Bruse amateur-volkskunst kreeg Dorpshuis goed vol De nieuwe loten liggen klaar. Ishettochalvast jeetje lente. NOOQDWEI.LE DDUKKEDIJ Penelope van de „Polyanthe" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitvoering „Nu met Hope''' en Oefening en Uitspanning De meeste kans in de Staatsloterij. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 maart 1984 Nr. 23485 3 voor zakelijk en privé drukwerk Lsmidsweg noordwelle tel.:01116-2459 Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. school „Onder de Wieken" te Burgh- Haamstede. 10.00 uur: 25 st. abelen langs de Jan van Renesseweg door school ,,'t Stae- pel'of te Renesse. 10.30 uur: 9 esdoorns 100 st. heesters langs Smidsweg door school „de Stove" te Noordwelle. 11.00 uur: 200 st. heesters bij het dorpshuis, door school „de Schelp- hoek" te Serooskerke. Van het kollege van b. en w. zal bij deze objekten een vertegenwoordi ger aanwezig zijn. Na afloop krijgen de leerlingen-planters op school een herinnering aan deze dag aangebo den. Auto in de sloot geduwd P. C. M. uit Papendrecht zag zon dagmiddag tot zijn niet geringe ver bazing zijn auto in de sloot liggen langs het parkeerterrein „De Punt" bij de Krayesteinweg. De auto moet erin geduwd zijn, omdat eerst een kleine helling genomen moest wor den voor de sloot bereikt kon wor den. Omstanders hebben zijn auto weer op het parkeerterrein weten te krijgen. De auto was slechts licht be schadigd aan de voorzijde. SCHARENDIJKE - Op de Weelweg te Scharendijke werd deze auto zaterdag middag (17.30 uur) geheel vernield, na een slippartij. De bestuurder. M. Th. v. G. uit Rotterdam raakte bij het rijden op de Weelweg op nog niet verklaarde wijze met de wielen van de auto in de berm, waarna de auto op z'n kop in de sloot belandde. De bestuurder werd gewond aan zijn oor. zijn passagier kwam met de schrik vrij. Jan de Jonge takelde het wrak op het droge. Ze was helemaal ontdaan. Nu ging John een ontzettend risiko dragen, om een misdadiger van het aller laagste allooi te bevrijden. Natuur lijk maakte dat deel uit van het hele Polyanthe-mysterie, zoals de vlucht door het Kanaal, de berichten over verongelukte vliegtuigen en de on verwachte verschijning van Cynthia Dorban. Inspekteur Spinner had een lang, maar vruchteloos onderhoud met zijn gevangene, in de cel van het poli tiebureau van Vigo. Het was een saai, eenzijdig gesprek, want Hollin antwoordde alleen zo nu en dan om de vermoedens van de inspekteur te weerleggen. ,,Ik heet Jackson en ik zal u hier voor ter verantwoording roepen", herhaalde hij wel twintig maal. ..Het is gewoon een schandaal, dat is het. Bah, zo maar een arme zeeman ar resteren, en hem beschuldigen van iets wat hij nooit heeft gedaan." ..Jij hoort eigenlijk in de hemel thuis", beaamde de vermoeide in spekteur. „Enfin morgen koni ik nog eens aan en dan hoop ik je een vriend van je voor te stellen." „Ik heb geen vrienden en ik weet niet waar u het over hebt", riep Hol lin nijdig uit De ijzeren deur sloeg dicht en Hol lin strekte zich uit op de harde brits, om te gaan slapen. Het was kwart voor drie 's nachts en aardedonker. Het hele uitspansel was verduisterd door wolkenvelden. Er viel miezerige regen en de kouwe lijke officier, die achter zijn bureau zat, trok zijn jas wat dichter om zich heen. Zijn assistent, die hem bij het nietsdoen hielp, hing slaperig over de tafel. Alleen klonk het regelmati ge getik van de regen tegen de ruit en verbrak de stilte. De klok sloeg drie uur, toen er een zacht tikje op de deur klonk. De sergeant hoorde het niet. voordat men hem uit zijn slaap wek te. „Maak de deur open!" gebood de officier en brommend stapte de an der naar de deur en draaide de sleutel om. Hij trok de deur open maar kon in het donker niets onderscheiden. „Ik ben het", antwoordde een grafstem. Een duistere gestalte stapte naar binnen en sloeg de deur achter zich dicht. De officier sprong op en staar de zijn bezoeker met open mond aan. De indringer droeg een korte zwar te mantel en was voorts gehuld in een nauwzittend rood pak. Een zwart half-masker bedekte het bovenste ge deelte van zijn gezicht en een kippc- vecr hing dronken aan zijn rode kap. Zijn voorkomen was echter niet zo dreigend als hot pistool, dat hij op hen richtte. „Opschieten, allebei naar de cel len," kommandoerdo de bezoeker. „En laten we elkaar goed begrijpen, jongens, dat ik de eerste die zijn stem verheft neerknal. Is dat duidelijk'"' „Jawel." zei de oflieier hees. „Maar je doel iets verschrikkelijks, vriend „Niet kletsen, maar lopen!" Hij joeg het paar een lange gang in, die naar de cellen leidde en daar von den ze de cipier op zijn post. Maar ook hij sliep natuurlijk. „Neem hem de sleutels al. er is geen reden hem ook wakker te ma ken. Nu doe je de deur open van de cel waarin de Amerikaanse zeeman zit en breng hem hier." De officier nam een koppige hou ding aan. „Je kunt schieten, maar dat doe ik begon hij en de rode gestalte richtte het pistool op hem Nu waren alle moeilijkheden ach ter de rug. Half slapend, half wa kend. stapte Hollin naar builen en staarde naar de vreemde verschij ning. John sneed eerst nog de tele foondraden door. duwde toen de be duusde gevangene de straat op, draaide de deur op slot en smeet de sleutel weg. (wordt vervolgd) Advertentie BRUINISSE - In een vol Dorpshuis bewees Bruinisse dat de plaatselijke muzikanten een warm hart wordt toegedragen en dat er grote bewondering bestaat voor de inzet en kwaliteit waarmee ze regelmatig voor het voet licht treden bij plaatselijke evenementen. De muzikanten van „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning" van hun kant bewezen dat ze wei degelijk een prima uitvoe ring op de planken kunnen zetten die boeide van de eerste ouverture tot de laatste mars. De orkestleden speelden bjjzonder gekoncentreerd onder de bezielende leiding van de heer A. Radevvalk Als eerste manifesteerde de drumband zich met een nieuwe timtom, kleurig bijgestaan door de majorettes. Al in z'n openingswoord stak voorzitter D. Primus de loftrompet uit over Jaap van Putten, leider van de drumband. In de voorliggende tijd had Van Putten veel muziek geschreven, o.a. voor de timtom. De drumband trad vervolgens samen op met de muziekkorpsen in een non stop mars met een volume dat kwa decibels niet geheel strookte met de grootte van de zaal. De korpsen vervolgden hun optre den met de Europa-mars van R All- mend. In deze mars vielen vooral het sterke basregister en het vloeiend ko per op als speerpunten in een goed gespeeld stuk. Hierna volgden vier impressies die de veelzijdigheid van de korpsen ter dege op de proef stelde maar waar ze glanzend door heen kwamen. Via een gedragen ouverture kwamen ze bij de vrolijke en levendige tonen van het Franse Sur le Pont Dit werd verras send vlot gespeeld en was even hen kenbaar als de pont van Zijpe op een lentedag. In een ander stuk zal een onstuimig gedeelte, exotisch klinkend, en waar vooral de schuiftrompet het geheel een oriëntaans tintje gaf. Swingend Prima slagwerk zat er in een swin gend meeslepend stuk, dat voortref felijk geleid werd door de begeesterde Radewald, de dirigent, die met rustige bewegingen alle groepen in het orkest uitstekend in de hand had. Schitteren de crescendo's die via interlude's af gleden in de de-crecsendo's, nodig om het geheel in een melodieus koncept te vormea Zeer terecht werd gevraagd om tij dens het spelen niet door de zaal te lopen, waar enkele jeugdigen zich schuldig aan maakten. De muzikan ten leverden een prestatie die vol ledige koncentratie vereiste waarbij de kleinste afleiding zeker tot kwali teitsverlies zou leiden. Die wunderbare Jahre", speels ge speeld, door hun bekendheid wiegden de mensen met hun hoofd en zag je de lippen bewegea Het bekende „Que sera sera" van Doris Day, „Wunder bare" en „Tulpen uit Amsterdam", waarbij de zware kopergroep alleen al enkele boeketten voor hun rekening nam. In het „Sentimental Journey" had den de saxen (Jan Braber en Sam Wiebrens) een flinke „stem" in het kapittel Het geheel werd groots ge bracht en benaderde bijna een big band. Last but not least was de „Ko- domo no Hi", een mars gebaseerd op Japanse kinderliedjes. Het embou chure van de spelers werd hier zwaar op de proef gesteld maar met veel in zet waarbij alles eruit geperst werd slaagde dit klapstuk redelijk, al had het iets puntiger gespeeld mogen worden. Blokfluitgroep Een kort gedeelte van de avond, maar zeker het vermelden waard, werd verzorgd door een blokfluitgroep onder leiding van de heren A. Fluit en A. de Leeuw. De kleinsten brachten met hun xylofoons een paraphrase op de bekende liedjes „Vader Jacob", „Al tijd is Kortjakje ziek", en „Grote klok ken zeggen Bim Bam". Een prachtig gehoor van soms wel tien verschillen de instrumenten gelijktijdig bespeeld Het is wel zeker dat er muzikaal talent genoeg is in Bru. „Nu met Hope" kan wat dat betreft de toe komst optimistisch tegemoet zien. Een nieuwe lichting muzikanten kan zo de gelederen van het korps komen versterken, een feit waarop ook se- kretaris Leo van Galen inspeelde toen hij de blokfluitgroep bedankte. De Komedianten Na de pauze vervolgde de gezellige familieavond in het Dorpshuis met een knap gespeeld toneelstuk door de „Komedianten". Het was een komische thriller in vier bedrijven waarin het ene moment de griezels over je rug lie pen of de spanning te snijden en het andere moment volgde een spontane uitbarsting van een lachsalvo. Bettina en Gretty (mevrouw H. v. Gilst en me vrouw J. Primus) waren niet die lie verdjes wat in het begin werd aange nomen. Mr, Elias Bender (een moeilijke rol maar knap neergezet door C. Meer- tens) kreeg het Spaans benauwd in huis omdat twee oude vrienden van het slechte pad (Tip Louw was D. Primus en De Merel werd schitterend vertolkt door HL Viergever) kwamen vr(j en brachten Mr Elias danig in het nauw. Vooral ook omdat de brigadier (statig neergezet door A. de Zeeuw) z'n scherpzinnigheid niet op het buro aan de Deltastraat had achtergela ten Mevrouw J. v. d. Berge speelde on bevangen en speels de rol van Kitty, het jonge meisje. Ook het kranten- meisje (vlot vertolkt door mevrouw A. Viergever) dartelde door het stuk en bracht vaak een komische noot aan. Mevrouw M. Klink speelde een rots vaste rol als buurvrouw en mevrouw C. Lems gaf gestalte aan de rol van „een dame". Een schitterende avond volks kunst door eigen en voor eigen mensen. Uiterst gekoncentreerd waren deze twee meisjes van de blokfluitgroep, op de Trots presenteerde de drumband de nieuwe timtom, goed voor een groot aantal uitvoering van „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning". decibels in het Bruse Dorpshuis. ZIERIKZEE Aanrijding Watermolen Op de hoek Watermolen-Verre- nieuwstraat botste twee personen auto's vrijdagmiddag (14.30 uur) te gen elkaar. Beide auto's liepen scha de op aan de voorzijde. Bestuurder C. W. C. uit Scharendijke, die uit de Wa termolen kwam en daarbij voorrang kreeg van P. S. uit Zierikzee, zou de bocht te ruim genomen hebben, waarbij hij tegen de stilstaande auto van S. reed. Personenauto gestolen M. A. v. A. uit Zierikzee, deed vrij dag aangifte van de diefstal van zijn personenauto, die op het parkeerter rein aan de Baden Powellweg gepar keerd stond. De diefstal moet ge pleegd zijn in de nacht van donder dag op vrijdag. Aanrijding met vrachtauto De hoek Dam-Meelstraat was vrij dagmiddag de plaats waar een lichte aanrijding plaatsvond tussen een vrachtwagen en een personenauto. De laatste liep alleen schade op. Vrachtwagenbestuurder H. J. v. A. uit Roosendaal raakte de wagen van J. H. uit Zierikzee op het moment dat hij zijn wagen de Dam op stuurde. De auto van H. stond geparkeerd en liep links-voor wat plaatschade op. Bromfiets gestolen E. V. uit Zierikzee deed vrijdag aangifte dat zijn brommer was gesto len. Het voertuig stond geparkeerd voor het „Huis van Nassau", tussen 19.30 en 21.15 uur. In die tussentijd is de brommer meegenomen. Bijeenkomst Gereformeerde Vrouwen-kontakt groep In de benedenzaal van het kerkge bouw in de St. Domusstraat verga dert de Gereformeerde Vrouwen- kontakt groep op woensdag 7 maart, aanvang 20.00 uur. Het onderwerp van deze bijeenkomst is „Alcohol verslaving" en wordt ingeleid door mevrouw A. Vrouwenberg-Stoutjes- dijk, uit de „Gereformeerde Vrouw" van november 1983. Ploegvoorlichting Op vrijdag 9 maart organiseert de ploegkommissie in samenwerking met R.A.K. en de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Schouwen- Duiveland" een instruktiemiddag over ploegen in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee. Aanvang 13.30 uur. Inleider is de heer J. J. Murre, hoofdinspekteur aan de Landbouw- praktijkschool te Schoondijke. Aan de hand van dia's zal hij de fijne kneepjes voor het afstellen van de ploeg nader toelichten. Voor aanstaande wedstrijd- en praktijkploegers een aantrekkelijke middag. WESTERSCHOUWEN Nationale Boomfeestdag 1984 Op 28 maart 1984 worden in de ge meente Westerschouwen door de schooljeugd weer bomen en heesters geplant i.v.m. de Nationale Boom feestdag 1984. De leerlingen van de diverse scholen hebben lesmateriaal gekregen ter voorbereiding van deze dag. De objekten waar geplant zal worden zijn als volgt: 9.00 uur: 150 st. heesters bij het dorpshuis, door school „de Kirre- weie" te Burgh-Haamstede. 9.30 uur: 150 st. heesters bij het dorpshuis, Julianastraat door de Ze zijn er weer. de nieuwe staatsloten. Twee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070 - 47 72 9447 74 84. Haamstede, in de omgeving van het Verklikkerpad. Bandensporen wer den aangetroffen, mar verder was niemand te bekennen. Zondag werd op dezelfde plek echter een „eend" aangetroffen met twee slapende mensen er in, die eigenaars van de spullen bleken te zijn. Aan hen werd een proces-verbaal uitgereikt voor il legaal kamperen, op grond van de N atuurbeschermings wet SEROOSKERKE Opening Dorpshuis Het vergrote en gerenoveerde dorpshuis van Serooskerke zal op vrijdagochtend (10.30 uur) door de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer, worden geopend. NOORDWELLE Wereldgebedsdag In een goed bezochte wereldgebeds- dagdienst met mensen uit alle ker nen van Westerschouwen bracht de kollekte t.b.v. het waterputtenpro- jekt 347,90 op. SCHARENDIJKE Diefstal kajuitbootje Hoewel een achter zijn personenau to gekoppelde boottrailer met kajuit bootje van Ch. d. J. uit Gouda, op slot stond, heeft „iemand" toch kans ge zien het geheel te ontkoppelen en met de trailer er van door te gaan. Het bootje dragt de naam „Rana Fisk" en heeft een buitenboordmotor van 40 pk. De kombinatie stond gepar keerd op het bungalowpark Het Ba ken. Advertentie Kommissie Ruimtelijke Ordening Ten gemeentehuize vergadert don derdag 8 maart (14.00 uur) de Kom missie Ruimtelijke Ordening. Op de agenda slechts één punt: de winkel bouw in Renesse, de intrekking van het voorbereidingsbesluit. Voor de genen die dat wensen is er gelegen heid voor de vergadering het woord te voeren. HAAMSTEDE Vergadering Rode Kruis-afdeling Westhoek De afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis ver gadert op donderdag 8 maart in de Beatrixschool in Haamstede. Na af loop van het huishoudelijk deel van de vergadering zullen twee films ver toond worden: „Bloedserieus" en „Challenge in Africa". De bijeen komst begint om 20.00 uur. Zelf brood „opmaken" Een aantal leden van de N.C.V.B. afdeling Burgh-Haamstede bracht afgelopen donderdag een bezoek aan bakkerij Hoogenaar. Een gezellige ontvangst in de lunchroom opende de bijeenkomst. Een quiz met toch moeilijke vragen bepaalde de dames direkt bij het onderwerp van de dag: brood. De heer Piet Rotte gaf daarna een duidelijke uitleg van het proces van meel tot brood. Twintig kilo gram bloem onderging gelijktijdig de behandeling die hij uitlegde. Na afloop van de rondleiding was het meel dusdanig gerezen, dat de dames zelf hun broodje konden vlechten. Na het bekijken van een videofilm wer den mevrouw Hoogenaar en Piet Rotte hartelijk bedankt en gingen de vrouwen met een „warm brood" naar huis. Ruit auto ingeslagen In de nacht van zondag op maandag hebben onbekenden de linker achterruit van de auto van A. C. K. uit Dreischor ingeslagen. De auto stond in de Noordstraat, er wordt verder niets vermist. Illegale kampeerders Zaterdag kreeg de politie melding van de vondst van kleding, voedsel en een primus in de duinen bij door EDGAR WALLACE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3