c GEEN VRIJE DOORVAART MEER DOOR OOSTERSCHELDEMONDING Extra middelen voor basisschool Raamstraat" Vier bejaardenwoningen in Ouwerkerk gereed Rekonstruktie Lange Reke Renesse aanbesteed DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wandel laagste inschrijver Benoeming van post- kommandant ffir p E BU.I* Auto in de sloot Waterschade 70% korting MEUBELRAMA L, eyi Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Werkprojekten Afscheid Een fijn bezit Twee koplopers Het ministerie van WVC wil 250 werkprojek- Met een bijeenkomst in „De Putmeet" nam Sinds kort hebben de leerlingen van de Bea- Door de verrassende nederlaag van Casa- ten opzetten ten behoeve van 20.000 kans- de heer M. A. v. d. Velde dinsdagmiddag af- trixschool in Zierikzee de beschikking over nova tegen de reserves van Mevo '80 en de arme werkloze jongeren. (Pag. 2). scheid van de gemeente Middenschouwen. (Pag. 3). een eigen busje voor leerlingenvervoer. 3-0 zege van Big S zijn er weer koplopers in (Pag. 4). de A-poule volleybal. (Pag. 11). DONDERDAG 2 FEBRUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23467 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In moeilijke en hachelijke omstandigheden is het stoutste beleid het veiligst. Livius Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Ir. O. H. Boom, hoofdingenieur-direkteur van de direktie Zeeland van rijkswaterstaat, verricht de symbolische han deling voor het openstellen van de Roompotsluis. Ing. L. Kneepkens (links), voorlichter van de Deltadienst van rijks waterstaat, kijkt aandachtig toe. Dat doen ook ing. H. Verhey (derde van links); de heer Verhey is het toekomstig hoofd van de dienstkring Deltakust, die de sluis zal gaan beheren. BURGH-HAAMSTEDE - Aanne mingsbedrijf Wandel uit Nieuwer kerk is de laagste inschrijver voor de rekonstruktie van de Lange Reke te Renesse. Dinsdagmiddag vond in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede een aanbesteding plaats. Wandel zei de rekonstruktie te kunnen uitvoeren voor 148.500,— exkl. btw. Straatmakersbedrijf L. C. Duiveland NIEUWERKERK - In de vakature die is ontstaan door het vertrek van postkommandant van de rijkspoli tie, M. Lenoir, die plaatsvervangend groepskommandant werd in Sas van Gent per 1 november van het vorig jaar, is woensdag voorzien. Opper wachtmeester H. Rutgers, tot voor kort rayon-kommandant in Ooster- land werd benoemd tot postkom mandant in Nieuwerkerk. v. d. Cingel uit Nieuwerkerk voerde het werk uit voor 153.650,— en Van Dijke uit Zierikzee voor 155.000,—, in beide gevallen exklusief btw. De gunning wordt aangehouden. Dinsdagmiddag vond ook de aan besteding van de rekonstruktie van het Sluispad te Haamstede plaats. De rekonstruktie zal in twee delen worden uitgevoerd. Aannemingsbe drijf Kloet uit Burgh-Haamstede was de laagste inschrijver met 80.500,— en 42.675,-. L. C. v. d. Cingel uit Nieuwerkerk bood 85.000,— en 44.800,— en Wandel uit Nieuwerkerk bood 86.750,— en 46.000,—. Alle bedragen zijn exklu sief btw. De gunning wordt aange houden. Roompotsluis werd in gebruik gesteld NEELTJE JANS - Op informele wijze heeft ir. O. H. Boom, hoofdingenieur-direkteur van de direktie Zee land van rijkswaterstaat, woensdagmorgen de Room potsluis in het werkeiland Neeltje Jans in bedrijf gesteld. Via een portofoon gaf de heer Boom de in het bedieningsgebouwtje aanwezige sluismeester opdracht om de grote roldeur te openen, zodat een inspektievaartuig van de rijkswa terstaat, dierektie Zeeland, ais eerste schip gebruik kon maken van de Roompotsluis. Even later moest de sluis daadwer kelijk dienst doen, toen twee beton- ningsvaartuigen van het loodswezen wilden passeren om aan de Ooster- schelde-zijde de betonning voor de vaarroute naar de sluis aan te bren gen. Historisch moment In een korte toespraak tot de aan wezigen sprak de heer Boom van een vrij historisch moment. „Vandaag is de laatste stroomgeul in de Uoster- scheldemonding voor de vrije door vaart gesloten. Bovendien is daar mee, op de Westerschelde na, een eind gekomen aan de vrij doorvaart door de Deltawateren. Het Haring vliet en de Oosterschelde zijn vanaf de Noordzee alleen nog via een sluis te bereiken; de Grevelingen en het Veerse Meer zijn uitsluitend bereik baar via een meer landinwaarts gele gen sluis, respektievelijk bij Bruinis- se en via de Zandkreeksluis." Grote gevaren De voorlichter van de Deltadienst van Rijkswaterstaat, ing. L. Kneep kens, vestigde in een gesprek nog maals de aandacht op de grote geva ren die de pleziervaart bedreigen wanneer buiten de betonde vaarwe gen wordt gevaren. „Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan de aanwezigheid van verankeringskabels en onderwa terdepóts van stortsteen. Bovendien ontstaat, na plaatsing van de pijlers, een sterk verhoogde stroming van het water. In het sluitgat De Ham men bijvoorbeeld kan die strooms nelheid van het water oplopen tot 3 a 3,5 m/sec." De situatie in het sluitgat Roompot wordt tijdens het drukke rekreatie- seizoen erg gevaarlijk voor de wa tersport, omdat aan het begin van de zomer wordt begonnen met het plaat sen van de pijlers in dit sluitgat. „We willen de watersporters dan ook op het hart binden om daar weg te blij ven en voor doorvaart gebruik te ma ken van de Roompotsluis." Aldus de heer Kneepkens. SEROOSKERKE - Pas nu werd be kend, dat vrijdagmiddag na een fou te inhaalmanoeuvre van een tegen ligger, de Zierikzeeënaar A. D. met zijn auto in de sloot raakte. Het ge beurde op de Serooskerkseweg, nabij de afslag Koetenisseweg. D. kwam met zijn auto uit de rich ting Haamstede, toen ter hoogte van gemelde afslag de auto, bestuurd door R. H. uit Zierikzee, juist een voor hem rijdende auto inhaalde en daarbij op de linker weghelft kwam. D. Schrok van de tegenligger, remde en belandde op z'n kop in de sloot. De auto werd zwaar beschadigd. D. kwam met de schrik vrij. Jan de Jon ge zette de auto weer op het droge. Grote partij overgordijnen en vitrages nu met Nieuwerkerk Telefoon 01114-1268 Verwachting tot vrijdagavond: Opklaringen Opklaringen, in de nacht en och tend nog een enkele bui; minimum temperatuur ongeveer 1 graad, mid- dagtemperatuur omstreeks 6 graden; matige van west naar zuidwest draaiende wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 6 febr. Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 5 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: west 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 3 febr. Zon op 8.18, onder 17.31 Maan op 9.29, onder 18.55 Eerste Kwartier: 10 febr. (5.00) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 febr. 3.59 16.55 10.09 22.08 Springtij: 4 februari HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In de nacht en ochtend kunnen nog een paar buien vallen. Daarna wordt een gunstige invloed verwacht van een naderende hoge- drukuitloper. Deze neemt weliswaar in betekenis af, maar hij zal waar schijnlijk de buiigheid wel onder drukken. Er komen perioden met zon en de temperatuur wordt 's middags ongeveer 6 graden. De wind is matig, eerst uit het westen, later uit het zuidwesten, aan zee is de wind een ietsje sterker. Wat het weekeinde betreft lijkt het erop dat zaterdag een zwaar bewolk te dag gaat worden met nu en dan re gen of motregen. In de loop van zon dag klaart het wat op, maar dan lij ken enkele buien onontkoombaar. Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Zierikzee zegt in haar beleidsplan voor 1984: ZIERIKZEE - „Een belangrijk punt van aandacht zal de bouw van een basisschool voor Binnen de Veste en de Nutskleuterschool zijn. Dat dit in het schoolgebouw aan de Raamstraat moet gebeuren, heeft de V.O.O. morrend geaccepteerd, maar zij vindt dat men nu alles in het werk moet stellen om de noodzakelijke aanpassingen zo optimaal mogelijk te realiseren. De V.O.O. is van mening dat de gemeente Zierikzee, wat deze zaak betreft, de morele verplichting heeft hiervoor extra middelen beschikbaar te stellen. Ook van het rijk zal het bestuur trachten zoveel mogelijk faciliteiten te ver krijgen." Bovenstaande is één van de be leidsvoornemens voor 1984 van het bestuur van de afdeling Zierikzee van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Deze beleidsvoornemens werden woensdagavond tijdens de jaarvergadering van de afdeling in de Bcatrixschool te Zierikzee op schrift aan de aanwezige leden uitge reikt. In een toelichting op het be leidsplan deelde voorzitter C. P. Pol derman mee dat het bestuur graag had gez.ien dat de nieuwe basisschool zou worden gehuisvest in een geheel nieuw gebouw aan de Baden Powell- weg. „Maar dat mocht helaas niet zo zijn. Daar praten we dan nu ook niet meer over." Blijkens de beleidsnotitie streeft de V.O.O. naar een school in de Raamstraat met een openbare bestuursvorm, waarbij alleen het ge meentebestuur de school beheert. Een andere zaak waar de V.O.O. zich sterk voor wil inzetten is de ver betering van de verkeersveiligheid met betrekking tot de toegangswe gen tot de scholen. Hierbij wordt in het bijzonder gedacht aan de Schel- destraat, de Calandweg en de Ha- t'ingvlietstraat. Ook het kritisch volgen en zo mo gelijk beïnvloeden van de plaatselij ke onderwijspolitiek wordt ge noemd. „De vinger zal aan de pols worden gehouden", zo schrijft het bestuur. Zonodig zal het bestuur dié situa ties aanwijzen .n trachten te veran deren. waarbij het openbaar onder wijs wordt achtergesteld bij het bij zonder onderwijs; dat kan het geval zijn bij scholenbouw, inrichting, bij de aanschaf van apparatuur en der gelijke. Landelijk beleid Als onderdeel van een landelijk ge heel zal het bestuur van de plaatselij ke afdeling het landelijk beleid met woord en daad steunen. Daarbij wordt met name gedacht aan zaken als de bevordering van het stichten van openbare scholen; het zich beij veren voor kwaliteitsverbetering van het onderwijs; het zich inzetten voor derrokratisering van het bestuur; het tegengaan van de af- braakpolitiek van het onderwijs (in voering schoolgeld, vergroting klas sen en vermindering van faciliteiten); optreden voor behoud van kleine scholen op het platteland en de kontrole op het beleid van de lagere overheden. Bestuursverkiezing Het huishoudelijk gedeelte van de jaarvergadering werd vervolgens kort en bondig afgewerkt. De aanwe zige leden gingen zonder op- of aan- Aan Den Domp te Ouwerkerk voltooide de woningbouwvereniging Beter Wonen de bouw van vier bejaardenwoningeru OUWERKERK - Voor het eerst sinds de woningbouwvereniging Beter Wonen in 1973 het gemeentelijk woningbezit overnam, heeft zij daar nieuwbouw gerealiseeerd. Het betreft vier bejaardenwoningen aan Den Domp, die werden ontworpen door ar- chitektenbureau Leo de Jonge uit Rotterdam en gebouwd door Bouwbedrijf Boogert uit Oosterland. De woningen zijn geschikt voor be woning door bejaarden, doordat op de begane grond behalve de woonka mer en keuken ook de hoofd slaapkamer en badkamer toilet lig gen. Op de verdieping is een tweede slaapkamer. De huur bedraagt 455,— per maand (netto). De vier woningen zijn reeds toegewezen. Ook Nieuwerkerk Vervolg pag. 5 In de gemeente Duiveland werden eerder negen woningen van dit type gebouwd aan de Hofweg Groene Poort, terwijl in de tweede helft van dit jaar in Nieuwerkerk zal worden begonnen met de bouw van dertien van deze woningen. De bouw zal een klein jaar in beslag nemen. Ook voor deze laatste woningen is reeds be langstelling getoond. Het is de be doeling dat dit type woningen in eerste instantie aan bejaarden wordt toegewezen. Blijken er woningen „over" te zijn dan komen ook ande ren in aanmerking. Het woningbestand van „Beter Wonen" in Ouwerkerk groeide door de voltooiing van het zeer kleine bouwplan aan Den Domp verhou dingsgewijs toch nog flink, namelijk van 29 naar 33 woningen. HENGELO - Binnen het CDA zijn spontaan twee landelijke werkgroe pen gevormd die tegen een midden school zijn. Ze wensen geleidelijke ontwikkelingen vanuit het bestaande onderwijs, waarbij een brugperiode van ten hoogste twee jaar tot stand komt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1