c Burgh-Haamstede viert Strao-feest op 3 maart Opheffing van dienst schooltandverzorging Omwonenden hebben bezwaar tegen geluidsoverlast De Schouwsche Boer Uitbreiding Stadhuis in gebruik genomen Zi, DE ZIERIKZEESCHE COURANT (j Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Winkels langer open? Aanpassing riolering In de Tweede Kamer hebben de frakties van De derde en de vierde fase van aanpassing Ook in Zierikzee zal de Internationale Vrou- de VVD en de PvdA zich voorstander ge- van de riolering in de binnenstad van Zierik- wendag, op donderdag 8 maart, worden ge toond van een grote verruiming van de win- zee zal pas na het drukke zomerseizoen van kelslultingswet. (Pag. 2). start gaan. (Pag. 3). Internationale Vrouwendag vierd. Daartoe is een speciaal „8 maart ko- mité" gevormd. (Pag. 4). Jeugdinterland Edith Gerards uit Zierikzee en Sandra de Keijzer uit Bruinisse maken op vrijdag 13 april hun debuut in de nationale Jong Oran je turnploeg tegen België. (Pag. 6). DONDERDAG 16 FEBRUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23475 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Daer niet gewonnen word, is 't ijdel dat men strijd. Vondel Volgens de traditie op de zevende zaterdag vóór Pasen BURGH-HAAMSTEDE - Later in het voorjaar dan ge bruikelijk, maar overeenkomstig de traditie - zeven we ken voor Pasen - worden op zaterdag 3 maart de paarden weer met extra zorg geborsteld en versierd met kleurige rozetten voor de jaarlijkse voorjaarsrit. Sedert vorig jaar beschikt Burgh-Haamstede weer over een heus strao-komité bestaande uit Mari Geleijnse, Nico Dam- bruin, Cor Kooman, Piet Evertse, Chiel Overbeeke en Leo de Feiter. Enthousiast togen zij vorig jaar aan het werk om het strao-feest weer tot leven te brengen, om er weer een echt dorpsfeest van te maken. Ook voor dit jaar heeft het plaatselijk strao-komité de plannen al klaar. Evenals in voorbije jaren heeft het strSo-komité een vergadering ge pland, een week voorafgaand aan het stréo-feest, op vrijdagavond 24 fe bruari. Voor deze bijeenkomst zijn alle deelnemende ruiters en amazo nes aan strao 1984 uitgenodigd in Ho tel Bom, alwaar zij zich vanaf 20.00 uur kunnen laten inschrijven. Tevens zullen die avond de paren worden sa mengesteld, de route doorgesproken alsook overige „huishoudelijke" za ken. Deze vergadering zal worden af gesloten met de vertoning van de video-film „Strao Burgh-Haamstede 1983" van Ab Talmon en Kees de Fei ter. Een min of meer nieuw idee van het strao-komité betreft de vorming van een vriendenkring van het strdo- feest Burgh-Haamstede. De te wer ven vrienden zijn vergelijkbaar met de donateurs van vele verenigingen, zij staan mede garant voor de gezon de financiële situatie van, in dit ge val dan, het strao-komité. Uit gangspunt zal zijn een vrijwillige bij drage (zonder limiet) in de kosten- bestrijding van het jaarlijks terugke rende strao-feest. Iedere vriend of vriendin kan hier voor terecht in „Hotel Bom" te Haamstede of bij één van de leden van het strao-komité. Tijdens het strao-feest zal hiertoe ook een grote, herkenbare bus op de stoep voor „Hotel Bom" worden gezet! Strao-feest Het strao-feest in Burgh-Haamste de op zaterdag 3 maart start om 12.00 uur met het verzamelen van de rui ters bij het restaurant het „Grote Zwijn" te Burgh. Aldaar zal tezelf dertijd wederom een jury aantreden ter beoordeling van de versierde paarden. Later die dag om ongeveer 17.30 uur in „Hotel Bom" volgt dan de bekendmaking van de jurering en de prijsuitreiking voor de drie mooist versierde paarden door de middenstandsvereniging Burgh- Haamstede. Om 12.30 uur vertrekt de rui terstoet om via bos en duin, over het strand (belangstellenden kunnen het „pootje baden" van de paarden ga deslaan omstreeks 13.15 uur op het strand nabij de strandovergang bij de rotonde aan het eind van de Kraai- jensteinweg te Westenschouwen) en door de polder omstreeks 15.00 uur weer te arriveren aan de Meeldijk te Burgh. „Korte stops" Onderweg zullen korte „stops" worden gemaakt bij de plaatselijke café's. Zo ook op Burghsluis, waarbij gebrek aan een café (in tegenstelling tot vroeger) het kantoor van de ha venmeester als zodanig dienst zal doen. Aan de Meeldijk te Burgh wacht de stoet dan weer een heerijke oliebol van de fam. Kooman. Vanaf de Meeldijk gaat de fanfare „Witte van Haemstede" de strao- rijders voor in de dorpenrit door Burgh en Haamstede volgens de be kende, traditionele route. Tijdens de dorpenrit en verder gedurende de feestelijkheden worden er ook weer „schróösels" volgens eeuwenoud re cept verkocht. Vervolg pag. 4 Aan het einde van het lopende schooljaar ZIERIKZEE - Het bestuur van de Stichting tot be vordering van de schooltandverzorging op Schouwen- Duiveland heeft maandagavond tot opheffing van deze Stichting besloten. De dienst zal in elk geval tot het einde Aanr 1 jdlllg van lopend schooljaar worden voortgezet, aldus een mededeling van de heer Th. H. de Meester, voorzitter van genoemde Stichting. Een zeer geringe deelname vanuit de leerlingen en de drastische toename van het aantal tandartsen op Schou- wen-Duiveland vormen de oorzaken voor het genomen besluit Op 10 mei van het vorige jaar schreef het ziekenfonds Schouwen-Duiveland een brief aan het bestuur van de Stich ting. In verband met een terugloop in het aantal te behandelen kinderen ver zocht het Ziekenfonds het bestuur over te gaan tot uitbreiding van de werkzaamheden door de kleuterscho len op Schouwen-Duiveland bij de dienst te betrekken. Een tweede ver zoek in die brief betrof een eventuele samenwerking met omliggende stich tingen. Het Ziekenfonds stelde ook dat als de daling van het aantal deelne mende kinderen door zou zetten de opheffing van de dienst ter diskussie zou kunnen worden gesteld. Melkgebit Op 6 juli in dat jaar ontving het bestuur opnieuw een schrijven van het ziekenfonds. Het bestuur werd uitge nodigd om uiterlijk per 1 augustus 1984 de verzorging van het melkgebit in het verzorgingspakket op te nemen. de dienst uit te breiden door de kleu- tertandverzorging toe te voegen en de individueel gerichte preventie uit te breiden. Inmiddels was gebleken dat het aantal deelnemende schoolkinderen was teruggelopen van 883 in 1982 naar 655 eind 1983. Het schoolbe stuur hield een enquête onder de kleuterscholen in januari van dit jaar, waaruit bleek dat slechts 10% van de kleuters zich had opgegeven voor deelname aan de tandverzorging. De samenwerking met omliggende stichtingen bleek niet mogelijk, om dat in Midden- en Noord-Zeeland de diensten voor de schooltandverzor ging al waren opgehevea Th. H. de Meester licht toe dat de opheffing van dit soort diensten een landelijk ver schijnsel is. Op dinsdag 6 maart houdt het bestuur de eerste vergadering die tot de opheffing van de dienst moet leidea HAAMSTEDE - Op de Krayestein- weg in Haamstede was er dinsda gochtend een aanrijding waarbij drie voertuigen betrokken waren. Een bestuurder werd gewond naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis over gebracht. Twee automobilisten, E. I. d. B. uit Heeteren en A. J. d. W. uit Tilburg re den op de Krayesteinweg, richting Westerschouwen. Bestuurder d. B. haalde zijn voorganger in op een mo ment dat uit tegenovergestelde rich ting de landbouwtrekker met aan het stuur M. J. L. uit Westerschouwen naderde. D. B. botste tegen de (dubbel-lucht) wielen van de trekker. Bij de botsing werd hij gewond, ter wijl er grote materiële schade viel te betreuren. Dinsdag 14 februari werd er door de betrokken ambtenaren en perso neelsleden van de dienst gemeentewerken met man en macht aan ge werkt om de verhuizing van de oude naar de nieuwe onderkomens in één dag te realiseren. ZIERIKZEE - Gisteren, woensdag 15 februari, hebben verschillende afdelingen van het stadhuis in Zierikzee een nieuw onderkomen in gebruik geno men. Dit onderkomen is gehuisvest in het voormali ge pand van de Intergemeentelijke Sociale Dienst aan de Meelstraat 4-6. Na een verbouwing van enkele maanden is tevens de ingang tot het stadhuis veranderd. De hoofd ingang voor het publiek is nu te vens gesitueerd op het adres Meefcstraat 6. De nieuwe ruimten van het stadhuis zijn betrokken door de afdelingen voorlichting/museale zaken, sportzaken, personeelsza ken, onderwijs en welzijnszaken. Tevens is een grote vergaderruim te gekreeërd. Bij binnenkomst via de nieuwe hoofdingang komt men dnmiddellijk bij de balie van de telefoniste/receptioniste. Daar achter zijn de gemeenteboden ge huisvest. Bij binnenkomst van het Stadhuis via de nieuwe ingang komt men eerst bij de telefoninste/receptioniste. Een nieuw en duidelijk systeem van bewegwijzering zorgt er voor dat de bezoeker snel zijn of haar weg in het stadhuis kan vinden naar de verschillende afdelingen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. U6Ï pa 8IJ.T Verwachting tot vrijdagavond: Zonnig Zonnig; minimumtemperatuur om streeks min 5 graden, middagtempe- ratuur om het vriespunt; zwakke tot matige zuidoostelijke wind, kracht 2 tot 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 20 febr. Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -5 gr. Middagtemp.: 2 gr. Windkracht: oost 3 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: oost 4 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -3 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 febr. Zon op 7.53, onder 17.56 Maan op 18.32, onder 8.39 Volle Maan: 17 febr. (1.41) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 febr. 2.45 16.11 9.03 21.24 Springtij: 19 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtig hogedruk- gebied boven West-Rusland veran dert weinig van plaats. Een uitloper ervan, die zich via Zuid-Scandinavië tot Zuid-Engeland uitstrekt, trekt langzaam wat naar het zuidoosten. Hij zorgt bij ons voor rustig weer en weinig of geen bewolking. In de nacht gaat het op de meeste plaatsen matig vriezen, de minimumtemper- tauur ligt rond de min 5 graden. In nacht en ochtend kunnen plaatselijk mistbanken voorkomen. De tempe ratuur loopt op tot aan of iets boven het vriespunt in de middag. De wind waait uit oost tot zuidoost en is zwak tot matig, windkracht 2 tot 3. DEN HAAG - Drie mijnenvegers van de marine hebben op de bodem van de Noordzee tot nog toe geen spoor gevonden van tachtig vaten met het uiterst giftige Dinosep, een verdelgingsmiddel dat in de land bouw wordt gebruikt. Sinds vrijdag zoeken de mijnenjagers Veere, Dru nen en Haarlem op verzoek van de Deense overheid in een gebied ten noorden van de Doggersbank met be hulp van speciale onderwaterapparo- tuur naar de gele 200-liter vaten. Gemeente Westerschouwen en indieners beroepschrift bij hoorzitting Raad van State Omwonenden hebben een beroep aangespannen tegen het kollege van b. en w. van Westerschouwen dat flflTi De Schouwsche Boer een Hinderwetvergunning verleende. Met name vanaf de sportveldjes zou er geluidsoverlast komen. BURGH-HAAMSTEDE Op grond van de Hinderwet heeft het kollege van Westerschouwen medio 1982 een vergunning verleend tot het oprichten en inwerking heb ben van het jeugdhotel en konferentie-oord De Schouw sche Boer te Burgh-Haamstede. Dat vormde voor 29 om wonenden aanleiding om een beroepschrift in de dienen bij de afdeling voor geschillen van bestuur van de Raad van State. Geluidshinder en verstoring van de rust wa ren de voornaamste bezwaren. Dinsdag, 14 februari, werd bij de Raad van State te Den Haag een hoorzitting gehouden, waarop zowel de omwonenden als de gemeente aan het woord kwamen. De indieners van het beroepschrift werden vertegen woordigd door A. van der Landen en jhr. Van Zwinderen, een schoonzoon van omwonende V. G. H. Kersten. Namens de gemeente waren C. J. Uit- terhoeve en ing. H. Veerman aanwe zig. Na deze hoorzitting is het nu wachten op het advies van de afde ling aan de Kroon. De Schouwsche Boer is tientallen jaren geëxploiteerd als familiehotel met circa 30 bedden, waarbij een en kele tennisbaan door de gasten als spelmogelijkheid ter beschikking stond. Na een leegstand van vijf jaar is De Schouwsche Boer opnieuw in exploitatie genomen, deze maal als jeugdhotel en konferentie-oord. Het etablissement beschikt over circa 160 bedden en voor het bezig houden van de jeugd zijn een voetbal veld, een volleybalveld en een bas- ketballveld aangelegd. „Als deze in gebruik zijn wordt hier, zoals te ver wachten valt, door schreeuwen, gil len en het slaken van rauwe kreten een geluid geproduceerd dat tot ver in de omtrek is te horen en dat door de omwonenden als zeer hinderlijk wordt ervaren. Verder heeft de eigenaar/exploitant van De Schouw sche Boer zich op een hoorzitting la ten ontvallen, plannen te koesteren het bestaande kemplex uit te breiden met een discotheek", aldus de omwo nenden in hun brief aan de afdeling. Zij menen dat de exploitatie van de sportveldjes geluidhinder veroor zaakt, dat de toenamen van het ver keer een verstoring van de rust tot gevolg heeft en wat de toekomst be treft wordt gesteld dat de exploitatie van een discotheek overlast veroor zaakt, dat de toename van het ver keer een verstoring van de rust tot gevolg heeft en wat de toekomst be treft wordt gesteld dat de exploitatie van een discotheek overlast veroor zaakt door het te verwachten verkeer van bromfietsen. Voorts vinden zij Vervolg pag 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1