Catherine Butler promoveert met Taufan naar Z-klasse via fraaie dressuurzege Renesse Damtiental Zierikzee plotseling favoriet voor Zeeuwse titel na verrassend verlies koplopers NIEUWSBODE Simon Blom naar tiende plaats in Galgencross Marian Jumelet weer in de winstpunten tijdens dressuurwedstrijden Bru Zaalvoetbal Zierikzee Spelavond pupillen Bruse Boys UITSLAGEN BASKETBALL Gaetan Boucher pakt goud op 1000 meter Geslaagden zwembad 't Aquarium 6 RENESSE - Via een klinkende zege in de M-dressuur met 120 punten van jury de heer Danvers is Catherine Butler zondagmiddag met haar pony Taufan naar de Z- klasse gepromoveerd. Zij komt daarmee op gelijke hoog te met haar zus Erika, die sinds enige tijd met Roeff in de Z-klasse aantreedt. De M-winnares leverde een prima proef af, die door Danvers bijzonder streng werd beju- reerd. Bij diverse kollega's zou de winnares waarschijn lijk aanzienlijk hoger geskoord hebben, maar de blijd schap was er niet minder om, dat het laatste benodigde winstpunt slechts kantjeboord werd binnengehaald. Verdere dressuuroverwinningen waren er voor Ellis Ha- velaar met Golden Shadow van de Paardevriend in de Z- dressuur en voor het Brugsevaart-troetelkind Nancy Fremouw met Shunshine in de L-klasse. Bij het springen werd Sandra van Dijke met Peter Pan winnares in de B- klasse, terwijl Adrie van Hanegem met Okay Maid van de Brugsevaart de zege pakte in de L-klasse. Logische winnares in de M-klasse werd Erika Butler met Roeff van RV Renesse. Zij kwam als enige aan de start, maar lijkt inmiddels nagenoeg zeker van de zege in het Winterbokaal-gebeuren. Bij het B-springen kwamen in to taal elf kombinaties in aktie in de binnenbak van manege Grol in Re nesse, waar het tweede deel van het door Ruitervereniging Renesse geor ganiseerde selektiegebeuren voor de Winterbokaal van het NPC werd af gewerkt. Vijf kombinaties bleven in de eerste omloop foutloos, waardoor er een barrage noodzakelijk werd. Hierin bleven andermaal vier kom binaties foutloos. Van dit kwartet kreeg Sandra van Dijke met Peter Pan van de Paarden- en Ponyklub Schouwen-Duiveland de hoogstè waardering voor de stijl van rijden, hetgeen haar de eerste prijs oplever de. Zij kreeg 77 punten, hetgeen twee punten meer was dan Adrie van Ha negem met Emmy van de Brugse vaart. De overige twee kombinaties skoorden aanzienlijk lager voor hun stijlwaardering. Rachel Matteman met Blacky van RV Séros noteerde 63 punten, terwijl haar klubgenoot Martijn van Schalkwijk met Bpbby 60 punten skoorde. De vijfde barra- giste was Nancy Fremouw met Suns hine, maar zij had wat problemen met een hindernis, hetgeen haar on middellijk de vijfde plaats bezorgde. PPC SC-amazone Annemarie Ver- schore met Fire werd uitgebeld. Solo-konkoers Bij het L-springen kwamen zes kombinaties in aktie. Winnares werd hier na barrage Adrie van Hanegem met Okay Maid van de Brugsevaart totaal skoorde Anouschka Bevin met Lightfeet, andermaal van de Brugse vaart. Een zevende positie was er verder voor Esther van Tilborg met Romeo van de organiserende vereni ging. Zij werd voor eenprima proef erg laag gewaardeerd met slechts 113 punten. Patricia de Broekert met Smokey van de PPC Schouwen-Dui veland skoorde 100 punten, omdat wat schrikreakties van Smokey erg zwaar werden aangerekend door ju ry Danvers. Vreugdepasjes In de M-dressuur was de zege zoals reeds gemeld voor Catherine Butler, een zege die vergezeld ging met de fraaie promotie naar de Z-klasse. De reeds in deze klasse rijdende kombi naties krijgen er zodoende in de toe komst een sterk rivale bij. Ineke van Nooij met Berkhof Donald van de Paardevriend uit Waalwijk eindigde als tweede met 118 punten. SéRos-amazone Petra Borst eindig de met Esther als derde met 117 pun ten. In de Z-dressuur leek Mireille Broekse op de overwinning af te ste venen met haar pony Grasshopper enkele niet voorgeschreven vreugde pasjes, waardoor de kombinatie als nog naar de tweede plaats werd ver wezen met 116 punten, twee punten minder dan winnares Ellis Havelaar met Golden Shadow van de Paarde vriend. Een verrassend zwakke proef liet Katia Debusschere met Indian Gold van de Brugsevaart zien. Zij kreeg slechts 94 punten toebedeeld, waarmee de rij van Z-kombinaties sloot, een ongewone plaats voor deze prima kombinatie. Erika Butler met Roeff was overigens ook niet in zijn gewone doen, getuige de karige oogst van 98 punten. Hij liet in de barrage de snelste tijd (28,8 sek.) aantekenen. Met een tijd van 31,3 sekonde klasseerde Monique Willemse zich met haar pony Janita van de PPC Schouwen-Duiveland op de tweede plaats, nog net voor Ka- trien Debusschere met Pinky van de Brugsevaart en Anouschka Lutgenau met Mr Ares van de RV Renesse. Zij noteerden respektievelijk 31,9 se konde en 32,1 sekonde. Catherine Butler eindigde met Taufan als, zes de. De RV Renesse-kombinatie kwam als enige niet in de barrage. De enige M-kombinatie Erika Butler met Roeff legde haar parkoers fout loos af, waardoor haar solo-konkoers toch nog de nodige waarde kreeg. In de L-dressuur kregen maar liefst vijf kombinaties zoveel punten op het startkoepon van jury Danvers, dat zij een of zelfs twee winstpunten aan hun totaal mochten toevoegen. Twee winstpunten waren er voor Nancy Fremouw, de kleine lieveling van de Oostburgse Ruitervereniging Brugsevaart, die met haar pony Sunshine een,ifantastische proef af legde. De 132 punten, die Danvers haar toebedeelde waren meer dan verdiend. Ook de tweede prijs ging in deze klasse naar de Zeeuwsvlaam- se klub. Danielle Kuiper kreeg met Street Arab 128 punten op haar kon- to. Uitstekend kwam in het sterke veld ook RV Renesse-amaZöne Anouschka, Lütgenau met Mr Axes voor de dag. Met l24 pünt'èh kreeg zij een gedeelde derde plaats achter haar naam staan. Hetzelfde punten- Sandra van blffik['werd met haar pony Peter Pan overtuigend winnares van het B-springen voor haar klub Paarden- en Ponyklub Schouwen-Duiveland uit Bruinisse. Olympische Winterspelen ^S&r Sarajewo ÏLJ? ZIERIKZEE - In de negende en laatste ronde van de klubkompetitie dammen in de hoofdklasse van Zeeland heeft het tiental van Damklub Zierikzee in een bijzonder spannende wedstrijd met 11-9 gewonnen van het tweede team van 's-Gravenpolder. Hierdoor is het Zierikzeese team onge slagen gebleven, iets wat tot aan de laatste ronde ook het geval was met koploper Tholen. Gedurende de gehele kompetitie leidde hetThooIse tiental in de hoofdklasse, maar in de slotronde liep het team verrassend tegen een verliespartij aan tegen rivaal Middelburg II. De hoofdstedelingen wonnen met 11-9 en komen darmee op een gelijk aantal punten, namelijk veertien in negen duels. Lammerenburg had kunnen profiteren van de misstap vn Tholen. Winst had dit team voorbij de twee koplopers gebracht, maar Souburg stuntte tegen de nummer twee op de ranglijst en klopte Lammerenburg eveneens met 11-9. Door al deze spektakulaire ontwikkelingen is Zierikzee plotseling favoriet nummer een geworden voor het Zeeuws kampioenschap. Winst in het uit gestelde duel tegen hekkesluiter Sint Laurens op 20 februari brengt de titel naar Zierikzee. Met alleen nog Sint Laurens-Zierik zee te gaan is de stand in de Zeeuwse damhoofdklasse als volgt Tholen 9 Middelburg II 9 Zierikzee 8 Lammerenburg 9 Souburg 9 BDV 9 Aagtekerke 's-Gravenp. III 9 's-Gravenp. II 9 Sint Laurens individueel 111- 69 14 107- 73 14 90- 70 13 112- 68 13 87- 93 8 90- 90 7 84- 96 6 68-112 6 73-107 5 58-102 2 De ontmoeting tegen 's-Gravenpol der begon goed voor Zierikzee. Anton Saman en Jaap Huigens boekten goe de en snelle winstpartijen, maar door blundèrs van Cor Boot en Chris van de Wielen kreeg 's-Gravenpolder twee winstpartijen min of meer in de schoot geworpen en kwam er een 4-4 tussen stand op de borden. Hierna eindigden ZIERIKZEE In de zaalvoetbal kompetitie van het rayon Zierikzee gaat woensdagavond Skol Boys het opnemen tegen Bruse Boys, twee teams die aan elkaar gewaagd zijn. Ver van een puntenverdeling zal de uitslag hier dan ook wel niet liggen (21.40). MEVO treedt in het strijd perk tegen het reeds gedegradeerde FC Kerkwerve waarbij de oranje hemden de beste papieren in handen hebben (22.20). In de 2e klasse maakt De Steeg een goede kans om in de ontmoeting te gen Die Gouwe haar leiderspositie nog wat te gaan verbeteren, terwijl het voor Die Gouwe zaak zal zijn de volle winst binnen te halen wil het de aansluiting met de kopgroep niet ge heel verliezen (19.40). Bij het treffen tussen de reserves van de Country Club en W Oosterschelde mag ge zien de ranglijst, beide teams hebben uit tien wedstrijden evenveel punten vergaard, weinig krachtsverschil worden verwacht (19.00). In de 3e klasse betreden de reserves van Skol Boys het strijdperk in het treffen met hekkesluiter Stella Boys (20.20). MEVO II en Brogum II zullen elkaar wel niet veel ontlopen (21.00). vier partijen in remise, waardoor de stand naar 8-8 werd getild. Sjaak Douw, Rinus en Jos dè Wild en Rinus van de Wielen zorgden voor deze pun- tendelingea Hierbij dient opgemerkt te worden, dat in drie van de vier stel- vallen Zierikzee-spelers een voorde lige stelling niet met het vereiste'ren dement konden afronden. Slotwedstrijd In de spannende finale van dit tref fen wikkelde voorzitter John Honig koelbloedig af naar winst, waardoor Zierikzee op een 10-8 voorsprong kwam. Good-old A Flikweert stond nu voor de zware taak om Zierikzee al dan niet aan de volle winst te helpen. Flikweert forceerde op een keurige manier de remise-afwerking, waar mee Zierikzee voor de vijfde keer in acht ontmoetingen met de volle winst van achter de borden vandaan kwam. Drie partijen kenden een puntende- ling, maar vooralsnog is Zierikzee de enige nog niet geklopte formatie. Er resteert in de hoofdklasse nog een wedstrijd. De ontmoeting tussen Sint Laurens en Zierikzee werd in een eerder stadium door overvloedige sneeuwval uitgesteld. Op maandag 20 februari trekt Zierikzee naar het reeds gedegradeerde Sint Laurens om daar mogelijk de Zeeuwse titel binnen te halen. AMSTERDAM - Grietje Mulder heeft zondag op de Jaap Edenbaan in Amsterdam het Nederlands schaats kampioenschap voor B-junioren da mes veroverd. Ze bleef Henriette van der Meer bijna vijf punten voor in het klassement. In de voorlaatste ronde van het Zeeuws kampioenschap individueel heeft Zierikzee-speler Sjaak Douw in de eerste klas verrassend verloren van A van Luijk. Douw verloor door een damzetje en moet de leiding nu delen met klub genoot Jos de Wilden Paul Willemse van Sint Laurens met elk.dertien punten. Jos de Wild won van C. Spee, terwijl Willemse tegen Rinus van de Wielen ondanks een schijf meer toch maar naar remise speelde. Overigens bezet Rinus van de Wielen de zesde plaats met elf punten. In de slotronde zal het dus spannend worden, te meer daar onder andere de partij Sjaak Douw-Paul Willemse op het pro gramma staat BRUINISSE - De jeugdkommissie van voetbalvereniging Bruse Boys organiseerde in het klubhuis een spelavond voor de D-, E- en F- pupillen. Er werd geschaakt, gedamd en geflipperd. Tevens werd een span nende cowboyfilm vertoond. De F'jes werden op een frites-maaltijd getrakteerd. Vanwege het spelelement waren er ook wat kleine prijsjes beschikbaar gesteld. Bij de F'jes werd Lennart Bolier eerste. Emiel Wielaart tweede en Maarten Hofland derde. Bij de E'tjes ging de zege naar Harold van de Berg, voor Peter Willemse en Ed win Kok, terwijl bij de D's Wilco Hanzen met de winst ging strijken met Ronald Wiltzenburg en Jan de Waal op de volgende plaatsen. Kees Steketee werd winnaar bij het sjoe len voor Marcel Huizer en Patrick Brunner. VLISSINGEN - Het afgelopen weekeinde werd in Vlissingen de dertiende Galgencross afgewerkt Bij de heren, die tien kilometer moesten afleggen, ging de zege naar A W '36-atIeet Aart Stigtcr, die 35.14,5 min. nodig had. Hij bleef Sam Polderman van de organiserende vereniging Marathon driekwart minuut voor. Polderman had op zijn beurt ruim drie sekonden voorsprong op Frank Kooman van het Middelburgse Dynamo '70. Vrrassend goed was de tiende plaats, die Delta Sportratleet Simon Blom in Vlissingen voor zijn rekening nam. Blom had de voorbye maanden af te rekenen met de Ziekte van Pfeiffer, maar lijkt dit euvel al weer aardig te boven. De Haamsteedse atleet had voor zijn tien kilometer 37.27,0 min. nodig. Bij de senioren kwamen nog drie Delta Sporters in aktie. Hans van Elze- lingen Masseerde zich als 34e in 41.36,0 mia Hij werd op een minuut gevolgd door Martien Moermond, die als 37 e finishte en Delta Sport-voorzitter Wim Schot kwam na 43.10,4 mia als 41e over de meet Bij de heren veteranen ging de zege bijna traditioneel naar Frans Krijnsen van AV '56. De Goese veteraan zou bij zijn jongere kollega's een hoofdrol hebben vertolkt getuige zijn 36.05,0 mia, die hij nodig had. In de diverse jeugdkategorieën kwa men ook diverse leden van de Zierik zeese vereniging aan de start Bij de A- jongens klasseerde John Teuthof zich als derde. Hij had voor de zes kilo meter 25.57 mia nodig. Bij de A-meis jes bezette Marjolein Kort de zesde plaats en bij de B-meisjes was Jeska Doeswijk goed voor een achtste po sitie. Een ereplaats was er verder nog voor Annemieke Klompe bij de meis jes pupillen A. Zij kwam als vierde door het finishlint In deze kategorie eindigde Patricia Kort als achttiende. Eenzelfde klassering was er voor Rogier Izebout bij de jongens pupillen A terwijl hier Michiel van de Ruyt en Ralph Koper respektievelijk de 20e en 32e positie bezettea Angeline van de Linde en Janine van de Hoek waren van de partij bij de meisjes D, terwijl Mascha Geleijnse de Delta Sport-eer hoog hield bij de meisjes C. Bij de jongens C tenslotte kwamen Drie Del ta Sporters aan het vertrek. Roger van de Veken, Steven Vis en Leon Sim mers klasseerden zich respektievelijk op een 29e, 32e en 33e positie. 3e klasse (dames): Marathon IV- MEVO 19-30; De Polder-Dynamo III 26-55. 4e klasse (dames); MEVO-BC Sas 14-16; Delta Colijn-Jumping Crabs III 30-20. Heren 4e klasse: MEVO II- Marathon IV 32-50. Adspiranten (meisjes): Valkenisse- MEVO 42-14. SARAJEWO - De Canadees Gaetan Boucher heeft het goud veroverd op de 1000 meter schaatsen voor heren tijdens de Olympische Winterspelen in Sarajewo. Hy maakte een prima tijd van 1.15,80 min. De Rus Sergej Chlebnikov eindigde in 1.16,63 min. als tweede en het brons ging naar de Noor Kai-Arne Engelstadt in 1.16,75. De beste Nederlandse prestatie werd neergezet door Hilbert van der Duim. Hij legde beslag op de gedeelde ze vende plaats in 1.17,46 min., exakt dezelfde tijd als zijn direkte tegenstan der Andreas DieteL Hein Vergeer werd in 1.17,57 tiende. Door deze prestaties blijft Yvonne van Gennip met haar zesde plaats op de 1000 me ter bij de dames vooralsnog de beste Nederlandse prestatie in Sarajewo op haar naam houden. BRUINISSE - In het Bruse zwem bad 't Aquarium legden zaterdag 39 zwemmers en zwemsters een A- of B- zwemexamen af. Zonder uitzonde ring gingen de kandidaten met een diploma naar huis. De diploma's werden uitgereikt door instrukteur Jan Douwes. Voor het A-diploma slaagden: Arie van Strein; Elma Buscop; Marjolein van Buren; Carolien Huizer; Joyce Naerebout; Claudia Cornelissen; Sandra Buth; Esther Elders; Maurice de Graaff; Wilco de Bakker; Maurice Felsburg; Ronald de Waal; Arthur Bom; Menno Smits; Bart Neele; Mar tijn Buth; Wim Buth; Arthur Schenk; Patrick Brunner; Peter Schuller; S. de Ronde; Lideweij Vleugel; A. v. Nierop; P. Jumelet; P. v.d. Zande- Koppert; R. Schelvis-de Ruiter. Voor het B-diploma slaagden: Tim Broer; Martijn Kik; Johan Benard; Wolfert Jumelet; Karin Meeuwsen; Leon Plandsoen; Tonja de Graaff; Le onard Bolle; Niels Habraken; Jessica van Gelder; Miranda de Jonge; John ny de Bruine en Patrick Zwiers. RENESSE - De Landelijke Ruitervereniging en Ponyklub Bru organiseerde in de Renesser manege Grol een dressuurwedsrijd voor B-, L- en M- kombinaties. Een keurige zege was er voor Marjan Jumelet in de gekombi- neerde L2/M-klasse. De enige M-kombinatie skoorde als enige een winstpunt. Met haar pony Romeo kreeg de Bru-amazone 121 punten op het startkoepon van jury de heer H. Knook. Marjan Jumelet is nu nog slechts een winstpunt verwijderd van de M2-status. Achter de Bruse winnares legde Arianne Ranse met Liza van de Schouwse Ruiters beslag op de twee de plaats met 118 punten, terwijl haar klubgenoten Marrie van de Vel de met Rocco en Petra Remeeus met Patrick. Beide kombinaties kwamen uit op 116 punten. Stef Nelisse met Pascal skoorde 111 punten. In de Ll- klasse werden drie kombinaties be loond met een winstpunt, al was het in alle gevallen maar net. De zege ging uiteindelijk naar Jacco Fierens met Springtime van de Schouwse Ruiters. Met 122 punten bleef hij zijn klubgenote Hanny van der Zande een punt voor. Met haar Lucky Boys skoorde zij in haar tweede wedstrijd in de L-klasse ook het tweede winst punt. Opnieuw suksesvol was Eline Struyk met haar kleine A-pony Prim. De amazone van de Schouwse Ruiters kreeg van jury Knook 120 punten toebedeeld, hetgeen de derde prijs opleverde. Marielle van de Vel de van de Dirkslandse Sasruiters skoorde met haar pony Kees 117 pun ten, terwijl twee kombinaties uit kwamen op 114 punten. Dit punten totaal was weggelegd voor Manita Simonse met Layla van de Schouwse Ruiters en voor Driana van Pe perstraten met Arrabel van Ruiter vereniging Flakkee uit Middelhar- nis. Ook in de B-klasse kwam de zege terecht bij een lid van de Schouwse Ruiters. Johan Rentmeester kwam met Pluto uit op 121 punten. Hij bleef daarmee zijn klubgenote Rianne Bo lier met Dennis een punt voor. Het duo had een ruime voorsprong op de overige deelnemers in deze klasse. Ze werden nog het dichtst benaderd door Corrie Krabbe met Romano va, die uitkwam op 109 punten. Conny Jordaan met Dusty van de Sasruiters skoorden/108 punten, Janet van der Wekken met Beauty van de Schouw se Ruiters kwam uit op 104 punten en 101 punten waren er voor Tonnie van Peperstraten met Kristal van RV Flakkee. Hanny van der Zande reed met haar pony Lucky Boy voor de tweede keer een L-proef. Voor de tweede keer ook skoorde zij een winstpunt, hetgeen haar nu een tweede prijs opleverde achter Jacco Fierens met Springtime.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6