Raad Zierikzee akkoord met plan verbouw Concertzaal „Zo goed als nieuw", maar... al het nieuwe is niet goed Vrouwenontmoetingscentrum krijgt f 50 per deelnemer DC Zierikzee Zeeuws kampioen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eerste Nieuwsbode- reis is volgeboekt Biir L ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zoetwatervoorziening Naaktrekreatie Museum Zaalvoetbalkommissie De aanleg van een zoetwatervoorziening Evenals in andere delen van Zeeland blijft De stichting „De Roode Lelie" wil aan de Tijdens de ledenvergadering van de Kom- ten behoeve van de landbouw zal het water- ook het strand van de gemeente Wester- Markt 5, in het pandje „De Vergulde Gar- missie Zaalvoetbal Schouwen-Duiveland schap Schouwen-Duiveland 16 miljoen gulschouwen verboden voor naaktrekreanten, naai", te Brouwershaven een museum gaan kwam het bestuur met een verrassend maar den kosten. (Pag. 2). zo besloot de raad. (Pag. 3). inrichten. (Pag. 5). ook verbazingwekkend voorstel. (Pag. 6). DINSDAG 21 FEBRUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23478 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Harmonie, tegenstrijdigheid, men vindt in de natuur wat men in haar zoekt. Lucien Arréat. RU-fraktie tegen ZIERIKZEE - Met de RU.-fraktie tegen, ging de Zie- rikzeese gemeenteraad maandagavond akkoord met het voorstel tot verbouw en verbetering van de Concertzaal voor een geraamd bedrag van f 405.000,-. Het werk zal betrekking hebben op vernieuwing en uitbreiding van toiletakkommodaties, garderobe-ruimten en aanpas- singswerken van de hal, alsmede realisering van een foyerruimte op de begane grond. De RU-fraktie liet bij monde van de heer K. T. de Jonge horen, kort te kunnen zijn over dit voorstel Even als by de behandeling van het voor stel in de vorige raadsvergadering betreffende de vaststelling van het huurkontrakt voor de Concertzaal was de RU ook nu tegen. Het standpunt van de RU is geba seerd op het feit, dat men ten aanzien van het Concertzaalbeleid meer ver antwoordelijkheid bij het kollege wil zien. Met name gaat het deze fraktie om voorstellingen, die zij op grond van haar principes afwijst Raadsvoorzit ter burgemeester Th. H. de Meester liet de heer De Jonge wederom weten, dat het kollege nou eenmaal niet zo ver kan gaan in het dragen van verant woordelijkheid als de RU zou wensen. Het in de vorige raadsvergadering geuite verwijt van CDA-zijde, dat de RU geen verantwoordelijkheid wil dragen voor het Concertzaal-gebeu ren door niet deel te nemen in de kommissie Concertzaal legde de heer De Jonge terzijde. De heer J. J. Geleijnse (WD) liet weten te beseffen hoe dringend de ver beteringen aan de Concertzaal nodig ZIERIKZEE - De tweedaagse busreis naar het Ahrdal en Düs- seldorf, die in de Zierikzeesche Nieuwsbode werd aangekondigd als lezersreis, is in een rekordtijd volgeboekt. Om te voorkomen dat een aan tal reislustigen moet worden te leurgesteld, is besloten om een week eerder (op vrijdag 6 en zater dag 7 april) exact dezelfde reis te organiseren. De programma's van beide rei zen zijn volkomen identiek, even als de voorwaarden voor deelna me. In de Extra Editie van de Zie rikzeesche Nieuwsbode van woensdag 22 februari (morgen) zal daaraan uitgebreid aandacht wor den besteed. zija Hij kreeg desgevraagd de mede deling, dat inmiddels zwart op wit ak koord is bereikt over de personeels- doorgang in het Paardestraatje, zowel met de direkteur van de betrokken instelling als met de bewoner van het pand Paardestraat 2. Verder was de heer Geleijnse toegezegd dat er geen verdere financiële konsekwenties zijn verbonden aan het verwerven van het betrokken stukje grond Te snel Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Roo- zendaal(CDA) vond dat dit voorstel er wel wat snel werd doorgedrukt Ze zei moeite te hebben met zo'n plotselinge konfrontatie als over zo'n groot bedrag een besluit moet worden genomen. De raadsvoorzitter voerde daarop aan, dat de zaak toch uitgebreid was besproken in de Concertzaalkommissie. Verder wees hij op de krappe tijdsplanning en op het feit dat het „een ramp" zou zijn als de Concertzaal niet voor het theater seizoen 1984/1985 gereed zou zijn. Ti» tens de behandeling van de in gekomen stukken liet de heer L. Bécu (WD) weten wat verbaasd te zijn over de inmiddels vernomen reakties naar aanleiding van de salarisverho gingen bij de Intergemeentelijke So ciale Dienst (I.S.B.). „Het gaat hier toch om de invoering van de Ubink- normen, we zullen wel moeten", al dus Bécu. Hij kreeg hierin bijval van wethou der J. Groen (PvdA), die zich onaange naam getroffen toonde door opmer kingen in enkele regio-gemeenteraden Hij wees erop, dat het administratief adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten toch was verzocht een onderzoek in te stellen en dat het resultaat van dat onderzoek niet genegeerd kan worden „Wat zou je dan krijgen?", vroeg de heer Groen zich af en de heer Geleijnse antwoord de met een kort en duidelijk: „Beroep". De wethouder stelde overigens ook in voering van de Ubinknormen in het vooruitzicht bij de Sociale Werkvoor ziening en de Reinigingsdienst Bredere taakstelling De heer De Jonge had moeite met het standpunt van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten betreffende een bredere taakstelling voor de Stichting voor Ekonomischew Ontwikkeling Zee land. Deze stichting werd, zoals be kend, in het leven geroepen ten be hoeve van de reddingsoperatie voor de Koninklijke Maatschappij De Schelde (K.M.S.). De gemeente Middelburg heeft nu in een motie te kennen ge geven een bredere taak voor deze S.E.O.Z. voor te staan. Ook de heer De Jonge bleek daar voorstander van te zijn. De raadsvoorzitter verwees ech ter naar het standpunt van de V.Z.G., die de betreffende stichting duidelijk bedoeld zag voor de reddingsoperatie van de K.M.S. Ook de bestuurssamen stelling van deze stichting is, volgens de voorzitter, duidelijk op één doel gericht De V.Z.G. denkt aan de oprich ting van een regionale ontwikkelings maatschappij, waarin de gemeenten zijn vertegenwoordigd en die het be heer zou moeten krijgen over de be schikbare provinciale werkgelegen- heidsfondsen. Mevrouw M. R. de Jong-Van Loo verzocht een brief van de Zeeuwse organisatie ter ondersteuning van het sociaal-kultureel werk niet slechts voor kennisgeveing aan te nemen, maar het schrijven betreffende de lokale bezuinigingen in het sociaal- kultureel werk te onderschrijven en aan te geven, dat deze problematiek binnen de gemeente Zierikzee de aandacht heeft Zij kreeg de toezeg ging dat aan dit verzoek gehoor zal worden gegeven. De raad besloot verder tot vaststel ling van de overschrijding van het aan tal klokuren vakonderwijs in het schooljaar 1984/1985. In het kader van de voorheen gemaakte afspraken zal in het schooljaar 1984/1985 een over schrijding van 100% op de rijksnorm kunnen worden toegestaan, warna per 1 augustus 1985 een stabüisa'uft.dl kunnen intreden op een niveau dat 75% boven de rijksnorm ligt Vervolg pag. 2 KERKWERVE - Sinds vorige week is het onmogelijk om in Kerkwerve te verdwalen. Daar zullen de meesten waar schijnlijk toch al geen problemen mee hebben gehad, maar desondanks werd een aantal straten in het dorp voorzien van een gloednieuw straatnaambord. Zei burgemeester W. den Boer van Middenschouwen op de onlangs gehouden vergadering van de landbouwvereniging niet: ,,Waar mensen werken worden ook fouten gemaakt"? Daar zien we hierboven dan een klein voorbeeldje van. Eén van de straten (de Schoolstraat) bleek volgens Hét - overigens prachtige - bordje te zijn veranderd in een staat". Het is een bekend feit dat het onderwijs volop in beweging is en dat op dat gebied nogal eens wat verandert. Maar dat het onderwijs ook al een staat in de staat is, gaat er bij ons niet in. De dienst gemeentewerken van Middenschouwen zag dat ook in en heeft maandag het bord verwijderd om er te zijner tijd één te plaatsen met de juiste tekst. Politiek geharrewar" in Westerschouwen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. BURGH-HAAMSTEDE - De subsidiëring van het Vrouwenontmoetingscentrum te Zierikzee heeft maan dagavond tijdens de raad van Westerschouwen opnieuw aanleiding gegeven tot diskussie. PvdA-raadslid G. J. W. van der Salm noemde het „politiek geharrewar". Deze fraktie diende een voorstel in 9 cent subsidie per inwo ner te verstrekken, maar de meerderheid van de raad schaarde zich achter het kollegevoorstel dat zich uit sprak voor 50,- subsidie per deelnemer uit de gemeente Westerschouwen en alleen met betrekking tot de kursus- avonden, waarbij het hanteren van de presentielijst als voorwaarde geldt. Het voorstel tot subsidiëring is ook al in de raad van november 1983 aan de orde geweest, maar werd toen om diverse redenen teruggetrokken. SINT LA RENS - Door een klinkende 3-17 overwinning op hekkesluiter Sint Laurens heeft het damtiental van DC Zierikzee zichzelf een verlaat jubileumkado bezorgd. Door deze zege werd Zierikzee voor het eerst in zijn 25-jarig bestaan kampioen van Zeeland en heeft men nu het recht om landelijk te gaan spelen iets wat nog nooit eerder gebeurde. Een uitvoerig verslag op pagina zeven van onze editie van vandaag. ,,Het Vrouwenontmoetingscen trum dient een subsidieaanvraag in, die volledig voldoet aan de daartoe gestelde normen. Het Vrouwenont moetingscentrum richt zich op vrou wen van geheel Schouwen-Duive land en draagt dus duidelijk een regi onaal karakter. Subsidiëring met een bedrag per inwoner lijkt voor de hand te liggen. Uit het oogpunt van uniformiteit ziet onze fraktie niet in waarom het Vrouwenontmoetings centrum nu weer per deelneemster bekeken moet worden, terwijl vrij wel alle regionale instellingen en stichtingen per inwoner worden ge subsidieerd. Het volledige bedrag dat met de subsidie is gemoeid kan door de gemeente worden terugont vangen via de rijksbijdrageregeling emancipatie-aktiviteiten. Ook moge zo langzamerhand duidelijk zijn dat vanuit Westerschouwen ruime be langstelling bestaat voor de aktivi- teiten van het Vrouwenontmoetings centrum. Het subsidiëren in het te kort per deelneemster en dan alleen voor kursussen, waarbij de thema avonden buiten beschouwing worden gelaten doet ernstig afbreuk aan op zet en werkwijze van het Vrouwen ontmoetingscentrum. De kursussen worden niet in den blinde uitge voerd, maar vloeien voort uit de thema-avonden. Op basis hiervan stellen wij voor, conform de aan vraag, een subsidie te verlenen van 9 cent per inwoner," aldus de heer Van der Salm. Politieke onwil Wethouder J. C. de Feiter ant woordde dat het „politieke geharre war" ook door Van der Salm is ver oorzaakt. „Een regionale instelling is naar mijn mening een instelling, die door de regio wordt gevormd. Een gemeenschappelijke regeling is dacht ik heel iets anders. Dat stoelt op een heel andere basis". Van der Salm: „Als het kollege met een goed voorstel komt zal ik de laatste zijn om te harrewarren. Ik kan me niet aan de indruk onttrek ken dat er politieke onwil bestaat om ons voorstel niet over te nemen." De ze opmerking schoot bij de heren L. Tieleman (CDA) en Dr. H., J. van Zuylen (VVD) in het verkeerde keel gat. Van der Salm - en met hem de he le PvdA-fraktie - wilde zijn voorstel in stemming brengen, maar de burge meester, mevrouw J. L. Niemants- verdriet-Leenheer stelde dat het meest verstrekkende voorstel aan de orde was: het kollegevoorstel. DEN HAAG - Het rijk stelt maxi maal 66,5 miljoen gulden beschik baar voor de aanleg van een dijk voor de inpoldering van 1.000 hekta- re Waddenkwelders bij Ferwerdera- deel in Friesland. Minister Winsemi- us, koördinerend minister voor de ruimtelijke ordening, heeft dat maandag de Tweede Kamer meege deeld. De nieuwe dijk zal aan de ei sen van de Deltawet moeten voldoen. RIJSWIJK - Berichten over veron treiniging van het grond- en opper vlaktewater hebben het vertrouwen van de konsument in de kwaliteit van het drinkwater de afgelopen tien jaar niet geschaad. Advertentie Zojuist ontvangen: de NIEUWE folder AUTOSLAAP- TREINEN '84. Betrek deze comfortabele manier om afstanden te overbruggen eens in uw vakantieplannen... Folder verkrijgbaar bij: ffir- pa REISBURO. APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL 01110-5036 van oeveren reizen Verwachting tot woensdagavond: Nu en dan regen Half tot zwaar bewolkt en nu en dan regen; minimumtemperatuur omstreeks één graad, middagtempe- ratuur ongeveer vier graden; vrij krachtige en aan de kust harde zui denwind, later afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 25 febr.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: oost 4 Vrijdag: Opklaringen Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: variabel 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 febr. Zon op 7.43, onder 18.05 Maan op 0.30, onder 10.14 23 febr. Zon op 7.41, onder 18.07 Maan op 1.42, onder 10.37 Laatste Kwartier: 23 febr. (18.12) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 22 febr. 6.37 19.19 0.15 12.57 23 febr. 7.22 20.03 1.02 13.45 Doodtij: 25 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag en waar schijnlijk ook nog donderdag staat het weer onder invloed van een de pressie die van Engeland via Frank rijk naar de Middellandse Zee trekt. Er kan nog af en toe regen vallen, en in de nacht is de temperatuur om het vriespunt, overdag rond 4 graden. Daarna, vrijdag en in het weekend, wordt het weer bepaald door een ho- gedrukgebied, dat zich boven Noor wegen gaat vormen, met een uitloper naar Engeland. Er wordt dan weer drogere lucht aangevoerd, waarin zonnige perio den worden verwacht, met 's nachts temperaturen enkele graden onder het vriespunt, en overdag rond plus drie graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1