Mogen wij u helpen uw betalings rk( verkeer vlotter te laten verlopen? Rabobank S Klubgebouw sportpark Lange Blokweg De Ondernemers- rekening van de Rabobank. 4 NCO W-vrouwen hebben bezwaar tegen latere winkelsluiting Anthon de Bruyn: Waar komt het geld vandaan? Bromfietscertifikaten uitgereikt ig Op het ogenblik ligt het nieuwe sportkomplex er nog „vlak" bij. De enorme regenval heeft de aanblik alleen nog maar fraaier gemaakt. Binnen enkele weken zal de bedrijvigheid weer oplaaien, wanneer de bouwaktiviteiten aan de kleedakkommodatie en het klubgebouw beginnen. Gastel die lanceerde, om te zetten in een renteloze lening. Aanvankelijk zou het daarbij gaan om een looptijd van twintig jaar, maar nadat vanuit de op de publieke tribune aanwezige bestuursleden van de beide voetbal verenigingen was gemeld, dat deze looptijd niet financieel haalbaar zou zijn, werd deze omgezet in veertig jaar, hetgeen impliceert, dat er jaar lijks om en nabij 3800,- terugbe taald zal moeten worden. „We houden echter wel vast aan de .gestelde voorwaarden", meende Le- igemaate, nadat iedereen zich ak koord nad verklaard met dit nieuwe voorstel. Als voorwaarden noemde Legemaate, dat er een kommissie in het leven geroepen zal moeten wor den, die jaarlijks een begroting in zal moeten dienen. Deze kommissie zou moeten bestaan uit negen personen: drie uit elk van de twee voetbalvere nigingen en drie vanuit de gemeente. Verder zou de kantine eigendom moeten zijn van de VV Zierikzee, maar de bestuurskamer zal gratis be schikbaar moeten zijn voor de VV Mevo en de kommissie zomeravond voetbal, dit tegenstelling tot de hui dige situatie op sportpark Bannink, waar beide huur moeten betalen. „Een belangrijk aspekt is verder, dat de eigen bijdrage van de W Zie rikzee en het bedrag van 40.000,- van het NSF zullen worden aange wend. Tenslotte zullen eventuele meevallers bij de aanbesteding ver houdingsgewijs verdeeld moeten worden over het klubgebouw en de kleedakkommodatie: eenderde deel voor het eerste en tweederde voor het tweede gedeelte, Tenslotte zal de ga rantieverklaring voor de inbreng via zelfwerkzaamheid gestand gedaan moeten worden", argumenteerde de heer Legemaate. Via het nu gelan ceerde plan met een renteloze lening voor het bedrag van 153.052.- blijft het oorspronkelijke plan staande, waarbij het klubgebouw gereali seerd wordt door de sportverenigin gen. „We voorkomen nu ook, dat de Zierikzeese horeka op zijn achterste benen springt, wanneer de gemeente een sportkantine zou gaan subsidië ren", stelde Legemaate nog. De sportverenigingen weten nu wat hen te doen staat. Het gebaar vanuit de kommissie sport lijkt in ieder geval uiterst loyaal. UTRECHT - Ongeveer twintig sol daten van de Saxen-Weimar kazerne in Arnhem zijn vorige week ziek ge worden na het eten van zelfgeslachte kippen tijdens een overlevingsoefe- ning. Zij hadden last van buikkram pen, koorts, hoofdpijn en diarree. DEN HAAG - De Vrouwenraad van het Nederlands Christelijk Onderne mers verbond heeft staatssekretaris Van Zeil (midden- en kleinbedrijf) donderdagmorgen de bezwaren van de ondernemersvrouwen tegen openstelling van winkels na zes uur kenbaar gemaakt. De vrouwen bo den Van Zeil op diens ministerie bo vendien 2.500 handtekeningen aan ter ondersteuning van hun bezwaren tegen de voornemens van de be windsman. De NCOV-vrouwenraad is het volstrekt oneens met de mogelijk heid die Van Zeil wil bieden de win kel ook na zes uur open te stellen. De vrouwen menen dat koopavonden, de vrije zaterdag en de uren tussen de middag en in de namiddag ruim schoots voldoende zijn voor het doen van boodschappen door mensen die een volledige baan hebben. Zij wij zen voorts op de toenemende arbeids duurverkorting en de vele deeltijd en partimewerkers onder vrouwen. De verlating in de sluitingswet brengt volgens de NCOV-vrouwen raad dan ook een schade toe aan de ondernemers en hun gezinnen die niet evenredig is met het gerief dat anderen hierdoor krijgen. Het kan niet de bedoeling van het overheids beleid zijn dat met het oog op de emancipatie van de vrouw door nieuw beleid een andere groep vrou wen ernstig wordt achtergesteld, al dus de vrouwenorganisatie, die handhaving van de huidige situatie bepleit. (vervolg van pagina 1) 313.887,- zal kosten, waarbij wel wordt aangetekend, dat met name de toiletten in een klubgebouw ook niet gemist kunnen worden. Voetbalvereniging Zierikzee liet weten, dat deze vereniging zelf 88.500,- kan financiëren. Tevens wordt gerekend op de maximale sub sidie van de NSF van 40.000,-, zodat totaal een bedrag voor het klubge bouw beschikbaar is van 128.500,-. Overeenkomstig het verzoek van de voetbalvereniging zal voor de reali sering van het klubgebouw op het nieuwe sportkomplex een bijdrage van de gemeente nodig zijn van 185.387,- zijnde het totaalbedrag van de realiseringskosten a 313.887,- minus het door de W Zierikzee in te brengen bedrag van 128.500,-. Uit een gesprek met vertegenwoordigers van VV Zierikzee over deze aangele genheid mag gekonstateerd worden, dat als de gemeente Zierikzee niet be reid is deze bijdrage te verstrekken, het voor deze vereniging financiëel onmogelijk is om aan de totstandko ming van het klubgebouw in gekom- bineerde vorm met de kleedakkom modatie verder medewerking te ver lenen. Konsekwenties De W Zierikzee zal dan genood zaakt zijn een klubakkommodatie in de vorm van een noodgebouw, ge scheiden van de kleedakkommoda tie, te verwezenlijken. Mocht het ech ter zover komen dan heeft dit ver gaande konsekwenties voor het hui dige schetsontwerp. Er moet dan gescheiden gebouwd gaan worden, waardoor de kleedak kommodatie belangrijk duurder zal uitvallen vanwege allerlei extra voorzieningen welke getroffen moe ten worden aan bijvoorbeeld de ge vels en het straatwerk en dergelijke. De kosten van de toiletten en de bestuurskamer worden hier buiten gelaten, omdat deze reeds zijn ver werkt in het bedrag van 185.387,-. ZIERIKZEE - Tijdens de gekombi- neerde vergadering van de kommis sies van advies en bijstand voor fi nanciën en sport reageerde Delta Sport-trainer Anthon de Bruyn uit erst geëmotioneerd op de loyale geste van de verzamelde kommissies ten opzichte van de voetbalverenigin gen. „Waar komt het geld vandaan voor deze renteloze lening", wilde De Bruyn van kommissie-voorzitter we thouder L. J. van Gastel weten. „Ge loof me, de sintels staan me nu tot de lippen. Ik ben zo bang dat het weer ten koste gaat van sportpark Ban nink. Het zou de eerste keer niet zijn. Met name voor mijn eigen vereniging zou het weer vervelende konsekwen ties kunnen hebben met het oog op de realisering van de sintelbaan, die al heel wat jaartjes ter diskussie staat". De Bruyn meende te kunnen konstateren, dat er nu precedenten geschapen zouden kunnen worden. „Morgen hebt u van mij een brief in de bus met een verzoek om atletiek vereniging Delta Sport een renteloze lening van een half miljoen te ver strekken met een looptijd van, laat ik zeggen, honderd jaar. Wat gaat u daar dan mee doen?". In reaktie liet wethouder Van Gastel na afloop van de vergadering weten, dat De Bruyn's konstatering wat al te voorbarig was. „Er is voor de akkommodatie door de gemeente een bedrag van een miljoen gereser veerd, dus het gaat ten koste van nie mand...". De kosten voor deze extra voorzie ningen kunnen globaal worden ge raamd op 21.000,-, terwijl ook ande re werkzaamheden die door zelf werkzaamheid door de vereniging aan de kleedakkommodatie zouden worden verricht nu door een aanne mer zouden moeten worden gedaan. Hierdoor ontstaat een extra kosten post van 11.335,-. Deze gezamenlijke meerkosten ad 32.335,- welke de gemeente zou moeten maken bij een van het klub gebouw gescheiden uitvoering van de kleedakkommodatie kunnen wor den afgetrokken van de noodzakelij ke bijdrage welke de gemeente moet leveren bij gezamenlijke bouw van de akkommodaties, zodat de uitein delijke konklusie is, dat geschëiden bouw voor de gemeente 153.052,- goedkoper is dan gezamenlijke bouw in de huidige opzet. De vraag, die zich na een en nader opdrong was of de gemeente Zierikzee bereid zou zijn omwille van een gezamenlijke bouw en uit estetisch en praktisch oogpunt 153.052,- extra beschikbaar te stel len. Hoewel dit voor de gemeente in financieel opzicht niet interessant is levert gezamenlijke bouw voor het klubgebouw ook voordeel op, omdat bij gescheiden bouw, daarin toch ook een aantal voorzieningen moeten worden aangebracht, die thans ge- kombineerd zijn met de kleedak kommodatie. Wethouder van sport zaken L. J. van Gastel kwam alles overziend met het voorstel om de ge meente het tekort voor zijn rekening te laten nemen, dit in tegenstelling tot zijn eerder ingenomen standpunt, dat de sportverenigingen zouden moeten opdraaien voor de totale fi- nanciëring van het klubgebouw. Medestander Tegen deze koerswijziging werd tijdens de gekombineerde kommis sievergadering met name vanuit de PvdA-hoek fel geaggeerd. „Waar is het uitgangspunt gebleven, dat de verenigingen zelf moeten betalen", wilde de heer D. van der Wekken van de PvdA-fraktie weten. „Als we hier een subsidie gaan ver lenen worden er onmiskenbaar pre cedenten geschapen, want dan komt de volgende week de volgende vere niging om een subsidie vragen en de week daarna weer een. Als je dan konsekwent bent moet die ook ver leend worden, maar daar ontbreekt het geld ten enen male voor, dus waar praten we over", Van der Wek ken vond in de heer W. F. Sprengel- meijer van de RU-fraktie een fana tiek medestander. Beiden drongen er bij Van Gastel op aan zijn huiswerk nog eens opnieuw te maken. „Het maakt uiteindelijk toch ook niet uit of wel al in september op het nieuwe komplex zitten", stelde Van d^r Wekken. „Het huidige sportpark Bannink wordt tenslotte niet al tij dens de zomermaanden omgeploegd, zodat de voetbalverenigingen er eventueel het volgende seizoen nog een tijdje terecht kunnen". Van der Wekken's partijgenoot de heer H. Asma wakkerde vervolgens het vuurtje nog enigszins aan door vast te stellen, dat zijn partij keihard „nee" zou moeten zeggen tegen het subsidievoorstel van de wethouder. „Dat kunnen we pertinent niet toestaan. We geven tenslotte al ge noeg subsidie via de erg laag gehou den huur van de velden. En waarom zouden we eigenlijk subsidie moeten verlenen. Je kunt denk ik een aardig klubgebouw neerzetten voor de 128.500,- die W Zierikzee voorhan den heeft". Tegen deze laatste ziens wijze aggeerde op zijn beurt de heer J.. J. Geleijnse van de VVD. „De tota le akkommodatie is als het ware de finishing touch van het sportpark. Je kunt een dergelijk schitterend kom plex niet opzadelen* met een soort veredelde barak als klubgebouw. Ik ben van mening, dat dat vooral in estetisch opzicht een aanfluiting zou zijn. Als de gemeente het klubge bouw niet bouwt, doen de verenigin gen het ook niet. Als we dat toestaan, dan zijn we verkeerd bezig". Voorwaarden De heer Legemaate vond vanuit de kommissie meer bijstand voor zijn alternatieve CDA-voorstel pm de subsidie, zoals de wethouder Van (vervolg van pagina 1) twintig jaar neemt het niet zo nauw met de verkeersregels. Ik ben blij dat jullie nu al op vrijwillige basis aan de kursus hebben meegedaan, hoe wel ik liever zou hebben gezien dat meer personen de kursus zouden heb ben gevolgd, in verband met de ver keersveiligheid want dat is óók een taak van de politie", aldus Lense link. „Alles dat we kunnen doen om de veiligheid te verhogen is een goe de zaak". Praktijk en theorie Peter Saman, Ton Teuthof, Natalie Steutel en Annet Neijenhuis gaven zich eind verleden jaar op bij de ver keersschool voor het volgen van de kursus, die uit een praktijk- en theo riegedeelte bestaat. Eén keer per week wordt er een theorie-avond ge geven, vier weken achtereenvolgend. Daarna volgt een praktijkles van twee uur. Op een oefenterrein in Zie rikzee krijgen de kursisten onder richt in beheersing van de bromfiets. In de week daarop volgen twee prak- tijkritten van elk een half uur en ten slotte komt het examen. Het theorie-examen wordt in de verkeersschool gehouden. De kandi daten krijgen veertig dia's te zien, waarna zij veertig vragen moeten beantwoorden. Bij een totaal van mi nimaal 32 punten is de kursist geslaagd voor dit gedeelte. Het prak tijkexamen valt in grote lijnen te vergelijken met het afrijden op een motor. De kursist moet op de brom mer een bepaalde route afleggen, ter wijl hij of zij wordt gevolgd door een auto, waarin Bert Neijenhuis en ie mand van de politie zitten. De kandidaten worden beoordeeld op bediening van het mechanisme, wijze van rijden, toepassing van ver- keersvoorschriften en bijzondere verrichtingen. Kandidaten, die zo wel voor het theoretische- als het praktijkgedeelte zijn geslaagd krij gen het certifikaat overhandigd. 15-jarigen Verkeersschool Neijenhuis is tot nu toe de enige rijschool op Schouwen-Duiveland, waar be- langstellenden de kursus kunnen volgen. Kursisten vanaf vijftien jaar kunnen wel deelnemen aan de kur sus, maar mogen geen examen afleg gen. Dat is alleen bestemd voor 16- jarigen en ouderen. Advertentie Een rekening-courant bij de Rabobank biedt u veel voor delen. Bij de Rabobank kunt u die vorm van betalings verkeer kiezen, die het beste bij uw bedrijf past. Zoals over boekingen met bankgiroformulieren, optisch leesbare formulieren, diskettes, cassettes, tapes, tot en met de toepas singvan de snelste betaal vorm: telecom municatie. Kortom, hoe uw bedrijfs voeringen administratie ook is opgezet, j de Rabobank zorgt voor een uiterst gerichte betaalvorm. Dat zijn enkele van de vele mogelijkheden van de rekening-courant. Méér informatie vindt u in de brochure 'rekening courant', die u bij elke vestiging van de Rabobank kunt verkrijgen. Thuis in elke bedrijfstak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4