Suske en Wiske avonturen op werkeiland „Neeltje Jans" Woningverbetering Oosterland Weinig belangstellenden bij praatje over verzekeringen Bazar en rommelmarkt op 2 juni in Kerkwerve ,,De Blauwe Winker flink uitgebreid 4 MIDDEN MIDDENSTAND Van Houwelingen bepleit brede steun voor besluit kruisraketten Tweehonderd duizend centen ingeleverd „De Blauwe Winkel": aanzienlijk uitgebreid. De naam van deze zaak herinnert nog aan de hausse-periode voor de jeans, „maar", zegt Kerkhove: „de tijd, dat vrijwel iedereen in een vale spijkerbroek liep, is nu voorbij. De mensen kleden zich nog wel spor tief, maar toch aanzienlijk netter." Natuurlijk vormen de jeans en denimstoffen nog een belangrijk on derdeel van het assortiment in „De Blauwe Winkel", maar een zeer rui me keus is er ook aan andere vrije tijdskleding voor mannen, vrouwen en kinderen. De uitbreiding van de zaak aan het Havenplein maakte het mogelijk van meerdere fabrikanten in te kopen en de kollektie aan te vullen met leren rokken, broeken en jacks en met kleurrijke, sportie ve accessoires. Kerkhove noemt zijn assortiment „sportief modisch" en dat blijkt een goede omschrijving. Modetrends De sektor vrije tijdskleding kent zeker ook modetrends. De zoge naamde „vagebond-lijn" en de military-look zullen voorlopig nog wel even stand houden. De kleuren die deze zomer de toon aangeven, zijn volgens de eigenaar van „De Blauwe Winke": beige, kaki, zand-, lever en touwkleuren al of niet in kombinatie met een felle kleur als rood. Verder blijkt de vraag steeds groter te worden naar kombinaties in dezelfde kleuren. Bijvoorbeeld pantalon, shirt en jack in dezelfde tint. In de aanzienlijk vergrote winkel wordt een indruk gegeven van de vele mogelijkheden op dit gebied. INDE De verbouwing nam ongeveer twee maanden in beslag, de verkoop in het bestaande winkelgedeelte kon in die tijd normaal doorgaan. Slechts twee dagen moest de winkeldeur gesloten blijven om de doorbraak te realiseren. Het interieur werd in de bestaande stijl gehandhaafd. De vergroting van de winkel maakte ook een uitbreiding van het personeel noodzakelijk en bovendien is nu Kerkhove's zoon Robin met frisse moed in het bedrijf gekomen. Vinger aan de pols „Weet u dat er 80.000 auto's op de weg rijden die niet verzekerd zijn"?, aldus de heer J. Cevaal van de Onder linge Verzekerings Maatschappij van de Z.L.M. Hij wees in dit verband op het grote belang van een goede auto verzekering, waarbij bij de aanwezi ge enkele nuttige tips aan de hand deed. Onder andere deze: „Rijdt nooit weg wanneer u uw automet parkeer schade aantreft, maar laat een politierapport opmaken, waar mee u naar uw verzekering gaat". Een inzittendenverzekering is vol gens de heer Cevaal belangrijk voor die auto's waarmee regelmatig veel kinderen vervoerd worden en een cascoverzekering voor mensen die gezamenlijk gebruik maken van voertuigen of traktoren. De arbeid songeschiktheidsverzekering achtte hij zeer belangrijk, maar over hij al gemeen te duur. Nadat hij nog inge gaan was op de ziektekostenverzeke ring en de brandverzekering hield de heer Cevaal een dringend pleidooi om toch vooral „de vinger aan de pols te houden" en op te passen met VLISSINGEN - Staatssekretaris Van Houwelingen van defensie (ma terieel) vindt dat het kabinet bij het nemen van een besluit over het al dan niet plaatsen van kruisraketten op de vliegbasis Woensdrecht moet streden naar een „brede consensus" in de samenleving. Deze kwestie is uitgegroeid tot een belangrijk poli tiek vraagstuk, aldus Van Houwelin gen. Hij vindt dan ook dat een brede steun voor het kabinetsbesluit ge wenst is en dat kabinet daar ook naar moet streven. Van Houwelingen zei dit woensdag tijdens een bijeenkomst van het CDA in Vlissingen. „Zowel de te verwer ven steun in parlement en samenle ving als het te realiseren beleid zet ten degenen die aan de besluitvor ming deelnemen onder hoge druk", aldus de staatssekretaris van defen sie. DEN HAAG - Er zijn op de post kantoren tweehonderdduizend centen ingeleverd. Woensdag was het de laatste dag dat deze munten inge leverd konden worden. Een woordvoerder van het ministe rie van financiën noemde het aantal betrekkelijk weinig, gezien de 1,75 miljard stuks die sinds 1948 zijn ge slagen. De centen konden bij de post kantoren in hoeveelheden van vijf stuks ingeleverd worden. De centen worden ontwaard (doorgeknipt) en gaan vervolgens naar de grondstoffen- handel. Volgens de woordvoerder is de metaalwaarde bijna een cent per cent KERKWERVE - Dit jaar zal op nieuw een bazar annex rommel markt worden gehouden ten bate van het onderhoud van de Ned. Hervorm de Kerk te Kerkwerve, De kommis sie onderhoud is druk in de weer met allerlei voorbereidingen. De aktie vindt plaats op de zaterdag na He melvaartsdag, 2 juni. Op die dag is het ook precies vijf jaar geleden dat de eerste groots op gezette bazar rondom de kerk werd gehouden, die toen bijna veertiendui zend gulden netto opbracht. Deze ak tie en die van 29 mei 1982 (met een op brengst van 22.500,—) hebben ge leid tot de komplete restauratie van het 84-jarige kerkgebouw. Onder houd blijft echter steeds nodig en bo vendien zal moeten worden gespaard voor een ander orgel. Aan de onder- houdskommissie die vorig jaar in het leven werd geroepen, zal het niet lig gen. Op 2 juni zal er om de kerk weer heel wat te doen zijn. Naast verkoop van bloemen, rommél, handwerken, antiek en oliebollen kan men zich uitleven op de spijkerbalk en in de schiettent. Wie spullen heeft voor de rommel markt kan kontakt opnemen met de heer J. C. Kestoloo, Vloedstraat 12 (telefoon 01110-3355), die het zal op halen. Handwerken kunnen worden gebracht bij mevrouw W. den Boer- Beeke, Vloedstraat 14 (telefoon 01110-4120). De kommissie heeft ver der gezorgd voor een optreden van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee, eveneens op 2 ju ni. Verdere inlichtingen over de ak tie kunnen worden ingewonnen bij de sekretaresse van de onderhouds- kommissie, mevrouw S. Burgmeijer- Boers, Zuidkerkestraat 22 (telefoon 01110-4316). Nieuw stripboek: „Het Delta Duel Ruime keus in vrijetijdskleding WERKEILAND NEELTJE JANS - In het Informatiecentrum Stormvloedke ring is dinsdagmiddag de nieuwe uitgave in de reeks stripverhalen „Suske en Wiske" gepresenteerd, getiteld „Het Delta Duel". Striptekenaar Willy Van- dersteen gebruikte de bouw van de stormvloedkering niet alleen als dekor, maar als hoofdthema van eën Suske en Wiskeverhaal, waarbij hij kans zag een „volmaakt huwelijk tot stand te laten komen tussen de harde realiteit en de hartveroverende fantasie", zoals de Belgische uitgever Manu van Treeck het dinsdagmiddag omschreef. Paul Geerts, rechterhand van Vandersteen, vertelde de voorge schiedenis tot het ontstaan van dit „Delta Duel", het 197-ste num mer in de Suske en Wiske-reeks. Geerts kreeg de tip van Ron Wun- derinck, hoofd bureau public rela tions van de KLM. „Die Delta werken, dat is misschien wel eens een dekor voor een Suske en Wis ke verhaal", had deze gezegd, „Echt fantastisch wat daar ge beurt Vandersteen was niet alleen verbaasd, maar zelfs spra keloos nadat hij en Geerts een be zoek aan de bouw van de storm vloedkering hadden gebracht. Maar op de terugweg naar België was zijn fantasie reeds gaan wer ken. Vechten tegen golven en storm, in beeld gebracht door on derwaterbaas Akwatilla en wind maker Bofor die samen de storm vloedkering aanvallen, zouden harde realiteit en komplete fanta sie kunnen doen samengaan. „De Ostrea tegenover Akwatilla en zijn gewapende slijkmosselen en de machines en toestellen tegen over windmaker Bofor", lichtte Van Treeck de opzet van het beeldverhaal toe. „Het is ge maakt om de bewondering van de Belgen over wat hier in Neder land wordt gepresteerd tot uit drukking te brengen", aldus Geerts, die de Deltabouwers be dankte „voor het prachtige decor dat ze voor ons hebben gebouwd ZWN-direkteur J. Deist had er in zijn welkomstwoord („in eigen huis", hoewel de uitgeverij in fei te gastheer was) reeds op gewe zen, dat dit nieuwe Suske en Wis keverhaal in het kader van de voorlichting naar een zo breed mogelijk publiek van belang is. „De presentatie van vandaag past in dit streven. De jeugd staat daarbij vandaag centraal, hoewel ook ouderen zullen genieten van dit boek." Voorzitter B. Wesseling van het Stripschap wees met tevreden heid op de gewijzigde opvatting omtrent strips: „Twintig jaar ge leden zou het ondenkbaar zijn ge weest dat een toonaangevend overheidsprojekt werd gepro moot via het medium strip." Informatief Het stripverhaal is behalve on derhoudend ook als informatief te beschouwen. Zo wees Matthijs Spits, de voorlichter van de Delta dienst die Vandersteen en Geerts wegwijs maakte bij de Ooster- scheldewerken, op de precisie waarmee het onderwatervoertuig Purtunus is getekend: „Feilloos tot elk knopje en schroefje". Burgemeester mevrouw G. van Montfrans-Hartman van Veere, die het eerste exemplaar van Van dersteen kreeg overhandigd, sprak van een ongewoon stripver haal over een technisch wonder werk. „Dit moet kinderen en ou ders intens boeien. Het verhaal is niet van deze wereld en wat hier op het eiland gebeurt is ook nau welijks van onze tijd". En doe lend op de nog niet voltooide bouw van de stormvloedkering: „Bofor en Akwatilla zijn nog niet geheel verslagen Zij vond het boek ook in ander opzicht een goede aanvulling: „We hebben blijkbaar de Vlamin gen nodig om ons de humor te la ten zien, zelfs in relatie tot een technisch werk als dit Bij de presentatie werden opna men gemaakt voor het televisie programma „Wordt Vervolgd" van Han Peekei, dat aanstaande vrijdag 2 maart om kwart over vier door de AVRO wordt uitge zonden. Het Suske en Wiske al bum „Het Delta Duel" is van van daag af verkrijgbaar in de boek handel. Van 2 april af is een speci ale uitgave te koop in het Infor matiecentrum Stormvloedkering. OOSTERLAND - De woningbouw vereniging Beter Wonen te Zierikzee is begin deze week begonnen met de verbetering van zeventien woningen in Oosterland. De panden staan aan de Burgemeester Van der Havestraat en aan de Lange Achterweg. De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit groot onderhoud, zoals het vernieuwen van dakkapellen ewn gevelkozijnen, sanitair, aan- rechtblokken en plafonds, waarbij gelijktijdig dakisolatie wordt aange bracht. De werkzaamheden worden uitgevoerd door bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede. Op de foto en kele panden in de Burgemeester Van der Havestraat. In totaal worden de panden 5 t/m 13 en 8 t/m 24 verbe terd en van de Lange Achterweg de panden 20 t/m 24. ZIERIKZEE - „De Blauwe Winkel" aan het Ha venplein heropent heden (donderdag) zijn deur voor het publiek na een aanzienlijke uitbreiding. „Het was echt noodzakelijk, dat we een ruimere winkel kregen", zegt eigenaar de heer R. Kerkhove. Hij verheugt zich over de thans verkregen mogelijkheid zijn assortiment vrije tijdskleding uit te breiden en ruimer te presenteren. Op lokatie overhandigt Willy Vandersteen. geflankeerd door Wiske en Suske. het eerste exemplaar van „Het Delta Duel" aan mevrouw G van Montfrans-Hartman. burgemeester uon Veere. Rechts Paul Geerts. de rech- terhand van Vandersteen. Gezinsbijeenkomst ZLM BROUWERSHAVEN - In tegenstelling tot de grote op komst van vorig jaar, toen de gezinsbijeenkomst van de Z.L.M. over bedrijfsopvolging ging, was de zaal van het Tonnemagazijn maandagavond slechts gevuld met circa dertig belangstellenden. Zij waren gekomen voor het on derwerp verzekeringen, een aspekt, dat volgens de heer L. J. van Gastel voorzitter van de Z.L.M. kring Schou- wen-Duiveland, ook bijzonder belangrijk is bij de be drijfsvoering. „Een gezinsbedrijf heeft bestaans zekerheid nodig, het moet kunnen blijven bestaan", zei de heer Van Gastel in zijn openingswoord. Als een van de mogelijkheden hiertoe noemde hij het afsluiten van de juiste verzekeringen. De vele ver schillende mogelijkheden die er op dat gebied zijn, zijn de afgelopen we ken behandeld in de kursus „Bent u ervan verzekerd goed verzekerd te zijn", waarvan de avond in het Ton nemagazijn een sluitstuk vormde. het lukraak afsluiten van allerlei verzekeringen. „Want", zo zei hij, „langzamer hand moeten de mensen een verzeke ring gaan sluiten om al die premies te kunnen bestalen". Hij vond het ver der een goede zaak dat er nu een ver andering plaats gaat vinden in de A.O.W., waardoor alle vrouwen op hun 65e jaar een A.O.W.-uitkering krijgen, ongeacht het feit of ze ouder zijn dan hun echtgenoot of al dan niet getrouwd zijn. De heer Cevaal is be zig hierover een artikel te schrijven in het Z.L.M. blad. Fiskale hoek Als derde spreker kwam de heer B. Veerbeek, direkteur Accountantsu nie aan het woord. Hij belichtte de fiskale kant van al deze verzekerin gen. Hij ging hierbij in op de zoge naamde koopsommenpolis, een vorm van levensverzekering, die met name voor jonge ondernemers veel voorde liger kan zijn. Verder kwam de F.O.R. (Fiskale Ouderdoms Reserve) uitgebreid aan de orde en de Stam- rechtvrijstelling bij bedrijfsbeëindi ging, die, zo zei de heer Veerbeek, eventueel verzekerd kan worden. Itfa de pauze werd er door voorgenoemde sprekers ingegaan op de talrijke schriftelijke en later mondeling gestelde vragen van de aanwezigen. Omdat de avond behalve voor de leden van de kring Schouwen-Duive- land van de Z.L.M. ook bestemd was voor de leden van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen en voor de Plattelandsjongeren werden er ten gerieve van de mensen die de kursus niet gevolgd hadden, inleidin gen gehouden die in grote lijnen de in de kursus behandelde onderwerpen aansneden. Primaire behoefte Als eerste kwam mevrouw L. Huis man, sociaal-ekonomisch voor lichtster van de Z.L.M. aan het woord. Zij sprak over de sociale en partikuliere verzekeringen, waarbij zij eerst de volksverzekeringen en de werknemersverzekeringen behan delde. Bij de partikuliere verzekerin gen ging zij wat dieper in op de zoge naamde sommenverzekeringen (on der andere levensverzekering) en de schadeverzekeringen. Als risiko's die de bestaanszekerheid van een ge zinsbedrijf kunnen bedreigen noem de mevrouw Huisman: kortstondige of langdurige ziekte, werkloos wor den, ouder worden, overlijden, het krijgen van kinderen en de materiële schade die men kan hebben. Zij acht te het belangrijk om deze risiko's veilig te stellen, omdat één van de primaire behoeften van de mens ze kerheid is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4