Twee leden Kunst en Eer ontvingen onderscheiding Museum De Vergulde Garnaal deze zomer in exploitatie Muziek en toneelspel bij optreden Oosterlands Fanfare Leerlingen planten bomen in Nieuwerkerk H. Schot nieuwe voorzitter CD A-afdeling Bruinisse DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dagrekreatie 500 vakantiebungalows De VVV's van Burgh-Haamstede en Renes- De laatste 500 te bouwen vakantiebunga- se zijn verbaasd over de houding van de lows in het Zomerdorp Den Osse 2ullen Projektweek Ongeslagen De brugklassen van de Rijksscholenge- Rinus Lems uit Bruinisse werd in café Bom- meenschap „Professor Zeeman" stapten menede in Zonnemaire distriktskampioen provincie Zeeland inzake de uitbreiding van geen koopwoningen worden, maar de enkele dagen van het normale studiepa- biljarten in de extra klasse. Hij bleef on- de dagrekreatie. (Pag. 3). bestemming verhuur krijgen. (Pag. 4). troon af via een projektweek. (Pag. 4). geslagen. (Pag. 7). DINSDAG 28 FEBRUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23482 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Beschouw nauwkeurig de dingen van het verle den: zij werpen licht op de toekomst. Guicciardini. Aan de Markt in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Er wordt hard aan gewerkt om Brouwershaven nog dit vakantieseizoen van een klein museum te voorzien. De Stichting Culturele Commissie Brouwershaven „De Roode Lelie" ondervond maandag avond tijdens de raadsvergadering veel waardering voor haar initiatief en geen van de raadsleden had er moeite mee de subsidie te verstrekken, waardoor het pand Markt 5 („De Vergulde Garnaal") kan worden gekocht en opgeknapt. Op voorstel van burgemeester C. Slabbe- koorn werd die subsidie van in totaal 45.000,— 20.000,voor aankoop pand en 25.000,voor het herstel) deze zelfde avond als begrotingswijziging vast gesteld om een vlotte afwikkeling van het projekt te be vorderen. Tevens zal haast worden gezet ach ter de wijziging van het bestem mingsplan Brouwershaven Kom die hiervoor noodzakelijk is. De Stichting De Roode Lelie zal als gebruikelijk bij subsidieverlening een jaarverslag moeten overleggen, waardoor een inzicht in de aktivitei- NIEUWERKERK - Vooruitlopende op de nationale Boomfeestdag- op woensdag 28 maart zullen de 5e en 6e klassen van de openbare en de bij zondere school in Nieuwerkerk vrij dag 2 maart hun aandeel leveren aan het jaarlijkse bomen planten. Vanaf 9.30 uur verblijven de leer lingen in het Verenigingsgebouw ,,Ons Dorpshuis", waar burge meester J. van Bommel aandacht zal besteden aan de facetten van de Boomfeestdag. Vervolgens worden een tweetal films vertoond over de natuur. Na een konsumptie begeen de leerlingen zich omstreeks 11.00 uur naar de Burg. van Veenstraat, waar diverse bomen worden geplant. Zoals bekend zijn de bomen in deze toegansweg tot het centrum van het dorp onlangs gerooid in het kader van het gemeentelijk groenvoorzie ningenplan. ten kan worden verkregen. De Stich ting zal het museum inrichten en ex ploiteren, terwijl ook bij de verbouw zo mogelijk zelfwerkzaamheid zal worden gepleegd om binnen de ge raamde verbouwkosten te blijven. PvdA-raadslid A. de Vlieger vroeg of de ruimte zal voldoen aan de voor schriften van de brandweer. P. v. d. Meide (GPV SGP RPF) wilde we ten of het aanbouwsel achter de wo ning kan blijven staan en of het mu seum toegankelijk zal worden voor rolstoelgebruikers. Wethouder Ph. J. van Ast liet weten, dat het aanbouw- seltje zo slecht is, dat het moet wor den afgebroken, het wordt niet weer opgebouwd, maar de achtermur zal worden vernieuwd. De brandveilig heid is in de bouwtekening opgeno men. Rolstoelgebruikers kunnen wel terecht op de begane grond van het museum, maar voor de in gebruik te nemen bovenverdieping zal moeilijk gaan. Wethouder mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter wees op de zorgvuldige voorbereiding voor dit loffelijk initiatief door burgers, waardoor het mogelijk is geworden in deze moeilijke tijd een klein mu seum te stichten. V. d. Meijde ze trots te zijn op ,,De Roode Lelie", die in zulke korte tijd al zoveel kulturele aktiviteiten van de grond wist te krijgen. Een opmerking waarmee hij in feite de mening van kollege en raadsleden verwoordde. v Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Het pandje aan de Markt in Brouwershaven, dat wordt verbouwd tot klein museum. BRUINISSE - Tijdens de vergadering van het C.D.A., afdeling Bruinisse werd de C.D.A-wethouder H. Schot tot nieuwe voorzitter gekozen van de plaatselijke afdeling, inplaats van de heer S. A. Jumelet, die na jaren lang voorzitterschap het roer graag uit handen gaf aan een jonger iemand. Jumelet werd vanwege zijn enorme inzet en toëweiding voor de schijnwerpers gehaald door de heer L. Abrahamse. Met enkele welgekozen woorden dankte hij Ju melet en wenste de scheidende voorzitter voor het verder leven veel gezond heid en Gods onmisbare zegen toe. J. Lems (61 jaar lid) en W. den Oude (25 jaar lid) ZIERIKZEE - Tijdens de algemene ledenvergadering van de Zierikzeese muziekvereniging Kunst en Eer, wel ke werd gehouden op vrijdagavond 24 februari in het re petitielokaal aan de Manhuisstraat, zijn twee leden van de Koninklijke Harmonie onderscheiden. Jumelet dankte de leden en het bestuur voor het gestelde vertrou wen in hem: ,,Ik heb het altijd met veel animo gedaan maar de laatste jaren zag ik toch wel tegen het verga deren op. Het is goed dat een jonger iemand de CDA-idealen nu uit kan gaan dragen". Na voorlezing en goedkeuring van het verslag van de vorige vergade ring kreeg penningmeester C. J. M. Knappers het woord. Hij liet het fi nanciële reilen en zeilen van de vere niging zien. Hoewel er door de af dracht aan de landelijke-, provinciale- en regionale CDA, de in komsten plaatselijk gering zijn, is er door voorzichtig financieel beleid, toch nog een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing zoals ge meld werd de heer H. Schot voorzit ter en de heer J. Wiebrens, CDA- raadslid, sekretaris. De benoeming werd door beide heren aangenomen. Ter diskussie kwamen vervolgens de door het landelijk CDA-bestuur uitgegeven rapporten „Appel en Weerklank" en „Van verzor gingsstaat naar verzorgingsmaat schappij". Er werd besloten ebkele vragen en opmerkingen aan het pro vinciaal CDA-bestuur door te spelen in de hoop dat deze beantwoord zul len worden op de provinciale verga dering van 24 maart. De nieuwbak ken CDA-voorzitter Henk Schot sloot de positief verlopen avond met dankgebed. Voorzitter H. Asma reikte aan de heer J. Lems de legpenning uit van de K.N.F. in verband met het feit dat hij reeds 61 jaar muzikant is. Na een Oosterlandse periode werd de heer Lems in 1945 lid van Kunst en Eer. De tweede onderscheiding, een speld je, was voor de heer W. de Oude we gens het feit dat hij 25 jaar lid is van de vereniging. De laatste twee jaar treedt hij op als tambour-maitre. Tijdens de vergadering werd gesproken over het zomerprogram- ma. Het ligt in de bedoeling dat gedu rende het komende zomerseizoen in de verschillende wijken van Zierik- zee koncerten worden gegeven. Hoe wel de belangstelling in het verleden hiervoor niet zo groot was, hoopt men dat hierin verbetering zal ko men. Een andere zaak, die aan de orde kwam, is de reis naar St. Hilaire d'Harcouët op 22 tot en met 25 juni zal worden gemaakt. Dit in verband met de viering van het 900-jarig bestaan van St. Hilaire. Ook werd besloten om het onderling solisten concours in 1984 zal worden gehou den op zaterdag 24 maart in het repe titielokaal. Bij de gehouden bestuursvergade ring waren aftredend: de heren J. D. van Willegen, M. C. Fiere en J. M. de Oude; ook aftredend maar herkies baar was het jeugdbestuurslid me vrouw M. Klink. Bij akklamatie werden benoemd tot (nieuwe) bestuursleden: mevrouw M. Klink, de heren C. J. Konijnenburg en C. L. van der Linde, evenals Kora den Boer (jeugdbestuurslid). Na afloop van het huishoudelijke gedeelte van de vergadering hielden de heren C. J. Dekker en C. J. Konij nenburg een inleiding over onder houd en reparatie van de instrumen ten. Verwachting tot woensdagavond: Droog Droog en wolkenvelden. In de nacht en ochtend plaatselijk mist; minimumtemperatuur rond het vriespunt, middagtemperatuur onge veer vier graden; wind draaiend naar west en toenemend tot matig, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 3 maart: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: west 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: nw 4 Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: nw 4 ZON- EN MAANSTANDEN 29 febr. Zon op 7.27, onder 18.18 Maan op 7.13, onder 15.35 1 maart Zon op 7.25, onder 18.20 Maan op 7.35, onder 16.45 Nieuwe Maan: 2 maart (19.31) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater, 29 febr. 2.01 14.41 8.04 20.21 1 maart 2.35 15.25 8.36 20.49 Springtij 5 maart HET WEERO VERZICHT DE BILT - Morgen is het droog, maar er blijft wel tamelijk veel be wolking. Alleen in de middag kan de zon nu en dan doorkomen. De komen de nacht kan zich plaatselijk mist vormen, die in de loop van de och tend weer geleidelijk verdwijnt. De temperatuur daalt tegen de och tend tot om het vriespunt en in de middag wordt het een graad of vier. Er is eerst weinig wind, maar in de middag neemt de wind toe tot matig uit westelijke richting. De windtoe- name hangt samen met een depressie die over Skandinavië naar het oosten trekt en geleidelijk meer invloed op het weer in ons land krijgt. Het kou front dat met de depressie samen hangt passeert donderdag, en gaat vergezeld van regen. Daarna zal het vrijdag en in het weekeinde tamelijk guur weer wor den met maartse buien. Jaarlijkse uitvoering OOSTERLAND - Een volledig gevulde zaal van dorps huis Oosterhof te Oosterland kon vrijdagavond genieten van de jaarlijkse uitvoering van de muziekvereniging Oosterlands Fanfare. Naast een muzikaal optreden kwam het publiek ook voor de opvoering van een klucht in twee bedrijven door de toneelgroep. Het fanfarekorps en de drumband gaven blijk van een goede progressie middels het spelen van een aantal nieuwe nummers. De fanfare opende met de mars Happening, waarbij de heer H. P. Everwijn optrad als gastdirigent. Oosterlands Fanfare gaf voor een volle zaal de jaarlijkse uitvoering. De toneelgroep van ae muziekvereniging voerde een klucht op. Voorzitter, de heer J. Machielse, verwelkomde vervolgens de talrijke aanwezigen, onder wie ere-voorzitter burgemeester J. van Bommel en ere lid, de heer A. A. Roks. Dankwoor den richtte de heer Machielse aan de donateurs en aan de gemeenteraad voor de geldelijke bijdragen waar door de vereniging de nodige on dersteuning wordt gegeven. Hij sprak de hoop uit, dat de kor ting op de gemeentelijke subsidie van 5% voor 1984 in de volgende ja ren niet automatisch zal worden voortgezet. De voorzitter greep nog even terug op de gemeenteraadsver gadering van donderdagavond, waarin het besluit werd genomen om geen krediet te voteren voor de ver plaatsing van het semi-permanent lokaal van de openbare school te Sir- jansland naar Oosterland. Zoals be kend had de muziekvereniging ver zocht om dit lokaal bij „Oosterhof" te plaatsen ten behoeve van het ge bruik door „Oosterlands Fanfare", waardoor het dorpshuis op de vrij dagavond beschikbaar zou komen voor bruiloften e.d. De heer Machiel se vond het jammer, dat de gemeen teraad niet op het verzoek is inge gaan. Een bloemenhulde had de voorzit ter in petto voor mevr. Van den Berge-Manten (voor de verzorging tijdens de repetitie-avonden) en voor de heren Van Putten, Knuist en Ever wijn. Overzicht Achtereenvolgens blikte de heer Machielse terug op het afgelopen jaar en gaf een overzicht van de komende aktiviteiten. In 1983 werd de vereni ging gekonfronteerd met het overlij den van voorzitter de heer A. C. Meerman, een man die nauw verbon den was met de vereniging. Zijn nim mer aflatende inzet voor de vereni ging zullen in de herinnering voortle ven. Voorzitter Machielse gaf dan ook aan, dat in dankbaarheid wordt teruggedacht aan alles wat de heer Meerman voor Oosterlands Fanfare heeft gedaan. In het vorige jaar nam de vereni ging deel aan de „Grote Clubactie", hetgeen ook in dit jaar de bedoeling zal zijn. Een mijlpaal was zeker het 85-jarig jubileum, dat gepaard ging met een reünie en een koncert. „Oosterlands Fanfare" telt momen teel 31 leden in het fanfare-korps en 12 drumband-leden, terwijl een aan tal leerlingen aan de vereniging is verbonden. Voor 1984 staat een aantal koncer ten op het programma en deelname aan het K.N.F.-konkours. Verhaal Onder leiding van dirigent J. Knuist bracht het fanfarekorps na een rustig eerste nummer („Menuet from Berenice" van Handel) de altijd lekker in het gehoor liggende mars „Aux Bords du Rhin". De heer J. Knuist lichtte de verschillende num mers toe, waardoor het aandachtig gehoor zich volledig in de muziek kon inleven. Op deze wijze ontstond een inzicht in het verhaal, dat in de verschillende muziekstukken verwe ven is. Dit was vooral het geval met het zorgvuldig uitgevoerde „In a mo- Vervolg pag. 5

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1