V.-kantoor. 9-6. Loop- en terraskoncert door de „Edelweisse-Buben" uit Hoogerheide van 14.00 tot 17.00 uur. 9-6. Tentkoncert „Luctor et Emergo" om 20.00 uur. 30-6. Loop- en terraskoncert door de „Evegreen Jazzband" uit Schip luiden van 14.00 tot 17.00 uur. 7-7. Podiumkoncert door het „B.M.R.-showorkest" uit Hoogerhei de, van 20.00 tot 23.00 uur. 9, 10, 11-7. Avondwandel driedaagse. Inschrijven en vertrek iedere avond om 19.00 uur bij het V.V.V.-kantoor. 16,17,18-7. Avondfiets driedaagse. Inschrijven vooraf en vertrek ie dere avond om 19.00 uur bij het V.V.V.-kantoor. 23 t/m 28-7. Iedere avond Campingvoetbal op het sportterrein aan de Laone. Aanvang 19.30 uur. 21-7. Jeugd-Cross-Fietswedstrijden, plaats van handeling en aan vang worden nader bekend gemaakt. 23 t/m 25-7. Jaarlijkse kermis in het dorp. 24-7. Strand-mozaïek voorkinderen, bij de overgang Jan van Renes- seweg, aanvang 14.00 uur. 28-7. Autocross-wedstrijden, Kooymansweg, aanvang 14.00 uur. 31-7. 10 km wandeltocht. Inschrijven vooraf bij het V.V.V.-kantoor. Vertrek: 19.00 uur. 31-7. Circus Holliday. Voorstelling 16.00 en 20.00 uur, terrein Stoof- weg, voorverkoop bij de V.V.V.-Renesse. 1-8. Amateur-wielerronde, in de kern van het dorp. Aanvang: 19.00 uur. 3-8. Windhondenrennen, op het sportterrein Laone, aanvang: 20.00 uur. 4-8. Loop- en terraskoncert door de showband „Tivoli" uit Halste ren, van 14.00 tot 17.00 uur. 7-8. Prestatieloop op het strand, overgang Jan van Renesseweg, 6 km en 3 km, aanvang 19.30 uur. 9-8. Touwtrekwedstrijd voor dames-en herenteams, op het terrein aan de Zoom, bij restaurant „De Wig", aanvang 20.00 uur. 11-8. Jaarlijkse Taptoe op het sportveld aan de Laone. Aanvang voorprogramma 19.45 uur. Aanvang Taptoe 21.00 uur. Nadere gege vens over de deelnemende korpsen worden nog bekend gemaakt. 18-8. Loop- en terraskoncert door.de Boerenkapel „De Gruttepik- kers" uit Zonnemaire, van 14.00 tot 17.00 uur. Verder: in het seizoen vanaf 12 juni tot 5 september, iedere sinsdag- en woensdagmiddag en woensdagavond, fiets- en wandel- puzzeltochten. Vertrek vanaf het V.V.V.-kantoor, 's middags tussen 14.00 en 14.30 uur en 's avonds tussen 19.00 en 19.30 uur. Voorts iede re donderdagavond en zaterdagmiddag, vanaf 14 juni tot 6 septem ber, rondleiding over het landgoed Moermond. Vertrek Slotlaan: 's middags om 14.30 uur en 's avonds om 19.00 uur. Vooraf inschrijven op het V.V.V.-kantoor. Nog in te lassen: Tentkoncert bij de N.H. Kerk uit te voeren door de muziekvereniging uit Wissenkerke, over de datum wordt nog overleg gepleegd door de heer Kouman met Wissenkerke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5