ÏËb Ztmfast T&nbbtlmx isu mj u P O P c O R N E R Bedrijfsauto RAI Pim Koopman: Plezier van samen muziek maken staat voorop bij The President" Nederlander stapt niet over op het openbaar vervoer VVN: Kinderfiets minder veilig Bijzondere belasting over auto's die invalide vervoeren De Babbelaar op onderzoek Gehoord De eigenaars komen terug Sozen- agenda Walcherse formatie Feed-Back in Brogum 11 Bij sterke inkomensdaling: ZIERIKZEE - Er zijn geen aanwij zingen dat autobezitters die plotse ling sterk in inkomen achteruit gaan, op korte termijn de auto laten staan en overstappen op het open baar vervoer. Voorzover woon werkverkeer blijft bestaan, stapt men niet over op een andere vorm van vervoer. Dit zijn enige konklu- sies van onderzoekers van het Insti tuut voor Sociaal Beleidsonderzoek. Het instituut heeft in opdracht van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat een onderzoek verricht naar het effekt van een plotselinge daling in vrij besteedbaar inkomen op het verplaatsingsgedrag. Er is nog weinig bekend over de manier waarop Nederlanders reageren op de huidige ekonomi- sche omstandigheden. Om inzicht te krijgen in eventuele gevolgen van de ekonomische verande ring, heeft het instituut een verkennend onder zoekje uitgevoerd. Dat wil zeggen dat een kleine groep mensen (79 in totaal) is ondervraagd, die een flinke inkomensdaling heeft meegemaakt. De onderzoeksresultaten zijn dus niet representatief voor de hele Nederlandse bevolking. Autobezitters die bezuinigen op vervoer, doen dit door minder ritten te maken. Op de korte af stand gaan zij vaker lopen of nemen de fiets. Slechts een enkeling gebruikt af en toe het open baar vervoer in plaats van de auto. Niet-autobe- zitters bezuinigen door minder vaak met het openbaar vervoer te gaan en vaker te fietsen en te lopen. Opmerkelijk is dat veel ondervraagden een vrij oude auto hebben (bouwjaar '71-'77) en dat weinigen van plan zijn een andere auto aan te schaffen. het Franse automo bielconcern Renault heeft in de jaren zeven tig 578 miljoen Frank (210 miljoen gulden) ver loren aan koffie. Dit was het gevolg van een samenwerking met een zakenman van twijfe lachtige reputatie. De af faire begon in 1974. In het kader van het stre ven de markten in de derde wereldlanden te veroveren, verkocht Re nault toen auto's aan de regering van Colombia, in ruil voor koffiebonen. Renault heeft te kennen gegeven dat de gepleeg de investeringen in koffie-fabrieken en het verlies daarna gezien moet worden als een nor maal „bedrijfsrisiko". De Nederlandse Volvo Car en Franse Re nault gaan samenwer ken op het gebied van produktie en onderzoek naar produktontwikke- ling. Volvo maakt al ge bruik van Renault- motoren, het is volgens een woordvoerder van Volvo Car niet uitgeslo ten dat in de toekomst meer produkten worden uitgewisseld. Volvo Car maakte tevens bekend, dat het bedrijf voor het eerst in het bestaan geen verlies zal lijden en dat ook voor het eerst meer dan 100.000 wagens wor den geproduceerd. Bij Volvo Car werken cirka 5700 mensen. AMSTERDAM - In de hoofdstad wordt tot en met zaterdag 18 februari de Bedrijfs-auto RAI ge houden. Vele „gewelde naars zijn tentoon gesteld, maar ook de kleinere bestelauto's, die er steeds meer ,,in" komen. Relatief goedko pe wagens, die alleen wat minder komfort hebben, maar voor de rest is de auto eender. Neem nu de kleinste en goedkoopste bestel wagen van Ford: de Fiësta-Van. Door zijn kleine afmetingen van 3,65 m lang en 1,57 m breed, heeft hij maar een klein parkeerplaatsje nodig. Een uiterst ge schikt wagentje voor transport van kleine goederen of voor quick- service doeleinden. Par- tikulieren kunnen uiter aard ook heel goed ge bruik maken van de voordelen van het lage b.t.w.-tarief, maar moe ten daar een stuk luxe voor inleveren. De wa gen is naar keuze lever baar met een 1.1 L benzine- of 1,6 L diesel motor. ZIERIKZEE - Er komen steeds meer kinderfietsen op de markt die niet aan de wettelijke eisen voldoen. Om de verkoopprijs zo laag mogelijk te houden wor den door sommige fabrikanten verplichte voorzie ningen zoals reflektoren achterwege gelaten. Ook de trappers voldoen vaak niet aan de eisen, terwijl het witte achterspatbord nogal eens ontbreekt. Deze konstateringen zijn gedaan tijdens een fietsenkontrole van Vei lig Verkeer Nederland (VVN) en de gemeente politie op lagere scholen. Van de 1600 fietsen die werden gekontroleerd, vertoonde een derde deel dusdanige mankemen ten dat de verkeersvei ligheid erdoor in gevaar wordt gebracht. Ongeveer vijf procent is door de handelaren ook nog eens ondeugde lijk afgeleverd, aldus een woordvoerder van Veilig Verkeer Neder land. Dat geldt vooral voor de kleinste fietsen, die door de fabrikanten kennelijk meer als speel goed dan als vervoer middelen worden be schouwd. ,,Er zitten wel stickers van Donald Duck op, maar de reflektoren op de trappers ontbreken", aldus de woordvoerder. DEN HAAG - Over motorrijtuigen die worden ingericht voor het vervoer van een invalide is per 1 januari 1984 bijzondere verbruiksbelasting voor personen auto's (BVP) verschuldigd. Over de ombouwkosten hoeft deze belasting niet be taald te worden. Dat heeft staatssekretaris Koning van financiën dinsdag be kendgemaakt. Dit betekent dat over een bestelauto (vrij van BVP)die wordt onge bouwd tot personenauto voor individueel invaii- denvervoer thans ook BVP zal worden gehe ven. In de oude regeling hoefde men geen BVP te betalen als het motorrij tuig bijna uitsluitend werd gebruikt voor het vervoer van de invalide. De aanwezigheid van zitplaatsen voor ge zinsleden stond vrijstel ling echter reeds in de weg, wat inhield dat over vrijwel iedere per sonenauto ingericht voor invalidenvervoer toch BVP betaald moest worden. Bovendien moest dan ook nog eens BVP worden betaald over de ombouwkosten. De hoogte van de BVP hangt af van de laatste lijk geadviseerde kata- logusprijs. De regeling kost het rijk niets, noch levert het iets op. Tegenover de meeropbrengst over de heffing op bestelauto's staat een gelijk bedrag aan niet meer te ontvan gen belasting over om bouwkosten. ZIERIKZEE - Voor ons ligt de schoolkrant van de Beatrixschool uit Zierikzee. Het is een heel mooie krant, met veel tekeningen er in. Met een he leboel informatie over de school staat er ook een interview over de T.V.- programma's in. En dat lijkt ons nu een mooi onderwerp voor jullie om over te schrijven aan de Babbelaar. We zouden erg graag willen weten, wat jullie nu de mooiste of leukste of spannendste programma's vinden, maar ook of je veel naar de X.V. kijkt. Misschien hebben jul lie wel een video? Als jullie dat nu eens alle maal opschrijven, dan maken we van de vol gende Babbelaar een die niks met de kerk te maken hebben. John heeft ook een he le lijst met wat hij leuk vindt: Toppop, Hulk, Smurfen, Niels, Zeg eens speciale T.V.-Babbelaar. Als je niet weet wat je schrijven moet, dan kun je hierna een beetje lezen hoe de leerlingen van de Beatrixschool dat heb ben gedaan. Je brief of tekening over T.V. moet wel zo snel mogelijk naar de Zierikzeesche Nieuwsbode toe, dus het lijkt me wel een leuk karweitje voor het weekeinde. Arjan (uit de groep van Hilda) vindt een he leboel programma's leuk. Zeg eens Aaaa, Se samstraat, het journaal, het kinderuurtje op de woensdagmiddag, Niels en de Muppetshow. Niet leuk vindt hij Engelse films, omdat kinderen daar niets van begrij pen. Ad vindt leuk: Er kan nog meer bij, Bolke de beer, Bassie en Adriaan, Wie van de drie, Dag huis, dag tuin, dag op- bergschuur, De week- endkwis en de Ted- show. Niet leuk: Toppop (daar zijn allgm^al van die rare mannen), Zeg eens Aaa (Allemaal van die dikke mannen) en Rare filmen met mensen Aaa, A-team, Hee renstraat (nu afgelopen) en de Kinderkrant. Niet leuk: hij kijkt niet naar enge films. Als er ie mand doodgeschoten wordt vindt John dat zielig. Video vindt hij leuk. Nog meer menin gen van de groep van Hilda: Annemarieke (buiten de al genoemde programma's) Remie, de 1-2-3-show. Als er stom me dingen zijn zet ze hem uit. Jolanda: Doe maar, Toppop met Doe maar, Cowboy-film (om dat ze schieten). Niet leuk: Alles vind ik leuk, zegt Jolanda. Marjolein vindt Dy nastie (omdat je daarom kunt lachen) en Dallas mooi, maar ook Kinde ren voor kinderen. Niet leuk vindt ze A-team, maar ze kijkt er wel naar omdat haar broer het wil zien. Corine: Suske en Wis- ke, Pisa, De film van ome Willem, Tom en Jer ry, Q en Q, Sport (vooral vrouwensport), Willem Ruis lotto-show en Fal con Crest. Helemaal niet leuk vindt ze de man- nensport, omdat ze alle maal zo stom doen. Tot slot de mening van Ma- riska: Popey, André Ha- zes, André van Duin en Corrie van Gorp (vooral als't ie gek doet) en de Kinderbios. Ze kijkt lie ver niet naar enge films. Vóór dinsdag Kijk zie je, zó zouden wij van de Babbelaar het graag willen. Ge woon je mening geven over de programma's. Ook als je niet kijkt, of niet mag kijken van je vader of moeder, schrijf het ons, met je naam en woonplaats onder je brief. Het aders: Zierik zeesche Nieuwsbode, voor de Zeeuwse Babbe laar, Postbus 1, 4300 AA in Zierikzee. We ver wachten voor dinsdag een stapel brieven. Doen juilie mee aan het Babbelaar-onderzoek? Deze week gehoord; Dochter (9 jr.) tegen va der: „Papa, wat ben jij al grijs!" Vader tegen dochter: ,,Die heb ik van jou!! Dochter: ,,Dat kan niet, want mijn haar is bruin!" Het is kwart voor tien 's morgens. Een paar jongens zijn aan het flipperen en er liggen er nog een paar op bed. Twee lopen er wacht. Whammmm! Ineens vliegt de deur open, alarm! Er loopt een man in de tuin! De jongens schieten hun kleren aan en pakken hun wapens. Ze rennen naar buiten en, inderdaad: er loopt een man met een zwarte hoge hoed en een leren zwarte regenjas. Het is een onguur ty pe. Omsingelen", roept Steekje. De man zegt: ,,Noe mot je es goed naar mun lusteren, dit huus behoor toe an kapiteit de Mexicaan ,,Hanno Mullerio". dus as je durnie for morgen uut bin zul je 't belevenHoepel op", roept Steekje. Maar de man komt recht op Steekje af. ,,StopSteekje heeft een revolver recht op de man gericht, vijfendertig kaliber. Toen de onbekende man dat zag ging hij er vandoor. Achter de schutting hoorden ze hem nog roepen: ,,Hier horen jullie nog meer van!" Jantje denkt dat het een smokkelaar is en zijn smokkelwaar zou er gens in het huis moeten liggen. Ze besluiten te gaan zoeken naar de schat. Ieder een vliegt het huis in en het is een hels kabaal. Na een half uur is iedereen moede loos geworden, ze hebben overal gezocht en nergens iets gevonden, maar ze had den de onderaardse tunnel vergeten. De jongens stormen naar de aanlegplaats en springen in de boten. Steekje stond op de kajuit en kon op de een of andere ma nier z'n evenwicht niet bewaren en viel pardoes in het water. Toen hij weer bo ven kwam hoorden de jongens hem zeggen: ,,Hier onder water is een gang!" De anderen springen ook in het water. Flipje Kachelhout is het eerste en hij ontdekt de gang waar een hele smokkelbergplaats is. ,,Allemensen. Teevees in plastic verpakt, jongens,hiqr heb je kisten vol met boter. Geen tijd te verliezen, de smokkelaars kotrCen^'zo terug". Ze besluiten alles snel in de boten te laden en in de kelder van een van de jongens op te bergen. Na 20 minuten zitten allen in de boot en ze roeien naar de aanlegplaats. Zou de klub het halen? We hopen het maar. De rest kunnen jullie de volgende week lezen. (Steekje Keezeltee). ZIERIKZEE - Sinds kort is Nederland een nieuwe popfor matie rijker. Twee oude rotten in het vak richtten samen The President op. Pim Koopman - ex-Kayak en ex-Diesel - en Ok- kie Huysdens - ex-Rainbow Train en ex-Limousine - vonden elkaar en brachten onlangs hun eerste langspeler op de markt. „By Appointment Of The President" werd door pop- minnend Nederland uiterst positief ontvangen, nadat de noodgedwongen single-voorloper Hot-blooded Lady" ver rassend geflopt was. „We kennen elkaar al bijzonder lang", vertelt Pim Koopman. ,,Dit moest er eens een keer van komen. Het idee voor The President dateert al van 1982, toen ik als oprichter van Diesel uit mijn ei gen groep werd gegooid, omdat ik dui delijk andere ideeën had dan de overige Diesel-leden. In tegenstelling tot zij wil de ik niet zes avonden per week op de planken staan. Voor mij was Diesel slechts een deel van mijn werk, terwijl zij enkel en alleen de groep hadden om mee bezig te zijn". Koopman is naast zelf muzikant druk in de weer als pla- tenproducer van onder andere Time Bandits, Pussycat, Maywood en Patri cia Paay. Negen maanden Koopman en Huysdens begonnen heel ontspannen aan hun nieuwe pfojekt. Met twee bij een muziekuitgeverij opge duikelde stukken dook het duo de stu dio in om daar een langspeler vol te ma ken. Alle overige nummers schheef het duo zelf en uiteindelijk werd een Ameri kaans getinte schijf het resultaat van deze sprong in het diepe. „Normaal moet je een single uitbrengen voordat je aan een langspeelplaat gaat denken, maar bij ons was dat net omgekeerd", weet Pim Koopman. „Toen Hot-bloeded Lady uitkwam was de langspeelplaat al lang klaar, maar we kregen wel meteen te horen, dat we er een volgende keer geen negen maanden meer over mochten doen. Nou ja, dat neem je dan maar mee". De toekomst ziet er voor The Presi dent zo op het eerste oog bepaald niet slecht uit. Door de platenmaatschappij werd al erg veel interesse gekweekt in Amerika en Japan. „Het is nit zo, dat we koste wat kost de oversteek naar Ameri ka willen maken", meent Koopman, die al suksessen skoorde in het immens gro te land met Kayak en Diesel. „Natuur lijk is het leuk als blijkt dat er daar inte resse voor ons is. Als we een telefoontje zoudenkrijgen om daar op toernee te gaan, dan zouden we ons werk beslist aanpassen, maar anders ook niet. Suk- ses boeken in Amerika ligt trouwens toch een stuk gekompliceerder dan het zo op het oog lijkt. De Engelstalige lan den liggen vaak bijzonder dwars waar het afgeven van werkvergunningen be treft". Chauvinisme Koopman heeft nogal wat moeite met gebrek aan chauvinisme in Nederland. „Je mag hier niet aan een sterrendom denken. Je beng min of meer verplicht om ondanks alles eenvoudig blijven. Voor buitenlandse sterren worden enorme bedragen uitgetrokken om ze een keer te laten optreden, terwijl je als Nederlandse groep met een schijntje wordt weggezet. Als het evenkan moet je maar genoegen nemen met een on kostenvergoeding". Voor Pim Koopman (30) en Okkie Huysdens (37) speelt dit niet zo geweldig, omdat het voor The President niet de eerste en enige bron van inkomsten is. Het is daarom ook voor het tweetal geen must om in de kortste keren konserten te verzorgen. „Daar beginnen we pas mee, als we al les goed hebben voorbereid. Als je dat gaat oyerhaasten loop je gewoon te veel het risiko, dat je afgaat en dat is wel het allerlaatste wat we willen. Wij stappen pas een podium op, als we dat allebei willen. Het is voor ons het allerbelan grijkste, dat het plezier in samen mu ziek maken er blijft", voegt Pim Koop man eraan toe. „We hebben van The Pre sident geen pretentieus geheel willen maken. Wat we willen is gewoon lekke re, korte nummers maken, die er prettig inknallen, zoals bijvoorbeeld bij Hall And Oats het geval is. We denken bij voorbeeld aan de Amerikaanse rock: recht op zijn doel af en ongekompli- ceerd". Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.3(r uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Broguin, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 01.00 uur met vanaf 21.30 uur een live optreden van de Wal- cherse formatie Feed- Back; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. ZIERIKZEE - Aad van Os, Ad Osté, Louis Fili- us en Henk Feij vormden in januari 1981 de Wal cherse gToep Feed-Back. Als een van de eerste Zeeuwse groepen stortte de band zich op het re pertoire van de jaren tachtig. Pittig, kort en snel, zo werd hun muziek al meteen omschreven. Er werden door Feed-Back toen nog covers gespeeld van onder andere Joe Jackson en Any Trouble. Vlotte pop dus, met een link naar de jaren zestig. De muzikale beperkingen van drie gitaren en een drum kwamen echter al spoedig naar voren: de groep vond, dat het geluid nog onvoldoende „stond". Tenor-saxofonist Cor de Jonge werd aangetrokken. Hij gaf aan de groep vanaf april 1982 duidelijk „body". De ommezwaai naar het huidige repertoire vond toen plaats: de eigen songs kwamen op de proppen en kregen meteen een jazzy-tintje mee door de bijdragen van de saxofonist. De songs werden wat breder gearran geerd en vooral ook swingender gebracht door de groep zelf. Het huidige repertoire is opgebouwd uit kom posities met sterke melodielijnen, waarin invloe den uit de rock, ska, funk, raggae en jazzmuziek duidelijk aanwezig zijn. Mede dankzij suksesvol- le optredens in Zeeland met de Margriet Eshuys Band vond de groep in de provincie spoedig een breed gehoor. Begin 1983 werd nog besloten tot het aantrekken van perkussionist Henk Tahitu. Hij vervolmaakte de sound van Feed-Back. De stevige swingband uit Zeeland, die Feed-Back meent te zijn treedt morgen - zaterdag 11 februari - vanaf half tien op in de Zierikzeese jeugdsoos Brogum

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11