Mogelijkheden voor wo: Ouderen bewegen in Brouw Bouw- en Houtbond F.N.V. huldigde vier trouwe leden uit Brouwershaven it c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diamant, tweemaal robijn en zilver PE Bltr 300.000 oesters op Yerseke Bank PROEF MET OESTERS IN OOSTERSCHELDE Ontwerp'bestemmingsplan voor de kom moet zorgen voor een leefbare dorpskern mm Zangdienst in Gasthuiskerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Lammertijd Onderwijs in de knel Minder bezoek Viskampioenschap Op het bedrijf van de familie Geelhoed in El- Het onderwijs in Zonnemaire kan in de ver- „Het bezoek aan onze regio is niet meer zo Op zaterdag 16 juni wordt op het krekenge- Jemeet is een ware geboortegolf aan de drukking komen. Over deze problematiek vanzelfsprekend." Dat schrijft V.V.V.-sekre- bied van Ouwerkerk voor de tweede keer gang: het is weer volop lammertijd. (Pag. 4). wordt woensdag 14 maart een informatie- taris E. Hop uit Renesse In zijn jaarverslag, het Open Europees Viskampioenschap ge- avond gehouden. (Pag. 5). (Pag. 5). organiseerd. (Pag. 7). DONDERDAG 8 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23487 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een plan is slecht, als het niet gewijzigd kan worden. Publilius Syrus ZONNEMAIRE - In de Gemeenschapsruimte aan de I. M. v. d. Bijlstraat in Zonnermaire werden dinsdagavond vier leden van de Bouw- en Houtbond F.N.V. gehuldigd wegens een respektabel aantal jaren lidmaatschap. In de jaarver gadering van de afdeling Brouwershaven van deze bond werden door distriktsbestuurder G. Klein de daarbij behoren de onderscheidingen uitgereikt. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Allereerst trad de heer P. de Vlie ger voor het voetlicht. Deze senior onder de leden werd geëerd vanwege het feit dat hij maar liefst zestig jaar De vier trotse jubilarissen op een rij. V.l.n.r. P. Vlieger, W. v.d. Bos, J. J. v.d. Linde en J. G. Timmerman. DEN HAAG - Op de Yerseke Bank in de Oosterschelde worden vol gende maand voor het eerst in jaren weer oesters uitgezet. Het gaat om een proef met 300.000 oesters om te kijken of de oesterziekte Banamia Ostrea uit het water van de Oosterschelde is verdwenen. Een woord voerder van het Visserijschap heeft dit woensdag desgevraagd meege deeld. In 1980 werd de ziekte gekonsta- teerd. Als gevolg daarvan werd het verboden nieuwe oesters uit te zaaien. Proeven op kleine schaal van het Rijksinstituut voor Visserij-Onderzoek hebben de af gelopen maanden geen nieuwe ziektegevallen opgeleverd. Wan neer de nieuw uit te zaaien oesters kunnen worden opgevist hangt af van het tempo waarin zijn groei en. Het zaaigoed komt uit de Gre- velingen. Na afsluiting van dit water in het kader van de Delta wet bleken oesters zich er spon taan te vestigen. Het broed van deze oesters wordt nu opgevist en in de Oosterschelde uitgezet. als lid in de boeken stond genoteerd. De heer Klein spelde hem daarvoor de gouden bondsspeld met diamand op de revers. Tevens werd de heer De Vlieger bedacht met een enveloppe met inhoud. Vervolgens kwamen twee leden naar voren, die ieder vijftig jaar deel uitmaakten van de hout- en bouw bond. Het betrof de heren W. v. d. Bos en J. J. v. d. Linde, die ieder de gouden bondsspeld met robijn kre gen opgespeld en tevens de bekende enveloppe kregen uitgereikt. De jongste van de vier jubilarissen was de heer J. G. Timmerman; hij werd gehuldigd vanwege zijn 25 jaar lidmaatschap. De zilveren bonsspeld was zijn deel. De heer P. Bokelaar, die aan het begin van de vergadering was geko zen tot nieuwe voorzitter van de af deling Brouwershaven, dankte na mens de afdeling voor de vriendelij ke woorden, die distriktsbestuurder Klein tot de jubilarissen had gericht. HAAMSTEDE - Ten behoeve van de aanleg van de zo genaamde Dammenweg, als aansluiting op de weg over de stormvloedkering, zal binnen afzienbare tijd, ver moedelijk nog dit jaar, een bestemmingsplan worden openbaar gemaakt. Deze weg, die langs een gedeelte van de kom van Haamstede zal komen te liggen, zal overi gens tot gevolg hebben dat realisatie van woningbouw in de omgeving van die weg tot een op een afstand van 250 meter onmogelijk wordt, in verband met de bepalingen in de wet op de geluidshinder. zal, vanaf de Kraayesteinweg, getra ceerd worden langs het bestaande sportveld in Haamstede, via de wa tertoren naar de stormvloedkering. De sportvelden zullen dan naar alle waarschijnlijkheid „een stukje om moeten worden gelegd", aldus de burgemeester. Deze mededeling deed burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer tijdens de informatieavond over het ontwerp-bestemmingsplan betreffende de Kom van Haamstede, welke woensdagavond werd gehou den in het gemeentehuis te Haamste de. Op de vraag of de aanleg van deze weg, vanaf de damaanzet tot aan de Kraayesteinweg, gevolgen zal heb ben voor de reeds bestaande behui zing, antwoordde de burgemeester dat desnoods zal worden overgegaan tot de aanleg van geluidswallen, wanneer geluidsmetingen uitwijzen dat zoiets noodzakelijk is. „Maar een nauwkeurig onderzoek zal die nood zaak wel eerst moeten aantonen", al dus mevrouw Niemantsverdriet. De nieuw aan te leggen Dammenweg Informatie over bestemmingsplan Kom van Renesse op 12 maart WESTtKSCHOUWEN - In te genstelling tot eerdere bekendma kingen zal de informatie-avond over het ontwerp-bestemmings plan „Kom van Renesse" gehou den worden op maandagavond 12 maart in de bovenzaal van het Dorpshuis van Renesse. Aanvankelijk lag bet in de be doeling om deze informatie-avond te houden op 20 maart aanstaan de. Maar bepaalde ontwikkelin gen in verband met de bestem ming en bebouwing van een ge deelte van deze kom heeft het kol lege doen besluiten om de avond te organiseren op een vroegere da tum. Het ontwerp-bestemmingsplan voor de kom van Haamstede, zoals dat woensdagavnd aan de orde was, mondt ten aanzien van de Noordstraat en de Ring uit in een wijziging van de bestemming. In het tot nu van kracht zijnde bestem mingsplan geldt voor bijna de gehele bebouwing van beide gebieden de ge- kombineerde woon- en winkel bestemming. In het nieuwe bestem mingsplan zal, evenals dat iri Burgh het geval is, de bestemming winkel gebied alleen nog gelden voor de nu bestaande winkelpanden. Uitbrei ding van het winkelarsenaal zal in de toekomst nog slechts uitzonderings- gewijs kunnen plaatsvinden. Anders gezegd zal dus ten aanzien van met name de Noordstraat aan de Ring de nadruk komen te liggen op de woon bestemming. De reden daarvoor is enerzijds dat de leefbaarheid van de dorpskern moet worden gewaar borgd, en anderzijds dat aan de uit komsten van het distributie-plano- logisch onderzoek (DPO), dat is ge houden ten behoeve van de sa menstelling van de Struktuurschets Kop van Schouwen, meer inhoud wordt gegeven. Daaruit bleek name lijk dat aan een aanzienlijke beheer sing van het winkelbestand grote be hoefte bestaat. Wensen nu kenbaar maken Volgens het nieuwe bestem mingsplan zal dus de bestemming de tailhandel aanzienlijk moeilijker te realiseren zijn. Daarom ook advi seerde gemeentesekretaris J. W. de Jonge een ieder, die op dit moment denkt aan uitbreidingsplannen in de nabije toekomst, daarover op zeer korte termijn (binnen vier weken na 20 maart) met de gemeente te komen praten. „De kans om het ontwerp bestem mingsplan zodanig te wijzen dat aan de bestaande wensen tegemoet kan worden gekomen, is dan aanzienlijk groter dan wanneer men daarmee wacht tot het bestemmingsplan defi nitief van kracht geworden." Tijdens de toelichting op het ontwerp-bestemmingsplan, die werd gegeven door de heren J. van Wijk en G. F. van Hogendorp, beiden van de Stichting Ruimtelijk Beleid, Ont wikkeling en Inrichting (R.B.O.I.) te Middelburg, bleek overigens dat de mogelijkheden tot nieuwbouw in de kom van Haamstede uitermate be perkt is. Alleen aan de Ankerweg en aan de Weststraat zijn daartoe nog zeer geringe mogelijkheden. Bewoonbaar blijven is belangrijk Burgemeester Niemantsverdriet liet er geen twijfel over bestaan dat de bewoonbaarheid van de kernen hoog in het kollege-vaandel staat. „De kom van het dorp moet leefbaar blijven. Nieuwe vestiging van win kels zal dan ook met goede en goed onderbouwde argumenten worden moeten worden aangevraagd. Men heeft uiteindelijk tien jaar lang (de werkingsduur van het nu aflopende Advertentie bestemmingsplan - red.) de tijd ge had om zich te vestigen. Is er in die periode geen behoefte geweest om zich te vestigen, dan mogen we nu aannemen dat die behoefte er niet ZIERIKZEE - Zondagavond II maart om 19.00 uur, wordt in de l- Gasthuiskerk te Zierikzee één van de twee jaarlijkse terugkerende zang diensten gehouden. Gewoontege trouw worden Psalmen en Gezan gen/Liederen gezongen onder andere uit de oude Hervormde bundel en uit de bundel van Johan de Heer. De sa menzang begint om 10 minuten voor 7. De Hervormde Kerkkoren uit Dreischor en Zierikzee verlenen ook hun medewerking, waarbij zij zullen proberen het gezamenlijke sukses- volle optreden onlangs in de Doelen te Rotterdam, deze avond te kontinu- eren. Het brgel wordt bespeeld door Rien van Balkenade en de meditatie zal door ds. C. L. de Rooy worden verzorgd. Wilt u ook „gelovend zin gen en zingend geloven", dan bent u vanharte welkom. Deze dienst is ook Vervolg pag. 4 vja de kerktelefoon te beluisteren. Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur van nul graden vlak aan zee tot min 4 plaatselijk in het binnenland; mid- dagtemperatuur ongeveer 6 graden; matige noordelijke wind. - WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 12 maart Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: noordoost 4 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: oost 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: noordoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 9 maart Zon op 7.07, onder 18.35 Maan op 9.43, onder 0.56 Eerste Kwartier: 10 maart (19.27) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 9 maart 6.51 19.20 0.35 13.05 Doodtij: 13 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - We blijven tot na het weekeinde onder invloed van een krachtig hogedrukgebied. Het cen trum ligt boven Engeland met een druk van omstreeks 1045 mbar en een uitloper er van breidt zich nu uit over Skandinavië. Hierdoor stroomt de daar aanwezige koude en droge lucht via de Noordzee naar ons toe. In het binnenland kan dit 's nachts een graad op vier vorst gaan geven. Overdag zullen er flinke perioden met zon zijn en de neerslagkansen blijven tot maandag erg klein. De koude lucht heeft vrijwel heel Europa bereikt. In de Alpen is weer wat sneeuw gevallen, vooral aan de noordkant. In Frankrijk en Spanje is volop zon, maar temperaturen boven 15 graden komen alleen nog maar voor in Zuid-Spanje en aan de Mid dellandse Zee. Voor het ruimste assortiment in ALLE soorten VAKANTIES REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL 01110-5036 von oeveren reizen BROUWERSHAVEN - Geïnspireerd door het uit gangspunt „meer beweging voor ouderenorgani seerde de A.N.B.O. (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) afdeling Brouwershaven, dinsdagmiddag voor de derde keer in dit winterseizoen, een spelmid- dag voor ouderen in de Smalstad. Ruim twintig oude ren, onder wie ook enkelen van buiten Brouwersha ven, kwamen naar het Verenigingsgebouw om door middel van verschillende spelen op een plezierige ma nier „in beweging te zijn". De meeste animo werd ge toond voor het gardirollspel. een lange ovaalvormige baan waarover een bal wordt gerold met als doel zo veel mogelijk kegelkoppen om te laten duikelen. Wan neer dit in verband met de andere aktiviteiten uit komt organiseerd de A.N.B.O. dit seizoen nog een spelmiddag in Brouwershaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1