Problemen donateursavond Crescendo niet opgelost Informatie over kinderdorpen ouderavond Onder de Wieken Tien jaar Welfare Rode Kruis Brouw Organisatiekomité regelt festiviteiten Koninginnedag Country Club 12V2 jaar aan het bowlen Lagere school in Burgh-Haamstede Miel Cools Kommissie openbare werken Westerschouwen Enorme belangstelling bij muziekvereniging Ochtendprogramma voor jeugd in Brouwershaven V ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 februari 1984 Nr. 23479 BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de ouderavond van de C.N.S. Onder de Wieken te Burgh-Haamstede vertelde mevrouw Dirkse het een en ander over de SOS-stichting. De voorzitter Van de ouderkommissie, mevrouw Ruijten- berg opende de avond met het lezen van 1 Kor. 13 en gebed. Na het aan de orde stellen van de jaarverslagen van de sekretaris en de penningmeester werden de heer Rotte en mevrouw Mouw benoemd in de kaskommissie. De heren M. Oosse en C. W. Jonker waren in de ouderkommissie aftredend en herkiesbaar. Beiden werden herkozen. Het hoofd van de school, S. J. Karstens vertelde dat het schoolreis je richting Den Haag zal gaan. Het bestuur heeft een brief gestuurd aan het kollege van de gemeente Wester- schouwen met het verzoek om per 1 augustus 1985 te starten met een ba sisschool. Momenteel bezoeken 125 leerlingen Onder de Wieken. Dertig kinderen zullen de school verlaten. Het aantal leerlingen voor de eerste klas voor het nieuwe schooljaar '84-'85 is nog niet bekend, maar het schoolteam blijft uit vijf leden bestaan. SOS-stichting Mevrouw Dirkse van de SOS- stichting kinderdorpen vertelde hoe de stichting is ontstaan na de Tweede Wereldoorlog op initiatief van een Oostenrijkse arts. De stichting is uit gegroeid van een opvangtehuis met enkele kinderen naar circa 150 SOS- kinderdorpen, bestaande uit vijftien tot twintig van dergelijke opvangte huizen. Aan het hoofd van een huis staat een moeder", die 10 a 12 kin deren onder haar hoede heeft. Deze huismoeders komen uit hetzelfde land als de kinderen. Er zijn dorpen in Europa, Azië, Latijns-Amerika en Afrika. Aan het hoofd van zo'n dorp staat een dorpsleider, die samen met de andere mannelijke medewerkers het vaderlijk element in de opvoe ding vertegenwoordigt. De kinderen worden opgenomen, ongeacht hun Uit op Schouwen-Duiveland BROUWERSHAVEN - Het waren terechte argumenten, die Miel Cools dreven tot het besluit de heilige plicht tot het maken van een nieuw programma te doorbreken en zijn liedjes de reprise te geven waar ze recht op hadden. Zijn nummers zijn geen eendagsvliegen, maar verdie nen niet minder dan bij herhaling be luisterd te worden. Wat extra sukses door herkenning is dan mooi meege nomen en zo had de Vlaamse trouba dour zelf ook gedacht. Reeds twee decennia maakte hij om de twee jaar een nieuw program ma waarin wordt tegemoet gekomen aan de wensen van zijn vele trouwe fans: ,,Zing dat liedje van een jaar of twaalf nogeens", of: „Vier jaar terug zong je zo iets leuks over een oude la dy, doe dat nog eens". Miel Cools deed het, ook woensdagavond in Brouwershaven toen hij onder auspi ciën van de Stichting Uit op Schou wen-Duiveland daar optrad voor een goed gevuld Tonnenmagazijn. De Belgische zanger is inmiddels een vertrouwde verschijning gewor den in deze regio en R.S.G.-docent Leef lang heeft er destijds goed aan gedaan, die trend in gang te zetten. Dat Miel Cools op Schouwen-Duive land een hechte kern bewonderaars heeft, was woensdagavond duide lijk. Degene, die voor het eerst met hem kennismaakten, kunnen niet an ders dan het betreuren dat die ont moeting zo lang op zich heeft laten wachten. Thema's Cools zelf gaf de belangrijkste the ma's voor zijn liedjes aan: dood, lief de en natuurlyriek. Zijn liedjes ver tonen ook soms een mengeling van twee thema's, zoals in het geweldige nummer de dode visser, waarin het Bretagne-landschap vrijwel geheel aan je voorbij trekt. De dood wordt vaak door hem bezongen, „hoewel wat minder nu ik ouder wordt". Op heel bijzondere wijze deed hij dat in „Zeldzame witte zwanen", een pos- thuum eerbetoon aan Camillo Tores, Maarten Luther King en anderen, die „voor het grootste op de aarde het grootste hebben' gedaan". Sterk nummer met de dood als thema was ook het lied over het vergaan van de wereld en direkt daaraan gekoppeld een liedje met oprechte angst voor een onzekere toekomst, ,,'t Heeft een baard en een gitaar en het zingt tegen kernenergie", grapte Cools, die zei niet zo bang te zijn voor kernenergie, maar meer voor de hoogmoed van de mensen die ermee omgaan. Humor Beetje melancholie kwam om de hoek kijken in „Oud huis in Nieuw- Zeeland" over een destijds ge koesterde emigratie-droom. Veel hu mor ook, wat zou men van een Vlaamse troubadour anders kunnen verwachten. Heerlijke nummers wa ren het lied over de rijke weduwe en haar zeven overleden ega's, het liedje „Op de grens tussen Nederland en Vlaanderen" en vooral ook zijn toe gift: „De wind blaast in het paarden- pluis". De liefde is bij Miel Cools ook een veel bezongen onderwerp. Hij doet het met een bezieling, die het nauwelijks doet vermoeden, dat an deren de teksten voor hem schreven. Tekst, kompositie, zang en formida bele gitaarbegeleiding dragen alle het eigen Cools-etiket. Liedjes om je nog heel lang te blij ven herinneren waren: „Zo anders", Twee Koningskinderen", „Jacomien Jasmijn", Liefde is groot" en nog ve le andere. Miel Cools heeft zijn pu bliek zoveel te zeggen, geeft zoveel om over na te denken, biedt zoveel om nog eens stilletjes om te glimla chen. Laat hij dat alles nog maar vaak komen doen op Schouwen-Dui veland. AP. huidskleur, nationaliteit of gods dienst. Alleen de nood van het kind is bepalend. Zij vond het fijn dat On der de Wieken ook al sinds vele jaren 3 kinderen heeft geadopteerd waar voor zoveel geld wordt ingezameld en dat zij op deze avond daarover iets mocht komen vertellen. In de pauze kon in de klassen het werk van de kinderen over het pro- jekt S.O.S.-kinderdorpen worden be keken. Medezeggenschapsraad Na de pauze was eerst het woord aan de heer Landman, voorzitter van het bestuur. Hij deelde mee dat tot deze vergadering stembiljetten kon den worden ingediend voor de ver kiezing van de vertegenwoordiging van de ouders in de Medezeggen schapsraad. De uitgebrachte stemmen zijn ge teld en gekozen zijn: mevrouw Kers- sen, mevrouw Slager en de heer Bij de Vaate, Hij wenste hen geluk met deze benoeming en deelde mee dat hun eerste taak er uit zal bestaan om, samen met de 3 vertegenwoordigers uit het schoolteam, te komen tot het opstellen van een huishoudelijk reg lement. Daarna vertoonde Karstens dia's van een oud-bestuurslid, die enige ja ren geleden het S.O.S.-dorp in Thai land had bezocht. In dat dorp wonen 2 van de door Onder de Wieken gea dopteerde kinderen. Mevrouw Dirk se liet dia's zien van de dorpen in Thailand en Indonesië die zij o.a. had bezocht. Aan het eind van de avond bedank te mevrouw Ruijtenberg haar voor de wijze waarop zij ons informatie had gegeven en bood haar een boeket bloemen aan. De heer Karstens deel de mee dat in de loop der jaren een bedrag aan zendingsgeld was gespaard, zoals uit het financieel overzicht bleek, en bood haar een be drag aan van 1800,—. Mevr. Ruij tenberg liet ter afsluiting zingen lied 172 1 uit het Liedboek voor de Ker ken. UTRECHT - De soldatenvakbond VVDM gaat het WD-Tweede Kamer lid Linschoten uitnodigen voor een bezoek aan de kazerne waar hij zijn diensttijd zou moeten doorbrengen. Het kamerlid moet volgens de oproep die hij onlangs ontving op 6 maart opkomen op de Korporaal van Oudheusdenkazerne in Hilversum. Omdat kamerleden volgens de grondwet echter niet in dienst mo gen, moet de oproep op een mis verstand berusten. BURGH-HAAMSTEDE - De kom missie openbare werken houdt don derdag 23 februari in het gemeente huis te Burgh-Haamstede een verga dering. Op de agenda staat onder meer het rijwielpadenplan, de toeristische fietsroutes, het opstellen van een landschapsbeleidsplan, een advies inzake een nieuwe beheersverorde- ning/heffingsverordening voor be graafplaatsen, de bouw van een openbaar toilet op het parkeerter rein achter de Noordstraat te Haamstede, en de aanleg van riole ring aan de Hogezoom/Stoofweg te Renesse. De vergadering begint om 19.30 uur. DRE1SCHOR - De muziekvereniging „Crescendo" hield haar jaarvergade ring in het Dorpshuis te Dreischor. Voorzitter P. J. van Donge kon in zijn ope ningswoord een groot aantal leden begroeten. Een speciaal woord van wel kom richtte hij tot ere-lid S. Wagemaker, dirigent A. L. van Wallenburg en in- stukteur A. Struijk. Over het algemeen heeft de vereniging een goed jaar ach ter de rug, aldus de voorzitter. Jammer dat enkele leden van de fanfare meen den het korps te moeten verlaten; zo verging het ook de drumband^ al lagen hierbij voor de jongelui andere redenen ten grondslag. „We kunnen terugzien op een goed zomerprogramma. Zowel drumband als fanfare namen met goed sukses deel aan KNF-konkoersen. Veel plezier beleefde men aan hét jaarkon- cert van de Marinierskapel in De Doelen te Rotterdam"-. Hij uitte ook zijn te vredenheid over de recentelijk gehouden muziekavond van de vereniging. Sekretaris C. J. van Dixhoorn las de notulen en het jaarverslag voor en penningmeesteresse M. L. van der Weijde-Smits bracht een voor de ver eniging gunstig financieel verslag Brand in barak zet „Pléémobielz" zonder oefenruimte OUDE TONGE - Woensdagmiddag (4.45 uur) is er brand geweest in de rij barakken langs de Rijksweg in Oude Tonge die voor de Bruse viermans formatie „Pléémobielz" bijna ka- tastrofaal afliep. Deze muziekgroep, met leden van Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee die zich presenteert met Nederlandstalige swingende muziek, had namelijk één van die barakken in gebruik en al hun dure apparatuur lag daar in opgeslagen. In de ruimte naast de hunne was kortsluiting in de meterkast de oor zaak van de brand en de brandweer uit Oude Tonge was snel ter plaatse. Geholpen door omstanders werd de apparatuur van de groep veilig gesteld, vóór rook, vuur of water er vat op had. De barakken kunnen als verloren worden beschouwd. De op tredens van de groep gaan gewoon door. Wel zoekt de formatie nu naar een andere ruimte waarin ze kunnen oefenen. uit. In de kaskommissie werd de heer J. de Jonge benoemd in de plaats van de heer D. A. van Donge voor de eerstvolgende twee jaar. Bij de bestuursverkiezing waren C. J. van Dixhoorn en D. F. van der Lin de periodiek aftredend. De eerst werd bij akklamatie herkozen voor een nieuwe periode van drie jaar.-- Daar de heer van der Linde zich niet herkiesbaar gsteld had, werd in zijn plaats op voordracht benoemd mevr. G. M. Doeleman-Huter. De heer van der Linde werd dank gebracht voor zijn inbreng binnen het bestuur in de afgelopen zes jaar. Sekretaris van Dixhoorn bedankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Na de pauze vervolgde men de ver gadering met het agendapunt „Uit voering". Deze zal dit jaar plaatsvin den op de zaterdagen 17 en 24 maart'. Aanvang van beide avonden is gesteld op 19.00 uur. Donateursavond Door de gestadige groei van het aantal donateurs wordt de be langstelling voor de eerste (donateurs-)avond steeds groter. Ge zien de kapaciteit van de zaal zal men noodgedwongen (maatregelen van hogerhand) tot ingrijpende maatre gelen moeten overgaan. Van bestuurszijde was men er niet in geslaagd dit hete en handijzer rond te krijgen. „We zijn op deze manier aan handen en voeten gebonden", aldus de voorzitter. Ook deze avond kwam men niet tot een bevredigende oplos sing. Met de herinvoering van het plaatsbespreken kan men de situatie ongetwijfeld beter overzien, maar dit zal weer tot ontevreden dona teurs leiden. Voor de vergadering was het een raadsel waarom de belangstellenden niet willen uitwijken naar de tweede avond, terwijl daar hetzelfde pro gramma geboden wordt. De voorzit ter wilde nog duidelijk kwijt dat de maatregelen die de verening zal mo ten nemen opgelegd zijn omwille van de veiligheid van de in de zaal aan wezige personen. Hij hoopte dat hier voor begrip zou worden opgebracht onder het publiek. Tijdens de vergadering werd ook besloten om dit najaar weer het jaar- koncert van de Marinierskapel in De Doelen bij te wonen. De sekretaris kon nog meedelen dat het zoip.erp^o- r gramma nog niet helemaal rond is; wel kon hij de datum noemen van het openingskoncert wat zal plaatsvin den op zaterdag 5 mei. Het ligt in de bedoeling deze zomer in totaal 3 keer op het eigen dorp te koncerteren va naf de mobiele tent. Tijdens de rondvraag kwamen nog diverse huishoudelijke zaken aan de orde waarover op een rustige manier kon worden gediskussierd. De voor zitter sloot de vergadering met een dankwoord tot de aanwezigen. Hij hoopte dan alle genomen besluiten ook daadwerkelijk verwezenlijkt kunnen worden. Hij dankte voor de inzet in het afgelopen jaar, hoopt nogmaals op begrip bij de aanstaan de uitvoeringen en wenste ieder een gezond en muzikaal jaar toe. BUSSUM - Het Academisch Zie kenhuis Dijkzigt in Rotterdam krijgt de eerste niersteenvergruizer in Ne derland. Het apparaat kost vier mil joen gulden en het wordt betaald door de Nierstichting Nederland. De levering wordt in april 1985 ver wacht, zo heeft de Nierstichting woensdag meegedeeld. BROUWERSHAVEN - Op Koninginnedag, 30 april, zal er in Brouwershaven in elk geval een ochtendprogramma voor de jeugd worden georganiseerd. Dit kwam aan de orde op de algemene ledenvergadering van de Oranjever eniging Brouwershaven. Omdat niemand van de aan wezigen bereid bleek te zijn om zitting te nemen in het bestuur, zal een en ander gerealiseerd worden door een nieuw te vormen organisatiecomité. De vergadering werd slechts be zocht door tien leden, waarvan het merendeel bestond uit afgevaardig den van de scholen en de stichting Het Knutselhuis. Zoals eerder gemeld was het uit drie personen bestaande bestuur in zijn ge heel aftredend en niet herkiesbaar. Op de vraag van de aftredende voorzitter, de heer C. van de Velde, wie van de aanwezigen bereid was om in het nieuw te vormen bestuur zitting te ne men, kwam geen respons. Wel wilde het merendeel van de aanwezigen mee helpen om een programma te beden ken en te organiseren, maar niet als bestuurslid. Organisatiecomité Als alternatief werd toen door de voorzitter voorgesteld om een organi satiecomité op te richten. Hier voelden de aanwezigen wel wat voor, mits dit comité uit een voldoende aantal per sonen zou bestaan. Zij zagen het name lijk niet zitten om met twee of drie per sonen een hele koninginnedagviering op touw te zetten, met alles wat daar bij komt kijkea De heer W. de Wee, de penningmeester van het aftredende bestuur verklaarde zich bereid, nog wel aan te willen blijven, ais er genoeg mensen zouden blijken te zijn, die mee willen helpen om de feestelijkheden te organiseren. Men besloot toen om in Brouwers haven nogmaals enkele mensen te polsen of zij misschien bereid zijn om ook een beetje hulp te geven, zodat de groep wat groter wordt Volgende week dinsdag, 28 februari komt men met deze groep ten huize van me vrouw Bil, de Lelie 11 bij elkaar om een en ander verder te bespreken. Men was het er in elk geval roerend over eens dat er, hoe dan ook, een ochtendprogramma voor de school jeugd moet komen. (vervolg van pagina 1) Rode Kruis en zijn taken", aldus de heer Mandemaker, die verder vertel de dat er 49 kinderen het diploma be haalden en dat deze kursussen ook dit jaar weer gegeven zullen worden. Financiën Tijdens het financiële verslag van de penningmeester, de heer J. A. van Schelven, dat afgesloten werd met een batig saldo, bleek dat de afde ling, die op het ogenblik 736 leden telt, over voldoende financiële mid delen beschikt om haar taak ten dienste van het Rode Kruis goed te kunnen vervullen. Met het resultaat van de jaarlijkse inzamelingsaktie stond men vorig jaar, provinciaal ge zien op de vierde plaats. Ook werd er vorig jaar een postzegelaktie gehou den door de leerlingen van de zesde klassen. Mevrouw Hoornweg, die als helpster een vakantieweek aan boord van de Henry Dunant meege maakt had las hiervan een boeiend verslag voor. Huldiging Hierna was het woord aan me vrouw Osinga, konsulente van het Vrijwillige Welfarewerk Zeeland, die de dames J. C. van der Schelde- Koster en D. P. Botbijl-van de Bos in het zonnetje zette met een medaille en een oorkonde vanwege hun grote inzet en bereidwilligheid gedurende tien jaar Welfarewerk. Zij noemde beide dames een steunpilaar. Me vrouw Botbijl vanwege haar organi satorische kwaliteiten en mevrouw Van der Schelde door haar kreatieve inzet binnen de afdeling. De jubile rende dames kregen verschillende bloemstukken aangeboden, waarna zij samen met mevrouw Van Leeuwen-van Wijck in de vorm van een gedicht terugblikten op de afge lopen tien jaar. Namens de Welfare-afdeling Brou wershaven droeg mevrouw Van Leeuwen hierna een bedrag van 1000,— over aan het bestuur. Zij vertelde dat de afdeling tien jaar ge leden startte met een beginkapitaal van 5000,—. Vanwege het tienjarig bestaan en omdat men goed bij kas zit wilde men deze geste maken, aldus me vrouw Van Leeuwen, die verder zei te hopen dat het bestuur er een goede besteding, het liefste binnen de ge meente Brouwershaven, voor zou vinden. Holland Ahoy Nadat afscheid genomen was van mevrouw E. J. van der Westeringh, die wegens verhuizing uit het bestuur gaat, werd de avond voortge zet met de vertoning van de film „Holland Ahoy", die liet zien hoe ge tracht wordt gehandikapten een week lang vakantieplezier te bieden door middel van een verblijf aan boord van het hospitaalschip de J. Henry Dunant. De heer Mandemaker attendeerde er op dat er met dit schip ook ieder jaar mensen uit de gemeen te Brouwershaven meegaan. Ieder een die gehandikapt is of langdurig ziek kan zich hiervoor opgeven bij het sekretariaat van de kring Zee land van het Rode Kruis, Molenwa ter 93, Middelburg. Hierna wordt be oordeeld of men medisch gezien in aanmerking komt. RENSWOUDE - Een groep oud-ver zetstrijders heeft woensdag in een te legram aan premier Lubbers en mi nister Brinkman van WVC aange drongen op de opheffing van de Stichting '40-'45. De groep is „bijzon der ontevreden" over de door de stichting gedane beoordelingen en aanbevelingen bij de aanvragen van verzetspensioenen. Woordvoerder W. Eleveld van de groep heeft dit woens dag bekend gemaakt. RENESSE - Dinsdag, op de vaste klubavond, werd door de bowlingvereniging de „Country Club" het feit her dacht dat het 12% jaar geleden werd opgericht, waarmee het de oudste bowlingvereniging in onze regio is. Op 4 juni 1970 startte in Renesse de bar „The Country Club" in het „Fun House" met bowlingbanen waarvan de lengte toen waren twee van 8 meter en twee banen van 10 meter. De animo om de bowling sport te beoefenen was al spoedig dusdanig groot dat er in 1971 door een aantal personen werd besloten een vereniging op te richten welke de naam kreeg van „Country Club". Toen na de pauze het agendapunt; suggesties voor de invulling van een koninginnedagprogramma aan de orde kwam, bleek het de aanwezigen aan ideeën hieromtrent niet te ontbreken. Zo werden naar voren gebracht; een optocht met versierde fietsen, bege leid door de rumband en de majorettes, het zingen van vaderlandse liederen door de kinderen in de Sint Nicolaas- kerk, een fietsenrally, straattekenen, een ruilmarkt, een jikkemienespel, volksdansen, een gezelschapsspel voor volwassenen en een koncert op de muziektent door de muziekvereniging Apollo. Al deze ideeën werden geno teerd en zullen verder uitgedacht en bekeken worden. Financiën Dat het aan de financiën wat to reali seren niet ontbreekt bleek uit hot jaar verslag van de penningmeester. Er staat op dit moment een batig saldo van f 6946,- op de bankrekening van de Oranjevereniging. Het is dan ook te hopen dat nog enkele mensen bereid gevonden worden om een handje toe te steken, zodat er een organisatiecomité gevormd kan worden dat er onder het motto: „vele handen maken lichtwerk", in zal slagen, om de viering van 30 april, ook in Brouwershaven tot een sukses te maken. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met de heer W. de Wee, Bostonplein 12, telefoon 01119-1525. In het seizoen 1971/1972 werd de eerste klubkompetitie georganiseerd. Bij de dames werd Marjan Krijger de eerste klubkampioene en Nico Jansen bij de heren. Drie seizoenen werd hier na nog in het „Fun House" gebowld met als kampioenen in volgorde bij de dames, Corrie Hazebroek (157.6), Lenie Horst-Kluit (167.8) en Irene Meuldijk (188.5) en bij de heren drie maal op rij Jan Dalebout met de gemiddelden van resp. 189.0; 205.3 en 216.3. Wegens verbouwing, modernisering en uitbrei ding van het gehele komplex kon de klubkompetitie in het seizoen 1975/ 1976 geen doorgang vinden. Op 17 juni 1976 opende de toenmalige burge meester van Westerschouwen H. P. Everwijn het gemoderniseerde en ver grote amusements centrum waarna de Country Club na één winter in ruste te zijn geweest op echte bowlingbanen met een lengte van 22 meter weer aan de slag kon. Dat het spelen op deze banen weer heel wat anders was dan de banen waarop de eerste aktiviteiten ten toon waren gespreid bleek duidelijk uit de geskoorde gemiddelden welke nu aan merkelijk lager kwamen te liggen. Zo kon Irene Meuldijk haar titel prolon geren in het seizoen 1976/1977 maar nu maar met een gemiddelde skore van 115.0 punten. Bij de heren werd Hans Everaers in dat seizoen kam pioen met een gemiddelde van 137.5 punten. Bij de dames bleef Irene Meul dijk hierna grossieren in kampioens titels met alleen een onderbreking in het seizoen 1979/1980 toen Jopie Meuldijk de klubtitel in haar bezit kreeg met een gemiddelde van 127.4 pnt Irene Meuldijk behaalde haai' klubtitels in volgorde met de volgende gemiddelden van 133.9 pnt, 138.1 pnt, 140.1 pnt, 145.8 pnt en in het seizoen 1982/1983 met 148.3, dus ieder jaar weer een hoger gemiddelde. Bij de heren werd Hans Everaers ook in het seizoen 1977/1978 klubkampioen nu met een gemiddelde van 143.7 pnt Achtereenvolgens ging de klubtitels hierna naar Ad Ruitenberg(143.7 pnt); Peter van Putten (148.8 pnt); Rob van Heijst (155.9 pnt); Jan de Romp(160.3 pnt) en Klaas de Feiter (160.7 pnt), dus ook bij de heren ieder seizoen weer een hoger gemiddelde. Met het ingebruik nemen van de nieuwe banen worden er tijdens het winterseizoen met veel sukses een aantal toernooien afgewerkt Naast de Country Club wordt tevens door de wat later opge richte vereniging „Alles Om" op de banen gespeeld. In 1981 werd door de fa. Rijstenbil een wisselbeker beschik baar gesteld voor een tweekamp tus sen de Country Club en Alles Om welke in 1983 definitief in het bezit kwam van de Country Club daar zij drie keer op rij deze tweekamp in haar voordeel had weten te beslissen. Ter gelegenheid van het feit dat de vereniging nu 12M? jaar bestaat kregen de leden dinsdagavond van de fam. Rijstenbil koffie en gebak aangebo den. Namens de vereniging, welke met 40 leden, het maximum aantal dat kan worden toegelaten, springlevend is, bood de voorzitter de heerL. van Wag- tendonk een viertal leden welke vanaf de oprichting lid zijn bloemen aan, t w. Maartje Everaers, Adri Dalebout, Riet Rystenbil en Lowie Rijstenbil. Ook Fransca Troost en Irene Meuldijk, wel ke 10 jaar lid van de vereniging zijn kregen bloemen aangeboden. Truus Schults, die ook vanaf de oprichting lid is, was wegens vakantie niet aanwezig. i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5