BIANK EIKEN KRUGT DE VOORKEUR streeknieuws tukken berichten ZONNEMAIRE S ERIC DE NOORMAN Schoolkeuze een gewetenszaak?!!! Zuidweg 20a Telefoon 01112-1318 8 Z1ERIKZEE Aktie oud papier De jongeren van de chr. jeugdsoos halen op donderdagmiddag vanaf 13.00 uur oud papier op in Malta en Poortambacht. Graag van te voren gereed zetten. Wie in de binnenstad woont, of in de kronkelstraatjes" van Poortambacht en van het oud pa pier af wil: even bellen naar Henk Schouls 01110-3139. Snelheidskontrole in de mist Maandag werden twee snelheids- kontroles uitgevoerd door de rijkspolitie, die de beweringen lo genstrafte, dat automobilisten met dichte mist veel te hard zouden rij den. Op de Laan van Sint Hilaire werden in de ochtenduren dertig voertuigen gekontroleerd, waarvan er slechts één een proces-verbaal kreeg. Op de Zeelandbrug waren de ze cijfers: 217 auto's gekontroleerd en acht processen-verbaal uitgereikt. Op de Zeelandbrug werden snelhe den gemeten van 95 tot 105 km/u (en uiteraard lager). Shell-pomp beschadigd W. P. uit Zierikzee, die even tevo ren op maandagmiddag met zijn auto had getankt bij tankstation De Val, haakte bij het wegrijden over een dieselpompslang, die achter zijn auto bleef hangen. De slang scheurde van het tankpistool, en de pomp zelf werd scheef getrokken. De omvang van de schade is niet bekend. Inbraak(je) oude Bakkersschool De heer J. H., voorzitter van het Rode Kruis, afdeling Zierikzee deed maandag aangifte van een inbraak in de oude Bakkersschool aan het Kerk hof N.Z. Via een ingetikte uit aan de achterzijde van het pand kwam waarschijnlijk baldadige jeugd de school binnen, die wordt gebruikt als oefenruimte van de Rode Kruis- afdeling. Verbandmiddelen lagen her en der verspreid en er werd vuurtje gestookt op de vloer. Ver mist wordt een hoofd van een kunststof skelet en enige oefenspui ten. Opstapkursisten naar Broodmuseum In januari ging aan de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap de korte opstapkursus weer van start. Iedere woensdagmorgen hou den deelnemers aan deze kursus zich bezig met Nederlandse taal, rekenen en studieles. Woensdag 22 februari werd ge werkt rond het thema „Brood". Daarop werd op 29 februari een be zoek gebracht aan het bakkerijmu seum „Om den broode". Het bleek voor iedereen een verrassing dat in de Witte Eijestraat in Zierikzee zich dit juweel van een bakkerijmu seumpje bevindt. Het gezelschap werd rondgeleid door de heer v. d. Linde, die elk stuk bakkerij gereedschap uit eigen erva ring kent. Hij wist op enthousiaste wijze te vertellen hoe het vroeger in de bakkerij toeging. Niet alleen de uitleg bij de tentoongestelde voor werpen, maar ook de verhalen over de plaatselijke gewoonten en gebrui ken met betrekking tot de bakkerij- produkten vielen zeer in de smaak. Tot slot vertrouwde de heer v. d. Linde zijn bezoekers ook nog enkele fijne kneepjes uit het bakkersam bacht toe waarna helaas weer af scheid genomen moest worden van dit unieke museum. SCHARENDIJKE Kursus Ziekenverzorging afgesloten De kursus Ziekenverzorging werd in Scharendijke afgesloten. Het orga niserende „Groene Kruis" sloot hier mee zevenmiddagen af met twaalf deelnemers. Bij voldoende be langstelling wil de kruisvereniging volgens voorjaar weer een kursus or ganiseren. Op 27 maart wordt een lezing over Algemene Preventie van Kanker. Deze avond staat onder leiding van zr. Boone, distriktsverpleegkundige van de Zeeuwse Kruisverenigingen. NOORDGOUWE Bejaardenmiddag in Dorpshuis Voor een gezellige middag kwamen zaterdagmiddag de bejaarden van Brouwershaven en Kerkwerve bij een in het Dorpshuis van Noordgou- we. De opening werd verzorgd door mevrouw De Wit-v. d. Klooster, die vervolgens het woord gaf aan de heer C. de Vlieger en het bejaardenkoor van Zonnemaire. Liedjes uit de schooljaren werden naar hartelust meegezonden. „Con Amore" bracht na de koffie een aantal goed in het ge hoor liggende nummers, onder lei ding van de heer Stoutjesdijk, ge volgd door „Een mandje eieren" dat op de planken werd gezet door de pas opgerichte toneelgroep. Dankwoor den tot slot van deze middag, voor ie ders geweldige bijdrage, vergezeld van een enveloppe, kwamen van me vrouw v. d. Kasteele. REIMERSWAAL - Prins Bernhard zal op 31 maart in Waarde, gemeente Reimerswaal, een monument onthul len ter nagedachtenis aan het neerstorten van een Lancaster bommenwerper in dit dorp in april 1944. een heel artikel gewijd zou zijn aan „indoktrinerende praktijken" van het Leger des Heils. Marijke van Koeveringe Namens een aantal ouders De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen Jtukken In te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge bonden stukken zijn bulten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. In antwoord op 2 reakties in edities van deze krant gedurende de vorige week moet één ding heel duidelijk gesteld worden: in het stukje in deze krant van maandag 27 februari jl. gaat het uitsluitend om hoe en wat er in Zierikzee gekozen kan worden op het gebied van kleuter- en lager on derwijs en peuterspeelzalen. Niets of niemand wordt in dit schrijven be kritiseerd. In deze gemeente vallen alle peu terspeelzalen onder het Leger des Heils, een organisatie handelend naar een bepaald doel. In hoeverre wel of geen inhoud aan dit doel wordt gegeven is een zaak van de peuterleidsters en is in het betreffen de stukje nimmer aan de orde ge weest. Dit alles is slechts aangehaald om aan te duiden dat er in de gemeen te Zierikzee niet gekozen kan worden voor een peuterspeelzaal die valt on der een onafhankelijk beheer. De aktiviteiten van het Leger des Heils stonden in het betoog niet ter diskussie en dus zijn termen zoals „in een kwaad daglicht stellen", „misselijk streek leveren" en „ferme trap na geven" volledig uit de lucht gegrepen. Nogmaals: het hele schrijven is er op gebaseerd keuzemogelijkheden aan te geven en is geen veroordeling van hoe en of bepaalde overtuigingen of doelstellingen wel worden nage leefd. Jammer dat dit alles door 2 - in wel zeer onvriendelijke trant geschreven - reakties zo uit zijn voegen is gerukt, zodat de schijn gewekt wordt dat er Veemarkt Leiden LEIDEN, 5-3. Prijzen per kg: Extra kwaliteit dikbillen 9,75 - 13,75; stieren le kw. 8,70 -ƒ 9,60, 2e kw. 7,90 - 8,60; vaarzen le kw. 7,85 - 9,00, 2e kw. 6,60 -ƒ 7,75; koeien le kw. 7,60 - 8,80, 2e kw. 6,65 - 7,55, 3e kw. 6,15 -ƒ 6,60; worst koeien 5,65 - 6,65; schapen 6,00 - 8,00; lammeren 10,50 - 12,75. Prijzen per stuk: Schapen 220 - 285 en lammeren 230 - 400. Aanvoer: 980 slachtvee; 88 stieren en 255 slachtschapen en lammeren. Overzicht: Slachtvee: handel rede lijk, en prijzen hoger; stieren: handel redelijk, en prijzen iets hoger; slacht schapen en lammeren: handel vlot, en prijzen iets hoger. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 5-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 254 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt per stuk: Luxe paarden 2850 - 3850; werkpaarden 2000 - 3075; oude paarden 1700 - 2400; 3-jarige paar den 1550 - 2550; 2-jarige paarden 1350 - 2350; veulens 350 - 1350; hitten 650 - 1450; pony's 350 - 1050. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 4,50 - 6,50; jonge slachtpaarden 5,60 - 6,75. De handel was redelijk. IJZENDIJKE - Op zaterdag 10 maart vindt op de IJzendijkse Markt de trekpaardenkeuring plaats, vanaf 9-17 uur. Abida, 14-3 te Rotterdam Acmaea, 5-3 te Bahrain Acteon, 6-3 te Djibouti Acmaea, 20-2 van Assab naar Mom basa Moordrecht, 5-3 430 ozo Okinawa naar Oakland Nedlloyd Dejima, 5-3 van Fos naar Port Said Nedlloyd Houtman, 7-3 te Fos Nedlloyd Tasman, 5-3 van Bahrain naar Kuwait De laatste slag 15. Een verstikkende stofwolk beneemt Eric en Axc bijna de adem, als ze - nog voor de puin berg goed en wel uitgewerkt is - naar voren springen om hun oude makker te redden. Maar het valt gelukkig mee. Proestend en onherken baar van het gruis werkt de reusachtige Sak- ser zich even later onder het gesteente van daan. Terwijl ze uitblazen en het stof langzaam op trekt, vertelt Svein, dat zich boven de opening in de gruisberg een soort schoorsteenkoker be vindt, die van boven afgedekt is met balken en keien. „Als die puinhoop niet in elkaar gezakt was en ik had op die hoogte jou op mijn schouders kunnen tillen, zou je nét de rand hebben kun nen grijpen", zegt hij somber. De Noorman denkt even scherp na, en schudt dan het hoofd. „Als dit de enige manier was om naar buiten te komen, hadden ze dat puin niet hoeven storten", antwoordt hij, „want vanaf de grond is die koker dan helemaal niet te bereiken." „Wel verdraaid, da's waar mompelt Svein, „dan moet er dus een betere uitgang zijn Graven maar weer Ze werken door tot het daglicht verdwijnt en keren dan naar hun vertrek terug, waar ze in de rokerige warmte van het houtvuur al gauw in slaap sukkelen. De oude boer, die hen de volgende morgen eten en brandhout brengt, heeft gelukkig geen argwaan en koppig werken ze die dag en de volgende dagen voort, tot de Noorman na wéér een dag vruchteloos werken hijgend en ku chend van het fijne steenstof het hoofd schudt „Het is onbegonnen werk", mompelt hij. „Het weggegraven puin is zowat zichtbaar vanaf het ijzeren hek We kunnen het beter opgeven en aan de vermoeide gezichten van de twee anderen ziet hij, dat zij het in hun hart met hem eens zijn. Ze zitten hopeloos vast. |pp voor mense^^ wo n e n^weten' lllllj Wandkombinatie Hendrik Samengestelde wand uit het gelijknamige aanbouwpro- gramma. Met talloze variatie mogelijkheden. De fronten zijn van massief Europees eiken. Werkelijk een lust voor het oog. Afgebeelde wandkombinatie met o.a. barkast/luxe vitrinekast 4- verlichting/grote ladenkast/ TV-stereokast enz. (afmetin gen: breed 350 cm; hoog 198 cm; diep 55/47 cm) prijs kompleet f 4.995,- Bankstel Rome Gesneden uit het goede hout. Solide zitgroep ge maakt van massief eiken en voorzien van losse kussens met koudschuim interieur. De bekleding is van sterke krimmerstof. Verkrijgbaar in diverse kleuren. Bankstel 3-1-1 f2.895,- Salontafel ook in massief eiken f 795,- Gratis nieuwe Novastil-katalogus Hij ligt voor u klaar! Eetkamer Joost Geheel uitgevoerd in massief Europees eiken. Naar keus in blank gelakt of rustieke beitskleur. Tafels verkrijg baar in verschillende maten. In de maat 130 x 85 cm f 1.025,- Stoelen hebben met leer beklede zitkussens. p-i Prijs per stuk f 395,- Toogkast Otterlo Een mooie blank eiken kast met robuuste tooglijst en zware, massieve deuren. Breed 185 cm. Prijs f2.795,- Ruime parkeergelegenheid Vrijdagavond koopavond movastu- Het oprechte blanke eiken staat centraal in onze nieuwe koilektie. U ziet het meteen: hier zijn echte vakmensen aan de slag geweest. Met de juiste ideeën voor het juiste materiaal. De beste kwaliteit massief eiken staat aan de basis van dit geslaagde interieur. In deze kloeke meubelen komt de fijne houtstruktuur goed tot zijn recht. Met dit programma is het mogelijk in elke ruimte uw eigen individuele woonwensen te realiseren. Kiest u voor pure meubel vormen, dan kunt u zich bij ons uitvoerig oriënteren. Bij Novastil heeft blank eiken een streepje voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8