Kollege Westersehouwen niet voor naaktstrand Bondsonderscheiding voor zeven trouwe ABOP-leden Schrijfavond A.I. in Burgh-Haamstede Zwembad „Onderdak" krijgt in maart superglijbaan Konsumentenmand zorgde voor drukte DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bestuur geeft de moed niet op Opnieuw diskussiepunt in raadsvergadering 20 februari ZIËRIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 14 FEBRUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23474 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Bungalowpark „Zeeduin" In Burgh- Haamstede zal over enkele weken worden begonnen met de bouw van het bungalowpark „Zeeduin". Er zullen 58 koop-rekreatle-woningen komen. (Pag. 2). Winkelpassage in Renesse Als de gemeenteraad zich akkoord ver klaart, zal half maart worden begonnen met de bouw van een winkelpassage in het cen trum van Renesse. (Pag. 3). Versterking nodig Voordat in Brouwershaven een attraktief ko ninginnedag-programma kan worden sa mengesteld, zal het bestuur van de Oranje vereniging moeten worden versterkt. (Pag. A). Plotselinge kans Het damtiental van Damclub Zierikzee is door de resultaten uit de laatste ronde van de Zeeuwse hoofdklasse-kompetitie plotse ling favoriet voor de Zeeuwse titel. (Pag. 6). De kleren dekken de mens, en onthullen ioat in hem zit. Logau. ZIERIKZEE - In de aula van de R.S.G. „Professor Zeeman" te Zierikzee wer den maandagavond een vijftal leden van de Algemene Bond van Overheidsper soneel (ABOP) gehuldigd vanwege een langdurig dienstverband. De daarbij be horende bondsspeldjes in goud of zilver kregen de leden opgespeld door het hoofdbestuurslid van de ABOP, de heer J. Korstanje. De vijf jubilarissen worden gefeliciteerd door hoofdbestuurslid van de ABOP, de heerJ. Korstanje. V.l.n.r.: G. Huurling, mevrouw M. Provoost, de heer P. de Moor, de heer K. Mandemaker, de heer J. C. de Feyfer en ABOP-bestuurslid J. Korstanje. De onderscheidingen werden uitgereikt aan mevrouw M. Pro voost uit Schuddebeurs (30 jaar lid), de heer G. Huurling uit Zie rikzee (35 jaar lid), de heer K. Mandemaker uit Zonnemaire (30 jaar lid), de heer P. de Moor uit Schuddebeurs (48 jaar lid) en de heer J. C. de Feyfer uit Sirjans- land (25 jaar lid). Tot ieder van de jubilarissen sprak de heer Korstanje een per soonlijk woord en was er een bos je bloemen. Wegens verhindering waren twee jubilarissen niet aan wezig. Aan hen zal de onderschei ding op een later tijdstip worden uitgereikt. Het betreft de heren D. van Beveren uit Zierikzee (25 jaar lid) en E. P. Kloet uit Drei- schor (30 jaar lid). Gedurende de eerste twee weken van maart zal het ronde dak van zwembad Onderdak" worden geïsoleerd. BURGH-HAAMSTEDE - De mensen van de werkgroep Amnesty Internatio nal op Schouwen-Duiveland zitten op maandag 27 februari in Burgh- Haamstede, Brouwershaven en Zierikzee klaar om belangstellenden te ont vangen, die samen met hen brieven willen schrijven voor de vrijlating van en kele gewetensgevangenen. In Bruinisse is de schrijfavond op woensdag 22 fe bruari. Gewetensgevangenen zijn voor Amnesty mensen, die vanwege hun godsdienstige of politieke overtui ging, ras, taal, sexe of etnische af komst gevangen zitten. In Pakistan zitten zes leden van de Pakistaanse Volkspartij al sinds 1981 gevangen. Zij gaven materiaal uit ter ondersteuning van hun partij. In Roemenië zit de 60-jarige Dragos Oloieru opnieuw gevangen. In Israël heeft de 36-jarige Zahera Ahmad Ba- dawi Kamal al sinds juni 1980 beper kingen opgelegd gekregen. Deze Pa lestijnse vrouw was aktief bij een aantal Palestijnse kulturele en socia le organisaties. In Burgh-Haamstede wordt de schrijfavond gehouden in de rekrea- tiezaal van de Gereormeerde Kerk, in Brouwershaven in de Gerefor meerde Kerk aan het Bostonplein, in Zierikzee in de Pr. Julianaschool aan het Jannewekken en in Bruinisse in de leeszaal van de bibliotheek. Alle bijeenkomsten beginnen om 19.00 uur. Verwachting tot woensdagavond: Rustig winterweer Droog weer en perioden met zon; in de nacht en ochtend lichte vorst, mi nimumtemperatuur rond min drie graden; middagtemperatuur om het vriespunt; weinig wind, minder dan windkracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 18 febr.: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: n.oost 3 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 107r. Min.temp.: -3 gr.. Middagtemp.: 2 gr. Windkracht: oost 3 Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -3 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 15 febr. Zon op 7.57, onder 17.53 Maan op 15.30, onder 7.32 16 febr. Zon op 7.55, onder 17.54 Maan op 17.00, onder 8.10 Volle Maan: 17 febr. (1.41) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 15 febr. 1.27 14.14 7.34 19.58 16 febr. 2.15 15.16 8.16 20.39 Springtij: 19 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - De as van een gebied met hoge barometerstanden, die ten noorden van Nederland lag, verwij dert zich geleidelijk naar Scandina vië. De wind blijft oostelijk en is overwegend zwak, windkracht 2. De aangevoerde lucht wordt droger en wat kouder. Er worden wel wolken velden verwacht, maar daarnaast ko men ook perioden met zon voor. In de komende nacht daalt de temperatuur tot rond min 3 graden, in de middag komt het kwik nauwelijks boven nul graden. In vrijwel geheel Europa is het droog, uitzonderingen zijn in de ko mende dagen Ierland, Schotland en het gebied rond het zuidelijk gedeel te van de Adriatische Zee. De neerslagkansen lijken na woensdag dan ook groot te zijn in het gebied van Sarajewo. Ook heeft de wind daar de neiging om weer in krocht te gaan toenemen. BURGH-HAAMSTEDE - Het gemeentebestuur van Westersehouwen vindt dat de raad niet over moet gaan tot aanwijzing van een gedeelte van het strand tot naaktstrand. Tijdens de raadsvergadering van maandag 20 februari komt dit onderwerp aan de orde. De diskus- sie over wel of geen naaktstrand in Westersehouwen laaide tijdens de raadsvergadering van 6 december 1983 weer op naar aanleiding van een ingekomen stuk van de Naturistenvereniging Zeeland. De vereniging gaf in overweging bepaalde delen van het strand open te stel len voor naaktrekreatie. De raad was verdeeld over deze kwestie. Begin februari konden de fraktievoorzitters in het senioren convent nogmaals over de naaktre kreatie van gedachten wisselen. Uit eindelijk werd het standpunt ingeno men dat sommige gedeelten van het strand niet zullen worden aangewe zen als naaktstrand. In het voorstel van het kollege aan de raad wordt gesteld dat door de Rijkspolitie bij overtreding van het betreffende verbod van de APV tot verbalisering dient te worden over gegaan, gevolgd door een daadwer kelijke strafvervolging. Vrouwenontmoetings centrum De subsidiëring van het Vrouwen ontmoetingscentrum te Zierikzee is ook al eens eerder aan de orde ge weest. Tijdens de raadsvergadering van november van het vorige jaar werd het kollege-voorstel terugge trokken. Alle frakties met uitzonde ring aan het CDA waren om uiteenlo pende redenen niet akkoord met het voorstel, het gemeentebestuur wilde een subsidie verstrekken van 50,— per deelneemster, een voorstel dat maandag opnieuw wordt gelanceerd. Het kollege is namelijk nog steeds van mening dat het aantal deel neemsters uit Westersehouwen niet erg hoog zal zijn. Het kollege vindt daarom dat het onjuist is bij subsi diëring uit te gaan van het aantal in woners van Westersehouwen. De thema-avonden dienen niet in de subsidiëring te worden betrok ken. Het uitgangspunt blijft het sub sidiëren per deelneemster ten behoe ve van het kunnen volgen van kur- sussen, die over meerdere avonden zijn verdeeld en waarbij door middel van een presentielijst dient te wor den aangetoond dat deelneemsters uit Westersehouwen een redelijk aan tal avonden hebben bezocht. Wat de subsidiëring van de Stich ting Dorpshuis Noordwelle betreft doet het kollege vier voorstellen aan de raad: 1. de Stichting ten bate van Vervolg pag. 2 ZIERIKZEE - Zwembad „Onderdak" wil ondanks moeilijke tijden voorlopig niet „kopje onder". In op dracht van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur werd vorig jaar een onderzoek verricht naar de doelmatigheid van de bedrijfsvoering van gemeente lijke zwembaden. De verkregen gegevens werden vast gelegd in een rapport, getiteld „Zwembaden kopje on der?". Uit dit rapport blijkt, dat de zwembaden het in den lande erg moeilijk hebben. Zwembad „Onderdak" in Zierikzee vormt daarop geen uitzondering, maar het bestuur van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Dui veland is niet van plan bij de pakken neer te gaan zitten. Voorzitter L. J. van Gastel liet za- voor „Onderdak" op diverse punten terdag bij de uitreiking van de jaar- een moeilijk jaar is geweest. Het aan- lijkse trimvaantjes weten, dat 1983 tal zwemmers daalde tot beneden de ZIERIKZEE - De mededeling tijdens het televisiepro gramma Konsumentenman van Frits Bom, maandag avond uitgezonden door de VARA, dat de zogenaamde Konsumentenmand te vinden zou zijn in de Muziektent op het Havenpark in Zierikzee, zorgde rond half negen voor een plotselinge drukte op en rond de muziektent. Vele inwoners van Zierikzee spoed- ze konsumentenmand is te vinden.In den zich naar het centrum van Zierik- de mand bevindt zich een boodschap- zee in de hoop de mand te penlijstje en een briefje van honderd vinden.Winnaar van de wedloop gulden.Alle vinders dienen de opge- werd uiteindelijk de jongeman Paul geven boodschappen zo voordelig de Kruik uit het Lange Groendal 5 te mogelijk in te kopen. Diegene die de Zierikzee. inkopen tegen het laagste bedrag heeft gerealiseerd, krijgt van de VA- In een serie uitzendingen maakt RA gedurende 1 jaar elke week bood- Frits Bom bekend in welke plaats de- schappen voor datzelfde bedrag. 100.000 en in de sporthal raakte men de beste klant, te weten de Techni sche School kwijt. Dat het nadelige exploitatie-saldo over 1983 nog iets beneden het bij het bij de primitieve begroting geraam de bedrag zal blijven, dankte de voorzitter aan het aanzienlijk lagere energie-verbruik. Ten opzichte van 1982 werd er in 1983 ongeveer tien duizend m3 gas minder gebruikt, on geveer tienduizend kwh. minder, ter wijl het waterverbruik ruim vierdui zend m3 minder is geweest. Het energiegebruik zal echter nog verder omlaag moeten. Om dit te be reiken is inmiddels in het zwembad een recirculatie-systeem aange bracht. Dak-isolatie Verder zal in de eerste twee weken van maart het ronde dak van het zwembad worden geïsoleerd. Hier mee hoopt het bestuur op de gasreke- ning jaarlijks een bedrag van 20.000,— a 25.000,— te besparen. Maar er gaat nog meer gebeuren in „Onderdak". Om het gebruik van het zwembad te stimuleren zal er in de loop van de maand maart een su- perwaterglijbaan worden geïnstal leerd. De heer Van Gastel liet weten, dat dit de langste glijbaan in Zeeland zal zijn. De lengte zal namelijk 42 me ter bedragen. Het bestuur rekent er dan ook op, dat het aantal vrijzwem- mers aanzienlijk toe zal nemen. Ver der zal nog worden bezien of het Vervolg pag. 5 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1