GE'WELL'DIG LUSTRUMFEEST 4 NOORDWELLE - Het was zaterdag groot feest in Noordwelle, De plaatselijke jeugdsoos The Well" vierde zijn vijfjarig bestaan. Het vijfkoppige bestuur van de soos had een programma samengesteld, waar bij voor iedere Noordwellenaar wel iets te vinden was om aktief van de partij te zijn bij dit eerste lustrum feest van „The Well", 's Morgens kon de jeugd van de kleuterschool en van de basisschool zich uitleven met diverse spellen, afgesloten met een overheerlijke pan- nekoekmaaltijd, 's middags stond een puzzelrit op het programma en 's avonds fungeerden een play- backshow en een suksesvol optreden van de TSE For mation uit Zonnemaire voor de afsluiting van de jubi leumdag. BIJ DE FOTO'S: Links boven een nagenie tende pannekoeksmuller en rechtsboven het vijfkop pige bestuur van „The Well", van rechts naar links Alfred Bakker, Hans Jonker, Peter Bakker, Pe ter Hendrikse en Jos Han- se. Links middenin de vijf jarige Marije Lokker als Vanessa en daaronder een fraaie kreatie van The Dol ly Dots. Daarnaast nog een beeld van de pannekoek- maaltijd. TEKST: PETER WIJNEN FOTO'S: JOH. D. C. BERREVOETS mule hebben gevonden. De Noordwellenaars komen nu weer wat meer naar hun eigen soos, in plaats van dat men naar Big ,,S" in Burgh- Haamstede trekt. Dat doet ons echt plezier, want het bewijst, dat we niet voor niets bezig zijn met ,,The Well". In de nabije toekomst willen we ook wat rock and roll-avonden or ganiseren, want daar is ook nogal wat vraag naar en daar haken we dan graag op in", legt Alfred Bakker, onbetwist de grote drijfveer achter jeugdsoos ,,The Well", uit. De bezoe kers van ,,The Well" variëren in leeftijd van vijftien tot ongeveer drieëntwintig jaar en ko men voornamelijk uit Noordwelle. Het bestuur van „The Well" bestaat mo menteel uit vijf personen, stuk voor stuk mensen, die vanaf het eerste moment deel uit maken van het Noordwelle-soosgebeuren. Al fred Bakker is sinds jaar en dag voorzitter. Het financiële aspekt van de soos wordt be hartigd door de beide penningmeesters Hans Jonker en Peter Bakker. Het sekretariaat wordt bezet door Peter Hendrikse en als vijf de man maakt Jos Hanse deel uit van het bestuur. „Kommissies houden we er niet op na, want daarvoor zijin we gewoon te klein", legt Alfred Bakker uit. De vijf bestuursleden handelen alle voorkomende werkzaamheden gezamenlijk afZo verzorgt voorzitter Alfred Bakker de aankopen van de benodigde pla ten. Daarvoor geeft hij jaarlijks om en nabij de vijftienhonderd gulden uit. „Dat bedrag was nog wel eens hoger, maar dat hield in, dat we meer spendeerden aan platen als dat er aan inkomsten binnenkwam en dat kon na tuurlijk niet, dus ben ik wat gaan bezuinigen om de begroting sluitend te houden", legt hij uit. Jeugdsoos „The Well" begon in 1979 met veertiendaagse middagen voor de jeugd van Noordwelle. Natuurlijk mocht daarom nu een dergelijk onderdeel niet ontbreken op de jubi leumdag. Ruim twintig kinderen van de plaatselijke kleuterschool en basisschool wa ren daarom vanaf tien uur in het soosgebouw bezig met allerhande spelletjes, zoals sjoelen, pijltjes gooien, dobbelen, puzzelen en fietsen op een hometrainer. Het feest werd besloten met een overheerlijke pannekoekmaaltijd. Na de auto-puzzelrit van 's middag werd het avondprogramma geopend met een play back-show, waarbij de show werd gestolen door de vijfjarige Marije Lokker, die een schitterende kreatie van Vanessa neerzette. Erg leuk waren ook de Dolly Dots, met een wel erg grof uitgevallen „dotje" in de persoon van voorzitter Alfred Bakker, terwijl Bakker ook nog een prima bandkopulatie neerzette. De avond werd onder bijzonder veel be langstelling afgesloten met een optreden van de TSE Formation uit Zonnemaire. Drummer Jan Post, gitarist Nico van Nieuwenhuise, bassist Frans van Aken en gitarist zanger Jaap Geelhoed besloten een ge„Well"dig lustrumfeest van de jeugdsoos van Noordwel le. „The Well" startte in 1979 als een veertien daagse middag voor de plaatselijke jeugd, maar al snel groeide het uit tot een heuse jeugdsoos. „The Well" was toen gevestigd in het oude dorpshuis, maar ruim twee jaar gele den verhuisde de soos naar het nieuwe ge bouw, hetgeen een enorme vooruitgang bete kende. Aanvankelijk kon men beschikken over een soort huiskamer, maar nu is de soos gevestigd in een prima geoutilleerd zaaltje. „Er werd een bar ingebouwd, er kwam een geluidsinstallatie in het zaaltje en om de zaak wat op te frissen werden wat posters aan de wanden bevestigd. Het was al met al een ge weldige vooruitgang. Weliswaar was het alle maal erg klein, maar een kleine soos is wel zo gezellig", vertelt „The WelV'-voorzitter Al fred Bakker. Befaamd zijn de bierfeesten van The Well". Iedereen, die wil kan dan voor een be paald bedrag de soos binnen, waarna het ver der vrij drinken is. „Dat zijn erg suksesvolle avonden. Het is beslist niet zo, dat iedereen zich dan te buiten gaat aan de drank. Nee hoor, gezelligheid blijft troef". Een van de on derdelen van het jubileumprogramma was een auto-puzzelrit. Er kwamen vijftien deel nemers opdagen, allemaal Noordwellenaars. lit %ét verleden organiseerde de soos meer van deze puzzelrvtten en dan was de opkomst min der dan tien. „Eigenlijk is dat voor een ge meenschap van drienhonderd mensen aan de te lage kant. We hebben toen de bevolking uit genodigd om eens te komen praten over even tuele andere aktiviteiten, maar er kwamen maar vier mensen opdagen. Tevens praatten we toen over de klachten, die er waren over geluidsoverlast. Inmiddels zijn die problemen gelukkig uit de wereld". De jeugdsoos maakt deel uit van de Stich ting Dorpshuis Noordwelle. „We hebben een voortreffelijke samenwerking met de stich ting", weet Alfred Bakker. „Als we iets bij zonders hebben dan overleggen we dat met de beheerder van het dorpshuis en dan komen we er meestal wel uit. We proberen zoveel mo gelijk rekening te houden met de andere ge bruikers van het dorpshuis en ik geloof, dat dat naar ieders voldoening gaat". The Well" krijgt subsidie aan de hand van het aantal le den. „Dat is de voornaamste reden, waarom we graag wat meer leden zouden hebben. Je kunt je dan financieel iets meer veroorloven. Bijvoorbeeld een groep uitnodigen". Tijdens de jubilieumdag trad de Zonnemairse forma tie TSE Formation op en dat betekende een absolute primeur voor „The Well". Nog nooit eerder in het vijfjarig bestaan was er live muziek in de soos. In The Well bindt men zich niet aan een be paalde muziekstijl, zoals dat in sommige ei- landelijke sozen wel gebeurt. Tot ongeveer tien uur wordt er voornamelijk topveertig- werk gedraaid, maar daarna komt het wat heavier werk aan bod. „Het is gebleken, dat we met deze opzet schijnbaar een goede for-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4