Energietentoonstelling in Ouwerkerk en Eliemeet Noordgouwe enthousiast over eigen muziek en toneel Energiebesparen in het huishouden NOORDWELLE DRUKKERIJ Geen wezenlijke problemen basisschool binnenstad Lezing Plattelandsvrouwen Solisten- konkours Nut en Uitspanning in Zonnemaire Aanrijding- in de mist ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 maart 1984 Nr. 23483 3 NOORDGOUWE - De zaal van het Dorpshuis te Noord- gouwe was tot in alle hoeken gevuld met belangstellen den, die waren gekomen voor de jaarlijkse muziekuit voering van ,,Con Amore" maar ook voor het eerste offi ciële optreden van de nieuwe toneelgroep die onlangs in Noordgouwe werd opgericht. Dat het fanfarekorps en de drumband blijk geven van een goede progressie bleek uit een aantal nieuwe nummers dat ten gehore werd ge bracht. Men opende onder leiding van de dirigent, de heer A. Stoutjesdijk met de herkenningsmelodie van het korps, de galop „Wie der wind". De talrijke aanwezigen, onder wie burgemeester C. Slabbekoorn en het erelid van Con Amore, de heer D. Viergever, werden vervolgens ver welkomd door voorzitter H. B. Lo- kerse, die onder zijn gehoor ook eni ge leden van de gemeenteraad, de kommissie van toezicht ook enige le den van de gemeenteraad, de kom missie van toezicht en afgevaardig den van de zusterkorpsen kon be groeten. De heer Lokerse vertelde dat het muziekkorps momenteel 24 muzikanten en één leerling telt. Er liggen zes instrumenten onbespeeld, dus nieuwe leerlingen, die bij het korps gratis opgeleid worden, zou den zeer welkom zijn. Ook bij de drumband kunnen nieuwe leerlingen geplaatst worden. Muziek Het fanfarekorps opende met twee nummers die nieuw op het repertoire staan: ,,Le beaujolais nouveau" (een mars) en de ouverture ..Michiel Adri- aenszoon", een groot stuk dat goed uit de verf kwam. Hierna was het de beurt aan de tamboers onder leiding van de heer Chr. van Laten met een drietal marsen: ,,De festival banc mars", ,,En avant marche" en de ,,Beja loopmars no. 1 en 2". De uit voering was perfekt, op de tweede mars na, die een beetje ongelijk werd gespeeld. De fanfare en de drumband gezamenlijk speelden een nummer dat nieuw op het repertoire staat; de mars ,,Up to date" die erg goed klonk. „Suite 1500" werd door het fanfarekorps uitgevoerd, een stuk dat ook goed gespeeld werd, hoewel op het vierde deel nog wat beter moet worden gestudeerd. Enige leerling Hierna volgde een heel bijzonder optreden: de - op dit moment enige - leerling van het korps, de elfjarige Barbara Jansen steelde tezamen met de heer A. C. Clarisse die de leerling opleidt. Ze speelden respektievelijk op de sopraansax en de sax het num mer „De verzonken stad" en dat klink prachtig. Het fanfarekorps vervolgde met de bekende mu ziekstukken „Bummel Petrus", „Rimbo", de „Rudi-polka" en „Mas kerade no twee", waarmee het muzi kale gedeelte van de avond besloten De muziekvereniging ,,Con Amore" (voor eigen publiek) in het Dorpshuis Noordgouive. werd. Door een ovationeel applaus gaf het publiek blijk van zijn waar dering voor de prestaties van het mu ziekkorps. Ook de voorzitter uitte door mid del van bloemen en lovende woorden zijin dank. Een waardering, die in het bijzonder gericht werd tot de di rigent de heer A. Stoutjesdijk, de heer A. Clarisse, die de leerling opleidt en de heer Chr. van Laten, de instrukteur van de drumband. Hij sprak lovende woorden over hun in zet binnen de muziekvereniging. Geslaagd toneeldebuut Na de pauze brak het moment aan, waarnaar zowel de spelers als vele bezoekers met spanning uitgekeken moeten hebben: het eerste optreden van de toneelgroep Noordgouwe. De uit zeven spelers bestaande groep, die in augustus 1983 werd opgericht, wordt geregisseerd door de heer R. van Snippenburg. Men bracht een blijspel in twee bedrijven op de plan ken: „Een mandje eieren". Deze klucht deed, mede door het enthousiaste spel van de debutanten, vele lachsalvo's in de zaal opklinken. Het was aan de akteeiprestaties van de tonelisten niet te merken dat vier van hen nog nooit op de planken had den gestaan. Op geloofwaardige wij ze wisten ze het verhaal neer te zet ten van het echtpaar De Neet (Cor Natte en Lianne Lievense- Hagesteyn) dat in Den Haag ruim bo ven zijn stand leeft, maar door de mand valt tijdens een bezoek van Fijn van Draet, de chef van Cor (Adriaan de Wit). Gelukkig komt al les op zijn pootjes terecht door ingrij pen van Tinus, de Drentse neef van Wietske (Jan Ruitenbeek). Maar voor het zover was deden zich heel wat ha chelijke en lachwekkende situaties voor. Ook Elien Hagesteyn als het dienstmeisje Truusje, Maatje Quaak- van Oeveren als de freule van Sloch- teren - tot Oudenaerde en Maartje de Wit-van der Klooster als mevrouw Gerreitsen, de rijke weduwe, brach ten het er uitstekend af. De enthousiaste reakties van het publiek zullen dan ook hopelijk door de nieuwbakken toneelgroep gezien worden als een stimulans om door te gaan. De spelers werden door de voorzitter bedankt met bloemen. Voorstelling voor bejaarden Aanstaande zaterdagmiddag, 3 maart, brengt de toneelgroep het spel „Een mandje eieren" wederom voor het voetlicht in het Dorpshuis te Noordgouwe, ditmaal speciaal voor de bejaarden. Ook de muziekvereni ging Con Amore draagt dan haar steentje bij, evenals het bejaarden koor uit Bruinisse. De middag be ging om 14.30 uur. De verloting die op deze avond ge houden werd bracht een bedrag op van 825,75, hetgeen volgens voor zitter Lokerse een zeer hoge score was, omdat de gemiddelde opbrengst in andere jaren steeds zo rond de 500,— lag. De geslaagde avond kreeg een prettig vervolg met een „bal na" op de klanken van het „Schelde Trio". .Vrrrrfwf ZIERIKZEE - Mevrouw Straaijer van de Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande hield in het Huis van Nassau een energie praatje voor de Schouwse Plattelandsvrouwen. Met het vertonen van een diaserie stelde zij de vraag: „Energiebesparing, moet dat nu", en welke energiebron nen hebben we nog en hoe lang kun nen we er mee toe?" De inleidster herinnerde er aan dat we meer energie gebruiken dan erbij komt. Na de eeuwwisseling is het energiegebruik gestegen. Oorzaak is de bevolkingsgroei. Door de wel vaart, vooral na de Tweede Wereld oorlog, is het verbruik met twee pro cent per jaar toegenomen. Met de voorraad aardgas en aard olie staat het er niet zo rooskleurig voor. De kolenvoorraad is echter nog groot genoeg, maar het stoken van kolen werkt meer vervuilend op het milieu dan het gebruik van gas en aardolie, aldus spreekster. In de an dere gevallen geeft de grote hoeveel heid afval echter veel bezwaren, zo als het radio-aktieve afval bij kerne nergie. Dan hebben we nog de alter natieve energiebronnen zoals: zonne wind-waterenergie, biogas enzo voorts. In onze huishouding gebrui ken we ook nogal wat energie. Hier op kunnen we volgens mevrouw Straaijer best wat bezuinigen. De grootste energieverslinder is volgens haar de vaatwasmachine, het minst gebruiken de kleine huishoudelijk apparaten. Wij kunnen bezuinigen op het ge bruik van elektriciteit en gas door te wassen bij lagere temperaturen en op te letten bij het aanschaffen van een apparaat, bekijken welk het minst energie gebruikt. Andere voorbeel den: ramen op tijd sluiten, 's zomers de waakvlam uit, gordijnen 's ZONNEMAIRE - De harmonievere niging Nut en Uitspanning te Zonne maire houdt zaterdag 3 maart in het dorpshuis het jaarlijkse solistenkon- kours. Vanaf 14.00 uur worden 21 op tredens beoordeeld door de heer J. H. Blom, dirigent van Luctor et Emergo uit Renesse. De pianobegeleiding is in handen van mevrouw De Regt uit Zierikzec en vn de pianiste uit Nut en Uitspanning, mej. C. Koutoun. Om ongeveer 17.45 uur maakt voorzitter S. Duinhouwer de behaalde punten bekend. avonds sluiten, afzuigkamp niet on nodig aan, muren isoleren en dub belglas. Ook kan men eens denken aan de zogenaamde bespaarlamp, de verbeterde rendementsketel voor de centrale verwarming en nog vele an dere energiebesparingen. Na het beantwoorden van de verschillende vragen bedankte de presidente me vrouw Straaijer met een boeket bloe men voor de leerzame middag. Tot vandaag (donderdag) kunnen de bezoekers kennisnemen van voorbeel den op het gebied van energiebespa ring voor de verwarming, regelmoge lijkheden, verlichting heet water en het isoleren van de woning. Er zijn deskundige voorlichters aanwezig, BEMMEL - Een 69-jarige vrouw uit Nijmegen is om het leven gekomen door een kettingbotsing die in de nacht van woensdag op donderdag gebeurde op. de A 52 tussen Arnhem eh Nijmegen, ter hoogte van het ver keersplein Ressen. Een 49-jarige vrouw (ook uit Nijmegen) raakte zwaar gewond, aldus de politie van Bemmel. Door de botsing raakte ver der een nog onbekend aantal mensen lichtgewond. DEN HAAG - De prijskompensatie voor dit en vorig jaar moet worden gebruikt voor taakverlichting in het onderwijs. Daarmee kunnen driedui zend banen worden geschapen. Dit heeft de Unie van MBO-verenigingen maandag in een brief aan alle scholen voor voortgezet onderwijs aan de leerkrachten voorgesteld. terwijl ook voldoende dokumentatie- materiaal voorhanden is. Eliemeet Na de standplaats Ouwerkerk zal de tentoonstelling worden ingericht in (vervolg van pagina 1) A. Bij de Vaate-Roozendaal, J. J. Ge- leijnse en D. van der Wekken toon den zich allen zeer verheugd met de huidige ontwikkeling ten aanzien van de totstandkoming van de basis school in de Raamstraat. De heer Van der Wekken kreeg des gevraagd de mededeling dat op grond van de huidige prognoses van de leerlingenaantallen tot 1995 in Den Haag nogeens gesproken zal het „Dorpshuis" aan de Deensestraat 11 in Eliemeet, op 13,14 en 15 maart De officiële opening van de expositie in Eliemeet zal door wethouder L C. Padmos van de gemeente Scharendij- ke worden verricht op dinsdag 13 maart, om 15.00 uur. worden over de definitieve grootte van de Raamstraatschool. Zonder di- rekt een standpunt in te nemen, heeft de inspektrice mevrouw W. P. Bouw man zich bereid verklaard mee te gaan voor dit overleg in Den Haag om te pleiten voor extra voorzienin gen op grond van de gunstige progno ses. „Aan elkaar wennen" De heer Geleijnse signaleerde, dat er aan de integratie tussen de Nuts- kleuterschool en Binnen de Veste nog wel het een en ander schort. Hij in formeerde derhalve wanneer die in tegratie tussen beide scholen weer zal worden gestart. De heer Groen antwoordde, dat op korte termijn ge tracht zal worden eerst de bouwkun dige zaken rond te krijgen, zodat „de beide scholen weer wat aan elkaar kunnen wennen" en dat vervolgens de gesprekken met de integratiekom missie weer zullen beginnen. De heer Van der Wekken drong in dit verband aan op spoed, omdat de tijd tot 1 augustus 1985 niet zo lang meer is. Mevrouw Speelman reageer de daarop met de mededeling, dat de integratie tussen Nutskleuterschool en Binnen de Veste al een heel stuk is gevorderd. „Een gedeelte van het schoolwerkplan ligt al op tafel. Er wordt slechts een jaartje pas op de plaats gemaakt; bepaalde zaken kun nen zo weer worden opgepakt", al dus mevrouw Speelman. Mevrouw Bij de Vaate sprak in dit verband haar vertrouwen uit in de twee betrokken hoofden der scholen. Diefstal Preventie De kommissie bracht tijdens deze vergadering verder een positief ad vies uit ten aanzien van de aanschaf van apparatuur voor het merken van schooleigendommen als bandrecor ders, video's, televisietoestellen, meubilair en dergelijke. Deze appa ratuur vergt een uitgave van 714, en is naar de mening van de wethou der en de kommissieleden van belang in het kader van de inbraakpreven tie. De schoolapparatuur kan voor zien worden van een ingebrand te ken, dat slechts met een speciaal middel te verwijderen zal zijn. Men ging ervan uit dat de animo tot het ontvreemden van de schooleigen dommen er door zal afnemen. De heer Van der Wekken kreeg de toe zegging, dat de scholen in de ruimste zin des woords er gebruik van zullen kunnen maken om hun apparatuurte merken. De heer Geleijnse deed de suggestie een nog ruimer gebruik mogelijk te maken en er ook andere gemeenten en instellingen als Reinigingsdienst, „Onderdak", Stichting Jeugd en der gelijke mee van dienst te zijn. Wet houder Groen liet weten met dat voorstel geen enkel probleem te heb ben, indien zal blijken, dat de be hoefte aan het gebruik van deze mcrk-apparatuur bestaat. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 GORINCHEM - Op advies van de geneeskundig inspekteur voor de volksgezondheid in Zuid-Holland, dr. Buizerd, zijn maandag in Gorkum twee scholen gesloten, nadat vrijdag bij vijf kinderen geelzucht was ge- konstateerd. NIEUWERKERK - Dichte mist was waarschijnlijk de oorzaak van een aanrijding, woensdagochtend (6.50 uur) op de Parellehveg van rijksweg 18, onder Nieuwerkerk. Bij deze aanrijding, die geen persoonlijk letsel tot gevolg had, werd een per sonenauto geheel vernield. De personenauto, bestuurd door L. v. K. uit Nieuwerkerk, reed op ge noemde weg richting Zierikzee, terwijl een tegemoetkomende trekker, met aanhangwagen naderde uit richting Bruinisse. Waarschijnlijk ten gevolge van de mist botsten auto en trekker tegen elkaar. De trekker, bestuurd doorH. G. uit Schuddebeurs, liep geen schade op. Het autowrak werd wegge sleept door Ista uit Oosterland. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70: per jaar f 147,80. losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. Een overzicht van een deel van de expositie over energie, die in Ouwerkerk wordt gehouden en die van 13 tot en met 15 maart in Eliemeet zal zijn te bezoeken. OUWERKERK - Dinsdagmiddag opende burgemeester J. van Bommel van de gemeente Duiveland in het Dorpshuis aan de Ring in Ouwerkerk het zogenaamde „Energiecentrum". Bezoekers van het Energiecentrum, dat is ingericht door de Coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland (C.E.Z.), zien daar de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van energiebesparing. De elfjarige (enige) leerlinge van het fanfarekorps Con Amore Barbara Jan sen met haar leraar A. C. Clarisse. y

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3