Penelope van de „Polyanthe" Pleidooi voor verbod lozing radioaktieve afvalstoffen Zuid-Holland verwaarloost agrarische sektor Brandweer Amsterdam „doodziek" Rijkssubsidie voor verkeers maatregelen Kampagne tandartsen voor gratis onderzoek TV-prijs slechthorenden voor edukatieve omroep Ronnie Bierman overleden Franse filosoof overleden 6 Regionale vergadering D'66 GOES - Op een openbare regionale vergadering van D'66 in Goes heeft de lijsttrekker van die partij voor de verkiezing van het Europees Parlement, Doeke Eisma, zaterdagochtend een pleidooi gehouden voor een verbod op het lozen van chemische en radioaktieve afvalstoffen in de Noordzee. Dit verbod is met name van belang voor het Zeeuwse milieu, in het bijzonder de schelpdiercul tuur. Eisma is de opsteller van een rapport over deze kwestie dat begin maart in het Europees Parlement be handeld wordt. De lijsttrekker van de Democraten pleitte ook voor een evenwichtig be leid op het gebied van de elektrici teitstarieven, waarbij zowel gelet zou moeten worden op de werkgele- genheidsbelangen van de industrie in Zeeuws-Vlaanderen als op milieube langen. Het milieu dient in Zeeland volgens Eisma een extra zwaar ak sent in het beleid te krijgen vanwege het grensoverschrijdend karakter er van in deze randprovincie, waar aan gene zijde van de grens en in Frank rijk een ander beleid op energiege bied wordt gevoerd dan in Neder land. Emancipatie Doeke Eisma hekelde ook het stemgedrag in het Europese Parle ment van Liberalen en Christende mocraten op het gebied van vrou wenemancipatie. Deze groeperingen onthielden hun stem aan een rapport daarover op grond van enkele onder delen eruit over werkgelegenheid en arbeidstijdverkorting, die van on dergeschikt belang waren in het ge heel van een lijvige resolutie. Door dit stemgedrag verzwakten zij de betekenis van dit overigens toch aangenomen rapport, aldus Doe ke Eisma. De fraktievoorzitter van D'66 in de Provinciale Staten van Zeeland me vrouw J. L. A. Boogerd-Quaak ging tijdens het overleg tussen raads- en statenleden, in op een aantal politie ke zaken. Zij konstateerde, dat de omme zwaai van de C.D.A.-fraktie inzake volledige rookgasontzwaveling van de ombouw van de konventionele centrale te Borssele op kolen, op zichzelf positief bevorderd dient te worden maar stelde daarbij wel vast, dat het bijzonder te betreuren is dat jfijÈj f ip< /m r/émm Doeke Eisma, lijsttrekker D'66 voor de verkiezing van het Europees Par lement. de hele besluitvorming met betrek king tot de ombouw zo weinig demo- kratisch tot stand is gekomen. Zij gaf daarbij aan, dat het meren deel van de Zeeuwse bestuurdèrs pas in aktie komt als belangengroeperin gen grote druk uitoefenen. De D'66- fraktie is van mening, dat beleid dient te stoelen op het algemeen be lang en niet bij voórtduring tot stand moet komen onder druk van groeps belang. Energietarieven Verder stelde zij vast, dat er op dit moment geen duidelijkheid over is hoe de kosten van volledige rookga sontzwaveling gefinancieerd moeten worden. Indien de P.Z.E.M. hiervoor moet opdraaien dan betekent dat een verzwaring van de energietarieven in Zeeland 30,— per gezin per jaar). „Een zaak die we ook nauwelijks kunnen hebben gelet op de toch al steeds stijgende lasten van be drijfsleven en huishoudens". Zij pleitte ervoor om te bekijken of één en ander als projekt van aanvullende werkgelegenheid kan worden aange meld. ,,In ieder geval mag de omme zwaai van de C.D.A.-fraktie niet worden geaksepteerd als een loos ge baar, daarom is snel handelen op zijn plaats. Het College van Gedeputeer de Staten is voornemens op korte ter mijn de hinderwetvergunningen af te geven. Willen de Staten hierbij nog beleidswijzigingen aanbrengen dan zal het College haar besluitvorming uit dienen te stellen tot de Statenzit- ting van 2 maart dan wel zal vanuit de Staten het initiatief genomen moeten worden voor een extra Sta- tenzitting", aldus mevrouw Boogerd. Zij betreurde het verder dat de Sta ten van Zeeland steeds vaker incident-politiek bedrijven. Zij wees daarbij op het met 24 stemmen aam genomen voorstel tot aanvullende subsidie voor een administratieve kracht bij scouting Zeeland. ,,Er is nauwelijks sprake van éénduidig be leid in de provincie inzake subsidië ring van steunf unkties. De een steun- funktie krijgt middelen voor admi nistratieve ondersteuning, de andere steunfunktie niet, per steunfunktie onderling zijn er ook grote verschil len. Scouting moet zich redden met een kracht, uit aanvullende werkge legenheid enz." Mevrouw Boogerd signaleerde, dat Zeeland ruim 16.500 werklozen telt op een beroepsbevolking van rond de 100.000 mensen. Daarnaast wees zij op het grote aantal vrouwen, dat vrijwilligerswerk doet als vervan ging van betaalde arbeid. ,,Toch is er bij de provincie nog steeds geen plan matige aanpak van het beleid inzake vrijwilligerswerk en eventueel sub sidiëren van onkosten. Om de gelede ren wakker te schudden zijn indivi duele subsidie-aanvragen nodig. Zij eindigen met de konklusie, dat de meeste politici behoren tot een maatschappelijke elite die nauwe lijks oog heeft voor de noden aan de onderkant van de samenleving. Zij sprak de verwachting uit, dat die houding zich op den duur zal wreken. Provinciale SER: DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland toont onvoldoende belangstelling voor de agrarischè sektor. Het belang van deze sektor voor de betalingsbalans en de werkgelegenheid wordt kennelijk onderschat. Dit konstateert de SEROA, de Sociaal Economische Adviesraad van de provincie, in een brief aan gedeputeerde staten. Volgens de SEROA heeft bijvoorbeeld de sierteelt duidelijke groei- en ex portmogelijkheden, een goede outillage van Zestienhoven, via draaiing en verlenging van de start- en landingsbaan, en van de Scheveningse haven zou den deze teelt in het Westland en de streek rond Boskoop een extra stimulans geven, aldus de raad. De provinciale SER vraagt van Zuid-Holland ook een konsistenter beleid op het gebied van milieu en ruimtelijke ordening. Enerzijds stelt de provincie te streven naar het be nutten van de ekonomische poten ties, maar anderzijds legt zij aan het bedrijfsleven zware milieu-eiden op, zoals bijvoorbeeld de van de landelij ke normen afwijkende eisen aan de kolencentrale op Maasvlakte. Ande re voorbeelden van inkonsistentie zijn volgens de raad de hoge elektri citeitstarieven in Zuid-Holland (30 tot 40 procent hoger dan in Noord- Brabant of Limburg) en de recente verkleining van de betekenis van het Provinciale Werkgelegenheidsfonds. AMSTERDAM - Uit protest tegen de bezuinigingsplannen van de ge meente Amsterdam hebben 115 van de 142 brandweerlieden in de hoofd stad, die maandag om acht uur in dienst hadden moeten komen, zich ziek gemeld. Volgens een mededeling van het ..Aktiekomitee Brandweer" dient deze kollektieve ziekmelding om nogmaals duidelijk te maken dat het Amsterdamse brandweerpersoneel de bezuinigingen op het korps niet kan accepteren. Zo hebben b. en w. van de hoofd stad het plan in het kader van de be zuinigingsoperatie van 17 procent de kazerne aan het Haarlemmerplein te sluiten. De raadskommissie voor de brandweer heeft zich hier weliswaar in meerderheid tegen verklaard, maar heeft er geen financiële dek king voor aangegeven. Het aktieko mitee vreest dan ook dat die sluiting toch door zal gaan. Oni aan te tonen dat men ..dood ziek" wordt van dit beleid is het brandweerpersoneel tot de aktie overgegaan. Een woordvoerder van de brandweer zei dat hierdoor de vei ligheid van de Amsterdamse burgerij echter niet in gevaar zal komen. De ploeg, die maandag om acht uur naar huis had moeten gaan is gebleven, en mensen die vrij zijn worden opgeroe pen. De kazernes zijn en blijven dan ook volledig bemand, aldus de woordvoerder. De SEROA zegt te hopen dat de provincie dit jaar een realistische no ta over het te voeren sociaalekono- misch beleid naar buiten zal brengen. Hij pleit er voor in deze nota ondersc heid te maken tussen de problema tiek in niet-stedelijke gebieden, de grote steden en de middelgrote plaat sen als Leiden, Gouda en Dordrecht. DEN HAAG - Almelo, Amsterdam, Stadskanaal en Meppel krijgen van minister Smit-Kroes (verkeer) sa men ruim negen miljoen gulden voor de uitvoering van verkeerstechnische werken. Dit gebeurt in het kader van extra maatregelen van het rijk ter stimulering van de werkgelegenheid. Het ministerie van verkeer en water staat heeft dit meegedeeld. Almelo krijgt 5,4 miljoen gulden voor de aanleg van de Interwijkweg, die van belang is voor een goede ver keersafwikkeling in die gemeente. Amsterdam krijgt twee miljoen gul den voor fietsvoorzieningen die onder deel zijn van de fietsroute Wittenburg Plantagebuurt Het ministerie verleen de al eerder een bijdrage voor delen van deze fietsroute. Stadskanaal krijgt 950.000 gulden voorde rekonstruktie van de Navolaan. Het centrumverkeer in de gemeente wordt hierdoor beter afgewikkeld Meppel tenslotte krijgt 900.000 gul den voor twee werken ter verbetering van de verkeersafwikkeling in en om het centrum. Het gaat om een door braak van de Floresstraat naar de Een- drachtstraat en om de verlegging van de brug over het Mallegat ter hoogte van de Molenstraat. DUBLIN - Tijdens de rugbywedstrijd Ierland-Wales, zaterdag in Dublin ge speeld, zagen een of meer dieven kans in de kleedkamer van de bezoekers hun slag te slaan. De spelers bleken na terugkomst van het veld in totaal en kele honderden ponden te missea Een schrale troost was de zege van 18-9, die Wales behaalde. COLOMBO - Meer dan 500. mensen zijn dakloos geworden als ge volg van zware ïo verst romingen in het noorden en oosten van Sri Lanka. Dit is maandag uit officiële bron in Colombo vernomen. De overstromin gen volgden op zware regenbuien van de laatste dagen in het getroffen gebied. Circa 40.000 gezinnen hebben een veilig heenkomen gezocht in de provincie Batticalona, zo zei een funktionaris van het ministerie van sociale zaken. Over twee maanden zou de rijstoogst, die op verscheidene plaatsen zware schade heeft opgelo pen door de overstromingen, binnen gehaald moeten worden. UTRECHT - Onder het motto „Vrijblijvend kennismaken met de tandarts in de buurt" gaat de Neder landse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde (NMT) een kam pagne voeren om mensen die zelden of nooit naar de tandarts gaan en mensen met een prothese te interes seren in een regelmatige verzorging van hun gebit. De kampagne, waarmee eerst in enkele proefgebieden ervaring zal worden opgedaan, is opgezet in sa menwerking met een reklamebu- reau. De NMT geeft toe, dat het niet lou ter gaat om de tandheelkundige ge zondheid van de bevolking, maar ook om het kreëren van meer werk gelegenheid: „het is bepaald niet on ethisch om te trachten jonge kollega's in de gelegenheid te stellen hun beroep uit te oefenen, zonder daarmee de zittende kollega boven mate te „bedreigen", aldus een kom- mentaar in het tandartsenblad. De kampagne beoogt via adverten ties en folders mensen tot een vrij blijvend kennismakingsbezoek te brengen. Geïnteresseerden kunnen zelf een tandarts uit de buurt kiezen, die dan de toestand van hun gebit en mond bekijkt. Behandeld wordt er tijdens het kennismakingsbezoek niet, zodat niemand weg hoeft te blij ven uit angst voor pijn. De tandarts deelt mee wat er allemaal zou moe ten gebeuren om de mond in goede staat te brengen of te houden en hoe veel dat gaat kosten. De patiënt beslist dan zelf of hij of zij al dan niet laat behandelen. GRENOBLE - Voor de vijfde ach tereenvolgende keer is Hans van Hel den schaatskampioen van Frankrijk geworden. Daags voordat de 35-jarige Van Helden naar Serajewo vertrekt, verwees hij de jeugdige Marc Vernier naar de tweede plaats. Van Helden, twee weken geleden zesde tijdens de Europese titelstrijd in Larvik, was niet erg te spreken over de generale re- petiti voor de winterspelen. „Het ijs in Grenoble is niet goed De baan is stroef en bovendien waren mijn schaatsen bot". DEN HAAG - Nederland heeft in 1983 uit het Europees Sociaal Fonds (ESF) 60,4 miljoen gulden toegewe zen gekregen. Het ministerie van so ciale zaken en werkgelegenheid had gevraagd om 134 miljoen gulden. HILVERSUM - Ie Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden (NWS) heeft de televisieprijs 1983, de zilveren oorhanger toegekend aan de RVU edukatieve omroep. Dit heeft de NWS maandag meege deeld. De vereniging zal de prijs op 14 februari aan de RVU uitreiken. De RVU ontvangt de prijs voor haar zesdelige serie edukatieve televisie-uitzendigen „horen, zien en zeggen". Deze serie gaat over handi caps als slecht zien, slecht horen, stotteren en afasie (het niet in staat zijn te spreken). De serie is van 18 fe bruari tot en met 24 maart op Neder land 1 (15.30-16.00 uur) te zien. De derde en vierde aflevering gaan over slecht horen. Volgens de NWS kwam geen enkel programma, dat in 1983 werd uitgezonden, in aanmer king voor de prijs. De prijs wordt nu aan de RVU toegekend voor de wijze waarop de nog uit te zenden serie tot stand is gekomen. De televisieprijs van de NWS 'is ingesteld om personen, groepen, ver enigingen of andere organisaties die zich inzetten voor gehoorgestoorden op televisie, te belonen. De prijs is in 1969 voor het eerst uitgereikt. AMSTERDAM - De actrice Ronnie Bierman is het afgelopen weekeinde op 45-jarige leeftijd in Amsterdam overleden. Zij werkte dit en vorig seizoen mee aan de NCRV-TV-serie voor de jeugd „Kanaal 13". Zij speel de daarin de houdster van een cafeta ria. Zij werd vooral bekend door de film „wat zien ik", (1971), waarin zij de rol van blonde Greet speelde. Ook had zij een rol in de TV-serie „ci troentje met suiker". Ronnie Bierman, die haar loop baan begon als kabaretiere, studeer de in 1962 als eerste af aan de akade- mie voor kleinkunst in Amsterdam. Later werkte zij in musicals, waaron der Free as air, No no Nanette, Ana- tevka en Sweet Charity. Voor haar succes als blonde Greet was de overledene verbonden aan het groot Limburgs tonee, waar zij in het stuk „The owl en the pussycat" speelde. Zij werkte in de jaren zeven tig ook nog een seizoen bij het Lurelei-kabaret. PARIJS - De romancier en filosoof Manes Sperber, van origine Oosten rijker maar sedert 1960 Fransman, is zondag op 79-jarige leeftijd in een zie kenhuis in Parijs overleden. De uit het toenmalige Oostenrijkse Galicië (nu Sowjet-Unie) stammende Sperber, die in Berlijn psychologie en sociologie doceerde en cultuurfilo- solie aan de Parijse Sorbonne, schreef onder andere romans en es says. De auteur ontving in de Duitse Bondsrepubliek, Oostenrijk en Zwit serland veel literaire eerbewijzen, waar onder vorig jaar de vredesprijs van de Duitse boekhandel. Een van zijn bekenste werken is de romantri logie „Wie eine trane im ozean" (1949, 1950, 1953), waarin hij op exem plarische wijze de historische achter grond beschrijft. De in het Duits en Frans schrijven de Sperber werd op 12 decembe 1905 geboren in Zabiotov, dat toen tot de dubbelmonarchie Oostenrijk- Hongarije behoorde, waar hij zoals hij met uitdrukte viertalig opgroei de. Woensdag 8 februari Ned. 1 9.00 uur Schooltelevisie 13.00 uur Nieuws voor doven 15.00 uur Feduco 15.30 uur Kinderbios 16.30 uur Stuif es in 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Herrie. Deze aflevering gaat over het wel en wee van jonge lui, die tegen elke prijs op zichzeif willen staan en daarvoor veel ellende en eenzaamheid trotseren. 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.30 uur Van Kooten en De Bie 21.25 uur Ontheemden. In de eerste van de twee afleveringen is de Litou wer Isaac Kaplanas, journalist en vertaler ontheemd. Hij is sinds 1977 in Nederland woonachtig. 22.25 uur Geïmproviseerde muziek 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Olympische spelen. De ope ning van de Olympische spelen in Sa rajevo en een aantal gesprekken met betrokkenen. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur Olympische spelen 20.00 uur Politieke partijen 20.10 uur Paard, mijn paard. Deze Turse speelfilm uit 1982 gaat over een Turkse jongen die met zijn vader in armelijke omstandigheden leeft. De jongen heeft maar één wens: net zo'n groot paard bezitten als de grootgrondbezitter. Zijn vader spoort hem aan om te gaan studeren om die droom werkelijkheid te laten worden. 21.50 uur Cinevisie 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.55 uur Nieuws voor doven Donderdag 9 februari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Poldark. Het lukt Ross om Dwight te bevrijden. Zijn gezond heid heeft echter een knauw gekre gen door de geleden ontberingen. 16.50 uur Het donkere bos. In de oude eik, hun tijdelijke schuilplaats, wor den de kinderen geteisterd door kou en regen. 18.55 uur Oma Fladder 19.05 uur Toppop 20.00 uur Journaal 20.28 uur Babbelonië 21.10 uur Wall Street Crash. Ruim een half uur optreden van de pop groep Wall Street Crash. 21.45 uur Levenslang. Rufus Dawes, die in de strafkolonie onder valse naam leeft, wordt beschuldigd van moord. Ondertussen ziet John Rex kans naar Engeland te ontsnappen en hij doet zich voor als Rufus Dawes. 22.35 uur Televizier magazine 23.15 uur Kort kommentaar 23.20 uur Ontdek je plekje. In deze af levering wordt het schilderachtige stadje Thorn in limburg bezocht. 23.35 uur Journaal Ned. 2 9.25 uur Olympische spelen. Hardrij den op de schaats voor dames op de 1500 meter. 12.00 uur Olympische spelen. Afda ling skiën voor heren. 17.45 uur Feduco 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur Olympische spelen. Samen vatting 1500 meter hardrijden op de schaats voor dames en de afdaling skiën voor heren. 20.00 uur Je ziet maar. Hierin nieuws over popmuziek. 20.40 uur De Dinka-bruid. Deze En gelse documentaire gaat over de jon geman Marial, die tot een stam in het Arikaanse Soedan behoort. Hij stu deert in Londen weg- en waterbouw. Tijdens zijn verlof wil hij kennisma ken met zijn bruid in Soedan, waar mee hij getrouwd is zonder erbij aan wezig te zijn geweest. 21.30 uur Chup tu-mondje dicht. Hierin wordt een huwelijkssluiting tot stand gebracht tussen twee jonge Hindoestanen, die in Nederland wo nen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.55 uur Olympische spelen. Een verslag van de ijshockeywedstrijd tussen Finland en Noorwegen en Tsjechoslowakije en de VS. 23.55 uur Nieuws voor doven Woensdag 8 februari, 19.00 uur, Nederland 1: weglopen, maar heeft nog geen onderdak. Merrie". Syl wil van huis PARIJS - De Francaise Jeanie Lon- go heeft zondag tijdens het bijpro gramma van de zesdaagse van Parijs een wereldrekord over drie kilometer dames gevestigd. Ze maakte een tijd van 3.53,90. Het nummer is pas on langs door de Internationale Wielren Unie (UCI) erkend. ASSEN - Roelof Thijs heeft zich zonder enige moeite geplaatst voor de finale om het wereldkampioenschap ijsspeedway, dat op 18 en 19 februari in Moskou wordt gehouden. De 37- jarige Thijs eindigde in de halve eind- strid in Assen achter Anatoli Bonda- renko uit de Sovet-Unie als tweede. 34 Ze drukte de handen tegen haar kloppende slapen. Hoe langer zij ero ver nadacht, hoe meer zij in de war raakte. Haar eigen moelijkheden hinderden haar niet meer. Ze was volstrekt onafhankelijk. Ze kon be schikken over haar eigen tijd en het kwam er weinig op aan of ze naar de Zuidzee-eilanden voer of naar de Noordpool. Want het vreemde was, dat zij zich ondanks alles volkomen veilig op de Polyanthe voelde. Ze dacht aan alles wat zij ooit over de zee gelezen had. Misschien was de Poyanthe op zoek naar een verbor gen schat en misschien vervoerde ze wapens. Welk land kon momenteel behoefte aan de hulp van de Polyan the hebben? Ze zou het echt niet we ten. Toen John haar lunch bracht, was hij heel zwijgzaam. Dit irriteerde Pe nelope. Ze wilde vragen stellen, maar hij gaf er geen aanleiding toe, tot hij aanstalten maakte om weg te gaan. „Het weer wordt beter", merkte hij onverschillig op. Ze keek door de patrijspoort en zag een grauwe lucht en zee en een gor dijn van regen. „Hopelijk zullen we voor we naai de Zuidzee-eilanden gaan ergens aan leggen'" vroeg ze. Hij bleef staan, het blad in de hand. „Heb ik gezegd dat we naar de Zuidzee-eilanden gaan? Als ik dat ge zegd heb, was het maar een grapje. Wel veronderstel ik dat we ergens zullen aanleggen, maar ik weet niet zeker wat er bepaald is". „Ben je niet bang te laat te komen voor de kolleges?" vroeg ze sar castisch. „Ik durf te beweren dat ze wachten tot ik er ben", voegde hij haar glim lachend toe. „John riep ze hem terug. „Weet jij wat het geheim van de Polyanthe is?" „Het geheimzinnige op de Polyan the is u. Alle vrouwen zijn min of meer mysterieus". „Doe niet zo gek!" zei ze ongedul dig. „We sluipen weg. dat is het ware woord, uit de buurt van Engeland. Er hangt iets vreemds over deze reis". „Maakt u zich daar zorgen over?" vroeg hij vlug. „Dat niet. maar het ergert me Ik heb er een hekel aan onwetend te worden gehouden en ook ben ik een beetje bezorgd over mevrouw .een dame". „De dame die probeerde u over boord van haar motorboot te zetten? Nou. over dat beste mens zou ik maar niet langer treuren, want die is zo le vend als een visje", zei hij op grim mige toon. „Hoe weet je dat?" „En van u neemt men aan dat u dood bent. De motorboot werd mid den op de oceaan opgepikt. Met ande re woorden, vijfentwintig mijl van Spithead en ik vermoed dat me vrouw Dorbnn een aardig verhaal heeft opgedist, over een ongeluk waardoor u allebei over boord bent door EDGAR WALLACE geraakt. Maar wat ik u vertel, heelt niets te maken met een mysterie", zei hij glimlachend. „We kregen dooi de radio een volledige beschrijving van die tragedie. Het e».ige wat me dwars zit, is de vraag, wat eigenlijk de reden was waarom ze u van het le ven wilde beroven". „Besprak je deze zaken met de ka pitein?" vroeg ze. „U wordt sarcastisch". /ei John. „Vermoeidheid en sarcasme geven me-altijd een beroerd gevoel Nee, maar wij, eenvoudige mat rozen, u or den nu eenmaal heel wal gewaar, door onze oren open Ie houden" Hij zei verder niets en later op de dag zag ze hem bezig met dekwerk. Hij droeg alleen een broek en een hemd. Zoals hij had voorspeld, was het weer veranderd en was het nu heel aan dek. Vanaf de plaats waar zij stond, zag en bewonderde ze zijn sterke, gespierde armen. Plotseling pakte hij zijn schoonmaakgerei op en liep weg. Ze liep verder en ontwaar de de onvermijdelijke Hollin, met zijn even onvei-mijdelijke sigaar. Or- ford lag weer te slapen onder zijn zonnescherm. Bobby speelde, ge hurkt op het dek. voor kluizenaar en dokter Fraser las een dik en oninte ressant boek. Hij keek op toen zij passeerde. Een officier, die ze voorde eerste stuurman hield, ging voor haar uit de weg en voor het eerst voelde ze zich heel eenzaam (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6