P O P c Jubileum garage V. d. Wekken Frank Boeijen ziet alles zwart-wit O R N E R Derde generatie Turbo van Saab 25-jarig autobedrijf in Zierikzee jpHer Een klubkotje in Bruinisse Feest op school Klub Dag vlinders Sozen agenda David Bowie werd populairste „pop" bij Madame Tussaud Michael Jacksons haren vatten vlam Film in Jong Brogum ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 februari 1984 Nr. 23488 li ZIERIKZEE - Zaterdag (4 februari) viert de heer J. van der Wekken met zijn familie, personeel èn zijn klanten het feit dat hij 25 jaar geleden zijn au tobedrijf startte. De oudere inwoners van Zierikzee weten het misschien nog wel: het was toen het bedrijf van Re- meijn en v. d. Zande: ZAVI, de Zierik- zeese Auto Verhuur Inrichting. Nu is de garage aan het Jannewekken zoals bekend de Fiat en Lancia dealer van Schouwen-Duiveland. De showroom van nu was de toenmalige gara ge. Daarnaast kocht de heer Van der Wekken een aantal huisjes, die hij meteen sloopte en er zijn huidige garage in vestigde. Later is de showroom verdubbeld, zodat de heer Van der Wekken en zijn mede werkers nu beschikken over een ruime, moderne garage. Het zilveren feest wordt niet gevierd met een receptie, maar met een jubileumshow op za terdag, van 9.00 tot 17.00 uur. Op de show alle Fiat-modellen, die voor het sukses van de Fiat garage hebben gezorgd. Alle klanten zijn van harte welkom zaterdag, voor hen ligt er een leu ke attentie te wachten. Misschien is de jubi leumshow ook aanlei ding om eens goed over een nieuwe auto na te denken, want Van der Wekken geeft op elke verkochte auto die dag een jubileum-korting van 500,—. Gaat goed met Fiat Stokpaardjes van Fiat zijn zoals bekend de Uno en de Regata, waarmee het Italiaanse autocon cern hoog scoort. Terug kijkend op de afgelopen 25 jaar zegt Van der Wekken dat het hem en zijn bedrijf bijzonder goed is gegaan met Fiat. Het streven van elk jaar één procent meer auto's te verkopen lukt goed, vooral 1983 was in dit opzicht een goed jaar, waar de Uni debet aan was. De Uno heschreven we een aantal weken ge leden, de Regata komt in deze rubriek nog aan bod. Het bedrijf wordt uit geoefend met zes man personeel, die na de jubi leumshow met hun huis genoten een dinertje in Mondragon krijgen aan geboden. De heer V. cL Wekken voor zijn garage aan het JannewekkenZaterdag viert hij het zilveren garage-jubileum. ZIERIKZEE - Vorige week introduceerde Saab zijn derde generatie Turbo, een APC-motor met zestien kleppen. Volgens dealer Goedbloed een „technisch hoogstandje", die binnenkort in produktie worden genomen. Saab zelf spreekt zelfs van „een nieuw tijdperk in de geschiedenis van het autorijden". Verscheidene autofa brikanten pasten reeds motoren toe met vier kleppen per cilinder, voor rally- en wedstrijd auto's. Speciaal ge- k.onstrueerd om maxi maal vermogen te leve ren binnen een klein be reik van motorsnelhe den. Saab introduceert nu zo'n zestienkleppen motor in „gewone" pro- duktiewagens, als „werkpaard" met goede prestaties bij lage snel heden. Motoren met een goede zuinigheid, lange levensduur en uitermate betrouwbaar. De motor ontwikkelt 175 pk, goed voor een topsnelheid van 205 km/u en een ac celeratie van 0 tot 100 km/u in 8,7 sekonden (90-130 km/u in 10 sekon den). Saab bracht in het najaar van 1976 de eerste Turbo uit, die voor het dagelijkse autorijden was vervaardigd. De tweede generatie kwam in 1980 op de markt, met het APC-systeem dat on der meer het brandstof verbruik drastisch om laag bracht. De zestien- kleppen motor is dus de derde revolutie die Saab teweeg brengt. Modellenserie De Saab Turbo-16 staat aan de top van de modellenserie, en is net zo volledig uitgerust als het vorige model, maar wordt aangedreven door de nieuwe motor, via een handgeschakelde vijf versnellingsbak. Lever baar als vierdeurs sedan en als drie- en vijfdeurs Combi Coupé. De Saab Turbo-16 Aero is een ex- klusief model, dat '\a» slechts in kleine aantal len gefabriceerd zal gaan worden. Dit model kan geleverd worden in zwart of zilver, later in het jaar met parelkleu rig lakwerk en Colorado rood lederen bekleding. Verder is er nog de Saab C D (145 pk of 175 pk mo tor) en de Saab Turbo (145 pk). H Nederlanders wor den „op de fiets geboren". Iedereen in ons land kan fietsen. Buitenlanders hebben doorgaans heel wat moeite om fietsen te le ren. In verschillende ge meenten hebben vrou wen het initiatief geno men om de buitenlandse seksgenoten op de fiets te helpen, door het geven van een fietskursus. In Ede ging onlangs zo'n kursus van start speci aal voor de Turkse en Marokkaanse vrouwen, onder het motto: als je in de Nederlandse samenle ving wilt integreren, moet je ook kunnen fiet sen. BRUINISSE - De hele zesde klas van „De Meerpaal" in Bruinisse zou graag een eigen klub-kot willen. Of, als dat niet kan, een eigen stukje grond, waarop ze zelf een kotje kunne bou wen. „Je kan hjer niet goed spelen" zeggen Cora de Ronde en Marjolein Padmos, die de stoute schoenen heb ben aangetrokken en hun wens via een brief aan de burgemeester hebben gestuurd. Neem nou het Kikker badje aan de Del tastraat. Daar kun je wel aardig spelen, maar daar mag je bijvoor beeld geen hut bouwen. Want zegt het gemeente bestuur, dat is natuurge bied en daar mag je niet zomaar een hokje neer zetten. Cora vertelt ook nog, dat ze vroeger op het schoolplein speelden na schooltijd, maar er werd daar pas nog een ruit ingegooid, en nu mo gen zo daar ook al niet meer spelen. De Babbelaar, speci aal naar Bruinisse ge gaan om eens van de meisjes zelf te horen wat ze nu eigenlijk willen, kwam zo te weten dat ze als eens op bezoek zijn geweest in het oude kleuterschoollokaal naast de Meerpaal. Er was een ruit kapot, waardoor ze naar binnen gingen. Nou, dat oude lo kaal was eigenlijk pre cies wat ze willen heb ben. Daarom zijn Cora en Marjolein ook naar wethouder Schot ge weest om te vragen of zé zolang in dat lokaal mochten. De wethouder was juist in bespreking, dus dat ging niet door. Maar toch kwamen ze te weten dat ze niet in het lokaal mochten. Toen hebben ze maar handte keningen verzameld, de den daar een verzoek bij en hebben dat aan het gemeentehuis afgege ven, in de hoop dat bur gemeester T. C. Hekman het leest en een klubkot je beschikbaar stelt voor klas zes. Op de Kaoie Ze hebben er al eentje op het oog ook: op de Ko- aie staat er eentje, die niet meer gebruikt wordt. Die zouden ze graag willen hebben, of een andere laagstaande schuur of zo. Een stukje grond mag ook, want dat zetten ze er zelf wel een hut op! De brief werd vorige week woensdag op het gemeentehuis afgege ven, maar tot heden toe kwam er nog geen ant woord. Dat is wel een beetje te begrijpen, want burgemeesters hebben erg veel vergaderingen en weinig tijd. Als de burgemeester de Babbe laar ook leest, weet hij meteen wat klas zes graag zou willen. Stel nou, dat de burge meester een stukje grond geeft, wat dan? „Nou, dan gaan we zelf een kotje bouwen!", zegt Cora. En Marjolein: „Dat gaan we overal planken halen en golf platen, en dan maken we zelf een klubhuis. Als het koud is stoken we kaarsen, of nemen een deken mee of een slaap zak". En wat gaan jullie in het huis doen? „Knutse len of kletsen. Niet zo maar zitten". Het mag wel een groot kotje wor den, want er zitten 25 kinderen in de klas.... Een naam voor het klubgebouw hebben ze ook al: Ons Klubhuis". Het idee daarvoor komt van Cora en Marjolein, die zelf zeggen geen ba zen te willen zijn, dat hebben ze zo afgespro ken. „Maar wel een beet je orde houden". Als het klubhuis er staat, zo be loofden we, dat komt de Babbelaar met fotograaf een keertje op bezoek. Cora (l) en Marjolein hebben al eens eerder in de krant gestaan: bij het grote schoolfeest in Bruinisse in 1982. Een mooie foto, hier erg klein afgedrukt. Leerlingen van de Jo- han Louis de Jonge- school uit Zierikzee stuurden naar de Babbe laar een aantal opstellen over het schoolfeest dat ze pas gehad hebben. De Babbelaar is daar heel erg blij mee, maar we vragen ons af: waarom sturen niet méér kinde ren of onderwijzers ons opstellen? Bijvoorbeeld elke week een andere school, dat zou toch best kunnen? Hier komt het verhaal van Elies van Sliedregt, met een fraaie tekening. Vrijdag 20 januari was er feest op school, omdat de kleuterschool werd geopend. Na de pauze werden ballonnen opge laten. Het waren twee reuze-ballonnen van misschien wel vijf meter doorsnee. Ze werden met gas opgeblazen en onder de ballonnen werden te keningen opgehangen. Onder één ballon hing een papier waar alle kleuters een hand met verf op het papier had den gedrukt. Bij elke hand stond de naam van wie die hand was. Onder de andere ballon hing een mooie verftekening. Toen de ballonnen opge laten werden ging ieder een naar binnen. De kleuters gingen langs de klassen om te trakteren op negerzoenen en har tigheden aan een stokje. Eén voor één gingen de klassen naar het gym- zaaltje om te kijken naar het optreden van de zes de klassers. Gertudeke en Annemieke waren goochelaars. De kleuters moesten erg lachen om de clown (Gertrudeke). Daarna kwamen de „Star Sisters", Nelleke, Janine en Sylvia. Die hadden legerkleren aan en een legerpetje. Er wa ren ook vier kinderen die dansten (rock en roll): Elies met Marnix en Kim met Dianne. Al met al was het een gezel lige ochtend. De kleuters bleven op school eten, patat met appelmoes en een worstje, 's Middags was er poppenkast, gespeeld door Willem Parcival. Het was erg mooi en boeiend, het ging over „Het vrouwtje van de zee". De inspek- trice kwam ook kijken. Kwart over drie ging de school uit en kreeg ieder een een ijsje. De kleuters kregen nog een ballon mee naar huis. Ik heb een klub ge maakt, schrijft Nathalia Brull uit Zierikzee. Er zitten zeven kinderen op. We maken ook eens een keer een fietstochtje, dat lijkt me heel leuk. We moeten dan wel onze regenjas meenemen, want als het gaat rege nen moeten we die aan doen. Deze dagvlinders zijn te onderscheiden van an dere soorten, door hun lange antennen die in een knopje eindigen en aan het ontbreken van een verbindingsmecha nisme tussen de vaak brede vleugels. Het zijn dagdieren met vaak felle kleuren en mooie figu ren op de vleugels. Zoals je wel weet, zijn vlinders eerst rupsen geweest. Enkele Nederlandse na men zijn: Nummervlin der, dagpauwoog, konin- ginnepage, witje en groot koolwitje. NIJMEGEN - Zoals het er nu uitziet is de Frank Boeijen-groep hard op weg om zijn grootste hit uit het vierjarige bestaan te gaan skoren. Met Zwart-Wit bestormt de groep in een sneltreinvaart de diverse hitladders. Binnen veertien dagen nestelde de single zich bij de beste vijf en het is zeker niet uitgesloten, dat Frank Boeijen de bestverkopende Nederlandstalige schijf van de eerste maanden van het jaar achter zijn naam mag gaan schrijven. De Frank Boeijen-groep ontwikkelde zich in 1983 tot een van de meest hitge voelige vertegenwoordigers van de Ne derlandstalige popkuituur. Bij dat groeiproces heeft de blonde voorman naar wie de groep heet zich ontpopt tot een regelrecht tieneridool a la kollega's als Henny Vrienten en Ernst Jansz. Met enige tegenzin mag gerust gezegd wor den, want Frank Boeijen, 26 jaar gele den in Nijmegen als jongste uit een gezin van tien kinderen geboren, voelde zich in schaduw van het sukes van Doe Maar, Toontje Lager en Het Goede Doel eigen lijk best op zijn gemak. „Voor mij hoeven al die hysterische toestanden niet", vertelt hij. „Ik ben al lang blij, dat dankzij de geweldige po pulariteit van de Nederlandstalige pop wij op onze eigen manier onze gang kun nen gaan". Die woorden van terughou dendheid werden al vanaf de eerste el pee „Frank Boeijen Groep" kracht bij gezet door het repertoire, waarvoor de zanger in zijn eentje verantwoordelijk is. welk singiesukses er ook onder de loep genomen wordt, als kommcrciecl kan de muziek niet bestempeld worden. Nummers als „Zo Mooi", „Het Ant woord", „Linda" en „Doe Iets" blinken verder uit door hun prima teksten, die overigens over het algemeen tot naden ken zetten. In dat licht is Zwart-Wit evenwel het summum. Geïnspireerd door de moord op een negenjarig donker meisje schreef Frank Boeijen de tekst van Zwart-Wit, waarbij het probleem van de rassendis- kriminatie centraal staat. Dat velen dit fiks om zich heen grijpende probleem blijkbaar hoog zit bewijzen de enorme verkoopscijfers. De originaliteit van woord en wijs van Zwart-Wit spreken duidelijk andermaal een breed publiek aan. De nummers van Frank Boeijen staan altijd bol van de sfeer. Het beeld dat deze Nijmeegse „dromer" oproept is lang niet altijd opgewekt, soms zelfs zwaarmoedig, maar bruist altijd van de energie en de integriteit. De meestal op eigen belevenissen ge baseerde nummers krijgen een extra glans door het niet alledaagse, hese stemgeluid van Frank Boeijen. Met dit kostbare instrument springt de atletisch gebouwde zanger, die zelf geen sport be oefent, tegenwoordig zeer voorzichtig om. Begin 1983 moest hij een operatie aan de stembanden ondergaan, het ge volg van overbelasting door ongeveer honderdvijftig optredens in één jaar tijd. Twintig koncerten per maand, lan ge tijd het gemiddelde voor de groep, is daardoor voor Frank Boeijen uit den bo ze. Voor gitarist Wil Theunissen, bassist Nels Busch, drummer Henk Wanders en toetsenist Jos Haagmans betekent Boei- jens „straf" een extra handikap. Frank Boeijen heeft de noodge dwongen verandering overigens node geaksepteerd. Als muzikant pur sang treedt hij immers het liefst iedere dag op. „Ik behoor niet tot die muzikanten die vinden dat muziek maken een soort hobby naast je studie of je werk moet zijn, omdat je anders het gevaar loopt af te stompen. Voor mij is de muziek een fulltime bezigheid, een weerslag van het leven dat je leidt. Is dat niet het geval, dan kom je volgens mij ook niet meer geloofwaardig over, omdat de muziek dan niet uit je hart komt", stelt de zan ger vast. Sinds de oprichting van de groep in ja nuari 1980 heeft Frank Boeijen van één ding spijt gekregen en dat is dat hij de formatie zijn naam schonk. „Voor alles wat er gebeurt word ik meteen verant woordelijk gesteld. Als ik dat geweten had, had ik wel een andere naam verzon nen. De andere jongens vinden het trou wens allang best, dat ze zich aan alles kunnen onttrekken. Nou ja, dat is dan de tol van de roem". Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur Jong Brogum voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar met de film „Recht voor zijn raap" en van 20.00 tot 01.00 uur voor de ou deren; zondag van 15.00 tot 18.00 uur met de film „Recht voor zijn raap". Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. LONDEN - Prinses Diana van Wales, wier even beeld in was in het museum van Madame Tussaud in Londen tot vorig jaar het populairste was bij de bezoekers, heeft het moeten afleggen tegen popster David Bowie. Bowie, die in het oranje is uitgevoerd en met speciaal effekt wordt belicht, is dit jaar gekozen tot populairste pop in was. Diana is overigens niet alleen van de eerste plaats verdreven, maar ook van de tweede, waar de Mahatma Gandhi is gekomen. LOS ANGELES - Dc Amerikaanse popster Mi chael Jackson liep de afgelopen week brandwon den op bij de opnames van een reklamefilmpje. Zijn haren en jasje vatten vlam, toen hij langs een rookbom liep. Na het ongeluk werd hij razendsnel naar een ziekenhuis vervoerd. Ondanks tweede graads brandwonden aan zijn schedelhuis bleek Jackson het goed te maken. Hij werd later overgebracht naar een brandwondencentrum van een ander zie kenhuis. ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag 4 februari is er weer Jong Brogum in de Zierikzccse jeugdsoos aan de Julianastraat. Voor de jeugd van twaalf tot en met vijftien jaar gaan de poorten van Brogum weer open om twee uur. Dit keer zal de film „Recht voor zijn raap" worden vertoond. I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11