Leen en Anneke Bakker's Schuitje gaat weer varen Haven De Val wordt niet uitgebaggerd Straks staan de werknemers op straat" Middenstand Renesse tegen uitbreiding Adrie de Bil: jti«tnifi« Geslaagd Fame- Danswedstrijd in „De Lichtboei" Brandweerman Arie Roon nam afscheid na twaalf jaar Strandje bij Borrendamme werd bijna strand Zierikzeese Bistro na maanden weer open 4 RENESSE - „Wij zijn bang voor de werkgelegenheid," zegt de heer A. de Bil (35), die donderdag op de kop af twintig jaar in dienst was bij su permarkt Krijnse Locker. „Ik ben niet bang voor konkurrentie, maar het gaat ons wél om de leefbaarheid van Renesse en natuurlijk de werk gelegenheid." Adrie de Bil geeft uiting aan zijn zorgen omtrent de uit breiding van het aantal winkels in het centrum van Renesse. Hij treedt op als woordvoerder van enkele werknemers. -v* Adrie de BH Uitbreiding van het lüinkelaantal betekent wel een gevaar voor de werk gelegenheid in Renesse De werknemers worden daar als eerste de dupe van." „Er zijn voldoende winkels. En wij vragen ons af: blijft het bij die vier? Nu al zijn er diverse (3) win kels dicht in de wintermaanden. Als er nog meer winkels bijko men, waar blijven wij dan als werknemers. Alles wat de mensen straks in de andere winkels beste den doen ze niet bij ons. De bestaande bedrijven krijgen daar door minder inkomen. Wij willen de raad van Westerschouwen ei genlijk waarschuwen voor nog meer uitbreiding, want wij den ken niet dat er voor al die winkels een boterham te verdienen valt," meent Adrie de Bil. „Hoeveel ge zinnen zijn er niet afhankelijk van de middenstand. Wij leven er nu nog van, maar straks staan we misschien op straat." (vervolg van pagina 1) apart het tegenovergestelde aange ven, zoals ook de gemeente tot 20 fe bruari leek te belijden; men stelde: „er is voorlopig genoeg". Er ontstaat een rechtsongelijkheid: van partiku- liere ondernemers wordt een (uit breidingsplan aangehouden, terwijl de gemeentelijke bouwgrond nu plot seling geen hinderiiissen ontmoet. De gemeente vindt blijkbaar dat het winkelcentrum in Renesse van de dorpskern naar de Hogezoom (de ver keersader en het uitgaanscentrum) dient te worden verplaatst. Nu ko men er vier winkeleenheden bij, straks nog een aantal (8), het winkel bestand zal dan van 21 (kampwinkels niet meegerekend) uitdijen naar 33. Op grond van het oude vigerende bestemmingsplan wordt een bouw vergunning verleend". „Weliswaar overtreedt de gemeen te nog net geen wetsartikel, doch het op de rand van het toelaatbare balan ceren en zo onzorgvuldig omgaan met Advertentie r-i Restaurant Renesse Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Keuken geopend van 12.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. Voor reservering: 01116-1215 ZIERIKZEE - Woensdagavond zijn aan de kursisten van de Mannen- kookkursus de diploma's „de Plai- santerie" uitgereikt. In overleg met de kommissie van Culinaire Zaken en Emancipatie Za ken hebben alle deelnemers deze kur- sus met goed gevolg doorlopen. Gro te waardering komt toe aan de leidsters waardoor deze kursus tot stand is gekomen. belangen, kommissies en macht riekt naar onbehoorlijk bestuur en het lijkt dat onzichtbare indikaties een rol spelen, waardoor van eenduidig beleid nog nauwelijks gesproken kan worden", aldus de middenstandsve reniging. Publiekstrekker Telefonisch laat de heer M. Zeelen- berg weten dat er inderdaad plannen bestaan voor de bouw van nog enkele winkelunits aan de andere kant van de Zoom. Hoeveel dat er worden kon hij niet zeggen, omdat daarover nog geen zekerheid bestaat. „Ik zou graag willen dat de middenstand van Renesse achter deze plannen kan staan. Ik wil er een slechtweervoor- ziening van maken", aldus Zeelen- berg. Naar aanleiding van de reaktie van de middenstandsvereniging merkt hij op dat hij vindt dat deze vereniging onjuist bezig is. „In het verleden heeft deze vereniging al ge tracht de weekmarkt (op woensda gochtend in de seizoenmaanden, red.) tegen te houden. Dat is ze niet gelukt en ik geloof niet dat ze de markt nu nog kwijt zouden willen. Een dorp moet een belangrijke trekker heb ben, waar het publiek op af komt. Dat is van belang voor de mid denstand. Renesse moet zuigkracht krijgen. Dat de werkgelegenheid in de wintermaanden gevaar zou lopen door toename van het aantal winkels zie ik niet. Dat hangt natuurlijk ook van het winkeltype af. Naar mijn mening ontstaat er in de zomermaan den met een publiekstrekker een ver dubbeling van de omzet. Als er win kels zouden moeten sluiten in de win ter dan zou ik wel willen dat de bestaande winkels daar niet bij ho ren. Dan geef ik er de voorkeur aan dat de winkels in het winkelcentrum (nieuwbouw aan de Zoom, red.) 's winters sluiten," zegt de architekt. Verhuur De vier units, waarvoor Zeelen- berg gisteren de bouwvergunning heeft ontvangen, zijn inmiddels al verkocht aan één inwoner uit Renes- „Vanuit Renesse hebben mij twaalf aanvragen bereikt, waarvan er één wilde kopen en de andere elf wilden huren. De koper is van plan om de units te verhuren aan mensen uit de gemeente Westerschouwen. Dat de verhuur plaatselijk wordt ge houden is wel een voorwaarde." ROTTERDAM - Koningin Beatrix zal dinsdag 3 april in Rotterdam de doop verrichten van de nieuwe red dingboot van de Koninklijke Zuid- Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. ZIERIKZEE - In „De Lichtboei" van het Leger des Heils wordt woens dagmiddag 7 maart voor de jeugd tot ongeveer twaalf jaar een Fame- danswedstrijd gehouden, aanvang 14.00 uur. Dit evenement vindt plaats in het kader van de Goed-Nieuws-Klub, maar is uiteraard voor alle be langstellenden tegen betaling van een geringe entreeprijs toegankelijk. De deelnemers worden verzocht hun eigen muziek, liefst op cassetteband jes mee te brengen. Voor deelname dient men zich tijdig op te geven bij „De Lichtboei", telefoonnr. (01110)- 2075. Bruinisse: BRUINISSE - „Vanavond wil ik de dank van de hele Bruse gemeenschap overbrengen en de waardering uiten voor je vrijwillige inzet die je twaalf jaar hebt getoond voor die gemeen schap" zei burgemeester T. C. Hek man woensdagavond tegen Arie Roon, die na twaalf brandweer-jaren afscheid van het vrijwilligerskorps In een humoristisch toespraakje ci teerde de burgervader enkele keu ringseisen van 1969 waaraan een brandweerman toen moest voldoen: „De brandweerman moet in staat zijn tot lang staan, hard en soepel lo pen, kruipen, klimmen, evenwicht bewaren, zware lasten dragen. Hij moet bestand zijn tegen hitte, koude en tegen werken in natte kleding bij vrieskou! De toenmalige keuring sarts heeft blijkbaar in één oogopslag gezien dat u aan al deze voorwaarden voldeed. Als brand weerman straalde je gezag uit op de plaats des onheils". Bewondering De burgemeester verheelde niet z'n bewondering uit te spreken voor die kategorie mensen die zich vrijwillig inzet voor hun medemens. Hij dacht wel dat de heer Roon best moeite met z'n besluit heeft gehad omdat hij in tussen de prima sfeer in het korps kent. „Ik weet intussen uit ervaring hoe prettig jullie het onder elkaar heb ben, en ik vind het jammer dat ik niet meer tijd^hebom in jullie kring te verkeren. Die keren dat ik er ben, weet ik mij verzekerd van een ont spannende en humoristische avond, waarna ik de volgende morgen weer met frisse moed de gemeentelijke problemen te lijf kan". Die sfeer en die humor, die team geest meneer Van Roon, die zul je wel missen. Het zijn nu goede herinnerin gen geworden waar je nog vaak met plezier op zult terug zien". De burgemeester bood namens het gemeentebestuur een sky-line aan, kompleet met lijst en een oorkonde. Z'n vrouw Janny kreeg bloemen. „Dit om kracht bij te zetten aan onze dank. Omdat de vrouw altijd in spanning achter blijft als de man, op de meest ongunstige momenten, soms onder bizarre omstandigheden en zefs met gevaar voor eigen leven, op stap gaat voor hulp aan anderen". Kollegialiteit Ook brandweerkommandant M. Jumelet bedankte de scheidende Roon voor z'n inzet en werk geduren de twaalf jaar. Jan Mol sprak na mens de personeelsvereniging en roemde vooral de kollegialiteit waar Arie Roon toe bijdroeg. ZIERIKZEE - Een onderzoek van de dienst gemeentewerken van de ge meente Zierikzee naar mogelijk om bij Borrendamme een strandje aan te leggen heeft uitgewezen dat een strand, met een lengte ter hoogte van de hoogwater-lijn van 230 meter, een hoeveelheid zand vergt van 75.000 m3. De kosten daarvoor bedragen tussen de 370.000 en 550.000 gulden. Deze gegevens stonden in een toe lichting op het desbetreffende agen dapunt tijdens de vergadering van de commissie publieke werken van Zie rikzee. Maar voordat de kommissie ook maar dacht aan een diskussie over dit punt, maaide de heer J. J. Geleijnse (VVD) het gras voor de voe ten van de andere kommissieleden weg. „Tijdens de rondvraag van de ver gadering van de kommissie ruimte lijke ordening, industrie, rekreatie en toerisme op 15 november 1983 heeft mijn fraktiegenoot L. Bécu ge vraagd om de mogelijkheid te bezien het strandje bij Borrendamme enigs zins uit te breiden. De heer Bécu heeft mij gevraagd uitdrukkelijk mee te delen dat het onderhavige voorstel echter geenszins de bedoe ling is geweest. Het ging hem om een uitbreiding van enkele meters, die hooguit enkele duizenden kubieke meters zand zouden vergen. Aan het voorliggende voorstel wil de heer Bé cu dan ook duidelijk gen medewer king verlenen. Het heeft dan ook geen enkele zin om hierover in dis kussie te gaan." En dat gebeurde dan ook niet. Kommissie Publieke Werken: ZIERIKZEE - Het probleem rond het dichtslibben van de haven De Val mag, voor wat betreft de leden van de commissie publieke werken van Zierikzee, nog wel enige jaren blijven bestaan. De kommissieleden waren het met voor zitter P. de Rijke eens dat de Oosterschelde nogal in beweging is en dat nu nog niet bekend is wat de uiteindelijke invloed van de Oosterscheldewerken is op het meer of minder worden van de aanslibbing. Men besloot dan ook om eerst het uiteindelijk effekt maar af te wachten en voor de enige betalende gebrui ker van deze haven, rederij Den Breejen uit Zierikzee met het schip „Stad Zie rikzee" een plaats te vinden in de haven van Zierikzee. Met wethouder De Rijke was men het eens dat het bedrag, dat nodig zou zijn om de haven uit te baggeren: 223.300,—, wel een andere en beter bestede bestemming wist aan te wij zen. De heer T. den Breejen, als publie ke belangstellende op de tribune aan wezig, gaf in een toelichting duide lijk te kennen dat hij eigenlijk ook veel liever in de haven van Zierikzee een ligplaats had dan in de haven De Val. Besloten werd om in sa menspraak met alle betrokkenen tot een oplossing trachten te komen en het geld voor het uitbaggeren op an dere wijze te besteden. ZIERIKZEE - Enkele minuten na twee uur in de nacht van dinsdag 15 op woensdag 16 november 1983 brak in de Bar-Bodega „Mirabelle" aan de Schui thaven in Zierikzee een felle brand uit, die het gehe le pand nagenoeg met de grond gelijk maakte. Ook de belendende percelen kregen evenwel hun trek ken flink thuis. Met name de pal aangrenzende Bistro 't Schuitje van Leen en Anneke Bakker kreeg het danig te verduren. Vandaag - vrijdag 2 maart - heropenen de Bakkers hun bistro na een kleine vier maanden gesloten te zijn geweest. In die tijd werd 't Schuitje totaal ten binnenstebuiten gekeerd en hele maal opnieuw ingericht. „We zijn dolblij, dat we weer kunnen gaan draaien, want het was een rot- tijd", stelt Anneke Bakker. „We hebben al die tijd in een bungalowtje gezeten op Aquadelta, maar dat gaat echt heel snel vervelen, als je je realiseert hoe je bedrijf er hij staat. We zijn gewend om hard te werken en dan staat dat zitten te zitten je heel snel tegen". Toen de brand in de „Mirabelle" uitbrak zaten Leen en Anneke Bakker met dochter Patricia volop te genieten van een welverdiende vakantie op Gran Canaria. Via een telegram werden zij ervan op de hoogte gesteld, wat zich had afgespeeld. Hun Schuitje zou alleen wat rqok- en brandschade hebben opgelopen, maar een vérder onderzoek maak te de dagen erna duidelijk, dat de schade enorm zou blijken te zijn. De volledige inboedel en het kom- plete interieur dienden zorgvul dig schoongemaakt te worden en alle voedselvoorraden en wijnen konden als verloren worden be schouwd. Later werd duidelijk, dat er ook bouwtechnisch heel wat aan de hand was met 't Schuitje. Dat kwam aan het licht, toen de puinhopen van de „Mira belle" werden opgeruimd. Fijne ervaring De aanvankelijke gedachte, dat het allemaal wel los zou lopen en dat 't Schuitje na verloop van en kele weken weer open zou kun nen, kon worden vergeten. „Toen alles eens op een rijtje was gezet wisten we wel, dat we minimaal tot en met februari de deuren gesloten zouden moeten houden", vertelt Leen Bakker op de dag van de heropening van de weer schitterend heringerichte Bistro 't Schuitje. „We hebben toen een planning gemaakt en ik moet zeggen, dat we het vooral aan de geweldige inzet van de fir ma Roggeband te danken hebben, dat we de streefdatum ook heb ben kunnen aanhouden". Natuur lijk was de hoofdmoot voor dit bouwbedrijf, maar we hebben toch ook bijzonder veel te danken aan vele anderen. Iedereen heeft zich ontstellend attent opgesteld om alles op tijd klaar te krijgen. Dat is eenbijzonder fijne ervaring „Of we dan weer beslag kunnen leggen op Rob de Nijs is nog een vraag, maar we zullen het in ieder geval wel zeer nadrukkelijk pro beren. Verder denken we aan op tredens van Patricia Paay, Nico Haak en de driemansformatie Ba be". Suksesformule De Bakkers kijken terug op een erg vervelende periode, maar nu vanaf zaterdag 3 maart de klanten - weer binnen komen, zal een en an- der weer snel vergeten zijn. „Er is niets veranderd in de opzet van onze bistro, waarom ook?", stelt Anneke Bakker nog. „We zijn er in de voorbije tien jaar achter ge komen, dat we sukses hadden met de formule, die we hanteerden, dus waarom verandering?". De persoonlijke benadering van klant tot klant is een van de steunpilaren van het sukses van 't Schuitje, „maar ook de prijsstel ling speelt een belanrijke rol. We hebben een onwijs grote menu kaart, waarop voor iedere porte- Zo zag Bistro 't Schuitje er uit, toen Leen en Anneke Bakker terug keer den van hun onderbroken vakantie op Gran Canaria. geweest", valt Anneke Bakker snel bij. Toen de brand ervoor zorgde, dat 't Schuitje ruim drie maanden geslotep moest blijven, waren Leen en Anneke Bakker bezig om het tienjarig jubileum te vieren aan de hand van een aantal exklu- sieve optredens van Nederlandse topartiesten. Anita Meijer, Con nie van den Bos en Donna Lynton traden reeds op, maar het grote klapstuk, een optreden van Rob de Nijs stond nog op het program ma. „De verdere afwikkeling van onze jubileumviering hebben we nu verplaatst naar het komende najaar", legt Leen Bakker uit. monnee van alles te vinden is. We weten verder ook, dat veel klan ten het erg vinden, dat we nage noeg noojt van menukaart wisse len. Hierdoor kan men als men na verloop van tijd nog eens terug komt, weer hetzelfde gebruiken, wat men eerder zo lekker vond", vult Leen Bakker nog aan. Vana vond - vrijdag 2 maart - kan er tus sen acht en tien uur door vrien den, familie en relatie's worden „nageblust" in de bistro aan de Schuithaven. De volgende dag vaart 't Schuitje weer uit en kun nen de klanten de draad weer ko men oppakken, daar waar die in de nacht van 15 op 16 november 1983 even doorbrandde. Leen en Anneke Bakker kunnen weer lachen. Nog een paar uur en de gasten kunnen weer worden ontvangen in het geheel vernieuwde Schuitje. Een periode van zitten te zitten is achter de rug. De aktieve horeka- mensen kunnen weer aan de slag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4