Nwc. Informeel afscheid drie LTS-leraren iflïddenstandsveremgmg Renesse tegen uitbreiding winkelareaal MC Frontale botsing in Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vergadering Stichting Jeugd Schrijven aan Gedeputeerde Staten gericht UW TAXATEUR Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 2 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23484 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Jachthaven-perikelen De overdracht van de jachthaven van Brui- nisse aan de W.S.V. Bru houdt de gemoede ren in Bruinisse danig bezig. (Pag. 3). Douche- en toiletruimte De gebruikers van de passantensteiger in de Zierikzeese haven krijgen de beschik king over een tweede douche- en toiletruim te. Kosten: twee ton. (Pag. 3). Werkende moeder In het kader van het thema „Vrouw en ar beid" starten we vandaag met de eerste af levering van een drieluik over werkende moeders. (Pag. 5). Bekerfinale Country Club maakte het gemis van de Schouwen-Duivelandse zaalvoelbaltitel goed door In de bekerfinale over Bruse Boys te walsen: 8-1. (Pag. 6). Koop, wat ge niet nodig hebt, en weldra zult ge het nodige moeten verkopen. Franklin ZIERIKZEE - Het lerarenkorps van de L.T.S. in Zierik- zee heeft een gevoelige veer moeten laten: drie leraren „van het oude stempel" namen tegelijk afscheid van de school waar ze zoveel lange jaren waren werkzaam ge weest Het zijn J. W. Roskam, J. Hoekstra en G. Huur ling, die met vervroegd pensioen gingen, alweer enige tijd geleden. Vanwege het 100-jarig bestaan van de school en de verhuizing naar het nieuwe gebouw is het er al die tijd niet van gekomen hen een afscheid te be reiden, waar donderdagavond veran dering in kwam. Op een informele bijeenkomst in de aula van de school waren de drie te gast op een fondue avond met bestuur, personeel en ouderkommissie, en werd hun af scheid „gevierd". De heer Roskam was sinds 1 sep tember 1963 aan de school verbonden als leraar A.V.O. (engels) en per 1 augustus 1976 was hij adjunkt-direk- teur. Voor zijn L.T.S.-tijd was Roskam onderwijzer en later hoofdonderwij zer in Noordgouwe. Verder kennen vele Zierikzeeënaren hem als oud- raadslid voor de V.V.D. in de Zierik zeese gemeenteraad. J. Hoekstra begon zijn loopbaan bij de L.T.S. op 1 november 1955 als le raar schilderen en toonde in deze hoe danigheid een enorme inzet voor school en leerlingen, welke laatsten niet de gemakkelijkste groep was. Hoekstra is een bekend „cactofiel" (als dat woord bestaat) en is dagelijks met zijn cactussen in zijn kas in de weer. De heer Huurling tot slot is het langst van de drie aan de L.T.S. ver bonden geweest; hij kwam per 1 ok tober 1949 in dienst van de school, als leraar motorrijtuigentechniek. In zijn vrije tijd, die nu volop voorhan den is, schildert de heer Huurling. DE drie hebben gemeen, dat ze alle drie per 1 oktober van het vorig jaar om gezondheidsredenen vervroegd met pensioen gingen. De L.T.S. zal hen missea De voorzitter van het bestuur van de LTS, de heer W. den Boer, was één van de sprekers tijdens het afscheid van de drie leraren. Hij bood tevens de echtgenote's van de scheidende onderwijskrachten een bloemetje aan. V.l.n.r. de heer W. den Boer, het echtpaar Roskam, het echtpaar Huurling en het echtpaar Hoekstra. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien met hagel of natte sneeuw; mini mumtemperatuur rond het vries punt, middagtemperatuur omstreeks 3 graden; vrij krachtige, aan de kust nu en dan harde noordelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 6 maart: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 4 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 3 ZIERIKZEE - Het bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land gaat het werkplan voor 1985 bespreken en vaststellen. Dat ge beurt op de vergadering die dinsdag 13 maart wordt gehouden in het Huis van Nassau. Op dezelfde vergadering wordt het financieel overzicht 1983 besproken en worden enige uitgangspunten ten behoeve van de begroting 1985 vast gesteld. Ook 1984 komt aan de beurt met een overzicht van subsidies Schouwen-Duiveland aan het jeugd- en jongerenwerk, die per gemeente worden toegelicht. Advertentie nm T| 1 "WTk van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland O MEEUS/GE KOEPEL. Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 RENESSÉ - De middenstandsvereniging Renesse is beslist niet te spreken over de komst van vier winkels aan de Zoom. In de raadsvergadering van 20 februari besloot de kleinst mogelijke meerderheid (6-5) tot grond- verkoop aan architekt M. Zeelenberg uit Ouddorp over te gaan. Bij monde van voorzitter A. M. Verseput heeft de middenstandsvereniging een bezwaarschrift gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland dat nog goedkeu ring moet verlenen aan het raadsbesluit. ,,In de hoop dat onze ontsteltenis zich over uw kollege zal ontfermen, vertrouwen wij erop dat onze bespiegelingen op hun waarde worden geschat en bij de beoordeling van uw kompetenties ten aanzien van de heilloze weg die de ge meente Westerschouwen dreigt in te slaan, in overwe ging zullen worden genomen," aldus Verseput in het schrijven aan G.S. Daarnaast heeft de middenstands vereniging ook de Kamer van Koop handel voor Noord- en Midden-Zee land en het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond ingeschakeld. Zij geven hun visie op de uitbreiding van het winkelbestand, welke zal worden toegestuurd aan G.S. en de gemeente Westerschouwen. „Het betreft een kwestie die niet alleen de middenstand in Renesse aangaat, maar het hele dorp en mis schien wel de hele Westhoek, want toename van het winkelarsenaal in Renesse zal misschien ook wel gevol gen hebben voor de middenstand in Burgh-Haamstede," meent Ad Verse put. Doodmaken dorpskern Hij maakt zich ook ernstige zorgen over de plannen van architekt Zee lenberg om aan de andere kant van de Zoom nog een aantal winkeleen heden neer te zetten. Op 21 maart komt het ontwerp bestemmingsplan voor de kom Renesse ter inzage te lig gen en Verseput denkt dat de ge meente nog voor die datum de bouw plannen van Zeelenberg er door wil drukken. „In de loop der jaren zijn er al zo veel winkels in Renesse vernieuwd en verbouwd. Wie is er nou nog ge moeid met uitbreiding van het win kelbestand? De middenstandsvereni ging is daar duidelijk tegen. Op deze manier wordt een dorpskern doodge maakt. Een deel van de winkels zal in de winter moeten sluiten. In de zo mermaanden is een extra omzet hard nodig om de wintermaanden te kun nen overleven. We krijgen waar schijnlijk geen uitbreiding van het toerisme meer, het inwonertal zal ook niet meer (veel) stijgen, dus door een toename van het aantal winkels zal de omzet van de bestaande win kels teruglopen. Ook de voorwaarde, die de raad heeft gesteld dat er in de winkels geen horeka of een super markt mag worden gevestigd, be vreemdt mij. In het Distributie Pla nologisch Onderzoek van de gemeen te staat nergens dat er geen behoefte zou zijn aan nog een supermarkt," al dus Verseput. Voorzitter A M Verseput „Wensen mid denstand worden in de wind geslagen." winkelbestand in Renesse geen regi onale, maar een lokale funktie heeft; - de kontinuiteit van het bestaande winkelapparaat voorop dient te staan; - dat er een terugloop is in de bestedingsruimte van de konsument en het daarmee samenhangende koopgedrag en - dat de toekomstige weg over de stormvloedkering een te verwachten koopkrachtafvloeiing ZON- EN MAANSTANDEN 3 maart Zon op 7.21, onder 18.24 Maan op 8.09, onder 19.03 4 maart Zon op 7.18, onder 18.26 Maan op 8.22, onder 20.12 5 maart Zon op 7.16, onder 18.28 Maan op 8.35, onder 21.20 Eerste Kwartier: 10 maart (19.27) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 maart 3.26 16.42 9.41 21.44 4 maart 3.57 17.19 10.19 22.17 5 maart 4.23 17.51 10.47 22.50 Springtij: 5 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Er vallen morgen enkele hagel- en natte sneeuwbuien. Af en toe breekt ook de zon door. Met vrij krachtige en aan de kust nu en dan harde noordenwind stroomt vrij kou de lucht naar onze omgeving. De tem peratuur daalt in de komende nacht tot om het vriespunt. In de middag stijgt het kwik tot omstreeks 3 gra den. Het weer in onze omgeving wordt bepaald door een depressie, die van de Noordzee over ons land of Duitsland naar Midden- en Zuid- Europa trekt. Boven de Noordzee komt dan een verbinding tot stand tussen een hogedrukgebied op dc oceaan en een ander hogedrukgebied boven Scandinavië. Zondag echter dringt een oceaanstoring tot onze om geving door, daarbij wordt veel be wolking verwacht met mogelijk wat regen. naar Walcheren met zich mee zal brengen. Volgens de middenstandsvereni ging dient het nieuwe bestemmings plan de enige leidraad te zijn, waarop thans nog detailshandelsuit- breidingen worden getoetst. „Uit de gang van zaken moet wor den afgeleid dat de gemeente thans blijkbaar detailshandelsuitbreidin- gen toelaatbaar acht, terwijl het DPO en de Kamer van Koophandel Vervolg pag. 4 Advertentie Hij geeft toe dat er in Renesse be paalde branches niet vertegenwoor digd zijn, „maar als daar behoefte aan zou zijn dan waren deze zaken er hllang geweest." RENESSE - Grote ravage ontstond donderdagmiddag op de Stoof weg in Renesse als gevolg van een aatirijding tussen twee personenauto's, die frontaal op elkaar botsten. Omstreeks kwart voor drie reed J. D. K. uit Renesse, met achter zijn auto een aanhangwagen vol zakken cement, uit de richting Kom van Renesse op de Stoof weg. Vermoedelijk, aldus een woordvoerder van de politie, werd met te hoge snelheid gereden. K. moest krachtig remmen waardoor zijn aan hangwagen schaarde en het trekkend voertuig op de linker weghelft belandde. Juist op dat moment naderde uit tegen gestelde richting de splinternieuwe auto van J. K. v. d. S. uit Ellemeet. Bij de aanrijding die toen volgde werd de auto van K. geheel vernield en van de nieuwe wagen van K. v. d. S. werd de gehele voorzijde ernstig beschadigd. Han de Keijzer ontfermde zich over de wrakken, er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Terugloop in bestedingsruimte In het schrijven aan GS stelt de middenstandsvereniging dat: het - DPO de overbewinkeling in Wester schouwen onderkent, met uitzonde ring van de vier hoogseizoenweken; - de DPO gewag maakt van geen signi- fikante winkelbranchebehoefte; - het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1