Corrie van Gorp deelde gratis dagkaarten uit Mr. Keuning uit Zierikzee ontmoet president Israël Geen wezenlijke voor basisschool knelpunten binnenstad Straofeest Scharendijke wordt op 10 maart gevierd DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal van dertien kleuren-t.v.'s ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tegen plaatsing kruisraketten Een enquête heeft uitgewezen dat een rui- Muziekuitvoering Sportzaal Bru Winterbokaal NPC De jaarlijkse uitvoering van de muziekvere- De plannen voor een volwassen sportzaal Tijdens de finale om de Winterbokaal NPC me meerderheid (63%) van de Nederlandse niging Con A more in het dorpshuis van in Bruinisse zijn nu zover uitgewerkt, dat de in de dressuur boekte Ruitervereniging Re- bevolking tegen plaatsing van kruisraket ten is. (Pag. 2). Noordgouwe trok een overweldigend aantal sportverenigingen aan de slag kunnen'om nesse fraaie suksessen door twee van de belangstellenden. (Pag. 3). voor de financiën te zorgen. (Pag. 6). vijf bokalen binnen te halen. (Pag. 11). DONDERDAG 1 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23483 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De mensen, wie wij een steun zijn, geven ons houvast in het leven. Ebner-Eschenbach Dit nummer bestaat uit 14 pagina Jokerdag bij openbaar vervoer Sylvia v. d. Meer (l) en Corrie van Gorp (tioeede van links) met een klein deel van de jeugd die woensdagmiddag in Zierikzee gratis dagkaarten voor het openbaar vervoer kreeg. SCHARENDIJKE - „Natuurlijk wordt er saterdag 10 maart weer Straofeest gevierd in Scharendijke". M. Hubregtse van het Straocomité, zegt dat het co mité er van overtuigd is, dat de bevolking dit traditioneel feest beslist in stand wil houden. En de Straoruiters komen graag naar Scharendijke. De overige comitéleden: P. J. Coomans en zijn vrouw W. Coomans en M. C. Pleu- ne vallen hem op dit punt bij: „Er is op dit gebied maar zo weinig van vroeger meer overgebleven, dat dit feest niet verloren mag gaan", vinden zijn. ZIERIKZEE - Publiciteit zoeken in positieve zin om het openbaar vervoer uit het negatieve daglicht te halen dat vorig jaar met de stakingsakties over het openbaar vervoer viel. Dat was het doel van de samenwerkende openbaar vervoersbedrijven in Nederland, verenigd in de ESO, die de 29-ste februari aangrepen om de Joker in te zetten. De Joker, zo weten de verwoede kaartspelers, kan voor elke andere kaart in de plaats komen, en dat gold ook woensdag op de Jokerdag. Wat de organisatie betreft, komt er voor het comité heel wat kijken. Ge hoopt wordt, dat er weer een vol doend aantal ruiters zal zijn. Het Straocomité moet het doen zonder sponsors of gemeentesubsidie. Van daar dat er een lijstkollekte onder de inwoners wordt gehouden, die steeds goed aanslaat. De winkeliers stellen prijzen in natura beschikbaar voor de mooist versierde paarden en het ringsteken. De leuk versierde en goed verzorgde paarden geven een fleurig aanzicht. Vooral vroeger werd er veel werk van gemaakt. Da gen te voren was men bezig met het knippen van papieren rozen. „Nut en Uitspanning" Het muziekgezelschap „Nut en Uit spanning" uit Zonnemaire zal het Straofeest weer muzikaal opluiste ren. Het Straocomité speelt open kaart met de financiën, want na het feest wordt een rekening van in komsten en uitgaven bevestigd aan het aanplakbord van het gemeente huis. Een nieuwkomer in Scharendijke stelde eens voor het Straofeest in de zomer te houden in verband met de toeristen, daarbij vergetende, dat het juist de bedoeling is de stallucht van de benen van de paarden af te spoe len na de winterstaltijd. Het programma voor het Strao feest ziet er als volgt uit: 12.30 uur: Keuring van de versierde paarden in de Dorpsstraat. 13.00 uur: Vertrek naar het strand aan de Brouwersdam voor het voeten wassen van de paarden. 14.15 uur: Paarden en muziekkorps BRUINISSE - Aquadelta is behal ve een geliefd oord voor rekreantcn nog steeds een vaak bezocht terrein voor lieden met minder eerbare be doelingen- Zo werd bungalowpark De Tong in de nacht van maandag op dinsdag bezocht door inbrekers, die het speciaal op kleuren-tv.'s hadden voorzien. De beheerder van De Tong deed aangifte van de inbraak in dertien bun galows, waarvan in alle gevallen een ruit werd geforceerd en in alle geval len werden de kleuren-tv.'s meege- nomea De tot nu toe onbekende in brekers lieten de rest van de huisraad ongemoeid De totale schade aan glas werk en tv.'s beloopt ongeveer f20.000.-. DEN HAAG - De regeringspartij en, CDA en VVD, hebben elkaar woensdag bij de voorzetting van het jaarlijkse debat over de huurverho ging met plaagstootjes wederzijds verweten dat zij het regeerakkoord aan hun laars lappen. Staastsekreta- ris Brokx van volkshuisvesting zei uiteindelijk met een CDA-motie over de huurverhoging voor 1985 en 1986 te kunnen „leven", terwijl een kon- kurrerende VVD-motie werd ontra den. verzamelen bij jeugdsoos Trace, ver trek naar de Dorpsstraat en rondrit door het dorp. Van de Dorpsstraat, Middelplaatstraat, Klooster- n'-#•■».! Eb en Vloedstrat, links de Platteweg in Klaproosstraat, Kamil lestraat, Korenbloemstraat, Put- meetweg, Elkerzeeseweg, In- gridstraat, Putmeet, Julianastraat, Carlstraat, Elkerzeeseweg, Dijkstraat, Dorpsstraat. 15.00 uur: Toespraak van burge meester Den Boer en kommissielid. Muziek speelt nog enkele nummers. ±15.15 uur: Ringsteken, gelijk daarna prijsuitreiking. Het Straocomité hoopt, dat de be langstelling voor het Straofeest weer goed zal zijn. Twaalf bekende Nederlanders, on der wie Piet Bambergen, Vader Abraham, Henny Huisman, Barry Huges, Rita Corita, Willy Alberti, Ted de Braak en in het vervoersge bied van de ZWN Corrie van Gorp, deelden vergezeld door een joker (een balletdanseres uit het ballet van Pen ny de Jager) gratis dagkaarten uit, die geldig zijn op alle ESO- busdiensten. In het vervoersgebied van de ZWN waren dat er maar liefst 2400, a raison van f 14.50. Een kostba re reklamestunt! Zuidplein Corrie van Gorp, begeleid door de heren R. Weijmans en M. de Smit van de ZWN begon haar joker-optreden in Rotterdam, op het station Zuid plein om 10.00 uur. Daar was de drukte rond haar persoon nog nie' geweldig gezien het tijdstip, maar kon toch een behoorlijk aantal vrij kaarten worden uitgedeeld. Vervol gens toog het gezelschap naar het metro-station Hoogvliet, waar de ZWN-passagiers verrast werden met een gratis-vervoerbiljet. Nog steeds per auto werd achter eenvolgens Hellevoetsluis, Stellen dam en Zierikzee aangedaan, waar de ZWN-auto om half één in de mid dag aan kwam. Even tevoren was het nog bladstil op het station, maar dat veranderde snel toen een aantal bus sen volgens dienstregeling om 12.40 uur Zierikzee aandeden. Vooral de schooljeugd vond het op treden prachtig en begon te verzame- Voorzitter Israël Comité Nederland ZIERIKZEE - De voorzitter van het Israël Comité Ne derland, de heer mr. K. A. Keuning uit Zierikzee heeft zondag 4 maart in Jerusalem een ontmoeting met de pre sident van Israël, Chaim Herzog. Dit bezoek vormt een onderdeel van een vakantiereis, die circa 80 mensen uit heel Nederland maken naar het Heilige Land. Vandaag (donderdag 1 maart) heeft Keuning een ontmoeting met de burgemeester van Jerusalem, Teddy Koliek. Van ochtend heeft hij een gesprek gevoerd met dr. Moshé Ye- gar, direkteur-generaal van Buitenlandse Zaken. scheidene malen een dergelijke reis georganiseerd, maar een ontmoeting met president Herzog heeft nog niet eerder plaatsgevonden. Samenwerking De reis heeft overigens niets te ma ken met de tiendaagse studiereis naar Israël, die de World Zionisten Federatie organiseert. Zeventien Ne- WAÏ 1£6h PÊ Bll.r lenHoeveel heb jij er al?" „Een stuk of zes!" „O, ik heb er al tien!" Deze kreten kon men horen, ook al was dat natuurlijk niet de be doeling. Bestormd Vooral toen een overvolle bus uit Bruinisse arriveerde werd Corrie van Gorp en Joker Sylvia v. d. Meer bestormd en kon in een rekord tempo een massa kaarten worden uitge deeld. Omstreeks één uur keerde de rust weer voor het ZWN-station, toen alle bussen huns weegs gingen en de Joker en konsorten naar Middelburg voor het laatste trajekt. De Turfkaai was het eindpunt van deze good-will aktie, die heel goed in de smaak viel bij het bussend publiek. Dit keer geen handtekeningen uitdelen, maar jokers, gratis dagkaarten, die de hele maand geldig zijn op de bussen van het streekvervoer. derlanders, onder wie Marja de Lan ge uit Zierikzee, maken op uitnodi ging van de Federatie en het Genoot schap Nederland-Israël een reis, die moet en kan bijdragen tot een goed begrip van de Joodse problematiek. Keuning vertelt dat het Israël Comi té Nederland, indien daartoe aanlei ding bestaat, eerder en meer in aktie komt dan het Genootschap. Het ICN heeft ook een vrij grote protestants- christelijke achterban en kent rela tief weinig Joden als lid. Aan de top bestaat wel een vorm van samenwer king tussen beide organisaties, maar afdelingsgewijs is het kontakt inten siever. Tijdens de reis van het Israël Comi té Nederland wordt onder meer een bezoek gebracht aan de oude stad van Jerusalem, de nieuwe stad van Jerusalem, Massada en de Dode Zee en bezoek aan het Meer van Galilea. Verwachting tot vrijdagavond: Regen Half tot zwaar bewolkt en perio- -den met regen; minimumtempera tuur omstreeks 2 en middagtempera- tuur ongeveer 4 graden; wind draai end van west naar noordwest en toe nemend, in het binnenland tot vrij krachtig en aan de kust en op het IJs- selmeer tot hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 5 maart Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 2 gr. Windkracht: noord 7 Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 2 maart Zon op 7.23, onder 18.20 Maan op 7.54, onder 17.54 Nieuwe Maan: 2 maart (19.31) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 2 maart 2.57 16.03 9.03 21.14 Springtij: 5 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt morgen een regenachtige dag. Een depressie, die vanochtend nog bij IJsland lag, trekt morgen juist ten noorden van ons land langs naar Noord-Duitsland en veroorzaakt bij ons veel bewolking waaruit vrij langdurig regen valt. Na het langstrekken van de depressie stroomt met naar noordwest tot noord draaiende wind drogere lucht binnen. Omdat die drogere lucht van oorsprong uit de Poolstreken af komstig is, is deze tot op grote hoogte koud. Er ontstaan daarom boven de Noordzee buien, die vooral zaterdag van hagel en sneeuw vergezeld kun nen gaan. Vannacht en morgenoch tend is van de koude lucht nog niet veel te merken. Aan de voorzijde van de depressie wordt namelijk eerst nog tamelijk zachte lucht aange voerd. Daarom blijft de temperatuur vannacht boven het vriespunt en in de ochtend kan het nog vier graden worden. De wind is morgen eerst west en draait later op de dag naar noordwest tot noord, daarbij toene mend tot vrij krachtig en aan de kust tot hard. Het Israël Comité Nederland is van mening dat de Nederlandse ambassa de in Israël ten onrechte is verplaatst vanuit Jerusalem naar Tel Aviv. Het Comité heeft daartegen vreedzame akties ondernomen, die zich uitten in het versturen van honderdduizend bloembollen. Van de in totaal 104.000 bloembollen zijn er in november 3000 Mr. K. A. Keuning uit Zierikzee ont moet zondag 4 maart de president van Israël, de heer Herzog. aangeboden aan de president, die zijn gepoot in de tuin van de ambts woning. De andere bloembollen zijn over heel Israël verspreid. De vrouw van Herzog, Aura Her zog, die in Israël grote bekendheid heeft gekregen door haar arbeid als voorzitster van de Council Beautiful Israël (Raad voor fraai Israël) was diep onder de indruk van de aktie. In een persoonlijk schrijven aan de heer Keuning bedankte zij voor de gift, waarin zij een bevestiging zag van de vriendschap en de solidariteit van de Nederlandse mensen voor Israël. Keuning zal zondag in de ambtswo ning worden ontvangen. Trots Ongeveer tachtig leden van het Is raël Comité Nederland vertrokken woensdagochtend naar het land van bestemming om daar gedurende twee weken hun vakantie door te brengen. Voorzitter Keuning gaat mee om de representatieve taken te vervullen. „De aktie van ons is over heel Is raël bekend. Ook op de scholen wordt er aandacht aan besteed. En daar zijn we toch wel een heel klein beetje trots op. We zullen met onze akties doorgaan totdat de ambassade weer naar Jerusalem is terugge keerd", vertelt Keuning, die maan dag 5 maart weer in Nederland terug komt. Het Comité Nederland heeft al ver- Kommissie Onderwijs Zierikzee ZIERIKZEE - Het Nutsbestuur in Zierikzee heeft na rijp beraad besloten niet zelf een afzonderlijke school te stichten, maar mee te werken aan de totstandkoming van een geïntegreerde basisschool in de binnenstad, ge vestigd in het schoolgebouw in de Raamstraat. Deze me dedeling deed wethouder J. Groen dinsdagavond tijdens een openbare vergadering van de kommissie onderwijs in de raadzaal van het stadhuis. Een notitie van het Nutsbestuur over deze materie en het maandag middag gehouden overleg tussen af gevaardigden van het Nutsbestuur en de gemeente, waren voor de wet houder van onderwijs aanleiding te konstateren, dat zich thans geen we zenlijke knelpunten weer voordoen om te komen tot die basisschool, ge vormd door de Nutskleuterschool en lagere school „Binnen de Veste". In principe werd volgens de heer Groen ook reeds overeengekomen, dat deze basisschool onder het be voegd gezag van de gemeente zal ko men te staan. Ook de beslissing over wie straks het hoofd van die basis school gaat worden, zal naar de me ning van de wethouder geen onover komelijke problemen opleveren. In het overleg werd ook gesproken over de rechtszekerheid van het on derwijzend personeel. In dit verband deed hij de toezegging, dat de ge meente zal trachten, indien wettelijk mogelijk, een en ander zonder pro blemen te regelen. Het Nutsbestuur heeft te kennen gegeven tot 1 augustus 1985 de kleu terschool onder de huidige naam te willen laten voortbestaan en de for mele overgang naar basisschool ook niet voor die datum te willen laten plaatsvinden. Een formeel voorbehoud wordt ln de brief van het Nutsbestuur ge maakt, omdat men ten aanzien van deze gehele materie nog verantwoor ding moet afleggen aan de Maat schappij tot Nut van het Algemeen. Volgens een toelichting vanaf de pu blieke tribune door hoofdleidster van de Nutskleuterschool mevrouw M. Speelman heeft dit laatste voor namelijk betrekking op de door te voeren grondtransakties en dergelij ke. Zij vulde de uitzetting van de wet houder verder aan met de medede ling, dat het Nutsbestuur als garan tie heeft bedongen, dat de kleuters in hun totaliteit een plaatsje zullen krijgen in het schoolgebouw in de Raamstraat en dat niet een gedeelte in een vrijstaand lokaaltje eldefs wordt ondergebracht. Een garantie, die wordt bedongen in verband met de Wet beheersing huisvestingsvoor zieningen ko/lo, waarin bepaald wordt dat zoveel mogelijk gebruik moet worden gemaakt van bestaande kapaciteit. De kommissieleden mevrouw M. Vervolg pag. 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1