streeknieuws Koncert „Luctor et Emergo" voor herhaling vatbaar Kompleet nieuw bestuur nodig voor Oranjevereniging Brouw 4 Drie auto's opengebroken Leden vergadering in Dreischor Tweede uitvoering op 18 februari RENESSE - Zaterdagavond verzorgde de Renesser fan fare Luctor et Emergo met veel sukses een gevarieerde uitvoering voor haar donateurs in een geheel gevuld dorpshuis. Het muzikale gedeelte van de avond, dat voor de pauze plaatsvond, was erg afwisselend en viel uitste kend in de smaak bij de ongeveer 350 aanwezigen. Naast de fanfare onder leiding van J. H. Blom werd medewer king verleend door de tamboers van het korps onderlei ding van A. J. Padmos en het koor Nu met Hope uit Burgh onder leiding van mevrouw E. Simons-Vos. Na de pauze waarin een suksesvolle verloting werd gehouden, vervolgde de toneelvereniging Op Drift uit Renesse het programma met de opvoering van de klucht „Vrijen met Amerika". Om half acht werd de avond geo pend met de mars The Crusader van J. P. Sousa in een arrangement van Jan Singerling. Nadat op muzikale wijze de spits was afgebeten, werd en welkomstwoord gesproken door de voorzitter van Luctor et Emergo, de heer J. A. Kouman, Zoals gebruike lijk gaf hij in zijn openingswoord een overzicht van het wel en wee van de vereniging in het afgelopen jaar. Zo vertelde hij dat het korps met inbegrip van de drumband momen teel 65 werkende leden telt. Verschei dene van deze 65 leden, die in het korps meespelen, krijgen daarnaast nog les van de muziekschool of de di- Ook memoreerde de voorzitter het feit dat de drumband in 1983 met veel sukses deelnam aan het konkours in Woerden. Er werd een fraaie eerste prijs behaald en plaatsing in de eerse divisie. Tot slot sprak de voorzitter nog en kele woorden van dank uit. Dank aan de instrukteur van de drumband, de heer A. J. Padmos en ook aan zijn vervanger de heer W. Veerhoek. De heer Padmos mocht een presentje in ontvangst nemen en zijn echtgenote kreeg een boeket bloemen. Dank ook aan het adres van de le den van de vereniging. Dank voor de goede opkomst op de repetitieavon den, dank ook voor de goede sfeer en de gezelligheid, die van zo groot be lang zijn voor een vereniging. Muzikaal hoogtepunt De uitvoering van Tableaux des Vosges van Meindert Boekei vormde muzikaal een hoogtepunt in het geva rieerde programma dat werd ge bracht. Het is een stuk uit de ere af deling, waarin de verschillende groe pen van een fanfare duidelijk apart herkenbaar zijn. Om dit alles voor het publiek goed duidelijk te maken gaf dirigent, de heer J. H. Blom, vooraf gaand aan het nummer een korte uitleg over de opbouw van een fanfarekorps en de verschillende groepen die er deel van uitmaken. In Lemento, een komposi tie, van dirigent Henk Blom, kwam de bugelsolo, gespeeld door Leo Mol, goed uit de verf. De tamboers, per- fekt geleid door instrukteur A. J. Padmos, waren te beluisteren in ach tereenvolgens Ritme en Techniek van J. Cammenga, With Beat van Theo van Campen en Drumfestival Brazil van Sandrie Egberts en daar na samen met de fanfare, met allerlei leuke geluidseffekten, in Fascina ting Drums. Een apart nummer was ook Music, van John Miles, een song die enkele jaren geleden doordrong tot de top veertig en die sindsdien nog geregeld te beluisteren valt. Gewaarderd programma Samen met het koor Nu met Hope De drumband van Luctor et Emergo in aktie tijdens de uitvoering in het dorpshuis te Renesse. onderleiding van mevrouw E. Vos- Simons een selektie Weense melo dieën en musical-melodieën uitge*' voerd. Zeer bekende melodieën die door het publiek duidelijk zeer wer den gewaardeerd. In South of the Rio, een selektie van Latijns Ameri kaanse melodieën werd het publiek verzocht ritmischs mee te klappen, een verzoek waaraan spontaan en met duidelijk plezier werd voldaan. Na de laatste mars Men of Music toonde het publiek zijn enthousi asme met een staand applaus, het geen door de muzikanten met een toegift, en selektie van songfestival liedjes, werd beloond. Huldigingen Enkele malen werd het muzikale gedeelte van de avond onderbroken voor een huldiging. Jaap Moerland viert zijn 25-jarig muzikantenjubi leum op 27 februari 1984. De voorzit ter speldde hem de zilveren speld van de KNF op en bood mevrouw Moer land een bloemetje aan. De dirigent de heer J. H. Blom werd gehuldigd omdat hij dit jaar 25 jaar lang de dirigent van het korps is. "In deze 25 jaar zijn vele suksessen be haald, die voor een belangrijk deel te danken zijn aan uw muzikale leding, aldus de voorzitter Kouman. De dirigent mocht als stoffelijk blijk van waardering een hand metronoom (een apparaatje om tem po te kontroleren) en het boek Zee land en Vogelvlucht in ontvangst ne men. Voor zijn echtgenote was er een fraaie plantenbak. Ook de voorzitter zelf, de heer J. A. Kouman, werd gehuldigd, en wel voor het feit dat hij 20 jaar lang de voorzitter funktie heeft bekleed. Hij werd toegesproken door de heer M. A. de Hamer, die hem behalve een tuinstoel en een originele wandver siering aanbood, gemaakt van een niet meer gebruikt instument opge sierd met een droogboeket en een ge borduurd vaantje met het opschrift Luctor et Emergo. Mevrouw Kouman kreeg een plantenbak aangeboden. Komplimenten Voor de pauze begon kreeg de diri- gente van het koor mevrouw E. Vos- Simons een boeket aangeboden en werd kort gesproken door burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Ze komplimenteerde het korps met de zeer geslaagde uitvoe ring en vond dat men het liedje Con gratulations, uit de selektie song festivalliedjes die men als toegift had gespeeld, nog maar een keer moest herhalen, maar dan voor zich zelf. Toneel Vrijen met Amerika, een kluch- tigspel in drie bedrijven, door Wim Bischot, werd na de pauze op de plan ken gezet door de toneelvereniging Op Drift. Een stuk vol komische ont wikkelingen, die het publiek gele genheid genoeg gaven om te lachen. Het stuk, dat af en toe iets te weinig vaart had, werd gedragen door Ria van de Roest, die het in haar kreatie als de huishoudster Neel, uitstekend deed. Een kompliment ook voor Joop Verboom, die door het uitvallen van een van de medespelers in twee we ken tijd, de rol van een Hollandse Ca nadees moest overnemen. De avond werd afgesloten met een gezellig bal. Zaterdagavond 18 febru ari zal de zelfde uitvoering nog een keer worden herhaald. Op die avond zijn ook niet-donateurs van harte welkom. Dirigent J. H. Blom, gehuldigd omdat hij 25 jaar onafgebroken dirigent was van Luctor et Emergo, toont verheugd zijn kado (een handmetronoom). Rechts voorzitter Kouman. rigent. Tevens zijn nog 7 leerlingen in opleiding. In 1983 zijn drie nieuwe instrumen ten, een baritonsax en twee bugels aangeschaft, hetgeen de vereniging in totaal ruim 9000,- kostte. Vanuit het Anjerfonds heeft men een tege moetkoming ontvangen van 3100,-. Het blijkt natuurlijk een investe ring, maar zoiets is nodig om de vere niging op goed peil te houden. Het oud papier zorgde in 1983 voor een opbrengst van 2357,60. De voor zitter dankte hiervoor de Fa. Rade maker, de heer Jan Baartse en de heer Steur, die het ophalen van oud papier mogelijk maken. Voorzitter J. A. Kouman, die gedurende zijn twintig jaren als voorzitter zovelen mocht huldigen, ontvangt uit handen van de heerM. A. de Hamer een fraai droogbloemstuk opgemaakt op een oud muziekinstrument. Naast hem zijn echtgenote. Voorzitter J. A. Kouman speldt Jaap Moerland (links) de zilveren K.N.F.-speld op ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als muzikant. BROUWERSHAVEN - Wil de viering van Koninginne dag in Brouwershaven ook dit jaar weer als vanouds een leuke dag voor jong en oud worden, dan zal er voor die tijd nog een en ander moeten gebeuren in de smalstad. Volgens de heer C. van de Velde, voorzitter van het bestuur van de Oranjevereniging is het gehele bestuur, dat verder bestaat uit de heren W. de Wee en J. Smal- heer, aftredend en niet hierkiesbaar. De heer van de Velde, die zelf af treedt wegens zijn verhuizig van, Brouwershaven naar Dreischor, ver telt desgevraagd dat de financiële si tuatie van de Oranjevereniging er heel rooskleurig voorstaat. ,,Dat is geen probleem. Het enige dat we no dig hebben is een groepje mensen, dat zich enkele weken per jaar willen inzetten om voor 30 april een pro gramma te bedenken en te organise ren", aldus de heer van de Velde. En die mensen zijn, nu het gehele oude Vrolijke en prachtig geschminkte gezichtjes bij de geslaagde koninginnedag-viering '83 in de botenloods aan de Delingdijk Wil het dit jaar weer feest worden in Brouw, dan zullen zich organisatoren moeten melden bestuur niet meer beschikbaar is, wel heel dringend nodig wil de Oran jevereniging niet op een dood spoor komen. Leuke herinneringen In het verleden werden er in Brou wershaven met koninginnedag vele aktiviteiten georganiseerd, zoals de zeskampen op ,,'t Vorenomme", speurtochten en vossejachten, oude en modernere kinderspelen, dansa vonden en af en toe zelfs hele optoch ten. En dit zijn nog maar enkele van de aktiviteiten waaraan vele Brou- wenaren leuke herinneringen bewa ren. Het is dan ook te hopen dat weer enkele mensen beschikbaar gevon den worden om plaats te nemen in het bestuur zodat deze traditie zich voort zal zetten. Vergadering Belangstellenden kunnen zich hier voor aanmelden tijdens de algemene ledenvergadering van de Oranjevere niging, die zal plaats vinden op maandag, 20 februari in café restaurant Ringelberg te Brouw. Tij dens deze vergadering, die behalve de verkiezing van nieuwe bestuursle den, ook een bespreking van de notu len en het financiëel verslag op de agenda heeft staan, zal verder de in vulling van het nieuwe programma voor Koninginnedag 1984 aan de orde komen. De vergadering begint om halfacht. ZIERKZEE - Op de Engelse Kade werden in de nacht van zaterdag op zondag drie aldaar geparkeerd staan de auto's opengebroken en de geluid sapparatuur ontvreemd. Het zijn de auto's van F. H. uit Dreischor, M. v. O. uit Renesse en D. M. uit Colijnsplaat. Er verdwenen: radio-cassette rekorders, equilisers, een booster en boxen. De totale scha de is niet bekend, maar wordt nog aangevuld met de schade die geleden werd bij het openmaken. OOSTERLAND Geslaagd aan T.H. Delft De heer J. P. D. v. d. Werf uit Oosterland is geslaagd voor het doc toraal examen voor metaalkundig in genieur aan de Technische Hoge school te Delft. De heer v. d. Werf heeft tevens de eerste-graads onder wijsbevoegdheid verkregen in de wis- en natuurkunde. Hij zal nu de studie bedrijfskunde gaan volgen aan het Interuniversitair Instituut voor Bedrijfskunde te Delft. Dit in stituut zal volgend jaar onderge bracht worden bij de Erasmus Uni versiteit te Rotterdam. Ledenvergadering Staatkundig Gereformeerde Studievereniging De Staatkundig Gereformeerde Studievereniging „Schouwen-Duive- land" houdt vrijdag 17 februari een ledenvergadering in de consistorie van de Gereformeerde Gemeente aan de Sint Joostdijk 12 te Oosterland. Aanvang 19.45 uur (ingang achter de kerk); Naast de gebruikelijke agenda punten staat het onderwerp .Staat kundig opereren" op het program ma, dat zal worden verzorgd door de heer H. G. Barendregt uit Baren- drecht, lid van de Eerste Kamer en van de Provinciale Staten van Zuid- Holland. Na de pauze is er gelegen heid tot diskussie over dit onder werp. BRUINISSE Burgerlijke stand Geboren Ricardo de Winter, Jeffrey R. Lo- patka, Cornelis Schilperoort, Janna I. J. Deurloo. Cyrus J. van der Spek en Grietje M. Ot.te. Overleden Hermanus Kik, oud 87 jaar; Jacob A. van 't Leven, oud 74 jaar; Jan van Meurs, oud 47 jaar. Kotter krijgt nieuwe motor Bij Maaskant machinefabrieken is voor de afbouwkade de ex GO 19 ..Westerschelde" gearriveerd. De zee kotter werd vanuit Stellendam door de sleepboot ..Banjaard" van de fa. V. d. Marei naar Bruinisse gesleept. In de kotter, eigendom van Maas- vis" bouwt Maaskant een nieuwe Stork motor van 1130 pk. Onder het nummer GO 12 gaat de heer P. Tanis uit Goedereede zolang met het schip vissen tot hun nieuwe schip klaar is. N.C.V.B.-vergadering De Ned. Chr. Vrouwenbond, afde ling Bruinisse, houdt op donderdag 16 februari een bijeenkomst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Aanvang 19.45 uur. Als spreker is uitgenodigd de heer M. v. d. Veer uit Zierikzee die als onderwerp heeft: „Zangers en voorzangers". DREISCHOR - De muziekvereni ging Crescendo uit Dreischor houdt donderdag 16 februari in het dorps huis te Dreischor de algemene leden vergadering. Na de opening door de voorzitter komt het jaarverslag aan de orde, gevolgd door het financieel verslag. De bestuursleden C. J. van Dixhoorn en D. F. v. d. Linde zijn af tredend. Laatstgenoemde is niet meer herkiesbaar. De vergadering begint om 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4