Volleybalfanaat Marco Reedijk bij vertrek Schouwen-Duiveland „Er is nog talent bij Mevo '80" Zaalvoetbalteam Mondragon wint eigen toernooi zonder verlies NIEUWSBODE Renesse C-team eerste kampioen teamkompetitie TTV Kerkwerve blijft matig presteren Koopje 6 ZIERIKZEE - Als alles meezit - en waarom eigenlijk niet - wordt de herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 op zaterdag 24 maart in de thuiswedstrijd tegen Geervliet eerste klasser. Het wordt ongetwijfeld een verdiend sukses voor de ploeg van trainer Peter Daver en coach Hans Boot, maar zonder problemen mag hier nog een derde naam bijgezet worden. Gedurende vijf jaar vervulde Marco Reedijk beide funkties by de Zierikzeese equipe, maar hij slaagde er het vorige seizoen net niet in om een tijdperk af te sluiten met een derde promotie. Tijdens de promotie/degradatiewedstrijden in Rotten dam faalde de Zierikzeese ploeg plotseling en werd een voor het grijpen liggende promotie naar de eerste klas uiterst teleurstellend gemist „Ik was hevig teleurgesteld, dat we die promotie niet pakten", herinnert de 31-jarige ex-trainer zich nu aan de vooravond van zijn vertrek van Schouwen-Duiveland. In april treedt hij in dienst al chef zwemmeester van een openluchtzwembad in Koudekerk aan de Rijn, toevallig ook de gemeente waar Piet Zoon, een van de hoofdrolspelers in het Mevo '80-team, dat het vorig jaar zo jammerlijk de plank missloeg, sinds enkele maanden gemeente-sekretaris is. „Het is me na een klein jaar dui delijk geworden, dat er wel degelijk een aantal voortreffelijke jeugdige volleyballers bij Mevo '80 zitten, zo wel bij de jongens als bij de meisjes. Die zijn echt goed. Ze zijn fanatiek, technisch begaafd en ze houden van volleybal. Die kombinatie moet je hebben om een grote te worden", weet hij. Reedijk is overigens bijzon der enthousiast over het feit, dat zijn voormalige ploeg dit seizoen wel de promotie voor elkaar gaat krijgen. „Ik geloof, dat er dit seizoen een heel andere kompetitie is dan het vorige seizoen. Toen staken Spivo - vooral - en Mevo '80 duidelijk boven de rest uit Nu zijn er vijf of zes gelijkwaar dige ploegen, waarvan Mevo '80 steeds net de beste is. De ploeg heeft echter nog niet verloren en is daarom de enige die terecht kampioen mag worden. Natuurlijk heeft de ploeg bijzonder veel te danken aan het vak manschap van Peter Daver en het uitstekende coachwerk van Hans Boot". Marco Reedijk gaat Schouwen-Dui veland verlaten om aan een nieuwe baan te beginnen, die hem bijzonder aantrekt, vooral omdat er mogelijk nog meer op hem ligt te wachten dan alleen de baan als chef-zwemmeester van het openluchtbad in Koudekerk aan de Rijn. „Deze baan is natuurlijk alleen voor de zomermaanden, maar naast het zwembad is een fonkelnieuwe sporthal verrezen, waarvoor ik vrijwel zeker zal worden ingezet om de aktivi- teiten op gang te brengen", vertelt Reedijk. De in Zierikzee woonachtige ex-Brabander kijkt met vertrouwen uit naar zijn nieuwe baan, „maar", zo zegt hij, „als de tijd zover is kom ik vast en zeker naar Schouwen-Duiveland terug, want ik vind het schitterend hier". Natuurlijk blijft ook het feit, dat twee volleybalgekken als Marco Ree dijk en Piet Zoon in een en hetzelfde dorp woonachtig worden niet zonder gevolgen. „Er is geen volleybalvereni ging in Koudekerk aan de Rijn en er is daarom al gekscherend met elkaar over gesproken, dat we daar straks maar eens wat aan moeten gaan doen", zegt Marco Reedijk nog, terwijl hij zich op maakt om zelf een partijtje te gaan vol leyballen in het rekreatievolleybal- team van Casanova Biljartdistrikt Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De eerste kampioen in de teamkompetitie van het biljart distrikt Schouwen-Duiveland is bekend. In de C2-klasse kan de BV Renesse met nog een wedstrijd te spelen niet meer achterhaald worden. In de gekombi- neerd afgewerkt kompetitie van de C2- en C3-teams boekte Renesse twee overwinningen. Eerst werd Witte van Haemstede met 5-4 aan de zegekar ge bonden en vervolgens moest D'Eule diep buigen via een maximale 0-9 skore in Oosterland. Marco Reedijk werd 31 jaar geleden geboren in het Brabantse Hedel, even boven Den Bosch gelegen. Nadat hij het CIOS suksesvol had afgewerkt ging hij naar de mariniers waar hij sport-instrukteur werd, eerst in Den Helder en later in Vlissingea Na zijn normale diensttijd van achttien maan den knoopte hij er nog jaar aan vast als klein verband-vrijwilliger. In die pe riode studeerde hij voor de akte Li chamelijke Opvoeding, een studie, die hij overigens niet afrondde. Sportief was hij bezig bij de Vlissingse atletiek vereniging Zeeland Sport „Toenerbij Burghstede een badmeester/rekrea- tieleider werd gevraagd heb ik daartoe gesolliciteerd, maar omdat ik niet snel genoeg in dienst kon treden, gin het over. Later kwam er evenwel nog een tweede kans en werd ik alsnog opge roepen om te komen. Vier dagen na mijn afzwaaien bij de mariniers trad ik op 12 juli 1976 in dienst bij Burgh stede", vertelt Marco Reedijk nu. Promoveren Aan het begin van het seizoen 1978/ 1979 kwam Marco Reedijk bij volley balvereniging Mevo '80 als trainer van alle herenploegen. Daarvoor was hij in Burgh-Haamstede een beetje bezig geweest met huisvrouwengymnastiek. „Bij Mevo '80 begon men toen net in NeVoBo-verband spelen. In de vierde klas kon de herenploeg goed meekomen en in het tweede seizoen werden we kampioen en promoveer den we naar de derde klas. Ook hierin hebben we twee jaar gespeeld en toen volgde promotie naar de tweede klas, waarin we zomaar weer meteen een hoofdrol vertolkten. Weliswaar kon den we het twee keer niet bolwerken tegen Spivo, maar er lagen prima mo gelijkheden om ons alsnog via de pro motie/degradatiewedstrijden naar de eerste klas te spelen, maar toen ging het plotseling helemaal fout Vraag me niet waarom precies, maar Mevo '80 was toen zichzelf niet", legt Mar- co Reedijk uit Reedijk wijt het falen van de ploeg op die bewuste zaterdag in de Rotten- damse Sporthal-Zuid aan een aantal faktoren. „Iedereen speelde vreselijk verkrampt Zelfs een voortreffelijk speler als Gerrit van Splunder was zichzelf niet Mogelijk heb ik zelf ooi wel voor een gedeelte schuld aan het verloren gaan van de promotie, omdat ik enkele jongere spelers binnen de lijnen plaatste in de plaats van bijvoor- beeld Piet Zoon, maar zij hadden in de laatste wedstrijden niet gefaald en dan is het het niet eerlijk om hen dan omwille van promotie/degradatiewed strijden weer aan de kant te zetten. Maar hoe het ook zij, we hadden sim pel moeten winnen. De ploegen waar we tegen moesten hadden we normaal opgerold, maar het wilde gewoon niet lopen en dan doe je er niks meer aan", vertelt Marco Reedijk, die aan het eind van het vorige seizoen als trainer/coach opstapte, een stap, die hij overigens al een halfjaar tevoren aankondigde, om dat hij een periode van vijf jaar in een dergelijke funktie lang genoeg vond. Vakmanschap Reedijk ging zich daarna, in weer wil van het feit, dat het Mevo '80- bestuur niemand anders bereid vond, bezig houden met de jeugd binnen de vereniging, een bijzonder verwaar loosde groep overigens. Marco Reedijk, binnenkort weg van Schouwen-Duiveland: „Er is nog volop talent aanwezig bij de jeugd van Mevo '80, als deze maar goed wordt begeleid...". Door deze forse nederlaag zijn de zaken er voor de Oosterlandse equipe in de C3-klasse aanmerkelijk minder gunstig voor komen te staan, al heeft de ploeg nog altijd zes punten voor sprong op de naaste belager Bomme- nede. De ploeg uit Zonnemaire boek te twee overwinningen. OKK wed met 7-2 aan de verkeerde kant van de skore gehouden en De Wig moest met een 5-4 nederlaag paar Renesse terug. Koploper D'Eule verloor in de wedstrijd voorafgaand aan de deba- kle tegen Renesse ook al met 5-4 van De Wig. OKK moest in Nieuwerkerk een 2-7 nederlaag slikken tegen Witte van Haemstede. In de C2-klasse een titel voor Renesse met 46 punten, een wedstrijd voor het einde. OKK heeft 28 punten en De Wig sluit de rij met KERKWERVE - Het blijft maar uiterst matig marcheren met de tafel- tennishoofdmacht van Kerkwerve. Dit keer trok het drietal aan het kortste eind tegen Zand IV. Jaap Huigens won twee partijen en Buddy Mathey boekte een zege. De overige zeven partijen gingen verloren, zodat de Middelburgers met 7-3 wonnen. Het derde team van Kerkwerve ging op bezoek op Scaldina II en kon daar niet meer bereiken dan een eer- reddend punt van Jan-Jaap Land man. Verder waren Rita van der Zan- de, Ad de graaf en Jan Kik te sterk, waardoor de Zierikzeese ploeg met 9- 1 won. Het eerste jeugdteam van Kerk werve kreeg in de thuiswedstrijd te gen Wilno VI flink om de oren. Anne- marie 't Hart, Miranda Kristalijn en Willeke Huigens könden zelfs de eer niet redden, zodat de Vlissingse ploeg met een 0-10 zege naar de Schel- destad terugkeerde. Het tweede jeugdteam verging het beter tegen Zand VIII. Marten Bij de Vaate en Marlène van der Wekken wonnen ieder drie keer, terwijl Petra Landman twee winstpartijen boekte. Lydia Vink won een keer voor Zand, terwijl ook het dubbelspel naar de Middelburgers ging: 8-2 voor Kerk-* werve derhalve. Rinus van de Wielen leider bij DC Zierikzee ZIERIKZEE - Voor de onderlinge kompetitie van damvereniging Zie rikzee werden tien partijen gespeeld. Rinus van de Wielen is hier goed uit gekomen, omdat hij zelf van A. Flik- weert won en zijn naaste belagers op de ranglijst, punten verspeelden. Jos de Wild won weliswaar van A. Flik- weert, maar hij moest tegen zijn va der Rinus de Wild beide punten inle veren. John Honig verspeelde eerst een punt aan Chris van de Wielen door een remise, waarna hij tegen Cor Boot in het eindspel zelfs helemaal onderuit ging. Deze zege betekende voor Boot een aardige opsteker, na dat hij eerder van J. Smalheer ver loor. Smalheer is aardig in de run ning, omdat hij ook nog winst boekte tegen A. Flikweert en Cor van Vliet. Verder won Cees van de Velde ook van Van Vliet, maar verloor hij van Rinus de Wild. Op de ranglijst gaat Rinus van de Wielen erg sterk aan de leiding, al staat zijn neef Chris van de Wielen gelijk in verliespunten. Hij moet evenwel eerst zijn drie achterstallige partijen nog trachten om te zetten in winst en dat zal een erg zware opgave worden. De komplete stand is als volgt: LOS ANGELES - Steve Young, een jonge „Wuarter Back" van de universiteit van Brigham Young (Illinois) heeft zich voor 42 miljoen dollar (120 miljoen gulden) verbonden aan de Amerikaanse profklub Ex press uit Los Angeles. Het gaat hier om het duurste kontrakt uit de geschiedenis van het Amerikaanse voetbal. De 22-jarige Young krijgt zes miljoen dollar verdeeld over vier jaar uitbetaald. De vorige 36 miljoen ontvangt hij als een lijfrente, te beginnen op zijn 39ste jaar tot aan het jaar 2027. Wat jaarsalaris betreft komt Young in de buurt van de bas ketballer Earving „Magie" Johnson (Lakers uit Los Ange les) en Moses Malone (Phila delphia), die per jaar een in komsten hebben van resp. 1,5 en 2,2 miljoen dollar. BURGH-HAAMSTEDE - Het zaalvoetbalteam van het Zierikzeese Mondra gon, voor de eerste keer officieel spelend onder deze naam, heeft hiermee za terdagavond in de sporthal Krayestein een goede start gemaakt door ongesla gen winnaar te worden van het door haar georganiseerde toernooi. Het team van coach Willem van der Velde toonde zich duidelijk de sterkste door van de vijf te spelen wedstrijden er vier in een overwinning om te zetten en er een in een gelijkspel te eindigen. Met vijftien geskoorde doelpunten toonde het team zich veruit ook het produktiefst waarmee het al een grote voorsprong had op een eventuele konkurrent als het met een gelijk aantal punten zou eindigen. M. van de Wielen 11 6 5 0 17 J. L. Smalheer 12 4 8 0 16 J. de Wild 11 5 3 3 13 M. de Wild 12 4 5 3 13 C. L. Boot 12 3 6 3 12 C. van de Wielen 8 3 5 0 11 J. M. Honig 10 4 3 3 11 C. M. van de Velde 13 2 4 7 8 A. J. Flikweert 13 1 3 9 5 A. C. van Vliet 4 0 0 4 0 LYON - De Nederlandse ten nisspeelster Karin Moos heeft in Ly on het 33ste toernooi om de coupe Co- zon op haar naam gebracht. In de fi nale versloeg zij dankzij een betere opslag en goed aanvalsspel de Fran- caise Annick Menard met 6-4, 6-3. DOETINCHEM Eerste- divisieklub De Graafschap heeft ver sterking voor de aanval aangetrok ken. De Doetinchemse voetbalklub kan tot het einde van het seizoen op huurbasis beschikken over Terry Hendriks, die van Heereveen komt, en Rene Tol van Haarlem. De ver sterking was noodzakelijk, omdat de Graafschap Gerry Cooke aan FC Twente kwijtraakte en de klub met geblesseerde spelers tobt. Jan de Korte tijdelijk van de troon bij SV TOG BRUINISSE - Martin van Driel heeft door winst op C. van de Berge en bij afwezigheid van Jan de Korte de kop overgenomen in de huishou delijke kompetitie van de Bruse schaakvereniging TOG. Dit komt de spanning zeker ten goede, omdat René Bal tegen E. Wie- brens geen fout maakte. Bal staat nu evenals Jan de korte op een half punt van de nieuwe koploper Martin van Driel. De veteranenstrijd tussen het oudste lid L. Houkamp en voorzitter J. Reurich werd in het voordeel van de laatste beslecht. Ad van Klinken klopte verder A. Knop en K. van de Bos was te sterk voor Abr. van de Berge. In de jeugdkompetitie werden ook zes partijen afgewerkt. M. Kik won van L. Hoekman, J. de Ronde was te sterk voor P. Hanse, R. de Waal ont nam R. Ruitenbeek het punt en E. Ruitenbeek klopte H. van de Berge. Mejuffrouw S. de Herder en J. D. Stouten deelden het punt en J. Stou ten won van P. Knop. Voor het koningsdiploma slaagden vijf leden: mejuffrouw S. de Herder, J. de Ronde, R. de Waal, H. van de Berge en P. Knop. Mondragon ging al direkt van start met een royale 4-1 overwinning op ZZ'72, dat kennelijk in deze eerste wedstrijd haar draai nog niet kon vinden. Renesse, dat niet met haar team waarmee het aan Zierikzeese kompetitie deel neemt binnen de lij nen kwam, moest er met dezelfde cij fers aan geloven, het pas geformeer de team van Van der Ven, dat op het toernooi debuteerde, kwam uitste kend voor de dag en bood Mondragon voortreffelijk partij. Na een span nende strijd eindigde de wedstrijd onbeslist in een 1-1 gelijkspel. In het treffen met het Rotterdamse be drijf steam van Klaassen waren de schutters v^n Mondragon weer op dreef. Wederom vier treffers waren het resultaat waar tegenover Klaas sen geen enkel doelpunt wist te stel- len. In de laatste wedstrijd tege Boeng, het team van de Zierikzeese familie De Boer, had Mondragon reeds aan een puntenverdeling ge noeg om als winnaar het toernooi te beëindigen. Mondragon liet echter niets aan het toeval over en met 2-0 werd de wedstrijd in de volle winst omgezet. Verrassend Zoals reeds gezegd kwam ook het team van Van der Ven voortreffelijk voor de dag. Met drie overinningen, een gelijkspel en een nederlaag werd beslag gelegd op de tweede plaats in de eindrangschikking. Overwinningen werden geboekt op Renesse (1-0), Boeng (2-0) en Klaassen (2-0), tegen Mondragon werd gelijk gespeeld (1-1), terwijl min of meer verrassend met 2-0 van ZZ'72 werd verloren. ZZ'72 en Klaassen eindig den beide met een gelijk aantal pun ten, twee overwinningen, een ge lijkspel en twee nederlagen. Dank zij een beter doelsaldo wist ZZ'72 beslag op de derde plaats te leggen. Boeng kwam een keer tot winst, speelde een keer gelijk en trok drie keer aan het kortste eind. Met drie winstpunten eindigde Boeng op de voorlaatste plaats nog net voor Renesse dat slechts een winstpuntje, een ge lijkspel tegen Klaassen, wist te ver garen. De toernooikommissie van Mon dragon zorgde weer voor een stipte afwerking van het programma, wat inhield dat volgens het vastgestelde schema te 23.00 uur door Willem van de Velde de prijsuitreiking kon wor den verricht. Voor hij hier toe over ging richtte hij een woord van dank tot de beide arbiters A. Bolle en C. Gieskes wat hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een bloemetje vooT- thuis. Hij sprak verder de wens uit, dat Mondragon hoopte op een uitnodiging voor een toernooi van een der teams welke nu aan het toer nooi hadden deelgenomen. Na de me dedeling te hebben gedaan, dat het volgende toernooi van Mondragon weer eens in de sporthal Onderdak te Zierikzee zal worden gehouden ging hij tot de prijsuitreiking over na nog te hebben opgemerkt dat het winnen de team van Mondragon dit had ge daan zonder wisselspelers. De resultaten: Renesse-Van de Ven 0-1; Klaassen-Boeng 1-0; Mondragon- ZZ'72 4-1; Klaassen-Renesse 0-0; Van de Ven-Boeng 2-0; Mondragon- Renesse 4-1; ZZ'72-Klaassen 0-1; Van de Ven-Mondragon 1-1; Renesse- Boeng; 0-2; Mondragon-Klaassen 4-1; Van de Ven-ZZ'72 0-2; Boeng- Mondragon 0-2; Renesse-ZZ'72 0-2; Klaassen-Van de Ven 0-2; ZZ'72- Boeng 0-0. Mondragon V. d. Ven ZZ'72 Klaassen Boeng Renesse 5 4 10 15-3 9 5 3 11 5 2 12 5 2 12 5 113 5 0 14 6-3 7 5-5 5 2-6 5 2-5 3 1-9 1 Het team van zaalvoetbalvereniging Mondragon, zoals het aantrad op het ei gen toernooi. Het debuutoptreden onder de nieuwe naam lieten de Mondrago- nen meteen gepaard gaan van een zege. BERGEN OP ZOOM - „Wagentjes kijken", bezichtigen van wagentjes uit de carnavalsoptocht kan in hal Wana. aan de Bergen op Zoomse Zee landhaven op 11 maart, 10-17 uur. 27 punten. In de C3-klasse leidt D'Eu le nog met 49 punten op zes punten gevolgd door Bommenede, terwijl Witte van Haemstede negen punten achterstand heeft. Spannend Bijzonder spannend is het in de overige drie klassen, waarin overal nog twee wedstrijdronden moeten worden afgewerkt. In de B-klasse voor driebandendrietallen kunnen nog drie teams met de titel gaan lo pen, maar van kruciaal belang wordt ongetwijfeld het duel tussen KVL II en D'Eule. De Noordgouwse ploeg heeft 44 punten verzameld in tien ontmoetin gen, terwijl de Oosterlandse ploeg vooralsnog een punt achterstand moet toestaan. Bommenede verza melde 39 punten. De overige vier ploegen kunnen zich als uitgescha keld beschouwen. In de negende en tiende ronde won KVL II achtereen volgens met 5-2 van DOS II en Bom menede, terwijl D'Eule een punt in liep door eerst met 5-2 te winnen van DOS II en vervolgens OKK met 6-1 te kloppen. Bommenede won nog met 5- 2 van DOS I. OKK loopt KV11 met 4- 3 en op zijn beurt won het eerste Noordgouwse team met 6-1 van DOS I. In de C5-klasse gaan ook twee teams met een onderling verschil van een punt op kop. D'Eule verzamelde 59 punten en Bommenede 58. Het on derlinge treffen zal hier beslissen over het kampioenschap. De overige drie teams zijn inmiddels kansloos. D'Eule had het moeilijk tegen de da mes van Alweer Mis (5-4), maar de 7-2 overwinning op KVL II was overtui gender. Ook Bommenede kon niet echt uithalen tegen Alweer Mis. Ook hier kwam een 5-4 eindskore op het wedstrijdformulier. Tegen KVL I moest de Zonnemairse ploeg zelfs een 4-5 nederlaag toestaan, waardoor de eerste positie voorlopig verloren ging ten voordele van de Oosterlan- ders. Het onderlinge duel tussen de twee KVL-teams leverde een 7-2 zege op voor het eerste team. In de alge mene rangschikking bezet KVL I de derde plaats met 46 punten, terwijl KVL II en Alweer Mis de rij sluiten met respektievelijk 32 en 30 punten. In de C4-klasse komt de kampioen in ieder geval in Burgh-Haamstede terecht. In de laatste ronde staat de ontmoeting tussen Onder Vrienden en Witte van Haemstede op het pro gramma. Witte van Haemstede liet overigens in de negende en tiende ronde twee lelijke steken vallen. De ploeg verloor achtereenvolgens met 6-3 van Renesse en met 7-2 van De Wig waardoor de riante voor sprong op Onder Vrienden geheel werd verspeeld. Onder Vrienden maakte geen fout en won eerst met 7- 2 van De Wig, waarna met pijn en moeite Windenburg aan de verkeerde kant van de skore werd gehouden: 4- 5. Onder Vrienden heeft met nog twee ronden te spelen 60 punten, vier meer dan plaatsgenoot Witte van Haemstede. D'Eule volgt met 43 pun ten, maar moet nog drie wedstrijden spelen, omdat de ontmoeting tegen Windenburg werd uitgesteld. Renes se won nog met 5-4 van OKK, terwijl de ontmoeting tussen OKK en D'Eu le een 9-0 zege voor de Oosterlanders opleverde. Zeeuws elftal in Zierikzee tegen Barendrecht MIDDELBURG - Het programma voor het Zeeuws elftal voor dit sei zoen is weer zo goed als rond. Naast het toernooi in de zomer met ploegen als Beveren, FC Groningen, VFL Bo- chem (op 24 en 25 juli in Vlissingen) speelt het Zeeuws elftal op 1 juni weer de inmiddels jaarlijkse topper tegen de Belgisch nationale ploeg, die zich dan voorbereidt op de Euro pese kampioenschap in Frankrijk. De voorbereiding is als volgt: op 10 april in Breskens tegen het Belgische Eeklo, op 24 april in Kapelle tegen Rood Wit (Sint Willebrord) en op 21 mei in Zierikzee tegen de zaterdag eersteklasser Barendrecht. Er wordt nog één oefenwedstrijd geregeld. De voorbereiding van het Zeeuws afde lingselftal is helemaal rond. De af sluiting is natuurlijk het kampioen schap van Nederland in Wassenaar, op zaterdag 2 juni. Op 16 april wordt met een selektie gestart in en tegen Phillipine, op 25 april in en tegen 's- Heer Arendskerke, waarna oefen wedstrijden volgen tegen Serooskor- ke (1 mei) en Sluiskil (15 mei). De jaarlijkse ontmoeting met het Brabants elftal vindt plaats op 25 mei in 's Gravenpolder. Het is niet uitgesloten, dat ter gelegenheid van het jubileum van de Vlissingse vere niging GPV nog een wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 16 juni tegen het eerste elftal van die vereniging. Jo de Waal de trainer-coach van het Zeeuws (KNVB) elftal en Ben Pau wels neemt weer het afdelingselftal voor zijn rekening

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6