m I' •sr Overtreders kampeerverordening voelden zich onheus behandeld ffeK. ss"" Basisschool Raamstraat Zitting Kantongerecht Zierikzee nu 25% korting dames-, heren- en kinderjacks 6 v' V A i, -' i'fi3 .i'Sfc* Ak'.f '*-■ (vervolg van pagina 1) derwijs in hun gemeenschap te den ken te huisvesten en welke wensen er dienaangaande zijn. Wethouder J. Groen lichtte toe dat het altijd het standpunt van de ge meente Zierikzee geweest is dat er drie scholen voor openbaar lager on derwijs in Zierikzee dienen te zijn. ,,Het enige moeilijke punt, waar we nog mee zitten, is de integratie van Binnen de Veste en de Nutskleu- terschool. Het streven naar drie openbare basisscholen blijft, dus zal de gemeente vóór 1 april aanstaande ten aanzien van de huisvesting van deze basisschool een standpunt ken baar moeten maken aan het ministe rie van onderwijs. Er zal dus op korte termijn iets moeten gebeuren". Verkiezingen medezeggenschapsraden In verband met de opheffing van de ouderkommissie op de scholen en de wettelijke verplichting om te komen tot de instelling van medezeggen schapsraden, gaf voorzitster me vrouw Van Anraad een overzicht van het tijdschema, waarbinnen de ver kiezingen voor deze medezeggen schapsraden in Zierikzee moeten zijn gehouden. Vóór 27 februari dient op de scho len een verkiezingskommissie te worden samengesteld; deze kommis sie moet vervolgens vóór 12 maart eventuele kandidaten oproepen, waarna op 30 maart de mogelijkheid tot kandidaatstelling is afgelopen. Op 7 april dient de kandidatenlijst te zijn samengesteld. Op 19 april moe ten de stembiljetten worden uitgege ven, waarop de namen van de kandi daten staan vermeld. Deze stembil jetten dienen uiterlijk 2 mei door de ouders te zijn ingeleverd. Tenslotte dient uiterlijk 16 mei een eerste ver gadering van de gekozen medezeg genschapsraad te zijn gehouden. Opheffing De gemeenschappelijke schoolraad was donderdagavond dan ook voor de laatste maal bijeen, omdat nu de verkiezingen van de medezeggen schapsraden een advieskommissie in het leven zal worden geroepen onder de naam „Gemeenschappelijke Me dezeggenschapsraad Besloten werd om na de genoemde vergadering nog eenmaal in de huidi ge samenstelling als Schoolraad bij een te komen in een opheffingsverga dering. DEN HAAG - Minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cul tuur heeft vrijdag de beschikking ge tekend voor experimenten met kabelomroep voor lokale minderhe den in Rotterdam, Gouda en Deven ter. Besprekingen voor soortgelijke proeven in Amsterdam en Zaltbom- mel zijn in een vergevorderd stadi um. De experimenten mogen drie jaar duren. Er is 3,35 miljoen gulden beschikbaar gestéld. ZIERIKZEE - „Ik kan geen kampeerproblemen oplos sen, die door de overheden worden geschapen", ver zuchtte kantonrechter mr. W. F. van Solinge donderdag middag toen hij tijdens de zitting werd bestookt door ge verbaliseerde illegale kampeerders, die zich zeer onheus behandeld voelden. De rol voor de zitting van het kan tongerecht bevatte dit keer tien overtredingen van ge meentelijke kampeerverordeningen. Van de gedaagden verschenen er overigens slechts drie. H. C. G. M. uit Rotterdam stond op 26 juni vorig jaar met zijn camper op een parkeerplaats bij de nieuwe jachthaven te Brouwershaven. Vroeg in de avond was hem reeds te kennen gegeven, dat hij daar niet mocht re- kreëren. Om kwart voor één 's nachts werd hem dat nogmaals verteld en toen werd tevens een proces-verbaal tegen hem opgesteld. Dat laatste had de politie volgens K. donderdagmiddag „heel leuk" ge daan, maar hij wilde toch ook wei eens laten horen hoe hij er zelf over dacht. K. liet weten zijn camper bij de jachthaven in Brouwershaven te heb ben geparkeerd om zodoende zijn vrienden, die vaarden en hun boot in die jachthaven hadden afgemeerd, te kunnen ontvangen voor een spelletje kaart. Toen de politie zich 's nachts aandiende lagen de drie kinderen van K. inmiddels te slapen. Verder bevonden zich vier volwassenen in de camper. „De ene politieman was volgens mij meer jaloers door wat hij bij ons zag, dan dat hij zijn werk kwam uitoefenen", luidde de opmer kelijke verklaring van K. Nergens terecht De meeste moeite had gedaagde echter met het feit, dat hij inmiddels heeft moeten ervaren met zijn cam per vrijwel nergens in Nederland op een kampeerterrein terecht tc kun nen. Hij had donderdag duidelijk de verwachting, dat de kantonrechter daar nu eens wat aan zou gaan veran deren. Mr. Van Solinge hielp hem op dat punt echter snel uit de droom. „Ik krijg wekelijks klagende kam peerders op de zitting, maar ik kan er niks aan doen, ik zit er om na te gaan of de wet wel of niet is nageleefd". Officier mr. R. H. A. M. Beaumont toonde ook geen begrip voor de klachten van K. en eiste het normale tarief van 60,- subsidiair twee da gen. Mr. Van Solingen vonniste kon- form en wilde van K. nog weten of hij in hoger beroep zou gaan. „In ho ger beroep!....Ja, dat doe ik zeker", luidde het antwoord. „Wanneer is het nacht?" wilde J. R. uit Boxtel weten. Hij werd op 21 juni om tien voor vijf 's ochtends door de politie bezocht toen hij met zijn auto en aangekoppelde caravan langs de Brouwersdam stond. Volgens R. was het toen reeds dag (de langste dag) omdat de nacht naar R. beredenering afliep een uur voor zonsopkomst. R. was 's nachts om dik twee uur uit Boxtel vertrokken, had na aankomst de Brouwersdam omstreeks vier uur zijn hengels in orde gemaakt en was vervolgens even gaan slapen. De po litie had hem daarin echter gestoord. Onterecht vond R., want van over nachten was toen. volgens hem, geen sprake. Geen diskussie Voor mr. Van Solinge is het om tien voor vijf echter nog wel nacht. De tijdsduur van de nacht heeft volgens de kantonrechter niets te maken met zonsopkomst of onderdergang, maar het met het maatschappelijke ge bruik. Hij beschouwde de tijd, die normaliter voor de nachtrust wordt gebruikt hier als de nacht, en wenste daar geen verdere diskussie over te voeren. De officier eiste in dit geval van il legaal kamperen langs de Brouwers dam een boete van 150,-, maar de kantonrechter hield zich aan het voor deze plek thans ook normaal gelden de tarief van 60,-. ,,'t Is me niet erg duidelijk hoe lang de nacht nou duurt", was het kom- mentaar van een mopperend vertrek kende R. H.C.M. K. uit Tilburg werd op 22 juni 's nachts omstreeks half drie aangetroffen in zijn camper op een parkeerplaats aan de Hoge Weg te Bruinisse. „Ik was bezig geweest die dag om werk te vinden. Op de terugweg kreeg ik wat stukken met de wagen en zodoende kon ik niet meer terecht op de camping bij Aquadelta. Omdat ik toch alleen maar even wilde rusten, gaf de beheerder me toestem ming even op de parkeerplaats te gaan staan", aldus de toelichting van K. Mr. Beaumont voelde er niet voor te diskussiëren over de vraag of K. nu aan het slapen of aan het rusten was geweest. Hij eiste 60,- subsidi air twee dagen en de kantonrechter volgde hem daarin. Hij ging niet in op het verzoek van K. daar wat vanaf te doen in verband met diens slechte financiële positie. „Ik doe er niks vanaf omdat u weinig geld heeft, ik doe er niks op als ie mand veel geld heeft, dit is het stan daardtarief". VOLLEHOVE Minister Smit- Kroes van verkeer en waterstaat heeft donderdag de officiële opening verricht van de lage- snelheidswindtunnel van het Natio naal Lucht- en Ruimtevaartlaborato rium in de Noordoostpolder. De laatste uit onze modische wintersport- kol lektie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6