~~5r*ïJrïl in iAU 'lil iiü llllil fiiiii iii liSl 1 lil li III Rinus Lems blijft ongeslagen Zierikzee-reserves naar verdienstelijk gelijkspel I NIEUWSBODE FC Kerkwerve winnaar van zaalvoetbaltoernooi met vijf nieuwe ploegen De reserves in het kort SKNWK II- DFS II BURGH - DFS III SKNWK III-Colpl. Boys II Brouwershaven II- Bruse Boys III Heinkenszand II- ZSCII ZSC III- Brouwershaven III Duiveland II- Dauwendaele II Renesse II-Hansw. Boys II Renesse III- Volharding IV Dreischor III- Renesse IV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 februari 1984 Nr. 23482 7 ZONNEMAIRE - Door al zijn partij en in winst om te zetten heeft Rinus Lems uit Bruinisse een lid van biljart vereniging Bommenede beslag gelegd op het kampioenschap extra klasse li- bre van het distrikt Schouwen-Duive- land van de KNBB. In dit gemengde' toernooi, extra klasse en hoofdklasse, werd Gerrit Monster kampioen van de hoofdklasse. Alleen in zijn twee par tijen tegen extra klasser Lems moest hij verlies inkasseren, al de overige partijen leverden voor hem winst op. De laatste partijen gingen tussen Monster en Ber- revoets en Lems en Versteeg. Monster zette zonder al te veel problemen zijn partij in winst om. In de 22e beurt maakte hij de door hem te produceren 180 ka- ramboles vol, terwijl Berrevoets op 111 bleef staan. De partij tussen lems en Versteeg verliep tot aan de 19e beurt moeizaam. Lems had toen 150 bijeen ge- skoord, terwijl Versteeg tot een skore van 111 was gekomen. Lems kwam echter in de 20e beurt goed los en met een fraaie serie van 100 karamboles maakte hij de partij uit. Lems was van de deelnemers ook de enige die een serie van boven de 100 karamboles skoorde. In zijn eerste partij tegen Monster, welke in 12 beurten werd beëindigd, legde hij een serie van 147 karamo- bles op het groene laken. In deze partij bracht hij te vens het hoogst geskoorde partijgemiddelde (20.83) op zijn naam. Namens het distrikt Schouwen-Duive- land overhandigde de heer J. C. Goudzwaard aan de beide kampioenen de distriktswisselbekers en de bondsmedailles. Daar voorzitter A. Schouwenaar afwe?ig was, doordat hij praktijkexamen moest afleggen om als nationale arbiter te kunnen fungeren werd de prijs uitreiking verricht door de sekretaris van Bommene de de heer W. Hanse. Namens de deelnemers sprak de heer Lems woorden van dank tot de organiserende vereniging Bomenede voor de voortreffelijke wijze waarop zij het toernooi hadden verzorgd en de lo kaalhouder, de heer C. van Doorn, voor de gastvrije ontvangst en het beschikbaar stellen van het mate riaal. Rinus Lems werd op de tafels van zijn eigen klub BV Bommenede kampioen in de extra klasse libre. Ger Monster pakte de titel in de hoofdklasse. De eindstand: M. Lems, Bommenede, Z'maire 12 1500 101 20.83 147 14.85 G. Monster, DOS, Nieuwerkerk 8 872 112 12.85 90 7.78 A. Geelhoed, DOS, Nieuwerkerk 6 1262 130 15.62 90 9.70 H. Berrevoets, OKK, Nieuwerkerk4 825 137 9.47 46 6.04 B. Versteeg, OKK, Nieuwerkerk 0 746 104 10.62 39 7.17 ZIERIKZEE - In de thuiswedstrijd tegen Middelburg III hebben de reserves van Zierikzee hun tweede winstpuntje in, dit seizoen moeten inleveren (2-2). Gevolgen voor de positie op de ranglijst had deze puntenverdeling beslist niet daar naaste konkurrent Steen II het ook niet verder bracht dan een gelijkspel. Alleen Vogelwaarde II kon één puntje van haar achterstand weg werken, maar staat met acht verliespunten meer nog altijd op een straatlengte. Dat de Zierikzeese reserves genoegen moesten nemen met een gelijkspel was op zich niet eens zo vreemd, omdat de ploeg met vier invallers moesten aantreden. Daar Dick Hart en Piet van de Kasteele met het eerste elftal mee moesten naar Steen ontbrak de volledig as van de verdediging. Verder moest ook Sy- brand Alkemade als wisselspeler met het eerste elftal mee en was Robert van der Zande nog met vakantie. Op de keeper beschouwd was het gelijke spel nog niet eens zo'n gek resultaat onder de gegeven omstandigheden. ZIERIKZEE - In de vijftiende editie van onze Nieuwsbode Toto werd door de drie kandidaten weinig geskoord. Het aantal punten, dat Jaap van Gastel, Peter de Vlieger en Kees de Vos uiteindelijk achter hun naam kreeg werd nog eningszins opgeschroefd, omdat allen de „joker" van de week goed voorspel den. Delta Sport klopte Dongen in een voortreffelijk duel met 19-15. Mede door deze goede skore kwam Kees de Vos uit op acht goede voorspellingen, Jaap van Gastel bleef op zeven punten steken en Peter de Vlieger ook ook al niet verder. Duidelijk mag zijn, dat het leidende trio Jacco de Jonge van Brou wershaven, Ico van de Berge van Duiveland en Cees Lodewijk, bestuurslid van Zierikzee, niet werd bedreigd. Technisch gezien hadden de hoofd stedelingen wel een licht overwicht zonder dat zij hiermee slaagden een dominerende rol te.'vertolkten. Over het geheel bezien konden beide elf tallen tevreden zijn met het winst puntje dat zij in de wacht sleepten. Dankzij een behoorlijke dosis inzet had Zierikzee in de eerste helft een licht veldoverwicht zonder dat het er in slaagde veel gevaar voor de Mid delburgse veste te scheppen. Al in de tiende minuut slaagde Zierikzee erin voorsprong te nemen toen André Flo- hil bij een poging om door de Middel burgse verdediging te breken net buiten het strafschopgebied door een paar Middelburgse verdedigers in de tang werd genomen. Flohil nam zelf plaats achter de bal, waarna hij het leder door de Middelburgse muur laag in de hoek knalde (1-0). Terwijl doelman Carlos de Mendo?a het tamelijk rustig had, moest zijn kollega aan de andere zij de enige keren handelend optreden om een Zierikzeese treffer te voorko men. In de 32e minuut slaagden de bezoekers er toch in de stand in even wicht te brengen toen een van de Middelburgerse aanvallers door Jan Schiettekatte jr. binnen de beruchte lijnen onderuit werd gehaald waarna zij de toegekende strafschop in een treffer omzetten (1-1). Na elf minuten spelen in de tweede helft kon de thuisklub weer voor sprong nemen. Na een goede kombi- natie op het middel veld kreeg Johan Oyerweel de bal in zijn bezit waarna hij drie verdedigers op het verkeerde been zette en vervolgens de doelman kansloos liet (2-1). Beide elftallen bleven hierna aan elkaar gewaagd en met nog een kwartier te gaan slaag den de bezoekers er met een fraai schot in de kruising in de stand recht te trekken (2-2). Drie minuten voor tijd kreeg Johan Overweel uit een voorzet van Aart van der Linde nog de mogelijkheid de wedstrijd in het voordeel van Zierikzee te beslissen. Hij kon de bal evenwel niet goed on der kontrole krijgen en via de punt van zijn schoen ging deze rakelings naast. NIEUWERKERK - Na de voortref felijke prestatie vorige week in de ontmoeting tegen Nieuwland II heeft SKNWK II het zaterdagmiddag in eigen omgeving in het treffen met de reserves van DFS niet kunnen bol werken. De bezoekers slaagden erin een beter gebruik te maken van de geboden kansen waardoor zij met een 4-2 overwinning huiswaarts kon den keren. De Nieuwerkerkers lieten met deze nederlaag de kans liggen om op gelij ke hoogte met DFS te komen en haar positie, die nog verre van rooskleu rig is, wat te verbeteren. DFS opende door Peter Boogerd de skore (0-1), waarna Hans-Jan Goedegebuure de stand weer in evenwicht bracht (1-1). In de voorlaatste minuut van de eerste helft konden de jongens uit de Westhoek weer voorsprong nemen via een door Wim Spee benut kansje (1-2). Na de thee kan DFS verder uit lopen door Ko Kooman (1-3), waarna Charel Slootmaker weer voor wat spanning zorgde (2-3). De thuisklub stelde hierna alles in het werk om de stand in evenwicht te brengen, maar het was Peter Boogerd die voor DFS de zege definitief veilig stelde. BURGH DFS UI, de onbetwiste topskorer in de 4e klasse A, skoorde er in de thuiswedstrijd tegen SKNWK IV weer lustig op los. Niet minder dan tien keer moest de Nieu- werkerkse doelman de bal uit het net halen, terwijl het zelf hier maar twee treffers tegenover stelde (10-2). De eerste helft kon al met een veili ge 4-1 voorsprong door DFS wordden afgesloten. Nadat Rien Visser de sko re had geopend (1-0) nam Jacob Put twee treffers voor zijn rekening (3-0). Dick de Glopper hielp hierna de be zoekers een handje door de bal in ei gen doel te plaatsen (3-1), waarna Ja cob Put voor 4-1 zorgde. Na de rust werden de dubbele cijfers bereikt door doelpunten van Jacob Put (3x), Rien Visser en Ad Wandel, terwijl de bezoekers nog een keer de doelman van de thuisklub verschalkten (10-2). NIEUWERKERK SKNWK III le- verde zaterdagmiddag in eigen omge ving een voortreffelijke prestatie door de reserves van Colijnsplaatste Boys met 3-1 te kloppen. De met veel inzet spelende Nieuwerkerkers kwam de winst zeker toe, daar zij zich naast een licht veldoverwicht ook de beste doelrijpe kansen wisten te scheppen, waarvan er drie werden benut. De wedstrijd was nog maar nauwe- lijs twee minuten oud toen Jacco Fol- mer erin slaagde om de Nieuwerker- kyr. een 1-0 voorsprong to geven. Voor er tien minuten waren verstre ken stond de stand al 2-0 door een vri- jetrap van Jan Stings, die hij met een fraai schot in een treffer omzette. Vijf minuten later voor het verstrij ken van de eerste speelhelft slaagde Colijnsplaatste Boys erin de achter stand tot 2-1 te reduceren. Na de rust hield SKNWK de verdediging goed gesloten en toen Rein van Klinken in de 10e minuut de voorsprong tot 3-1 had opgevoerd, speelde de Nieuwer kerkers een gewonnen wedstrijd. BROUWERSHAVEN - De reserves van Brouwershaven zagen zich zater dagmiddag in eigen omgeving nipt met 3-2 door Bruse Boys III geklopt. Gezien het spelbeeld kwam de over winning wel terrecht bij het team dat hier de meeste aanspraak op mocht maken. Over het geheel genomen hadden de bezoekers een licht veldo verwicht en waren hun aanvallen iets gevaarlijker van opzet dan die van de Brouwenaren. De eerste speelhelft konden de Boys met een 2-0 voorsprong afslui ten. Met een kopbal kon Frans de Ou de de skore voor de bezoekers openen (0-1). Nog voor het verstrijken van de eerste helft kon Ben Schot deze voor sprong opvoeren tot 2-0. Vijf minuten na de hervatting bracht Adrie Lie- vense met een afstandsschot de ach terstand terug tot 1-2. Terwijl de thuisklub alles in het werk stelde om de stand gelijk te maken wist Frans de Oude bij een tegen .aanval de stand op 1-3 te brengen. Met nog 14 minuten te spelen keerde de span ning weer terug toen Leo Nouwen met een kopbal uit een voorzet van Adrie Lievense de achterstand terug bracht tot 2-3. In spannende slotfase welke hierna volgde werd er niet meer geskoord, daar beide verdedigi- nen meester van hun terrein bleven. HELnKENSZAND - In de uit wedstrijd tegen Heinkenszand II zijn de reserves van ZSC erin geslaagd op de helf van de inzet (1-1) beslag te leg gen. De puntenverdeling gaf wel een goed beeld van de krachtsverhou ding in het veld. Voor de rust had ZSC het beste van het spel, terwijl na de hervatting de rollen waren omgekeerd. Na een kwartier spelen nam ZSC voor sprong, toen een door Jaap de Jonge genomen hoekschop door Leo Dale bout werd ingekopt (0-1). ZSC kreeg hierna nog enige mogelijkheden om de voorsprong nog op te voeren wel ke echter onbenut bleven. Na 20 mi nuten spelen in de tweede helft bracht Heinkenszand de stand in evenwicht (1-1). Beide partijen pro beerden hierna nog de wedstrijd in hun voordeel te beslissen waarbij de verdediging er echter in slaagden meester van hun terrein te blijven. SCHARENDIJKE - Zonder enige moeite heeft ZSC III zaterdagmiddag de ontmoeting met Brouwershaven III in een ruime 7-1 overwinning om gezet. De bezoekers hielpen de thuisklub een handje aan deze zevenklapper door de eerste twee doelpunten zelf achter hun eigen doelman te plaatsen waarmee ZSC al erg goedkoop aan een 2-0 voorsprong kwam. Door Pe ter Plesier werd het vervolgens 3-0 met welke stand de eerste helft werd afgesloten. Na de rust schoot Plesier weer raak (4-0), gevolgd door een treffer van Rinus Smits (5-0). De be zoekers redden hierna de eer (5-1), waarna Cor Dorreman en Kees Dog ger voor de 7-1 eindstand zorgden. OOSTERLAND - Met een 4-2 over winning op het bezoekende Dauwen- daele II hebben de reserves van Dui veland hun positie op de ranglijst aardig kunnen verbeteren. Over het geheel genomen was het een tam par tijtje voetbal met een verdiende overwinning voor de thuisploeg. Uit een solo afgerond met een doel treffend schot kon Bert Goudzwaard de Oosterlanders in de 35e minuut voorsprong geven (1-0). Met deze stand werd ook de eerste helft af gesloten. Al vrij snel na de hervat ting bracht Theo Tenger voor Dau- wendaele de stand in evenwicht (1-1). Naar mate de tijd vorderde slaagde Duiveland erin meer druk op de ver dediging van de bezoekers te gaan uitoefenen. In de 25e minuut werd Bert Goudzwaard bij een poging om door de verdediging te breken onde ruit gehaald in het strafschopgebied. De hiervoor door de arbiter toege kende strafschop werd door Hans van der Werf in een doelpunt omge zet (2-1). De thuisklub ging hierna door. Een voorzet van Jaap Brekel- mans kreeg de doelman niet onder kontrole waarna het voor Jaap Geel hoed een koud kunstje was om de stand op 3-1 te brengen. Even later soleerde Bert Goudzwaard door de verdediging en zorgde hij voor 4-1. Door Kees Gilde kwamen de bezoe kers nog op 4-2, maar toen was er voor de Duivelanders al geen vuiltje meer aan de lucht. Bijzonder veel foutieve voorspel lingen zaten er in de eerste acht wedstrijden, het voetbalblok. DFS- Bevelanders eindigde zoals het be gon (0-0) en hier was het drietal te op timistisch ten opzichte van de Burgh/Haamsteedse ploeg. Jaap van Gastel was de enige die skoorde bij Hoedekenskerke-Duiveland. In de laatste sekonde skoorde de thuisploeg de gelijkmaker (2-2). Mid delburg had een treffer voldoende om SKNWK zijn wil op te leggen en dit keer waren zowel Jaap van Gastel als Peter de Vlieger de juiste voorspellers. Drie foutieve voorspel lingen verschenen zowel bij Dauwendaele-WIK als bij ZSC- Wissenkerke. WIK verraste met een 2-1 zege en ZSC stelde teleur door met 1-0 te verliezen. Steen-Zierikzee kreeg een verras send slot. In de laatste minuut mocht de thuisploeg een strafschop nemen, waardoor het alsnog 2-2 werd. Hier door skoorden Peter de Vlieger en Kees de Vos. Een sensationele uitslag kreeg ontegenzeggelijk Bruse Boys- Rozenburg. De koploper liep tegen tien Bruenaren tegen zijn eerste ne derlaag (3-1) en dit verrassende suk- ses voorzagen de drie totöisten niet. Brouwershaven kwam weer in het In de vijf wedstrijden, die de FC Kerkwerve afwerkte, kreeg de ploeg niet een doelpunt tegen. Voor deze aardige prestatie zorgde gelegenheids doelman Tonny Hendrik se. FC Kerk werve had het overigens in twee wed strijden erg moeilijk. Na de 3-0 over winning op de ploeg van De Graan halm/Janse moesteen doelpunt van de Kerkwervenaren uitsluitsel brengen voor de zege op de formatie van Wind surfing Jonker. Toereikend Tegen Krayestein II kwam een 2-0 zege voorde FC Kerkwerve uit de bus, waarna ook de formatie van De West hoek de Kerkwervenaren flink in de problemen bracht Omdat doelman Tonny Hendrikse ook nu niet wenste te kapituleren was ook nu een treffer toereikend voor de Kerkwerfse winst In de slot wedstrijd haalde de toernooiwinnaar nog eens flink uit door de ploeg van SK Nieuwerkerk met maar liefst 7-0 terug te wijzen. In het eindklassement bezette Krayestein II de tweede plaats met RENESSE - De reserves van Renes se leverden zondagmiddag op het sportpark „De Laone" keurig werk door het als nummer drie op de rang lijst geplaatste Hansweertse Boys II met 2-0 te kloppen. Door de verdedi ging goed gesloten te houden kregen de aanvallers van de bezoekers wei nig gelegenheid om veel gevaar voor de veste van Renesse te scheppen. Over het geheel genomen waren bei de ploegen aan elkaar gewaagd. Wel waren de aanvallen van de thuisklub een beetje gevaarlijker dan die van de bezoekers. Na een half uur spelen in de eerste helft kon Re- nesse de skore openen, toen een van de verdedigers van de Boys binnen de beruchte lijnen hands maakte en de thuisklub een strafschop kreeg te nemen welke door Martin Jonker in een doelpunt werd omgezet (1-0). Hansweertse Boys probeerde hierna wel weer orde op zaken te stellen zonder echt in aanvallen op zich veel potten te breken. In de tweede helft besliste de thuisklub de wedstrijd definitief in haar voordeel, toen de mee naar voren gekomen laatste man Hans Touw met een kopbal uit een door Martin Kooman genomen vrije- trap de doelman van de bezoekers kansloos liet (2-0). RENESSE - Renesse III en Volhar ding IV waren zondagmiddag in de recht spoor. Voor de twee keer werd SSV II geklopt en met de niet mis verstane cijfers: 8-1. Drie keer voor zagen de gokkers winst voor Kees Kommer en de zijnen. In de korfbalkompetitie leek All Ready na de knappe zege van een week eerder tegen TOP uitgeblust. In Arnemuiden kreeg de ploeg van Mau rice van Goudoever met 11-4 klop en Alleen Kees de Vos voorzag dit nega tieve resultaat. De „joker" van de week passeerde reeds de revue met de drie juiste voorspellingen daarbij. De herenploeg van Kwiek behaalde een gemakkelijke 3-0 overwinning op het Middelharnisser Sparta/H. Hier ging Peter de Vlieger als enige in de fout. Grotere problemen had de herenploeg van Mevo '80, maar door een knappe vierde set werd alsnog een verdienstelijk 2-2 gelijkspel be haald bij het als tweede geklasseerde Volley/VdB in Mijnsheerenland. Drie keer waren de totoïsten te posi tief. De Mevo '80 damesploeg blijft maar stijgen op de ranglijst. Nu werd met 3-3 gewonnen bij het hoger ge plaatste Yum en prijkt de ploeg van trainer Roel Kok inmiddels op een gedeelte derde plaats. Peter de Vlie ger en Kees de Vos voorzagen de winst. zeven punten. De thuisploeg verloor met 2-0 van de FC Kerkwerve en moest Dé Westhoek een 0-0 gelijkspel toestaan. De ploeg klopte Windsurfing Jonker met 2-1, won met 5-1 van SK Nieuwerkerk en troefde De Graan- halm/Janse met 3-1 af. De Westhoek klasseerde zich als derde met zes pun ten en met drie punten werd De Graan- halm/Janse vierde. Windsurfing Jon ker won het duel om de vijfde plaats met 0-2 van de SK Nieuwerkerk, waardoor deze ploeg twee punten be haalde en de Nieuwerkerkse ploeg puntloos de rij sluit Uitslagen Alle uitslagen op een rijtje: Kraye stein II-Jonker 2-1; Westhoek-SK Nieuwerkerk 5-0; De Graanhalm/Jan- se-FC Kerkwerve 0-3; Krayestein II- SK Nieuwerkerk 4-0; Jonker-FC Kerk werve 0-1; Westhoek-De Graanhalm/ Janse 2-3; Jonker-Westhoek 0-2; Krayestein Il-De Graanhalm/Janse 3- 1; FC Kerkwerve-Westhoek 1-0; SK Nieuwerkerk-Jonker 0-2; Krayestein li-Westhoek 0-0; De Graanhalm/Janse- Jonker 1-2; FC Kerkwerve-SK Nieu werkerk 7-0. duinstreek aan elkaar gewaagd. De uiteindelijke 2-2 puntenverdeling waarmee de elftallen het strijdperk konden verlaten gaf de krachtsver houding binnen de lijnen dan ook vrij goed weer. Nadat de jongens uit O verzande er in waren geslaagd om de skore te openen (0-1), zorgde René Baarsen er voor dat met gelijke stand (1-1) de thee kon worden genuttigd. Na de rust kwam de thuisklub via Harry Kostense op voorsprong (2-1) waarna de gasten de stand weer in evenwicht wisten te brengen (2-2) waarmee de puntjes broederlijk werden gedeeld. DREISCHOR - Dreischor III, voor de aanvang van de wedstrijd nog twee op de ranglijst van de 4e klasse B, zag zich zondagmiddag in eigen omgeving verrassend met 2-1 door Renesse IV geklopt. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Door André Kooman nam Renesse voorsprong (0-1), waarna Rinus de Rijke met een schot via enige verde digers van Renesse de stand weer in evenwicht bracht (1-1). Na de hervat ting kwam Renesse weer op voor sprong toen Piet Berrevoets in het strafschopgebied onderuit werd ge haald en de hiervoor toegekende strafschop door Rinus Kooman werd benut (1-2). In de allerlaatste minuut kreeg Dreischor nog een uitstekende gelegenheid om de stand recht te trekken toen het ook een strafschop kreeg te nemen. Piet van der Linde schoot echter de bal recht op de doel man van Renesse I l André Flohil legt aan voor de vrije trap, waaruit hij de skore zou openen voor de reserves van Zierikzee. De ontmoeting tegen Middelburg 111 eindigde in een 2-2 gelijkspel BURGH-HAAMSTEDE - In Sport- en Rekreatiecentrum Krayestein werd zaterdagavond een zaalvoetbaltoernooi afgewerkt met vijf van de zes ploegen, die op maandag 5 maart hun intrede maken in de nakompetitie van tien ronden in het Haamsteedse sportcentrum. Alleen de ploeg van de Scharendijkse jeugdsoos Trace ontbrak. Hiervoor viel de formatie van de FC Kerkwerve als zesde toernooi-deelnemer in. De uit de eerste klas van de kompetitie in Zierikzee gedegradeerde ploeg peurde duidelijk voordeel uit de grotere ervaring met zaalvoetbal en won het toernooi glorieus door zich de meerdere te tonen over de v(jf andere ploegen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7