Mogen wij u wat financiële rompslomp uit handen nemen? Rabobank De Ondernemers- rekening van de Rabobank. Nieuwe toonbank voor slagerij Bouwman-Kloet 5 Berging Havenslib op Maasvlakte Hoofdverdachten Heineken- ontvoering opgepakt Vier arrestaties na ruzie over sloop illegaal schuurtje MIDDEN MIDDENSTAND Advertentie Een rekening-courant bij de Rabobank kan uw financiële administratie aanmerkelijk vereenvoudi gen. Een goed inzicht in de diverse bij- en afboekingen op uw rekening-courant en de ontwikkelingen van uw saldo is immers onontbeerlijk voor een goede bedrijfsvoe ring. De Rabobank verstrekt duidelijke rekeningafschrif ten die precies worden afgestemd op de administratie van uw bedrijf. Bijvoorbeeld het maan delijks rekeningoverzicht waarmee u alle bij- en afschrijvingen van één kalendermaand overzichtelijk op een rijtje hebt. Dat is één van de vele mogelijkheden van de reke ning-courant. Méér informatie vindt u in de brochure 'rekening courant', die u bij elke vestiging van de Rabobank kunt verkrijgen.! Thuis in elke bedrijfstak. ZIERIKZEE Snelle diefstal De heer H. deed woensdagochtend bij de Zierikzeese politie aangifte na mens Breda-Ramen b.v., van een zeer snelle diefstal van een aantal goede ren. Het bedrijf is bezig met renova tiewerkzaamheden in de Mog- gestraat. Onder koffietijd, tussen 10.00 en 10.10 uur werden weggeno men: twintig glaslatten, een stalen schrijfhaak, vijftig glasrubbers, twaalf tubes kit, een glaskrabber en een schaar om rubber te knippen. De omvang van de totale schade is nog niet opgeteld. Inbraak kleuterschool In de kleuterschool Sint Willibrord aan de Hoge Molenstraat werd deze nacht (woensdag op donderdag) inge broken. Een raam werd geforceerd waardoor toegang tot de lokalen werd verkregen. Meegenomen werd een pick-up en cassetterecorder, van nog niet bekende totale waarde. Zaalvoetbal voor gemeente ambtenaren Woensdag 7 maart zullen de zaalvoetbal-teams van de gemeenten Zierikzee en Duiveland elkaar tussen 18.00 en 19.00 uur ontmoeten in sport hal „Onderdak". De spelers zijn ge- selekteerd uit het personeel van de beide gemeenten. Voor de gemeente Duiveland zullen in elk geval de vol gende spelers in de arena treden: Wim v.d. Male, Rein van Klinken, Piet v.d. Werf, Ton Gunst, Joop v.d. Laan en Hans v.d. Werf. Aanrijding Havenplein Omstreeks 17.20 uur deed zich woensdagmiddag een aanrijding voor tussen een brommer en een per sonenauto. De bestuurder van een personenauto, P. K.-de J. uit Drei- schor zou zonder richting aan te ge ven van rijrichting hebben veran derd, terwijl bromfietser A. K. uit Zierikzee voorrang had. De brommer werd aan de voorkant beschadigd, de auto kreeg schampschade. RENESSE Glas ophalen Er bestaat enige verwarring over het glas ophalen in Renesse dat nor maal gebeurt door het. C.J.V., dat aanstaande zaterdag zou gebeuren. Dit glas ophalen is, zoals de meesten in Renesse wel weten, reeds vorige week zaterdag gebeurd. Het glas dus nog even vasthouden tot het C.J.V. weer langs komt, hetgeen nog nader aangekondigd zal worden. Suksesvolle tuinkursus De tuinkursus dit dit najaar op het Tuincentrum Braber te Renesse on der leiding van Ed Dijst is gehouden, heeft veel belangstellenden getrok ken. Maar liefst 33 deelnemers meld den zich aan, die verdeeld in twee groepen, met groot enthousiasme de acht lesavonden volgden. Op intitiatief van de kursisten is een vervolgkursus gestart waaraan 17 belangstellenden deelnemen. Omdat de belangstelling voor deze op de praktijk gerichte kursus nog steeds groot blijkt, is deze week besloten om medio maart opnieuw van start te gaan met een praktische tuinkursus voor beginners. Het is weer de bedoeling dat op de bijeen komsten veel praktische tips worden gegeven. En omdat het voorjaar is zal de kursus zo worden ingedeeld dat steeds direkt toepasbare informatie zal worden gegeven, die meteen in de tuin in praktijk kan worden ge bracht. In deze nieuwe kursus zal ook ruimte worden ingeruimd voor de verzorging van kamerplanten en de groententuin. BURGH-H AAMSTEDE Midden- en kleinbedrijf De kommissie midden- en kleinbe drijf van de gemeente Westerschou- wen houdt donderdag 15 maart een vergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staat een mededeling be treffende de vent- en standplaatsen- verordening en een brief van de mid denstandsvereniging Renesse over de branchegeschiktheid van het win kelcentrum. SEROOSKERKE Staö-feest Het Straö-feest wordt in Seroos- kerke gevierd op zaterdag 17 maart. Opgave paarden op telefoonnummer 01117-1320 of 1774. 's Avonds is er de opvoering van „Het minnespel der maagden", door V.O.O. uit Ooster- land, in het dorpshuis, met bal na. Aanvang 19.30 uur. NOORDWELLE Wereldgebedsdag Het comité Wereldgebedsdag, bestaande uit één afgevaardigde uit elke woonkern van Westerschouwen, organiseert dit jaar in de Nederland se Hervormde kerk van Noordwelle een samenkomst in het kader van de wereldgebedsdag. De dienst beging om 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door inwoners van Noord welle, terwijl mevrouw Bliek voor een instrumentaal intermezzo zal zorgen. Allen die willen meedoen, zijn van harte welkom. De kollekte is bestemd voor bron nen in Madras, Kameroen en Peru. Dreischor Uitstapje NBvP In het kader van „De boer, uw buurman" bezochten de dames van de afdeling Duiveland van de Ned.Bond van Plattelandsvrouwen afgelopen dinsdag, de orchideeënkas van de fam, Klompe te Dreischor. Eerst kregen de dames in het ketel huis een indruk van het technische gedeelte en vertelde de heer Klompe het een en ander over de bestrijding van ongedierte en over het inpakken van de bloemen. Vervolgens werd de kas bezocht, en de orchideeën beke ken, welke in diverse fraaie kleuren in bloei stonden. Bovendien bestond er gelegenheid bloemen te kopen, waarvan druk gebruik werd ge maakt. Na een dankwoord aan de fam. Klompe was het tijd voor de koffie in restaurant V.d. Weijde in Noordgouwe. De middag werd zeer goed bezocht. NIEUWERKERK Oliebollen aktie Oecumenische Jongerengroep Vanaf 's morgens 9.00 uur zullen de leden van de Oeceumenische Jonge rengroep in alle dorpen van Duive land oliebollen te koop aanbieden. De opbrengst van deze huis-aan-huis verkoopaktie is bestemd voor jeugd soos „De Kêête". De oliebollen wor den warm aanbevolen. OOSTERLAND Aanrijding Molenweg Bij het te ruim nemen van de bocht op het plein van de Molenweg, reeds vrachtwagenchauffeur J. v. L. uit Nieuwpoort tegen een aldaar gepar keerde personenauto van J. F. uit Oosterland. De personenwagen werd links-voor licht beschadigd, de vrachtwagen had geen krasje. Oud papier In Oosterland wordt zaterdag 3 maart oud papier opgehaald. De op brengst is bestemd voor de zending van de Ger. Gemeente. De start is om 09.30 uur. Het papier graag gebun deld gereed zetten. ROTTERDAM/DEN HAAG - De mogelijke berging van licht en matig verontreinigd havenslib op de zuid punt van de Maasvlakte bij Rotter dam is woensdag een stap dichterbij gekomen. Dit konkludeert Rijn- mondgekommittecrde De Jong na af loop van een gesprek dat hij en de Rotterdamse milieuwethouder Laan in Den Haag hebben gehad met de be windslieden Smit-Kroes van verkeer en waterstaat en Winsemius van mi lieubeheer, zo heeft een woordvoer der van Rijnmond na afloop desge vraagd meegedeeld. Overeengekomen is dat op korte termijn de procedurele, technische en financiële aspekten van deze oplos sing zullen worden bekeken. Indien de uitslag van het onderzoek positief is zal op de Maasvlakte als tijdelijke oplossing het overgrote deel van het slib dat de eerstkomende jaren vrij komt worden opgeslagen, in afwach ting van een definitieve oplossing. AMSTERDAM - De laatste twee hoofdverdachten in de ontvoering van de bierbrouwer Heineken zijn woensdag rond het middaguur in Pa rijs gearresteerd, zo heeft een woord voerder van de Amsterdamse politie meegedeeld. Het gaat om de 26-jarige C. van H. en de 25-jarige W. F. H., beiden uit Amsterdam. Het onderzoek van de Amsterdam se recherche leidde naar een apparte ment in het achtste arrondissement in de Franse hoofdstad. Rond het middaguur verliet H. het pand en werd aangehouden. Onmiddellijk daarop ging de politie het pand bin nen en trof daar Van H. en een Frans man en een Francaise aan. Dit drietal werd eveneens aangehouden. Tevens werd een deel van het ontbrekende losgeld teruggevonden. Volgens de persofficier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam, mr. Wooldrik, zal de behandelend offi cier van justitie mr. Vermeulen nu Parijs om uitlevering vragen. Eerst zal echter de rechtbank een bevel tot gevangenneming moeten uitvaardi gen. TILBURG - Onenigheid over de sloop van een illegaal gebouwd schuurtje in de achtertuin heeft woensdagochtend in Tilburg tot vier arrestaties geleid. Een van de ar restanten is de eigenaar van het schuurtje, de 35-jarige Tilburger A. van G. Hem wordt poging tot doodslag op twee politie-agenten ten laste gelegd. De echtgenote van Van G., diens 14-jarige zoon en een 35- jarige vriend, werden aangehouden op verdenking van openbare geweld pleging. De politie van Tilburg heeft dat meegedeeld. De afdeling bouw- en woningtoe zicht had tot sloop van het schuurtje besloten nadat de dienst van G. ver scheidene malen vergeefs schriftelijk had gemaand zijn illegale bouwsels alsnog te legaliseren. Van G. had hierop geen gehoor gegeven. De sloper bracht bij Van G. zoveel agressie teweeg dat hij met zijn bestelauto met hoge snelheid inreed op twee politie-agenten die voor het huis stonden. Het tweetal wist tijdig weg te springen, waarop Van G. in volle vaart op een geparkeerde brandweerauto reed. Na de aanhou ding van Van G. bleef het enkele uren rustig totdat de familieleden van de man zich met de kwestie gin gen bemoeien. Met een ijzeren staaf, een stoel en een fietspomp belaagden ze het slooppersoneel. De politie hield toen de andere drie aan. VICTORIA-HENDAYE - Drie on bekenden hebben donderdagochtend in Victoria, waar de zetel van de au tonome regering van Spaans Basken land gevestigd is, een gepensioneerd politieman, de 63-jarige Pedro Ortiz de Urbina, vermoord. Zij vluchtten met een gestolen auto. Vermoed wordt dat de daders behoren tot de Baskische afscheidingsbeweging ETA. WESTHOEK - Door de lichtval van een winters zonnetje lijkt deze juist aangespoelde kwal op een flonkerende super-edelsteen. Een mooie kant van een in de zomer verwenst diertje BRUSSEL - De NAVO in Brussel maakt zich zorgen over de verklaring van CD A-leider Bert de Vries dat hij niet akkoord gaat met de voorgeno men plaatsing van 48 kruisraketten in Nederland. De Vries vindt het aan tal te hoog. „Minder dan 48 raketten kan ook een aantal van nul beteke nen en dat gaat de goede kant op", al dus de fraktieleider. MADRID - De 36-jarige Marina de Pree, sekretaresse van de landbou- wattaché van de Nederlandse ambas sade in Madrid, is maandag in haar woning in de Spaanse hoofdstad ver moord gevonden. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag be vestigd. BURGH - De slagerij van supermarkt Bouwman-Kloet te Burgh heeft een verbouwing ondergaan. Over een lengte van ruim acht meter is een nieuwe toonbank aangebracht. Voorheen lagen de vleeswaren en het vlees uitgestald in twee aparte toonbanken. „Dat beviel helemaal niet meer. De koeling en de presentatie waren ouderwets. Plus dat de koe ling geregeld gebreken vertoonde, dus dat was voor ons aanleiding om een nieuwe toonbank te laten installeren," vertelt de heer H. Bouw- De heer H. Bouwman achter de nieuwe toonbank in de slagerij. De breedte is vergroot van 1.10 m naar 1.45 m, waardoor het as sortiment vlees en vleeswaren ook uitgebreid kon worden. De nieuwe toonbank is heel overzich telijk en is aangesloten op één koelsysteem. „Het houdt de pro- dukten mooi op kleur," meent Bouwman. Een ander voordeel betreft de roestvrijstalen bodem. Doordat deze helemaal vlak is gaat het schoonmaken veel vlugger en kan er ook hygiënischer worden ge werkt. Muurbuffet Achter de muurbuffet aangebracht. Achter vier deuren bevinden zich zestien gekoelde laden, waarin vleeswa- INDE ren en diverse kaassoorten wor den bewaard. toonbank is een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5