Je Zeeufase NIEUWS OP WIELEN P O P c Tweewieler-RAI weer geopend Suske en Wiske bij de pijlerdam O R N E R Jeugdsoos The Well in Noordwelle viert vijfjarig bestaan Tot en met 10 maart: Voordelige Citroën BX GOUDEN VOETJE VOOR JAC. SIES Hard-rockformatie Plain in jeugdsoos Big 'S' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 maart 1984 Nr. 23484 11 Het is voor de zeven tiende keer na de tweede wereldoorlog dat deze internationale fietsen- tentoonstelling wordt gehouden. Op een opper vlakte van 20.000 m2 pre senteren 120 deelnemers de konsument wat zij te bieden hebben, en daar onder zijn uiteraard veel nieuwtjes want er is veel aan de hand rond de fiets. Niet alleen de nieuw ste modellen zijn te be zichtigen, maar ook al lerlei onderdelen en ac cessoires, fietskleding, aanhang wagentjes e.d. Voorlichting over de fiets, en wat er allemaal met de fiets gadaan kan worden, wordt gegeven door de Stichting Fiets!, die direkt bij de ingang een eigen stand heeft. Verder worden er diver se spektakulaire de monstraties georgani seerd tijdens de ope ningsdagen en evene menten waaraan de be zoekers zelf kunnen deelnemen. Er zijn mo deshows en optredens van het Amerikaanse BMX Action Trick Team, waarbij R. L. Os- born en Mike Buff de monstratie stuntrijden op een crossfiets zullen geven. De Tweewieler- RAI is op werkdagen ge opend van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur, in het weekeinde al leen overdag. De vorige Tweewieler-RAI trok 157.170 bezoekers en ver wacht wordt dat dit aan tal ditmaal ver zal wor-' den overschreden. Voor iedere fietser een ten toonstelling om belist niet over te slaan. Motorfietsen De motorfiets heeft de laatste jaren weer aan populariteit gewonnen, al is de overheid daarbij niet behulpzaam ge weest met het instellen van een Bijzondere Ver bruikersbelasting op motorfietsen. Dit heeft een knik in de opwaart se trent gegeven. Om die knik weer om te buigen gaat de afdeling Gemo toriseerde Tweewielers van de RAI een promo tie-campagne voeren, waarbij aan belangstel lenden de mogelijkheid wordt geboden met de motorfiets kennis te ma ken door er zelf mee te rijden. AMSTERDAM - De minister van Verkeer en Waterstaat, mevrouw drs. N. Smit-Kroes opende vanochtend de Tweewieler-RAI, die tot en met zater dag: 10 maart voor het publiek is open gesteld. Tevoren reikte de minister de prijzen uit in het kader van de „fiets- veilig" wedstrijd. ZIERIKZEE - Voor (vanaf) 15.000,- een Ci troën BX berijden is sinds kort mogelijk, zo meldde Auto Louis Goedbloed. Op de bedrijfswagen-RAI presenteerde Citroën na melijk drie nieuwe versies van de BX: de zoge naamde service-uitvoeringen (bestelwagens) die zijn vrijgesteld van bijzondere verbruiks belasting en daardoor een grijs kenteken heb ben. Ze zijn in de eerste plaats bestemd voor het vervoer van goederen en door de genoemde vrijstelling aanzienlijk goedkoper dan de personenwagen-versie. De BX-14 E kost 15.000,— (ex. b.t.w.) de BX 16 RS 16.400,— terwijl de dieseluitvoering (19-D) 17.600,— kost. De eerste exemplaren op de RAI hadden dichtgelaste achterportieren, maar voor Ne derland komen normaal te openen portieren in de wagen. De achterbank is vervallen, evenals de hoedenplank en verder heeft de wagen een uitneembare laadvloer, twee bevestigingsha ken voor lading, uitneembare achterportierpa- nelen en één grijze bekleding voor alle carros- seriekleuren. Voordelig in belasting Het laadvermogen van deze BX's is beperkt gehouden tot 500 kg. Als dit meer zou zijn, zou de wagen niet uitsluitend door partikulieren gebruikt mogen worden, maar ingeschreven staan bij de Stichting Eigen Vervoer. Staat de wagen op naam van een bedrijf en wordt er ook privé mee gereden, dan hoeft ook geen 20 autokostenfiktie te worden betaald, zo liet de Autokampioen weten. Ten aanzien van de belasting geldt voorts nog, dat voor BX 19D (de dieseluitvoering dus) de gebruikelijke toeslag op de motorrijtuigenbelasting niet be hoeft te worden betaald, zodat men extra voor delig uit is. Voor bestelwagens op L.P.G. moet wèl de verhoogde motorrijtuigenbelasting worden voldaan. Deze vogel kennen we allemaal. Hij komt overal op de wereld voor en is één van de soorten van een grote spreeuw en familie. Het zijn zangvogels die van schadelijke insekten en van vruchten leven. Deze vogels passen zich erg vlug aan in elke omgeving, zijn brutaal en soms schadelijk voor de fruitteelt. Hun verenpak ver andert in de loop van een jaar van kleur. Dat komt door slijtage. hebben door hun rijstijl tot opvallende brandstofbesparing te komen. Eén van de zes is Jac Sies (59) uit Zierikzee. die al 35 jaar werkzaam is bij de Koninklijke Zeelandia. DAF kent de ze eervolle dekoratie slechts toe aan die chauf feurs, wier rijstijl en ge ring brandstofverbruik terdege zijn getoetst door hun werkgevers, vervolgens door de dea ler en uiteindelijk nog eens door een beoorde lingskommissie bij DAF-Nederland in Eind hoven. Verminderd ge bruik van diesel is goud waard, zo redeneert men bij DAF. Het is daarom dat er goud werd uitge loofd. De chauffeur haalt daarmee een wit voetje bij zijn werkge ver. De „Gouden Voet jes" werden voor het eerst uitgereikt tijdens de bedrijfswagen-RAI in 1982. Op dezelfde RAI dit jaar reikte Chriet Ti- tulaer de onderscheidin gen uit. Deze drie kindertjes keken hun ogen uit, toen daar ineens een levensgrote Suske en Wiske voor hun neus stonden. De twee heren tussen de stripfiguren in zijn de makers-van de Suske en Wiske-boeken: links Willy Vondersteen en rechts zijn medewerker Paul Geerts. Ze staan op het werkeiland Neeltje Jans met op de ach tergrond pijlers voor de stormvloedkering. Het nieuwe avontuur van Suske en Wiske speelt zich af op het werkeiland, vandaar dat ze daar deze week weer even naar toe waren gekomen. Het stripverhaal is al te koop. Tweede van links is Jac. Sies uit Zierikzee die in Amsterdam het „Gouden Voet jekreeg overhandigd door Chriet Titulaer. AMSTERDAM-ZIE- Amsterdam onderschei- Nederland ingestelde RIKZEE - Zes chauffeurs den met het „Gouden onderscheiding voor werden onlangs in Voetje", een door DAF- chauffeurs die bewezen WESTENSCHOUWEN - We hebben het er vorige week al even over gehad: er is een nieuw stripverhaal uit van Suske en Wiske. Het avontuur „Het Delta Duel" speelt zich hier heel dicht bij af, want Sukse en Wiske, Lambik, Jerom en tante Sidonia beleven hun avontuur ditmaal op het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde waar de stormvloedkering wordt gebouwd. In het verhaal komen de enorme rode schepen voor, die nodig zijn om de stormvloedkering te bouwen. Je hebt ze vast wel eens gezien, want ze torenen heel hoog boven het water uit. Een heel belangrijke rol speelt het onderwatervoertuig Portunus, dat je niet dikwijls ziet, maar dat heel precies in de strip is nagetekend. Akelige Akwatilla Schrijver stripteke naar Willy Vandersteen heeft natuurlijk ook zijn fantasie laten werken. Het verhaal speelt zich weliswaar af bij de Oosterscheldewerken, maar er komen ook ver zonnen figuren in voor: de akelige Akwatilla, die onder water woont en voor enorme golven kan zorgen en een even enge koning Bofor, die op zijn orgel zoveel wind kan maken dat het vre selijk gaat stormen. Die zijn allebei erg boos, dat de stormvloed kering wordt aangelegd om het land tegen de woeste zee te beveiligen. Akwatilla en Bofor pla gen de Deltabouwers met hoge golven en storm, want ze willen niet dat de bouw van de stormvloedkering door gaat. Ze willen de gebouwde pijlers met bommen la- De verkleedpartij. Suske is al bijna klaar, maar Wis ke moet haar enorme hoofd nog even opzetten. ten ontploffen en de schepen vernietigen. Akwatilla heeft hulp van de slijkmosselen die met bijltjes tekeer gaan, maar Suske en Wiske hebben vriendschap gesloten met het zee meerminnetje Marisa. Tante Sidonia en Mari sa vechten hard mee te gen de kwaadwillende koningen en de sterke Jerom tilt rustig een enorme pijler een eindje omhoog. Dan wordt Wis ke ook nog ontvoerd door Akwatilla, dus je begrijpt wel dat het alle maal heel spannend is. NOORDWELLE - Het begon allemaal vijf jaar geleden in het oude dorpshuisje op Noordwelle. Op de krakkemikkige vloer, tussen kale witte wanden, werden damschijven geschoven, werd sinas geschonken en werd er gebabbeld over een jeugdsoos... Wat begon als een instuifmiddag voor zo'n twaalf, dertien tie ners groeide langzamerhand: zaterdagmiddag werd zaterdaga vond, muziek kwam, de eerste niet-Noordwellenaars verschenen en in overleg met de gemeente werd voorzichtig een pilsje ge pakt. Er werd een naam verzonnen - The Well - en voor het dorp werd een fietspuzzeltocht georganiseerd. Op een avond gingen enkele enthousiastelingen swingend door de vloer en de soos werd vervolgens betrokken bij de bouw van het nieuwe dorps huis. Eind maart 1981 was het zover: The Well nam zijn intrede in de nieuwe soosruimte. Posters, lampen, een disko en een zelfgefa- briceerde bar werden in het gloednieuwe gebouw neergestrooid, het aantal leden steeg tot ongekende hoogte en The Well werd naast Big S en Trace een begrip in de Westhoek. Morgen - zaterdag 3 maart - viert The Well het vijfjarig bestaan met een flitsend, vrolijk programma. Om tien uur 's ochtends be gint de feestelijke dag met een groots spellencirkus voor de basis- schooljeugd. Ter afsluiting hiervan wordt een pannekoekmaal- tijd gehouden. Na een korte pauze wordt om twee uur gestart met een autopuz- zelrit. De prijsuitreiking hiervan vindt plaats rond de klok van vijf uur. Vanaf half twee kan er bij het dorpshuis worden inge schreven, ook niet-leden zijn van Harte welkom. Om acht uur 's avonds gaat de zaal van het dorpshuis open voor een spetterende, rockende afsluiting van de lustrumviering. Na een play-backwedstrijd treedt Zonnemaires trots TSE Formation op en dat belooft heel wat decibellen muziekplezier. Ook voor de ze afsluiting zijn niet-leden van harte welkom, hoewel er wel en kele muntstukken gevraagd zullen worden om van een en ander getuige te mogen zijn. Resumerend kan gesteld worden, dat de derde maart één groot feest wordt. Het betekent tevens de start van weer vijf jaar The Well... BURGH-HAAMSTEDE - Morgen - zaterdag 3 maart -treedt in de Burgh-Haamsteedse jeugdsoos Big 'S' de Haagse hard-rock-formatie Plain op. Plain heeft zijn weg gevonden tussen de rock en de hard-rock (niet te verwarren met heavy metal). De viermansformatie is en blijft vastbe raden om swingende hard-rock te maken en men deed dat op diverse festivals en talentenjachten. Plain bestaat uit muzikanten, die veel sessie- en studio werk verrichtten en die eens wilden proberen hoe het was om als vaste groep te draaien. Na de eerste prijs in een Haagse poptalentenjacht met 27 groepen te hebben gehaald kregen ze de smaak te pakken en werd besloten om een el pee op te nemen. Deze had tot gevolg, dat de groep een zo merse toernee door het buitenland kon afwerken met de in middels aangetrokken zanger Fred Ligtenberg, die eerder in Lace zong. De toernee was voor de groep weer een sein om nieuwe platen te gaan maken. In 1984 zal een single en elpee op de markt worden gebracht. Zanger Fred Ligtenberg, sologita rist Fons Fortman, bassist Harry Smets en drummer Rien van Nieuwenhuizen brengen een kwalitatief aantrekkelijk stukje stevige muziek, die de jeugd voortreffelijk aan spreekt. Ook afzonderlijk zijn de muzikanten niet onopge merkt gebleven. Zowel Fred Ligtenberg als Harry Smets werd benaderd, maar zij kozen toch voor het Plain-geluid. Het optreden van Plain begint in Big 'S' om half tien en de zaal is open vanaf acht uur. Big „S'\ Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met live-optreden Haagse rockband Plain; zondag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woens dag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur met karnavalesk optreden trio Poespas uit Oude- Tonge. The Well, Zaterdag lustrum vanaf 10.00 uur; om 20.00 uur play-backwedstiijd en optreden TSE Formati on; zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur Jong Brogum met karna- valsmiddag voor de jeugd van twaalf tot vijftien jaar en van 20.00 tot 01.00 uur voor de ou deren vanaf zestien jaar; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. Film in Jong Brogum ZIERIKZEE - Vanwege de krokusvakantie wordt in Jong Brogum een film vertoond op don derdagmiddag 7 maart om 14.00 uur. Het betreft de film „Over The Edge", die han delt over ondernemende jongeren in een grote stad. Muziekprogramma Theater voor Jongeren in Brogum ZIERIKZEE - Op vrijdag 9 maart verzorgt het Theater voor Jongeren in Zeeland een eerste pro gramma in de Zierikzeese jeugdsoos Brogum. Het betreft het muziekprogramma „Sterker nog, vlees". „Sterker nog, vlees" is de titelsong van een sterk gevarieerd muziekprogramma, wat telkens blijft verrassen. Er wordt gebruik gemaakt van zeer uiteenlopende muziekstijlen, die evenals de teksten, soms van een geruststellende herken baarheid, vaak echter nieuw en authentiek zijn. Het wordt uitgevoerd door Herman Brand, Piet jan Dusee, Frank Gerritsen, Theo Jansen en Jan de Waard. Poespas in De Pul BRUINISSE - Op zaterdag 3 maart - karnavals- zaterdag - krijgt de Bruse jeugdsoos De Pul be zoek van het trio Poespas uit Oude-Tonge. Dit trio zal er ongetwijfeld voor zorgen, dat de broodnodige kamavalssfeer wordt verkregen. Het optreden begint om half acht. Dia-show in Brogum ZIERIKZEE - De programma-kommissie van Brogum vertoont op vrijdag 9 maart een groot aantal dia's, die afgelopen jaar gemaakt werden door Brogums „Fotoklub". Het gaat hierbij om dia's van alles wat er in de Zierikzeese soos gaande was, maar ook over ande re zaken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11