Maak eens een reisje met de Zierikzeesche Nieuwsbode Met geheel verzorgde reis twee dagen leerzaam en ontspannend op stap 4 De Königsallee in Düsseldorf, één van de mooiste straten van de wereld. De hoofdstad van bovengenoemde deelstaat is Düsseldorf. Van alle grote steden aan de Rijn is Düsseldorf een van de jongste; zij kan in de ge schiedenis teruggaan tot het jaar 1189 en kreeg stadsrechten in 1288. Er zijn in deze stad nog veel herinneringen uil het verleden bewaard ge bleven. In de legendarische Altstadthel oude centrumvindt men romantische steegjesgezelli ge hofjes en monumenten uit vervlogen tijden. Eén van de mooiste straten van Düsseldorf is de Köningsallee. Een wandeling is hier een ware be levenisevenals het aangrenzende „Shopping- gebied Ja, ik wil mee: Ondergetekende, Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer: Aantal personen: geeft zich op voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode naar het Ahrdal en Düsseldorf op 13 en 14 april 1984. wel Ik ben zt abonnee v/d Zierikzeesche Nieuwsbode geen wel Ik wenszt reisverzekering af te sluiten. De kos- geen ten daarvoor bedragen per persoon 2,— per dag. Naam overige deelnemers: 2. 3 4. Datum: Handtekening: Doorhalen hetgeen niet van toepassing is. In de Westduitse deelstaat Nordrhein- Westfalen ligt het romantische Ahrdal, waar de rivier de Ahr zich een weg baant tussen gespleten rotsen en beboste hoogten. Hel heersende, bijzonder gunstige, klimaat: weinig neerslag en veel zon, heeft er in de loop van de eeuwen voor gezorgd dat het Ahrdal een gebied is geworden, waar de betere onder de Duitse wijnen wordt gemaakt. De schitterende ligging en het gunstige klimaat hebben er ook voor gezorgd dat het Ahrdal al in de vorige eeuw een veel geprezen reisdoel voor vakanties en uitstapjes werd. En dat is steeds zo gebleven. nieten van het mooie uitzicht over het glooiende Zuidlimburgse land schap. Na de lunch rijden we nabij Vaals West-Duitsland binnen. Via Kerpen gaat de reis richting Ahrdal; in dit beroemde wijngebied vindt de ge noemde „Weinprobe" plaats. Maar daarover straks meer. Aan het einde van de middag vertrekken we naar het Dorint-hotel, waar we de rest van de eerste dag zullen doorbrengen. In het hotel zal ook een uitstekend di ner worden gebruikt. Zaterdag Zaterdagochtend zullen we op tijd vertrekken naar Düsseldorf. Daar krijgt u de gelegenheid om de be zienswaardigheden van deze prachti ge stad te gaan bezichtigen, of om eens heerlijk te gaan winkelen. Om niemand te binden aan een tijdstip is voor een vrije lunchpauze gekozen. Omstreeks 14.00 uur vertrekken we weer, om via Venlo naar Breda te rijden. In ,,De Bosch wachter in het Mastbos" gebruiken we, na een ape- ratiefje, een uitstekend afscheids diner. De thuiskomst tenslotte, zal om streeks 21.00 uur zijn. Wein-probe Om een indruk te krijgen van de aantrekkelijkheid van het program ma, spraken we met één van de me dewerkers van Van Oeveren, Tijdens het gesprek blijkt ai snel dat het beslist niet de eerste keer is dat het Ahrdal en Düsseldorf worden be zocht. „Het Ahrdal is één van de weinige streken in West-Duitsland, waar een wijn van uitstekende kwaliteit wordt gemaakt. Met name de rode wijn uit het Ahrdal is beroemd. Hij vertelt dat op de heenreis, tijdens de rit over de Autobahn, uitvoerig tekst en uitleg zal worden gegeven over al les, wat met wijn te maken heeft: „Dat is een noodzakelijk onderdeel, als inleiding op de Wein-probe. Een Wein-probe is niet alleen het drinken van wijn: je moet dan ook het een en ander afweten van de achtergronden ervan." De Weinprobe vindt plaats op het wijnlandgoed „Die Ruïnen-Kellerei in Ahrweiler. Nadat het gehele gezel schap in de kelders van het gebouw is gezeten aan lange houteii' taf els stelt de wijnboer zich voor en geeft een uitvoerige uitleg over de soorten wijn en kwaliteit ervan. Acht soorten wijn Er zullen vervolgens acht soorten wijn worden geproefd, vanaf een „Qualitatswein" tot aan een „Beere- nauslese". Tussendoor wordt brood geserveerd om de smaak te neutrali seren. Daarmee wordt voorkomen dat men geen verschil meer proeft. De Duitser noemt dit „Trinken von herb (heel droog) bis mild (zacht)". De genoemde Beerenauslese is de allerbeste kwaliteit wijn, gemaakt van de druifsoort Rotburgunder, die is gegroeid op de zonnigste plaats en op de beste grondsoort. Eén fles kost al gauw zo'n veertig mark! Het zal dan ook niet verwonderlijk overko men als je verteld wordt dat een der gelijke wijn soras jaren achtereen niet gemaakt kan worden omdat de weersomstandigheden onvoldoende zijn. Dorint-hotel Over het Dorint-hotel in Bad Neua- nahr, waar de nacht zal worden door gebracht, is men zonder meer lovend. „Het hotel valt in de zogenaamde „luxe klasse Al" en is werkelijk van alle gemakken voorzien. Er zijn mo derne kamers met balkon, radio, kleurentelevisie, bad, douche en toi let. Het telt een zwembad, sauna, so larium, een in een park uitgebouwd restaurant, enkele „weinstuben", een bar, een terras, enzovoorts." Het hotel ligt vlak naast het schit terende Kurpark en direkt aan de ri vier de Ahr. Het hotel wordt heel vaak gebruikt vóór kuurreizen, spe ciaal voor stofwisselingskuren van wege de overvloedige aanwezigheid van druiven en mineraalbronnen. „Een prettige bijkomstigheid is het feit dat er een Nederlandse chef restaurant is, alsmede Nederlands bedienend personeel. Het diner is zeer uitgebreid en van uitstekende kwaliteit. Het geheel wordt geser veerd in een heel goede entourage en sfeer." De avonduren kan een ieder geheel naar eigen goeddunken doorbrengen. Maar ook bestaat de mogelijkheid om onder begeleiding van de chauf feur, een wandeling te maken door het prachtige plaatsje Bad Neuenahr. Düsseldorf De volgende morgen gaat de reis naar Düsseldorf. De bus rijdt tot in het centrum van de stad, nabij de zo genaamde Altstadt en het nieuwe stadsgedeelte. En van hieruit zijn ve le mogelijkheden. In het weekend van 14 april, een week voor Pasen, biedt Düsseldorf aan de liefhebbers een keur van mo gelijkheden om inkomen te doen: in hele grote zaken, maar ook in kleine boetiekjes. Maar u kunt ook een schitterende wandeling maken over de Königsal lee: het middelpunt van de stad en één van de mooiste straten ter we reld. Zij is slechts 1 kilometer lang, maar niemand loopt lijnrecht in 12 tot 15 minuten over de „Kö". Ook in kunst-historische opzicht biedt Düsseldorf een schat aan be zienswaardigheden. Kijkt u alleen maar eens naar het schitterende opera-gebouw, als u uit de bus stapt. Of brengt u eens een.bezoek aan de Kunst-akademie met zijn schitteren de Kunstgalerei. En.zo zijn er nog le gio mogelijkheden te noemen. Voor de liefhebbers wordt de gelegenheid geschapen om onder begeleiding te voet een rondgang door het stadscen trum te maken. Je kunt er veel woor den aan spenderen, maar de deskun dige zegt samenvattend: „Het is zeer de moeite waard!" Wat kost het? Het spreekwoord zegt: Alles heeft zijn prijs. Vaak wordt daarmee aan gegeven dat alles te koop is, voor hoeveel geld dan ook. Dat geldt ech ter niet voor deze lezersreis. We hebben met opzet gekozen voor een twee-ledig uitgangspunt. Het moet ontspannend en aantrekkelijk zijn, maar daarnaast moet je er ook iets van kunnen opsteken. Boven dien maak je zo'n reis met mensen uit je eigen streek, uit je eigen omge ving. Ook dat heeft zo z'n prettige kanten Onderstaande bon ingevuld en ondertekend inleveren bij: Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee. Of per post verzenden aan: Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Het Dorint-hotel in Bad Neuenahr. waar overnacht zal worden. En niemand hoeft er iets aan te ver dienen. Daarom ook zal u de prijs voor deze geheel verzorgde reis mee vallen: 190,— per persoon. En omdat er ook nog een spreek woord bestaat dat luidt: „Voor wat, hoort wat", betalen de abonnees van de Zierikzeesche Nieuwsbode slechts 175,per persoon. Uw aanmelding voor deze reis kunt u doen via de onderstaande bon. U kunt de bon afgeven op ons kan toor of via de post aan ons toesturen. Voor de verdere afwikkeling van alle zaken wordt dan automatisch zorgge dragen door het touringcarbedrijf Van Oeveren. De betaling geschiedt door middel van een accept girokaart, die u wordt toegezonden. Tenslotte dient nog wel te worden gemeld dat de reis alleen wordt ge maakt als zich voldoende deelnemers aanmelden. Heeft u nog vragen? Het telefoon nummer van Van Oeveren is 01110- 2319. Zij zullen u graag van dienst zijn. Met deze touringcar zal de reis worden gemaakt: dubbele beglazing, luchtge veerd, airconditioning en verstelbare stoelen. De Zierikzeesche Nieuwsbode organiseert op 13 en 14 april aanstaande een tweedaagse busreis voor haar le zers. Na lang wikken en wegen is, in samenwerking met het touringcarbedrijf Van Oeveren te Zierikzee, het reis doel bepaald op het Ahrdal en op Düsseldorf. De over nachting is gepland in het Dorint-hotel in Bad Neuenahr, een luxe hotel van één van de grootste hotelketens in West-Duitsland. Een gedeelte van het schitterende Ahrdal, waar een aantal zeer goede Duitse wijnen wordt geproduceerd. De reis omvat een tweetal hoogte punten. De eerste dag wordt een zo genaamde „Wein-probe" gedaan op een wijnlandgoed in het Ahrdal, ter wijl u op de tweede dag in de gelegen heid wordt gesteld om te gaan winke len in Düsseldorf. Programma Na het vertrek op vrijdag 13 april, tussen 07.30 en 08.00 uur vanaf ver schillende opstapplaatsen, gaat de reis via het Hellegatsplein naar Gilze-Rijen. Daar wordt in het „Van der Valk-restaurant" een koffiepau ze gehouden. We vervolgen onze weg via Tilburg, Eindhoven en Weert, dwars door Zuid-Limburg naar Vaals, waar de lunch zal worden ge bruikt in restaurant „De Wilhelmi- natoren" nabij het bekende Drielan denpunt. Tijdens de lunch kunt u ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4