Penelope van de „Polyanthe" Rotterdams Philharmonisch Orkest komt naar Zierikzee Jantje Beton schenkt aan Kinderboerderij f 10.000 de Punt Buro voor Rechtshulp ook spreekuur in Zierikzee Vrijdag 2 maart Sekretaris J. P. de Lang: Opnieuw aanmelden bij Stuurgroep Werkloosheid All Ready niet bij de les bij TOP: 11-4 In „De Lichtboei" t ZIERIKZEE - Onder auspiciën van de Stichting Uit op Schouwen-Duiveland vindt vrijdagavond 2 maart in de Concertzaal te Zierikzee een optreden plaats van het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van James Conlon. Solistische medewerking aan dit koncert zal worden verleend door de beroemde violist Wiktor Libermann. Het optreden van het Rotterdams Philharmonisch werd mogelijk ge maakt door de financiële medewer king van het provinciaal bestuur van Zeeland. Het koncert begint om 20.00 uur. Vioolkoncert Het programma voor de pauze bestaat uit werken van M. Moesorgs- ki, te weten: drie delen uit „Cho- wansjtsjina"; Scherzo in Bes; Inter mezzo in modo en Triomfmars. Na de pauze vlgt het vioolkoncert van P. I. Tsjaikowski. Dirigent James Conlon maakte in maart 1980 zijn debuut in Nederland bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Sinds september 1983 is hij aan dit orkest verbonden als ar tistiek leider en chefdirigent. James Conlon werd in 1950 in New York geboren en had sinds zijn elfde jaar piano en viool gestudeerd toen hij op achttien jarige leeftijd, zijn di- rektiestudies begon aan de Juilliard School of Music. Reeds in zijn vierde studiejaar trok hij als operadirigent de aandacht in een produktie van La Bohème. Korte tijd later manifesteerde hij zich als Rotterdams Philharmonisch Orkest. de jongste dirigent, die ooit een abon- nementskoncert van de New York Philharmonic had geleid. In 1976 de buteerde hij aan de „Met", waar hij sindsdien elk jaar een of meerdere produkties voor zijn rekening nam. Daarnaast gasteerde hij onder meer in Londen bij Govent Garden, bij de Opera te Parijs en bij de meeste grote symfonie-orkesten in de Verenigde Staten en Europa. James Conlon: Chefdirigent en artistiekleider van het Rotterdams Philhar monisch Orkest. ZIERIKZEE - De Vereniging Kinderboerderij De Punt, die streeft naar de realisatie van een kinderboerderij in Zierikzee, heeft van het Nationaal Jeugdfonds Jantje Be ton een financiële bijdrage toegezegd gekregen ter groot te van 10.000 gulden. Sekretaris J. P. de Lang: „Hoewel we een aanvraag hebben ingediend voor een bedrag van 20.000 gulden, en dus de helft is toegezegd, zijn we reus achtig blij met dit bedrag. Dat betekent dat we een aar dige stap op weg zijn naar de realisatie van de plannen." De Vereniging kan over het geld beschikken nadat een financieringsplan en een accountantsverklaring zijn overlegd. Vanaf het moment dat vorig jaar de plannen serieuze vormen aanna men om op een gedeelte van het ter rein tussen de Scheldestraat, Laan van St. Hilaire, Miereweg en Brug- zich een kinderboerderij te realise ren, zijn al verschillende werkzaam heden verricht. Het terrein werd ge draineerd, gespit, er is een begin ge maakt met de aanplant van de groen voorzieningen en zijn de paden voor een gedeelte aangelegd. De eerstvolgende stap is het aan brengen van de omheining: palen en gaas zijn al aanwezig. Zodra het weer het toelaat, zal het gras worden inge zaaid. De streefdatum van opening van de kinderboerderij is nog steeds sep tember van dit jaar. Om zover te ko men zal het geld van Jantje Beton worden aangewend om het beheer- dersverblijf te bouwen, waarin te vens de sanitaire voorzieningen wor den ondergebracht. Voor het komend voorjaar heeft het bestuur van de vereniging enkele akties op papier staan, die de kas moeten gaan spekken. Men denkt daarbij aan een bloemenverkoop en een rommelmarkt. Ook zal worden deelgenomen aan de Oranjemarkt op het Havenplein tijdens de viering van Koninginnedag. Verder hoopt men op een stijging van het aantal le den en donateurs, dat op dit moment respektievelijk 155 en 260 bedraagt. De vorderingen cn stand van zaken ten aanzien van de vereniging zullen overigens ter sprake komen op de al gemene ledenvergadering, die dins dag 28 maart (vandaag) zal worden gehouden in het dagverblijf Brug- zicht aan de Scheldestraat. Tijdens deze vergadering, die begint om 20.00 uur, zal tevens een film over het on derwerp „kinderboerderijen" wor den vertoond. Stuurgroep Werkloosheid Enige tijd geleden heeft het bestuur van de vereniging het pro- jekt aangemeld bij de regionale Stuurgroep Werkloosheid, met het verzoek om een en ander in aanmer king te laten komen als werkprojekt voor werklozen. De toetsingskom missie, die dergelijke verzoeken be oordeelt, was echter van mening dat er eerst wat meer zicht moest zijn op een gezonde financiële situatie bij de vereniging, alvorens tot toezeggin gen over te gaan. De heer De Lang: „Nu gaan we weer terug naar de pro- jektleider van de stuurgroep, de heer Maarten Hohmann, met het verzoek om ons plan opnieuw in de ambtelij ke molen op te nemen. Door deze fi nanciële bijdrage van Jantje Beton is er. dacht ik, een duidelijke verbete ring van onze financiële situatie ge realiseerd. Ik hoop dat er nu voldoen de inzicht is in onze financiële moge lijkheden". Een andere moeilijkheid, die is ge rezen, wordt gevormd door het ver zoek van de kommissie welstand van de gemeente Zierikzee om gedetail leerde bouwtekeningen van de ge plande opstallen. Bijzondere aan dacht zal worden besteed aan de stormvastheid van de gebouwtjes en aan het aanz'cht ervan ten opzichte van de omgeving. De heer De Lang vertelt dat bij eerdere besprekingen geen woord werd gerept over de noodzaak tot indiening van bouwte keningen en de bijbehorende aan vraag van een bouwvergunning. Na konsultatie van de genoemde kom missie bleek echter een dergelijke vergunning wel nodig. Eén van de bouwtechnische eisen, die worden gesteld, is een uitvoering in oud- Hollandse stijl. Examenprojekt Het bestuur Van de vereniging heeft ook de medewerking gekregen van de leiding van de Technische School Schouwen-Duiveland. In het kader van een examen-opdracht ver vaardigen leerlingen van een vierde klas van de afdeling bouwtechniek van deze school een duiventil en een schuilhok voor de kinderboerderij. De vereniging betaalt daarvoor al leen de materiaalkosten. De beide onderdein worden op school ge bouwd om vervolgens op het terrein te worden gemonteerd en geplaatst. ROTTERDAM - Organist Dirk Janszoon Zwart, bekend van zijn koncerten in de Hervormde Kerk in Dreischor, vertrok vorige week naar Canada voor het geven van een serie orgelkonccrten. Hij werd uitgeno digd orgels te bespelen in Toronto, Vancouver, Calgary, Winnipeg, Vic toria, New Westminster en andere steden. Zijn prdgramma's bestaan uit werken van Bach, Handel, Men delssohn, Franck, Widor, Vierne, Ro ger, Andriessen. Bijster en Zwarte. Zijn terugkeer wordt eind maart ver wacht. MADRID - Diego Maradonna, de Aj> gentijnse voetbalster van Barcelona, wordt sinds hij zijn loopbaan in Spanje aanving, achtervolgd door blessure leed De 23-jarige aanvaller raakte za terdag in de door Barcelona verloren (1-2) wedstrijd tegen Real Madrid weer geblesseerd. Maradonna verrek te een beenspier. ODENSE - Ondanks zijn jeugdige leeftijd(21) is Mario Zanetti in Europa de biljarter met de meeste ervaring in het setsysteem. Vorig jaar liet de Ita liaan dat al zien door in het Spaanse Elda de Europese titel in het 47/2 te veroveren. Zondag bleek hij in Odense opnieuw de sterkste en koelbloedigste. COLORADO - Tijdens de WAC- kampioenschappen in Colorado Springs in de Verenigde Staten heeft Chris Leeuwenberg het Nederlands rekord polstokhoogspringen (indoor) op 5.10 meter gebracht Leeuwenburg was ook buiten al rekordhouder met 5.10 meter. Het oude indoor-rekord stond met 4.86 meter op naam van Pim GobeL ARNEMUIDEN - Het feit, dat All Ready zich in de thuiswedstrijd tegen Seolto vrijwel in veilige haven speel de via een 8-6 overwinning heeft in- direkt gevolgen gehad voor de ma nier waarop het Arnemuidense TOP de overwinning in de schoot gewor pen kreeg zonder dat de ploeg daar voor tot de bodem van zijn kunnen hoefde te gaan. De Zierikzeese ploeg speelde een bijzonder matig duel, wat TOP in de gelegenheid stelde soepel naar een 11-4 zege te wan delen. All Ready moest in Arnemuiden overigens gehandikapt aantreden zon der Jan Voshart en Jaap van GasteL Voshart genoot nog van een winter sportvakantie, terwijl Van Gastel niet kon aantreden, omdat hij zich bles seerde tijdens de rekreatieve volley balkompetitie, waardoor voor hem een vroegtijdig einde kwam aan de zaal- korfbalkompetitie. Broer Hans van Gastel is al geruime tijd niet van de partij, zodat het herenkwantum aardig was uitgedund. Voor Jan Voshart ver tolkte Arjan Hage weer een goede in- vallersrol, terwijl Jaap van Gastel werd vervangen door Adrie Stoutjes- dijk, die overigens een redelijke kon- ditionele achterstand vertoonde, het geen niet vreemd is in de wetenschap, dat hij nauwelijks traint „Het werd een uiterst lauwe ver toning, ook van TOP-zyde. Dat laat ste vond ik nogal bevreemdend, om dat de Arnemuidense ploeg toch nog een redelijk kanshebber is voor de titel, maar het werd hen ook wel erg gemakkelijk gemaakt, waardoor zy nauwelijks beter hoefden te spelen", konstateerde All Ready-oefenmees- ter Maurice van Goudoever. „Aan All Ready-zyde werd slecht gespeeld en slecht geplaatst Er werden erg veel elementaire fouten gemaakt en dan verdien je geen positief resultaat". In de eerste helft kwam TOP al op een 6- 3 voorsprong, zonder daarbij goed korfbal te etaleren. Voor de Zierik zeese ploeg werd geskoord door Leo Fonteine, Ja co Stoutjesdijk en Gerda Kloet. In de tweede helft van het vooral voor All Ready belangeloze duel voer de de thuisploeg de voorsprong op naar 11-4, waarbij voor All Ready al leen Gerda Kloet tot een treffer kwam. Inmiddels lijkt in de derde klas Ven tura Sport het kind van de degradatie rekening te worden. De Strijense ploeg werd door Ondo van de vloer gespeeld via een 14-4 monsterskore, terwijl Stormvogels de laatste strohalm naar ontsnapping greep door van Seol to te winnen. Door deze resultaten lijkt de minste ploeg van de klas toch de terechte degradant te zijn geworden, ondanks het feit, dat All Ready in Strijen een 13-3 nederlaag moest inkasseren. Er resteert de Zierikzeese ploeg nu nog een thuiswedstrijd, over veertien dagen tegen ADO. „We gaan dan pro beren nog een keer alles uit de kast te spelen, al is het alleen maar voor ons trouwe publiek" stelde Maurice van Goudoever vast Woensdag 29 februari Nederland 1 9.00 uur Schooltelevisie 13.00 uur Nieuws voor doven 15.00 uur Feduco 15.30 uur Calimero 15.55 uur Zoo is de dierentuin. Een bezoek wordt gebracht aan Beekse Bergen en Dolfinarium te Harderwijk. 16.30 uur De blufkwis. Leerlingen van een school uit Maastricht en Uden ne men het tegen elkaar op in deze kwis. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het verhaal. Vervolg van Sodom en Gomorra. 19.00 uur De pubertijd. Er wordt ge praat over het onderwerp Idolen met jongelui in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. 19.25 uur Kenmerk. Aktualiteitenru- briek betreffende de kerk. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera. Dit keer een filmpje van het Leger des Heils. 20.30 uur De Duo's doen alsof. Het jongensboek wordt op humoristische wijze aan de kaak gesteld. 21.00 uur De levensloop van Klaus Mann. Dokumentaire over het leven en werk van de schrijver Klaus Mann, zoon van de beroemde auteur Thomas Mann. Uit afkeer voor het opkomende fascisme emigreerde hij in 1933 naar Amerika, waar hij schriftelijk de strijd aanging met Hitler. In 1942 pleegde hij zelfmoord 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen. CPN komt aan het woord 19.20 uur Van gewest tot gewest Het Russische orthodoxe klooster in St Hubert De Noordoostpolder wil Urk niet afstaan, Werkwinkel in Nijmegen en de huisbroeiers van Lisse. 20.10 uur Koos Postema. Archeologie vormt vanavond het onderwerp. 21.00 uur Over en sluiten. Hoofdper soon is de 11-jarige Michiel die thuis sterk te lijden heeft onder de voort durende ruzies tussen zijn ouders. Zijn ouders gaan scheiden en de jon gen kan dit niet verwerken. Met vriend jes, kan hij er niet over praten hij wordt steeds stiller en teruggetrokkener. 22.00 uur Van gewest tot gewest Aan dacht voor de veenkoloniën in Drenthe, die na de tweede wereldoorlog door allerlei oorzaken aan betekenis inboet ten. Een herstelplan uit de zestiger jaren moest uitkomst brengen. Door geldgebrek is dit plan heden ten dage nog niet tot uitvoering gebracht 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.25 uur Nieuws voor doven Donderdag 1 maart Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Leer ze me kennen. Uitge nodigd zijn twee Chinese meisjes en een meisje en jongen uit PortugaL 17.00 uur Fame danswedstrijden. Kandidaten uit Noord-Holland komen nu aan bod. 18.25 uur Teleac 18.55 uur De Briljantinoos. Monstertje en madame Baklave maken hierin hun entree. 19.05 uur Toppop. Nationale hitpa rade. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Blokletters. Spelprogram- ma van Fred Oster. 21.00 uur Willem van Oranje. De ver draagzaamheid beoogd met de Pacifi catie van Gent blijkt geen lange na werking te hebben. De Hertog van Farnese de nieuw aangestelde bestuur der over de Nederlanden bereidt met zorg een nieuwe oorlog voor. Willem van Oranje poogt steun in het buiten land te zoekea 21.50 uur Televizier Magazine 22.30 uur Kort kommentaar 22.35 uur Doornvogels. Ralph de Bri- cassart bewerkstelligt dat Maiy Car son de kosten op zich neemt van Meg- gie's verblijf op een kostschool. Ook' Frank verlaat het huis om zich te voe gen bij een rondreizend circus als bokser 23.25 uur Ontdek je plekje. Goes wordt dit keer met een bezoek vereerd. 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Tom en jerry. Tekenfilm. 19.25 uur Zeker weten. Populair we tenschappelijk programma 20.10 uur Lou Grant Lou en Rossi worden overvallen door een vreselijke storm. Toevallig heeft in de Los An gelos Tribune een verhaal gestaan over hoe een kernoorlog te overleven. Lou en Rossi passen enkele tips toe. 21.00 uur Hints. Spelprogramma 21.30 uur Nederlandse cineasten. Maarten Toonder staat in de schijn werpers niet als striptekenaar maar als filmer. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag. Parle mentaire rubriek. 23.00 uur Socutera 23.10 uur Nieuws voor doven ZIERIKZEE - Het Buro voor Rechtshulp houdt sinds enkele we ken ook zitting in Zierikee en wel ie dere dinsdagmiddag van 14.15 -16.15 uur in het pand Poststraat 37 (De Lichtboei). Bij het Buro voor Rechts hulp iedereen terecht voor juri disch advies en toewijzing van een advokat of deurwaarder. De advie zen van het buro zijn gratis. Men kan bij het Buro voor Rechts hulp terecht in beginsel met elk pro- HILVERSUM - Vara's aktualitei- tenrubriek Achter het Nieuws brengt dinsdag (Nederland 2, 21.20 uur) on der meer een reportage over een groep Poolse kinderen met een har tafwijking die in Nederland binnen kort een operatie ondergaat. Het is de bedoeling om in de nabij toekomst regelmatig Poolse hartpatientjes voor een operatie naar Nederland te halen. bleem waar juridische kanten aan zitten. Bijvoorbeeld met: ontslagza ken, problemen met uitkeringen, huur (subsidie)problemen, konsu- mentenkoop, problemen met politie justitie, verblijfsvergunningen, problemen met het rijk, provincie of gemeente, echtscheidingen, alimen tatie enzovoort. Onafhankelijk Het Buro voor Rechtshulp is opge richt in 1978. Het is een onafhankelij ke stichting, dus geen onderdeel van het rijk, de provincie of de gemeente. In het begin ging het buro van start met vier spreekuren in Middelburg. In de loop der jaren zijn er spreek uren in Terneuzen en Goes bijgeko men. Omdat het buro vindt dat de hulp zo dicht mogelijk bij de mensen moet worden geboden, werd besloten ook spreekuren te openen in Zierik zee, Oostburg en Hulst en op iets lan gere termijn in Vlissingen. 46 „Jij ben t de knaap naar wie ik de hele dag al loop te zoeken", zei hij „Laat me alles zien wat er te zien valt. Ik heb genoeg geld bij me. Breng me waar gedanst wordt en meisjes zijn; vrouwen zijn mijn zwak." De gids bracht hem naar een klein lokaal in een volkswijk, waar man nen op gitaren speelden en schaars aangeklede dames Spaanse dansen ten beste gaven, die in een minder verlichte en onzedelijke tijd heel po pulair waren. Hollin genoot, gezet aan een tafeltje met flessen Rioja, zo genaamde whisky en goedkope champagne. Hij had op elke knie een meisje en zat met overslaande stem een sentimenteel liedje over zijn „ou derwetse moeder" te blèren, toen hij werd aangesproken door ren lange man, die geen Spanjaard was. „Bent u Engelsman'.'" vroeg de vreemdeling, terwijl hij bijschoof. „Ja. ik ben Engelsman. Als je het precies wilt weten, kan ik je vertel len dat ik in Australië geboren ben. Drink er eentje mee." De vreemdeling schonk zich een be scheiden hoeveelheid in uit een fles waar volgens het etiket whisky in zat en verdunde het vergif aanmerke lijk. „Van welk schip bent u?" vroeg hij terloops. „Schip?" mompelde Hollin. „Wat bedoel je met schip''" „Nou, u bent toch een zeeman, niet? Alleen zeelieden doen Vigo aan." „Ik ben het en ik ben liet niet", hikte Hollin ernstig. „Ik ben op een schip, maarre als passagier. Zeg. wie bon jij eigenlijk, ouwe jongen'' „Ik ben maar een reiziger." „Nou. reis dan op!" riep Hollin uit. die argwaan begon te koesteren. „Probeer je niet met mijn zaken te bemoeien, want dat neem ik niet „Het spijl me dat je het zo op neemt", antwoordde de andere glim lachend. „Hier. op je gezondheid!" Hij nipte aan zijn glas. Hollin was nu gerustgesteld en vertelde hem meer Wat hij allemaal te zeggen had. v as nogal verward. Na een poosje si mul zijn gast op, verontschuldigde zich en ging terug naar zijn eigen tafeltje Hollins gids boog zich nu naar hein toe en leidde zijn aandacht al van hei meisje dat hij in de ogen /al ie kij ken. „Die mail is een Engelse detective", fluisterde hij en ogen blikkelijk was Hollin volkomen nuchter. „Hoe weet je dal?" „Hij was er vanmorgen ook. Een van mijn vrienden hielp hem bij het vertalen van de gesprekken." Door Hollins dronken brein schoot een straaltje begrip. door EDGAR WALLACE „Een detective"" vroeg hij. niets op zijn gemak. „Wat konii hij dan doen?" „Dat weet ik niet, hij is op zoek naar een man. Hij heelt inlichtingen gevraagd over Engelsen die vroeger in Vigo hebben gewoond. Hij is hier al enkele dagen." Hollin wrcel /ijn ongeschoren kin i'ii staarde met lodderige ogen naai de lange man, die blijkbaar verdiept was in de Hcraldo de Madrid. „Hallo maat." zei hij zacht, „pro- boer eens uil te vissen hoe die vent heet. Ik geloof dat ik hem ken." „Hij heeft een gekke naam Spinner." „Allemachtig'" hijgde Hollin „Ik dacht wel dat ik die kop eerder had gezien." Hij dronk een vol glas w ijn leeg. wenkte de kelner, betaalde zijn ver tering en sloop met de gids de deur uit. Toen hij achterom keek, zag hij dat de detective was opgestaan en hem volgde. „Hier, pak aan", zei Hollin en me teen duwde hij de gids een bankbiljet in de hand. „Houd die vent aan de praat. Johnny Ik moet naar een vriend toe." H ij rende de donkere st raai dc>or en vergiste zich voortdurend in zijstra ten, bij zijn pogingen de hoofdstraat te bereiken. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6