c Klubgebouw sportpark Lange Blokweg kan gerealiseerd worden dankzij renteloze lening gemeente Zierikzee Strao in Ellemeet Vier bromfietsers kregen certifikaat van politie Krachtig pleidooi aanpassing Streekplan Schouwen-Duiveland hl°]1 Li DE ZIERIKZEESCHE COURANT Subsidieyoorstel wethouder Van Gastel stuit op bezwaren WA> my P£ BI LT Adjudant Af. Lenselink feliciteerde eerste deelnemers bromfietskursus V.V.D.-Statenlid J. Hennekeij: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuwe streekarchivaris Bodemonderzoek Wijnboer Mark van de Riet Per 1 mei 1984 maakt streekarchivaris W. H. De kommissie pacht- en grondzaken van Cor Boot uit Renesse is in zijn woonplaats Tijdens de Nederlandse indoor-atletiek- Keikes gebruik van de VUT. Zijn opvolger Westerschouwen adviseert het kollege een een bekend „wijnboer". Achter zijn ouderlij- kampioenschappen voor C-junioren in Zuid- wordt de huidige adjunkt-streekarchivaris bedrag van 36.000 gulden te voteren voor ke woning aan de Zeeanemoonweg gisten laren behaalde Delta Sporter Mark van de u i m /d o» 'r' ci Riet drie medailles. (Pag. 11). H. Uil. (Pag. 3). bodemonderzoek. (Pag. 5). vele soorten wijn. (Pag. 5). DONDERDAG 9 FEBRUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23471 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie kennis bezit en niet de (capaciteit haar praktisch toe te passen, is de eigenaar van een vruchtbare akker zonder landbouwwerktui gen. Smiles Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. C. Legemaate (CDA): renteloze le ning, maar met voorwaarden ELLEMEET - In Ellemeet wordt het straofeest, dat daar altijd veel deelnemers en belangstellenden trekt gehouden op zaterdag 3 maart. Ook dit jaar verwacht de kommis sie die zich ervoor inspant weer veel drukte bij dit traditionele evene ment, dat met de gewaardeerde me dewerking van het muziekgezel schap Luctor et Emergo uit Renesse weer tot een groot feest zal uitlopen. Toevallig valt de datum samen met het Strao-feest in Burgh-Haamstede, hetgeen in feite maar eens in de zo veel jaren voorkomt. Ter kompiettering nog even de da ta van de straofeesten in de ahd'eré kernen: Scharendijke 10 maart, Se- rooskerke 17 maart en Noordwelle 24 maart. ZIERIKZEE - Het lijkt sinds de gezamenlijke vergade ring van de kommissies van advies en bijstand voor fi nanciën en sport van de gemeente Zierikzee van dinsdag avond nagenoeg voor de volle honderd procent zeker, dat het nieuwe sportkomplex aan de Lange Blokweg in Zie rikzee werkelijk helemaal voltooid zal zijn voor het nieuwe voetbalseizoen, dat wil zeggen inklusief een kleedakkommodatie en een klubgebouw. Een ter verga dering gelanceerd voorstel vanuit het CD A-kamp zorgde uiteindelijk voor deze positie ontwikkeling. Bij monde van de heer C. Legemaate kwam deze fraktie met het idee om de drie gebruikers van het nieuwe komplex - de voetbalverenigingen Zierikzee en Mevo en de kommissie zomeravondvoetbal - een renteloze lening te verstrekken ten bedrage van 153.052,- met een looptijd van veertig jaar. Weliswaar liet Legemaate het voor stel vergezeld gaan van een aantal niet los te koppelen voorwaarden, maar toch bleek het uiteindelijk dé oplossing, die voor de definitieve doorbraak zou kunnen gaan zorgen. De eerstkomende dagen zal er over een weer nog wel wat gepraat moe ten worden, allereerst tussen de drie betrokken sportparkgebruikers en vervolgens tussen dit drietal en de gemeente, nagenoeg zeker lijkt, dat de kogel nu echt door de kerk is. In dien de ambtelijke molen op volle toeren draait kan de Zierikzeese ge meenteraad reeds tijdens de gemeen teraadsvergadering van maandag 20 februari zijn fiat geven. De wil daar toe was evenwél duidelijk aanwezig. De uitvoering van het door Inge nieursbureau Oranjewoud BV ver- ZIERIKZEE - Adjudant M. Lenselink van het Rijkspo litiekorps Schouwen-Duiveland heeft woensdagmiddag certifikaten uitgereikt aan de vier deelnemers van de bromfietskursus. L. W. J. Nijenhuis, eigenaar van de verkeersschool Neijenhuis te Zierikzee startte eind vorig jaar met deze kursus, die zeven weken duurt. Door het volgen van verscheidene theorie- en praktijklessen doen de kursisten een hoop kennis op van de verkeersregels en worden zij zich beter bewust van de noodzakelijk ver betering behoevende verkeersveiligheid. Bert Neijenhuis: „Ondanks dat jul lie nu bekwamer zijn geworden moe ten jullie jezelf toch de discipline opleggen om je in het verkeer te ge dragen". Het ministerie van Verkeer streeft ernaar om per 1 januari 1985 het behalen van een dergelijk certifi kaat verplicht te stellen voor iede reen, die bromfiets wil gaan rijden. Adjudant Lenselink liet weten hele maal achter deze voornemens te staan, omdat de bromfietsbestuurder in het verkeer een kwetsbare deelne mer is. „De kategorie bestuurders tot Vervolg pag. 4 vaardigde schetsontwerp van de to tale akkommodatie werd door de dienst gemeentewerken geraamd op 987.000,-.Van dit bedrag is globaal 372.087,- benodigd voor de bouw van het klubgebouw, zodat 615.413,- resteert voor de bouw van het kleed akkommodatie. In het overleg met de betrokken voetbalverenigingen was het oorspronkelijke uit gangspunt steeds, dat de gemeente de bekostiging van de kleedakkommo datie zou verzorgen en dat derhalve de verenigingen de bouw van het klubgebouw zouden moeten financie ren. Zaterdagvoetbalvereniging Me vo gaf al in een vroeg stadium te ken nen hiervoor in financiële zin geen kans te zien, waardoor de verdere kontakten over de totstandkoming van het klubgebouw zich dan ook be perkten tot zondagvereniging Zierik- Uit de nota van de direkteur ge meentewerken bleek, dat uit zoveel estetische als praktische overwegin gen getracht is het klubgebouw en het kleedlokaal als één projekt te be handelen. Ook uit financieel oogpunt gezien levert dit voordelen op, omdat een aantal voorzieningen daardoor kon den worden gekoppeld. In het klub gebouw zijn een aantal voorzienin gen aangebracht, zoals toiletten voor het publiek, invalidentoilet, tele foonaansluiting en bestuurkamer, die bij afwezigheid van het klubge bouw bij de kleedakkommodatie die nen te behoren. De kosten van deze voorzieningen bedragen globaal 58.200,-, zodat voorzichtig gesteld kan worden, dat het klubgebouw Vervolg pag. 4 Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Droog weer en zonnige perioden; 's nachts lichte vorst met minimum temperaturen ongeveer min 3 gra den; middagtemperaturen circa plus drie graden; tot zwak afnemende wind uit noordelijke richting. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 13 febr. Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: variabel 2 Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: n.oost 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: n.oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 10 febr. Zon op 8.06, onder 17.43 Maan op 11.17, onder 1.53 Eerste Kwartier: 10 febr. (5.00) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 10 febr. 8.05 20.53 2.01 14.35 Doodtij: 12 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Koude lucht uit de poolstreken stroomde vandaag zuid waarts over heel West-Europa en heeft inmiddels ook al de Middel landse Zee bereikt. In de Alpen is daardoor het sneeuwdek belangrijk toegenomen. Bij ons namen wind en buiïgheid in de loop van de dag af. Dit onder in vloed van een krachtig hogedrukge- bied van meer dan 1040 mbar, noord west van Spanje. Verwacht wordt dat dit in de loop van het weekeinde dicht langs ons land naar Scandinavië zal trekken. Dit betekent dat het morgen al droog zal blijven en dat vanavond de wind belangrijk afneemt. Vannacht en morgenochtend moet op lichte vorst gerekend worden. Er komt ook meer zon, zodat overdag de temperatuur weer tot enkele graden boven nul oploopt. Dit weertype zal tot na het weekeinde aanhouden, waarbij in de nacht op sommige plaatsen matige vorst kan optreden. V.V.D. statenlid J. Hennekeij (r) met twee bestuursleden van VEKABO de heer J. Holm (m) en de heer H. Geluk (voorzitter). ELLEMEET - „Het gevaar bestaat, dat de weg over de stormvloedkering er straks ligt, maar dat we planolo gisch niet gereed zijn met de aansluiting daarop". Deze waarschuwing liet V.V.D.-statenlid de heer J. Hennekeij woensdagavond horen in het dorpshuis te Ellemeet tij dens een algemene ledenvergadering van de Vereniging Kamperen bij de Boer (VEKABO) afdeling Schouwen- Duiveland. Het statenlid verving gedeputeerde me vrouw E. Maris-Koster, die wegens ziekte verhinderd was gehoor te geven aan de uitnodiging deze avond te spreken over „De Rekreatie in Zeeland". De heer Henne keij toonde zich bereid deze taak over te nemen en ging zeer uitgebreid in op bovengenoemde materie, tijdens deze druk bezochte bijeenkomst. Het tracé dammenweg sneed het statenlid aan in verband met het re- kreatieve speerpunt Damvak Geul (Neeltje Jans). In een in opdracht van de provincie door de Grontmij.uitge voerde inventarisatie wordt Dam vak Geul aangemerkt als een toe komstig relatief gebied, dat zou kun nen uitgroeien tot een projekt met nationale, zoniet internationale bete kenis. Het gebied wordt van groot belang geacht voor de promotie van Zeeland. In de Grontmij. studie wor den de mogelijkheden genoemd the- ,ma's uit te werken in relatie met vis serij, flora en fauna in de Ooster- schelde. Adjudant M. Lenselink van de Rijkspolitie reikte aan de vier kursisten de certifikaten uit. Naast Lenselink de heer L. W. J. Neijenhuis. Een eerste aanzet tot een rekreatief speerpunt wordt zoals bekend, gege ven met de bouw van het voorlich tingscentrum op Neeltje Jans. Uit gaande van de verwachting, dat dit toekomstig rekreatief projekt 300.000 bezoekers per jaar gaat trek ken, wees het statenlid op het belang van een fatsoenlijke wegverbinding. Met bijzonder veel nadruk wees hij op de inbreng van het kollege van g.s., die mede zou hebben geleid tot de veranderde besluitvorming van de minister van verkeer en wa terstaat betreffende de weg over de stormvloedkering. Teruggefloten Een huldebetoon aan g.s. waar de spreker even later voor werd terug gefloten door wethouder A. J. Pad mos van Westerschouwen, die vond dat g.s. nauwelijks iets hadden ge daan om die aanvankelijke beslis sing gewijzigd te krijgen. Wethouder Padmos was van mening, dat vooral de kolleges van b. en w. op Schouwen-Duiveland krachtig aan de bel hadden getrokken en er in be langrijke mate toe hebben bijgedra gen, dat die echte dammenweg er komt. De heer Hennekeij moest daar op erkennen, dat hij de gemeenten op Schouwen-Duiveland inderdaad te kort zou doen als hij met die opmer king niet zou instemmen. Persoon lijk zei het statenlid zich ook te heb ben verbaasd over het feit, dat het voormalig kollege van g.s. nauwe lijks reageerde op hetgeen aanvanke lijk werd besloten betrefende een weg over de stormvloedkering. Zijn ongerustheid over het feit, dat straks wellicht een goede planologi sche aansluiting op de dammenweg zal ontbreken, was gestoeld op het geen daarover in het streekplan Schouwen-Duiveland is vastgelegd. Op grond van de nota Westhoek uit 1972, waarin men zich keert tegen een doorgaande verbinding Brou- wersdam-Stormvloedkering, spreekt het streekplan over een zo snel moge lijke aansluiting op de Kraycstein- weg en de Lage Zoom. Een positief aspekt in de diskussie rond de eventuele tolheffing op de dammenweg was volgens het staten lid de verkeerstellingen die daardoor werden verricht. Deze wezen uit, dat de betreffende aansluiting zomers wellicht vijf acht duizend voertui gen per etmaal zou krijgen te verwer- Vervolg pag. 5

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1