Laatste 500 bungalows in Zomerdorp Den Osse voor verhuur in plaats van verkoop Duo uit Goes bekent achttien inbraken Peuterspeelzaal Bru werkt het tekort weg Brugklassers RSG liepen week lang met het paspoort in hun hand... Raad Brouwershaven stelt rampenplan vast 4 Raadsvergadering Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De laatste vijfhonderd vakan tiewoningen, die in het Zomerdorp Den Osse nog moeten worden gebouwd, zullen geen koopwoningen worden, maar voor de verhuur worden bestemd. De gemeenteraad van Brouwershaven stemde maan dagavond in met deze planverandering, waarmee wordt ingespeeld op de verandere situatie op dit onderdeel van de rekreatie. Er blijkt thans veel meer belangstelling te bestaan voor de huur van vakantiewoningen, dan voor het aankopen van een dergelijke bungalow. De raadsleden keurden deze veran dering goed, zij het dat CDA-raadslid R. J. v.d. Wekken enige zorg uitte over de toename van het verkeer in het weekeinde tijdens de wisseling van huurders. Bij P. v.d. Meide (GPV/SGP/RPF) maakte deze vraag deel uit van een aantal op- en aan merkingen. Zouden de aan- en af- voerwegen deze verkeersdrukte kun nen opvangen, vroegen zij zich af en zullen deze te zijner tijd meer kosten voor onderhoud vergen, hetgeen straks (bij de overname van het wa terschap) op de gemeente zal druk ken. Burgemeester C. Slabbekoorn stel de hen ten dele gerust. Hij voorzag weinig verschil in verkeersaanbod met de huidige situatie, omdat ook nu al koopwoningen worden ver huurd. Wethouder ph. J. van Ast her innerde bovendien aan een verkeers- onderzoek in dit opzuicht dat voor de start van het zomerdorp is verricht. Van de verschillende wegen die naar Den Osse leiden wordt goed verdeeld gebruik gemaakt. Burgemeester Slabbekoorn merkte daarbij op, dat het voornaamste obstakel in het ver keer wordt veroorzaakt door de vele duikers ter plaatse. Rustige vakantiegangers De raadsvoorzitter voorzag overi gens, dat zich voor deze laatste va kantiewoningen in dit plan (die men zo mogelijk in één keer wel realise ren) hetzelfde ,,type" rustige vakan tiegangers zal melden als die men daar tot nu toe gewend is. Met dit ge geven speelde de burgemeester te vens in op een vraag van Van der Meide over openbare orde. Zou het toch al onderbezette politiekorps met dit nieuwe rekreatieprojekt niet te zwaar belast worden, had hij wil len weten. Slabbekoorn vond de re kreatie van Brouwershaven niet ver gelijkbaar met die op de campings in Renesse; ,,Daar komt een heel ander publiek". Bovendien sprak hij zijn vertrouwen uit over de interne kon- trole", dus die in het zomerdorp zelf, waarbij de exploitant zijn eigen be lang dient. Over de extra belasting van de we gen merkte hij nog op, dat er door dit rekreatieprojekt ook inkomsten naar de gemeente toevloeien. Die kun je niet allemaal als pure winst beschouwen, er moet ook iets tegeno ver staan. De gemeente hoopt die budgetaire zaken aan te kunnen, anders zal een beroep op het rijk worden gedaan dat ook vakantie in het binnenland voor staat. Ook het belang van de vakantie ganger, die uit de randstad in rustig Brouwershaven kan rekreëren, werd aangestipt. Werkgelegenheid Voor Brouwershaven zelf telt dan tevens het aspekt werkgelegenheid. Hoewel het vaak seizoenwerk zal be treffen, blijft dat een belangrijk punt. „Een halve arbeidsplaats is ook een arbeidsplaats", aldus wet houder Van Ast. Van der Meide wilde graag goede aandacht van gemeentezijde voor het milieu en voor zoveel mogelijk voor zieningen die energie besparen (zon necollectoren). Zijn fraktie wijst uit breiding van horeca uit principiële redenen af, maar hij ging akkoord met het voorstel. Het is overings de bedoeling dat in het park zelf horeca- voorzieningen en vermaak toestan den gerealiseerd. „Een zelf- supporting-plan", zei wethouder Van Ast. Daarnaast hoopt men dat de middenstand van Brouwershaven zelf ook kan profiteren van deze nieuwe uitbreiding van Den Osse en ook daardoor seizoenverlenging in de hand zal worden gewerkt. Ook nu al wordt bijna het gehele jaar van het zomerdorp gebruik gemaakt. Het is niet de bedoeling dat na de uitvoering van dit plan in de gemeen te Brouwershaven - voorlopig al thans - meer ontwikkelingen in de re- kreatieve sfeer zullen plaatsvinden. Er ligt nog een plannetje in Zonne- maire, maar „voorshands" heeft de ze lokatie nog een agrarische bestem ming in het plan buitengebied. Er wordt eerst bekeken welk effekt Den Osse op Brouwershaven zal hebben, daarna wordt bezien of het opnieuw ter hand moet worden genomen. TOKIO - De Zwitser Denise Biel- mann heeft zaterdag in Tokio een wed strijd kunstrijden voor profs gewon nen met 68,9 punten voor de Ameri kaanse Wendy Burge (68,8) en de Ca nadese Lynn Nigktingale (68,5). Bij de paren waren Candy Jones en Don Fra- ser(Can-) de sterksten met 69 punten. Jojo Starbuck/Ken Shelly (Vst) en Viola/Keith Green (Vst) bezetten de derde plaats. EINDHOVEN - Bettine Vriesekoop en haar vaste partner in het gemengd dubbel, de Pool Andrzej Grubba, heb ben zondag het eerste teamtoernooi in Eindhoven op hun naam gebracht In het beslissende duel tegen de broers Ron en Henk van Spanje werd een moeizame overwinning (3-1) behaald. In de finalepoule akteerde als derde team de eveneens Pools-Hazerwoud- se kombinatie Jacubowitz/Turk. BERGEN OP ZOOM - Klaas Lok (Phoenix) en Carla Beurskens(AV Te- gelen) zijn zondag in Bergen op Zoom nationaal kampioen veldloop gewor den. Lok won de wedstrijd over 12.000 meter in 36 minuten en 27 sekonden voor Stijn Jaspers (Haarlem) en de grote favoriet Tonnie Derks (De Keien). Varia Beurskens legde de 4500 meter af in 15 minuten en 43 sekondea Elly van Hulst (Olympia '48) werd tweede op twaalf sekonden en Annie van Stip hout (HAC) bezette de derde plaats. BROUWERSHAVEN - De gemeenteraad van Brouwershaven heeft maan dagavond het rampenplan vastgesteld. Burgemeester C. Slabbekoorn bena drukte het belang van dat plan, dat is opgesteld naar een toetsingsmodel van de provincie. De mogelijkheid van een ramp is altijd aanwezig, aldus de burge meester, niet hoofdzakelijk door oor logsdreiging, maar juist door de che mische industrie. De op schrift gestelde samenwerking met verschil lende instanties (branbweer, dijkbe- wakers, waterschap) over het gehele ieland, plus die met vrijwilligersor ganisaties, onder verantwoording van de bestuurders, achtte hij een goede zaak. De voorlichting naar de burger toe, waarnaar raadslid R. J. v. d. Wekken (CDA) vroeg, zal in hoge mate een taak van de pers zijn, aldus de raads voorzitter. Het plan zal in elk geval ook ter inzage worden gelegd. WD-er M. C. J. Mol vestigde als eerste de aandacht op het belang van het adressenbestand van hulpverle ningsorganisaties, dat steeds aktueel zal worden aangepast. Hij vroeg te vens naar de opzet en financiële kon- sekwenties van de jaarlijkse oefe- ZIER1KZEE - Na een telefonische tip, dat er op het industrieterrein bij Ne- mag in Zierikzee twee mensen bezig zouden zijn met het stellen van oud-ijzer, kon de rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland zaterdagochtend een serie van achttien inbraken oplossen. Na de melding ging de politie op onderzoek uit en in de Deltastraat werd het duo aangehouden en voor verhoor mee naar het bureau geno men. In de bestelwagen bevonden zich 22 plaatsjes ijzer, afkomstig van het Nemag-terrein. De twee Goese- naars, J. G. d. V. en F. M. N. beken den de diefstal gepleegd te hebben. Met vermoeden, dat dit duo méér op hun kerfstok had, werd na uitvoerig verhoor bewaarheid. Achttien over wegend kleine diefstallen werden vlot bekend, waarvan twee op schou wen Duiveland: in Ouwerkerk en Zonnemaire. Overigens dede de be nadeelden (nog) geen aangifte. De overige diefstallen werden gepleegd op Noord- en Zuid Beveland. Het tweetal sloeg hun slag doorgaans in afgelegen schuurtjes of boerderijtjes, op zoek naar oud-ijzer, dieselolie en accu's. Alleen de schrootwaarde was voor hun van belang. Dinsdag wer den de twee nog steeds voor verhoor vastgehouden. ning. Daarover kon burgemeester Slabbekoorn niets meedelen, omdat de richtlijnen daarover nog moeten komen. P. v. d. Meide (GPV/SGP/RPF) hoopte op een effektief resultaat van dit plan, maar vond het jammer dat de BB daar geen ingevulde funktie bij heeft. De opheffing van de BB be tekent niet, dat de kennis daarmee verdwijnt, aldus de burgemeester. Riolering Als toegevoegd voorstel werd de raad gevraagd het kollege te machti gen tot onderhandse aanbesteding voor de verlenging van een rioolwa terpersleiding in de Kromwal met bijbehorende rioleringen. De raad ging daarmee akkoord, evenals met de andere voorstellen die op de agen da stonden. De raad vergaderde niet voltallig wegens afwezigheid van de lden J. K. Goemans (WD) en C. J. de Munnik (PvdA). BRUINISSE - „Pak een huilende peuter die ergens vanaf gevallen is nooit direkt op. Wacht tot het kind zelf opkrabbelt. Je weet dan vrijwel zeker dat het niets gebroken heeft". Het was één van de vele nuttige tips die EHBO- instrukteur Bontekoe de aanwezigen meegaf op de jaarlijkse ouderavond van de Stichting Peuterspeelzaal „De Krukels". In een goed gevulde peuterzaal ver telde de heer Bontekoe over alle on gelukjes die peuters in en om het huis kunnen overkomen. De moeders (va ders ontbraken) kregen ruimschoots de tijd vragen te stellen. Na de inte ressante lezing volgde een overzicht van het reilen en zeilen van de peu terspeelzaal. Tekort weggewerkt Het belangrijkste nieuws was wel dat het tekort van 1700,over 1982 en 1983 werd teruggebracht tot maar 9,—. Het waren vooral de twee kle- dingbeurzen (netto winst 1265,—), de verloting op de ouderavond 172,en het meedoen aan de An- jerkollekte 103,die voor dit re sultaat zorgden. Ook in 1984 zullen het bestuur en leidsters alles op alles zetten om het tekort zo beperkt mo gelijk te houden. Met het oog hierop maakte voorzitster Ineke van de Houten bekend dat de peuterspeel zaal nu een donateurschap heeft in gesteld. Voor het minimumbedrag van vijf gulden kan iedereen dona teur worden. Statuten Na het financieel overzicht werd de ouders medegedeeld dat in het kader van de demokratisering binnen het welzijnswerk de statuten van de stichting peuterspeelzaal „De Kru kels" het afgelopen jaar zijn veran derd. Dit houdt in dat de ouders meer inspraak krijgen en meer betrokken worden bij alles wat er binnen de stichting gebeurt. Er waren twee aftredende bestuursleden die zich niet herkies baar hadden gesteld. Dit waren voor zitster Ineke v. d. Houten en vice- voorzitster Nel Jonker, die deze avond verhinderd was. Met een mooi gedicht en een bloemetje nam pen ningmeesteres Marlien Wielaart af scheid van de voorzitster. Mevrouw v. d. Berg en mevrouw Van Galen werden in het bestuur gekozen. Zoals gewoonlijk werd ook deze ouderavond afgesloten met een ver loting, waarbij weer een aantal leuke prijzen van eigenaar verwisselden. Zo kon het gebeuren dat één van de leidsters van de kleuterschool na af loop met een flinke fles wijn onder de arm de peuterspeelzaal verliet. DEN HAAG - Een gestolen vracht wagen is dinsdagochtend vroeg, na een wilde achtervolging door de poli tie, gekanteld op het verkeersknoop punt Ypenburg. De chauffeur raakte bekneld. ZIERIKZEE - De leerlingen van de acht brugklassen van de Rijksscholengemeen schap .Professor Zeeman" in Zierikzee be leefden de vorige week een heel andere week dan dat voor hen gebruikelijk is. De brugklas sen werkten gedurende vijf dagen aan een projekt. Daarbij werd een thema behandeld. Voor dit jaar was dat: ..Met je paspoort in je handHierbij maakte elk van de acht klassen kennis met één Europees land. Alle brugklassen verbleven tijdens de projekt- week in het gebouw van de voormalige RSG aan de Manhuisstraat, waarbij iedere klas een lokaal als vaste werkruimte kreeg toegewe zen. De week werd vrijdagavond afgesloten met een soort tentoonstelling. De ouders van de leerlingen en andere belangstellenden kon den alles wat de brugklassers gemaakt en ge daan hadden komen bekijken. De lokalen be leefden daarbij een enorme toeloop, eigenlijk te veel om iedereen volop de ruimte te geven om alle werkstukken uitvoerig te bekijken, maar alleen het feit, dat er zoveel belangstel ling was, was voor de RSG-leerlingen vol doende waardering voor een week hard wer ken aan hun projekt-onderwerp. werden verricht, de revue te laten passeren, vandaar dat onze fotograaf er her en der een aardige situatie uit haalde. Op de bovenste foto links zijn leerlingen van klas le bezig met het bakken van typische Engelse koekjes in de keuken van huishoud school „Prinses Juliana", een werk zaamheid waarbij door de „bakkers" heel wat werd afgelachen. Op de foto daaronder een inkijkje in een Ierse pub, zoals die door klas lh werd inge richt. Rechts boven zijn een aantal leerlingen van klas lc aanwezig op Rekreatiecentrum Aquadelta in Bruinisse. de „Oostenrijkers" die nen zich daar bezig te houden met langlaufen op de kunst-lang laufbaan. Op de rechterfoto onder aan een plaatje van een Griekse markt. Ook hier konden door de be langstellenden van vrijdagavond heerlijke eigen gebakken Griekse koekjes worden geproefd, zoals, dat ook in de Engelse tearoom het geval was. De jaarlijkse projektweek, die werd uitgevoerd onder de algehele leiding van konrektor de heer M. Roks, werd al met al een geweldig sukses en een welkome afwisseling van het normale stramien van wiskunde-, biologie-, aardrijks kunde- en geschiedenislessen. Elke klas had gedurende de pro jektweek zijn eigen programma. Hierbij werd per klas onder andere aandacht besteed aan belangrijke ge beurtenissen uit de geschiedenis van het land, dat door betreffende klas belicht diende te worden. Verder moesten wat aardrijkskundige ken merken worden bekeken, terwijl van ieder land ook wat toeristische ele menten aangeroerd moesten worden. Daarnaast kwamen de muzikale aspekten aan de orde, als ook de ge woonten op het gebied van dans en gerechten. Iedere klas moest een land belich ten. Aan de orde kwamen Spanje, Frankrijk, Oostenrijk, Rusland, En geland, Zweden, Griekenland en Ier land. Aan het eind van de week wa ren de lokalen dan ook omgebouwd in typische taferelen behorend bij het betreffende land, terwijl de leer lingen zelf haast echte Fransen, Rus sen, Engelsen of .Grieken waren ge worden. Het zou te ver voeren om alle werk zaamheden, die door de leerlingen Het werd voor de leerlingen een week van hard werken, waarbij het vooral aankwam op het goed samen werken bij de vele onderdelen, die in hun eigen projekt geplaatst moesten zijn. Hoe beter de samenwerking, hoe beter het resultaat. De leerlingen werden in hun werk geholpen door de studieleider, een aantal ouders en de docenten handvaardigheid, teke nen en muziek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4