Herenteam HSD heeft nog mogelijkheden in tweede helft kompetitie NIEUWSBODE Selektiewedstrijden voor Winterhokaal van het NPC in Renesser manege Grol Eerste team Kerkwerve begint voorjaarskompetitie met overwinning op Goes 6 ZIERIKZEE - Het herenteam van de Zierikzeese hockey vereniging HSD heeft ongetwijfeld nog mogelijkheden in de veldhockeykompetitie. Na tien van de zestien wedstrijden deelt de HSD-ploeg met aartsrivaal Goes de derde plaats op twee punten van de leiders Hercules en Zevenbergen. Het heren team heeft nog een interessant programma voor de stick, waarin alle drie mede-koplopers het nog moeten opnemen tegen de ploeg van aanvoerder Erik van der Doe. RENESSE - De komende twee zondagen 5 en 12 februari staat manege Grol in Renesse in het teken van een tweetal selektiewedstrijden voor de Winter bokaal van het NPC. De organistie van deze wedstrijden is in handen van Rui- tervereniging Renesse. Op 5 februari komen de klassen B licht en B zwaar in aktie tijdens dressuurproeven en een week later is het de beurt aan de klassen L, M en Z. Tevens worden op 12 februari springwedstrijden afgewerkt in de klassen B, L en M. De jury bestaat uit mejuffrouw D. van Schalm en de heer Danvers. Esther van Tilborg komt met haar pony Romeo zowel in aktie in de dressuur als bij het springen tijdens de selektiewedstrijden om de Winterbokaal van het NPC. Als eerste wedstrijd na de win terstop staat de ontmoeting op sport park Bannink tegen Zevenbergen op het programma, hetgeen inhoudt dat de heren er meteen fiks tegenaan kunnen. Na de uitwedstrijd naar Middelharnis waar hekkesluiter HCGO moet worden bestreden krij gen de heren het andermaal zwaar op sportpark Bannink. Goes komt dan naar Zierikzee om eventueel een re vanche te bewerkstelligen voor de nederlaag die op sportpark Schenge werd geleden tegen HSD. Er resteren dan nog twee wedstrijden. Eerst komt Made naar Zierikzee en als klap op de vuurpijl staat de uit wedstrijd tegen Hercules, een van de twee huidige leiders op het program ma. Al met al geen al te gemakkelijk programma meer voor de heren, maar wel degelijk met mogelijkhe den met het oog op een eventueel kampioenschap. De stand is als volgt: 1/2 Hercules en Zevenbergen 10-16; 3/4 Goes en HSD 10-14; 5 Den Dunc 9-10; 6 Made 10-10; 7 Zundert 9-4; 8 Gilze-Rijen 10- 3; 9 HCGO 10-1. Damesploeg De damesploeg van HSD startte bijzonder suksesvol in de lopende kompetitie. De eerste drie wedstrij den werden in overwinningen omge zet, maar daarna keerde tegen Goes het tij. In een onfortuinlijk duel, waarin de HSD-ploeg blessure na blessure opliep won Goes gemakke lijk met 0-3. Na de drie eerste wedstrijden waarin zes punten werden behaald scharrelde HSD in de volgende zeven wedstrijden nog drie punten bij el kaar, waardoor de ploeg zich voorlo pig tevreden moet stellen met een plaatsje in de staart van de ranglijst. De dames hebben in de tweede kom petitiehelft nog slechts vier wedstrij den te doen. Als eerste staat de uit wedstrijd tegen Goes op het pro gramma, gevolgd door een uitduel te gen Pelikaan, de huidige afgeteken de leider, een thuisduel tegen Hoekse Waard en een uitwedstrijd tegen For- cial. Topduel voor herenvolleybalteam Mevo '80 tegen runner-up Apollo ZIERIKZEE - Nog vers in het ge heugen ligt ongetwijfeld de grandi oos gemiste kans van het herenvol leybalteam van Mevo '80 aan het eind van de vorige kompetitie. De ploeg werkte onder leiding van trainer/coach Marco Reedijk een meer dan voortreffelijke kompetitie af, maar moest twee keer afgetekend zijn meerdere erkennen in het ge- truckte Spivo uit Spijkenisse. Via de tweede plaats en de met zich mee brengende promotie/degradatiewed strijden zou de promotie evenwel nog vrij gemakkelijk gepakt kunnen worden. Het liep evenwel allemaal op een fikse teleurstelling uit. Twee keer verloor de ploeg onnodig en het werd uithuilen en opnieuw beginnen. Aan het begin van het seizoen leek de mogelijkheid op een nieuwe kans niet al te groot, omdat er toch een fiks stuk roetine uit de ploeg was verdwenen. Spelverdeler Piet Zoon werd vervangen door Ad Hagesteijn en Marco Reedijk verdween voor het duo Peter Daver en Hans Boot, de eerste als geroetineerd trainer, de tweede als coach, nadat hij zich in de jaren ervoor als coach van de da mesploeg had gemanifesteerd. Een en ander pakte geheel anders uit. Mevo '80 draaide vanaf de eerste wedstrijd mee aan de top van de klas, maar had daarbij allerminst te mopperen over het feit, dat er niet een echte overheersende formatie in de klas zat. Ondanks het feit, dat er over en weer wat puntjes moesten worden ingeleverd, staat de ploeg nu afgetekend met vier punten voor- sprng op kop. Apollo bezet de tweede plaats en fungeert komende zaterdag als tegenstander in de Zierikzeese sporthal. Winst voor de ploeg van co ach Hans Boot zou impliceren, dat de promotie naar de eerste klas voor het grijpen ligt, wanneer zich geen extre me zaken meer voordoen. De herenwedstrijd begint zaterdag om half zeven. Vijf kwartier eerder speelt ook de damesploeg van de Zie rikzeese vereniging een thuis wedstrijd. Het Spijkenisser Spivo treedt dan aan tegen de formatie van coach Roel Kok, die het naar gelang de kompetitie is gevorderd steeds be ter is gaan doen. Afgelopen zaterdag toonde de ploeg dat aan via een fraaie 3-0 zege op Bernisse. Het duel tegen Spivo zal bepaald niet gemak kelijk zijn, maar wanneer er gekon- sentreerd gespeeld wordt zit een mo gelijke winstpartij er zeker in. PROGRAMMA ZAALKORFBAL Zaterdag 4 februari Sporthal Onderdak 3e klasse A: AU Ready-Stormvo- gels 15.20. 2e klasse A: All Ready II-Stormvo- gels II 14.20 Adspiranten Klasse A2: Dreischor-Swift III 13.30 De stand bij de dames is als volgt: 1. Pelikaan 10-19; 2. Hoekse Waard 10-13; 3/4 Goes en Zevenbergen 10-11; 5/6 HSD en Forcial 10-9; 7 Olympia 10-7; 8. HCGO 10-1. Goed staan de reserve herenteams van HSD er voor. Zowel het tweede als het derde (veteranen) team bezet de tweede plaats. Het tweede team heeft vier punten achterstand op de ongeslagen koploper Prinsenbeek, maar op zijn beurt ook weer vier punten voorsprong op de nummer drie Goes. Bij de veteranen leidt Tempo met negentien punten met HSD op de tweede plaats, maar wel al op een eerbiedige afstand. De Zie rikzeese ploeg heeft vijf punten ach terstand maar heeft nog een achter stallig duel af te werken. De standen bij de heren reserve teams zijn als volgt: Heren II: 1. Prinsenbeek II 11-22; 2. HSD II 11-18; 3. Goes II 11-14; 4. Wa rande VII 12-14; 5. Etten-Leur V 11- 13; 6. Zwart Wit VIII 11-11; 7. Peli kaan IV 12-10; 8. Tempo VI 11-6; 9. Den Dune II 12-5; 10. Push X 12-1. Veteranen: 1. Tempo A 11-19; 2. HSD A 10-14; 3. Vlissingen A 11-14; 4. Olympia B 8-11; 5./6. Middelburg A en Prinsenbeek B 10-11; 7. Etten-Leur B 10-8; 8. Zevenbergen A 11-8; 9. Zun dert A 11-4; 10. Tempo C 8-0. Jeugdploegen Het A-jongensteam bezet bij het in gaan van de tweede kompetitiehelft de vierde plaats. Er is voor de ploeg Ook het tweede Kerkwerfse team kwam met een zege uit de startblok ken. Bij Batavo wonnen de Kerkwer- venaren zeer ruim met 2-8. Stoffel van der Wekken skoorde een hon derd procent, terwijl Henk 't Hart en Buddy Mathey ieder twee overwin ningen boekten. Doordat ook het dubbelspel winst voor Kerkwerve opleverde, werd met 8-2 van Nico Gouw, Aad Verstrate en René Geijs gewonnen. Het derde team van Kerkwerve speelde de eerste wedstrijd ook in zaal De Werve. Oudelande was te sterk voor Sami Vinakeur, Daan van der Hoek en Jan-Jaap Landman en won met 3-7. De drie Kerkwerfse punten werden gelijkelijk verdeeld over de drie spelers en in alle geval- van coach Corrie Roda nog wel een mogelijkheid om zich een plaatsje te verbeteren, maar dan is de koek ook wel op. Het A-meisjesteam van coach Stel la van Zanten speelt in de overgangs klas geen rol van betekenis, maar er is in de tweede kompetitiehelft nog kans te over om de voorlaatste plaats, die momenteel wordt ingeno men, in te ruilen voor een hogere po sitie. Met uitzondering van koploper Were Di en hekkesluister Pelikaan staan de ploegen bijzonder dicht bij elkaar. De standen in de diverse jeugdklas- sen zijn als volgt: Meisjes AI: 1. Were Di AI 11-20; 2. Tempo AI 9-13; 3. Push All 9-10; 4. Breda All 9-9; 5. Liberty AI 10-9; 6. Waalwijk AI 9-8; 7. HSD AI 10-7; 8. Pelikaan AI 11-2. Jongens A: 1. Made AI 11-20; 2. Ou denbosch AI 10-17; 3. Pelikaan AI 11- 15; 4. HSD AI 10-14; 5. Hercules AI 11- 10; 6. Tempo All 10-8; 7. Etten-Leur AIII 10-6; 8. Zundert AI 11-6; 9. Mid delburg All 9-5; 10. Zwart Wit AIII 11-3. Meisjes All: 1. Prinsenbeek All 8- 15; 2. Push AV 7-12; Den Dune All 8- 12; 4. Etten-Leur AIII 8-8; 5. HSD All 9-5; 6. Tempo AIV 8-4; 7. Warande AIV 8-0. Jongens B: 1. Zevenbergen BI 11- 19; 2. HCGO BI 11-17; 3. Made BI 11- 16; 4. Push Bil 11-15; 5./6. Middel burg BI en Vlissingen BI 11-12; 7. Etten-Leur Bil 11-9; 8./9. Zwart Wit Bil en Prinsenbeek Bil 11-5; 10. HSD BI 11-0. Meisjes C: 1. Made CII 10-18; 2. Goes Cl 11-17; 3. Oudenbosch CII 10- 15; 4. Zwart Wit CIII 11-15; 5. Breda CIV 11-14; 6. HSD Cl 10-13; 7./8. Her cules Cl en Prinsenbeek CIII 11-5; 9. Push CIV 10-2; 10. Etten-Leur CIV 11- 2. Jongens C: 1. Made CII 9-16; 2./3. Etten-Leur CIV en Goes Cl 10-15; 4. HSD Cl 9-10; 5. Warande CIV 10-9; 6. Tempo CII 10-8; 7. Breda CV 11-3; 8. Zwart Wit CIII 9-2. Jongens D: 1. Rapide DI 9-17; 2. Vlissingen DI 7-12; 3. Zevenbergen DI 8-12; 4. Olympia DI 9-9; 5. HSD DI 9- 8; 6. Zwart Wit DI 8-6; 7. Prinsenbeek DII 8-2; 8. Etten-Leur DII 8-0. len was Cor van de Sande het slacht- foffer. Het eerste jeugdteam van Kerk werve moest in de openingswedstrijd aantreden tegen het tweede team van TTV Scaldina uit Zierikzee. Reitse van der Wekken, Ralph van Dijk en Hans Brandènbofg waren veel te sterk voor het Kerkwerfse trio Anne- marie 't Hart, Miranda Kristalijn en Willeke Huigens. De 10-0 uitslag spreekt boekdelen. Het tweede jeugdteam van Kerkwerve was suk- sesvoller tegen Arnemuiden IV. Mar ten bij de Vaate, Marlène van der Wekken en Marianne Klink wonnen ieder twee keer. Arnemuidenaar Ivor Seymour was de drie Kerkwervena- ren te machtig. Ondanks zijn superi oriteit verloor Arnemuiden ruim met 7-3. Advertentie Veronica-team speciale attraktie bij toernooi ZVV Orilla RENESSE - De Renesser zaalvoet- balklub Orilla organiseert zaterdag avond 4 februari een zaalvoetbal toernooi in Sport- en Rekreatiecen- trum Krayestein, waaraan het zaal voetbalteam van Veronica als specia le attraktie zal deelnemen. Orilla en Veronica openen om zes uur de avond met een wedstrijd tegen elkaar. Na de openingswedstrijd wordt be gonnen met het eigenlijke toernooi, waaraan vijf teams deelnemen. Be halve de organiseerden klub Orilla, momenteel ongeslagen leider in de Burgh-Haamsteedse zaalvoetbal kompetitie, wordt aan het toernooi deelgenomen door de Zeeuwse Zaal voetbalkampioen De Ster uit Hulst, de Rotterdamse zondaghoofdklasser Xerxes, de FC Torna, zaalvoetbal hoofdklasser uit Middelburg, en de zaterdagformatie van Xerxes. Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - Voor de laatste on derlinge vrije wedstrijd van de maand januari bestond een flinke be langstelling. Er namen 25 paren deel, verdeeld in een groep van veertien en een groep van elf paren. In de groot ste groep werd de toppositie behaald door de heren Duindam en Schot met een prima gemiddelde van 61,8 In de groep met elf paren was de eerste plaats voor mevrouw Sleegers en de heer Nolet. Zij skoorden zelfs nog een fraktie hoger met 61,98 °/c. De gedetailleerde uitslag luidt: Groep 14 paren: 1. heren Duindam- Schot, 178 punten; 2. dames Van Geesbergen-Terwisscha, 172 punten; 3. echtpaar Schults, 171 punten; 4. da mes ICops-Tuinman, 166 punten; 5. dames Becu-Van der Post, 164 pun ten; 6. dames Verschoore-De Vlieger, 151 punten; 7. dames Hoets-Weber, 150 punten; 8. dames Van Groningen- Schaalje, 147 punten; 9. heren 't Hart- De Vries, 136 punten; 10. dames Van Oeveren-Tennekes, 125 punten; 11. dames Besamusca-Lievense, 122 pun ten; 12. dames Van Aandel-Lepelaars 116 punten; 13. dames Does-Hendrik- sen, 110 punten; 14. heren Besamus- ca-Meulstee, 108 punten. (144 is 50 7r van de te behalen skore). Groep van 11 paren: 1. mevr. Sleegers-hr. Nolet, 119 punten; 2. he ren Becu-Van der Post en heren Van der Mark-Viergever, 111 punten; 4. echtpaar Van den Berg, 109 punten; 5. heren Blonk-Van Hengstum, 104 punten; 6. mw. Heuser-hr. Boot, 102 punten; 7. echtpaar Kloet, 100 pun ten; 8. echtpaar Akerboom, 84 pun ten; 9. heren Hendrikse-Sweere, 78 punten; 10. dames Van der Valk-Van de Zande, 71 punten; 11. mw. Van den Berg-heer Does, 67 punten. (96 is 50 van de te behalen skore). SERAJEWO - In Serajewo is door een lid van het Ethiopisch Olympisch Comité, Tessma, bekend gemaakt, dat de atleet Dereje Nedi op 8 januari van dit jaar in Addis Abeba, op 25 meter boven zeeniveau, de marathon heeft afgelegd in de uitnemende tijd van 2 uur en 16 minuten. Zijn landgenoot Balcha, tweede tijdens de wereldtitel strijd in Helsinki, eindigde als tweede in 2.18,22. Ter vergelijking: in 1968 win Mamo Wolde in Mexico (op 2200 meter) de Olympische marathon in 2.20.26. In de klasse B licht is Schouwen- Duiveland erg mager vertegenwoor digd. Onder de twintig kombinaties, die hun proef afleggen, zit slechts een eilandelijke kombinatie. Pauline Keuz komt met haar pony Witje als zestiende in de bak. De RV Renesse- kombinatie zal het moeten opnemen tegen een aantal sterke vertegen woordigers van onder andere RV Middelburg, RV Sêros en individueel ingeschrevenen B-zwaarklasse Een betere vertegenwoordiging brengt Schouwen-Duiveland in aktie in de klasse B zwaar. Ruitervereni- ging Renesse komt met twee kombi naties in de bak. Gabrielle Butler treedt aan met Raya en Diana Monshouwer sluit de rij van dertien kombinaties met haar pony Peggy. De Paarden- en Pony- klub Schouwen-Duiveland uit Brui- nisse brengt vijf kombinaties in de binnenbak van manege Grol. Het spots wordt afgebeten door Patricia Bakker met Annabel en verderop in het veld komen Edwin van de Graaf met Shannon, Marjolein Padmos met Fosco, Annelies de Hilster met Jasper en Danielle van de Graaf met Beauty in aktie. In de L-dressuur komt de RV Brug se Vaart uit Oostburg met een bijzon der sterke afvaardiging naar Renes se. Van de twaalf kombinaties is de helft lid van deze vereniging. Ruiter- vereniging Renesse brengt twee kombinaties in de bak met Esther van Tilborg met Romeo en Anousch- ka Lutgenau met Mr. Ares. De PPC Schouwen-Duiveland wordt verte genwoordigd door Sandra van Dijke met Peter Pan. In de M-dressuur, waarvoor acht kombinaties van de partij zijn, treedt Catherine Butler als enige aan Damesteam LTC Bru-Tèn winnaar tenniskompetitie BURGH-HAAMSTEDE - In Sport- en Rekreatiecentrum Krayestein werd deze week de finale gespeeld van de damestenniskoinpetitie, die in de voorbije maanden in de tennis- hal werd afgewerkt. Deze eindstrijd leverde een gemakkelijke overwin ning op voor een kwartet van de LTC Bru-Tèn uit Bruinisse. Corrie de Waal, Adrie de Looff, Joke Groene- veld en Cora de Waal wonnen de eindstrijd met 7-1 van een kwartet uit Stellendam. Het toernooi werd afgewerkt op de maandagen in dinsdagen in twee poules. In de maandagpoule was het Bruse kwartet onder leiding van Cor rie de Waal superieur. Niet een keer hoefde het team een nederlaag te in- kasseren. Een ander team van de LTC Bru-Tèn eindigde in de maan dagpoule als tweede. Op de volgende plaatsen eindigden teams van de LTC Zierikzee, TV Brouwershaven en TC Westerschouwen. in de dinsdagpoule ging de eindze ge met aanzienlijke meer moeite naar de TC Stellendam. Het team bestaande uit Bertie Troost, Atie Knops, Cobi van de Kruip en Jans Breen bleef een kwartet van de TC Menheerse slechts een gewonnen set voor. Op de derde plaats eindigde een team van TC Westerschouwen en de rij werd besloten door teams van de LTC Bru-tèn en opnieuw TC Westerschouwen. Na afloop van de finale werd de Fo to Verschoore/Zierikzee wisselbeker aan het Bruse team overhandigd. Bo vendien kregen alle spelers en speel- ters een standaard met inskriptie als persoonlijke herinnering aan het be haalde sukses. voor Schouwen-Duiveland. Met haar pony Taufan heeft zij startcijfer ze ven. Erika Butler is met Roef een van de vijf deelneemsters aan de Z- dressuurproeven. Zij krijgt het op te nemen tegen drie kombinaties van de Brugse Vaart en een van de Paarde- vriend. Springen Bij de springwedstrijden komen twee Schouwen-Duivelandse in aktie bij het B-springen, gelijkelijk ver deeld over de twee eilandelijke NPC- verenigingen. Voor de RV Renesse neemt Esther van Tilborg deel met Romeo, terwijl de PPC Schouwen-Duiveland van de partij is met Annemarie Verschore met Fire. In totaal komen elf kombi naties aan bod. Onder de zes L- kombinaties bevinden zich drie ei landelijke kombinaties. De RV Re nesse levert Anouschka Lutgenau met Mr. Ares en Catherine Butler met Taufan, terwijl de PPC Schou wen-Duiveland aantreedt met Moni que Willemse met Janita. In de M- springproef is Erika Butler met Roeff de enige aantredende kombi natie. Als parkoersbouwer treedt Re né Augustein op. Overwinning John Teuthof in Braakmancross HOEK - John Teuthof van Atle tiekvereniging Delta Sport heeft een keurige overwinning behaald in de negende Braakmancross in Hoek. Teuthof toonde zich de sterkste bij de A-junioren. Hij had voor de 6750 me ter 21.59 minuten nodig en bleef daarmee ruimschoots de konkurren- tie voor. Robert Begemann van Delta Sport eindigde als derde, maar ver speelde bijna vier minuten op de su perieur lopende winnaar. Bij de heren ging de overwinning op de 9500 meter lange loop naar Kim Reynierse van Dynamo'70 uit Mid delburg. Hij had op de streep een fraktie voorsprong op Huib Dale bout van het Goese AV'56. De eerste twee noterden respektievelijk 28.02,8 min. en 28.03,4 min. Van het drietal deelnemende Delta Sporters kwam Hans van Elzelingen als 33e over de meet na 32.59 min. Martien Moermond en Wim Schot eindigden als 36e en 38e in 33.38 min. en 34.38 min. De A-meisjes moesten 2700 meter afleggen. Margreet den Boer eh Mar jolein Kort kwamen traditioneel sa men over de meet als zevende en achtste na 13.04 min. Bij de B-meisjes was Jeska Doeswijk over dezelfde af stand aanmerkelijk sneller. Zij no teerde als negende 11.20 min. Voor de C-meisjes en D-jongens was er een parkoers van 1300 meter. Suzan Bergsma eindigde bij de meisjes als zestiende na 5.19 min., terwijl Ma- scha Geleijnse als achttiende 5.25 min. liet aantekenen. Serge Schot kwam uit op 5.23 min., goed voor 29e positie. Bij de pupillen eindigde Ralph Koper als veertiende in 3.12 min. over de 1000 meter, terwijl Ma rianne de Regt als negentiende 3.49 min. nodig had. WOLVERHAMPTON - De wereld kampioene op de 100 meter, de Oost- duitse Marlies Gohr, is woensdag in een indoorrace over 60 meter versla gen door de Britse atlete Jayne Chris tian. De tijd van de 20-jarigê winnares was 7,30 sekonden. Gohr kwam als tweede in 7,35 binnen. Christian kreeg twee jaar geleden van de doktoren het advies te stoppen met sport Vorig jaar begon zij echter opnieuw met atletiek. KERKWERVE - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Kerkwerve is de voorjaarskompetie begonnen met een 7-3 overwinning op het tweede team van Goes. Appie Kroezemann, Jaap Huigens en Leen van der Wekken wonnen allen twee partijen en Kroezemann en Van der Wekken pakten eveneens de winst in het dubbelspel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6