Penelope van de „Polyanthe" Weet je nog wel, ouwetje... Braks houdt vast aan invoering kampeerwet ELEKTRO LIEVENSE Nederland behoort niet tot de dure vakantielanden Aankomst Uiver op Schiphol door pech uitgesteld Politie vreest vals geld met carnaval ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 februari 1984 Nr. 23480 11 AMSTERDAM - Minister Braks van landbouw en visserij blijft het nodig vinden dat de kampeerwet wordt ingevoerd. Hij heeft dit donderdag gezegd bij de opening van de „Caravan- en Campings-RAI 1984" in Amsterdam. De wet is volgens de minister nodig gezien de betekenis van de verblijfsre- kreatie voor rekrealnten en ondernemers, en het belang van de uitstraling van deze sektor op zijn ongeving. Daarom is het „onverminderd noodzakelijk" om op „enigerlei wijze" tot invoering van de kampeerwet over te gaan, aldus Braks, die er wel bij aantekende dat het nog niet te overzien is hoe de wet er uiteindelijk zal uitzien. Er is steeds meer behoefte aan een voudige, meer op rust en natuur ge richte en sportieve vakanties, kon- stateert Braks. Hij zei te denken aan het kamperen bij de boer, het recente initiatief van de trekkershutten en de relatie met het houden van lange- afstands wandeltochten, fietstoch ten, kano-tochten en dergelijke. Hier ligt een taak voor het ministerie van landbouw en visserij, aldus Braks. Hij verklaarde een bijdrage te zullen leveren aan het totstandbrengen en instandhouden van voldoende open- luchtrekreatiemogelijkheden rond terreinen voor verblijfsrekreatie. Voorwaardenscheppend Behalve het treffen van infrastruk- turele voorzieningen als aanleg en beheer van bossen en wandel- en fietspaden, noemde Braks ook maat regelen gericht op de instandhouding en verbetering van de kwaliteit van natuur en landschap. Voor dit - voor waardenscheppend - beleid staan middelen ter beschikking en mijn de partement zal die middelen, als de bezuinigingsoperaties ruimte laten, ter beschikking blijven stellen, deel de de bewindsman mee. Braks voegde de aanwezigen toe dat het aanbeveling verdient om nieuwe verblijfsrekreatieve vesti gingen te situeren in de nabijheid SCHIPHOL - De voor zondag aan gekondigde aankomst van de Uiver op Schiphol is uitgesteld. De DC-2 staat namelijk op het vliegveld van Riad (saoedi-Arabië) met een kapotte linkermotor. De storing is van dien aard dat de motor vermoedelijk vervangen moet worden. Een woordvoerder van de KLM heeft dit donderdag meege deeld. Wanneer de Uiver de reis naar Schiphol kan vervolgen, is niet be-, kend. De Uiver zou zondagmiddag met het nodige feestelijke vertoon op Schiphol worden binnengehaald. Premier Lubbers zou daarbij aanwe- zig zijn. ------ van mede met rijksmiddelen tot stand gebrachte dagrekreatiegebie- den. Daardoor kan het gebruiksren- dement van deze gebieden worden vergroot. Braks brak tenslotte een lans voor de gehandicapten, die aangepaste ak- kommodatie tegen een betaalbare prijs behoeven. Hij wees er op dat daar een taak voor en de overheid en de partikuliere ondernemer ligt. Ko mend voorjaar houdt zijn departe ment een voorlichtingskatie over re- kreatiemogelijkheden voor gehandi capten, kondigde hij aan. Op de Caravan-RAI kunnen bezoe kers vijf dagen lang kiezen uit cara vans, vouwwagens, kampeerwagens, tenten en kampeeruitrustingen. 168 exposanten uit België, West-Duits- land, Denemarken, Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk en Spanje to nen hun waren op ongeveer 38.000 vierkante meter in het RAI-komplex. De aangeboden tenten variëren in prijs van 95 tot bijna 60.000 gulden. De prijzen van de caravans lopen van 2000 gulden voor eenvoudige vouw wagen tot 90.000 gulden voor de on getwijfeld kostbaarste stacaravan op de tentoonstelling. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 01119-1634 UTRECHT - De vervoersbond FNV heeft als eerste vakbond zijn uitke ringsgerechtigde en gepensioneerde leden een officiële status binnen de 'bond" gegeven. DEN HAAG - Joegoslavië, Griekenland en Spanje zijn de goedkoopste va kantielanden. Zwitserland is duur en wat konsumpties betreft komt Noorwe gen ook als duur land uit de bus. Nederland behoort echter, met uitzondering van de hotelprijzen, niet tot de dure vakantielanden. Dit blijkt uit een onderzoek van de ANWB en de Konsu- mentenbond, die 3000 leden van beide organisaties hebben gevraagd een „prijzenboekje" over hun vakantie vorig jaar bij te houden. Vijftien landen werden bij deze preispijling betrokken. Dit staat in de jongste uitgave van de ANWB- Toeristenkampioen. Frankrijk, Nederland, Oostenrijk en Duitsland waren het meest in trek. Meer dan de helft van de onder vraagden bezocht deze landen. Joe goslavië, Griekenland, Scandinavië, Engeland, België en Luxemburg wa ren met bezoekerscijfers van 2 tot 3 procent duidelijk minder geliefd. Belangrijk punt bleek het uit eten gaan. Gevraagd naar het goed koopste drie-gangenmenu betaalde men in Nederland rond de 17 gulden, in Joegoslavië 7 gulden, in Spanje 9 gulden, in Griekenland 11 gulden, in Oostenrijk 12 gulden en in Zwitser land 23 gulden. zaterdag 25 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur Studio Vrij. Aandacht voor het carnaval en voor het grimerea Ver- der nog wetenswaardigheden over het maken van muziekinstrumenten en tiffanywerk. 17.50 uur Teleac 18.55 uur Rosco 19.00 uur The A-team. Het team maakt zich druk om te voorkomen dat wilde mustangs een gewelddadige dood sterven. 19.45 uur Jan Pelieboer 20.00 uur Journaal 20.28 uur Op volle toeren. Dit keer geheel in carnavalssfeer. Artiesten die op zullen treden zijn: Nico Haak, Barry Hughes, André van Duin, The Dutch Boys, Rossa Nova. 21.30 uur'Falcon Crest Een gedwars boomde Angie zet de belofte aan Chase ten aanzien van het toekomstig beheer over Falcon Crest op losse schroeven. 22.20 uur Aktua tv met sport 23.00 uur Harten twee. Jennifer en nathan Hart worden gekonfronteerd met financiële problemen. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Hear no evil. Amerikaanse film uit 1982, die zich afspeelt in San Francisco alwaar een detective tracht een motorbende op het spoor te ko men. Dat blijkt een gevaarlijke onder neming te zijn en het kost Bill Dragon zijn gezichtsvermogen. Hij laat zich echter daardoor niet intimideren en is nu helemaal gebrand op een ontmas kering. Geleidehond Bozo blijkt hier bij van onschatbare waarde. Nederland 2 13.05 uur WK schaatsen. Reportage vauit Gothenburg over de afstanden 500 en 5000 meter. 17.45 uur Feduco 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Alleen als ik lach. De pa tiënten zoeken via de horoscoop ver band tussen de stad der sterren en hun eigen situatie. 19.35 uur Amerika, Amerika. Regi stratie van de musical van Jos Brink en Frank Sanders. Medegewerkt wordt o.a naast Jos Brink en Frank Sanders door Caroline Kaart, Lucy de lange, Annelies Balhan, Mary Michon en an deren. Het verhaal speelt zich af op een cruiseschip dat vlak voor het uit breken van de tweede wereldoorlog onderweg is van Rotterdam naar Ame rika. Onder de vele gasten bevindt zich de aantrekkelijke jongeman Benjamin Benjamin, die de oorlogsdreiging in Europa tracht te ontvluchten om als cabaretier in Amerika een nieuwe car rière probeert op te bouwen. Het ver haal is opgebouwd üit allerlèi amusan te romances en intriges, waarvan Ben jamin-Benjamin willig en soms onwil lig objekt is van vrouwelijk schoon. 23.15 uur Feduco 23.25 uur Nieuws voor doven 23.30 uur Studio Sport Indoor Bra bant Zondag 26 februari Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven 13.05 uur Studio Sport WK schaat sen, 1500 en 10.000 meter komen aan bod en Indoor Brabant en het NK zwemmen in Zutphen. 17.30 uur De tweede natuur. Aan dacht voor beeldende kunstenaars die exposeren in het kraakpand de Rode Tetter in Amsterdam. 18.00 uur Sprekershoek 18.30 uur Mensenwerk. Aandacht wordt besteed aan een konfektiefa- briek, een plasticperserij en machine fabriek waar geiseronderdelen ge maakt worden. 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramiek 20.40 uur Humanistisch Verbond op godsdienstig gebied wordt vastge legd. 22.15 uur Info special. Het Israëlisché leger staat hierin centraaL 23.05 uur Taxi. Bobby biedt Elaine huisvesting aan. 23.30 uur Journaal Zondag 26 februari, 21.25 uur, Ned. 2: Willem van Oranje". Willem trouwt met Charlotte de Bourbon. 20.45 uur De zwarte weduwe. Deel een van deze tweedelige serie. Als lo- katie voor dit spannende verhaal is Normandie gekozea De hoofdpersoon in het verhaal is de welgestelde Paul Canova, als hoogleraar verbonden aan de universiteit van Rouaan. Na de dood van zijn vrouw en kind schroomt hij niet na een tweede huwelijk te zijn aangegaan een verhouding te begin nen met zijn sekretaresse, die op het punt van trouwen staat Het geheel is gelardeerd met sinistere voorvallen. 22.35 uur Aktua esculaap. Filmopna men uit een kliniek in West-Duitsland waarin getoond wordt hoe ziek hersen weefsel verwijderd wordt en hoe een bloedvat van nog geen 2 mm door snede via een opening in de schedel gebracht wordt en daar verbonden wordt met andere bloedvaten. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 11.00 uur Eucharistieviering uit de St Xaveriuskerk te Amersfoort 12.00 uur Het Capitool. Praatpro gramma 12.45 uur Teleac 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 15.15 uur Teleac 16.00 uur Bergrede. Programma van het IKON. 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Sons and daughters. De toekomst van John wordt besproken. 17.00 uur Country cross. Finale coun try cross met Kees Verkerk en Simon Blom. 17.25 uur Pop video show. Popmuziek programma waarin ook de nieuwe vi deo clips worden vertoond. 17.50 uur Teleac 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Magnum. Magnum krijgt weereen misdaad op te lossen, via een dwaalspoor komt hij toch weer op het rechte pad. 19.55 uur Nederland muziekland. Ook hier viert de carnavalssfeer hoog tij. Het geheel wordt gepresenteerd door Chiel van Praag. 20.35 uur Dynasty. Jeff doet een be langwekkend voorstel aan Adam en vergroot de relatie tussen Blake en Krystle. 21.25 uur Willem van Oranje. Willem staat op het punt in het huwelijk te treden met Charlotte de Bourbon. De Pacificatie van Gent wordt getekend waarin wederzijdse verdraagzaamheid 23.35 uur Nieuws voor doven Maandag 27 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Tineke 18.25 uur Teleac 18.55 uur De familie Knots. Grote vreugde heerst er bij de familie die al plannen maakt om het geld zo prettig mogelijk te besteden. Een oneffenheid tempert de vreugde, want opa kan zijn lot niet meer vindea 19.20 uur De roze panter. Tekenfilm. 19.45 uur Chinees variété. Beelden van het optreden van dit unieke circus. 20.00" uur Journaal 20.28 uur Farce majeure. Satirisch programma 21.00 uur De citadel. Een pijnlijk in cident doet dokter Andrew besluiten terug te grijpen naar een op de achter grond geraakt ideaal: een groepsprak- tijk op het platteland. 21.50 uur Hier en nu 22.30 uur Kerk vandaag 22.50 uur Hill street blues. Renko en Huil kunnen hun speurgaven ten toon spreiden in de vermomming van ober. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Dierenmanieren. Hierin wordt duidelijk gemaakt dat gestoord gedrag van honden vaak zijn oorzaak heeft bij onaangepast gedrag van de mensen waar deze dieren volkomen afhankelijk van zijn. Verder wordt een bezoek gebracht bij een gezin dat huis en haard deelt met een groot aantal honden en katten. 19.40 uur Kieskeurig. Wim Borsboom en Mireille Bekooy presenteren ver volgens deze konsumentenrubriek. 20.00 uur Marco Bakker. Dit pro gramma wordt gelijktijdig stereo op Hilversum I uitgezonden. Marco Bak ker ontvangt de volgende gasten: Son- ja van Lier, Christine Barbeaux, The Merry Minstrels en het Metropole Or kest 20.45 uur De zwarte weduwe. Deel twee. Beatrice besluit het heft in han den te nemen en met allerlei geheim zinnigheden worden de zenuwen van Vera en Christian zwaar beproeft 21.30 uur TV privé. Allerlei bekende persoonlijkheden zal Henk van der Meyden weer ontvangen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven 23.05 uur Teleac Maandag 27 februari, 18.55 uur, Ned. 1: „De familie Knots". Oma Knots zit te denken aan welke dingen zij het geld. van de hoofdprijs wil besteden. EINDHOVEN - De Eindhovense gemeentepolitie vreest dat tijdens de carnavalsdagen (begin volgende maand) valse briefjes van honderd gulden in omloop worden gebracht Dat heeft een woordvoerder donder dag gezegd. De verwachting is dat het valse geld vooral zal worden aangeboden in druk bezochte horecagelegenheden. Vol gens de politiewoordvoerder gaat het vermoedelijk om goed nagemaakte bankbiljetten. De afgelopen dagen zijn bij de po litie verschillende tips binnengeko men, die er allemaal op wijzen dat tijdens de carnaval vals geld zal wor den uitgegeven. Bij de politie is verder niets bekend over het vals geld. Een onderzoek heeft tot nu toe niets op geleverd 44 door EDGAR WALLACE Z1ERIKZEE - Klas II van de Christelijke lagere school aan het Vrije, in het schooljaar '23-'24. Eigenlijk geen hele klas. maar een groepsfoto met kinderen uit één gezin bij elkaar, anders moesten er zoveel foto's besteld worden... Zo zien we kinderen van de families Bakker (2 dochters), Smallegange, Marie de Wit staat er open de onderwijzer rechts (met hoed) is „meester" Bakker die veertig jaar aan de school verbonden was. Op zijn arm zijn dochter, nu mevrouw M. W. A. Schol-Bakker, die de foto besckikbaar stelde. De onderwijzer links zou „meester" De Bruin zijn. „Ik stond juist op het punt u uit te nodigen deel te nemen aan ons gezel lig reisje. We zijn thans namelijk op weg naar dc Zuidzee-eilanden. Ik geef u mijn eigen hul en moet eerlijk bekennen dat ik er een hekel aan heb die af te staan. Hij vorm een van de twee partikuliere suites op de Poly anthe en luxe is nu eenmaal een zwak van mij." ,,U verbeeldt zich toch zeker niet dal onze verdwijning geen argwaan zal opwekken?" zei Dorban. ..Voor dat ik wegging, heb ik de politic op de hoogte gesteld van dc aanleiding van mijn bezoek en de Britse vice- consul „U hebt geen mens op de hoogte gesteld", viel Orford hem rustig in dc rede. ,.U hebt er doodgewoon geen tijd voor gehad, want uw trein kwam om elf uur aan en het is nu pas twaalf uur. Daar heb ik al over nagedacht toen ik hierheen kwam. Het kostte u een dag om naar Londen te gaan en u reisde via Parijs naar Madrid, 's Mor gens vroeg vertrekt er een trein naar Vigo, maar daar hebt u geen aanslui ting op gekregen, zelfs al was u over gestapt in Valiadolid. Vroeger was er een aansluiting in Valiadolid". zei Orford peinzend, „en toen kon u er om vier uur 's morgens overstappen, als uw trein op tijd binnenkwam en verbinding kon krijgen met Vigo, maar dat werd tijdens de oorloge op geheven. U zoudl ook aansluiting kunnen hebben gehad over Corunna, maar dan zou u pas 's middags om twee uur in Vigo zijn aangekomen. Nee, meneer, u heeft niemand op de hoogte gesteld en die blur van u sor teert dus geen effekt." „Wat bent u van plan met ons te doen?" herhaalde Cynthia. ,,Ik ben van plan u in die hut te houden en als u zich behoorlijk ge draagt. zult u het niet slecht bij ons hebben. Gedraagt u zich echter niet naar wens Hij schudde t ricsl het hoofd en hui verde zelf al bij de akelige dingen die er dan met hen zouden gebeuren. Intussen hoorde* John de geduldig wachtende roeier, die hen aan boord van de Polyanthe had gebracht, eerst uit en gaf hom toen geld. „De senor stuurt u dit", zei in het Spaans. „Hij blijft bij ons lunchen „Zal ik hem dan straks komen ha len''" stelde de bootsman enthousiast door de ruime betaling, voor. „We zullen hem zelf wel aan wal brengen", antwoordde John. De man roeide tevreden weg. Ei' ging nu een troepje aan land. met de dubbele opdracht naar Hollin te kijken en de koffers van de Dor bans aan boord te brengen. Dit was een idee van Cynthia. In aansluiting op dc theorie van dc heer Orford be kende /.ij dat de koffers nog op het station stonden. „Het is al te dwaas die verwenste reis zonder kleren te gaan maken' /ei /e tegen haar man. toen ze alleen in de hut waren. „Hebben ze j< zak ken doorzocht''" „Ja, maar ze hebben niks gevon den. Ik had gelegenheid de revolver onder de bank te leggen. Zelf Orford. die op me lette, zag niet dat ik het deed. En jij?" „Ze hebben in mijn tasje gesnuf feld en de bagagenummers gevon den. Verder vieJ er niks te zoeken. Arthur, hij is aan boord." „Natuurlijk. Je verbeeldt je toch zeker niet dat zo dit risiko op zich zouden nemen als hij er niet was"' lk wist dat hel waanzin was de roeiboot te verlaten. We zijn blindelings in een wijdopen val gelopen." (wordt vervolgt!)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11