GEBOORTEGOLF IN ELLEMEET Inleveren van woningbouw bij aanleg Danunenweg 4 Informatie over het ontwerpplan In het nieuwe bestemmingsplan voor de kom van Haamstede staat de leef baarheid van met name de Ring en de Noordstraat (foto) voorop. (vervolg van pagina 1) Ten aanzien van uitbreiding van bestaande vestigingen lichtte de heer Van Wijk toe dat, wanneer die be hoefte nu aanwezig is, men daarmee op korte termijn mee voor den dag moet komen. „Vanaf 20 maart ligt het ontwerp-bestemmingsplan ter in zage. In die periode kan men zijn wensen via een bezwaarschrift ken baar' maken. Bij de vaststelling van het plan zal daar dan, voor zover dat mogelijk is, rekening mee worden ge houden. Wie echter na die periode aan de bel trekt, zal in veel gevallen te laat zijn. Dan kan het heel erg HAAMSTEDE - Vanaf 21 maart ligt het ontwerp-bestemmings plan „Kom van Haamstede" ge durende een maand voor iedere belangstellende ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening van de gemeente Westerschou- In deze periode kan ieder, die daar behoefte aan heeft, op de ge noemde afdeling terecht voor alle gewenste informatie betreffende het plan. In dezelfde periode die nen ook eventuele bezwaarschrif ten bij het kollege van B. en W. te ^worden ingediend. moeilijk worden om in dat opzicht de plannen nog te wijzigen". Zeker stellen Sekretaris De Jonge nodigde een ieder uit om ten gemeentehuize te ko men praten over bestaande plannen voor uitbreiding in de nabije toe komst. „Wanneer men het niet eens is met het voorliggende plan, moet men een bezwaarschrift indienen. Het is daarom ook van belang dat ie dere belanghebbende zich op de hoogte stelt van de gestelde eisen in het voorliggende plan, om eventuele plannen voor uitbreiding in de toe komst nu al veilig te stellen". Naar aanleiding van een andere vraag vanaf de publieke tribune hield gemeentesekretaris De Jonge tenslotte een glashelder betoog over de wijze van behandeling van een be zwaarschrift door het kollege. „De gemeenteraad behandelt in eerste in stantie de aanvraag tot wijziging van het bestemmingsplan. Het is echter niet uitsluitend de raad, die daarover beslist. Van hogerhand zijn een groot aantal wetten en voorschriften gege ven, waaraan moet worden voldaan. Het is belist niet zo dat in de raad wordt bepaald, wie wel en wie niet mag bouwen of uitbreiden. Ieder bin nenkomend verzoek zal, zonder enige mogelijkheid tot willekeur, door de raad moeten worden getoetst aan de daarvoor geldende regels en wetten. En het heeft voor niemand enige zin om een verzoek door te sturen naar hogere organen met de wetenschap dat het totaal onhaalbaar is. Daar heeft uiteindelijk niemand wat aan!" Aldus de sekretaris. ZIERIKZEE Bijeenkomst NBvp afdeling Schouwen Op dinsdag 13 maart zal in de bene denzaal van het Huis van Nassau een bijeenkomst worden gehouden van de afdeling Schouwen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen. Tijdens deze bijeenkomst, die om 14.00 uur begint, zal de heer J. J. Marteyn uit Middelburg, kringsekre- taris van het Nederlandse Rode Kruis in Zeeland, een lezing houden met een film over het werk van het Rode Kruis. Aanrijding rotonde Op de Zierikzeese rotonde was het woensdagochtend weer eens raak: het niet juist interpreteren van de voorrangsregels resulteerde in een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtwagen. De personenau to bestuurd door mevrouw J. K. v. D. uit Delft, rijdende vanaf de Gracht- weg, zou geen voorrang verleend hebben aan de van Nieuwerkerk af rijdende vrachtwagen met H. v. S. uit Goes aan het stuur. De personen auto werd hierbij totaal vernield, de vrachtwagen liep links lichte schade op. Wéér geschoten met luchtbuks Op het Zierikzeese politibureau kwamen dinsdagmiddag twee ouders met hun kind (F. en L.) melding ma ken van het feit dat hun kinderen waren beschoten met kogeltjes uit een luchtbuks. Onderzoek door de politie leidde naar de jeugdige da ders, die hun schiettuig op het bu reau hebben achtergelaten. Het be trof hier wapens met een behoorlijk lange loop, waaruit de kogeltjes gro te schade kunnen aanrichten. Een beetje onzorgvuldig om dergelijke wapens te laten slingeren! Jaarvergadering Philatelica De afdeling Schouwen-Duiveland van Philatelica houdt op maandag 19 maart aanstaande haar jaarvergade ring in het Huis van Nassau te Zie- rikzee. De aanvang staat gepland op 20.00 uur. Behalve het jaaroverzicht van de voorzitter in de jaarverslagen van de penningmeester, het hoofd van het Rondzendverkeer en de Nieuwtjes- dienst, staat ook een bestuursverkie zing op het programma. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren G. Hom- mersen en P. van Leeuwen. Inbraak Bakkerschool opgelost De Zierikzeese politie kon enkele zeer jeugdigen aanhouden die beken den in de voormalige Bakkerschool te hebben gespeeld. De meegenomen voorwerpen (oefen-spuiten en een kunststof skelet-hoofd) werden te ruggegeven. RENESSE Benzine gestolen De heer v. U. uit Zwijndrecht, op krokusvakantie in Renesse deed aan gifte van benzine-diefstal uit zijn au totank, die geparkeerd stond op de Lijsterweg. De benzinetank was niet met een tankslot afgesloten. Onge veer 25 liter brandstof verwisselde van eigenaar. NOORDWELLE Bijeenkomst NBvP De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle e.o. hield haar ledenbijeenkomst in het dorpshuis te Renesse. De druk be zochte avond, verzorgd door het scha- duwbestuur, stond in het teken van schouwen-Duiveland. ELLEMEET - Spannende tij den. Drukke tijden. Maar voorat: mooie tijden met weliswaar een minimum aan nachtrust en een 40-urige werkweek kan helemaal wel vergeten worden. Dit geldt voor de veehouders met een aan tal schapen: de lammertijd is weer in volle gang. De vroege lammeren niet meegerekendis de maand maart bij uitstek de lammer maand en worden de veelal nog kale weiden bev(w)olkt met de kleine spring- in-'t-veldjes, die zo vertederend zijn. Daar hoef je geen boer voor te zijn om er toch van te genie ten. Bijzondere gebeurtenissen zijn altijd goed voor een foto in de krant. Zo ook met deze vierling die op het bedrijf van de heer A. W. Geelhoed aan de Dorpsstraat in Ellemeet geboren werd. Vier lingen zijn uitzonderingen waarop de natuur af en toe eens trakteertIn de nacht van zon dag op maandag werd de familie Geelhoed zelfs twee keer verrast op zulke uitzonderingentoen twee Texelse ooien na elkaar een vierling ter wereld brachten. Eén vierling werd veranderd in een duo: twee bleken het niet te kun nen halen. Maar het andere kivartet blaakt van gezondheid hoewel ze niet het voorrecht ge nieten met z'n vieren te mogen opgroeien. Twee van de vier von den een plaatsje in de lammer- barwaar het voor lammeren goed toeven is, ook al moet je het daar zonder moeder stellen. Op het moment dat fotograaf Johan Berrevoets de lamme rbar-foto maakte verbleef daar nóg een tweeling zónder moederdie in de geboorte was gebleven. Niet alles verloopt vlekkeloos.... De nummers 547, 548, 549 en 540 (de vierling) werd speciaal voor de foto eventjes verenigd. De moeder vond het maar niks, vier van die kleintjes om haar heen. Dat ze alle vier van hóór waren was ze al lang vergeten! Op het bedrijf van de familie Geelhoed is het een drukte van belang. Zestig ooien (één bruine) moeten deze maand bevallen, waarvan deze week alleen al der tig. Dat betekent om de drie uur je bed uit, hetgeen door de heer en mevrouw Geelhoed afwisse lend gedaan wordt. Opletten is in deze tijd een eerste vereiste. Geelhoed legt uit dat de meeste bevallingen door hen zelf bege leid worden en waar nodig wordt letterlijk de helpende hand uit gestoken. Als leek „nummer 2" dit aan te voelen en een de monstratie van haar „baas" vak manschap op touw te willen zet ten, kondigde deze ooi onder het gesprek de geboorte aan. En hel tvas maar goed dat het echtpaar Geelhoed er bij was: de eerste lammelingkwam via een stuit- geboorte ter wereld, de tweede normaal en nummer drie óók via een stuitligging. Bij zulke beval lingen is hóóst geboden, omdat dan in het moederdier de na velstreng wordt verbroken. En het moet gezegd worden: Geel hoed straalde gewoon zijn vak manschap uit. Zeer rustig en we loverwogen en met vaste hand verloste hij eigenhandig „num mer 2" van haar drieling, die binnen vijf minuten ter ivereld kwam. „Als het zó gaat is het wel mooi", verzuchtte hij, maar als het niet gaat...." Het is altijd triest als er een dood lam af- frjÉL. J komt, zoals pas nog, toen de vee arts een enorm lam van wel ze ven kilo helaas dood uit de moe der moest halen. „Je bent beter af met twee kleintjes, ze hebben de hele zomer om te groeien en zo'n groot lam levert altijd pro blemen op", aldus de zeer erva ren Geelhoed. Selekteren is daar om een vereiste: het houden van méérlingen bijvoorbeeld geeft enige zekerheid dat de nakome lingen óók meerlingen werpen. Barlammerenhebben ook de naam slechte moeders te zijn maar dat gaat niet altijd op: „nummer 2" werd met de fles groot gebracht, weet mevrouw Geelhoed nog heel goed. En dat is toch afiveer een paar jaar gele den. „Wij hebben geen computer nodig", zegt Geelhoed, „mijn vrouw weet alles zo te vertellen, ook wie de moeder is en van welk jaar en hoeveel lammeren een bepaald schaap gehad heeft". De nummers in de oren (ook van de kleintjes) zijn dus bijna overbo dig en Ellemeet. Tol slot vertelt het echtpaar nog dat het houden van schapen voor het grootste deel pure hobby is. die als het kan gróag) ook nog een paar centen oplevert. „Maar dan moet je geen uren rekenen, anders kun je er beter mee ophouden". De heer V. 't Hoofd vertoonde dia's over de Brouwersdam bij Scharen- dijke; met deskundige uitleg konden de aanwezige dames de fases bekij ken van de bouw van de dam, met aansluitend dia's over de werkzaam heden van de Oosterscheldedichting. In de pauze was er een verloting met de sluitzegels van de convocatie waarbij een aantal dames in de prij zen vielen, de trekking werd verricht door de oud presidente mevr. Gilijamse-Meyer. Daarna werd de avond voortgezet met een dia-serie over de mooie plekjes op Schouwen- Duiveland, wat een ware ontdek kingsreis werd. De nieuwe presidente, mevr. De Hamer-de Jager, bedankte het scha- duwbestuur voor de met enthousi asme verzorgde avond en sprak de hoop uit dat er op de bijeenkomst van maart zich een nieuw bestuurslid zal opgeven, mede gezien het feit dat het bestuur nu maar vier leden be draagt. BROUWERSHAVEN Poppenkastvoorstelling Ruim tachtig kinderen waren dins dagavond aanwezig in de Blokken doos te Brouwershaven om te genie ten van het poppenkastspel: „Ozie- Wiezie-Wozie". De stichting „Het Knutselhuis" had Elles Sayers van het poppentheater „Alte Klein" in Zierikzee bereid gevonden om in de krokusvakantie deze voorstelling voor de Brouwse jeugd te geven. Elles Sayers wist de kinderen te boeien met een zeer fantasierrijk ver haal dat de dromen van Ozie-Wiezie- Wozie uitbeelde. Hierbij verscheen zij zelf ook regelmatig vóór de pop penkast om een gesprek te voeren met Ozie-Wiezie-Wozie die daar in haar bedje lag te slapen. Elles Sayers verstaat de kunst om via improvisa ties in te spelen op de reakties van haar publiek, waardoor een goed sa menspel met de zaal ontstaat. De middag, waarop de kinderen ook een traktatie ontvingen, kan dan ook een geslaagd initiatief van het „Het Knutselhuis genoemd worden. ZONNEMAIRE Oud papier Zaterdagmorgen 10 maart komen de leden van de harmonievereniging „Niet en Uitspanning weer oud pa pier bij U ophalen. Wilt u het papier zoveel mogelijk gebundeld gereed zetten. Wij beginnen met het ophalen om half tien. KERKWERVE Oud papier Aanstaande zaterdag, 10 maart wordt door enkele leden van de sportvereniging W.I.K. oud papier opgehaald in de kernen Kerkwerve, Noordgouwe en Schuddebeurs. U kunt de vrijwilligers helpen door het papier gebundeld langs de kant van de straat/weg te zetten. Vanaf negen uur komt men langs. DUIVELAND Baarmoederhalskanker- onderzoek In de gemeente Duiveland wordt op dinsdag 13 maart hot baarmoeder- halskanker-onderzoek gehouden. Opgeroepen zijn de vrouwen, gebo ren in het jaar 1949, 1946, 1943, 1940, 1937, 1934, 1931. De standplaatsen van de bus zijn: in Oosterland bij het wijkgebouw, In Nieuwerkerk bij het dorpshuis en in Ouwerkerk bij het wijkgebouw. BRUINISSE Burgerlijke stand Geboren: Johannes Hubrecht Hou tekamer; Geertje Stoffelina Giljam; Dirkje Jozina Stouten; Maria Jaco- mina de Boed; Vicky Maaskant; Mi chel van der Hoeven. Overleden: Maria Hoek w.v. Wes- dorp, oud 101 jaar; Janna Catharina IJzelenberg w.v. Bolle, oud 94 jaar; Catharina Melis w.v. van de Velde, oud 87 jaar; Martina van den Ouden w.v. Bal, oud 82 jaar. Gehuwd: Lcndert A. Jonker en Cornelia Bout.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4