stukken Verrassende mini play-back wedstrijd in „De Lichtboei" Studiedag Agrarisch Jongeren Kontakt ERIC DE NOORMAN Dinsdag 14 februari BRÜgfunktie 6 ZIERIKZEE - De mini-play back wedstrijd uitgaande van de Goed Nieuwsklub in „De Lichtboei" van het Le ger des Heils is woensdagmiddag uitgegroeid tot een groot festijn. Ruim tachtig kinderen togen verkleed en geschminkt naar het klubgebouw in de Poststraat. Zij waren niet allemaal deelnemers aan de wedstrijd maar bleken een zeer enthousiast publiek. De leiding van Goed Nieuiosklub voerde spontaan een play-backshowtje op van Vader Abraham en de Smurfen. De deelnemers werden ingedeeld in zes groepen. Zij bleken zich alle prima op deze mini-wedstrijd te heb ben voorbereid en zorgden voor schitterende acts. Een zesde plaats werd toegekend aan Andrea van Dijk en Jolanda Oudersluis, die het duo May wood uitbeelden. Zij werden op de vijfde plaats gevolgd door „De Dolly Dots", gepresenteerd door Tanja van den Berge, Debby Scheen, Esther de Koning, Marco van der Ma de, Linda Leipold en Wendy Everste. De vierde plaas was voor Tineke Gieskens in haar kreatie van de Duit se zangeres Nicole. Mirande Wilten- burg kroop in de huid van Ria Valk en wist daarmee een derde plaats te behalen. Sandra Leipold had een schattige versie van Bonny Tailor en bereikte daarmee de tweede plaats en de eerste plaats werd toegekend aan Claire en Audi Mül met hun uit beelding van het duo Jeanne Lodge and Prince Mohammed. Naar aanleiding van de fijne, en thousiaste sfeer tijdens deze middag vatten de leidinggevenden het spon tane plan op om geheel onvoorbereid een play-back showtje te geven van Vader Abraham en de Smurfen. Over vier weken zal in „De Licht boei" weer een dergelijk middag worden gehouden: een mini-Fame danswedstrijd, waar uiteraard niet alleen deelnemers van de Goed Nieuwsklub, maar alle belangstel lende kinderen tot ongeveer twaalf jaar welkom zijn. Zeker 't binne leuke dingen vó de ménsen Zö, om dezen tied, midwinter, dan krieg je toch 'n bitje joekte in je bloed. Je gae nae 't voorjaer uutkie- ke, oak duurt 't nog wel even, in vlieg de sneeuw nog langs je raemen. Mè, dat vaesje, mit narcissen in katjes, in uus, in die kleine uutloapertjes an de ro- zestruuken in de tuun, die bin toch aomae bezig, 'n bitje meewaerig te kieken, nae die kerstroze, die langzaemerand op 'n wezen uut 'n ander tiedpèrrek gae liekene. Je krieg dagdroamen, van bloeiende seriengen, in van kaersen in de kastanjeboam. In dan is eigelijk, de tied riepe geworre, an je vekansie te gae dienken, in vaol anêêns de vraag: „Wat zü m'n van de zomer 's doe?" „Zü m'n tuus bluuve, in zó noe in dan, 'n da- gochje maeke, of zü m'n op reis gae?" Noe, vö dat laoste, wor je genog gekieteld, deu aol die kleurrieke, reisgidsen. Je stap ma in 'n bus, mit luchtvering in 'n bar an board, of in 'n vliegtuug, wae je ööge boven de wolleken, 'n krokette achter je kiezen kan frommele, terwijl, an de andere kant van 't raempje, 't zö'n veertig graeien onder nul is. Mit de boat, nae wèrreme landen, of nae 't öóge Noorden. In zö ka je dan, mit je Zurrikzêêa ööd verschiene in Athene, in Sousse, in êên of ander Noorse fjord, of 'n koud achterwèrrek aele, in de sneeuw in Lapland. M'n liefje, wat wil je nog mï!? Noe die reisgidsen vó mien, èrregens wat weg van 'n polis. In kleine lettertjes, in dan nog in tabellen, stae fientjes afgedrukt, wat aol die grappen gae koste. Je wor êêrst, boeiend vertéld, wae je terecht komt. Öóge bèrregen, wèrreme, brêêje stranden, rus- sende palmen, schatkaemers van kunst in cultuur, in dat aomae, gelardeerd, mit êêle mooie, in miniem ge- klêêde, bruungebrande meissen. Zó krieg je dan de mannelijke rotten wè an 't spek. Ma, noe even wach- te. Wat is de pries, van aol dat snoepgoedIn a je dae achter komt, kan dat wè's 'n onverwachte kaeter ge ve. Want, mêêstè, lae moeder, de vrouwe, d'r eige nie zö gauw inpakke deu aol dat bruune blöót. Dan ka je gesprekken kriege an taefel, terwijl je op je stikje ge kookte lever zit te knauwen, zöós: „Je mö nog 'n nieuw pak „M'n wasautomaat doet 't de laoste tied nie zö best." „Wat komt 'r dae ginter aomae nog bie?" „Die dia's van vorig jaer, waere oak g'n succes, in wat ei die grap toen gekost, mitg aol die aevendjes achterop, omdat je zó nöódig most laete zie, wae je aomae wè geweest bin, in dat je je mannetje nog staet!" Kiek, in dan is 't lêêd a 'n bitje geböóre. De droam, kan dan zèllefs, êêmae over weze. In dan èbbe m'n 't nog genêêns, over wat m'n an motte doe, of 't noe vö de kouwe of de wérremte is, want moeder de vrouwe is sinds vorig jaer w! aordig uutgedeid, in 't buukje van meneer, lae z'n eige nie mi inpakke, in de „Ber muda" van vleejaere Zodoende, kan, deu zö'n nuchtere kiek op de zae- ken, de voorpret daenig bedurreve worre, ja, zèllefs êêmae overgae. Dan wordt 'r, min of meer knorrig beslote, 't mè op dagtochjes t'ouwen, of 'n kre- dietje te versieren, want je kunt 't zö moelijk maeke tegenover je kammeros in je buren, nie nae 't buuten- land te gaen Mè, t kan netuurlijk oak êêl anders gae. A je ruum in de pegels zit, doe t'r pp dat gebied, niks op, ten- minsten, tuus nie. Ma, wat vö aeventuuren, kunnen je stae te wachten, je dae ginter bin, verre wegge- brocht van het „land, wae 't leven zö goed is Dae wou 'k 't noe over veertien daegen, mit j'over ebbe. Want a'k zö deu gae, wordt 't Zêêuwse Oekje, 'n Oek, in da's tevéé van 't goeie. De volgende keer, gae m'n ope 'k saeme vérder op reis! ARJAON A. G. Tacken, direkteur Landbouw en Voedselvoorziening in Zeeland, ingeleid wordt. Centraal in deze dis- kussie staan de mogelijke proble men, die intensivering in de Zeeuwse landbouw met zich mee kan brengen. In het forum hebben ook zitting NAJK-voorzitter Henk Bielderman, NCB vice-voorzitter Anton Vermeer en Betsie Rap, zelfstandig boerin in Otterloo. Winnaars van de mini play-back wedstrijd werden Claire en Audi Mül in hun kreatie van het duo Jeanne Lodge and Prince Mohammed. Eén van de lieftallige Dolly Dots. KAPELLE - Het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt organiseert voor dinsdag 14 februari haar jaarlijkse studiedag. Thema van deze dag is „Bedrijfsovername en Intensivering". De nadruk wordt hierbij gelegd op „Intensivering". Voor dit thema is gekozen omdat er ZIERIKZEE Kinderboerderij De Vereniging Kinderboerderij De Punt te Zierikzee houdt dinsdag 28 februari een vergadering in het dag verblijf B rugzicht. Na het openings woord van de voorzitter volgt onder meer het financieel jaarverslag en de bestuursverkiezing. Na de pauze wordt de film Kinderboerderijen vertoond. De vergadering begint om 20.00 uur. Voorrang-fout In de Scheldestraat vond woens dagavond een aanrijding plaats, ver oorzaakt door het niet juist intepre- teren van de voorrangsregels. M. J. W. uit Zierikzee reed met zijn auto in de Scheldestraat toen van rechts de auto van T. H. (eveneens uit Zierik zee) naderde. Bij de aanrijding die toen volgde ontstond slechts materië le schade. Aanrijding Rotonde Op de rotonde Zierikzee was er om streeks 9.00 uur vanochtend een lich te aanrijding, waar de auto's van J. H. uit Haamstede en G. C. T. uit Brouwershaven betrokken waren. H., komend uit de richting Bruinisse, vond T.. komend van de Lange Blo- kweg, op zijn weg die geen voorrang zou hebben gekregen. Lichte schade aan beide voertuigen was het gevolg. De Basisschool De Protestants Christelijke Rayon schoolraad Schouwen-Duiveland or ganiseert een bijeenkomst op dins dag 28 februari om 19.45 uur precies in de aula van de Chr. Scholenge meenschap te Zierikzee onder het thema: De Basisschool. Binnen dit aktuele thema zullen drie sprekers een korte inleiding houden: - „De me dezeggenschapsraad" door de heer W. Geene (Chr. Scholengemeenschap te Zierikzee); - „Ouderparticipatie" door de heer S. J. Karstens (C.N.S. Haamstede); - „Het schoolwerkplan" door de heer A. A. Wisse (C.P.A. Mid delburg). Na de pauze is er gelegen heid tot diskussie en het stellen van vragen. Het bestuur van de Rayon schoolraad hoopt met deze onderwer pen in te spelen op de nieuwe ontwik kelingen in het onderwijs. De Rayon schoolraad is het samenwerkingsver band tussen alle protestants christe lijke scholen in de regio. BROUWERSHAVEN Gezinsbijeenkomst In het Tonnemagazijn van Brou wershaven wordt op maandag 27 fe bruari een gezinsbijeenkomst belegd door de samenwerkende kring Schouwen-Duiveland van de Z.L.M., de N.B.v.P. afdeling Zeeland en de Plattelandsjongeren Zuid (P.J.Z.). De avond wordt georganiseerd als slot van de kursus „Bent u ervan ve- zekerd goed verzekerd te zijn?", maar is bestemd voor alle leden van genoemde organisaties. Mevrouw L. Huisman, en de heren J. Cevaal en V. Veerbeek zullen in het kort de reeds behandelde onderwerpen samenvat ten. Naar aanleiding hiervan kunnen vragen worden gesteld. Aanvang van deze bijeenkomst, 19.30 uur. DUIVELAND Burgerlijke stand Geboren 11. Wilhelmina Maartje, d.v. M. de Valk en M. C. Eerland (Nieuwerkerk); 11. Rosanne, d.v. T. van Stuijvenberg, en van: J. M. C. Wielard (Ouwerkerk), geboren te Zie rikzee; 12. Leendert Gerben, z.v. H. L. J. Nugteren, en van M. van Ooijen (Sirjansland) geboren te Dordrecht; 17. Marinus Jan, z.v. L. Kooijman, en van J. M. Flikweert (Nieuwerkerk); 17. Adriaan Dirk, z.v. I. C. Flik weert, en van: M. van Driel (Nieu werkerk); 18. Adriaan, z.v. M. Otte, en van: J. van der Maale (Nieuwer kerk); 24. Jacoba Adriana, d.v. N. Bo- lijn, en van L. Nuijens (Nieuwer kerk); 24. Judith Ariena Paulina, d.v. W. Zweistra, en van A. P. van der Staaij (Oosterland), geboren te Zie rikzee; 31. Laurina Pieternella, d.v. M. C. de Waaij, en van W. van der Weele (Oosterland), geboren te Zie rikzee; 31. Pieter Johannis Karei, z.v. J. L. P^)t, en van H. H. Klompe (Sir- janslano), geboren te Zierikzee. Overleden 11. Henriëtte Luise Robionek, wed. v. Gijsbert van den Berg, ouji 78 jaar (Nieuwerkerk); 14. Jacobus Cornelis van de Sande, e.v. Bastiana Helmstrijd, oud 77 jaar (Ouwerkerk) overleden te Zierikzee; 17. Marinus Brouwer, e.v. Cornelia van der Maas, oud 67 jaar (Nieuwerkerk), overleden te Rotterdam; 22. Gilles van der Ha ve, e.v. Cornelia Johanna Verhoek, oud 77 jaar (Oosterland). KERKWERVE Landbouwvereniging vergadert vrijdagavond Vrijdagavond zal de Kerkwerfse Landbouwvereniging „Landbouw belang" in algemene vergadering sa menkomen in „De Heerenkeet" bij het haventje Flaauwers. Naast de ge bruikelijke agendapunten zal de bur gemeester van de gemeente Midden- schouwen. de heer W. den Boer, een inleiding houden met als titel „bestu ren in een kleine gemeente". Verder zal een verkiezing plaatsvinden nu de heer J. van den Hoek M.zn. zal af treden. Ook voorzitter J. Rent meester is aftredend, doch herkies baar. Er zal tevens een nieuw lid voor de financiële kommissie moeten worden gekozen omdat de heer R. S. Bienefelt niet herkiesbaar zal zijn. De vergadering begint half acht. Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland houdt op dinsdag 14 februari een bijeenkomst in het dorpshuis te Ouwerkerk. Aan vang: 19.30 uur. Op deze avond zal mevrouw A. M. v. d. Zwet-Verdijk uit Nieuwerkerk samen met de leden brooddeegfiguurtjes maken. De di verse benodigdheden dienen hier voor door de dames te worden meege bracht. Op 22 februari wordt de kof- 'fie-óchtend gehouden met als onder werp „ik ericïhijn moeder" bij me vrouw M. J. van Bommel-den Har- tog, Weth. van Klinkenstraat 12 te Nieuwerkerk. Aanvang 9.30 uur. OOSTERLAND Geslaagd Piet Capelle uit Oosterland slaag de voor leraar wis- en natuurkunde. Hij volgde zijn studie bij de Stichting Lerarenopleiding Zuid-West-Neder land te Delft. De heer Capelle is per 13 februari benoemd tot leraar wis- en natuur kunde aan de samenwerkende Chr. Scholengemeenschappen voor MAVO- en HAVO-Onderwijs „Het Spectrum" te Stellendam en „Prins Maurits" te Middelharnis. Verkoping in Voorkerk In de Voorkerk wordt zaterdag middag 11 februari van 13.00 - 16.00 uur een verkoping gehouden van handwerkjes, variërend van brooddeeg-figuren tot beddespreien. De spullen zijn vervaardigd door de leden van de handwerkklub. De op brengst van de verkoping is bestemd voor de Ned. Herv. kerk, die dit jaar voor hoge onkosten staat in verband met de bestrijding van de houtworm. Geslaagd Wim Ista uit Oosterland slaagde voor het examen eerste monteur per sonenautomobielen. Hij volgde deze tweejarige opleiding bij de VAM te Voorschoten. Hij kreeg zijn praktij kopleiding bij het garagebedrijf W. C. Ista en zn. te Oosterland. Eerder slaagde hij voor het patroonsexa men. Opbrengst maandkollekte Mbuma-zending De maandelijkse kollekte ten bate van de Mbuma-zending heeft over ja nuari een opbrengst gehad van 366,55. De milde gevers/geefsters worden hartelijk dank gezegd. De ij verige kollektantjes waren Jolanda Verhoek, Carola de Jonge, Adrianne Morks, Jacqueline Pieper, Elna Steenpoorte, Trijnie Verhoek en Jo- anka IJzelenberg. BRUINISSE Kotter-ruil Opnieuw hebben Maaskant Brui nisse en de fa Zuidweg-Riedijk uit Yerseke elkaar zakelijk gevonden. Nadat vorig jaar juni Maaskant de nieuwe Ye 73, de „Mytilus" bouwde voor de mosselkwekers uit Yerseke, nam Maaskant de oude Ye 73 over. Deze kotter heeft Maaskant nu weer terug verkocht aan de fa. Zuidweg- Riedijk. Deze fa. gaat met de kotter vissen op de verwaterpercelen in de Oosterschelde bij Yerseke voor de handelaren. Onder welk registratie nummer is nog niet bekend. enerzijds voor een groot aantal Zeeuwse landbouwbedrijven een duidelijke noodzaak is het bedrijf aan te passen en verder te ontwikke len. Intensiveren in de richting van de intensieve veehouderij of groente teelt zijn daarbij de meest voor de hand liggende mogelijkheden. Anderzijds zijn er bij een algemene ontwikkeling in de richting van de intensivering van de produktie ook kanttekeningen te plaatsen. Elke produktievermeerdering kan op de markt drukken en zijn weerslag heb ben op de prijzen. Ook van de zijde van de EG moet gerekend worden met een beleid waarbij de uitgaven om boeren voor overschotprodukten een zekere prijs te. garanderen voor tdurend ónder druk zullen staan. Een ontwikkeling in de richting van toenemende intensivering, waar bij de meeste bedrijven er een pro- duktietak bij zullen kiezen, zal waar schijnlijk ook duidelijke gevolgen hebben voor de positie van de boerin. Een toenemende betrokkenheid in het bedrijf valt daarbij te verwach ten. Forumdiskussie Het ZAJK wil aan al deze zaken aandacht besteden op de studiedag, die om 14.00 uur geopend zal worden in „de Caisson" te Kapelle. In het middagprogramma zullen vooral de intensiveringsmogelijkheden voor individuele bedrijven aan de orde komen. Verschillende voorlichters en specialisten leveren hierbij een bijdrage. Het avondprogramma, dat om 20.00 uur van start gaat omvat een forumdiskussie die door Ir. W. L. BRUINISSE - Een bedrijfsleider van een florerende zaak is ten nauwste bij die zaak betrokken en kent het in alle facetten. Hij heeft een grote verantwoording op z'n schouders en laat het water niet tot aan de lippen stijgen van het personeel. Indien bepaalde zaken of men sen tussen wal en schip dreigen te vallen, zet zo iemand z'n schouders er onder en draagt bij tot de oplossing waarbij hij soms letterlijk als bok fungeert. Zoals dinsdagochtend toen de hoge vloed van 3,20 plus N.A.P. er voor zorgde dat het administratief personeel van machinefabriek Maaskant het kantoor niet kon bereiken. Na eerste geschuild te hebben bij kollega Padmos tegen strom en regen, vond bedrijfsleider A. de Looff het welletjes. „Spring maar achterop" moet hij gedacht hebben. Met z'n lieslaarzen aan waadde hij over de overstroomde kaoie en bracht het kantoorpersoneel ter bestemde plekke op z'n rug. En de ra dertjes die een bloeiende zaak draaiende houden, pasten weer. Luctor et Emergo. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hoogeveen: P. van den Heuvel te Harmeien; te Zoetermeer: drs. E. F. Vergunst te Ridderkerk; te Gameren: C. M. Buijs, kand. te Krim pen a.d. IJssel; te Nieuw- Lekkerland: W. J. op 't Hof te Oud- dorp. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven, Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Koncert Kunst en Eer Morgenavond (vrijdag 10 februari) geven wij, d.w.z. de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer ons jaarlijks koncert. Ditmaal staat er niet dona- teurskoncert, omdat veel donateurs veronderstellen dat ze dan vrij toe gang hebben. Hoe graag wij dat ook zouden doen, helaas voor onze kas is dat onmogelijk. De donatie hebben we hard nodig voor onze normale uit gaven. Daarom vragen we ook nu van onze donateurs 2,- p.p. en van de overigen 5,- p.p. entree. Mochten er onder u zijn, die graag willen ko men maar slecht ter been zijn of geen vervoer hebben, belt u dan 3207 en wij halen u af en brengen u thuis. Uit de veel gehoorde klacht: „Jul lie komen nooit door onze straat", maak ik op dat men ons graag ziet en hoort. Welnu, dit is uw kans: Komt u morgenavond, vrijdag 10 februari naar de Concertzaal en u kunt ons ge zellig koncert bijwonen. U kunt dan tevens onze nieuwe uniformen be wonderen. Tot slot wil ik iedereen bedanken, die onze oliebollen heeft gekocht. Opbrengst 3092,-. H. Asma, Kunst en Eer De ring van Honor ia 67. Enkele dagen na het vertrek van Aëtius breken ook de Franken op om naar hun haardsteden terug te keren. Op uitnodiging van koning Padmond blijft Eric en het gezel schap nog enige tijd te gast op de konings burcht. Dan vergezellen ze heer Gondalf naar diens burcht, waar Aranrod en Isolde zich nog bevinden. Heer Arman maakt zich zorgen over zijn dochter, die indertijd door Attilla tot vrouw begeerd werd. Zouden de Hunnenhor- den oprukken en het meisje in handen krij gen „Ze gaat met ons mee," beslist Eric dan. „Weliswaar is onze reis ook niet zonder geva ren, maar voor Hunnen hoeven we daar niet te vrezen. En eenmaal in Noorwegen is zij in vei ligheid." „Dus ge blijft niet," merkt Gondalf teleur gesteld op. „Het was ook koning Padmonds hoop, dat ge u bij ons Franken, Bourgondiërs, Westgothen en Romeinen aan zou sluiten tegen Attilla." De Noorman schudt het hoofd. „Dit bondge nootschap is nu sterk genoeg," glimlacht hij. „Het handjevol krijgers dat ik nog heb. legt geen gewicht meer in de schaal." „Ja maar. gijzelf", houdt Gondalf aan. „Gij zijt de juiste man om „De juiste man", antwoordt Eric, „is Aëtius voor deze taak. Mijn bescheiden taakje die ligt in Noorwegen en als ik het goed bedenk, ben ik eigenlijk al veel te lang van huis geweest EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6