S chou wen-Dui veland zong in Rotterdam Import vormt bedreiging voor mosselbedrijven Reünie rusthuis „Irene" was vooral een afscheid DE ZIERIKZEESCHE COURANT Onvergetelijke avond in De Doelen Voorzitter W. Okkerse van Algemeen Vissersbelang": Voorafgaand aan verhuizing ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nog één punt Door de eigen 13-8 overwinning en het gellj- Veilige Kernenergie Winterstalling Tumultueus Een CDA-werkgroep stelt dat kernenergie Het kollege van b. en w. van Bruinisse en de Een blessure van Duiveland-uitblinker Cees voor de stroomvoorziening op veilige en ver- w.s.v. „BriT hebben overeenstemming be- Zwager was de direkte aanleiding vooreen ke spel, dat Mountain Stars en Dongen te- antwoorde wijze kan worden gebruikt. (Pag. reikt over de winterstalling in de voormalige tumultueus slot van de wedstrijd tussen gen elkaar realiseerden, heeft de heren- 2)- werkhaven. (Pag. 3). zijn ploeg en Helnkenszand (2-1). (Pag. 5). handbalploeg nog één punt nodig. (Pag. 7). MAANDAG 20 FEBRUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23477 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889| Gemeenschappelijk zingen doet wonderen. Weber ROTTERDAM - Men moet wel van beton geweest zijn om niet onder de indruk te ra ken toen vrijdagavond in De Doelen uit ruim tweeduizend kelen het Zeeuws Volkslied klonk: een waardig slot van een grootse manifestatie. Uit publiciteitsoverwegingen droeg het benefietkoncert ten behoeve van het orgel in de Grote Kerk te Zierikzee de titel: „Zeeland zingt in Rotterdam", maar in feite was het natuurlijk „Schouwen-dui- veland", dat zong in Rotterdam. Negen koren uit deze regio zetten zich in voor een ge weldige avond, die lang in de herinnering zal voortleven. Een belangrijke bijdrage daaraan werd uiteraard ook geleverd door het Westlands Mannenkoor, dat zich twee maal op fantastische wijze presenteerde. Een avond waar best superlatieven voor ge bruikt mogen worden, een avond ook die volgens de voorlopige schatting van de Or gelkommissie Grote Kerk een bedrag van 8.000,- voor het fraaie orgel heeft opge bracht. Een speciaal woordvan welkom gold burgemeester Th. H. de Meester en zijn echtgenote. Drs. H.W.Hiet- kamp, voorzitter van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken zag in hun aanwezigheid een onderstreping van de goede kontakten tussen zijn Stich ting en de gemeente Zierikzee. De heer Hietkamp liet weten bijzonder aangenaam verrast te zijn geweest toen de voorzitster van de regionale korenkommissie op Schouwen-Dui- veland mevrouw H. M. Pannekoek- Van der Weele met het idee kwam de opbrengst van een koopoptreden in De Doelen ten goede te laten komen aan het 136 jaar oude orgel in de Gro te Kerk. ,,Het enige echte his to rise* orgel, dat Zierikzee rijk is", aldus de heer Hietkamp. Vrijdagavond vertrokken dertig bussen, waaronder tien uit Walcheren en Zuid-Beveland, naar de Rotterdamse Doe len voor het benefietkoncert ten bate van het orgel in de Grote Kerk te Zierikzee. De deelnemende koorleden vertrok ken een uurtje eerder. Zij kregen nog even de gelegenheid een korte repetitie te houden. Dankwoorden Hij sprak verder over de inzet van de heer C. van der Perk, penning meester van de Stichting Oude Zeeuwse kerken, die-zich zeer inten sief had beziggehouden met de orga nisatie van dit benefietkoncert en van de plaatstelijke orgelkommissie in Zierikzee. Ook bracht de voorzit ter dank aan de negen deelnemende koren, die zo enthousiast op het initi atief van de koorkommissie hadden gereageerd. Omdat de Stichting Oude Zeeuwse Kerken overigens niet alleen aan zichzelf maar ook anderen wilde den ken, kondigde de heer Hietkamp reeds een kollekte aan het eind van de avond aan onder het motto Zee land helpt Polen!". Verder richtte de voorzitter een speciaal woord van Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Mogelijk ijzel Veel bewolking en nu en dan sneeuw of regen, mogelijk ijzel; mi nimumtemperatuur omstreeks -1 graad, middagtemperatuur ongeveer plus 3 graden; matige, aan de kust af .en toe krachtige zuidoostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 24 febr. Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: zuid 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: -2 gr. Middagtemp.: 2 gr. Windkracht: noordoost 4 Vrijdag: Opklaringen Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: -2 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 21 febr. Zon op 7.45, onder 18.03 Maan op onder 9.54 Laatste Kwartier: 23 febr. (18.12) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 febr. 5.48 18.43 - 12.13 Doodtij: 26 februari HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Er is ander weer op komst. Een hogedrukgebied boven Rusland neemt in betekenis af, en geeft oceaanstoringen de gelegenheid om tot onze omgeving door te drin gen. Dinsdag geeft zo'n storing veel bewolking, en daaruit kan af en toe regen en eerst ook sneeuw vallen. Omdat de temperatuur van de grond nog beneden nul is, is ook ijzel moge lijk. In de komende nacht is de tempera tuur nog even onder het vriespunt, woensdag wordt het omstreeks plus drie graden. De neerslag volrot niet de inleiding tot echt zacht weer. Tot en met zaterdag worden minimum temperaturen om het vriespunt ver wacht, en middagtemperaturen rond plus drie graden. Vanaf woensdag is zr eerst veel bewolking met af en toe regen of sneeuw, maar tegen het weekeinde komen er perioden met zon. BRUINISSE - „De tot nu toe geldende regel dat bij een produktietekort de hogere veilingprijs bewerkt dat de financiële resultaten toch redelijk kunnen zijn werd door broken door de handel die op grote schaal mossels importeerde uit Duitsland en Dene marken. Wij als mosselbedrijf zullen ons moeten beraden en indien mogelijk stappen ondernemen. Het aanvullen van een tekort komt eigenlijk het hele mosselbedrijf ten goede zo niet op korte dan wel op wat langere termijn, maar wanneer een aanvulling zodanige omvang aanneemt dat onze eigen, toch al magere produktie opgevangen moet worden in een door ons zelf betaald mosselfonds, dan moeten we zonder meer vast stellen dat er iets niet klopt", waren de ongeruste klanken, die voorzitter W. Ok kerse liet horen in z'n openingswoorden tijdens de jaarvergadering van de vissersvere niging „Algemeen Vissersbelang". De voorzitter hoopte, met enkele prominente toehoorders onder de aanwezigen, zoals ir. J. Holstein, Hoofd van de afd. Kustvisserij van het Min. van Landbouw en Visserij, drs. A. C. Drinkwaard van het RIVO, medewerkers van het Produktschap en van de visserijpolitie, dat de mos- selhandel in de toekomst haar ver antwoordelijkheden voor het hele mosselbedrijf zal onderkennen en zich zal matigen in het aankopen van mossels in het buitenland, zeker wanneer deze soms nog van mindere kwaliteit zijn dan ons eigen produkt. „Het zich toeleggen op het kweken van een overjarige, dus zwaardere mossel binnen de mogelijkheden van een bedrijf, moet door de handel ge honoreerd worden. Anders ontgaat bij de kweker daartoe de lust, want het kost extra moeite, geld en risiko's." Volwassen instrument In een terugblik op het afgelopen jaar stelde Okkerse dat het mossel fonds goed bewezen had een volwas sen instrument te zijn, waarmee de bodemprijs gehandhaafd kon blij ven, ondanks een grote overproduc tie in het seizoen '82-'83. Okkerse over het nieuwe seizoen: „De zaadvisserij in het voorjaar le verde een redelijke hoeveelheid mos selzaad op die op de percelen in de Waddenzee en Zeeland werden uitge zaaid. De storm van Hemelvaartsdag bracht grote schade aan het voorna melijk pas uitgezaaide mosselzaad. Vervolg pag. 3 Het Doelen-koncert heeft, volgens een eerste schatting, een bedrag van f 8.000,— opgebracht voor restauratie van het historische orgel in de Grote Kerk te Zierikzee. De grote zaal in De Doelen, plaats biedend aan 2250 mensen, bleek - in- klusief de deelnemende koorleden - grotendeels bezet. Een prima resul taat. Het riante podium was gesierd met een verfijnde bloemendekoratie beschikbaar gesteld door de gemeen te Zierikzee. De regio gemeente besturen gaven overigens vrijwel al le duidelijke blijk van hun be langstelling. Vijf burgemeesters woonden dit benefietkoncert bij. Foto's kijken en oude herinneringen ophalen, stonden centraal zaterdag tij dens de reünie van medewerksters en oud-medewerksters in rusthuis Irene". Het evenement werd georganiseerd in verband met het feit datIre ne" binnen niet al te lange tijd zal worden afgebroken. Een beetje weemoed daarover was tijdens de reünie zaterdag duidelijk te bespeuren. ZIERIKZEE - „Al wordt het nieuwe rusthuis „De Wie ken" dan nog zo mooi en praktisch, rusthuis „Irene" zul len we nooit vergeten. We moeten er maar niet aan den ken, dat het straks tegen de grond gaat, zelfs met het af breken van de schuurtjes hadden we al een slechte dag". Deze woorden sprak mevrouw M. A. Bergmans-van der Wiele zaterdag middag tijdens de opening van de reünie van medewerksters, die de af gelopen twintig jaar in „Irene" heb ben gewerkt. Het idee een dergelijke bijeen komst te organiseren kwam van me vrouw M. v. d. Hoek-v. d. Wekken. Samen met de dames M. Haak en Bergmans werd de reünie op touw gezet. In totaal werden drie-en-veertig uitnodigingen gestuurd; zevenender tig mensen gaven daaraan gehoor, zo dat over een prima opkomst kon worden gesproken. Deze herontmoeting vond vooral plaats in het kader van de toekomsti ge verhuizing van rusthuis „Irene" naar het nieuwe rusthuis „De Wie ken". Deze middag met medewerksters en oud-medewerksters betekende vooral een soort afscheid van het huis waar allen altijd met veel ple zier hun werk hebben gedaan. Mevrouw Bergmans sprak de hoop uit, dat vooral de bewoners heel gauw aan hun nieuwe omgeving straks gewend zullen zijn. Ook voor het personeel stelde de spreeksters toch ook wel drastische veranderin gen in het vooruitzicht, zoals het feit, dat men in de toekomst niet meer met een direktrice, maar met een di- rekteur, de heer J. Koster, te maken zal krijgen. De Irene-reünie werd verder ge vuld met vele herinneringen aan vroeger, met foto's bekijken en met een fijne koffiemaaltijd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1