Penelope van de „Polyanthe" Country Folk-koncert met optreden James Carson 1983 zal de geschiedenis in gaan als een bijzonder jaar In Tonnenmagazijn Brouwershaven Vergadering weegbrug Oosterland: Superglijbaan voor zwembad Onderdak Bijna f 33, miljoen voor Zonnebloem- aktie Tijdsein over nieuwe Sovjetleider Hier en Nu reportage bekroond ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 14 februari 1984 Nr. 23474 5 BROUWERSHAVEN - Country Folk liefhebbers kunnen vrijdag 17 fe bruari in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven een koncert van James Car son bijwonen. Carson treedt op met AG Kate, een duo dat al driemaal in Brouwershaven een optreden heeft verzorgd. AG Kate timmeren behoor lijk aan de weg in de Oldtime'Country scene, behoren tot de top van Europa en genieten ook in Amerika de nodige bekendheid. Het was ook in Amerika dat ze James Carson ontmoette, tijdens een tournee in 1983. James Carson geflankeerd door Kate. James is in Nederland niet erg be kend, maar behoort in Amerika sinds de laat twintiger jaren tot de toonaangevende top van de Oldtime scene. James werd geboren in Rich mond Virginia in 1918. Muziek was niets nieuws in huis, immers zijn va der was de befaamde fiddler ,,Doc"Roberts, en al op jonge leeftijd begeleide James zijn vader op gitaar. Er werden ook veel plaatopnames ge maakt, eerst met vader en later met Asa Martin, materiaal dat helaas bij na niet meer te kopen is. In 1937 werd James opgeroepen voor de marine, maar na een ongeluk enige tijd later ging hij zich weer met de muziek bezighouden. Hij ging naar Lexington-Kentucky waar hij een radioshow ging doen. Zijn vroe gere partner Asa Martin werkte daar ook, en tevens ontmoete hij daar Martha Sunshine, een van de Sunshi ne Sisters, met wie hij later zou trou wen. Opnames James en Martha maakten vele mooie opnames tussen 1940-1950 voor o.a. het major label Capitol, en ver schillende small-labels. Er werd samengewerkt met o.a. Wilma Lee Stoney Cooper, ook een echtpaar, er werden live shows ge maakt met Cas Walker, en er werden plaatopnames gemaakt met de Masters Family, (voor Columbia). Verder moet er nog opgemekt wor den dat James enige jaren eerder in 1934 twee opnames sessies deed met de meer dan legendarische groep de Lonesome Pine Fiddlers. Na 1960 was hij minder aktief in de muziek, tot 1971. Toen organiseerde James een soort reüne met Doe Ro berts en Asa Martin voor Berea Col lege, Kentucky. De volgende jaren werd regelmatig opgetreden. In 1983 speelde James op een festival in Gat- linburg en stond samen met AG Kate op de bühne. Carson geniet in Amerika grote be kendheid als songwriter. Vele van zijn songs zijn classics geworden en worden door kenners geroemd. Ja mes zingt en begeleidt zichzelf op de gitaar en mandoline. Het koncert be gint om 20.00 uur. OOSTERLAND - „Terugblikkend op het afgelopen jaar kunnen we met zekerheid vaststellen, dat 1983 de ge schiedenis zal ingaan als een heel bijzonder jaar. En dan doel ik daarmee op de weersomstandigheden, die zich hebben laten gelden". Met deze woorden opende de heer W. P. bij de Vaate, voorzitter van de Coöperatieve Weeg brugvereniging „Even Buiten" de algemene vergadering van deze vereniging die werd bezocht door 53 leden in „De Pleisterplaats" te Oosterland. De voorzitter gaf in zijn openings woord aan, dat 1983 nog lang zal heugen binnen onze samenleving met name voor de agrarische bedrij ven. In verband met de ingetreden koude en de opeenvolgende depres sies, werd het geduld van de onderne mer zwaar op de proef gesteld omdat grote verschillen ontstonden in zaai- of planttijdstip van de gewassen. „Het viel niet mee, de hoop en het vertrouwen op te brengen dat alles weer goed zou komen", aldus de voor zitter. Hij verwoordde de zorg in de agrarische sektor in verband met de berichten over de kans op sterke ver mindering van de export én de prijs opdrijvende effekten voor de konsu- ment. De natuur heeft zich echter op wonderbaarlijkse wijze hersteld; op MONSTER - De VVD-fraktie in de Tweede Kamer blijft bezwaar koesteren tegen een doorstromings heffing, zoals die door het kabinet- Lubbers wordt overwogen. Daarbij zouden ongeveer 800.000 huurders die in verhouding tot hun inkomen een te lage huur betalen een extra be lasting moeten gaan betalen. (vervolg van pagina 1) plaatsen van zonnebanken in het zwembad tot de mogelijkheden be hoort. ,,U ziet het, wij geven de moed be paald niet op, wij hebben het volste vertrouwen in de toekomst. Wij heb ben het volste vertrouwen in de ge bruikers van Onderdak", aldus de heer Van Gastel. De trimvaantjes, die hij vervolgens uitreikte waren bestemd voor: 25 km: mevr. Becu, mevr. Cats- hoek, mevr. Anker, de heer Sinck, de heer Schiettekatte. 50 km: mevr. Kramer, mevr. Kou- wenberg, de heer v. d. Haagen. mevr. Vrijland. 75 km: mevr. Muste, de heer v. d. Eek, mevr. Van Buren. 100 km: mevr. Praet, mevr. De Vos, mevr. v. d. Wekken, mevr. Vorwerk, mevr. Hage, mevr. Schouwenaar, mevr. v. d. Post, de heer Van Have- ren, de heer Fiere, mevr. Voermans. 125 km: mevr. De Regt. het moeilijke en natte voorjaar is een zomer gevolgd die veel moeite en zorg over het inzaaien deed vergeten, be halve voordepessimisten volgens wel ke de zomerse warmte de jonge ge wassen zodanig zou afremmen, dat op minimale opbrengsten moest worden gerekend. Een wonder „En zie wat wonder", aldus de voor zitter, „de graszaad- en graanoogst komt binnen met een minimum aan inspanningen met redelijke tot goede opbrengsten. Na de graanoogst kwam er van tijd tot tijd de veel gewenste regen, waarvan de najaarsprodukten profiteerden". De oogst van de na jaarsgewassen wekte opnieuw ver wondering. Ondanks de kortere groei periode bleken de gewassen goede op brengsten te geven. De bijzondere De bijzondere weersomstandighe den van 1983 hebben van gebied tot gebied tot grote opbrengst-verschil len geleid, die uiteindelijk voor de Europese markt toch voor een krap pe situatie hebben gezorgd. In dit ver band zijn de prijzen van aardappels en uien op een goed peil gekomen. Met de prijsvorming van andere land- en tuinbouw produkten samen, kan 1983, ondanks de sombere voor spellingen, toch nog de gescheidenis ingaan als een goed boerenjaar! Weegresultaat De heer Bij de Vaate haalde verder aan, dat het goede boerenjaar in 1983 samen ging met een goed jaar voor de weegbrug Het weegresultaat heeft het totaal van 1982 maar liefst met 11% overtroffen. Naast de redelijk tot goe- opbrengsten bleken nog andere zaken een bepalende rol te hebben gespeeld. De voorzitter prees andermaal de inzet van de weger en zijn vrouw (de heer en mevrouw Beije). In het bij zonder sprak hij zijn waardering uit voor de service die de heer Bcije verleent, waardoor zelfs bedrijven die over een eigen weegbrug beschik ken, bij „Even Buiten" komen wegen. Met bijzondere waardering stond de heer bij de Vaate stil bij het verwer ken van de topdrukte in het najaar van 1983. Tijdens die top is in een periode van drie weken een tonnage verwerkt van maar liefst 40 miljoen kg hetgeen 25% van de jaaromzet betekent „Dat hebben Beije en zijn vrouw geklaard zonder hulp van derden en met een goed verloop". In zijn slotwoord stipte de voorzitter aan, dat de heer Beije en zijn vrouw de weegbrug hebben ge maakt tot een bedrijfje, dat in de hui dige ekonomische situatie als levens vatbaar mag worden aangemerkt In een periode van twintig jaar heeft de weegbrug een gezonde ontwikkeling doorgemaakt, waardoor thans over een reserve kan worden beschikt die een stevige basis vormt voor de ver eniging. Jaaroverzicht Aansluitend aan de openingswoor den van de voorzitter las de heer A. Bal, sekretaris, het verslag van de vo- .rige algemene ledenvergadering voor, dat zonder op- of aanmerkingen werd vastgesteld. De heer J. Beije, gaf de vergadering een zeer gedetailleerd overzicht van het weegresultaat in 1983. Totaal werd 168.075.305 kg aan produkten gewogea De hoofdmoot hiervan vormde de aardappelen met 70 miljoen kg, de uien met 57 miljoen kg, hooi en stro met 21 miljoen'kg, granen 4 miljoen kg, winterpeen 2 mil joen kg, witlof 1 miljoen kg, snijmais ruim 1 miljoen en knolselderij 3 mil joen kg. Weger Beije kon tevens mel ding maken van het feit, dat hij een kompleet kinderkoor had gewogen. Ter vergelijking: het weegresultaat over 1982 bedroeg 151.984,598 kg. De tonnages van aardappelen, uien en hooi en stro springen duidelijk naar voren. De aardappelen vormen 40% van het totaal, terwijl de uien komen op 30%, van hooi en stro op 12%. De heer Beye sprak tevens nog een dank woord aan het adres van hulpweger, de heer v. d. Bos. Aansluitend gaf de heer Beije in zijn funktie van administrateur de reke ning en verantwoording weer over 1983. Gesteld kon worden dat de weeg brug zowel qua omzet als financieel een uitstekend 1983 heeft gedraaid. De voorzitter bedankte de heer Beije voor zijn nauwkeurige weergave. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden vervolgens de heer J. v. d. Maas en de heer W. P. bij de Vaate met algemene Stemmen herkozen. In de kommissie van toezicht werd de heer Joh. de Bruine benoemd in de plaats van de heer A. D. Bouman, terwijl de heer W. M. P. Biemond als plaatsvervangend lid gaat optreden. De heer Bouman mocht dankwoorden in ontvangst ne men voor zijn inzet in de kommissie gedurende drie jaar. Aan het slot van de avond vertoonde de heer A. Viergever uit Burgh-Haam stede de film „R.T.M. van vroeger", die voor velen aanwezigen het vervoer in de jaren twintig in herinnering terug riepen. De vormen van vervoer van en naar Rotterdam met de tram en de boot werden in deze film belicht en voorzien van een helder kommentaar van de heer Viergever, hetgeen bij zonder werd gewaardeerd. Met het traditionele palingbrood kon de jaar lijkse sfeervolle vergadering worden besloten. Woensdag 15 februari Nederland 1 9.00 uur Schooltelevisie 13.00 uur Nieuws voor doven 15.00 uur RVU 15.30 uur Kinderen in de Bijbel 15.40 uur Pieter Post 15.55 uur Appelmoes met taartjes. De slimme circusbaas maakt gebruik van de vraatzucht van Bollo om hem in de val te laten lopen. 16.10 uur Bollo, Bries en bondgeno ten. 16.35 uur Bokkesprongen, Leontien Ceulemans neemt de jeugd mee naar de rollerskatebaan in Utrecht en voert een gesprek met lange af standsschaatser Jeen van den Berg. 17.05 uur Anna, Ciro Co. Oma blijkt te zijn verdwenen en de kinde ren kunnen zich herinneren dat zij vroeger bij de geheime dienst heeft gewerkt. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Herrie. Syls en Adje krij gen eindelijk sukses, want zij wor den ontdekt door talentenjagers. Kan dit samenwonend tweetal dit sukses wel aan? 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.30 uur De duo's doen alsof. Het is een komische serie rond het duo Ar jan Ederveen en Kees Prins. 21.00 uur Ontheemden. De zwarte Zuid-Afrikaanse zangeres Harriet Matiwane is gevlucht, omdat zij in konflikt kwam met de blanke rege ring. 22.00 uur Adriaan van Dis 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Nederland 2 9.25 uur Olympische spelen. Aan bod komen schaatsen voor dames, bobsleeën en skiën met de reuze sla lom voor heren. 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Olympische spelen. Samen vatting van de ijshockeywedstrijd Finland-Amerika en andere samen vattingen. 20.00 uur Politieke partijen 20.10 uur Koos Postema in gesprek. Hij gaat in gesprek met minderheden in Nederland over de vraag Blijven of teruggaan? 21.00 Noordewind. Anne Wil Blan- kers speelt tante Elisa, die de bij naam heeft van Noordewind. Op een zomerse dag komt zij bij een jong ge zin op de Veluwe terecht, 2ij is op zoek naar heiar oude liefde. 21.25 uur De weg naar Bresson. Een portret van <ie Franse cineast Robert Bresson, die pu 82 jaar is en waarvan in de komende weken een aantal films zullen worden uitgezonden. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Olympische spelen. Beel den van de :ijs)a<^pkéywedstrijden -Rusland-Zweden1' ^h-^Tsjechoslowa- kije-Canada. Donderdag 16 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 12.00 uur Koningin Beatrix in Straatsburg. Het bezoek van de ko ningin aan het Europese parlement te Straatsburg. 16.00 uur Poldark. Tante Agatha sterft en laat George achter met een grote hoeveelheid twijfels over zijn zoon Valentine. 16.50 uur Het donkere bos. John en Harold ontdekken de visvijver Blind Pool. Hun etensvoorraad is veilig gesteld. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Oma Fladder 19.05 uur Toppop 20.00 uur Journaal 20.28 uur Blokletters 21.00 uur Willem van Oranje. Terwijl Alva zich buitengewoon van zijn taak kwijt, waardoor de strijd tussen de katholieken en protestanten in al le hevigheid blijft woeden loopt het huwelijk tussen Willem van Oranje en Anna van Saksen stuk. Zij pleegt overspel en wordt opgesloten. Dan wordt Alva teruggeroepen naar Spanje 21.50 uur Tele vizier magazine 22.30 uur Kort commentaar 22.35 uur Levenslang. In deze slota flevering weet Rufus te ontkomen naar Sydney met behulp van domi nee North. Van daaruit wil hij naar de goudvelden ontkomen, maar zo makkelijk geeft kapitein Frere zijn prooi niet prijs. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven Nederland 2 9.25 uur Olympische spelen. Beelden van 1500 m hardrijden op de schaats en de reuzeslalom voor heren. 17.45 uur Feduco 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Olympische spelen. Samen vattingen van de wedstrijden van vanochtend. Beelden van het kunst schaatsen met de korte kür voor da mes. 20.00 uur Derrick. Vijftien jaar gele den werd een juwelier beroofd. De grootste verdachte is vrijuit gegaan en de tweede figuur heeft het gelag moeten betalen. Deze man komt nu vrij en de politie voorziet moeilijkhe den tussen beide mannen. 21.00 uur Met de Plancius in het Pool gebied. In het poolgebied van Spits bergen zijn overblijfselen gevonden van Nederlandse walvisvaarders uit de middeleeuwen. 21.45 uur Olympische spelen. De kor te kür voor heren bij het kunst schaatsen. 23.05 Journaal 23.20 uur Den Haag vandaag Woensdag 15 februari, 21.00 uur:Noordewind". Anne Wil Blankers in de rol van tante Elisa. HILVERSUM/AALSMEER - De na tionale aktie 1-2-3, schip voor de Zonnebloem", die de KRO en de Zon nebloem van oktober vorig jaar totenmet februari op radio en televisie hebben ge houden, heeft netto bijna 33 miljoen gulden opgebracht. Daarvan kan een speciaal motot-passagiersschip voor langdurig zieken, lichamelijk gehandi capten en hulpbehoevende bejaarden worden gebouwd en minstens zeven jaar lang in de vaart worden gehouden. Dit werd vrijdagavond in de laatste show bekendgemaakt. Derien tv-shows en veertien radio-uit zendingen van de KRO, met als mid delpunt een loterij, hebben de 33 miljoen opgeleverd. Het streefbedrag van de ak tie was veertig miljoen gulden, zeventien voor de bouw van het schip en 23 miljoen voor de exploitatie. ROTTERDAM - ESSO Nederland heeft het ingenieursbureau Technipe- trol in Rome opdracht gegeven voor de bouw van drie ontzwavelingsfa- brieken en drie zogenoemde zuurwa- terstrippers. HILVERSUM - De actualiteitenru briek Tijdsein van de EO gaat dins dag (Ned. 2, 20.20 uur) in op de benoe ming van de nieuwe leider in het Kremlin. Tijdsein zendt een vraag gesprek uit met de Ruissische dissi dent Alexander Zinovjev, die hoogle raar is geweest in de Sovjetunie, Verder aandacht voor de Ameri kaanse president Ronald Reagan, die nadat hij zich kandidaat had gesteld voor een tweede ambtstermijn heeft gezegd dat hij opnieuw de strijd zal aanbinden tegen abortus en voor vrijwillig gebed op de Amerikaanse scholen. HILVERSUM - De NCRV-special van Hier en Nu-tv, getiteld „De kinderen van Godover het vluchtelingenvraag stuk in Midden-Amerika heeft de eerste prijs gewonnen op het festival van te levisie-aktualiteiten in Monte Carlo. Dit heeft een woordvoerder van de NCRV meegedeeld. Prins Reinier van Monte Carlo heeft zaterdag aan Roel Oostra van Hier en Nu de prijs uitgereikt. „De kinderen van Godwerd in fe bruari 1983 door de NCRV-tv uitgezon den in samenwerking met de Stichting Vluchteling in Den Haag. De bekroonde produktie gaat over vluchtelingen uit El Salvador naar Honduras en over vluch telingen uit Guatemala naar Mexico. In het vluchtelingenkamp Mesa Grande in Honduras werd een groot deel van het filmwerk verricht 38 Bobby zag er inderdaad heel wat opgewekter uit dan de voorgaande dagen. „Heeft John u het geheim van uw mazelen verteld?" vroeg hij. „Zult u dat ons ooit kunnen vergeven, juf- frouw Pitt? Ik geef toe dat het een vervelende zaak was en het vergde al onze overredingskracht om de dokter ertoe te brengen ons te helpen. Wan neerhij maar even ons ziet, zanikt hij erover dat het hem op zeven jaar een zame opsluiting kan komen te staan, plus een verbod om zijn praktijk uit te oefenen, wat zijn algehele onder gang zou betekenen." „Maar waarom heeft hij het dan ge daan?" „Omdat de Frasers nu eenmaal te Campbells nooit in de steek lieten als ze hen nodig hadden. Niet dat de Campbells met dit geval ook maar iets te maken hebben. Maar Fraser is familie van ons en dat verklaart zijn hele opofferingsgezindheid. Maar u wilt ons toch zeker wel vergeven, niet, juffrouw Pitt?" „Ik zie, niet in welk verschil mijn vergiffenis zou maken", zei ze met een mat glimlachje. „Had u alles mij maar vooruit verteld, dan zou ik graag de rol van interessante zieke hebben gespeeld." „Maar dat was niet het enige dat werd verlangd", mompelde hij. „Weet u dat we Vigo aandoen?" Ze knikte. „Dat heeft John u weer verteld; wat een zwamneus is dat toch. Dat doet hij waarschijnlijk omdat „Waarom doet hij dat?" „Nu ja, mannen zijn eigenlijk gebo ren kletskousen," zei hij heel onlo gisch. Xll Toen dc Pcflyanthe vroeg in de och tend de rotsachtige, in blauwe nevel gehulde kust van Spanje naderde, sprong Penelope uit bed, kleedde zich snel aan en ging aan dek. Tot haar verbazing trof ze daar ook de heer Orford al aan. Daar het kil was, had hij een winterjas aangetrokken en de kraag ervan opgezet. Zijn han den had hij in de zakken en met een somber ontevreden gezicht, staarde hij naar de kust. Hij schrok toen zij hem aansprak. „Bent u al zo vroeg op, juffrouw Pitt°" Zij had het idee dat hij haar boos aankeek en haar argwaan werd nog vergroot toen hij met zijn hoofd naar het land wees. „Dat is zeker een idee van u?" zei hij op verwijtende loon. „Een idee van mij? Ik weet niet door EDGAR WALLACE wat u daarmee wilt zeggen, meneer Orford." „Zodra gevoelsoverwegingen zich mengen met organisaticbcgrip, loopt het met dc organisatie fout", zei hij op biltere loon. „Ik dacht dal u er de oorzaak van was, dat wij naar Vigo varen, maar misschien vergis ik me toch." Ze keek hem verwonderd aan, zon der hem te begrijpen. „Dat wij Vigo aandoen, is volko men krankzinnig," mompelde hij, terwijl hij hulpeloos zijn stevige schouders optrok. „Enfin, ik heb mensen gekend die voor heel wat minder in een gekken huis werden opgesloten." „Ik dacht eigenlijk dat er iets aan de machines mankeerde." „Iets aan dc machines? Er hapert niets aan de Polyanthe, begrijp me goed. Dc Polyanthe heeft nog nooit in betere staat verkeerd. Nee hoor, er is iets niet in de haak, maar buiten mijn Polyanthe om. Het is die kop van die malle vent, die niet in orde is," vervolgde hij opgewonden. „Zes maanden organisatiewerk en hij nipt met zijn vingers, foetsie, alleen om dat Hij keek haar opmerkzaam van onder zijn zware wenkbrauwen aan. „Enfin, mogelijk kunt u er in derdaad niets aan doen." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5