Rijkswaterstaat heeft koperslakken in Oosterschelde gebruikt diensten 5EAN CONNECT Concertzaal Zierikzee is JAME5BOND0O? Weg over Oesterdam levert f 5,5 miljoen op Broere vraagt faillissement Muller Shipbrokers K.N.M.I.- weerbericht voortaan per marifoon Vrouw ontkomt aan wurgmoord Bom legt scheepvaart verkeer vijf uur stil a.s. zaterdag 14.00 en 20.00 uur a.s. zondag 14.00 en 20.00 uur Voor bedrijfsleven agenda 2 Smit-Kroes: i_ - x Ook op het tverkeiland NeeltjeJans liggen grote hoeveelheden slakken voor gebruik gereed. Volgens zegslieden aldaar bestaan deze bergen op de foto uit koperslakken. HILVERSUM - Bij werkzaamheden ter bescherming van de oevers aan de Oosterschelde zijn door rijkswa terstaat koperslakken gebruikt. Dit is gebeurd gezien de zware druk die daarop staat door sterke stromen en stor men. Ten aanzien van andere gebieden in Nederland is dat niet het geval, dus kan ook niet gezegd worden dat rijkswaterstaat vervuilt. Dit zei minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat dinsdag voor de KRO-radio. in hoeverre de schadelijke slakken nog worden gebruikt, in welke hoe veelheid en waar. Ze zei zich te kun nen vinden in de konklusies van het RIZ A-rapport. ZEVENBERGEN - Onbekenden hebben op een oude Rooms- katholieke begraafplaats in Zeven bergen acht graven opengemaakt en uit vijf ervan schedels meegenomen. De begraafplaats is als sedert 1944 niet meer in gebruik. VLISSINGEN - Rederij Broere BV in Dordrecht heeft bij de rechtbank in Middelburg het faillissement aan gevraagd van Muller Shipbrokers BV in Terneuzen. Broere heeft een vordering op het Terneuzense bedrijf van 276.000 gulden voor het optreden als subagent in de Rotterdamse ha ven, zo heeft een woordvoerder van Broere meegedeeld. Muller in Ter- neuzen is momenteel in onderhande ling met Wijsmuller over de overna me van alle drie onderdelen van Mul ler, de havensleepdienst, de zeesleep dienst en Muller Shipbrokers. Wijsmullers konkurrent, Smit In ternationale in Rotterdam, heeft Muller inmiddels in kort geding voor de rechter gedaagd. Smit meent dat haar eigen overname-onderhande lingen met Muller niet zijn afgerond en dat Muller nog niet met Wijsmul ler mag praten. Smit Internationale heeft be langstelling voor de overname van twee aktiviteiten van Muller in Ter- neuzen, namelijk de Havensleep dienst en Shipbrokers. Wijsmuller zou, zoals gezegd, bereid zijn het ge hele bedrijf over te nemen. In het kort geding dat vrijdag voor de Middelburgse rechtbank wordt gehoudeneist Smit Internationale naleving van het vorige week geslo ten principe-akkoord tussen Muller en Smit Internationale en het verbod om geld en goederen van de twee on derdelen tussentijds door te verko pen aan Wijsmuller. De faillissementsaanvrage door Broere uit Dordrecht van Muller Shipbrokers dateert volgens een woordvoerder van Broere al van voor de onderhandelingen tussen Smit-Wijsmuller en Muller. Ook an dere bedrijven zouden nog forse vor deringen hebben uitstaan bij Muller Shipbrokers uit Terneuzen. De fail lissementsaanvraag van Muller Shipbrokers wordt volgende week woensdag behandeld. Ze reageerde hiermee op berichten over het gebruik van deze schadelij ke lood- en koperslakken door.de. dienst. Het Rijksinstituut voor Zui vering van Afvalwater (RIZA) stelde in 1979 over het gebruik ervan een rapport op. Fosforslakken konden nog wel worden gebruikt, hoewel niet in de buurt van drinkwaterwin ningen, koper- en loodslakken zou den niet meer gebruikt moeten wor den. De minister gaf toe dat de strek king van dat rapport niet door rijks waterstaat was gevolgd. „Uit het on derzoek is toen ook de konklusie ge trokken, dat de dienst is geadviseerd die slakken niet meer te gebruiken, of in ieder geval zo weinig mogelijk. Dat betekent, dat er enige speelruim- DEN HAAG/DE BILT - Vanaf 1 maart komt bij het KNMI in De Bilt een nieuwe dienst tot leven. Een spe ciaal voor de scheepvaart bestemd weerbericht wordt dan vier maal per dag uitgezonden via de marifoon, de zogeheten scheepsmobilofoon. Een woordvoerder van het KNMI heeft dit dinsdag bevestigd. Al jaren wordt, vooral vanuit de wa tersportwereld, aangedrongen op zo'n dienst Toen enkele jaren geleden Ra dio Scheveningen, die eveneens weer berichten voor de scheepvaart ver zorgt, op een ander zendsysteem over ging, de zogeheten Single-side Band, werd voor de ontvangst op deze band een speciale en tamelijke kostbare ont vanger (transistorradio) noodzakelijk, aldus een woordvoerder van de ANWB. Hij zei dinsdag dat onder an dere de ANWB na de storm op He melvaartsdag vorig jaar, opnieuw bij het KNMI en verkeer en waterstaat op zo'n dienst per veel goedkopere mari foon, heeft aangedrongen. Hij verklaar de zeer verheugd te zijn met de instel ling van dit weerbericht, dat de veilig heid op het water mede zal verhogen. Overigens wees hij er op dat slechts een klein deel van het aantal water- sportbeoefenaars over een marifoon beschikt Zo vallen surfers hier al di- rekt buiten. Uitzendingen Het weerbericht wordt uitgezonden om 07.05,13.05,19.05 en 00.05 uur. De wind- en stormwaarschuwingen blij ven overigens uitgezonden worden via de middengolfzenders en bij het dage lijks weerbericht van de radionieuws dienst van het ANP. In dat opzicht verandert er dus niets aan het beleid van het KNMI. Het eerste marifoonweerbericht wordt op 1 maart om 13.05 uur uit gesproken door staatssekretaris Schep penhuizen van verkeer en waterstaat in het gebouw van Radio Schevenin gen in IJmuiden, aldus bevestigde een woordvoerster van Scherpenhuizens ministerie. te in zit. Ik vind overigens dat we het niet meer moeten gebruiken." Smit-Kroes wil verder zo snel mo gelijk van rijkswaterstaat zelf weten KRUININGEN - De politie van Kruiningen heeft woensdag een 34- jarige man uit die plaats aangehou den nadat hij geprobeerd had zijn 25- jarige ex-vriendin met wurgstokjes om het leven te brengen. De poging mislukte omdat de familieleden van mej. M. van der H. kans zagen de vrouw te ontzetten. De man, J. S., was bij de vrouw on gevraagd het huis binnengedrongen. Na zijn wurgpoging ging S. er van door maar kon toen hij na tien minu ten opnieuw de woning wilde bin nengaan door de inmiddels gearri veerde politie worden aangehouden. VLISSINGEN - Het scheepvaart verkeer op het Kanaal van Zuid- Beveland heeft woensdag vijf uur en het trein- en wegverkeer in de buurt van de Vlaketunnel een uur stilgele gen in verband met de demontage van een vliegtuigbom. De bom, met een lading van 600 kilo tnt, was voor zien van een gevaarlijke, lastig te de monteren drukontsteking. De bom, die woensdagmiddag tijdens peil- werkzaamheden door een rijkswa- terstaatboot werd gelokaliseerd, is afgevoerd naar Vlissingen en zal don derdag op zee tot ontploffing worden gebracht. Advertentie Vertoont imnMis-r tiMsong lanihau.J51 lyrics alan mi marilyn bergman KEVIN McCLORYen JACK SCHWARTZMAN presentaren NnTAUAFILM produktie ewflmvinlRVIN KERSHNER SEAN C0NNERY KLAUS MARIA BRANDAUER MAX VON SYD0W BARBARA CARRERA KIM BASINGER BERNIE CASEY ALEC McCOWEN en EDWARD FOX als "M" "NEVER SAY NEVER AGAIN" CONCORDE FILM QfT (27 «tpreducMrt door JACK SCHWARTZMAN BtKhr rM*n*r DOUGLAS SL0C0MK l.t.C. PMw KEVIN McCLORY IMAIW LORENZO SEN PIE, JR. nut mm OrigM Stay by KEVIN McCLORY. JACK WHfTTlNGHAM mi IAN FLEMING KkmMRVIN KERSHNER rUUNS FILM mHMJCTOM I. LIS Alle leeftijden Entreeprijs: Balcon en zaal f 7,50 MIDDELBURG - Uit een onderzoek van de Kamer van koophandel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland blijkt dat een doorgaande weg over de toekomstige Oesterdam het bedrijfsleven jaarlijks f 5,5 miljoen oplevert Deze besparing ontstaat doordat via deze dam door de Oosterschelde een rechtstreekse verbinding ontstaat tussen Tholen en Zuid-Beveland. Ook als de kosten van aanleg en onderhoud van de weg in aanmerking worden genomen is er nog een finan cieel voordeel. Het eerste jaar is dat ongeveer anderhalf miljoen, terwijl dit cijfer nog oploopt in de volgende jaren. Gedeputeerde staten hebben dit la ten weten in brieven aan de ministers van ekonomische zaken en van sociale zaken en werkgelegenheid. Ze hebben daarbij ook de aandacht gevestigd op het feit dat goede ven- bindingen vooreen ekonomische ople ving kunnen zorgen op Tholen. Het gebied ligt namelijk gunstig tussen de stedelijke agglomeraties van Rotter dam en Antwerpen. Dat niettemin het werkloosheidspercentage op 23,6 ligt, is volgens gs voor een belangrijk deel te wijten aan het ontbreken van goede verbindingen. De provincie heeft met de bouwer van de Oesterdam, Rijkswaterstaat, een overeenkomst gesloten die voor ziet in de aanleg van een dam die breed genoeg is om er een weg over aan te leggea De provincie zou moeten zor gen voor de aanleg van de hoofdrijbaan. Inmiddels - zo schrijft het kollege van gs - is echter duidelijk geworden dat het de provincie aan voldoende geld ontbreekt om deze weg spoedig te kunnen realiseren. Er is f 10 miljoen tekort Gs hebben provinciale staten be loofd al het mogelijke te doen de weg gereed te hebben op het moment dat de dam ook klaar is. Dit jaar zal wor den begonnen met de bouw van de sluis in de Oesterdam. Over de sluis komt een brug, maar om die brug ook geschikt te maken voor doorgaand verkeer is f 2,5 miljoen extra nodig. Gs vragen de ministers welke fond sen eventueel bij hun departementen beschikbaar zijn om de wegaanleg fi nancieel mogelijk te maken. Daarbij denkt het kollege aan het zg. centrale deel van het voorwaarden scheppend beleid, het Europese fonds voor bijzondere regionale infrastruc- tuurprojekten, werkgelegenheidsfond- sen en het Europees sociaal fonds. Zaterdag 25 en zondag 26 februari Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Stenger. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter A. M. Dorrestein, Dorps weg 5, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Speel man. Tandarts F. van der Vliet, Varre- markt 1, Zierikzee, tel. 01110- 6190 neemt waar voor Schou- wen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster Du Croo, Kloosterweg 30, Haamstede, tel. (01115) 1535 neemt waar voor Zierikzee. Zuster I. Dekker, Badhuisstraat 3, Nieuwerkerk. Tel. (01114) 1228, neemt waar voor Zierikzee, Bruinisse en Duiveland Zuster Adriaanse, Dreischor, tele foon (01112) 1341, heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en wan 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Gehandicapten adviesbureau land. (Tel. 01110-4743). Zee- Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Mooi weg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Donderdag 23 februari Zierikzee Pand Visstraat 5. Start koffie-och- tenden voor vrouwen. 09.00 - 11.00 uur. Visstraat 5. Expositie Saskia Eg- gink. 09.00 - 11.00 uur. „Huis van Nassau". NBvP, afdeling Schouwen. 14.00 uur. „Huis van Nassau". Vergadering Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting. 19.30 uur. UW-gebouw. Jaarvergadering. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Kommissie openbare werken. 19.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven „De Blokkendoos". Vertrekpunt trimmen. 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 tot 21.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraad Dui veland. 20.00 uur. Bruinisse Peuterspeelzaal. Ouderavond. 20.00 uur. Vrijdag 24 februari Zierikzee „Huis van Nassau". Jaarvergadering vissersvereniging Helpt Elkander. 14.00 uur. „Huis van Nassau". Voorlichtings avond over snijmais. 19.45 uur. „Huis van Nassau". Bingo-dansant Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Hotel Bom. Dia-vertoning straofeest 1983. 20.00 uur. Renesse „Wapen van Zeeland". Jaarvergade ring Luctor et Emergo. 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging „Nieuw-Leven" toneel voorstelling. 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Uitvoering muziekvereniging Oosterlands Fan fare. 19.30 uur. Zaterdag 25 februari Zierikzee Beatrixschool. Propagandamiddag voor natuurstudie. 13.00 uur. Bioscoop. Never say never again. 14.00 en 20.00 uur. Zonnemaire Stapelsweg. Aktief terrein beheer, wilgen aanplanten. 9.00 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Con Amore. 19.30 uur. Zondag 26 februari Zierikzee Bioscoop. Never say never again. 14.00 en 20.00 uur. Maandag 27 februari Zierikzee Pr. Julianaschool aan het Jannewek- ken. Schrijfavond Amnesty Interna tional. Vanaf 19.00 uur. Burgh-Haamstede Rekreatiezaal van de Gereformeerde Kerk. Schrijfavond Amnesty Inter national. Vanaf 19.00 uur. Brouwershaven Gereformeerde Kerk, Bostonplein. Schrijfavond Amnesty Internatio nal. Vanaf 19.00 uur. Tonnenmagazi j nGezinsbij eenkomst Z.L.M., N.B.v.P. en P.J.Z. 19.30 uur. Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering. 19.30 uur. Tonnenmagazijn. Verzekerings avond van de Z.L.M. 19.30 uur. Dinsdag 28 februari Zierikzee Stadhuis. Openbare vergadering kommissie onderwijs. 19.30 uur. Aula Chr. Scholengemeenschap. Bij eenkomst P.C.R. Inleiding over „De basisschool". 19.45 uur. Dagverblijf Brugzicht. Ledenverga dering Vereniging Kinderboerderij De Punt. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw Beatrixstraat. Bejaardensoos. 14.30 uur. Haamstede Konditorei Hogenaar. Koffie-och- tend van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, met introduktie van nieuwe leden. 10.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Opening Energiecen trum. 15.00 uur. Dorpshuis. Energiecentrum. 15.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 29 februari Renesse Dorpshuis. Bijeenkomst NBvP, afde ling Noordwelle. 20.00 uur. Brouwershaven „De Blokkendoos". Knutselklub voor kinderen van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Algemene leden vergadering Landbouwvereniging „Dreischor" 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Energiecentrum. 15.00 - 17.30 uur en 19.00 - 21.00 uur. Bruinisse Dorpshuis. Ledenvergadering s.v. Kwiek. 20.00 uur. Donderdag 1 maart Zierikzee Stadhuis. Openbare vergadering kommissie publieke werken. 19.30 uur. Hotel „Bom". Voorjaarsvergadering VW „Burgh-Haamstede". 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Energiecentrum. 15.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Vrijdag 2 maart Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging „Nieuw-Leven" toneel voorstelling. 19.30 uur. Zaterdag 3 maart Zierikzee Graanbeurs. Dansavond met gele genheidsband. 20.30 uur. Maandag 5 maart Zierikzee Graanbeurs. Groot carnavalsfeest gymnastiekvereniging Delta Sport. 16.30 - 24.00 uur. Dinsdag 6 maart Zierikzee 's Landskamer. Waterschap Schouwen-Duiveland vergadering. 14.00 uur. h f,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2